Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (65)Тематичний інтернет-навігатор (12)Наукова електронна бібліотека (258)Реферативна база даних (12881)Книжкові видання та компакт-диски (10364)Журнали та продовжувані видання (891)
Пошуковий запит: (<.>RZN=Ж$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 533
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ємченко 
Наукові засади формування захисних покриттів поліфункціональної дії на основі системи Al2O3-ZrO2-SiO2: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.11 / Ірина Володимирівна Ємченко ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2008. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж671
Шифр НБУВ: РА359317

Рубрики:

      
2.

Іваніцька 
Взаємодія поверхні CdTe різної кристалографічної орієнтації з розчинами на основі І2 та Н2О2-НІ: автореф. дис... канд. хім. наук: 01.04.18 / Валентина Григорівна Іваніцька ; Прикарпатський національний ун-т ім. Василя Стефаника. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г122.425-27 + Ж68
Шифр НБУВ: РА356506

Рубрики:

      
3.

Іваненко К.М. 
Науково-технічне забезпечення техногенної безпеки зварних конструкцій екологічно небезпечних виробництв: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / К.М. Іваненко ; Держ. екол. ін-т М-ва охорони навколиш. природ. середовища України. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Розроблено комплексну систему екоаудиту щодо забезпечення ресурсозбереження, техногенної безпеки експлуатації зварних конструкцій (ЗК) екологічно небезпечних виробництв (ЕНВ) з одержанням інтегрованого природоохоронного ефекту. На базі розробленої методології й екоаудиту дослідження з системним підходом, декомпозицією техногенно-екологічної системи (ТЕС) на ієрархічні підсистеми науково обгрунтовано комплексну систему забезпечення ресурсозбереження й техногенної безпеки експлуатації зварних конструкцій ЕНВ з одержанням позитивного синергічного екологічного ефекту (ПСЕЕ). Показано, що використання удосконаленого технологічного процесу зварювання з охолодженням (автоматичного дугового зварюванн) сприяє зниженню емерджентності ТЕС з мінімізацією техногенного забруднення навколишнього природного середовища.Розроблено нові синергічні захисні композиції та модифіковані лакофарбові покриття на вторинній сировині, що підвищують рівень техногенної безпеки експлуатації ЗК в ЕНВ. Результати наукового дослідження впроваджено у виробництво та учбовий процес ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж416-021.1 +
Шифр НБУВ: РА354872

Рубрики:

      
4.

Іваницький Я.Л. 
Методи оцінки тріщиностійкості конструкційних матеріалів за умов складного навантаження: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.02.04 / Я.Л. Іваницький ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2005. — 41 с. — укp.

Сформульовано теоретико-експериментальні засади встановлення межово-рівноважного стану тіл з тріщинами за умов їх складного деформування. Розроблено методики визначення характеристик статичної та циклічної тріщиностійкості конструкційних матеріалів, сформовано бази даних про ці характеристики. Для оцінки змішаного руйнування матеріалів розроблено розрахункову модель межово-рівноважного стану тіла з тріщиною за тривісного статичного та циклічного навантажень на базі енергетичного критерію. Здійснено визначення опірності матеріалу руйнуванню за умов складного напруженого стану під статичним навантаженням на підставі діаграм межово-рівноважного стану тіл з тріщинами з урахуванням силових та деформаційних характеристик тріщиностійкості матеріалів. Розроблено методики визначення характеристик статичної тріщиностійкості за умов змішаних механізмів руйнування конструкційних сталей, що дало змогу встановити допустимі розміри дефектів опорних валків прокатного стану для заданих експлуатаційних умов навантаження. Запропоновано новий підхід до визначення пружно-пластичних переміщень біля вершини тріщини з використанням методу цифрової кореляції спекл-зображень деформованої поверхні матеріалу зразка. Проаналізовано розподіл деформації та напружень біля вершини тріщини, установлено величину пластичної зони передруйнування, визначено величину деформацій і напружень за умов складного навантаження. Для опису втомного руйнування за цих умов запропоновано модель росту тріщини, яка грунтується на енергетичній концепції, згідно з якою тріщина пошириться за умов, якщо дисипація енергії пластичних деформацій у циклічній зоні передруйнування досягне значення циклічної енергії руйнування даного матеріалу. Побудовано розрахункову модель росту поверхневої втомної тріщини у стінці труби магістрального нафтопроводу з урахуванням пульсації робочого тиску та поздовжнього розтяження-стиску. Установлено залишковий ресурс роботи трубопроводу залежно від розміру початкового дефекту. Для форм металевих конструкцій шахтних копрів розроблено методичні рекомендації щодо прогнозування їх довговічності та залишкового ресурсу роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж306.22-1с +
Шифр НБУВ: РА337286

Рубрики:

      
5.

Іващук 
Структурний стан вуглецевих наноматеріалів, отриманих електророзрядними методами: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Любов Іванівна Іващук ; НАН України; Інститут металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2009. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г741.4-1 + Ж620
Шифр НБУВ: РА365561

Рубрики:
  

      
6.

Іволгіна Т.О. 
Методи системи стабілізації руху вимірювальної головки координатно-вимірювальної машини: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.03 / Т.О. Іволгіна ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Розроблено методи й алгоритми стабілізації руху вимірювальної головки кооридинатної вимірювальної машини (КВМ) за умов дії дестабілізувальних факторів. Розроблено систему стабілізації швидкості руху та переміщення вимірювальної головки. Створено адаптивну систему керування координатно-вимірювальною машиною з еталонною моделлю, що забезпечує компенсацію початкових відхилень та вихід системи на заданий незбурений рух. Побудовано інтелектуальну систему оптимального управління КВМ, що містить датчики зовнішньої інформації й алгоритми адаптації та дозволяє визначити вплив різних зовнішніх дестабілізувальних факторів на точність і швидкодію вимірювання складних просторових об'єктів. Проведено експериментальні дослідження даної інтелектуальної КВМ, а також точності та швидкодії самонаведення вимірювального наконечника в потрібний стан у контрольні точки, що не залежить від різних рівнів параметричних збурень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607 с-5 +
Шифр НБУВ: РА355331

Рубрики:

      
7.

Ігнатенко С. В. 
Формування фахових компетенцій майбутніх інженерів-педагогів засобами проблемно-ігрового навчання: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / С. В. Ігнатенко ; НАПН України, Ін-т вищ. освіти. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано педагогічну теорію та практику фахової підготовки інженерів-педагогів, розглянуто специфіку фахової підготовки інженерів-педагогів за напрямом "Механізація сільського господарства та гідромеліорація", конкретизовано категорії "компетенція" та "фахова компетенція". На основі вивчення й аналізу науково-педагогічної літератури виділено основні спеціальні фахові компетенції інженера-педагога даного напряму підготовки й обгрунтовано їх сутність. Обгрунтовано структуру, критерії та показники визначення рівня сформованості фахових компетенцій, окреслено засоби та розроблено структурно-функціональну модель процесу формування фахових компетенцій майбутніх інженерів-педагогів. Експериментально перевірено педагогічні умови, що забезпечують ефективність формування фахових компетенцій майбутніх інженерів-педагогів засобами проблемно-ігрового навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж. р(4УКР)3-2
Шифр НБУВ: РА381654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
8.

Ігнатьєва В.Б. 
Формування тиском профільних стрижнів на основі плетених композитних структур: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / В.Б. Ігнатьєва ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

З використанням результатів аналізу уточненої моделі пружно-деформованого стану стрижневих складнопрофільних елементів за умов впливу експлуатаційних і технологічних факторів запропоновано конструкцію матеріалу та методику розрахунку конструктивних параметрів виробу, що містить плетений шар, а також прошивання в зоні з'єднання стійки та полиць. Проведено дослідження у взаємозв'язку між структурними та технологічними параметрами в процесі формоутворення профілю, розроблено методи розрахунку основних силових параметрів процесу та рекомендації з проектування технологічного устаткування та вибору режимів обробки тиском профілю, що формується. Наведено методи розрахунку сил і тисків, що виникають під час прошивання плетених структур композиційного матеріалу, а також рекомендації щодо вибору виду прошивання та оцінки міцності шва. Розроблено маршрутну технологію та методики вибору та розрахунку устаткування та оснащення. Наведено експериментальні дані про властивості цих виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж436.4 +
Шифр НБУВ: РА321755

Рубрики:

      
9.

Ігнатюк О. А. 
Теоретичні та методичні основи підготовки майбутнього інженера до професійного самовдосконалення в умовах технічного університету: автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.04 / О. А. Ігнатюк ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. — Х., 2010. — 44 с. — укp.

Доведено, що педагогічними умовами успішності підготовки майбутнього інженера щодо професійного самовдосконалення за умов ВТНЗ є створення ефективного освітнього середовища, яке надає можливості саморозвитку та самореалізації. Конкретизовано теоретичне уявлення щодо сутності та структури готовності до професійного самовдосконалення, забезпечення ефективної стійкої педагогічної взаємодії суб'єктів навчального процесу. Запроваджено інтеграційний підхід до вибору форм і методів підготовки у галузі особистісно-професійного розвитку. Впроваджено у процес навчання інтегровані психолого-педагогічні й управлінські дисципліни. Проведено педагогічний моніторинг з метою визначення рівня особистісно-професійного розвитку студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж. р(4УКР)3-3
Шифр НБУВ: РА373214 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
10.

Ільченко В.М. 
Методи та засоби контролю деталей комп'ютеризованими лазерними інформаційно-вимірювальними системами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / В.М. Ільченко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено нові й удосконалено існуючі методи та засоби контролю геометричних параметрів деталей з використанням комп'ютеризованих лазерних інформаційно-вимірювальних систем. Запропоновано метод контролю профілю поверхонь деталей комп'ютеризованою лазерною інформаційно-вимірювальною системою із урахуванням зміни інтенсивності відбитого лазерного випромінювання від кута падіння променя, що сприяє підвищенню вірогідності контролю параметрів деталей у реальному часі. Створенно алгоритм автоматизованого контролю деталей з використанням лазерних вимірювальних підсистем і програмний комплекс для оцінювання відхилень ділянок зображень деталей за різних динамічних режимів. На підставі результатів експериментальтних досліжень щодо точності контролю геометричних параметрів деталей підтверджено ефективність розроблених і вдосконалених методів та апаратних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607 с3 +
Шифр НБУВ: РА362827

Рубрики:

      
11.

Ісаєва-Парцванія 
Підвищення екологічної безпеки при електрохімічній переробці свинцево- кислотних акумуляторів у силіційфлуористих електролітах: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Ніна Володимирівна Ісаєва-Парцванія ; Донецький національний ун-т. — Донецьк, 2006. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж692
Шифр НБУВ: РА355538

Рубрики:

      
12.

Ісаєнко С.А. 
Формування професійної культури у студентів інженерно-технічних спеціальностей засобами іноземної мови: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / С.А. Ісаєнко ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано формування професійної культури фахівця інженерно-технічного профілю відповідно до вимог сучасного суспільства і духовних потреб кожної особистості. Уточнено поняття професійна культура, визначено структурно-функціональні компоненти та охарактеризовано зміст особистісно-творчого компонента професійної культури інженера. Розглянуто структуру професійної культури у студентів інженерно-технічних спеціальностей і охарактеризовано її зміст. Обгрунтовано педагогічні умови, принципи, передумови, зміст, форми і засоби формування професійної культури у студентів інженерно-технічних спеціальностей. Визначено дидактичні умови реалізації освітньо-виховного потенціалу іноземної мови для ефективного формування професійної культури у студентів. Розкрито ефективність моделі формування професійної культури у студентів інженерно-технічних спеціальностей засобами іноземної мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.р(4УКР)3-3 +
Шифр НБУВ: РА368511

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Абільтарова Е. Н. 
Методика навчання майбутніх інженерів-педагогів охорони праці з використанням комп'ютерних технологій: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / Е. Н. Абільтарова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано стан розробки проблеми у психолого-педагогічній та науково-методичній літературі. Розроблено методику та модель навчання майбутніх інженерів-педагогів охорони праці з використанням комп'ютерних технологій. Запропоновано електронний підручник з дисципліни "Основи охорони праці". Обгрунтовано концептуальні підходи й організаційно-педагогічні умови ефективного впровадження комп'ютерних технологій у навчальний процес підготовки інженерів-педагогів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж. р(4УКР)3-2
Шифр НБУВ: РА381616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
14.

Абаржі І.І. 
Особливості процесів тепломасопереносу в полідисперсних пористих середовищах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.06 / І.І. Абаржі ; НАН України. Ін-т техніч. теплофізики. — К., 2003. — 44 с.: рис., табл. — укp.

Розвинуто теорію масопереносу за ізотермічних умов (у наближенні Генрі) для систем з істотним скінченним значенням швидкості масобміну на поверхні мікропористої зони та виявлено вплив величини цієї швидкості на межі застосованості межових випадків, які описують певну обмежену стадію масопереносу. На підставі аналізу рівнянь масопереносу уперше встановлено межі застосованості цих межових випадків для нелінійних ізотерм ленгмюрівського типу. Розвинуто теорію тепломасопереносу в широкому інтервалі температур з урахуванням температурних залежностей коефіцієнтів Генрі та дифузії речовини в обох підсистемах, а також зважаючи на тепловий внесок адсорбції та впливу бар'єрного опору (скінченного значення швидкості масообміну на поверхні зони). На базі цієї теорії проаналізовано межові випадки масопереносу в гранулі та виявлено межі їх застосовності. Установлено співвідношення, на підставі яких є можливим виявлення обмежувальної стадії тепломасопереносо-обмінного процесу. Уперше поставлено та частково розв'язано проблему масопереносу (кінетики адсорбції) у локально-нерівноважному наближенні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.161,022 + Ж362.063 +
Шифр НБУВ: РА327640

Рубрики:

      
15.

Авдюшина О.В. 
Двовимірні задачі теорії пружності для анізотропного півпростору з порожнинами та тріщинами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / О.В. Авдюшина ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено метод розв'язання двовимірних задач теорії пружності для багатозв'язного анізотропного півпростору за умов, якщо його матеріалові властива загальна прямолінійна анізотропія. Основні елементи даного методу: аналітичне продовження комплексних потенціалів на верхні півплощини всіх узагальнених комплексних змінних, зведення задач для плоскої границі до серії задач лінійного спряження, отримання їх загальних розв'язків, виділення сингулярностей комплексних потенціалів у кінцях тріщин, задоволення граничних умов на контурах отворів і тріщин методом найменших квадратів. Розв'язано ряд нових задач для анізотропного півпростору та півплощини з отворами та тріщинами. Досліджено вплив параметрів анізотропії, геометричних розмірів і кількості отворів або тріщин, їх близькості до плоскої або прямолінійної границі на значення та розподіл напружень і пружного потенціалу, а також на зміну коефіцієнтів інтенсивності напружень. Виявлено ряд нових механічних закономірностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж436.4-02
Шифр НБУВ: РА313584 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Аврутова І.В. 
Вібраційний моніторинг елементів конструкцій складних інженерних споруд: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / І.В. Аврутова ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено зміни технічного стану складних інженерних споруд у процесі їх експлуатації. Створено відовідні методики та систему вимірювань. Одержано діагностичну модель протизсувного анкера, яка описує залежність зміни власної частоти анкера від його натягу. Визначено залежності енергетичних та імовірнісних характеристик вимірюваних вібраційних сигналів від зміни технічного стану елементів конструкцій для різних типів вібраційного збурення. Визначено найбільш інформативні характеристики вібраційних сигналів для оцінювання технічного стану елементів конструкцій складних інженерних споруд. Запропоновано й обгрунтовано алгоритмічний метод зменшення систематичної похибки вимірювань на основі вейвлетної фільтрації. Відзначено, що провадження розробленої багатофункціональної системи вібраційного моніторингу має забезпечити безаварійну експлуатацію складних інженерних споруд, що знаходиться під впливом коливальних процесів природного та техногенного походження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж820.5с3 +
Шифр НБУВ: РА361558

      
17.

Адаменко М. І. 
Інформаційне та технічне забезпечення екологічної безпеки критично небезпечних промислових об'єктів: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 21.06.01 / М. І. Адаменко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 37 с. — укp.

Вперше застосовано сценарний підхід щодо виникнення та протікання комплексної аварії й екологічної кризової ситуації з урахуванням набуття синергічних властивостей. Вперше розроблено новий метод підбору систем спостереження та сповіщення за критерієм максимальної безвідмовності з використанням методів теорії ймовірностей. Теоретично змодельовано забезпечення безвідмовної роботи систем спостереження та сповіщення шляхом розрахунку необхідної кількості дублюючих контурів. Вперше математично змодельовано процес оптимальних дій для ліквідації відмовлення в системі спостереження-сповіщення. Одержано нове розв'язання задачі щодо математичного моделювання різноманітних процесів розповсюдження екологічно небезпечних речовин в просторі та в часі на базі механіки суцільних середовищ і теоретичної механіки. Вперше побудовані на базі рівнянь гідродинаміки математичні моделі, які описують роботу даної установки, що забезпечує превентивну локалізацію розповсюдження шкідливих речовин внаслідок аварії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж692 + Б1 в052,022
Шифр НБУВ: РА379656 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Алєксєєва С. В. 
Організація дослідницької діяльності учнів з дизайну у професійних навчальних закладах художнього профілю: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / С. В. Алєксєєва ; Ін-т пед. освіти і освіти дорослих НАПН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність дослідницької діяльності учнів з дизайну, визначено її вплив на розвиток творчої особистості майбутнього фахівця та формування професійно важливих якостей. Проаналізовано стан проблеми організації дослідницької діяльності учнів з дизайну в професійних НЗ художнього профілю. Теоретично обгрунтовано концептуальні засади даної діяльності учнів з дизайну, визначено педагогічні умови її організації. Обгрунтовано принципи відбору та структурування змісту навчального матеріалу для даної роботи учнів. Розроблено й експериментально перевірено технологію організації даної діяльності майбутніх дизайнерів, методику діагностування візуально-творчих здібностей учнів і програму самопідготовки керівників дослідницькою роботою учнів. Встановлено методичні рекомендації щодо організації даної діяльності учнів з дизайну в професійних НЗ художнього профілю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч461.268 + Ж182 р(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА376495 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Алієва О.Г. 
Онтологія техніки в соціокультурному контексті: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / О.Г. Алієва ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 19 с. — укp.

Визначено основні соціокультурні підходи щодо дослідження онтології техніки у соціокультурному контексті. Розглянуто особливості сучасного етапу взаємовідношення техніки та соціуму. Проаналізовано основні тенденції становлення сучасного онтологічного технічного простору. Виявлено засоби та шляхи впливу техніки на становлення соціального типу характеру. З'ясовано значення відношень, сформованих у сфері технічного простору, для перспектив розвитку людського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:Ж + Ж.в
Шифр НБУВ: РА331036

Рубрики:

      
20.

Алік Н.А. 
Допрофесійна підготовка майбутніх учителів освітньої галузі "технологія" в умовах профільного навчання: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.А. Алік ; Ін-т проф.-техн. освіти АПН України. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано та розроблено методику допрофесійної підготовки учителів освітньої галузі "Технологія" за умов профільного навчання до вступу у педагогічні ВНЗ. Описано структурно-функціональну модель підготовки учителів даної освітньої галузі, етапи процесу допрофесійної підготовки учителів, зокрема, в школах, на курсах підготовки до вступу у ВНЗ. Викладено методику допрофесійної підготовки учителів освітньої галузі, визначено основні етапи діяльності вчителя та учня, викладача й абітурієнта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.204 + Ч421.266.23 + Ю941.19-734 + Ж6.р(4УКР)3-2 +
Шифр НБУВ: РА350648

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського