Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (172)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>K=ЩЕПЛЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 46
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Новицька-Боровська Н.А. 
Агробіологічна оцінка підщепи винограду сорту Таїровський 1: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / Н.А. Новицька-Боровська ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова". — О., 2007. — 18 с. — укp.

Вперше за умов північно-західного Причорномор'я проведено порівняльне вивчення різних формувань і систем догляду за маточними кущами нового сорту підщепи Таїровський I. Науково обгрунтовано вплив системи догляду та ярусної заготівлі чубуків за довжиною пагона на агробіологічні, фізіолого-біохімічні показники, анатомічну будову та регенераційну здатність підщепних чубуків, а також на вихід і якість саджанців. Встановлено, що позитивні зміни якості чубуків, вирощених на штамбових формуваннях кущів, обумовлені вмістом води, вуглеводів і кращою диференціацією провідних і механічних тканин. Виявлено, що незалежно від системи вирощування маточних кущів більш якісними для щеплення є чубуки від основи та середньої частини пагона. Обгрунтовано доцільність і показно ефективність застосування штамбових формувань кущів для підвищення продуктивності маточників підщепних сортів і одержання високоякісної лози для щеплення. Вперше досліджено дію нових препаратів з біологічною активністю "Радійстим" та "Йодіс" на регенераційні процеси підщепних чубуків і щеп, на вихід та якість саджанців винограду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-453 +
Шифр НБУВ: РА351567

Рубрики:

      
2.

Попова О.О. 
Вакцинопрофілактика краснухи та удосконалення епідеміологічного нагляду: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / О.О. Попова ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Проведено детальний аналіз захворюваності на краснуху в різні роки в різних вікових групах. Визначено найбільш вразливі до хвороби вікові групи дітей та професійні категорії дорослого населення, а також стратегічні напрямки вакцинопрофілактики краснухи. Доведено необхідність щеплення для дівчат віком 15 - 16 років з детальним вивченням анамнезу щодо захворювання на краснуху. Вперше в Україні встановлено безпечність та імунологічну ефективність вакцинації проти краснухи серед різних вікових груп населення з використанням моновакцин і комбінованої вакцини проти кору, краснухи та епідемічного паротиту. Запропоновано заходи щодо удосконалення епідеміологічного нагляду за хворими на краснуху та з випадками вродженої краснухи за рахунок збільшення параметрів статистичної звітності та забезпечення проведення лабораторної диференціальної діагностики випадків вродженої краснухи, організації серологічного обстеження у разі необхідності вагітних жінок з метою запобігання виникненню випадків вродженої краснухи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.26-395
Шифр НБУВ: РА314410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Годовський О.В. 
Вивчення імунобіологічних властивостей збудника та розробка інактивованої вакцини проти вірусної діареї великої рогатої худоби: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / О.В. Годовський ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено епізоотичну ситуацію у світі та розроблено вакцину проти вірусної діареї великої рогатої худоби (ВРХ). Вивчено біологічні властивості різних штамів вірусу діареї та їх антигенну спорідненість. Оптимізовано умови і режими культивування та інактивації штаму ВК-I вірусу діареї. Досліджено імуногормональну відповідь на щеплення живим та інактивованим вірусом діареї, підібрано ад'ювант. Досліджено гематологічні та біохімічні показники крові тварин, щеплених зразками вакцини. Визначено оптимальну імунізувальну дозу, тривалість напруженого імунітету та рівень антитіл до вірусу діареї у молозиві та молоці щеплених тварин. Удосконалено метод титрування цього вірусу та постановки реакції нейтралізації для визначення антитіл до вірусу діареї. Визначено термін придатності вакцини, її профілактичну ефективність. Розроблено нормативну документацію на вакцину та проведено її комісійні випробування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П821.219.311.9 + П873.311.9-3 +
Шифр НБУВ: РА354033

Рубрики:

      
4.

Карпюк В.В. 
Вплив низьких доз радіаційного випромінювання на перебіг тільності і отелень у корів поліської м'ясної породи та виникнення ротавірусної інфекції у новонароджених телят: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / В.В. Карпюк ; Харк. зоовет. ін-т. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив тривалого малоінтенсивного радіаційного забруднення на перебіг тільності та отелення виведеної нової поліської м'ясної породи корів, стан і природну резистентність новонароджених телят і рівень їх захворюваності ротавірусною діареєю. Розглянуто профілактичні заходи запобігання, зокрема, щеплення тільних корів вакциною нового покоління, створеною на основі макромолекулярного комплексу платини. На підставі проведених досліджень одержано дані про те, що довготривала дія підвищених доз радіації має негативний вплив на фізіологічний стан організму тільних корів та молодняка. Найбільш вразливими до дії малоінтенсивного іонізуючого випромінювання виявились лейкопоетарна система і гуморальні прояви імунітету: фагоцитарна активність нейтрофілів, бактерицидна активність сироватки крові та Т- і В-лімфоцитарні системи. Встановлено доцільність використання ротавірусної інактивованої платинової вакцини, особливо в господарствах забрудненої радіонуклідами зони, неблагополучних щодо захворювань новонароджених телят на ротавірусну діарею, яка стимулювала підвищення специфічного імунітету в глибокотільних корів та обумовила зростання колострального імунітету у новонароджених телят, що на 70 - 90 % захищає їх від ротавірусів, полегшує перебіг захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.1
Шифр НБУВ: РА312771 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Біломеря Т.А. 
Епідеміологічна характеристика кору, епідемічного паратиту, краснухи в умовах урбанізованого регіону та ефективність імунізації вакциною Тримовакс: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Т.А. Біломеря ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Наведено всебічну характеристику кору й епідпаротиту за умов багаторічної вакцинопрофілактики та краснухи в довакцинальний період в урбанізованому регіоні України. Визначено особливості сучасного епідемічного процесу інфекцій. Обгрунтовано необхідність подальшого удосконалення календаря профілактичних щеплень. Вперше в Україні доведено низьку реактогенність, високу імунологічну й епідеміологічну ефективність комбінованої вакцини проти кору, епідпаротиту та краснухи "Тримовакс" (Франція). Випадків серозного менінгіту серед щеплених не виявлено. Досліджено високий рівень сероконверсії у серонегативних до імунізації дітей. Через півроку після щеплення антитіла до кору серед них мали 90 %, краснухи - 91,9 %, епідпапориту - 95,7 %. Індекс і коефіцієнт ефективності краснушного компонента 97,6 %, паротитного - 93,8 %. Хворих на кір серед щеплених не виявлено. Відзначено позитивний вплив планової вакцинації тривакциною на епідпроцес інфекцій. Надано рекомендації щодо застосування вакцини "Тримовакс" для планової вакцинації та ревакцинації у країні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.25-3 + Р733.514.29-3 + Р733.514.26-3
Шифр НБУВ: РА317979 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Півник В.М. 
Епідеміологічний нагляд за крапельними інфекціями (кір та епідемічний паротит) в Збройних Силах України: стан і шляхи удосконалення: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.02 / В.М. Півник ; ДУ "Ін-т епідеміології та інфекц- хвороб ім. Л.В.Громашевського" АМН України. — К., 2008. — 34 с. — укp.

Вивчено перебіг епідемічного процесу корової та паротитної інфекцій у Збройних Силах (ЗС) України, напруженості протикорового та протипаротитного імунітету у молодого поповнення навчальних центрів та інших категорій військовослужбовців у різних регіонах України, а також реактогенності, імунологічної та епідеміологічної ефективності засобів специфічної профілактики, що застосовуються у ЗС України на сучасному етапі для профілактики кору та епідемічного паротиту. Оцінено ефективність епідеміологічного нагляду за крапельними інфекціями у військах. Установлено, що надходження неімунного до кору й епідемічного паротиту поповнення у військові колективи є одним з факторів активізації механізму передачі, що сприяє поширенню зазначених інфекцій. Визначено безпечність, імунологічну й епідеміологічну ефективність використання для щеплення військовослужбовців з метою профілактики, а також за епідемічними показниками - в осередках, живої паротитної вакцини зі штаму Л-3, а також комбінованої вакцини проти кору, епідемічного паротиту та краснухи Пріоксу. Відповідно до сучасних вимог стосовно збереження та зміцнення рівня професійного здоров'я військовослужбовців, підтримки високої бойової готовності військ обгрунтовано й удосконалено систему епідеміологічного нагляду за крапельними інфекціями (кором і епідемічним паротитом) в ЗС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р199 + Ц7,8(4УКР)623 +
Шифр НБУВ: РА360750

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Курпіта В.І. 
Епідеміологічні особливості гепатиту B серед персоналу військового лікувального закладу та ефективність вакцинопрофілактики: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / В.І. Курпіта ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Уперше в Україні вивчено поширеність маркерів гепатиту В (ГВ) серед медичного персоналу великого лікувально-діагностичного закладу МО України. Наведено нові дані про формування епідемічного процесу ГВ за сучасних умов. Виявлено кореляційний зв'язок між рівнем інфікування медичного персоналу та стажем роботи, інтенсивністю контактів з біологічними рідинами, спеціальністю медичного працівника. Вперше проведено довготривале порівняльне дослідження імунологічної та епідеміологічної ефективності вакцини HB - Vax II з використанням єдиного методичного підходу та критеріїв оцінки. Проведено порівняльну ефективність застосування різних схем вакцинації медичного персоналу. Вперше в Україні доведено вплив вакцинації на формування епідемічного процесу ГВ серед медичних працівників. Одержано імунологічне обгрунтування доцільності проведення ревакцинації медичного персоналу через 5 років після щеплення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-52 +
Шифр НБУВ: РА335543

Рубрики:

      
8.

Волосянко О.В. 
Засоби діагностики та профілактики інфекційного ринотрахеїту великої рогатої худоби в Україні: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.03 / О.В. Волосянко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2003. — 46 с. — укp.

Вивчено особливості перебігу персистуючої герпесвірусної інфекції у великої рогатої худоби (ВРХ) та розроблено засоби для діагностики, профілактики та боротьби з інфекційним ринотрахеїтом (ІРТ). Проаналізовано та узагальнено дані, що характеризують епізоотичну ситуацію щодо ІРТ ВРХ у тваринницьких господарствах України за 1997 - 2002 рр., визначено особливості динаміки формування гуморального імунітету в тварин за умов щеплення живою вакциною та інактивованим імунізуювальним препаратом протигерпесвірусної дії. Обгрунтовано необхідність створення засобів специфічної профілактики ІРТ ВРХ імуногенних, непатогенних та володіючих протективною дією для використання в системі заходів профілактики та боротьби з цим захворюванням. Визначено ефективність та здатність вакцини живої "ІРТ-LG" в стаціонарному осередку інфекції усувати клінічні прояви ІРТ, що є однією з важливих характеристик вакцини проти герпесвірусної інфекції. Вивчено особливості репродукції герпесвірусу 1 штаму "ІРТ-LG" у перещеплюваній культурі клітин трахеї теляти, його імуногенні, непатогенні та протективні властивості у складі живого вакцинного препарату, а також імуномодулювальну дію мікроорганізму виду Bacillus alvei штаму 413 на лабораторних і сільськогосподарських тваринах. Визначено можливість на ефективність використання як гетерогенного антигена цього штаму для виготовлення імунізувального препарату "Ретравак Б" з метою профілактики ІРТ ВРХ всіх вікових груп. Установлено, що щеплення "Ретравак Б" новонародженим телятам інтраназально та перорально вже через дві години стимулює клітинний імунітет, що характеризується збільшенням показника макрофагальної трансформації мононуклеарів крові та зниженням лейкоцитарного індексу інтоксикації. Визначено, що вакцина жива "ІРТ-LG" та "Ритравак Б" у разі серопозитивності тварин до збудника лейкозу в стадії до 18 % забезпечує формування високого рівня гуморального імунного захисту проти герпесвірусної інфекції у ВРХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.311.5-8(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА327159

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Шутченко П.О. 
Імуногістохімічна діагностика та оцінка клітинного імунітету при сальмонельозі курей: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / П.О. Шутченко ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клін. вет. медицини". — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено сучасні методи імуногістохімії, що застосовуються для вивчення імунного стану курей після інфікування та щеплення атенуйованою вакциною проти сальмонельозу, обгрунтовано шляхи поліпшення методів діагностики захворювання. Проведено імуногістохімічне вивчення субпопуляцій (кластерів) T- та B-лімфоцитів і макрофагів: CD3, CD4, CD8, TcR1, TcR2, CVI, IgM, IgG та IgA, визначено участь даних клітин у формуванні імунної відповіді. Визначено особливості формування імунітету у разі зараження курчат Salmonella enteritidis та щепленні протисальмонельозною вакциною. Розроблено новий імуногістохімічний метод діагностики сальмонельозу курей, який дозволяє виявляти специфічний сальмонельозний антиген у тканинах і органах хворої на сальмонельоз птиці та сальмонелоносіїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361.1-35 +
Шифр НБУВ: РА353846

Рубрики:

      
10.

Чумаченко Т.О. 
Імуноепідеміологічний моніторинг населення в системі епідеміологічного нагляду за інфекціями, контрольованими засобами імунопрофілактики: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.02 / Т.О. Чумаченко ; Держ. установа "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського" АМН України. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Розроблено новий методичний прийом оцінювання захищеності населення від інфекцій, що контролюється засобами імунопрофілактики. Обгрунтовано нову технологію проведення імунологічного моніторингу, удосконалено епідемічни нагляд. Встановлено закономірності сучасного етапу епідемічного процесу й особливості імуноструктури населення щодо кору, дифтерії, кашлюку. Виявлено взаємоневідповідність показників щеплення й імунності та захищеності. На підставі результатів епідеміологічних і експериментальних досліджень створено новий методичний прийом визначення захищеності організму, суть якого полягає в оцінці досліджених після введення вакцини (ревакцинації) за термінів, що відповідають інкубаційному періоду інфекції, рівнів специфічних антитіл, і, якщо їх вміст у сироватці крові досягає протективного рівня, то організм вважається захищеним від інфекції. Розроблено програмно-алгоритмічне забезпечення проведення епідемічного аналізу, імітаційні моделі епідемічного процесу корової та дифтерійної інфекцій. За результатами проведеного дослідження вдосконалено систему епідемічного нагляду за інфекціями, що контролюються засобами імунопрофілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194 +
Шифр НБУВ: РА364153

Рубрики:

      
11.

Рубленко І.О. 
Імунореактивність поросят різного віку при пероральному і парентеральному методах імунізації проти сальмонельозу: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / І.О. Рубленко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Вивчено імунологічні показники поросят, одержаних від невакцинованих і вакцинованих свиноматок і перорально та парентерально імунізованих сальмонельозним антигеном з місцевого штаму Salm. choleraesuis за їх різного віку. Вивчено розподіл перорально введеного сальмонельозного антигену у поросят. Визначено місце його локалізації та морфологічні зміни у лімфоїдній тканині кишечнику, брижових лімфатичних вузлах і селезінці. Реакцію організму поросят на сальмонельозний антиген вивчено за показниками абсолютної кількості T- і B-лімфоцитів, індексу міграції лейкоцитів, опсоно-фагоцитарної реакції, титрами антитіл у сироватці крові та копрофільтратах, бактерицидної активності сироватки та лізоцимної активності сироватки крові. На підставі показників превентивних властивостей сальмонельозного антигену, перорально та парентерально введеного поросятам у 30-добовому віці, експериментально інфікованим польовим штамом Salm. choleraesuis, підтверджено переваги перорального методу імунізації. Базуючись на даних розподілу антигену, з урахуванням реакції організму, реакції лімфоїдних органів і превентивних властивостей сальмонельозного антигену, експериментальним шляхом доведено вищу ефективність імунної відповіді за перорального методу імунізації поросят у порівнянні з парентеральним. Установлено ефективність щеплення поросят сальмонельозним антигеном з місцевого штаму за перорального методу введення, починаючи з 20 - 30-добового віку, тричі з інтервалом 14 діб за доз 40 мл 10 млрд. м.к.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.221-925-35 +
Шифр НБУВ: РА350436

Рубрики:

      
12.

Дика О.В. 
Імунореактивність телят різного віку, щеплених сальмонельозним антигеном: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / О.В. Дика ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.41-911-8,022
Шифр НБУВ: РА309687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Грінченко Д.М. 
Імуностимуляція курчат екстрактом лімфоїдним птахів-реконвалесцентів при щепленні проти ньюкаслської хвороби: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Д.М. Грінченко ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено технологію виготовлення й одержано новий імуностимулювальний екстракт лімфоїдний птахів-реконвалесцентів (ЕЛПР), який є фізіологічним імуностимулятором. Детально описано та відображено схеми застосування ЕЛПР. Вивчено імуностимулювальні властивості ЕЛПР. Установлено підвищення імунного статусу птахів і посилення імунної відповіді у разі вакцинації проти ньюкаслської хвороби. Визначено оптимальне дозування, а також оптимальні терміни застосування ЕЛПР стосовно часу вакцинації проти зазначеної хвороби. Проведено порівняльне вивчення різних способів його застосування за умов ентерального, внутрішньом'язового та інтраперитонального використання. Перевагу надано ентеральному методу введення. Проведено науково-виробниче випробування препарату лімфоїдної тканини, з'ясовано його вплив на захворюваність, збереження та продуктивність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361.8-8 +
Шифр НБУВ: РА350153

Рубрики:

      
14.

Келеберда М.І. 
Корекція імунітету похідними імідазолу при вакцинації птиці проти інфекційної бурсальної та н'юкаслської хвороб: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / М.І. Келеберда ; УААН. Ін-т експерим. і клін. вет. медицини. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Наведено результати вивчення впливу похідних імідазолонового ряду: левапізолону та його аналога ФІАНТ-2 на стан імунітету курчат у процесі щеплення їх вакцинами з імуносупресивною дією. На підставі дослідів зі застосуванням комплексу серологічних, гістоморфометричних і біохімічних досліджень розроблено й обгрунтовано нові схеми стимуляції імунітету під час вакцинації птиці проти інфекційної бурсальної та н'юкаслської хвороби. Встановлено, що левамізол (у дозі 2,5 - 4 мг/кг) та ФІАНТ-2 (у дозі 1 мг/кг) під час щеплення проти даних хвороб чинить імуностимульовану дію на стан гуморального імунітету та посилює продукцію лімфоїдних клітин бластів і пламацитів в імунокомпетентних органах, що проявляється активацією морфофункціонального стану відповідних гермінативних зон і збільшенням розмірів лімфоїдних структур. Експериментально доведено доцільність застосування імуностимуляторів з введенням їх через проміжки часу різної тривалості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361.8-7 + П873.361.9-8 +
Шифр НБУВ: РА328583

Рубрики:

      
15.

Рудь О.І. 
Лептоспіроз собак (епізоотологічний моніторинг, удосконалення засобів лікування та профілактики): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / О.І. Рудь ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Удосконалено сучасні методи діагностики, лікування та специфічної профілактики лептоспірозу домашніх тварин. Вперше в Україні проведено епізоотологічні дослідження щодо лептоспірозу собак. Визначено розповсюдженість основних сероварів збудника даної патології. Встановлено характерні для жовтушної та безжовтушної форм лептоспірозу зміни біохімічних показників крові, використання яких суттєво покращить систему диференційної діагностики та прогнозування перебігу захворювання. Визначено антитіла до шести основних сероварів лептоспір у сироватках крові котів. Доведено можливість виникнення захворювання та лептоспіроносійства у котів. Описано серії дослідів з визначенням оптимальних схем лікування з використанням сучасних антибіотиків та інших ветеринарних препаратів. Розроблено спеціальні комплекси патогенетичних препаратів з урахуванням їх сумісності. Встановлено, що найбільш ефективними виявилися двофазні курси препаратів-синергістів: депоміцину та доксицикліну, фармазину-50 та доксицикліну, цефтриаксону та доксицикліну. Доведено необхідність застосування засобів патогенетичної терапії та спеціальних кормів у комплексному лікуванні та реабілітаційному періоді уражених тварин. Проведено порівняльне вивчення сучасних полівалентних протилептоспірозних вакцин й обгрунтовано необхідність проведення щеплень двічі на рік. Вивчено рівень поствакцинальних антитіл після щеплення собак розробленими в Інституті ветеринарної медицини УААН моновалентними вакцинами, які рекомендовано застосовувати як допоміжні в регіонах з превалюванням певного серовару збудника лептоспірозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.218-953-7 +
Шифр НБУВ: РА336306

Рубрики:

      
16.

Гриценко В.В. 
Модифікація сітчастих поліціануратів реакційноздатними олігомерами та полімерами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / В.В. Гриценко ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено процес модифікації поліціануратів (ПЦ) реакційноздатними олігомерами та полімерами, а також роль природи модифікатора та характеру модифікації стосовно структури та властивостей полімерного матеріалу. Уперше для модифікації ПЦ використано каучуки з гідразидними, ацилгідразонними та ізоціанатними кінцевими групами. З використанням модельних органічних сполук вивчено механізм вбудовування таких каучуків до ПЦ сітки. Здійснено модифікацію ПЦ олігобутиленглікольадипінатом, зберігаючи високі термічні характеристики і поліпшуючи механічні властивості. Досліджено термоокисну стабільність послідовних взаємопроникних полімерних сіток (ВПС) на основі ПЦ і сітчастого поліуретану з підвищеною сумісністю компонентів завдяки хімічному щепленню між ними. Синтезовано in situ послідовні поліціанурат-поліуретанові ВПС і розглянуто відмінності в їх структурі та властивостях у порівнянні з послідовними ВПС. Виявлено, що in situ послідовні ВПС мають більшу густину та температуру склування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.72-27 + Л712.72 +
Шифр НБУВ: РА332170

Рубрики:

      
17.

Васильєва В.А. 
Моніторинг безпеки специфічної профілактики керованих інфекцій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / В.А. Васильєва ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Вперше в Україні проаналізовано реактогенність моновалентних та комбінованих вакцинних препаратів залежно від їх складу та контингенту щеплених. Встановлено "групи ризику" щодо виникнення сильних післявакцинальних реакцій (ПВР) та ускладнень (ПВУ) за критеріями наявності у дітей пре- або перенатальної патології центральної нервової системи, загрози внутрішньоутробного інфікування, алергопатології, сильних ПВР або ПВУ на попередні щеплення та хронічних захворювань. Визначено, що у разі застосування комбінованих вакцин, до складу яких входить кашлюково-дифтерійно-правцева вакцина (АКДП) зафіксовано найбільшу поширеність сильних ПВР та неврологічних ПВУ. Виявлено чинники, які безпосередньо або опосередковано сприяли розвитку сильних ПВР і ПВУ під час використання вакцинних препаратів, удосконалено систему заходів щодо запобігання даних ускладнень. Визначено показники реактогенності досліджених вакцин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р193.95 + Р193.95
Шифр НБУВ: РА332108

Рубрики:

      
18.

Чигиринець О.Е. 
Наукові основи створення антикорозійних наповнювачів з рослинних відходів для грунтових лакофарбованих покриттів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.14 / О.Е. Чигиринець ; Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка НАН України. — Л., 2006. — 38 с. — укp.

Розроблено протикорозійний наповнювач з рослинних кісточкових відходів, що підвищує стійкість лакофарбових матеріалів, нанесених на іржу. Визначено хімічний склад кісточкових порошків та їх екстракційної частини. Установлено закономірності процесу взаємодії екстракційної частини порошкових перетворювачів іржі (ППІ) й іржі. Показано, що підвищення захисних властивостей лакофарбового грунту на його основі за умов експлуатації відбувається завдяки адгезійному механізму, який полягає в екстрагуванні хімічно активної частини ППІ у процесі вологонасичення лакофарбових матеріалів, що призводить до звуження капілярів покриття за умов набухання частинок наповнювача та сприяє гальмуванню дифузійних процесів на межі метал - покриття завдяки формуванню з іржею інертного шару низькорозчинних сполук. Розроблено технологію виготовлення ППІ, що базується на модифікації кісточкових порошків N-вмісними сполуками за методом механохімічного щеплення. Розроблено методику прискорених випробувань ефективності ППІ, що базується на визначенні швидкості корозії зразків з модельною іржею за поляризаційним методом у водних екстрактах кісточкових порошків. Базуючись на встановленому протикорозійному ефекті у сумішах ППІ з відомими пігментами, розроблено ефективні нетоксичні суміші для традиційних грунтів і формування іржі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.41-3 + Л749.8-3 +
Шифр НБУВ: РА346175

Рубрики:

      
19.

Бойко О.В. 
Обгрунтування параметрів робочих органів пристрою для щеплення плодових рослин живцем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / О.В. Бойко ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 2006. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано та розроблено робочі органи прищеплювального пристрою для зимового щеплення плодових рослин способом поліпшеної копуліровки. Установлено залежності, характер зміни коефіцієнта ковзання під час різання плодової деревини ножами з формами ріжучих крайок, виконаних у вигляді кола з ексцентричною віссю обертання, архімедової спіралі та евольвенти. Розроблено графоаналітичні моделі оптимізації параметрів ріжучої крайки відрізного ножа та поверхні протирізу. Проведено експериментальну оптимізацію параметрів ножа для виконання язичкового зарізу на компонентах щеплення й експериментальні дослідження ступеня їх травмування у процесі різання. Запропоновані моделі оптимізації забезпечили одержання оптимальних параметрів форм і положення основних елементів пристроїв для щеплення, які впливають на якість щеплень. Розроблено технічну документацію для виробничого випуску пристроїв для щеплення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.492.4 +
Шифр НБУВ: РА345253

Рубрики:

      
20.

Лісовий М.М. 
Особливості відтворення генотипів декоративних форм бука лісового: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / М.М. Лісовий ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено новий ефективний спосіб щеплення декоративних форм бука лісового. Удосконалено технологію мікроклонального розмноження, зокрема, визначено найкращий час заготівлі та спосіб стерилізації вихідних експлантантів, оптимальний склад живильних середовищ для фаз ініціації та ризогенезу, динаміку нагромадження мериклонами фітомаси та терміни їх культивування. Підібрано субстрат для укорінення клонів і спосіб їх загартовування й адаптації. Визначено економічну ефективність різних способів розмноження декоративних форм бука лісового та шляхи їх збереження та застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.12-42 +
Шифр НБУВ: РА370866 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського