Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (14)Реферативна база даних (114)Книжкові видання та компакт-диски (143)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ЧОРНІ$<.>+<.>K=ПАНТЕР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бовсуновський В.М. 
Біологічні особливості пасльону чорного - Solanum nigrum L. та удосконалення системи захисту від нього посівів цукрових буряків: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.13 / В.М. Бовсуновський ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено біологічні особливості розвитку пасльону чорного - Solanum nigrum L. і процеси забур'яненості в агрофітоценозах цукрових буряків. Виділено фенологічні фази розвитку пасльону чорного, визначено їх тривалість. Проаналізовано особливості проростання насіння бур'яну та його шкідливість у посівах цукрових буряків. Розроблено заходи ефективного контролювання пасльону чорного й інших бур'янів у посівах цукрових буряків на підставі поєднання хімічного (проведення трьох послідовних обприскувань баковою композицією гербіцидів: Бетанал Експерт, 27 % к.е. - 0,75 л/га + Голтікс, 70 % к.с. - 1 л/га + Сільвет - 0,06 л/га й одного - грамініцидом Пантера, 4 % к.е. - 1 л/га) та фітоценотичного (створення рівномірного посіву рослин цукрових буряків з густотою стояння 110 тис. шт/га на час проведення збирання урожаю коренеплодів) прийомів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.152 + П146.7 +
Шифр НБУВ: РА363208

Рубрики:

      
2.

Литвин В.М. 
Вплив системи оподаткування на ефективність виробництва в чорній металургії: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / В.М. Литвин ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 1999. — 20 с. — укp.

У дисертації розроблено методику кількісного аналізу й оцінки комплексного впливу системи оподаткування на виробничо-економічні показники підприємств промисловості із урахуванням деталізованої структури господарської діяльності підприємства-товаровиробника, сукупної дії всієї системи податкових інструментів, передбачених українським законодавством, і фактора часу, котрий відображає короткочасні і довгострокові наслідки впливу податкової системи на підприємства. Досліджено і відкрито механізм дії податку на прибуток підприємства і податку на додану вартість, що призводить до прогресуючого оподаткування низькорентабельних і збиткових підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.551

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Чижанська Н.В. 
Дослідження механізмів антистресової дії меланіну: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Н.В. Чижанська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено механізми антистресової дії меланіну. Запропоновано використовувати як показники впливу стресу на організм щурів нейро-дистрофічні ураження (виразки, ерозії, крововиливи) у слизовій оболонці шлунка, викликані методом іммобілізаційного стресу в модифікації Гройсмана та Каревіної. Виявлено виражену цитопротективну дію на слизову оболонку шлунка синтетичного меланіну і меланінів, продуцентами яких є чорні дріжджі Nadsoniella nigra var. hesuelica та дріжджоподібні гриби Nadsoniella nigra штам X-1. Доведено, що меланіни належать до речовин з антистресовими властивостями антиоксидантного механізму дії. Описано один з механізмів антистресової дії меланіну, який полягає у збільшенні генерації оксиду азоту, розкрито його важливу роль у цитопротекції. Розглянуто інші механізми антистресової дії меланіну, які полягають у стимуляції рецепторів активації проліферації пероксисом гама і зменшенні концентрації у крові гормону стресу кортизолу. Доведено, що застосування меланіну, продуцентом якого є дріжджоподібні гриби Nadsoniella nigra штам X-1, у поросят у період їх відлучення від свиноматок усуває їх захворюваність на 100 % і зменшує загибель тварин, що свідчить про підвищення резистентності їх організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.702-2 + Р281.7/9-2 меланін +
Шифр НБУВ: РА360323

Рубрики:

      
4.

Чорній П. І. 
Етнічні групи Галичини міжвоєнного періоду (1919 - 1939 рр.): демографічні та етнокультурні процеси: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.05 / П. І. Чорній ; НАН України, Ін-т українознав. ім. І. Крип'якевича, Ін-т народознав.. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено демографічні й етнокультурні процеси етнічних груп Галичини у 1919 - 1939 рр. Встановлено їх чисельність та особливості розселення. Охарактеризовано соціально-економічне становище етнічних груп і його вплив на етнокультурні процеси Галицького краю. Проведено аналіз явища "закритості" етнічних спільнот, з'ясовано його культурологічне значення, вивчено їх культурно-освітнє життя та громадсько-побутові властивості. Досліджено особливості відображення образу однієї етнічної групи та кожного її члена у свідомості етнофорів іншої етногрупи. На прикладі міжетнічних шлюбів з'ясовано характер ставлення та сприйняття однієї етноспільноти іншою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(45=УКР7,31) + С73(4УКР331)234
Шифр НБУВ: РА379864 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Пантус Д.Є. 
Забарвлення силікатних стекол залізо- та марганецьвміщуючими відходами металургійних виробництв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Д.Є. Пантус ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Визначено значень окисно-відновних параметрів, які визначають механізм формування та умови існування хромофорних центрів, що забезпечують стійке забарвлення стекол у рожеві, пурпурово-фіолетові, коричневі, зелені та чорні кольорові відтінки. Доведено, що формування кольорових характеристик стекол відбувається не під час охолодження, а на стадії їх варки. Розроблено методику комплексної всебічної оцінки можливості використання техногенних матеріалів у виробництві Ca - Na-силікатних стекол. Науково обгрунтовано технологічні параметри одержання за промислових умов стекол, забарвлення яких забезпечується нетрадиційними залізо- та марганецьвмісними барвниками. Розроблено програми для розрахунків на ЕОМ складів шихт багатокомпонентних стекол.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л43-38 +
Шифр НБУВ: РА331718

Рубрики:

      
6.

Федорченко А.В. 
Застосування концепції соціально-етичного маркетингу в економіці України (на прикладі металургійної галузі): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / А.В. Федорченко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні питання удосконалення систем маркетингового управління підприємствами чорної металургії з позицій соціально-етичного маркетингу. Визначено фактори, що впливають на процес трансформації систем маркетингового управління промисловим підприємством, розкрито й удосконалено маркетингову сутність понять соціально-етичного й екологічного маркетингу, а також обгрунтовано напрямки впровадження елементів системи екологічного маркетингу в практику господарювання вітчизняних підприємств металургійної галузі. Розроблено методику визначення ефективності використання концепції соціально-етичного маркетингу в чорній металургії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)211.1
Шифр НБУВ: РА311792 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Чорній З.П. 
Іонні процеси в радіаційно забарвлених кристалах галогенідів двовалентних металів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / З.П. Чорній ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 33 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.314.1,022
Шифр НБУВ: РА311121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Чорній О.В. 
Комбіноване лікування хворих на хропіння та обструктивне апное на основі використання фізичних методів впливу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / О.В. Чорній ; АМН України; Держ. установа "Ін-т отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка АМН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Показано, що зникнення хропіння і зменшення індексу апное супроводжується покращенням метаболічної активності клітин крові. Виявлено основні звуження верхніх дихальних шляхів у хворих з хропінням та обструктивним апное уві сні. Вивчено клініко-фоніатричну ефективність методів комбінованого лікування хворих з хропінням і обструктивним апное в залежності від рівня і механізму звуження верхніх дихальних шляхів. Виявлено різні варіанти патоморфологічних змін тканин м'якого піднебіння у хворих з хропінням. Вивчено ефективність застосування фізичних факторів (низька температура кріодії, електричний струм і електромагнітні хвилі міліметрового діапазону) під час лікування хворих з хропінням та обструктивним апное уві сні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682-3 + Р685.26 +
Шифр НБУВ: РА365073

Рубрики:

      
9.

Карабань М.В. 
Комплексна патогенетична терапія хвороби Паркінсона (клінічні, діагностичні, медико-соціальні аспекти): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / М.В. Карабань ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 33 с. — укp.

Досліджено ефективність патогенетичної терапії у пацієнтів з хворобою Паркінсона (ХП), яка передбачає використання комплексного діагностичного підходу до оцінювання клінічного перебігу захворювання, враховує його вплив на результати лікування на різних стадіях розвитку та медико-санітарні фактори інвалідізації та базується на розробці алгоритму діагностики, лікування ХП та принципів етапної патологічної терапії. Побічні ефекти за умов багаторічної леволопа-терапії зумовлені стадією ХП, віком хворого, тривалістю хвороби та лікування. Коморбідні захворювання (цукровий діабет II типу, артеріальна гіпертензія) спричинюють у пацієнтів з ХП дисліпопротеїдемію, зниження швидкості мозкового кровотоку, що є ризиком для розвитку судинної патології, а немоторні симптоми за ХП (когнітивні порушення, депресія) ускладнюють перебіг захворювання. За цього на підставі даних магнітно-резонансної терапії виявлено церебральну атрофію у скроневій і потиличній корі, а ступінь когнітивних порушень корелює з порушеннями мови і постуральною нестабільністю. Вкорочення довжини тіломер є найбільш раннім предиктором доклінічної стадії ХП. У разі хвороби Паркінсона відбувається зниження співвідношення церебральних метаболітів (NAA/Cho і Cho/Cr) у чорній субстанції (SN) і лентикулярних ядрах, збільшення Cho та зменшення NAA в SN. Регіональні відмінності NAA/Cr на ділянці гіпокампа є нейрохімічним маркером ризику розвитку деменції у хворих на ХП. Як MRS-показник фармакотерапевтичної активності препаратів леводопи запропоновано використовувати збільшення концентрації NAA і Cr, а також зменшення Cho в SN. Алгоритм комплексної патогенетичної терапії за умов ХП базується на принципі етапності лікування відповідно до типових варіантів клінічного перебігу захворювання та показників психосоціальної адаптації хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.3-5 +
Шифр НБУВ: РА354686

Рубрики:

      
10.

Нуд О.П. 
Металургійні підприємства України в системі формування та використання ресурсів металобрухту: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.П. Нуд ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2008. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано нові підходи щодо визначення основних напрямків ефективного використання ресурсів вторинних чорних металів на металургійних підприємствах на підставі прогнозування обсягів металевого фонду країни та ресурсів металобрухту. Визначено місце вторинних чорних металів на макро- та мікрорівнях, досліджено особливості кругообігу металу в сучасний період, проаналізовано умови утворення та використання металобрухту на металургійних підприємствах. Досліджено процеси формування та функціонування ринку металобрухту України, запропоновано методологічний підхід щодо розрахунку обсягу металевого фонду, визначено його прогнозний рівень. Проаналізовано особливості використання металобрухту в країні, розроблено науково-методичний підхід щодо прогнозування руху металобрухту, створено методику розрахунку ціни на вторинні чорні метали. Обгрунтовано пріоритетні напрямки реалізації державної політики у сфері утворення та використання металобрухту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.51-553.8 + У9(4УКР)305.51-553.8
Шифр НБУВ: РА357973

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Ярещенко О.М. 
Особливості прояву і успадкування господарсько-цінних ознак смородини чорної та їх селекційне використання: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.М. Ярещенко ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Уточнено наукові уявлення про генетичну природу найбільш важливих господарсько-цінних ознак та рівня їх прояву і впливу на продуктивність і якість продукції смородини чорної. Вперше ідентифіковано та проіндексовано олігогени компактного габітусу куща та вкорочених міжвузлів пагонів. Виділено сорти-донори цих ознак, а також донори олігогенів імунності до борошнистої роси. Виявлено серед відомих і створено нові генетичні джерела та донори ознак - компоненти продуктивності (довгогронність і багатогронність плодових бруньок, величину ягід), технологічності (тип відриву ягід у гроні та його вісь), високу польову стійкість до борошнистої роси та антракнозу. Виділено носії геноплазми, що визначає якість врожаю та посухостійкість культури. Розроблено принципи підбору батьківських пар для схрещування та використання у селекції на згадані ознаки. Апробовано експресний метод визначення посухостійкості на чорній смородині. Створено її перспективні елітні форми та чотири нові сорти, які передано у Держсортовипробування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.4-31 +
Шифр НБУВ: РА333868

Рубрики:

      
12.

Овчинникова І. А. 
Підвищення показників процесу агломерації шляхом вдосконалення технології завантаження шихти на агломераційні машини: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.02 / І. А. Овчинникова ; Запорізька державна інженерна академія. — Запоріжжя, 2010. — 21 с.: a-рис. — укp.

Проведений аналіз роботи діючих у кольоровій та чорній металургії агломераційних машин конвеєрного типу показав, що найефективнішим способом підвищення якісних показників процесу агломерації є управління сегрегацією шихти. Досліджено вплив сегрегації шихти на газопроникність сформованого шару. Вдосконалена система завантаження шляхом використання нової конструкції двоступінчатого завантажувального пристрою. Встановлені загальні закономірності впливу характеристик шихти і режиму роботи двоступінчатого завантажувального лотка на газопроникність сформованого шару та міцність агломерату. На п'яти діючих агломераційних машинах спостерігалося підвищення швидкості спікання до 15 % та продуктивності на 5,3 %. Результати роботи дозволили підвищити висоту шару шихти на аглострічці з 400 до 450 мм, що забезпечило зниження витрати твердого палива більше, ніж на 3 кг'т агломерату та зниження виходу фракції-5 мм з 16,12 до 15,3 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К301.31
Шифр НБУВ: РА373231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Чорній М. М. 
Підготовка майбутніх учителів до формування міжособистісних взаємин в учнівському колективі підлітків: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / М. М. Чорній ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено сутність поняття "міжособистісні взаємини" та подано їх структуру, проаналізовано роль в особистісному зростанні підлітків. Досліджено стан професійної готовності майбутніх вчителів до формування міжособистісних взаємин в учнівському колективі підлітків. Охарактеризовано технології формування оптимальних міжособистісних взаємин у підлітковому колективі школярів. Розроблено модель і визначено структурні компоненти системи професійної підготовки майбутніх вчителів до організації міжособистісних взаємин в учнівському колективі: загальні та специфічні принципи, методологічні підходи, єдність теоретичної та практичної підготовки, методи та форми підготовки, орієнтаційний, навчально-моделювальний і результативно-коригувальний етапи підготовки, педагогічні умови реалізації системи, критерії та показники рівнів сформованості готовності, де кінцевим результатом є сформованість ціннісно-мотиваційного, когнітивного та функціонально-технологічного компонентів готовності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203 + Ч421.352.25
Шифр НБУВ: РА377754 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Морозова Т.В. 
Різнорівнева біоіндифікаційна оцінка екологічного стану слабкоурбанізованих селітебних територій Чернівецької області: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Т.В. Морозова ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 22 с. — укp.

Проведено порівняльний аналіз тест-ознак на різних рівнях організації живої природи з метою ранжування території за показниками їх змін. Запропоновано й апробовано за умов слабоурбанізованих селітебних територій Чернівецької області ряд методів для проведення комплексної діагностики стану навколишнього середовища. На основі виділеної системи значимих тест-ознак здійснено інтегральну біоіндикаційну оцінку стану навколишнього середовища на всіх точках біомоніторингу. Встановлено одну точку біомоніторингу з небезпечним станом довкілля - село Дубове та три точки з критичним станом - села Чорнівка, Луковиця та Селятин. Виділено точку біомоніторингу з високим частковим рейтингом зміни тест-ознак на всіх досліджених рівнях організації - село Киселів. Побудовано інтегральні геоінформаційні карти зміни значущих тест-ознак у межах Чернівецької області. Виділено три локальні території з критичним і небезпечним екологічним станом довкілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*881(4УКР-4ЧЕР) +
Шифр НБУВ: РА336304

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Бандуров В.В. 
Робастна оцінка інноваційного рівня промислового виробництва (на прикладі чорної металургії): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / В.В. Бандуров ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Уточнено суть основних понять і категорій економіки інновацій, на яких базується розробка кількісних методів вимірювання інноваційного рівня виробництва та його оцінок. Виявлено методологічні принципи, запропоновані щодо цих методів і оцінок. Розроблено методичний підхід, що забезпечує побудову комплексу взаємозалежних ієрархічно супідрядних оцінок інноваційного рівня виробництва, що мають властивості перешкодостійкості. Проаналізовано інноваційний рівень виробництва у чорній металургії України. Досліджено сучасний стан і тенденції розвитку даної галузі в Україні та у світі. Оцінено інноваційний рівень чорної металургії України, визначено "вузькі" місця в її інноваційному розвитку та чинники. Висвітлено перспективні напрямки технічного переозброєння галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.551-55 +
Шифр НБУВ: РА343358

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Нестеров Д.К. 
Розвиток наукових основ підвищення якості, експлуатаційної стійкості залізничних рейок і удосконалення комплексної технології їх виробництва: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.05 ; 05.16.02 / Д.К. Нестеров ; Донец. держ. техн. ун-т. — Донецьк, 2000. — 34 с. — укp.

Розглянуто проблему підвищення металургійної якості, надійності й довговічності залізничних рейок для існуючих і перспективних умов їх експлуатації. На основі комплексного підходу науково обгрунтовано сумісний вплив технологічних схем виплавки й розливу рейкової сталі, прокатки й термічної обробки рейок на формування структури та властивостей металу, його опірність утворенню дефектів контактно-утомного походження та спрацюванню. Освоєно ефективні технологічні процеси виплавку сталі в кисневих конвертерах, її позапічну обробку й розкиснення комплексними феросплавами, розлив безперервним і сифонним способом, прокату рейок в універсальних клітях, загартування поверхні головки рейок на всій довжині, в тому числі на особливо високу твердість. Основні результати роботи: підвищення експлуатаційної стійкості рейок за різних умов у 1,5 - 2 рази, істотна економія матеріальних ресурсів у чорній металургії, а також наукове й технологічне забезпечення запланованої реконструкції вітчизняних підприємств-виробників рейок та їх переходу на роботу за високопродуктивними сучасними технологіями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.923.4 + К621.3
Шифр НБУВ: РА308049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Берцик П. П. 
Самоузгоджене моделювання хімічної та динамічної еволюції галактик: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 01.03.02 / П. П. Берцик ; Голов. астроном. обсерваторія НАН України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Досліджено комплексне моделювання формування й еволюції галактик та галактичних структур з використанням багатовимірних динамічних чисельних алгоритмів. Запропоновано істотно розширений варіант SPH, який включає в себе мультикомпонентний опис міжзоряного середовища та моделювання процесів зореутворення та хімічної еволюції різних газових фаз. Проаналізовано динамічну еволюцію галактичного центру з одинарними та подвійними чорними дірами. Вперше показано, що завдяки тривісній структурі галактичного балджа з обертанням подвійні чорні діри можуть зливатися в шкалі часу близько одного мільярда років. Досліджено еволюцію зоряних скупчень Галактичного диска в полі гравітації Галактики. Проаналізовано динамічну еволюцію форми зоряних скупчень у припливному полі Галактичного іравітаційного потенціалу. Проведено порівняння даних еліптичностей зоряних систем у сонячному околі з модельними розрахунками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В682 в641.0,022 + В687 в641.0,022
Шифр НБУВ: РА371329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Тайді Т.Ю. 
Союз чорних клобуків (тюркське об'єднання на Русі в ХІ - ХІІІ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Т.Ю. Тайді ; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Досліджено історичний аспект союзу кочових племен "чорні клобуки". Розглянуто причини й умови запрошення тюрків на руську службу у другій половині XI ст. Визначено передумови й етапи формування союзу кочових племен на базі торченського корпусу. Виявлено функції військового тюркського контингенту на руській службі, головною з яких була боротьба з половцями. З'ясовані соціальні рівні чорних клобуків, простежено ступінь їх участі у суспільному житті Русі. Висвітлено рівень залежності чорних клобуків від великого київського князя та київського столу, їх зв'язок з Київською землею, а також ступінь впливу на чорних клобуків феодальної системи Русі та християнства. Історичну хронологію стану союзу після монгольської навали простежено за матеріалами археологічних розкопок у Пороссі, на Уралі, у Подністров'ї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)41 + Т3(2)41 +
Шифр НБУВ: РА338982

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Чорній Р.П. 
Творчість В.С.Моема в українській і російській рецепції і перекладах: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / Р.П. Чорній ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено рецепцію постаті та творчої спадщини В.С.Моема як цілісне художньо-естетичне явище в англомовному, українському, російському літературному та культурному дискурсах. З метою з'ясування особливостей рецептивної динаміки творчості В.С.Моема, що знайшла свій вияв у літературно-критичному осягненні та художній практиці, проаналізовано форми, способи, типи рецепції на контактно-генетичних і типологічних рівнях. Простежено історію творів В.С.Моема, критично осмислено їх історико-літературну та художню вартість в українському та російському процесі, а також здійснено порівняльно-типологічний аналіз перекладів романів В.С.Моема "Місяць і гріш", "Радощі життя або сімейна таємниця", "Театр", "На вістрі ножа", представлених кількома варіантами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)-4 Моем, В.С.418.7 + Ш5(4УКР)6-318.3 + Ш5(4РОС)6-318.3 +
Шифр НБУВ: РА346124

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Меняйло О.В. 
Теплофізичні процеси утворення кулястого графіту при модифікуванні чавуну магнієм: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.04 / О.В. Меняйло ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теплофізичну модель формування кулястого графіту за умов модифікування чавуну магнієм. Установлено причини виникнення браку "чорні плями" у виливках з високоміцного чавуну та розроблено рекомендації щодо їх зменшення. Розроблена модель передбачає використання теплофізичних процесів нагрівання, розплавлення та переходу магнію до пароподібного стану, за якого поглинається значна кількість теплової енергії. Тому навколо пароподібного магнію утворюється затверділий шар чавуну, товщину і масу якого було розраховано. З'ясовано, що процес послідовного проростання графіту у порожнину чавунно-магнієвого комплексу відбувається з зовнішньої поверхні в середину. За умов охолодження виливка перехід пароподібного магнію до рідкого стану супроводжується значним виділенням прихованої теплоти пароутворення. Експериментально встановлено зменшення щільності білого чавуну після модифікування, утворення пор кулястої форми, які є зародками для подальшого утворення кулястого графіту. За сірчаними відбитками та макроструктурою виконано кількісний аналіз розподілу MgS у прокатному валку масою 2 200 кг. Запропоновано коригувати шихтування плавок для виливків з високоміцного чавуну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.320.36 +
Шифр НБУВ: РА359991

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського