Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (622)Книжкові видання та компакт-диски (30)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>K=ID<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 65
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єськова О.В. 
Анатомо-морфологічні і генетичні особливості гетероспермії кукурудзи і їх використання у селекції і насінництві: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / О.В. Єськова ; Крим. держ. агротехнол. ун-т. — Сімф., 2005. — 18 с. — укp.

Встановлено, що кожному гібриду та сорту властива певна форма зернівки, кращою з яких є найбільш наближена до середньої, оптимальної для даного гібриду. З метою визначення ступеня деформування насіння використано параметр "індекс деформування" (Id). На підставі поділу насіння гібрида Дніпровський 310 МВ на фракції у діапазоні Id від 0,005 до 0,37 виявлено, що для посіву необхідно відбирати насіння 1, 2 і 3 фракції, індекс деформування якого складає менше 0,20. Зазначено, що у вихідному зразку такого насіння міститься близько 60 %. На підставі дослідження всіх генетичних форм кукурудзи (гібридів і ліній) встановлено, що найкращими урожайними властивостями відзначається насіння з центральним (S-форми) та правобічним (D-форми) розташуванням зародків. Проведено дослідження успадкування ознаки "просторова орієнтація зародка" відносно осі ендосперму та встановлено, що число зерен у качані з різним розташуванням зародка контролюється генами, яким властивий ефект понаддомінування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-37 +
Шифр НБУВ: РА334584

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

Дубовик С.А. 
Асимптотичні методи синтезу систем керування рухом: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.03 / С.А. Дубовик ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2004. — 35 с. — укp.

Вперше показано, що у межах збурених задач керування квадратичний критерій якості може успішно використовуватись для надання лінійним системам еталонних властивостей. Запропоновано метод лінійно квадратичного синтезу для регулярно й сингулярно збурених задач, що дозволяє задавати еталонні властивості замкнутої системи з різним ступенем грубості. Розроблено новий метод синтезу термінальних систем керування сингулярно збуреними об'єктами, що вирішує задачу субоптимального синтезу у вигляді композиції вкорочених термінальних регуляторів для зовнішніх змінних і стаціонарних регуляторів для швидких, що дозволяє істотно спростити алгоритм. Вперше запропоновано оцінку грубості багатомірної системи за критичним значенням параметра сингулярних збурень, наведено визначення поняття жорсткості як негрубості замкнутої системи. Розроблено новий метод композиційного синтезу стаціонарного регулятора, заснований на оцінках жорсткості й D-розбивці за зазначеними параметрами. Створено метод оцінки ймовірності великих відхилень у слабко збурених нелінійних системах, заснований на функціоналі дії для системи великих відхилень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О52-082.022-05 + О424.1-011.11 +
Шифр НБУВ: РА332055

Рубрики:

      
3.

Комариста В.П. 
Взаємозв'язок інтенсивності проліферації і ліпідно-каротиноїдного обміну в клітинах IDunaliella/I Teod. та вплив ліпідно-каротиноїдних екстрактів на функціональну активність гепатоцитів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / В.П. Комариста ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П182.1,022 + Р413.51-29

Рубрики:
  

      
4.

Янченко П.С. 
Виділення та хімічне вивчення біологічно активних речовин ліпазотропної дії рослин родин Бобові та Селерові: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / П.С. Янченко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 21 с. — укp.

На базі методу pH-статування розроблено простий і експресний метод визначення ліполітичної активності ферментних препаратів і ліпазотропної активності речовин. Установлено метрологічні параметри - точність, лінійність, невизначеність. З досліджених об'єктів виділено й ідентифіковано 48 фенольних речовин (27 похідних бензо-alpha-пірону (10 оксикумаринів, з них 1 глікозид, 11 фурокумаринів ряду псоралену, 5 ряду ангеліцину, 1 піранокумарин), 2 фурохромона, 19 флавоноїдів, з яких 5 флавоноїдів (2 флавонові C-глікозиди), 13 флавонолів (11 глікозидів: монозидів - 3, біозидів - 5, диглікозидів - 3), 1 ізофлановий глікозид). Виділено з A. archangelica L. - скополетин; D. carota L. - умбеліферон, умбеліпренін, скополетин; H. sphondylium L. - остол, умбелінпренін; епірутин, антозид, флавантазид; з M. albus Medik. - робінин; з V. tenuifolia Roth. - умбеліферон, ескулетин, ескулін; лютеолін, діосметин, кемпферол, кверцетин і рутин. Визначено ліпазотропну активність спирто-водних екстрактів з семи рослин флори України, трьох препаратів та 33-ти біологічно активних речових (БАР) бензо-alpha-та бензо-gama-піронової природи. Вивчено динаміку ліпазотропного ефекту. Здйснено пошук ліпазотропних агентів серед похідних бензо-alpha-пірону. Запропоновано концепцію комбінованого ферментного препарату з високою ферментною активністю, який містить ферментну субстанцію та субстанцію рослинного активатора, що підвищує активність ферменту та має власну фармакологічну активність. Розроблено технологію одержання комбінованих лікувальних засобів "Піфлензим" і "Піфлензим +", таблеток, вкритих кишково-розчинною оболонкою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.11 + Р281.776 +
Шифр НБУВ: РА363817

Рубрики:

      
5.

Пентегов В.І. 
Властивості купратних метало-оксидів, пов'язані з анізотропією електронного спектру і кулонівськими кореляціями: Автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.04.07 / В.І. Пентегов ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2005. — 24 с. — укp.

Відзначено, що малокутове розсіяння носіїв струму на таких колективних збудженнях проявляється у послабленні екранованого кулонівського відштовхування в області малих переданих імпульсів і призводить до виникнення ефективного притягання між квазічастинками у d-хвильовому куперівському каналі. Доведено, що виключно важливу роль грають також багаточастинкові кореляційні ефекти, які описуються кулонівською вершиною та сприяють посиленню міжелектронної взаємодії. Зауважено, що самоузгоджений числовий розв'язок системи нелінійних інтегральних рівнянь для нормальної й аномальної власно-енергетичних частин в електронних функціях Гріна й обчислення критичної температури надпровідного переходу й ізотропічного ефекту показують, що цілком задовільне узгодження теоретичних результатів з експериментом для оптимально допованих і передопованих купратних МОС може бути одержано у рамках фермі-рідинного підходу з урахуванням анізотропії квазідвовимірного електронного спектра у площині купратних шарів, взаємопов'язаної з існуванням подовжених сідловин, а також кореневої сингулярності Ван Хова у густині станів.враховує наявність декількох типів взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.2 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА340797

Рубрики:

      
6.

Курган Н.А. 
Вплив ізоморфних заміщень на електронну будову та властивості апатитоподібних сполук на основі лужноземельних елементів: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Н.А. Курган ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання електронної будови та властивостей ізоморфно-модифікованих в аніонній і катіонній підгратках апатитів кальцію та нанодисперсних апатитоподібних структур. З використанням різних спектральних методів і квантовомеханічних розрахунків проведено систематичне дослідження електронної будови зазначеного ряду апатитоподібних сполук. В ізоморфнозаміщених за ізовалентною схемою у катіонній і аніонній підгратках апатитоподідних сполуках описано зміни у закономірностях формування електронно-енергетичної структури та характеру міжатомних хімічних зв'язків. Установлено зміни у структурі валентних смуг і зарядових станів атомів залежно від типу та ступеня допіювання 3d-металами, магнієм, стронцієм і ванадієвими тетраедрами. Результати дослідження сприяють розвитку спектральноспрямованого синтезу матеріалів з заданими властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377,022 + В372.312,022 +
Шифр НБУВ: РА361423

Рубрики:

      
7.

Андрющенко В.А. 
Вплив особливостей будови IК/I-фази на структуру і властивості високовуглецевих Fe - Al-сплавів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук / В.А. Андрющенко ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2001. — 44 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043 + К233.104.3
Шифр НБУВ: РА316171 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Рассолов С.Г. 
Вплив термічної передісторії на процеси релаксації і кристалізації рідких та аморфних сплавів на основі заліза в неізотермічних умовах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / С.Г. Рассолов ; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2003. — 24 с.: рис. — Бібліогр.: с. 18. — укp.

Експериментально установлено залежності швидкості охолодження від товщини стрічок d, характер яких визначається конкретним технологічним параметром (швидкість гартувального валку, температура розплаву), за рахунок якого змінювалась d. яка базується на концепції фіктивної температури. Установлено, що швидкість гартування розплаву зумовлює густину загартованих зародків і ступінь відхилення структури від рівноваги та визначено експериментальні умови, за яких кожен з цих чинників впливає на термічну стійкість аморфних фаз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.1,022 +
Шифр НБУВ: РА326419

Рубрики:

      
9.

Ярошенко В.О. 
Дизайн та синтез поліфтороалкілвмісних пуринів та їх ізостерних аналогів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / В.О. Ярошенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено реакції анелювання піриднового та піримідинового кілець до електрозбагачених аміногетероциклів. Розроблено препаративні методи синтезу 1-деазапуринів, 7-деазапуринів, 1,7-деазапуринів і 4-тіапуринів шляхом циклоприєднання фторовмісних 1,3-CCC-та 1,3-CNC-діелектриків до електронозбагачених амніогетероциків. З використанням стратегії de novo біосинтезу пуринових нуклеозидів у природі, на базі 5-аміно-1-(2,3-О-ізопропіліден-beta-D-рибофуранозил)-1H-піразол (ізо-AIR-рибозид) фторовмісних 1,3-CCC- та 1,3-CNC-делектрофілів і 2,4,6-трис(трифторометил)-1,3,5-триазинів синтезовано ряд фторованих піразоло[3,4-d]піримідинових нуклеозидів. Розроблено підхід до стабільних 4-(поліфтороалкіл)-4,7-дигідро-1H-піразоло[3,4-b]піридин-4-олів, які можна вважати міметиками перехідного стану ензиму аденозин дезамінази. Грунтуючись на стратегії біосинтезу пуринових нуклеозидів у природі - "salvage" стратегії, розроблено методи синтезу фторованих 9-незаміщених 1-деазапуринів, 7-деазапуринів і 1,7-деазапуринів, використаних для синтезу фторовмісних модифікованих нуклеозидів, що містять в дев'ятому положенні цукор, карбоциклічний цукор або міметик цукру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г264.14-4 + Г298 нуклеозиди +
Шифр НБУВ: РА366361

Рубрики:

      
10.

Знов'як К.О. 
Дослідження координаційних сполук лантаноїдів та уранілу з деякими представниками СО-, РО-донорних лігандів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / К.О. Знов'як ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено координаційно-хімічні властивості комплексних сполук лантаноїдів та ураніл-іону з карбациламідофосфатами та їх модифікованими аналогами, а також додатковими хелатуючими лігандами - 1,10-фенантроліном та 2,2-біпіримідином. Проаналізовано вплив природи фосфорильних лігандів та додаткових нейтральних хелатуючих лігандів на будову координаційних сполук, їх спектральні та магнетохімічні властивості. Синтезовано та виділено два нових ліганди та 38 координаційних сполук іонів лантаноїдів та ураніл-іону. Визначено способи координації фосфорильних лігандів на основі методу повного рентгеноструктурного аналізу, зокрема, монодентатного в нейтральній формі через атом оксигену фосфорильної групи та бідентатно-циклічного в депротонованій формі через атом оксигену фосфорильної та карбонільної груп. Доведено подібність будови найближчого оточення центрального атома для координаційних сполук в розчинах та кристалічному стані. На основі диметил(1,3-тіазол-2-іламіно)карбоніламідофосфату досліджено комплекс, у складі якого методом даного аналізу виявлено наявність некоординованої фосфорильної групи, що дозволяє прогнозувати його використання як структурного блоку для отримання бі- та поліядерних металокомплексів з рідкісноземельними та 3d-елементами. На основі дослідження люмінесцентних властивостей доведено придатність використання одержаних координаційних сполук європію як перспективних прекурсорів для створення люмінесцентних та електролюмінесцентних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г273.5 + Г276.5 +
Шифр НБУВ: РА350720

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Перетятко Т.Б. 
Екологічне значення сульфатвідновлювальних бактерій штучних водойм (на прикладі Яворівського родовища сірки): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Т.Б. Перетятко ; УААН. Ін-т агроекології. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Уперше проведено екологічний моніторинг сульфатвідновлювальних бактерій у водоймі, що знаходиться на території сіркових родовищ Прикарпаття. Установлено, що їх кількість у водоймі сірковидобувного регіону у десятки тисяч разів перевищує їх чисельність в озерах Шацького національного природного парку й озер заповідника "Розточчя". Із водойми Яворівського сіркового родовища виділено культури бактерій, які ефективно здійснюють дисиміляційне відновлення сульфатів. Виділені бактерії ідентифіковано як Desulfovibrio desulfuricans. Установлено оптимальні умови для росту D. desulfuricans Ya-II. Вивчено динаміку використання виділеними культурами сульфатів і перетворення їх у сірководень. Найбільш ефективне його утворення спостережено у штаму D. desulfuricans Ya-II. Максимальне утворення сульфіду мало місце за концентрації сульфату 16,3 мМ. Великі концентрації сірководню виявляють інгібувальну дію на ріст D. desulfuricans Ya-II. Досліджено АФС-редуктазну активність D. desulfuricans Ya-II. Понад 80 % активності ферменту виявлено у розчинній фракції. АФС-редуктазна активність клітин у процесі росту регулюється концентрацією сульфату у середовищі та залежить від наявності АМФ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.362*820*801 +
Шифр НБУВ: РА352233

Рубрики:

      
12.

Михайлевський Я.М. 
Енергетичні спектри напівмагнітного Cdsub1 - x/subMnsubx/subTe та надграток типу (CdTe)subm/sub / (Cdsub1 - x/subMnsubx/subTe)subn/sub: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Я.М. Михайлевський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено енергетичні спектри носіїв заряду в об'ємних кристалах твердих розчинів Cd1 - xMnxTe, кристалів із поверхнею та надграток типу (CdTe)m / (Cd1 - xMnxTe)n. Спектри розраховано у наближенні сильного зв'язку з урахуванням 3d-станів Mn і 4d-станів Cd. Встановлено парціальні вклади Mn до густини станів валентної зони та зони провідності даних структур. Досліджено поведінку одноелектронних станів марганцю на ідеальній [100] поверхні телуриду кадмію. Показано, що характер розщеплення даних станів поблизу катіонної та аніонної поверхонь різний. Величина розщеплення близька до 1 еВ для атома на поверхні та практично зникає на глибині 4 - 5 атомних площин. Вклад Mn до повної густини поверхневих станів залежить від складу твердого розчину Cd1 - xMnxTe і складає 20 - 30 % за x = 0,75. Найбільш суттєвий вклад для поверхневих станів спостерігається з хвильовим вектором, близьким до краю зони Бріллюена. Проведено розрахунок залежності інтегралів sp-d обміну від хвильового вектора по всій зоні Бріллюена. Дані інтеграли набувають максимальних значень в точці Г і в декілька разів менші за абсолютною величиною на краю зони Бріллюена. Інтеграл надобмінної взаємодії Mn-Mn розраховано через проміжні атоми аніону. Результати розрахунку добре корелюють з експериментальними даними. Розраховано енергетичний спектр короткоперіодичних надграток (CdTe)m / (Cd1 - xMnxTe)n та отримано залежності ширини забороненої зони від вмісту магнітної компоненти та товщини шарів надгратки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.223,022 + В379.27,022
Шифр НБУВ: РА315119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Вакаренко О.Г. 
Життєвий цикл і паразитарна система нематоди IDicheilonema rheae/I (Owen, 1843) (Filariata: Diplotriaenidae) в умовах заповідника "Асканія-Нова": Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.18 / О.Г. Вакаренко ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 1999. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.143.125*832,022 + Е0*836.6:Е623.353.4(237УКР7-4ХЕС),022
Шифр НБУВ: РА307460 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Злацька А.В. 
Значення специфічності генетичного матеріалу для успішної інтрогресії у геном м'якої пшениці (на прикладі інтрогресивних ліній ITriticum aestivum/i L./T. Imiguschovae/i Zhirov): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / А.В. Злацька ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено лінії пшениці, які за цитологічною стабільністю не відрізнялись від рекурентних сортів м'якої пшениці Кавказ і Безоста 1. Інтрогресію чужинного генетичного матеріалу до геному цих ліній представлено невеликими ділянками хромосом (транслокації та рекомбінації). Для з'ясування того, які хромосоми T. miguschovae передавали свій генетичний матеріал до геному досліджених ліній було залучено ідентифіковані біохімічні та морфологічні маркери хромосом T. miguschovae. Показано, що успішність інтрогресії чужинного матеріалу залежить від способу його включення до геному м'якої пшениці та належності його до певної гомеологічної групи. Виявлено лінії-носії господарсько-важливих ознак - стійкість до борошнистої роси та підвищений вміст білка в зерні (ВБЗ). Стійкість до борошнистої роси контролюється кількома генами з різним типом міжалельних взаємодій. Генетичний аналіз геномно-доданих форм з різними субгеномами D і однаковою частиною субгеному AABB показав участь у контролі ознаки ВБЗ двох генів, що взаємодіють за типом дублікатного епістазу за умов домінування низького ВБЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-317 + Е522.912.25*440.23
Шифр НБУВ: РА313843 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Балан О.С. 
Зниження часової складності моделювання 4ID/I-симетричних процесів переносу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.С. Балан ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено методику створення інформаційної моделі теплообміну, яка складається з побудови 4D-моделі теплообміну в початковому скінченному елементі, її поширення за допомогою інформаційних кодів на всю область та симетричних перетворень матриць суміжності. Запропоновано метод інформаційного моделювання з використанням зниження розмірності 4D-симетричних моделей шляхом застосування методів лінійної алгебри та теорії груп. Розроблено автоматичну систему управління термостатуванням пристрою детектування іонізуючого випромінювання на АЕС, а також програмне та апаратне забезпечення технології використання шумоподібних сигналів для захисту інформації в каналі зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З368-5-05 +
Шифр НБУВ: РА324387

      
16.

Євтушенко А.В. 
Лігулідози риб (епізоотологія, біологія збудників, патогенез, розробка заходів боротьби): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / А.В. Євтушенко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено епізоотологію, біологію та екологію найбільш поширених збудників лігулідозів - Ligula intestinalis та Digramma interrupta, патогенез захворювань, розроблено заходи боротьби з лігулідозними інвазіями. Вперше отримано дані щодо перебігу епізоотичного процесу у разі лігулідозів риб у водоймах з різними гідробіологічними режимами, доповнено дані щодо строків дозрівання плероцеркоїдів L. intestinalis у додатковому хазяїні. Вивчено динаміку яйцепродукції зрілими гельмінтами, встановлено новий вид першого проміжного хазяїна у циклі розвитку L. intestinalis та D. interrupta. Розглянуто вплив лігулідозних інвазій на гематологічні та біохімічні показники крові, біологічні показники розвитку риб у водоймах з різними гідробіологічними режимами. Вперше встановлено фактори, що обумовлюють зміну поведінки інвазованих лігулідами риб. Визначено ефективність альбендазолу під час його застосування на ранній стадії інвазування риб збудниками лігулідозів. Розроблено методичні рекомендації щодо заходів боротьби з лігульозом та диграмозом риб у рибопромислових водоймах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.624.2 +
Шифр НБУВ: РА327073

Рубрики:

      
17.

Злотник М.В. 
Математична модель і метод розв'язання оптимізаційної задачі розміщення неорієнтованих багатокутників та кругів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / М.В. Злотник ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено задачі геометричного проектування, а саме: нелінійних задач розміщення 2D об'єктів з урахуванням можливості обертання об'єктів. Створено математичну модель задачі розміщення неорієнтованих багатокутників і кругів у прямокутній області розміщення. Розвинуто єдиний підхід до розв'язання задач, який передбачає застосування методів локальної та глобальної оптимізації. Розроблено алгоритмічне та програмне забезпечення для розв'язання цих задач. Наведено результати розв'язання тестових задач.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.112.1 + В181.25 +
Шифр НБУВ: РА351069

Рубрики:

      
18.

Каличак Я.М. 
Металохімія сполук індію з рідкісноземельними та перехідними металами: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.01 / Я.М. Каличак ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Побудовано ізотермічні перерізи діаграм стану 40-ка потрійних систем (рідкісноземельний метал (РЗМ - Co - In, РЗМ = La, Ce, Pr, Nd, Sm, Gd, Tb, Ho, Tm, Lu, Y; РЗМ - Ni - In, РЗМ = La, Ce, Pr, Nd, Sm, Eu, Gd, Dy, Ho, Yb, Lu, Y; РЗМ - Cu - In, РЗМ = La, Ce, Pr, Nd, Sm, Eu, Gd, Tb, Dy, Ho, Er, Tm, Yb, Lu, Y; РЗМ - Ag - In, РЗМ = Eu, Yb) та 73 системи досліджено стосовно процесу утворення окремих сполук. Виявлено існування 423-х раніше невідомих тернарних сполук. Для 290 з них розшифровано кристалічну структуру, 18 сполук є першими представниками нових структурних типів. Установлено основні закономірності будови ізотермічних перерізів діаграм стану та структури тернарних сполук. Вивчено питомий електроопір, магнітні характеристики, диференціальну термоелектрорушійну силу окремих сполук. Систематизовано структури тернарних інтерметалідів індію з рідкісноземельними та перехідними металами (установлено зв'язки структура - надструктура, структури включення - віднімання, гомологічні серії, бінарні - тернарні сполуки), установлено вплив електричної будови, геометричного та електрохімічного чинників на характер взаємодії компонентів та структуру сполук, виявлено особливості індію в структурах інтерметалідів. Установлено природу координаційного оточення атомів індію та перехідних металів і основні типи координаційних багатогранників усіх сортів атомів. Визначено, що збільшення вмісту перехідного металу в сполуці та зменшення в нього кількості d-електронів призводить до зростання валентності валентно-нестабільних атомів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г123.32-27 + Г123.32-27 + Г123.32-27 + Г123.32-27
Шифр НБУВ: РА326233

Рубрики:

      
19.

Любченко Н.Ю. 
Метод побудови стратифікованої семантичної мережі для підтримки прийняття управлінських рішень у складних організаційних ієрархічних системах критичного застосування: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.03 / Н.Ю. Любченко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2007. — 19 с. — укp.

З метою підвищення оперативності та забезпечення оптимальності обраних рішень розроблено інформаційну систему підтримки прийняття управлінських рішень в складних організаційних ієрархічних системах (СОІС) критичного застосування. Запропоновано метод побудови стратифікованої семантичної мережі (ССМ) для підтримки прийняття управлінських рішень в СОІС, створений на основі побудови операційної та денотативної семантики ССМ, яка включає створення інтенсиональної понятійної структури ССМ й екстенсиональної бази даних у вигляді D-таблиць. Відзначено, що стратифікована семантична мережа відрізняється від відомих семантичних мереж запропонованою предикатно-актантною структурою відносин між об'єктами ССМ на основі розширення глибинних семантичних відмінків Філмора, яка визначає систему аксіом логіко-лінгвістичного виводу. Розроблено алгоритм рішення задачі оптимізації прийняття управлінських рішень для відповідних органів МВС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У.в611.2 + У9(4УКР)210.11 +
Шифр НБУВ: РА354356

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Колісник О.В. 
Метод та засоби підвищення швидкодії мереж зберігання даних: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / О.В. Колісник ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено нову методику оцінювання корисної пропускної здатності однорангової мережі з високонадійним зберіганням даних завдяки надлишковості (на основі RAID-систем). Показано, що дана методика дозволяє здійснювати раціональний вибір параметрів і структури вузлів збереження, й обгрунтовано можливості її використання як основи для регулювання навантаження на окремі маршрути або сегменти мережі. Запропоновано новий підхід для встановлення віртуального з'єднання за принципом "кожен з кожним", який полягає у використанні широкомовного опиту вузлів мережі інформативним запитом, що дозволяє відокремити тільки ті вузли, які відповідають умовам заданих у запиті. Вперше розроблено математичну модель файлообмінного механізму, який можна використовувати для дослідження впливу параметрів мережі на його роботу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-013.3 +
Шифр НБУВ: РА362278

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського