Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (102)Книжкові видання та компакт-диски (204)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=В372.6,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 62
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Коваленко О.М. 
Спектроскопія тонких плівок комплексних сполук на основі галогенідів міді та лужних металів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / О.М. Коваленко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В374.7,022 + В372.314.2,022
Шифр НБУВ: РА307846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Нагал 
Вплив поляризації індукуючого випромінювання на формування спонтанних періодичних структур у світлочутливих плівках: Автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.04.05 / Арашмід Нагал ; Харківський держ. ун-т. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В374.4,022
Шифр НБУВ: РА305949

Рубрики:

      
3.

Фурсенко О.В. 
Оптичні та фотоелектричні властивості твердотільних структур метал-напівпровідник (GaAs, InP, Si) з перехідним шаром: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.В. Фурсенко ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В379.271.5,022

Рубрики:

      
4.

Джежеря 
Статичні і динамічні властивості нелінійних магнітних утворень у низьковимірних феромагнітних системах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Юрій Іванович Джежеря ; Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". — К., 2000. — 28 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В377.34,022
Шифр НБУВ: РА310822

Рубрики:

      
5.

Ларіонова Є.І. 
Поляризаційні та просторово-часові перетворення світлових пучків у плівках AgCl-Ag: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Є.І. Ларіонова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено вплив обертання площини поляризації на формування фотоіндукованого дихроїзму та періодичних структур, пов'язаних зі збудженням хвилеводних мод, за умов опромінення плівок безперервним спектром видимого діапазону. Наведено результати експериментів і встановлено роль позитивного зворотного зв'язку у разі індукування періодичних структур лінійно поляризованим поліхроматичним пучком від ртутної лампи. Визначено можливість формування голографічних граток з різними періодами під дією одного лазерного пучка на кристалічну пластину ZnS, на яку наненсено плівку AgCl-Ag. Виявлено та досліджено нові нелінійні ефекти (оптична турбулентність, еволюційні перетворення в пучках розсіювання та дифракції від періодичних структур) у разі дії на плівку нормально або похило падаючого сфокусованого лінійно поляризованого Гауссового лазерного пучка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В343.5,022
Шифр НБУВ: РА317845 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Політанський Р.Л. 
Структурні та оптичні властивості багатокомпонентних тонких плівок, модифікованих активними обробками: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Р.Л. Політанський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 16 с. — укp.

Показано, що введення вуглецю в процесі іонної імплантації більш ефективно впливає на рівень механічних напружень в епітаксійних структурах Si - Ge, ніж легування під час плазмохімічного осадження. За допомогою методу високороздільної двокристальної рентгенівської дифрактометрії вперше виявлено аморфізований шар на межі поділу епітаксійної плівки Si - Ge (отриманої внаслідок плазмохімічного осадження) - підкладка Si. Досліджено вплив температури підкладки на структуру плівок Cd - Hg - Se, виготовлених методом лазерного розпилення. На базі даних про температурну залежність коефіцієнта Хола запропоновано модель, яка пояснює структурні зміни в плівках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В374,022 + К232.602.6 + К235.230,26
Шифр НБУВ: РА315319 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Литвин Ю.М. 
Дослідження електронних властивостей шаруватих структур з алмазо-подібними вуглецевими та оксидними плівками на кремнії: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Ю.М. Литвин ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Встановлено та пояснено електронно-польові властивості шаруватих структур на основі кремнію, як основи кремнієвих вістрійних емітерних матриць. Проведено експериментальне та теоретичне дослідження параметрів емісійного струму залежно від товщин бар'єрів і квантової ями. Виявлено залежність фізичних властивостей та електронну польову емісію (ЕПЕ) алмазо-подібної вуглецевої плівки (АПВ) від вмісту азоту в суміші газів у процесі PE CVD осадження, зокрема, спостережено немонотонну залежність роботи виходу електронів у вакуум та порогової напруги ЕПЕ від вмісту азоту. У випадку надтонких АПВ плівок (8 нм) експериментально виявлено явище резонансної польової емісії за умов появи квантової ями на межі розподілу АПВ плівка - вакуум.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022
Шифр НБУВ: РА315130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Коваленко С.А. 
Розмірні ефекти в тонких шарах твердих тіл: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / С.А. Коваленко ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 2001. — 15 с. — укp.

Досліджено оптичні та структурні властивості золотих плівок та проведено розрахунки оптичних сталих з використанням двох теорій: традиційної та нової. Встановлено, що всі досліджені плівки мають гладеньку поверхню, а її нерівності - менші за довжину хвилі на два - три порядки. Формули Мурмана дають правильний результат навіть для найтонших з досліджених плівок. Створена установка та поляриметрична методика дозволяють можливість зменшити похибку визначення оптичних сталих до кількох відсотків. Наведено випадки, коли формули нової теорії дають розв'язки, що суперечать закону збереження енергії. Дослідження різних варіантів законів заломлення світла показало, що співвідношення, одержані на основі традиційної теорії, можна використати в будь-якій ділянці спектра, а співвідношення нової теорії - помилкове. Класичний розмірний ефект проявляється у резонансному збільшенні показника заломлення, а квантоворозмірний ефект - у осциляціях товщинних залежностей показників заломлення та поглинання, величини квазікута Брюстера та уявної частини комплексної діелектричної проникності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022
Шифр НБУВ: РА315720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Лужбін Д.А. 
Поверхневий імпеданс тонких надпровідних плівок у змішаному стані: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.22 / Д.А. Лужбін ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто вплив розмірних ефектів у структурі та динаміці вихоревої гратки в тонких надпровідних плівках у випадку паралельної (відносно поверхні плівки) орієнтації сталого магнітного поля, показано особливості польової залежності поверхневого імпедансу плівки у НВЧ діапазоні. Запропоновано підхід для опису ВЧ відгуку розупорядкованої вихоревої гратки. За результатами експериментальних даних отримано аномальні залежності поверхневого опору плівки від зовнішнього магнітного поля. Побудовано узагальнення моделі Коффі - Клема поверхневого імпедансу надпровідників у змішаному стані для випадку перпендикулярної орієнтації зовнішнього магнітного поля, досліджено вплив поверхневого пінінгу на динамічні властивості вихрової гратки. Побудовано феноменологічну модуль опису високочастотного відгугу негомогенних надпровідників з врахуванням наявності в плівці пласких дефектів, проаналізовано вплив меж зерен на високочастотні властивості надпровідних плівок у змішаному стані.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022 + В372.6,022
Шифр НБУВ: РА317998 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Пиц М.В. 
Вплив атомних і структурних дефектів на електронні процеси в епітаксійних плівках телуридів олова і свинцю: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.18 / М.В. Пиц ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2001. — 20 с.: рис. — укp.

інверсного шару (для плівок n-PbTe) або до збагаченого надповерхневого шару (для плівок p-PbTe та p-SnTe). Встановлено, що ізохронний відпал плівок SnTe на повітрі до 670 К вже на початкових етапах призводить до окиснення олова й утворення на поверхні стабільних оксидів. Для плівок PbTe зафіксовано збагачення надповерхневого шару киснем і свинцем за рахунок дифузії останнього з глибини плівки та взаємодії з киснем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + К232.402.6 + К232.702.6
Шифр НБУВ: РА314154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Нич А.Б. 
Тонкі плівки рідких кристалів з виродженими граничними умовами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.15 / А.Б. Нич ; Ін-т фізики НАН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Показано, що у вільнопідвішених плівках нематичного рідкого кристала 5ЦБ спостерігаються стабільні текстури: гомеотропна та планарна шлірен-текстура. Встановлено, що тип орієнтації у плівках змінюється залежно від швидкості охолодження півки з ізотропної фази до нематичної. Проаналізовано ієрархію структур у вільнопідвешеній плівці нематичного рідкого кристала. Виявлено значну зміну форм крапель нематичного рідкого кристалу, завислих у рідкому ізотропному полімері, за дії зовнішнього змінного електричного поля. Встановлено, що у разі діелектричного характеру взаємодії деформована крапля має форму витягнутого еліпсоїда, а за провідного характеру взаємодії крапля набуває веретеноподібної форми. Розраховано величину критичного поля, за якої крапля починає деформуватися. Експериментально виявлено немонотонність зміни коефіцієнта поверхневого натягу на межі рідкий кристал - полімер зі зростанням концентрації іонів. Вперше експериментально отримано гексагональну структуру в системі крапель гліцерину, завислих у нематичній плівці з гібридною орієнтацією директора. Експериментально отримано залежність періоду структури від розміру крапель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35,022 + В372.6,022
Шифр НБУВ: РА316901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Дідоборець 
Вплив катіонної нестехіометрії та структурної невпорядкованості кисню в эпітаксіальних YBa2Cu3O7 плівках на надлишковий шум нормальної фази: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Олександр Йосипович Дідоборець ; Дніпропетровський національний ун-т. — Д., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В368.2,022
Шифр НБУВ: РА321271

Рубрики:

      
13.

Кутько В.І. 
Динаміка низькоенергетичних збуджень в шаруватих ян-теллерівських кристалах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.09 / В.І. Кутько ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2002. — 31 с. — укp.

Описано результати експериментальних досліджень динаміки низькоенергетичних збуджень подвійних лужно-рідкісноземельних молібдатів за низьких температур. Встановлено особливості механізмів формування низькочастотних фононних збуджень, зумовлені шаруватою структурою цих матеріалів. Показано, що структура низькочастотного фононного спектра за певних обставин може досить точно описуватись одновимірною моделлю. Виявлено, що у формуванні низькоенергетичних електронних збуджень рідкісноземельних іонів визначальну роль відіграє їх динамічний зв'язок з акустичними або оптико-акустичними коливальними гілками. Вивчено механізми формувань низькоенергетичних станів змішаних кристалів, у яких ян-теллерівські центри (рідкісноземельні іони) розбавлені діамагнітними іонами. Визначено, що розбавлені шаруваті ян-теллерівські кристали мають складні фазові діаграми, зумовлені різною електрон-фононною взаємодією. Експериментально вивчено особливості динамічної електрон-фононної взаємодії низькочастотних збуджень у зовнішньому магнітному полі. Виявлено, що зовнішнє магнітне поле може індукувати ян-теллерівське впорядкування в цих матеріалах. Досліджено нелінійну динаміку низькоенергетичних збуджень у сильно нерівноважному стані. Визначено послідовність нерівноважних фазових переходів під дією НВЧ накачки. Запропоновано механізм переходу до детермінованого хаосу, що спостерігався за певних високих рівнів потужності мікрохвильового поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3,022 + В377,022 + В372.6,022
Шифр НБУВ: РА321089

Рубрики:

      
14.

Бондар В.Д. 
Рекомбінаційні, фотоелектричні і фотохімічні явища в широкозонних шаруватих кристалах і структурах, зумовлені складненими дефектами при низькоенергетичних збудженнях: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / В.Д. Бондар ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2002. — 36 с. — укp.

Фізично обгрунтовано та розроблено комплекс методів отримання плівкових люмінофорів оксидів і нітридів. Для плівкових і кристалічних люмінофорів встановлено закономірності рекомбінаційних процесів і розроблено фізичні моделі передачі збудження та рекомбінації, зумовлених складними та взаємодіючими дефектами. Розроблено матеріали та пристрої відображень інформації та реєстрації випромінювання та встановлено механізми фізичних процесів, що зумовлюють їх дію та функціональні параметри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В374.9,022
Шифр НБУВ: РА319595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Гулівець О.М. 
Структура та властивості плівок Co - P, отриманих при імпульсних діях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.М. Гулівець ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено вплив величини та швидкості зміни катодної перенапруги на формування аморфної або мірокристалічної структури в плівках Co - P за умов імпульсного електроосадження. Встановлено, що плівки, одержані за даної технології, зі зростанням вмісту фосфору аморфізуються за меншої концентрації фосфору, ніж плівки, одержані з використанням постійного струму та мають унікальні фізико-хімічні властивості. спільного аналізу радіальної функції розподілу (РФР) атомів і моделювання профілів дифракційних піків структурних чинників. Згідно з моделлю, атоми кобальту групуються в області впорядкованого розташування атомів (ОВРА) у вигляді тетраедрів, зазори між якими заповнені атомами фосфору. Встановлено, що атоми фосфору, змінюючи ближній порядок в аморфному сплаві, не впливають на структуру ОВРА, яка близька до структури -Co. У разі апозидованої РФР атомів досліджено структуру атомного розташування в аморфних плівках Co - P. Виявлено, що зміна концентрації фосфору від 8 до 16 ат. призводить до збільшення від 39 до 95 % імовірності формування в структурі ближнього порядку сплавів Co-P ОВРА зі структурою, близькою до ГЦК, імовірність формування ОВРА зі структурою ГЩУ зменшується від 59 до 3 %. Визначено, що у разі відпалу сплаву Co84P16 до температури 653 К імовірність формування ОВРА зі структурою, близькою до ГЦК, зменшується від 95 до 50 %, а з ГЩУ - збільшується від 3 % до 48 %. Запропоновано спосіб одержання багатошарових плівок Co - P з послідовно розташованими магнітожорсткими та магнітом'якими шарами. Це дає змогу одержувати з одного електроліту багатошарових плівок Co - P з заданими структурою та фізико-хімічними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 +
Шифр НБУВ: РА323118

Рубрики:

      
16.

Рувінський Б.М. 
Вплив технологічних факторів на дефектну підсистему і електронні процеси у плівках халькогенідів свинцю PbTe, PbSe і PbS: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.18 / Б.М. Рувінський ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше сформульовано та розроблено модель дефектоутворення тонких плівок халькогенідів свинцю у технології гарячої стінки з одночасним урахуванням складного спектра зарядових станів дефектів, внутрішніх напружень у плівці та роду підкладок, а також кінетики ізотермічного вакуумного відпалу з виникненням двошарової p-n-структури у плівках p-PbS. Розглянуто кристало-хімічний механізм виділення вільної фази свинцю у разі парофазної епітаксії плівок PbTe та PbSe, який пов'язаний з дисоціацією сполук у разі випаровування та нагромадженням міжвузловинних атомів свинцю у конденсаті. На підставі результатів теоретичного та експериментального дослідження кінетики концентрації електронів у разі вакуумного відпалу плівок n-PbTe за участю кисню виявлено суттєву роль дифузійних процесів атомів і вакансій телуру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В372.31,022 +
Шифр НБУВ: РА323191

Рубрики:

      
17.

Робул Ю.В. 
Люмінесцентні явища в окисних плівках алюмінію, обумовлені участю іон-радикалів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Ю.В. Робул ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2003. — 16 с. — укp.

Проаналізовано вплив неорганічних електролітів на енергетичну структуру окисних плівок алюмінію аніонного та катіонного складу. Проведено комплексне дослідження впливу хімічного складу водних розчинів неорганічних електролітів на фотолюмінесценцію, термостимульовану люмінесценцію, термостимульовану екзоелектронну емісію та світіння окису алюмінію в електролітичній ванні. Встановлено, що адсорбція з неорганічних електролітів призводить до появи на кривих ТСЛ, ТСЕЕ та СЕВ додаткових максимумів, а на кривих ФЛ додаткові смуги не з'являються. Експериментально виявлено можливість зменшення граничної температури термовисвітлювання шляхом занурення об'єкта у прозоре діелектричне середовище. Експериментально встановлено наявність кількох послідовних стадій у взаємодії іон-радикалів з окисною плівкою алюмінію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В374.9,022
Шифр НБУВ: РА331061

Рубрики:

      
18.

Ямпольська Г.І. 
Основний стан і феромагнітний резонанс у двошарових обмінно-пов'язаних магнітних плівках: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.11 / Г.І. Ямпольська ; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2003. — 25 с.: рис. — Бібліогр.: с. 20-21. — укp.

Досліджено неоднорідний розподіл намагніченості вздовж товщини двошарової магнітної плівки, що має анізотропію шарів легка вісь - легка площина з урахуванням міжшарової обмінної взаємодії скінченної величини. Одержано аналітичні вирази для резонансних полів феромагнітного резонансу та тензора динамічної магнітної сприйнятливості такої плівки, що знаходиться у довільноорієнтованому зовнішньому магнітному полі, яке перевищує поля анізотропії шарів. Запропоновано прості якісні критерії, які дають змогу через залежність інтенсивності поглинання змінного поля від кута нахилу постійного зовнішнього поля та від товщини легковісного шару визначити знак міжшарової обмінної взаємодії (феромагнітної та антиферомагнітної). Проведено дослідження функцій відгуку тонких двошарових магнітних металевих плівок. Числовими методами розраховано імпеданс та поверхневий імпеданс тонкої двошарової магнітної металевої плівки, вздовж якої проходить змінний струм, з урахуванням міжшарової взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В377.3,022 +
Шифр НБУВ: РА326249

Рубрики:

      
19.

Юркович Н.В. 
Моделювання та фізичні властивості модифікованих структур на основі склоподібних халькогенідів германія: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Н.В. Юркович ; Ужгор. нац. ун-т. — Ужгород, 2004. — 16 с. — укp.

Виявлено, що домішкові атоми Te (1 - 3 ат. %) є електрично неактивними і не призводять до появи домішкової провідності. Встановлено, що зі збільшенням концентрації Te максимуми в спектрах збудження фотолюмінесценції зсуваються в низькоенергетичну область спектра, що свідчить про зв'язок процесу збудження фотолюмінесценції з оптичними переходами за участі локалізованих станів у хвості дозволених зон. Встановлено, що в електронно-дефектній підсистемі проявляються зміни фізичних властивостей об'ємних і тонкоплівкових структур, що є наслідком різних механізмів входження модифікатора в некристалічні матриці та основою керованої зміни параметрів функціональних елементів для мікро- та оптоелектроніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В379.224,022 +
Шифр НБУВ: РА334414

Рубрики:

      
20.

Решетняк О.М. 
Напружений стан та структура іонно-плазмових конденсатів з гексагональною та кубічною решіткою: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.М. Решетняк ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Встановлено зв'язок між напруженим станом, процесом релаксації пружних спотворень решітки та формуванням текстури. Проаналізовано вплив середньої енергії частинок, що осаджуються, на рівень залишкових напружень у плівках. Уточнено уявлення про механізм формування залишкових напружень в іонно-плазмових конденсатах. Основні результати дослідження рекомендовано використовувати для оптимізації технології одержання плівок з заданими властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В372.134,022 +
Шифр НБУВ: РА330752

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського