Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (282)Книжкові видання та компакт-диски (12)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=IPO$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Деребон І.Ю. 
Агроекологічне обгрунтування виробництва льонопродукції в умовах радіоактивного забруднення: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / І.Ю. Деребон ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2007. — 21 с. — укp.

Наведено радіологічну оцінку дефляції грунтових відмін, за яких вирощується льон-довгунець у зоні радіоактивного забруднення. Розраховано річні втрати грунтів від вітрової ерозії цієї частини зони Полісся. Доведено, що вилежування льоносоломи на штучному покриві, створеному завдяки сумісному посіву льону-довгунця та трав родини Poaceae зменшує вміст радіоцезію у льонотресті на 28 - 50 %. Застосування розглянутих способів оптимізації росяного мочіння дозволяє зменшити масу грунтових домішок, що завозилися з льонотрестою на переробне підприємство. Це зумовило покращання санітарно-гігієнічних умов праці персоналу за конкретних виробничих умов Ємільчинського льонозаводу. Досліджено динаміку кількісного та якісного складу мікрофлори за різних рівнів радіологічного забруднення грунтів. Доведено, що сумісний посів льону-довгунця та злакових трав забезпечує прирости врожаю льоноволокна та покращує його якість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-280.3 +
Шифр НБУВ: РА352565

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Усіченко А.С. 
Афілофороїдні гриби Харківського Лісостепу: автореф. дис. ... канд. біол. наук: 03.00.21 / А.С. Усіченко ; Ін-т ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.5*80(4УКР-4ХАР)
Шифр НБУВ: РА370681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Клименко Т.К. 
Біоекологічні особливості розподілу важких металів в урбосистемах промислового Дніпродзержинська: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Т.К. Клименко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено біологічні особливості розподілу важких металів в урбосистемах м. Дніпродзержинськ. Вивчено особливості компонентів урбосистем різного функціонального призначення, а саме: властивостей грунтів, особливостей формування рослинного покриву. Досліджено вміст важких металів у поверхневому шарі грунтів міста та їх внутрішньопрофільний розподіл. Визначено вплив властивостей грунтів на просторову неоднорідність вмісту в них важких металів. Оцінено рівні забруднення грунтів урбосистем важкими металами з використанням різних методичних підходів. Визначено склад і структуру геохімічних аномалій у грунтах, а також джерела їх виникнення. Визначено буферну здатність грунтів стосовно забруднень їх важкими металами. Оцінено рівні забруднення рослин видів Taraxacum officinale і Pon angustifolia важкими металами. Визначено особливості процесу розподілу металів у системі "грунт - рослина". Досліджено можливість використання рослин виду Taraxacum officinale як індикаторів забруднення грунтів важкими металами і толерантність рослин виду Pon angustifolia щодо забруднення грунтів цими полютантами. Проведено класифікацію грунтів і урбосистем м. Дніпроджержинськ за рівнем забруднення їх компонентів важкими металами та за буферною здатністю грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.518(4УКР-4ДНІ) + Е50*801.1-641.1 важких +
Шифр НБУВ: РА354108

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Случик І.Й. 
Біоіндикація стану довкілля на урбанізованій території за допомогою представників роду IPopulus/I L.: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / І.Й. Случик ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1с7 + Е50*801.48*801.8,022 + Е522.925.18*80,022
Шифр НБУВ: РА310585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Лісовець О.І. 
Біолого-екологічна характеристика асоціацій IPoa pratensis/I L. і IPoa angustifolia/I L. в умовах степового Придніпров`я (раціональне використання, охорона і відтворення): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.І. Лісовець ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.25*80,022 + Е50*805.9-658.12-09(45УКР5-4дні),022
Шифр НБУВ: РА310844 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Снігур Г.О. 
Епідеміологія вірусів зернових культур в агроценозах України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / Г.О. Снігур ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Представлено результати дослідження посівів 14-ти областей України на наявність вірусів зернових культур. Встановлено найвищий відсоток ураження рослин вірусною інфекцією в агроценозах Харківської, Одеської, Київської, Чернігівської та Вінницької областей. Виявлено, що найбільш розповсюдженими вірусами злакових в Україні є вірус мозаїки бромусу, вірус жовтої карликовості ячменю та вірус смугастої мозаїки пшениці. Вперше на території України детектовано віруси, які передаються через грунт за допомогою гриба Polymyxa graminis, такі як: вірус веретеновидної смугастої мозаїки пшениці, вірус м'якої мозаїки ячменю, грунтовий вірус мозаїки злакових та грунтовий вірус мозаїки пшениці. Проведено дослідження біологічних властивостей вірусів зернових культур на рослинах-індикаторах. За допомогою методу електронної мікроскопії визначено морфологію вірусних частинок деяких вірусів зернових. Виділено ізолят вірусу мозаїки бромусу, для якого розроблено спеціальну діагностичну тест-систему. На підставі результатів тестування насіння різних сортів та ліній зернових культур, а також диких злаків за допомогою імуноферментного аналізу на контамінацію вірусом штрихуватої мозаїки ячменю (ВШМЯ) встановлено, що у 10-ти сортів (11,8 %) з 85-ти досліджених наявні антигени ВШМЯ. На основі полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) розроблено діагностичну систему для тестування ВШМЯ в насінні. Проведено скринінг селекційного матеріалу на чутливість до грунтового вірусу мозаїки злакових, з 107-ми досліджених виявлено 6 несприятливих сортів пшениці (5,6 %), показано перспективність їх використання для виведення стійких сортів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.2 + П491.12 +
Шифр НБУВ: РА344627

Рубрики:

      
7.

Капустян А.В. 
Ізоферментний склад пероксидази озимих зернових за умов низькотемпературного стресу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / А.В. Капустян ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.03-275.9 + Е522.912.25*730*112.4
Шифр НБУВ: РА319121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Білоус А.М. 
Надземна фітомаса та депонований вуглець осикових деревостанів Східного Полісся України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / А.М. Білоус ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та проведено практичну реалізацію нормативно-інформаційного забезпечення, призначеного для оцінювання якісних і кількісних параметрів компонентів надземної фітомаси дерев і деревостанів осики (тополя тремтяча, Populus tremula L.) Східного Полісся України. Проаналізовано сучасний стан і наведено лісівничо-таксаційну характеристику осикових деревостанів Східного Полісся України. Проаналізовано результати проведених досліджень біопродуктивності лісів за компонентами фітомаси та застосування системного підходу та математичного моделювання у процесі дослідження надземної фітомаси осикових деревостанів за компонентами фітомаси. Оцінено якісні ознаки компонентів фітомаси дерев осики. Розроблено систему математичнмх моделей і комплекс таблиць для оцінювання компонентів надземної фітомаси дерев і деревостанів осики, комплекс таблиць для оцінювання вмісту депонованого вуглецю у даній фітомасі, таблиці відношення загальної надземної фітомаси у абсолютно сухому стані до запасу стовбурів у корі осикових деревостанів. Проаналізовано результати досліджень, проведено їх порівняння з даними, одержаними іншими дослідниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.233.1(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА366758

Географічні рубрики:

      
9.

Якубіна В.Л. 
Основні тенденції концептуалізації феномену мас в сучасній соціальній філософії: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / В.Л. Якубіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано евристичні можливості традиційних і новітніх соціально-фіолософських концепцій стосовно суті, особливостей і ролі у новітній історії феномену "мас" з урахуванням чинників, пов'язаних з формуванням постіндустріальної цивілізації, процесом глобалізації, постанням нової інформаційної ери й епохою Postmodern. Акцентовано на можливостях концепції "мережевих суспільств" щодо аналізу особливостей "масовості", які мають місце як дієві альянси ("agents invisible") у сучасних суспільствах, віднесених М. Кастельсом до надбань Інформаційної Ери. У порівняльному аспекті проаналізовано класичні концепції Г.Ле Бона, Г. Маркузе, С. Московічі, Х. Ортеги-і-Гассета, В. Райха, Г. Тарда, З. Фройда, К.Г. Юнга, К. Ясперса та концепцій дослідників останніх десятиліть, зокрема, Ж. Бодрійяра, М. Кастельса, М. Мак-Льюена, К. Матсющіти, А. Негрі та М. Хардта, Дж. Нейсбіта, А. Крокера та М. Крокер, Г. Рейнгольда, Е. Тоффлера, Н.К. Хейлз. Розглянуто класичні та посткласичні концепції "мас", а також метаморфози концепту "масовості" у його ретроспективному ракурсі та у перспективному контексті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*46 + Ю951.08-953.6 +
Шифр НБУВ: РА361313

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Куцин О.Б. 
Особливості функціонування водоростей-макрофітів Чорного моря в умовах забруднення водного середовища детергентами: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / О.Б. Куцин ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто процес функціонування водоростей-макрофітів за умов забруднення морської води детергентами, з'ясовано можливості їх використання як індикаторних організмів детергентного забурднення водного середовища. Зазначено, що об'єктами дослідження є природні популяції видів водоростей, домінуючих у прибережних морських акваторіях - представники Chlorophyta (Cladophora vagabunda, Enteromorpha intestinalis) та Rhodophyta (Ceramium rubrum, Porphyra leucosticta). Встановлено, що за низької концентрації (100 мкг/л) детергенти виявляють в основному стимулювальну дію, а за умови збільшення їх концентрації (500 та 1000 мкг/л) спостерігається гостро токсична дія забруднювача. З'ясовано вплив детергентів у комплексі з іншими полютантами, наслідком якого є ефект сінергізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.2(922.8) + Е0*820*801.1(922.8)
Шифр НБУВ: РА330699

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Нурмухаммедов А.К. 
Підвищення стійкості цукрових буряків до збудників ризоманії, гнилей корнеплодів та коренеїда сходів: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.11 / А.К. Нурмухаммедов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 34 с. — укp.

За результатами моніторингу збудників ризоманії, гнилей коренеплодів і коренеїда сходів розроблено прийоми підвищення стійкості цукрових буряків з застосуванням нових польових і біотехнологічних методів оцінки, індукування стійкості та статистичного моделювання. Досліджено морфологію вірусу некротичного пожовтіння жилок буряків (ВНПЖБ). Установлено його ареал та переносника - гриба Polymyxa betae в Україні. Вивчено вплив біотичних і абіотичних факторів на розповсюдженість ризоманії. Оцінено селекційний матеріал цукрових буряків на інфекційному фоні ризоманії та визначено нові джерела стійкості до ВНПЖБ. Установлено, що домінування грибів-збудників у патогенезі корнеїда і гнилей коренеплодів більшою мірою залежить від фази розвитку цукрових буряків і агресивності грибів, ніж від їх чисельності у грунті. Розроблено нові методи оцінки стійкості цукрових буряків до гнилей коренеплодів за умов in vitro (метод подвійних культур та метод селективних середовищ) і спосіб їх польової оцінки. Створено статистичну модель для добору форм, стійких до гнилей коренеплодів. Розроблено спосіб індукування стійкості цукрових буряків за допомогою синтетичних оксиароматичних сполук фенольного ряду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.152 + П478.29 +
Шифр НБУВ: РА339872

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Скляр Ю.Л. 
Прикріплені птолофіти водойм басейну Десни Північного Сходу України: еколого-ценотичні особливості, стан ценопопуляцій, охорона: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Ю.Л. Скляр ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Вивчено рослинність за домінування та співдомінування Nuphar lutea (L.) Smith, Nymphaeca alba L., Nymphaeca candida J. et C. Presl, Nymphoides peltata (S, G. Gmel) O. Kuntze, Polygonum amphibium L., Potamogeton natans L., Trapa natans L. s. l.. Виділено 28 асоціацій та 7 варіантів за 11-ма формаціями двох класів рослинності (справжньої водної та повітряно-водної). Виділені птолофіти домінантами є в 25-ти асоціаціях та 6-ти варіантах. Проведено комплексний популяційний аналіз ценопопуляцій N. lutea, N. candida, P. natans, T. natans, N. peltata. Установлено, що за більшості випадків у їх складі переважну кількість становлять особини догенеративних вікових станів. Для всіх видів морфопараметрами, які детермінують віталітет особин, є їх загальна маса та площа листків. За віталітетною структурою ценопопуляції N. lutea, N. candida, N. peltata та T. natans відповідають трьом категоріям, а саме: процвітаючим, врівноваженим і депресивним, а ценопопуляції P. natans - двом: врівноваженим і депресивним. Розроблено математичні формули для визначення площі листків досліджених видів з використанням неушкоджувальних методів. Установлено еколого-ценотичні оптимуми для формування та самопідтримання ценопопуляцій даних видів. Проаналізовано ступінь охорони прикріплених птолофітів басейну Десни у північно-східній частині України та запропоновано заходи щодо оптимізації мережі природно-заповідних об'єктів регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*820*805.6*803.122(4УКР) + Е50*820*88(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА353284

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Бондаренко В.В. 
Прогнозування та лікувально-профілактичні заходи інфекційних ускладнень у постраждалих із закритою поєднаною травмою таза: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / В.В. Бондаренко ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Уперше виявлено, що абсолютна кількість Т-лімфоцитів, Т-хелперів, В-лімфоцитів, співвідношення Т-хелпери/Т-супресори, концентрація імуноглобуліну (Ig) А, дрібнодисперсної фракції циркулюючих імунних комплексів у сироватці крові, показник вираженості дихально-циркуляторних розладів, відносна кількість паличкоядерних нейтрофільних гранулоцитів, шкала PTS (Polytrauma schlussels), відносна кількість лімфоцитів у формулі крові, вміст загального білка, фібриногену в крові найбільш достовірно відображають прогноз виникнення інфекційних ускладнень (ІУ) в потерпілих з закритою поєднаною травмою таза (ЗПТТ). На підставі об'єктивних критеріїв, що найбільш точно характеризують перебіг запального процесу, розроблено формули для прогнозування ризику виникнення ІУ в даних потерпілих. Удосконалено програму діагностики ІУ на основі визначення ризику виникнення цих ускладнень з проведенням "сторожового" моніторингу клініко-інструментальних показників. На підставі результатів порівняльного аналізу шкал тяжкості травми та стану потерпілих установлено можливість використання анатомо-функціональної оцінки та багатофакторного аналізу для розробки диференційованої хірургічної тактики лікування. Одержало подальший розвиток опрацювання анатомо-функціонального підходу щодо вибору строків і методів лікування ЗПТТ з огляду на тяжкість поєднаних пошкоджень і стан потерпілого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.197.8-5 + Р458.197.8-37 +
Шифр НБУВ: РА325498

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Томілін Ю.А. 
Радіонукліди в компонентах водних екосистем південного регіону України: міграція, розподіл, накопичення і контрзаходи: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.01 / Ю.А. Томілін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 40 с. — укp.

Проаналізовано особливості радіоекологічного стану пониззя рр. Дніпро, Південний Буг, водоймищ Південно-Української (ПУ) та Запорізької АЕС, Інгулецької, Південно-Бузької, Білоусівської, Каховської і Краснознаменської зрошувальних систем.Викладено коефіцієнти накопичення радіонуклідів водяними рослинами і рибою р.Дніпро у перші місяці та віддалений період аварії на Чорнобильській АЕС. Висвітлено динаміку активності радіонуклідів у водоростях Cladophora fracta річкових екосистем. Визначено коефіцієнти переходу "станційних" радіонуклідів у сільськогосподарські культури зі зрошувальної води на півдні України. Обгрунтовано регламентацію вмісту даних радіонуклідів у технологічних водоймах АЕС та розроблено методологію управління радіоємністю водоймища для зниження його радіоактивного забруднення. Доведено ефективність фітодезактивації ПУ АЕС з використанням місцевих водяних рослин (Potamogeton natans).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.1-652.152(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА350712

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Барна М.М. 
Репродуктивна біологія видів і гібридів родини вербових (ISalicaceae/I Mirb.): Автореф. дис... д-ра біол. наук / М.М. Барна ; НАН України. Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного. — К., 2002. — 40 с. — укp.

Вивчено морфологічні та функціональні особливості репродуктивних структур, закономірностей морфогенезу генеративних органів, ембріології видів і гібридів родини Salicaceae та теоретичні та практичні аспекти гібридизації її видів. Розроблено класифікацію пагонів і бруньок, виділено 9 етапів органогенезу чоловічих і 12 жіночих квіток і суцвіть. На підставі результатів аналізу віддаленої гібридизації в родах Populus і Salix з використанням комплексних методів дослідження встановлено, що постійне магнітне поле напруженістю 500 Е та "намагнічена" вода з експозицією 30 с не погіршують, а навпаки, стимулюють метаболічні процеси в репродуктивних структурах. Теоретично та практично обгрунтовано застосування постійного магнітного поля та "намагніченої" води у віддаленій гібридизації видів родини Salicaceae для подолання бар'єрів міжвидової несумісності. Розроблено метод підбору батьківських форм для одержання гетерозисних гібридів і метод раннього прогнозування гетерозису.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.925.18*736*60*33
Шифр НБУВ: РА317541 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Міщенко Л.Т. 
Смугаста мозаїка пшениці (IWheat streak mosaic virus/I) в природних умовах і в трансформованому середовищі: Автореф. дис... д-ра біол. наук / Л.Т. Міщенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 40 с.: рис. — укp.

За методами індикаторного аналізу, світлової та електронної мікроскопії, імунофлуоресценції, імуноферментного аналізу, диск-електрофорезу, зворотньої полімеразної ланцюгової реакції, атомно-абсорбційної спектроскопії, індукції флуоресценції та повної лазерної Мюллер-поляриметрії всебічно досліджено властивості вірусу смугастої мозаїки пшениці (ВСМП), а також його взаємовідносини з рослиною-хазаїном у природному та трансформованому середовищі. Уперше доведено, що за морфологічними, біологічними, фізико-хімічними та молекулярно-генетичними властивостями виділений полтавський ізолят вірусу відноситься до роду Tritimovirus родини Potyviridae і має спорідненість з другою підгрупою північно-американських ізолятів ВСМП. Одержано нові експериментальні дані про суттєвий вплив модельованої мікрогравітації на ріст, розвиток і фізіолого-біохімічні процеси рослин та перебіг вірусної інфекції, зокрема звільнення від вірусу за умов тривалого кліностатування. Започатковано новий напрямок вірусологічних досліджень - космічну фітовірусологію, а також нову біотехнологію одержання безвірусного матеріалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.29 смугаста мозаїка пшениці + П478.29 смугаста мозаїка пшениці
Шифр НБУВ: РА330931

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Борисюк М.В. 
Фітоперифітон прибережних ділянок Таганрозької затоки Азовського моря та його біоіндикаційні особливості: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / М.В. Борисюк ; Ін-т гідробіології НАН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено видовий склад, кількісні показники та простежено особливості розвитку фітоперифітону прибережних ділянок Азовського моря у сезонному аспекті на рослинних (Phragmites australis (Cav.) Trin. ex Steud., Potamogeton pectinatus L.), тваринних (Balanus improvisus Darwin) та штучних субстратах (скельцях обростання). Вперше одержано пігментні характеристики фітоперифітону Азовського моря (динаміку вмісту хлорофілів, каротиноїдів, фікобілінових пігментів). Істотно доповнено дані щодо біорізноманіття угруповань фітоперифітону Таганрозької затоки Азовського моря на експериментальних субстратах (скельцях обростання). Для оцінки якості води виділено індикаторні види фітоперифітону (індикатори сапробності). Здійснено оцінку якості морської води за "Комплексною екологічною класифікацією вод суші" з урахуванням загальної мінералізації, іонного складу води та індексу сапробності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.637:Е5(922.9)
Шифр НБУВ: РА330653

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Павлов В.В. 
Флора Північного Присивашшя: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.В. Павлов ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Складено анотований конспект флори, який включає 799 видів з 350-ти родів, 82-х родин і двох відділів. Вперше наведено місцезростання 215-ти видів рослин, серед яких новим для території України є Potamogeton filiformis Pers. Проведено систематичний, географічний, екологічний, созологічний, еколого-топологічний та біоморфологічний аналізи флори. Встановлено, що результати біоморфологічного аналізу підтверджують і доповнюють дані флористичних аналізів, спектр життєвих форм - систематичного, екологічного та географічного аналізів; тип біоморф, ритми річного розвитку та моделі пагоноутворення - екологічного та созологічного аналізів. Описано нову життєву форму "сланкий кущик", яка характерна для Limonium suffruticosum (L.) O.Kuntze. З'ясовано, що більшість життєвих форм багаторічних полікарпів формується на базі симподіально-напіврозеткової моделі пагоноутворення. Досліджено ритми сезонного розвитку рослин. Виявлено місцезростання 33-х рідкісних видів рослин. Зазначено, що серед синтаксонів рослинності три занесені до "Зеленої книги України". Запропоновано взяти під охорону 12 рослинних резерватів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.119(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА323543

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Лерчук О. М. 
Вентральні післяопераційні грижі: хірургічні пластичні відкриті і лапароскопічні методи лікування / О. М. Лерчук. — Б.м., 2021 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Тверезенко О. О. 
Цивільно-правовий договір як підстава набуття майнових прав інтелектуальної власності / О. О. Тверезенко. — Б.м., 2021 — укp.

Тверезенко О. О. Цивільно-правовий договір як підстава набуття майнових прав інтелектуальної власності. ‒ Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право. Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності Національної академії правових наук України, Київ, 2021.У роботі розроблено нові підходи до розв`язання теоретико–прикладних проблем, пов`язаних із необхідністю забезпечення балансу інтересів учасників цивільного обороту під час набуття майнових прав інтелектуальної власності на підставі договору.Розглядаються правова та економічна природа майнових прав інтелектуальної власності, їх види, визначаються підстави набуття та виникнення майнових прав інтелектуальної власності, система договорів, на підставі яких набуваються майнові права інтелектуальної власності, та надається загальна характеристика таких договорів. Досліджується сутність обмеження майнових прав інтелектуальної власності, визначаються їх види, аналізуються обмеження, передбачені законом, щодо набуття майнових прав інтелектуальної власності на окремі ОПІВ на підставі договору. Аналізуються особливості набуття майнових прав інтелектуальної власності на підставі договору на службові ОПІВ, ОПІВ, створені за замовленням, а також у сферах наукової та науково-технічної діяльності, національної безпеки та оборони.Сформовано пропозиції щодо удосконалення законодавчих актів України, якими регулюються цивільні відносини та відносини у сфері інтелектуальної власності.Ключові слова: майнові права інтелектуальної власності; підстави набуття майнових прав інтелектуальної власності; обмеження майнових прав інтелектуальної власності; договори щодо відчуження майнових прав інтелектуальної власності.^UTverezenko O.O. Civil law contract as a basis for acquiring economic rights of intellectual property. -Manuscript.Dissertation for the scientific degree of a Candidate of Legal Sciences (Doctor of Philosophy), specialty 12.00.03 - Civil Law and Civil Process; Family Law; International Private Law. Scientific and Research Institute of Intellectual Property of the National Academy of Legal Sciences of Ukraine. Kyiv, 2021.The dissertation is a complex scientific research of the legal nature of a civil law contract as a basis for the acquisition of economic intellectual property rights. The paper formulates a number of theoretical and practical provisions, conclusions, proposals that are important for the development of the doctrine of civil law and intellectual property law, as well as for law enforcement practice.The author of the dissertation develops new approaches to solving theoretical and practical problems related to the need to balance the interests of participants in civil turnover during the acquisition of economic intellectual property rights on the basis of the contract.The urgency of the problem lies in the fact that during the conclusion of agreements in the field of intellectual property you need not only to understand the specifics of the object of such an agreement, but also to know the limits of rights that apply to a particular IPO or specific to a particular(area national security and defense), due to the need to ensure a fair balance of interests of participants in civil relations. The dissertation provides the overview of the legal and economic nature of intellectual property rights, their types, the grounds for acquisition and emergence of intellectual property rights, the system of agreements on the basis of which intellectual property rights are acquired, and provides a general description of such agreements. It is proposed to consider the term "property" as a general concept that applies to two types of objects: tangible objects (property law) and intangible objects (intellectual property law). The specificity of each of these types of objects are revealed, which is manifested in the peculiarities of establishing the legal regime of such objects, including the definition of the content and scope of rights related to them.The peculiarities of intellectual property rights in relation to different types of IPR have been studied, it has been established that the subjects of rights to scientific discoveries and innovation proposals do not posses exclusive rights to these objects.It is proved that the concept of "emergence of intellectual property rights" and "acquisition of intellectual property rights" are paired concepts: "emergence of intellectual property rights" is applied to the primary subjects of intellectual property rights; "Acquisition of intellectual property rights" is applied to secondary subjects of intellectual property rights and is related to legal facts, including the conclusion of agreements on the basis of which the property rights of intellectual property are alienated, or other transactions aimed at obtaining by secondary subjects of law economic intellectual property rights.The classification of agreements was proposed regarding the acquisition or possible acquisition of intellectual property rights.The intellectual property legal terminology used in the legislative acts of Ukraine regarding restrictions of intellectual property rights has been unified and the types of restrictions of intellectual property rights have been systematized.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського