Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (16)Реферативна база даних (215)Книжкові видання та компакт-диски (38)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=UML$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Потієнко С.В. 
Алгебраїчні методи верифікації асинхронних паралельних систем: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.03 / С.В. Потієнко ; Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Розроблено методи для статичної перевірки певних властивостей формальних моделей, а саме: несуперечливості, повноти та цілісності. Розглянуто проблему досяжності заданих станів системи та запропоновано статичні методи для її розв'язання. Побудовано алгоритм фільтрації станів на підставі статичного аналізу моделі та метод побудови абстрактних поведінок моделі для спрямованого пошуку. Розглянуто задачу здійснення переходу системи від одного класу символьних станів до наступного під дією заданого базового протоколу. Така трансформація виконується за допомогою предикатних перетворювачів. Побудовано алгоритми прямого та зворотного предикатних перетворювачів для числових і символьних типів даних, функціональних типів, масивів та списочних типів даних. Розроблено алгоритми трансляції певних підмножин MSC, SDL і UML в мову базових протоколів з метою подальшої автоматичної верифікації. Підмножини цих мов було виділено з урахуванням практичної необхідності у застосованих індустріальних проектах. Запропоновано деякі розширення обраних мов для застосування методів верифікації повною мірою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.025 +
Шифр НБУВ: РА364117

Рубрики:

      
2.

Летичевський О.О. 
Верифікація та тестування інтерактивних систем, специфікованих за допомогою базових протоколів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.03 / О.О. Летичевський ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2005. — 14 с. — укp.

Розглянуто методи роботи з вимогами, що складають технологію, яка є складовою частиною процесу створення програмних систем з великою кількістю станів. Висвітлено п'ять складових частин цієї технології: формалізацію вимог у вигляді базових протоколів, пошук суперечливостей та неповноти, генерацію тестових наборів з множини вимог, синтез та аналіз динамічних властивостей моделі. Вимоги до інтерактивних систем представлено у вигляді формальних специфікацій - базових протоколів. Визначено клас базових протоколів, для якого задачі технології вирішуються без експонентного вибуху. За допомогою формалізму побудовано алгоритми верифікації базових протоколів з використанням машини доведення, а також синтез моделі за базовими протоколами. На основі методів символьного моделювання розглянуто різні критерії генерації тестів та їх застосування до генерації тестів за специфікаціями, записаними сучасними інженерними мовами - MSC, SDL, UML.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.025 +
Шифр НБУВ: РА340360

Рубрики:

      
3.

Раід М.О.Алькавасмі 
Когнітивний процесор діалогу на основі об'єктних моделей сприйняття і уваги: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Раід М.О.Алькавасмі ; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Е.Пухова. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано новий підхід щодо синтезу структур когнітивних процесів у вигляді об'єктно-орієнтованих формалізованих специфікацій в нотації уніфікованої мови моделювання UML (Unifed Modeling Language). Розроблено об'єктно-орієнтовану модель структури сприйняття. Обгрунтовано гіпотезу сприйняття та детектування підозрілих сенсорних подій. Створено об'єктно-орієнтовані моделі сфокусованої уваги, що базуються на перемиканні сенсорних подій та їх ослабленні. За допомогою даних моделей підтверджено результати деяких експериментальних даних. Розроблено ресурсну об'єктно-орієнтовану модель уваги. Запропоновано концепцію трактування уваги у вигляді тернарного відношення між класами ментальних задач, релевантних схем довготривалої пам'яті та сенсорних подій. Розроблено циклічні моделі сприйняття - увага на базі моделей сфокусованої уваги та з використанням її ресурсної моделі. Досліджено сенсорну подію в контексті еротематичного діалогового процесу та запропоновано структуру полімодальної сенсорної події. Створено об'єктно-орієнтовані моделі еротематичного діалогового процесу двох агентів і штучного агента діалогу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.81-016 +
Шифр НБУВ: РА336113

Рубрики:

      
4.

Дідковська М.В. 
Методи оцінки та засоби підвищення надійності програмного забезпечення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / М.В. Дідковська ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено моделі оцінки та засоби підвищення надійності програмного забезпечення (ПЗ) протягом усього життєвого циклу з урахуванням сучасних тенденцій щодо його розробки та тестування. Запропоновано узагальнену модель оцінки якості ПЗ на базі негомогенного пуасонівського процесу та обчислено її параметри. Відзначено, що функція інтенсивності виявлення несправностей запропонованої моделі враховує процеси навчання та відображає процес проведення тестування. Експериментальним шляхом доведено її працездатність та переваги у порівнянні з попердньо існуючими моделями оцінки надійності. Розроблено нові критерії та метрики інтеграційного тестування ПЗ з урахуванням новітніх тенденцій щодо компонентно-базового програмування та з використанням діаграм UML. Показано, що дані критерії дають можливість розробити плани проведення тестування на ранніх етапах створення ПЗ та дозволяють одержати перелік об'єктів і подій, які необхідно протестувати для кожного із запропонованих критеріїв. Відзначено, що даний процес легко автоматизується, що є необхідною складовою загального процесу автоматизації тестування, а також обов'язковим компонентом під час перевірки якості спроектованого тесту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.10 +
Шифр НБУВ: РА341785

Рубрики:

      
5.

Шкуліпа І. Ю. 
Методи та засоби створення автоматизованої системи проектування паралельних алгоритмів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.03 / І. Ю. Шкуліпа ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Запропоновано новий підхід до автоматизованого перетворення схем алгоритмів на підставі їх представлення у вигляді систем алгоритмічних алгебр-схем (САА-М). Розроблено прототип автоматизованого генератора програмного коду для забезпечення автоматизованого синтезу асоційованих з алгоритмами програм на базі їх представлення у вигляді САА-М-схем. Новою особливістю даного прототипу є можливість параметричної генерації коду відповідно до різних підходів паралельного програмування та апаратно-програмних платформ. Вперше інтегровано методику формалізованого проектування на основі САА-М-схем алгоритмів з методикою алгоритмічного проектування, яка базується на застосуванні UML-діаграм. Вперше запропоновано й експериментально обгрунтовано методику редукції САА-М-схем алгоритмів до кольорових мереж Петрі для моделювання роботи алгоритмів і забезпечення можливості оцінювання їх часових характеристик без прив'язки до апаратно-програмної платформи. Реалізовано новий метод створення сценаріїв для управління процесом виконання програм, що дозволяє здійснити вибір найкращого алгоритму за заданими критеріями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.21-018
Шифр НБУВ: РА381957 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Крамар Ю.М. 
Методи та інформаційно-програмні засоби синтезу та аналізу стилів програмування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Ю.М. Крамар ; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Уперше запропоновано онтологію понять і відношень у аспекті вибору стилів програмування. Для формального представлення онтології використано комп'ютерний підхід шляхом застосування мови UML, який дає змогу розглядати задачі формування та використання стилів програмування, що можуть мати технічний розв'язок. Визначено задачі, що охоплюють усі досліджені аспекти, комплексне та послідовне розв'язання яких складає основу інформаційної технології як нового засобу індустріалізації програмування у контексті розглянутої проблеми, а саме: створення стилю програмування та стилю мови програмування, перевірки дотримання стилю програмування під час написання програм; визначення стилю програмування, якому відповідає текст програми; перекладу тексту програми, що не відповідає заданому стилю програмування, у текст, що відповідає такому стилю. Створено та описано методи розв'язання визначених задач, зокрема, методи синтезу стилю програмування та стилю мови програмування, контролю, аналізу та перетворення стилю програми. Наведено засоби формування та застосування стилів програмування, розроблено їх математичні моделі. Запропоновано спосіб використання розробленого комплексу засобів шляхом створення відповідних інформаційних технологій формування та застосування стилів програмування для різних галузей, в яких відбуваються процеси розробки програмних засобів. На прикладі навчання програмуванню розроблено інформаційну технологію та показано ефективність запропонованих засобів шляхом експериментальних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018 +
Шифр НБУВ: РА335026

Рубрики:

      
7.

Черняк Н.І. 
Моделі і методи автоматизованого управління розвитком агропромислового комплексу регіону: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Н.І. Черняк ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Розроблено проблемно-орієнтовану концепцію формування й управління виробничим потенціалом (ВП) АПК регіону за умов його стратегічного розвитку. Запропоновано кластерну математичну модель аналізу та формування груп (кластерів) районів регіону за рівнем розвитку їх ВП як базову модель для прогнозування показників ефективності ВП на основі сплайн-функцій і трендових моделей. Запропоновано інформаційну технологію управління ВП АПК регіону, розроблено модель системи управління його розвитком засобами уніфікованої мови моделювання UML (Unified Modeling Language). Удосконалено класичну модель управління запасами матеріальних ресурсів - одержано модель визначення оптимальної області маневрування матеріальними ресурсами та запропоновано її числове розв'язання. Покращено класичну модель сіткового планування й управління технологічною підготовкою виробництва у напрямку її оптимізації за критерієм "час - вартість". Запропоновано теорію побудови багатокритеріальних моделей прийняття оптимальних рішень з метою удосконалення механізму управління економіко-організаційними процесами розвитку ВП АПК регіону за умов невизначеності зовнішнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-210.301 +
Шифр НБУВ: РА368783

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Хаббуш 
Моделі та інформаційні технології реінжинірінгу успадкованих інформаційно-управляючих систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Ахмад Хадер Ахмад Хаббуш ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено моделі та інформаційні технології реінжинірінгу (РІ) успадкованих інформаційно-управляючих систем (ІУС) в АСУ технологічними процесами. Введено класифікацію підходів до РІ успадкованих ІУС. Проаналізовано недоліки успадкованих диспетчерських ІУС (ДІУС) газокомпресорних станцій (ГКС) системи магістральних газопроводів (МГ) Укртрансгазу. На підставі використання концепції бізнес-об'єктів розроблено структурну об'єктно-орієнтовану модель РІ, що дозволило перейти до цільової компонентної архітектури. За допомогою мови UML досліджено моделі успадкованої та цільової архітектур типової ДІУС ГКС. Вперше за технологією PATTERNS розроблено універсальну модель телеметричного протоколу обміну даними в ДІУС ГКС та реалізовано компоненти, які можна повторно використати у типових ДІУС ГКС. Розроблено та досліджено перспективну Web-орієнтовану ДІУС ГКС, окремі підсистеми якої впроваджено на Ромненській ГКС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.5-018.1 + З973-018.11
Шифр НБУВ: РА312143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Бородавка Є.В. 
Моделі та методи інформаційної інтеграції систем проектування будівель і споруд: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / Є.В. Бородавка ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі проведеного аналізу виявлено основні проблеми інтеграції архітектурно-будівельних програмних комплексів. Досліджено принципи та технології інтеграції даних інформаційних систем, що використовуються, та проблеми інтеграції архітектурно-будівельних комплексів (АБПК) та зроблено висновок, що як методичну основу для розробки концепції інформаційної технології інтеграції (ІТІ) САПР будівель і споруд доцільно використовувати комплексну цифрову модель об'єкта (ЦМО). Сформульовано основні принципи побудови ІТІ на основі комплексної ЦМО та вимоги до неї, основним з яких є повнота, несуперечливість, цілісність, коректність і узгодженість інформації, уніфікація та розширюваність, швидкість і безпека роботи з даними. Розвинуто концепцію розширюваних систем і баз даних стосовно вирішення проблеми горизонтальної інтеграції спеціалізованих застосувань САПР на основі комплексної ЦМО. За допомогою еволюційного методу та теоретико-множинного методу пошуку бази визначено основні базові моделі даних і процеси їх обробки - ядро ІТІ на основі комплексної ЦМО. Розроблено формальну модель ІТІ на основі комплексної ЦМО та схему взаємодії її компонентів. На її основі створено схему побудови інтегрованої технологічної лінії проектування (ІТЛП) будинків як одного зі спектрів комплексної ЦМО. Запропоновано моделі даних і сервісів ІТІ на основі комплексної ЦМО у вигляді UML. Розроблено та досліджено об'ктно-орієнтовані засобидоступу до структури даних ЦМО та нормативної бази даних. Запропоновано інформаційну технологію інтеграції САПР будівель і споруд на основі комплексної ЦМО, реалізованої в інтегрованій технологічній лінії проектування КАЛИПСО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н2-5-05 +
Шифр НБУВ: РА359867

Рубрики:

      
10.

Сугоняк І.І. 
Моделі та методи оптимізації процесів впровадження інноваційних продуктів: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.04 / І.І. Сугоняк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему моделювання соціально-економічних процесів. Розроблено моделі процесів впровадження інноваційних продуктів на підприємствах з урахуванням зворотних інформаційних зв'язків, з використанням сучасних кібернетичних методів обробки даних структурованого та неструктурованого типів, методів оптимального керування та прийняття рішень. На підставі аналізу інноваційних процесів і процесів прийняття рішень щодо впровадження інновацій на підприємствах побудовано модель підтримки прийняття з оптимального керування впровадження інноваційних продуктів на підприємствах. Для створення моделі процесів поширення інновацій досліджено властивості розв'язків системи квазілінійних рівнянь параболічного типу для моделі двох конкуруючих інновацій. Доведено принцип максимуму для діапазону дослідження. Побудовано числовий алгоритм розв'язування задачі оптимального керування багатовимірною дифузією інновацій і одержано числові результати для сценаріїв дифузії трьох конкуруючих інновацій. На підставі рівнянь типу Лоткі - Вольтерра з використанням методів знання невизначеності досліджено групи лінійних і нелінійних моделей динаміки життєвого циклу інновацій для трирівневих стратифікованих систем. На основі багатофакторного аналізу ієрархій Сааті запропоновано метод визначення оптимального інноваційного проекту та методи моделювання виробничо-збутової діяльності. Визначено сценарії роботи системи підтримки прийняття рішень (СППР), побудовано алгоритми її роботи. Проектування системи виконано з використанням мови моделювання UML, програмний комплекс СППР реалізовано у середовищі Borland Develoer Studio 2006.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55 в611 +
Шифр НБУВ: РА360104

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Глущенко М.С. 
Моделювання і оптимальне керування періодичними процесами в утфельних вакуум-апаратах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / М.С. Глущенко ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено ситуаційний підхід щодо вибору критерію керування та відповідного режиму функціонування утфельного вакуум-апарата періодичної дії. Розроблено способи розв'язання задачі координації роботи технологічного комплексу (ТК) апаратів періодичної дії (АПД), що забезпечують неперервність потоку продукту на вході та виході ТК у неперервно функціонуючому виробництві. Створено нові способи та систему оптимального керування ВАПД для розв'язання задач мінімізації тривалості процесу та максимізації виходу готового продукту. Розроблено логічну модель ВАПД з використанням уніфікованої мови моделювання UML.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л840.631-5 +
Шифр НБУВ: РА357191

Рубрики:

      
12.

Потапенко В.А. 
Модульні середовища для мережного розподіленого моделювання складних динамічних систем: Автореф. дис. канд. техн. наук: 01.05.02 / В.А. Потапенко ; НАН України. Ін-т проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Запропоновано удосконалені методи організації процесів моделювання в гетерогенному мережевому середовищі, що орієнтовані на роботу з моделями складних динамічних систем, зокрема хіміко-технологічних процесів. Досліджено сучасні засоби організації розподілених моделюючих середовищ і WEB-орієнтованих систем. Запропоновано моделі та методики організації розподілених моделюючих середовищ (РМС), інваріантних стосовно програмних і апаратних платформ їх компонентів. Синтез даних моделей у програмні модулі дозволить реалізувати реально діючі РМС. Для створення моделей РМС використано об'єктно-орієнтований аналіз і мову UML (Unified Modeling Language). Для перевірки працездатності запропонованих моделей РМС розроблено і реалізовано програмні модулі як для серверної, так і для клієнтської частин. На основі методу імітаційного моделювання досліджено та визначено основні характеристики, що впливають на ефективність роботи розроблених мережевих РМС. Виявлено вплив таких параметрів, як інтенсивність і тип вхідного потоку запитів, продуктивність серверних вузлів РМС, пропускної здатності каналів зв'язку на середній час обробки запиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.11 +
Шифр НБУВ: РА328091

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
13.

Ушкаренко О.О. 
Оптимізація інформаційних потоків системи керування електроенергетикою сухогрузу з потужністю електростанції до 2 000 кВт: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / О.О. Ушкаренко ; Нац. ун-т кораблебудування ім. адм. Макарова. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему оптимізації інформаційних потоків системи керування судновою електроенергетикою, що забезпечує погоджене управління на всіх рівнях ієрархії, підвищення якості алгоритмічного й інформаційного забезпечення. Систему керування судновою електроенергетичною системою (СЕЕС) розглянуто як мережу автоматів, виконано аналіз її функцій. Для локальних засобів автоматизації СЕЕС. Розроблено алгоритми керування з використанням SWITCH-технологій та методику мінімізації станів автомату, що дозволяє уникнути функціональної збитковості за умов проектування системи, а також зменшити кількість повідомлень, що передаються у мережі шляхом зменшення кількості переходів між різними станами автомату. Розроблено методику вирішення оптимізаційних задач з використанням теорії масового обслуговування й апарату нечіткої логіки під час керування інформаційними потоками. Розвинуто методику проектування систем керування з використанням сучасних технологій інженерії програмних систем, зокрема, уніфікованої української мови моделювання UML та її розширення UML-FB.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О425.141 +
Шифр НБУВ: РА352155

Рубрики:

      
14.

Семенець С.В. 
Розробка методів та програмного інструментарію створення прикладних програм для мобільних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / С.В. Семенець ; Ін-т пробл. мат. машин і систем НАН України. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено засоби специфікації апаратних і програмних обмежень операційної системи (ОС) мобільних пристроїв (МП). Описано механізми оцінки продуктивності та безконфліктності стаціонарних програмних систем (ПС) для МП у контексті заданої платформи з використанням відповідних формальних моделей оцінки. Наведено методи перетворення моделі ПС на базі мережі Петрі в нотації UML як засобу врахування динамічних і статичних аспектів мобільних систем (МС), генерації вихідного коду ПС для мобільних платформ на підставі механізмів розширеної UML-моделі, зворотного проектування ОС для створення програмного каркасу МП, що спрощує генерацію моделі каркаса та забезпечує повну відповідність даної моделі структурі ОС. Розроблено комплексну інструментальну систему підтримки процесу створення прикладних програм для МС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973.403-018 +
Шифр НБУВ: РА343013

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
15.

Чепцов О.О. 
Системна організація та алгоритми функціонування моделюючого сервісного центру (для вугільної промисловості): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.О. Чепцов ; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Розроблено узагальнені структуру та алгоритми функціонування моделювального сервісного центру, який призначено для розв'язку задач модельного супроводу розробок та експлуатації керованих складних динамічних систем. Здійснено адаптацію запропонованої структури під час розв'язання задач оперативного контролю та автоматизованого управління шахтними вентиляційними системами. Наведено класифікацію моделей об'єктів та процесів сучасного вугільного підприємства та вугільної галузі в цілому, яка базується на принципі ієрархії за функціональністю розв'язуваних технічних, технологічних та управлінських задач та є основою структурної й логічної організації засобів моделювання. Визначено позицію множини моделей всіх рівнів функціонування керованих об'єктів вугільної промисловості в запропонованій класифікації. Впроваджено UML-підхід щодо інформаційно-програмної організації дискретних симуляторів, що реалізують моделі всіх рівнів ієрархії, для алгоритмів перетворення формальних описів об'єктів предметної області. Запропоновано новий спосіб організації ресурсів і компонентів моделюючого сервісного центру (МСЦ), який базується на Crid-технології системної організації багаторівневих територіально розосереджених комп'ютерних систем та мереж, UML-інструментарії створення проблемно-орієнтованих компонентів, та забезпечує рішення складних задач оперативного контролю та автоматизованого управління технологічними процесами в режимі реального часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И31-4-05 +
Шифр НБУВ: РА351335

Рубрики:

      
16.

Новицький О. В. 
Моделі та методи вдосконалення електронних бібліотек засобами семантичного вебу / О. В. Новицький. — Б.м., 2019 — укp.

Досліджено зміст поняття ЕБ, проаналізовано різні погляди щодо визначення класичної ЕБ. Зроблено класифікацію ЕБ за архітектурними ознаками. Визначено діалекти ДЛ, необхідні для викладення результатів у подальшому. В результаті аналізу ПО виявлено класифікаційні ознаки для виділення базових сервісів СЕБ. Виділено набір базових сервісів для СЕБ та формально їх описано, показано, що запропонований набір сервісів через композицію може задовольнити інформаційні потреби користувачів. Запропоновано формальну модель анотації інформаційного об'єкта (ІО) для СЕБ. Удосконалена формальна модель анотації на основі потокової моделі ІО для СЕБ, дозволяє будувати анотаційні взаємозв'язки на основі стандартів URL, DOI та URI. Також розглянуто деякі задачі з проблематики інтеграції даних та переходу класичних ЕБ до СЕБ. Запропоновано механізм відображення традиційної реляційної БД, що використовується в класичних ЕБ, в моделі зв'язаних даних у контексті СЕБ. Розроблено метод формальної верифікації UML 2.0 через відображення OWL-DL в UML 2.0. У результаті розроблено оригінальний метод до відображення UML 2.0 в OWL-DL через ДЛ. Для СЕБ актуальною проблемою є проектування ІО, тому спроектовано модель ІО для СЕБ засобами UML. Запропоновано числові метрики оцінювання якості семантичних ЕБ у веб-середовищі та введено формальну оцінку зручності використання сервісів семантичних ЕБ.^UThe research rationale is determined by the fact that digital libraries have a leading role in the processes of organization and information exchange during scientific research. In this aspect, it is important to create a new class of digital libraries, which will have a higher level of intelligence, namely, the creation of semantic digital libraries (SDL).One of the premises for the emergence of SDL is that when the quantity of information resources exceeds the limits of terabytes, and their structure is different both in syntax and semantics, it is necessary to apply new approaches to the processes of preservation, organization and search. Therefore, the thesis is devoted to a number of problems associated with an increase in intelligence level of a special class of information retrieval systems, namely, digital libraries in a semantic environment.The object of research is the process of transforming classic digital libraries into semantic ones.The subject of research are models, methods and tools for creating semantic service-oriented digital libraries and assessing their quality.In the first chapter, “A survey of approaches to creation of digital libraries”, the system review of modern approaches to creation of classical digital libraries has been made. The mean of the concept of DL has been studied, different views on the definition of classical DL have been analyzed. A classification of the DL according to the architectural approach has been made. Classes of DL such as classical DL, serviceoriented DL and DL based on GRID technologies have been singled out. Basic functional characteristics were defined for libraries of each type of DL. Through the analysis of different types of DLs, the key features and attributes that SDL should possess have been identified.In the second chapter, “Digital Library in Semantic Web”, the prerequisites for the functioning of SDL and the main conceptual differences between classical DLs and SDLs have been researched. Dialects of descriptive logic have been identified, which are necessary to formulate the results in the future.As a result of the analysis of the subject field the classification signs for selection of basic SDL services have been revealed. A set of basic services for SDLs was identified and formally described; it was shown that the proposed set of services through the composition could meet the information needs of users. Three groups of services have been proposed: sensor services, user services and processor services. Specific services with formal description by descriptive logic have been proposed for each of the groups. A basic set of services for SDL has been developed, classified and described. A service model has been developed to work in concrete domains. The concept and set of ontologies for the SDL has been defined. A formal annotation model of the information object for the SDL has been proposed.A formal annotation model based on the flow model of the information object for SDL has been improved, and this model allows to build annotation interrelations based on URL, DOI and URI standards. The scientific novelty of the model consists in revealing the features of annotation of information objects in the SDL. In the third chapter several tasks have been discussed. A number of challenges related to data integration and the transition of classical DLs to SDLs have been discussed. A mechanism has been proposed for mapping the traditional relational database used in classical DLs in the linked data model within the context of SDL. As a result, a procedure for normalizing the metadata scheme of the Dublin core was developed to reflect it in the linked data model. This procedure uses the semantics of metadata applied to describe information resources in DL.In this chapter, the method of formal verification of UML 2.0 for OWL-DL reflections in UML 2.0 has been developed. As a result, an original approach to displaying UML 2.0 in OWL-DL through descriptive logic has been developed.In the fourth chapter, “Quality metrics of semantic digital libraries in the semantic web”, the numerical quality assessment metrics of semantic electronic libraries in the web environment have been proposed and a formal assessment of the convenience of using semantic electronic library services has been introduced. The appropriate model was also experimentally tested.The practical significance of results obtained. The results of the work can be used to develop service-oriented digital libraries using semantic technologies. This is confirmed by the author's implementation of the research results during the actualization of several digital resources.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Котелянець В. В. 
Інформаційна технологія моніторингу навколишнього середовища на базі концепції Інтернету речей / В. В. Котелянець. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розв'язанню актуальної й важливої науково-технічної задачі розроблення стохастичної інформаційної технології моніторингу параметрів навколишнього середовища в сучасній концепції ІоТ з урахуванням апріорної невизначеності джерел інформації та можливості виникнення кризових ситуацій. У роботі проведено аналіз принципів побудови, технологічних рішень і напрямів розвитку систем моніторингу в концепції ІоТ, у результаті чого виявлено недоліки відомих підходів і доведено необхідність створення математичних моделей, методів, комунікаційних протоколів мереж WSN з випадковим доступом і відповідних інформаційних технологій моніторингу для забезпечення високої продуктивності, якості і живучості їх функціонування. Удосконалено стохастичні моделі функціонування бездротових сенсорних мереж, що дозволило оцінити ймовірність колізії сигналів і більш ефективно проектувати протоколи комунікації ІоТ. Удосконалено метод моніторингу параметрів навколишнього середовища, що дало можливість забезпечити своєчасне та оперативне надходження інформації від первинних джерел інформації із заданими показниками якості для ефективного прийняття управлінських рішень. Отримала подальший розвиток інформаційна технологія моніторингу, яка дозволила розробити програмно-технічний комплекс моніторингу параметрів навколишнього середовища реального часу із використанням ефективних засобів Arduino, JavaScript, NodeJs, HTML та CSS.^UThesis is devoted to solving the urgent and important scientific and technical task of developing stochastic information technology for monitoring environmental parameters in the modern Internet of Thing (IoT) concept, taking into account the a priori uncertainty of the sources of information and the possibility of emerging crisis situations.The analysis of principles of construction, technological decisions and directions of development of monitoring systems in the IoT concept was carried out. As a result of this analysis shortcomings of known approaches were identified and the necessity of creating mathematical models, methods, communication protocols of WSN networks with random access and corresponding information monitoring technologies for ensuring high productivity, quality and the vitality of their functioning was proved.It has been established that the IoT concept has three interrelated basic issues: providing information security (IoT Security), scaling up the growing volume of technical devices and data (IoT Scalability), and also IoT Technical Solutions and Low-Power Consumption. Also, the analysis of protocols for solving IoT tasks was carried out: 1) MQTT: protocol for collecting data of devices and transmitting their servers (D2S); 2) XMPP: protocol for connecting devices to humans, partial case of D2S-schemes when people connect to servers; 3) DDS: fast bus for integrating smart devices (D2D); 4) AMQP: The system organizes queues for connecting servers to each other (S2S).Stochastic models of the functioning of wireless sensor networks that use randomized network parameters (with variable number of nodes and random participation of nodes in separate groups of network nodes) have been improved. It allowed to estimate the probability of collision of signals and to more effectively design communications protocols of the IoT. These models allowed to estimate the probability of collision of signals: the maximum number of nodes that provide the quality of transmission at the level of the probability of collision no higher than 10-2 is 50, with the number of nodes involved in the collision is negligible in comparison with the average number of transmissions, in particular the ratio of the average number involved in the collision of nodes to the average number of transmissions is 10-7.The method of monitoring environmental parameters has been improved. It takes into account the unsteady spatial and temporal localization of primary sources of measurement and optimization of the dynamic monitoring process, which made it possible to ensure the timely and prompt receipt of information from primary sources of information with specified quality indicators for effective management decision-making.The development of information monitoring technology, which, due to the use of stochastic models of the operation of wireless sensor networks and the advanced monitoring method, has allowed the software-technical complex (using Arduino, JavaScript, NodeJs, HTML and CSS) to monitor real-time environment parameters in the modern IoT concept. The designated software-technical complex for monitoring of real-time environmental parameters can be used as a prototype for monitoring organization in dynamically changing environments and in case of emergencies of a different nature (in various spheres).The experimental research of proposed models, method and information technology of monitoring was carried out. It has been found that when transmitting data at short distances (for example, indoors – laboratory, office, home), devices can use the PAN provided by wireless technologies such as BLE (Bluetooth Low Energy), ZigBee, 6LoWPAN and the leading USB interface. When it comes to transmitting data over long distances (for example, in an large office or in a large building), you can use a Local Area Network. Wired LAN in most cases is based on Ethernet and fiber optic technology, and wireless one can be based on Wi-Fi technology. Also can be used WiMAX, LTE, and LPWAN to organize global WAN. Measured parameters are not limited to humidity and air temperature (as it was performed in experimental part of this thesis). Any parameters can be used in view of available sensors, which are part of the software-technical complex.Besides, specialized UML diagrams of simulation precedents and simulation sequences of the proposed information technology have been developed. The results of the dissertation have been used and implemented at the National Aviation University, the Central Ukrainian National Technical University and the telecommunication company Local Students Networks (special implementation acts are attached to thesis).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Кучвара О. М. 
Метод і система для епідеміологічних досліджень гострих респіраторних захворювань / О. М. Кучвара. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єктом дослідження є епідеміологічні процеси захворювань на грип і ГРВІ.. Метою роботи є підвищення ефективності прогнозування розвитку епідеміологічних досліджень на грип і гострі респіраторні захворювання шляхом створення методу, моделей і системи. Методи дослідження: математичного моделювання, підтримки прийняття рішень, оброблення даних медичної статистики і програмування; метод лінеаризації, метод функцій Ляпунова-Вольтерра, методи розроблення програмного забезпечення базуються на використанні мови UML та об'єктно-орієнтованої мови програмування Java. Теоретичні результати: отримала подальший розвиток комбінована імітаційна модель прогнозування та керування епідеміологічними процесами поширення захворювання на грип та ГРВІ, як сукупність компартментної стохастичної моделі та ймовірнісного клітинного автомата, що дозволяє моделювати процеси просторового перенесення захворювання. Вперше запропоновано метод моделювання епідеміологічних процесів просторового поширення ГРВІ в часово-розподіленій популяції, який використовує комбіновану імітаційну модель на основі стохастичної комперментної моделі з різними штамами вірусу грипу, що дозволяє представити досліджувану епідемічну систему як мегапопуляцію із безліччю елементарних популяцій. Удосконалено детерміновані та стохастичні моделі поширення грипу шляхом представлення потоків епідеміологічних процесів у вигляді випадкової величини, розподіленої за біномінальним законом, що забезпечує адекватне відображення динаміки епідемічного процесу відносно абсолютних значень обсягу компартментів та більш реалістичні результати у порівнянні з відомими моделями. Практичні результати полягають у наступному: розроблено метод і систему, на основі яких виконано комплексне об'єктно-орієнтоване моделювання, розроблено програмне забезпечення на мовах UML та Java; удосконалено підсистему підтримки прийняття рішень по прогнозуванню та керуванню епідеміологічними процесами; розроблено Web-інтегроване програмне середовище дослідження інфекційних захворювань та методів його керування за допомогою вакцинації, що містить програмний інтерфейс, орієнтований на користувача, та відкриту бібліотеку відповідних Java-класів. Ступінь впровадження - результати дисертаційної роботи впроваджено в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я. Горбачевського; в Буковинському державному медичному університеті на кафедрі інфекційних хвороб; в Головному управлінні державної санепідслужби в Тернопільській області. Сфера (галузь) використання - медицина.^UThe object of research is the epidemiological processes of influenza diseases and (acute respiratory viral infections) ARVI. The aim of the work is to increase the efficiency of forecasting the development of epidemiological studies on influenza and acute respiratory diseases by creating a method, models and systems. Methods of research: mathematical modeling, decision support, data processing, medical statistics and programming; the linearization method, the Lyapunov-Volterra function method, software development methods are based on the use of the UML language and the object-oriented programming language Java. Theoretical results: the combined imitational model for predicting and managing epidemiological processes of the spread of influenza and ARVI, as a combination of a compartmental stochastic model and a probabilistic cellular automaton, has been further developed, which allows to model the processes of spatial disease transfer. For the first time, a method for modeling the epidemiological processes of spatial distribution of ARVI in a temporarily distributed population is proposed, which uses a combined simulation model based on a stochastic experimental model with different strains of influenza virus, allows us to present the investigated epidemic system as a megopopulation with many elemental populations. Have been improved deterministic and stochastic models of the spread of influenza by presenting epidemiological processes as a random variable distributed according to the binomial law, provides an adequate reflection of the dynamics of the epidemic process relative to the absolute values of the volume of compartments and more realistic results compared to known models. The practical results are as follows: method and system were developed, on the basis of which complex object-oriented modeling was performed, software in the UML and Java languages was developed; improved decision support subsystem for predicting and managing epidemiological processes; was developed a Web-based integrated program environment for the study of infectious diseases and methods for its management through vaccination, containing a user-oriented software interface and an open library of relevant Java classes. Degree of implementation - the results of the thesis were introduced at the Ternopil State Medical University I.Ya. Gorbachevsky; at the Bukovinian State Medical University at the Department of Infectious Diseases; in the General Directorate of State Sanepid Service at Ternopil region. The domain (field) of application - medicine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Олексюк В. В. 
Математичне та програмне забезпечення дослідження завадостійкості цифрових модемів з шумовими сигналами / В. В. Олексюк. — Б.м., 2020 — укp.

Актуальність розробок математичного та програмного забезпечення дослідження цифрових модемів з шумовими сигналами викликана потребою покращення результатів оцінювання характеристик завадостійкості цифрових модемів зі складними сигналами. За останні кілька десятиліть увагу дослідників привернули системи зв'язку з надшироким спектром сигналу, зокрема з використанням хаотичного та шумового сигналу в якості несучої. Розвиток цифрових технологій спростив практичну реалізацію таких систем. На сучасному етапі недостатня розвиненість методики оцінювання потенційної завадостійкості цифрових систем з шумовою носійною призводить до наявності суттєвих похибок у розрахунках. Зокрема це проявляється у значних розходженнях між емпіричними та теоретичними оцінками завадостійкості таких систем. Тому виникає потреба у розробці нових підходів до математичного моделювання та проектування програмного забезпечення процесів аналізу та імітаційного моделювання цифрових модемів для отримання потенційної оцінки завадостійкості таких систем. Дисертаційна робота спрямована на вирішення актуальної науково-технічної задачі, що полягає в підвищенні точності оцінки характеристик демодуляторів цифрових модемів з шумовими сигналами за рахунок розробки математичного та програмного забезпечення моделювання процесу оцінювання їх завадостійкості. Розробка відповідного математичного та програмного забезпечення дає змогу інженерам з'ясувати перспективність розробки системи на етапі проектування, а на етапі реалізації вибрати оптимальні параметри системи в умовах дії завад різного походження. В роботі використовується об'єктно-орієнтований підхід опису процесу проектування архітектури програмного забезпечення дослідження завадостійкості цифрових модемів з шумовими сигналами за допомогою уніфікованої мови моделювання (UML). Даний підхід дозволив удосконалити метод проектування програмного забезпечення імітаційного моделювання процесу оцінювання завадостійкості цифрових модемів з шумовими сигналами та забезпечити ефективніший супровід імітаційної моделі. За допомогою мови програмування Java виконано об'єктно-орієнтовану реалізацію досліджуваних моделей цифрових модемів. Розроблено у середовищі програмування та запатентовано структурну схему модему множинного доступу із кореляційно-часовою модуляцією шумового сигналу для К≥2 користувачів. Удосконалено метод пошуку мінімальної кількості відліків аналоговоцифрового перетворювача шумового сигналу для заданого рівня відношення сигнал/завада. Даний метод дозволяє шляхом застосування експоненційної регресії підвищити ефективність програмної реалізації цифрового модему за рахунок зменшення ймовірність помилки біту та збільшення швидкості передачі для різного рівня завадових обставин в модемі множинного доступу з кореляційно часовою маніпуляцією шумового сигналу. Збільшення швидкості передачі відбувається за рахунок зменшення довжини тактового інтервалу для обраного значення перевищення сигнал / завада на вході демодулятора. Виконується аналіз завадостійкості та розробляються методи математичного моделювання процесу оцінювання завадостійкість цифрового модему множинного доступу з кореляційно часовою маніпуляцією шумового сигналу та бінарного модему з фазовою маніпуляцією шумового сигналу. Розроблено програмне забезпечення, що спрощує процес вибору оптимальних параметрів цих демодуляторів. Для перерахованих модемів в якості носія інформації використовується шумовий сигнал типу білого гауссового шуму та автокореляційний метод прийому сигналів демодулятором в каналі де діє адитивна гауссова завада. Дослідження завадостійкості систем автокореляційного типу в більшості випадків проводять з використанням гауссової апроксимації випадкових величин (ВВ) в демодуляторі. Вплив наявності в демодуляторі негауссового розподілу ВВ розглядається вперше для підвищення точності теоретичної оцінки завадостійкості системи. В дослідженні використовуються дві методики оцінювання завадостійкості, що враховують складові з різними законами розподілу ймовірностей у функціоналі порогового детектора: 1) врахування негаусового (квадратичного) розподілу в демодуляторі кореляційно часових модемів бінарного та множинного доступу. На відміну від існуючих метод враховує негаусовий закон розподілу складових, що дає змогу отримати нові аналітичні закономірності обрахунку уточненої завадостійкості; 2) застосування апарату характеристичної функції в аналізі бінарних модемів з кореляційно часовою та фазовою маніпуляцією шумового сигналу, що на відміну від існуючих методів гауссової апроксимації ВВ дозволяє застосувати закони теорії імовірності для функціональних перетворень ВВ та отримати аналітичні вирази для обчислення потенційної завадостійкості демодуляторів.^UThe urgency of the development of mathware and software research of digital modems with noise signals is caused by the need to improve the results of bit error rate (BER) estimation characteristics of digital modems with complex signals. Over the last few decades, researchers have been drawn to ultra-wide signal communication systems, including the use of chaotic and noise signals as a carrier. The development of digital technologies has simplified the practical implementation of such systems. At the present stage, the underdevelopment of the methodology for estimating the potential BER of digital systems with noise carrier leads to the presence of significant errors in the calculations. In particular, this is manifested in significant differences between empirical and theoretical estimates of BER of such systems. Therefore, there is a need to develop new approaches to mathematical modeling and software design processes for analysis and simulation of digital modems to obtain a potential estimate of BER of such systems. The thesis is aimed at solving the current scientific and technical problem, which is to increase the accuracy of estimating the characteristics of digital modems' demodulators with noise signals through the development of mathware and software modeling of the estimating process their bit error rate. Development of appropriate mathware and software allows engineers to determine the prospects for the development of the system at the design stage, and at the implementation stage to select the optimal parameters of the system under conditions of interference of various origins. The work uses an object-oriented approach to describe the process of designing the software architecture for bit error rate research of digital modems with noise signals using a unified modeling language (UML). This approach allowed to improve the method of designing software for simulation of the estimating process the BER of digital modems with noise signals and to provide better simulation model support. Using the Java programming language, an object-oriented implementation of the studied models of digital modems was performed. A block diagram of a multiple access modem with correlation-time manipulation of the noise signal for K≥2 users is developed in integrated development environment and patented. The method of finding the minimum number of samples of the analog-todigital converter of a noise signal for the set level of the signal-to-noise ratio (SNR) is improved. This method allows increasing the efficiency of software implementation of a digital modem by applying exponential regression by reducing the probability of bit error and increasing the transmission rate for different levels of interference in a multiple access modem with correlated time manipulation of the noise signal. The increase transmission rate occurs by reducing the length of samples for the selected value of the SNR at the input of the demodulator. BER analysis is performed and methods of mathematical modeling of the BER estimation process of digital multiple access modems with correlation-time noise signal manipulation and binary modem with phase noise signal manipulation are developed. Software has been developed that simplifies the process of selecting the optimal parameters of these demodulators. For the listed modems as the information carrier the noise signal of type of white Gaussian noise and the autocorrelation method of reception of signals by the demodulator in the channel where the additive Gaussian noise operates is used. Investigations of BER of autocorrelation type systems in most cases are carried out using a Gaussian approximation of random variables (RV) in a demodulator. The influence of the presence of a non-Gaussian explosive distribution in a demodulator is considered for the first time to increase the accuracy of the theoretical assessment of the BER of the system. The study uses two methods for estimating BER, taking into account components with different laws of probability distribution in the functionality of the threshold detector: 1) Taking into account the non-Gaussian (quadratic) distribution in the demodulator of correlation time modems of binary and multiple accesses. In contrast to the existing methods, it takes into account the non-Gaussian law of component distribution, which makes it possible to obtain new analytical regularities for calculating the specified BER; 2) application of the characteristic function apparatus in the analysis of binary modems with correlation time and phase manipulation of the noise signal, which in contrast to the existing methods of Gaussian approximation of explosives allows to apply the laws of probability theory for functional transformations of explosives and obtain analytical expressions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Чебанюк О. В. 
Наукові основи повторного використання артефактів розробки програмного забезпечення у доменній інженерії / О. В. Чебанюк. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячено вирішенню наступної науково-прикладної проблеми – ефективної розробки програмного забезпечення у гнучких методологіях шляхом впровадження нового напряму розробки програмного забезпечення, який враховує систематичну зміну вимог проекту та базується на повторному використанні артефактів розробки програмного забезпечення, і дозволяє серед різноманіття наявних програмних артефактів визначити такий (такі), семантика якого (яких) найбільш відповідає семантиці специфікації вимог проекту.Для вирішення поставленої проблеми здійснено комплекс завдань; (і) представлено концептуально-методологічні основи повторного використання артефактів розробки програмного забезпечення що дозволяють інтегрувати процеси доменної інженерії, з гнучкими методологіями розробки програмного забезпечення; (іі) представлено методи доменного аналізу та інженерії застосувань; (ііі) розроблено наукові основи та гнучкий аналітичний апарат обробки моделей програмного забезпечення, що представляються UML діаграмами; (іv) розроблено комплекс методик та алгоритмів, які ґрунтуються на представленому аналітичному апараті; (v) запропоновано архітектурне рішення кросс-платформенного програмного середовища підтримки процесів доменної інженерії, що базується на комбінації стандартних модулів платформи Eclipse та модулів обробки програмного забезпечення, які ґрунтуються на представлених методиках. В роботі представлено проведене експериментальне дослідження повторного використання артефактів розробки програмного забезпечення для прикладного домену «Розширення функціональності комплексу FOI Consult» та здійснено оцінювання якості представлених методів та методик, що базуються на інформаційному очікуванні.^UActual scientific and application problem of effective software development approach in AGILE is solved in doctoral thesis. This problem is solved by means of implementation of the new software development trend. Proposed trend considers systematic requirements changing and based on software artifacts reuse, and allowing choosing such a software development artifact (artifacts) from the variety of existing, semantics of which (whose) corresponds the most to the requirements specification. In order to solve this problem the next tasks are performed:1. A conceptual and methodological basics of software artifacts reuse in domain engineering, based on collaboration of domain analysis results and modified AGILE approach, are proposed.2. Domain analysis method, based on the formal procedure of domain models designing, is represented. Such a method consists from the next steps: (i) formal analysis of initial information; (ii) domain models designing; (iii) verifying whether resulting information is presented in repository before including into it; (iv) establishing tracing links between domain models' constituents and external software development artifacts; (v) structural and semantic verification of designed domain models. Novelty of the designed method is the next: integration of AGILE methodologies and domain engineering processes allows to implement template-based approaches of software development artifacts reuse and possibility of flexible setting of rules and parameters in domain designing operations.3. Application engineering method of software development artifacts reuse in AGILE approach is designed. It allows performing a software artifacts reuse by means of matching requirements specification semantic to software artifacts. Proposed method contains the set of operations for transferring software requirements semantic to project UML class diagrams and the operation of software artifacts reuse based on structural and semantic comparison of software development artifacts and project UML class diagrams.4. Scientific basics and analytical apparatus of software models processing providing a background for realization of all operations supporting software development artifacts reuse in domain engineering designed. Analytical apparatus for performing all operations of software models processing has the next features: (i) provides a background for performing the complex of operations, allowing to adopt software development lifecycle processes to peculiarities of company; (ii) allows to proceed software model with given level of details by means of using unified format for transmitting data between software models processing plug-ins; (iii) allows to provide flexible settings to perform all steps of software models' processing approaches.5. Software models processing approaches and algorithms, based on developed analytical apparatus, to perform all operations of software development artifacts reuse in domain engineering is represented. Mostly they use modified graph representation of software model.6. Architecture of cross-platform application lifecycle management to support domain engineering processes that consists from collaboration of plug-ins embedment in Eclipse platform and proposed plug-ins for software models processing is proposed.Thesis contains experimental research of software artifacts reuse for problem domain “Extension the functionality of complex FOI Consult”. Quality estimation of the proposed methods and approaches based on information expectation is represented.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського