Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>K=ЧИСЛЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 338
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Філіппов А. В. 
Адміністративно-правове забезпечення безпеки цивільної авіації в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / А. В. Філіппов ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 17 с. — укp.

Досліджено історію становлення, сучасний стан і перспективи розвитку адміністративно-правового забезпечення безпеки цивільної авіації в Україні. Проведено порівняльний аналіз національних правових норм з нормами права зарубіжних країн, європейськими та міжнародними стандартами. Зроблено висновок про наявність ряду серйозних недоліків і відсутність стабільності в адміністративно-правовому забезпеченні безпеки цивільної авіації в Україні. Наведено численні пропозиції щодо його вдосконалення. Надано визначення понять "цивільна авіація", "безпека цивільної авіації", "авіаційна безпека", "безпека польотів", "безпека аеронавігації", "екологічна безпека цивільної авіації", "адміністративно-правове забезпечення безпеки цивільної авіації".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)125.5
Шифр НБУВ: РА369845 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Глинчук Л. Я. 
Алгоритми архівації на основі системи числення Штерна-Броко: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.05.03 / Л. Я. Глинчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено загальні питання теорії стиснення. Розроблено та реалізовано нові алгоритми стиснення та відновлення для текстової інформації, двійкових послідовностей і бінарних зображень. Розглянуто результати роботи алгоритму стиснення з ключем: чисте стиснення, стиснення з ключем і шифрування. Проведено порівняння з відомими алгоритмами шифрування за основними характеристиками шифрів і з алгоритмами стиснення за коефіцієнтом стиснення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.6-013.44
Шифр НБУВ: РА375260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Ішин А.В. 
Антибільшовицькі виступи у Криму і боротьба з ними (кінець 1920 - 1925рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.В. Ішин ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 20 с. — укp.

Всебічно досліджено антибільшовицькі виступи на території Кримського півострова, а також протидію їм у першій половині 1920-х рр. Запропоновано концепцію даного соціально-політичного процесу, яка відбиває причини виникнення та поразки антибільшовицьких організацій, розкриває деякі аспекти виникнення та поразки антибільшовицьких організацій, їх типологію, динаміку діяльності, характер організованих і стихійних вищезгаданих виступів. На основі невідомих раніше архівних матеріалів розглянуто структуру й особливості роботи репресивних, а також партійних і радянських органів влади, що вели боротьбу з контрреволюцією. Вперше до наукового обігу введено численні архівні документи, аналіз яких дозволяє заповнити суттєву прогалину в наукових уявленнях про післяреволюційний етап розвитку Криму в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)61-49
Шифр НБУВ: РА320438 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Зязюн Л.І. 
Артистичне виховання особистості в системі освіти Франції: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Л.І. Зязюн ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розкрито проблему професійного удосконалення та самоудосконалення особистості засобами культури та мистецтв у системі освіти Франції. Зазначено, що даний процес визначає континіумне поняття "артистичне виховання". Доведено, що артистичне виховання засобами мистецтва, через позитивні естетичні почуття, розвиває здібності до творчої експресії та відчуття творчості, сприяє розквіту особистої незалежності та індивідуальності учня, урівноважує розумові та почуттєві можливості учнів, культивує способи мислення та дії, стає необхідним для уміння орієнтуватися та поводитися у сучасному суспільстві. Встановлено, що поступи у даному вихованні стають визначальними у міждисциплінарних зв'язках, акцентують увагу на численних формах і символах, що є ключем до багатьох знань і дій, одержаних у школі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4ФРА) + Щ330.03 +
Шифр НБУВ: РА324322

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Фігурний Ю.С. 
Архаїчні елементи культури козацтва в контексті українознавства: Автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.12 / Ю.С. Фігурний ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т українознав. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Розглядається сукупність архаїчних елементів в культурному комплексі українського козацтва, як складової і невід'ємної частини індоєвропейської мілітарної традиції. Для цього залучається велика міждисциплінарна джерельна база; проводиться комплексне дослідження глибоких коренів визначальних елементів козацького культурного комплексу (культи коня та шаблі, козаки-характерники, кобзарі - співці лицарської слави, червоний колір, джури-молодики, зв'язок битви з бенкетом, особливе ставлення козака до жінки тощо); виділяються тюркські впливи в традиційній козацькій культурі; вивчаються паралелі між культурою козацтва та пізнього середньовічного лицарства Західної Європи; аналізуються етапи формування індоєвропейської військової традиції і українського козацтва як її складової частини. Робиться висновок, що досліджуючи культуру українського козацтва, ми виявляємо значну кількість архаїчних елементів загальноіндоєвропейської культурної традиції. Вони мають численні паралелі з культурою середньовічного європейського лицарства і сягають прадавньої глибини індоєвропейської мілітарної традиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)4-294 + Т52(23=Укр3А/Я)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Слива Т.В. 
Асоціативно-семантична група як форма парадигматичної організації лексики (на матеріалі назв сезонів у російській мові): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Т.В. Слива ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено особливу лексико-семантичну парадигму - асоціативно-семантичну групу, що може бути частиною асоціативно-семантичної структури. Запропоновано гіпотезу, яка базується на лексемах, що входять до логіко-семантичної групи (АСГ) "пори року", що трактуються як вихідні слова асоціативно-семантичних груп (кауземи). У семантичній структурі цих слів виокремлено темпоральні, квалітативно-темпоральні та квалітативно-предметні ознаки, у межах яких кауземи семантично (на рівні "ядро - периферія") поєднані зі словами інших денотативних зон (рефлексемами). За допомогою асоціативного експерименту з'ясовано наявність асоціативного зв'язку між цими лексемами. Сукупність вихідної кауземи та рефлексем, упорядкованих у АСГ різних рівнів, трактується як асоціативно-семантична структура (АСС). З'ясовано, що найчисленнішою є АСС з кауземою зима, найменш численною - АСС кауземи осень. Усі структури об'єднують асоціативно-семантичні групи трьох рівнів, окрім АСС осень, яка представлена рефлексемами двох рівнів. Незважаючи на різноманітний кількісний і якісний склад асоціативно-семантичних структур, зазначено щодо наявності типової асоціативно-семантичної парадигми рефлексем, взаємопов'язаних з назвами пір року. рефлексеми реалізують аналогічні семантичні ознаки, а відмінності у складі денотативних зон зумовлені лише екстралінгвістичними причинами - квалітативними особливостями сезонів. Чим більше семантичних кроків відділяють рефлексеми від вихідної кауземи, тим більшою мірою вони різняться за значенням з рефлексемами інших АСС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-31 + Ш100.03 +
Шифр НБУВ: РА340831

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Усіченко А.С. 
Афілофороїдні гриби Харківського Лісостепу: автореф. дис. ... канд. біол. наук: 03.00.21 / А.С. Усіченко ; Ін-т ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.5*80(4УКР-4ХАР)
Шифр НБУВ: РА370681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Мєнасова А.Ш. 
Безскелетні Metazoa та іхнофосилії опорного розрізу венду Поділля і їх стратиграфічне значення: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.09 / А.Ш. Мєнасова ; Ін-т геол. наук НАН України. — К., 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено викопні рештки м'якотілих представників вендоедіакарської фауни та слідів життєдіяльності у відкладах верхнього венду та нижнього кембрію Подільського Придністров'я. Встановлено, що найбільш численними та різноманітними рештками представників Vendiata характеризуються ломозівські верстви могилів-подільської серії. Показано, що у відкладах канилівської та балтійської серії викопні метазоа зустрічаються спорадично. З'ясовано, що іхнофосилії, навпаки, більше представлені в канилівській і балтійській серіях. На підставі аналізу розподілу метазоа Придністровський докембрійський комплекс розділено на могилів-подільський та канилівський підкомплекси, які характеризують однойменні світи. Складено опис 24-х видів метазоа та іхнофосилій з яких сім форм вендіт нові для науки. Побудовано схему реконструкції могилівського басейну. Доведено, що результати даних досліджень можуть бути корисні для комплексного вирішення проблем стратиграфії, історії геологічного розвитку та розподілу корисних копалин у верхньодокембрійських відкладах, а також в процесі подальшого вивчення питань загального та філософського характеру, пов'язаних з розвитком життя в докембрії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е162"013"(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344314

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Борняк У.І. 
Біомінералогічні фактори стійкості жовчевих камінців: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.20 / У.І. Борняк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження біомінералогічних факторів стійкості жовчних камінців, виявлено структурно-текстурні параметри з мінімальними стійкісними характеристиками. Експериментально обгрунтовано чинники зовнішнього впливу на конкременти, які мають найбільш ефективний дезінтеграційний вплив. Досліджено вплив мінерального складу на стійкість жовчних камінців (виявлено, що найслабкішими є чисті холестеринові камінці, з ускладненням мінерального складу в бік збільшення вмісту білірубінату кальцію та карбонатів стійкість зростає). Вивчено структурно-текстурні особливості, мікро- та макропорожнини, дефекти та тріщини у жовчевих камінцях, закономірності їх орієнтації в просторі, визначено головні чинники стійкості жовчних камінців до зовнішнього впливу, які зумовлюють характер та напрям руйнування. Досліджено міжкаміневі взаємодії у численних асоціаціях жовчевих камінців, які визначають особливості самоорганізації морфології, активно впливають на ущільнення та руйнування приповерхневих прошарків жовчних камінців, визначають можливість агрегації та сегрегації поліядерних конкрементів. З'ясовано, що еволюція мінерального складу, структурно-текстурних особливостей, морфології жовчних камінців визначає їх різну стійкість на різних етапах онтогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.43 +
Шифр НБУВ: РА361264

Рубрики:

      
10.

Дмитришин М.І. 
Вектори експоненціального типу операторів із дискретним спектром над банаховими просторами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / М.І. Дмитришин ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

У дисертації для операторів із дискретним спектром встановлено ізоморфізм між просторами кореневих векторів і векторів експоненціального типу. Побудовано функціональне числення в інтерполяційних класах символів для повних операторів із дискретним спектром, зокрема, для генераторів аналітичних півгруп. Наведено застосування до теорії еліптичних диференціальних операторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В162.4,022

Рубрики:

      
11.

Василенко Н. М. 
Використання фібоначчієвої системи числення для дослідження фрактальних властивостей математичних об'єктів зі складною локальною будовою: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.06 / Н. М. Василенко ; Ін-т математики НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено математичні структури у лінійному просторі послідовностей Фібоначчі. Обгрунтовано два представлення дійсних чисел підсумами рядів, пов'язаних з послідовностями Фібоначчі: ряду, членами якого є елементи нескінченно малої послідовності Фібоначчі з першим членом 1; ряду, членами якого є числа, обернені до елементів класичної послідовності Фібоначчі. Вивчено геометрію даних двох систем зображення. Розв'язано задачу про кількість зображень одного та того ж числа, виділено "найекономніше" зображення, наведено ознаки та критерій канонічності зображення числа, описано тополого-метричні та фрактальні властивості множин чисел з обмеженнями на вживання символів у їх зображенні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В140,0 + В141.6,0
Шифр НБУВ: РА373275 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Кошман С.О. 
Високопродуктивні спеціалізовані комп'ютерні засоби обробки інформації на основі системи числення у залишкових класах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / С.О. Кошман ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено методи підвищення продуктивності спеціалізованих комп'ютерних засобів обробки інформації на основі використання непозиційних кодових структур у системі залишкових класів. Вперше на підставі введеного спеціального коду табличного представлення операндів розроблено метод порозрядної табличної реалізації арифметичних операцій, в якому, на відміну від існуючих, використано унітарний код результату арифметичних операцій кожної з таблиць, що дозволяє зменшити кількість послідовних етапів обробки інформації, що, у свою чергу, підвищує продуктивність спеціалізованих комп'ютерних засобів. Удосконалено HDL-модель спеціалізованого комп'ютеного засобу за рахунок додаткової можливості опису функціонування у системі залишкових класів шляхом застосування методу порозрядної табличної реаліазції арифметичних операцій, що дозволяє кількісно оцінити продуктивність спеціалізованих комп'ютерних засобів обробки інформації у системі числення у залишкових класах (СЗК). Удосконалено метод вибору основ системи залишкових класів, в якому враховано особливості порозрядної табличної обробки інформації, що дозволяє підвищити надійність спеціалізованих комп'ютерних засобів у СЗК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.7 + З973-047.10 +
Шифр НБУВ: РА370810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Біліченко Н.О. 
Високоточні аналого-цифрові перетворювачі з перерозподілом заряду на основі інформаційної надлишковості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Н.О. Біліченко ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Наведено результати подальшого дослідження у галузі розробки аналого-цифрових перетворювачів (АЦП). Вдосконалено принципи побудови високоточних швидкодіючих АЦП із перерозподілом заряду. Показано, що характеристики АЦП із перерозподілом заряду можна покращити за рахунок використання інформаційної надлишковості у вигляді надлишкових позиційних систем числення (НПСЧ). Розроблено методи зменшення похибок аналого-цифрового перетворення в АЦП із перерозподілом заряду шляхом введення інформаційної надлишковості. Запропоновано методи зменшення підсумкової методичної похибки, обумовленої процесом самокалібрування ваги розрядів. Проведено дослідження динамічних параметрів АЦП із перерозподілом заряду. Визначено умови, за яких тривалий триекспоненційний перехідний процес вироджується у швидкий одноекспоненційний з незмінною постійною часу на всіх кроках врівноваження. Запропоновано спосіб підвищення швидкості аналого-цифрового перетворення, який базується на значному скороченні довжини такту врівноваження на старших розрядах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-044.42
Шифр НБУВ: РА313884 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Архипчук О.А. 
Високоточні порозрядні АЦП, що самокалібруються, з ваговою надлишковістю для систем цифрової реєстрації і обробляння аналогових сигналів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / О.А. Архипчук ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2004. — 18 с. — укp.

Поглиблено теорію аналого-цифрового перетворення на основі надлишкових позиційних систем числення, досліджено методи самокалібрування високоточних порозрядних аналого-цифрових перетворювачів (АЦП), побудованих на неточній елементній базі. Показано, що всі паралельні цифро-аналогові перетворювачі (ЦАП), що використовуються у порозрядних АЦП, діляться на ЦАП з безпосереднім та приведеним балансом похибок. Удосконалено методи самокалібрування ваг розрядів за стратегіями "знизу - догори" та "згори - донизу". Доведено, що похибки врівноваження після самокалібрування мають нормальний закон розподілу. Виведено аналітичні залежності, що дозволяють визначити оптимальні щодо точності параметри процедури самокалібрування. Запропоновано методику евристичного синтезу структур порозрядних АЦП, що самокалібруються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-044.38 +
Шифр НБУВ: РА331937

Рубрики:

      
15.

Кадук О.В. 
Відмовостійкі багаторозрядні АЦП і ЦАП, що самокалібруються, з ваговою надлишковістю: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.13.05 / О.В. Кадук ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2010. — 19 с. — укp.

Розроблено методи забезпечення відмовостійкості багаторозрядних цифроаналогових і аналого-цифрових перетворювачів (ЦАП і АЦП) порозрядного кодування з ваговою надлишковістю (ВН). Запропоновано метод підтримання відмовостійкості багаторозрядних ПФІ з ВН на основі цифрового самокалібрування ваг розрядів і характеристики перетворення з виконанням багаторазових розгорток і подальшим осередненням одержаних результатів. Описано аналітичні вирази для оцінювання міжкалібрувального інтервалу, що допомагає підтримувати відмовостійкість роботи даних пристроїв протягом всього циклу експлуатації. Визначено співвідношення для оцінювання ефективності процедур самокалібрування, доцільність використання різних процедур під час проектування багаторозрядних ПФІ. Доведено, що характеристика квантування ПФІ на основі систем числення з ВН з природним базисом - нерівномірна, крок квантування - багатозначний. Встановлено, що набір кроків квантування обмежений і залежить від основи системи числення, що допомагає враховувати похибки квантування за оцінювання загальної похибки ПФІ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-044.42 +
Шифр НБУВ: РА370308 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Шуба Б.В. 
Відповідальність учасників господарського товариства як засіб захисту інтересів його кредиторів (порівняльно-правовий аналіз німецького і українського права): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Б.В. Шуба ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено проблеми відповідальності учасників господарських товариств у аспекті захисту інтересів кредиторів такого товариства. На підставі аналізу законодавства і судової практики України та Німеччини, а також даних, одержаних внаслідок порівняння шляхів вирішення вказаних проблем в обох правових системах виявлено недоліки та прогалини правового регулювання в українському праві, а також прорахунки німецького законодавця та судової практики. З урахуванням особливостей українського права зроблено численні пропозиції стосовно реформування чинного вітчизняного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.41 + Х839(4НІМ)901.41 + Х999.83 +
Шифр НБУВ: РА340074

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Журавльов Д.В. 
Військова справа в слобідських козацьких полках у другій половині XVII - першій половині XVIII ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Д.В. Журавльов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 22 с. — укp.

Доведено, що військова справа в слобідських полках розвивалася в руслі загальноукраїнської козацької традиції, але їй була притаманна і певна специфіка (першорядна роль кінноти, фортифікацій тощо). Показано вплив військового критерію на процес заселення Слобідської України XVII - XVIII ст., досліджено зміни, що відбувалися в козацькому середовищі в цей період під впливом все тіснішої інкорпорації даного війська до загальноросійських імперських військових структур. Проаналізовано військову організацію, комплектування, забезпечення, роди військ та озброєння слобідського козацтва. Приділено увагу історії воєн і збройних конфліктів XVII - XVIII ст., у яких брали участь слобідські козаки, що залучалися до численних обтяжливих походів як досвідчена та ефективна іррегулярна кіннота.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР52)46-7 +
Шифр НБУВ: РА324975

Рубрики:

      
18.

Луговий Б.В. 
Військові поселення на Правобережній Україні (1836 - 1866): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Б.В. Луговий ; НАН України, Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито передумови та процес створення військових поселень у Київській та Подільській губерніях, описано систему їх управління, проаналізовано стан і засади господарського розвитку, освіти, охорони здоров'я, релігійного життя. Досліджено основні етапи ліквідації військових поселень у даних регіонах. З'ясовано, що створені російським урядом на базі конфіскованих маєтків учасників польського повстання 1830 - 1831 рр. військові поселення відігравали особливу роль у політиці інкорпорації Правобережної України. Виявлено, що дані формування були механізмом русифікації українського населення, засобом вирішення релігійного питання з силової позиції на користь офіційного православ'я та поширення російського законодавства в краї. Встановлено, що поселяни змушені були працювати на утримання армії, численного адміністративного апарату, погашення боргів колишніх власників маєтків і поповнення коштів інвалідного фонду. Зроблено висновок про низьке економічне забезпечення та малу ефективність господарської системи військових поселень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)471-542 +
Шифр НБУВ: РА362445

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Задерейчук А. А. 
Внесок роду Фальц-Фейнів у соціально-економічний та суспільно-політичний розвиток Півдня України: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / А. А. Задерейчук ; Черніг. нац. пед. ун-т ім. Т.Г. Шевченка. — Чернігів, 2010. — 20 с. — укp.

Введено до наукового обігу численні раніше невідомі джерела, виявлені в архівах України та Російської Федерації. Розглянуто питання про розвиток промисловості, транспорту і зв'язку в маєтках Фальц-Фейнів, про участь представників роду в земському русі та Держаній Думі, в громадських і спортивних організаціях. Досліджено історію виникнення, розвитку та торговельно-промислової діяльності приватного порту Хорли. Вдосконалено детальне вивчення генеалогії роду Фальц-Фейнів. Вперше цілісно зібрано свідчення про створення та розвиток в дорадянський період всесвітньо відомого заповідника Асканія-Нова. Значно розширено вже існуючі уявлення про розвиток сільсьгосподарського виробництва в маєтках Фальц-Фейнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)5-2 + У03(4УКР7)502.78
Шифр НБУВ: РА371299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
20.

Демчина Б.Г. 
Вогнестійкість одно- і багатошарових просторових конструкцій житлових та громадських будівель: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.01 / Б.Г. Демчина ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2003. — 40 с.: рис. — укp.

Розроблено інженерний метод розрахунку, що базується на основі класичної теорії пластин з використанням квазістатичної незв'язної задачі термопружності. Здійснено унікальний природний вогневий експеримент на п'ятиповерховому житловому будинку конструктивної системи ГОЛЬДМАН, наведено нову методику реєстрації температури за допомогою багатоканального термовимірювача МТ-1, вперше застосовано метод акустичної емісії на природному вогневому експерименті, а також у численних лабораторних дослідженнях бетону, арматури та нових вогнезахисних покриттів. Запропоновано нову універсальну установку багатофункціонального призначення для вогневих випробувань будівельних конструкцій. На базі даного інженерного методу розрахунку розроблено програмний комплекс КОЛДЕМ для розрахунку межі вогнестійкості просторових конструкцій, який пройшов перевірку на вогнестійкість окремих одно- та багатошарових плитних конструкцій, об'ємних блоків, а також конструктивних систем ПЛАСТБАУ та ГОЛЬДПЛАН. Зазначено, що задовільне співпадання розрахункових та експериментальних даних підвердили надійність програмного комплексу КОЛДЕМ і можливість використання його для сертифікації та атестації нових енергоефективних конструктивних систем з метою їх швидкого впровадження у будівництві в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н5-021.1 +
Шифр НБУВ: РА323967

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського