Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (26)Тематичний інтернет-навігатор (4)Наукова електронна бібліотека (21)Реферативна база даних (3139)Книжкові видання та компакт-диски (183)Журнали та продовжувані видання (415)
Пошуковий запит: (<.>K=ЧАСОПИС$<.>+<.>K=<.>ЗОРЯ<.>$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 78
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Клименко І.В. 
Архіви українських часописів кінця XIX - початку XX ст. в Інституті рукопису Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського як джерело з історії редакційно-видавничої діяльності: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / І.В. Клименко ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано архіви українських часописів як джерела з історії редакційно-видавничої діяльності кінця ХІХ - початку ХХ ст. Доведено, що національна видавнича галузь була дійовою підтримкою українському національному рухові та культурі, орієнтованих на національну самобутність. Висвітлено етапи формування національної видавничої галузі. Визначено тематичне спрямування українських часописів та специфіку видавничо-редакційного процесу в Україні. Проаналізовано внесок видавців, редакторів та редакцій у процеси видання української національної періодики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.831.2(4УКР)511.1 + Ч612.3(4УКР)5 + Ч617.3(4УКР)5
Шифр НБУВ: РА326837

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Яворська У.П. 
Бібліотечно-бібліографічна діяльність Івана Кревецького: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / У.П. Яворська ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено основні етапи розвитку та напрями бібліотечної та науково-бібліографічної діяльності видатного вітчизняного ученого-історика, книгознавця, бібліографа, публіциста, редактора, директора бібліотеки Наукового товариства ім. Т.Шевченка (НТШ) у Львові І.Кревецького. Запропоновано періодизацію бібліотечної діяльності ученого. Проаналізовано процес становлення І.Кревецького як науковця, бібліотекаря та бібліографа. Досліджено діяльність І.Кревецького у бібліотеці Наукового товариства ім. Т.Шевченка (НТШ) у Львові та Всенародній бібліотеці України (ВБУ) у Києві у контексті загальнополітичних, економічних і культурних процесів, що відбувалися в країні. Здійснено тематико-типологічний аналіз науково-бібліографічної спадщини ученого, яка загалом нараховує понад 230 рецензій, опублікованих на сторінках трьох львівських часописів - "Записок НТШ", "ЛНВ" та "Нової зорі". Створено бібліографічний покажчик наукових праць І.Кревецького. Висвітлено суттєвий внесок ученого у розвиток національно-культурного життя західноукраїнських земель першої половини XX ст. Проаналізовано теоретико-методологічні дослідження, здійснені І.Кревецьким у ВБУ у Києві, спрямовані на методичне й організаційне забезпечення функціонування бібліотеки: комплектування та каталогізації бібліотечних фондів, формування фонду україніки. Розкрито актуальність наукових ідей і поглядів І.Кревецького, показано їх вплив на розвиток сучасного бібліотеко- та бібліографознавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(4УКР)6-8 Кревецький, І.І. 4 + Ч753(4УКР)6-8 Кревецький, І.І. 4 +
Шифр НБУВ: РА355700

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
3.

Гузенко С.М. 
Висвітлення проблем історії церкви України-Русі (Православ'я давньоруського періоду) на сторінках журналу "Труды Киевской духовной академии": Автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.11 / С.М. Гузенко ; Ін-т філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Вперше часопис у журналі "Труды Киевской Духовной Академии" (ТКДА) досліджено як важливе для сучасного релігієзнавства богословсько-історичне джерело, вивчено головні аспекти історії давньоруської Церкви, висвітлені на сторінках цього провідного друкованого органу українських істориків Церкви другої половини XIX - початку XX ст. Визначено проблематику журналу та охарактеризовано його наукову спадщину в сучасному контексті. Аргументовано концепцію журналу щодо ключових проблем історії давньоруського православ'я. Відзначено, що часопис відіграв важливу роль у вітчизняній історичній науці, сприяв значному примноженню історико-релігієзнавчих знань. Доведено цінність публікацій часопису та можливість їх використання у сучасних історико-релігієзнавчих студіях, особливо у галузі дослідження проблематики історії православ'я давньоруського періоду. Визначено роль журналу ТКДА в українській дорадянській історіографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-34 + Ч612.4(4УКР)72
Шифр НБУВ: РА317457 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Севастьянов О. В. 
Внесок Російського товариства з вивчення Криму у розвиток історико-краєзнавчих досліджень (1922 - 1932 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / О. В. Севастьянов ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше виявлено та введено до наукового обігу неопубліковані документи з історії Російського товариства з вивчення Криму (РТВК) та краєзнавчого руху в СРСР 1920-х - початку 1930-х рр. загалом. Вперше системно представлено корпус опублікованих джерел з історії РТВК, проведено його класифікацію, аналіз, визначено наукову цінність матеріалів, що містяться в ньому. Складено бібліографічний покажчик наукової спадщини членів організації, відображеної у публікаціях часопису "Крым". Комплексно відображено історію створення й організаційного розвитку одного з найбільших краєзнавчих об'єднань СРСР - РТВК. На основі аналізу історіографічної спадщини висвітлено та проаналізовано основні напрями наукових досліджень і популяризаторських заходів членів Товариства. Встановлено та простежено зв'язки представників наукової та дослідницької еліти СРСР даного періоду з кримськими вченими, краєзнавцями, розглянуто форми їх співпраці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)61-7 + Т3(4РОС) л2
Шифр НБУВ: РА382125 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Вежель Л.М. 
Гавриїл Костельник як журналіст і літературний критик: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Л.М. Вежель ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено становлення Гавриїла Костельника як українського громадсько-політичного діяча, активного захисника української греко-католицької церкви візантійського обряду, його вдавану причетність до Львівського псевдособору 1946 р. та підступне вбивство його органами НКВД у 1948 р. Досліджено журналістську діяльність теолога, пов'язану з виданням журналів "Нива" та "Божі сліди", на сторінках яких друкувалися його релігієзнавчі праці, що розвінчували намагання Риму латинізувати українську церкву, ігноруючи уніатські домовленості 1596 р. Зазначено, що теолог викривав імперські намагання ополячити та русифікувати західноукраїнське населення шляхом втягування його до лона ворогуючих сторін. Проаналізовано літературно-критичний набуток прото пресвітера, обнародований на сторінках часописів "Дзвони" й "Діло", що сприяли формуванню патріотизму та національної ідеї серед галицького простолюду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4Укр)6-8Костельник, Г. + Ш4г(4Укр)6дКостельник, Г. + Э377.09(4Укр)-36-028Костельник, Г.
Шифр НБУВ: РА315667 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Радчик Р.В. 
Газета "Волинь" та однойменне видавництво (1941 - 1944рр.): організаційний і проблемно-тематичний аспекти: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Р.В. Радчик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено роль газети "Волинь" та однойменного видавництва в 1941 - 1944 рр. у громадсько-політичному, суспільно-економічному, духовному та культурному житті українців у роки Другої світової війни та утвердженні ідеї незалежності України. Проаналізовано тематику книжкової продукції видавництва та проблематику часописів "Орлена" й "Український хлібороб". Розглянуто джерела та основні етапи становлення У. Самчука як письменника та журналіста. Проаналізовано публіцистичні твори письменника, надруковані на сторінках газети "Волинь", досліджено їх тематичні та стильові особливості. Висвітлено вплив професійної діяльності головного редактора часопису в непростий час німецької окупації на формування у читачів національної свідомості та з'ясовано його внесок у справу боротьби за відродження української державності. Особливу увагу приділено вивченню особливостей добору У.Самчуком фактичного матеріалу та його інтерпретації у контексті воєнного часу. Відзначено широкий діапазон загального та фахового досвіду, високу ерудицію та глибину мислення публіциста. Розкрито тематичні аспекти численних публікацій журналістів газети "Волинь" і позаштатного активу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4УКР)711.3 + Ч617.4(4УКР)711.3 +
Шифр НБУВ: РА336216

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Гедз В.А. 
Газети "Українське слово" та "Нове українське слово" як джерело з історії України періоду Другої світової війни (жовтень 1941 - вересень 1943 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / В.А. Гедз ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено основні етапи створення та діяльності газет "Українське Слово" ("УС") і "Нове Українське Слово" ("НУС") в Україні у період Другої світової війни, розкрито можливості їх використання як історичного джерела. Охарактеризовано редакторський склад часописів, визначено рівень достовірності, проаналізовано тематику та проблематику газетних матеріалів. Розкрито інформаційні можливості газет у висвітленні ходу бойових дій на фронтах Другої світової війни, соціально-економічного стану, культурного та духовного життя регіону. З нових позицій проаналізовано офіційну інформацію, що друкувалася на шпальтах газет, та притаманні власне періодиці публіцистичні жанри, авторами яких були журналісти та письменники України, що залишилися на окупованій території. З'ясовано причини, які вплинули на припинення видання "УС" та "НУС". Проведено кількісні підрахунки, які дають підставу стверджувати, що газети "УС" та "НУС" періоду нацистської окупації є вагомим інформативним джерелом, яке вимагає критичного джерелознавчого аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР)62 + Ч612.3(4УКР-2КИЇ)62-51 +
Шифр НБУВ: РА368529

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Комарницький Я.М. 
Громадсько-політична діяльність Василя Мудрого (1893 - 1966 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Я.М. Комарницький ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено громадсько-політичну діяльність В. Мудрого - одного з політичних лідерів українців Галичини першої половини XX ст. Висвітлено формування й еволюцію його світогляду. Визначено роль у діяльності громадських організацій Західної України, а також часопису "Діло". Відзначено діяльність В. Мудрого як голови Українського національно-демократичного об'єднання (УНДО) та Української парламентської репрезентації (УПР), депутата польського парламенту. З'ясовано його роль у проведенні політики "нормалізації" українсько-польських відносин і участь у громадсько-політичному житті української діаспори. Обгрунтовано вагомий вклад В. Мудрого у процеси творення української державності та розвиток національної самосвідомості населення Західної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-8 Мудрий В. +
Шифр НБУВ: РА359643

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Ткаченко І.В. 
Джерела з історії видавничої діяльності М.Грушевського в Києві (1907 - 1914 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.В. Ткаченко ; Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено джерела з історії видавничої діяльності у Києві у 1907 - 1914 рр. видатного українського історика, громадсько-політичного діяча та видавця М.Грушевського. Розглянуто діловодні документи офіційних органів влади, матеріали преси та джерела особового походження. Виділено основні теми та сюжети даних джерел, зокрема, перенесення літературно-наукового часопису ЛНВ зі Львова до Києва у 1907 р., видавничі проблеми, пов'язані з виходом у світ ЛНВ "Села" та "Засіву", роль М.Грушевського як редактора та фактичного видавця цих часописів, його стосунки з провідними українськими літераторами та публіцистами, спілкування з передплатниками та читачами цих видань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-8Грушевський + Ч617.3(4УКР)53 +
Шифр НБУВ: РА345759

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Бондаренко Т.О. 
Екологічна етика журналу "The ecologist" у контексті глобалізаційних процесів у соціальних комунікаціях: автореф. дис... канд. наук з соц. комунікацій: 27.00.01 / Т.О. Бондаренко ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено екологічну етику альтернативного екологічного журналу "The Ecologist", який видається у Лондоні з 1970 р. Розкрито сутність екологічної етики часопису як особливого світогляду, який орієнтує людство на соціально значиму діяльність, спрямовану на гармонізацію відносин з довкіллям шляхом радикальної трансформації усталеного погляду на природу. З'ясовано роль соціальної комунікації, зокрема мас-медіа, у формуванні екологічної свідомості. Наведено загальну характеристику журналу "The Ecologist" як складової соціально-комунікаційної системи. Проаналізовано джерела, функції, етапи екологічної етики часопису, висвітлено її концептуальні засади, обгрунтовано рекомендації щодо їх використання як основи екологічного світогляду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4ВЕЛ)723.2:Б1 + Б1 в051,022 +
Шифр НБУВ: РА359566

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Бездрабко В.В. 
Журнал "Краєзнавство" та його роль у розвитку історичних регіональних досліджень 1920 - 1930-х рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / В.В. Бездрабко ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Висвітлено історію даного періодичного видання, а також проведено його формально-кількісну атрибуцію. На основі тексту часопису, зокрема, краєзнавчої спадщини В.Гериновича, К.Дубняка, В.Кравченка, М.Криворотченка, С.Рудницького, Д.Солов'я, С.Ялі та ін., а також залучення широкої історіографічної бази за темою, архівних документів з'ясовано основні тенденції розвитку краєзнавства в Україні та його роль у розгортанні на організаційному та змістовому рівнях історичних досліджень в Україні 1920 - 1930-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4Укр)61 + Т3(4Укр)61-7
Шифр НБУВ: РА309508 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Антипчук Н.В. 
Журнал "Молода Україна": місце і роль у розвитку української дитячої літератури: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Н.В. Антипчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено історію виникнення та діяльності журналу "Молода Україна" упродовж усього періоду його існування. У контексті українського національного відродження здійснено спробу показати вплив часопису на розвиток дитячої літератури та літературного життя. Висвітлено значущість журналу для української культури в цілому. Розглянуто питання специфічного дитячого наративу в українській літературі на прикладі проаналізованих творів. У журналі реалізовано концепцію дитинства, що зумовлювала довірливе спілкування дорослих і дітей, у межах культурного проекту, що грунтувався на універсальних уявленнях про природу істини, добра, користі, порядності, краси, а також утверджував національні цінності за умов дискримінації української мови та культури. Співробітниками часопису були О.Пчілка, Л.Українка, Г.Григоренко, С.Черкасенко, Н.Кибальчич, С. Васильченко, М.Рильський.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш85(4УКР)5-319 + Ч612.4(4УКР)722 г +
Шифр НБУВ: РА354786

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Семенко С.В. 
Журнал "Рідний край" і літературний процес початку XX століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / С.В. Семенко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Вперше у формі монографічного дослідження проаналізовано програмні настанови та публіцистичні виступи часопису у контексті української журналістики Наддніпрянщини, розкрито їх значення у піднесенні національної свідомості української інтелігенції. Відзначено злагоджену та цілеспрямовану творчу діяльність редакційного комітету журналу. З'ясовано, що збагачення художнього процесу, науково-естетичної думки відбувалося шляхом численних публікацій у часописі художніх творів, різних за жанрами і стильовими особливостями, а також літературно-критичних розвідок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)53-319 + Ч612.4(4УКР)72
Шифр НБУВ: РА309014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Полумисна О.О. 
Журнал "Украинская жизнь" і літературний процес початку ХХ століття: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.О. Полумисна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Встановлено зв'язок журналу "Украинская жизнь" з українським літературним процесом початку XX ст., зокрема, вивчено ставлення авторів видання до традиційних і модерністських тенденцій в українській літературі початку XX ст., освоєння шевченківської спадщини, дослідження творчості І. Франка, Л. Українки, а також студіювання жанрових і композиційних особливостей літературно-критичних матеріалів часопису "Украинская жизнь". Проаналізовано, що журнал займав нейтральну позицію щодо народницьких і модерністських напрямів розвитку української літератури, сприяв заповненню "білих плям" у вивченні творчості Т. Шевченка, розкривав національну значущість творів І. Франка та Л. Українки. Доведено різноманітність літературно-критичних жанрів журналу "Украинская жизнь" (літературний портрет, літературно-критична стаття, літературна паралель, рецензія, замітка та літературний огляд), кожен з яких відрізнявся своєю композицією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)53-319 + Ч612.3(4УКР)5-52 +
Шифр НБУВ: РА366658

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Лощинська Н.В. 
Журнал "Червоний шлях" та літературний процес 20-30-х рр. в Україні: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Н.В. Лощинська ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Головним предметом дисертаційного дослідження є визначення місця й ролі журналу "Червоний шлях" у літературному процесі 20-30 рр. ХХ ст. в Україні. У роботі розглянуто історико-культурні та суспільно-політичні передумови виникнення часопису; показано зв'язки "Червоного шляху" з періодичними органами - попередниками й сучасниками. Проаналізований і зведений в позначену деякими закономірностями систему значний за обсягом і кількістю назв літературно-критичний матеріал. Завдяки цьому стало можливим висвітлити ті напрями, в річищі яких розвивалась українська естетична думка того часу, встановити основні тенденції українського літературного процесу 20-30 рр., показати їх значення для всього подальшого розвитку літератури ХХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-319

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
16.

Романовський О.О. 
Ідея смисложиттєвих цінностей в філософсько-релігійній думці російської еміграції (на матеріалах часопису "Путь" початкового періоду): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / О.О. Романовський ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено розуміння смисложиттєвих цінностей, виробленого авторами журналу "Путь" і яке може бути критерієм у визначенні Добра та Зла. Дослідження грунтується на ціннісних орієнтаціях християнства. Відзначено, що етичний монізм християнства надає протилежні ціннісні значення створенню та руйнації, не приділяє належної уваги єдності цих протилежностей. Стверджено, що абсолютна досконалість актуально існує в Бога. Тому акцент у діяльності людини переноситься з творчості на консервацію. Бердяєв, навпаки, онтологізує свободу, вважає, що в свободі міститься джерело величі й нікчемності людини. Обгрунтовано, що одним з напрямків пошуку шляху від Зла до Добра є "софійний" християнський соціалізм, який намагався протистояти російському марксизму як головній небезпеці для Росії на межі XIX ст. - XX ст. Виступаючи проти марксизму, релігійні мислителі обирають шлях свободи та недопущення злочину. Вони вважають, що тільки особиста, суб'єктивна свобода є основою творчості, творення (в тому числі - смисложиттєвих цінностей). Розглянуто національний аспект творчості як природне дарування людиниогієнка. Підкреслено, що питання свободи й творчості мають значення у вирішенні проблеми сенсу життя, яке суб'єктивно усвідомлюється людиною як вища цінність. Але тільки у реалізації надособистої цінності (Вища Реальність) людина може усвідомити себе як істоту, яка потребує розумного, осмисленого життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-103.3 + Ю3(4Рос)6
Шифр НБУВ: РА320201 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Ващенко І.М. 
Історіографія історії польської національної меншини УРСР 1920 - 1930-х років: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.М. Ващенко ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Систематизовано праці вітчизняної та зарубіжної історіографії, в яких проаналізовано особливості суспільно-політичного та культурно-освітнього становища польської меншини в УРСР. Доведено, що міжвоєнна радянська історіографія мала виразне пропагандистське спрямування. Дослідження польської меншини були табуйовані в СРСР до середини 1980-х рр. Поляків УРСР/СРСР у II Речі Посполитій вивчали спеціалізовані установи й окремі дослідники радянської етнополітики. У ПНР історія поляків СРСР і УРСР 1920 - 1930-х рр. системно не досліджувалася, проте вивчалися окремі фрагменти ширшої проблеми (комуністична польська еміграція в СРСР, польськомовна преса). Репресії тоталітарного режиму проти поляків СРСР в УРСР були етапом російської імперської політики, спрямованої на деполонізацію "східних кресів" давньої Речі Посполитої. Становище Римсько-католицької церкви (РКЦ) і владну політику щодо неї в СРСР міжвоєнної доби проаналізували у II Речі Посополитій католицькі автори, згуртовані довкола часописів "Przeglad Powszexhny" та "Oriens". У ПНР вивчення історії РКЦ на підрадянських теренах тривало, значною мірою активізувавшись у III Речі посполитій. У вітчизняній історіографії вивчення РКЦ в УРСР 1920 - 1930-х рр. започатковано наприкінці 1980-х рр. На сучасному етапі дослідження історії польської національної меншини УРСР 1920 - 1930-х рр. здійснюється у новому контексті. Оприлюднений за останнє п'ятнадцятиріччя джерельний матеріал, спогади, численні розвідки з окремих проблем, наявність поодиноких узагальнювальних праць дозволили висунути питання про створення синтетичної пісумкової монографії з історії поляків України зазначеного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ПОЛ)61 г +
Шифр НБУВ: РА343193

Рубрики:

      
18.

Подолян В.В. 
Йоахим Волошиновський і його роль у запровадженні та становленні кооперації на Поділлі: кінець ХІХ - початок ХХ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Подолян ; Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. І.Огієнка. — Кам'янець-Подільський, 2009. — 20 с. — укp.

Вперше в українській історичній науці досліджено життя, кооперативну, освітньо-культурну діяльність Й. Волошиновського. До наукового обігу введено значну кількість архівних документів, матеріалів й маловідомих досліджень життя та діяльності громадського діяча. Висвітлено внесок Й. Волошиновського у розвиток кооперативного руху в Україні у XIX - на початку XX ст., зокрема, на Поділлі. Розкрито його особисту роль у боротьбі за кооперативні ідеали, створення управлінської структури споживчої, кредитної та сільськогосподарської кооперації на території України. Висвітлено діяльність Й. Волошиновського щодо створення та функціонування першого кооперативного україномовного часопису "Світова Зірниця" й інших періодичних видань, розкрито його суттєвий внесок в утвердження в українському кооперативному середовищі принципів "рочдельської кооперативної доктрини". Цілісно відтворено освітньо-культурне подвижництво Й. Волошиновського в Україні, висвітлено його особисту участь у національно-визвольних змаганнях українського народу 1917 - 1921 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)52-2 + Т3(4УКР348)52-8 Волошиновський Й. +
Шифр НБУВ: РА368536

Рубрики:

      
19.

Іванова О. А. 
Літературно-мистецька періодика в соціальнокомунікаційному просторі України початку XXI ст.: автореф. дис. ... д-ра наук з соц. комунікацій : 27.00.01 / О. А. Іванова ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 31 с. — укp.

Досліджено ціннісно-функціональний статус літератури в соціальнокомунікаційному просторі початку XXI ст., як його бачить і просуває українська літературно-мистецька журнальна періодика, що є суб'єктом представлення та формування даного статусу. Побудовано концептуальну модель літературно-мистецького журнального видання, описано комунікаційний потенціал даного медіасуб'єктата. Проведено комплексний, системний та узагальнювальний кількісно-якісний моніторинг сучасної української літературно-мистецької журнальної періодики. Визначено її контент, комунікативні наміри, аудиторну орієнтацію, потенціал формату. Здійснено діагностику та прогнозування діяльності українських часописів про літературу за умов сучасності як культури тотальної інформаційності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.4
Шифр НБУВ: РА377206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Хобта О.І. 
Мистецька періодика Одеси другого десятиріччя XX ст.: історико-функціональний аспект та інтерпретаційні особливості: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.І. Хобта ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Здійснено комлпексне дослідження мистецької періодики Одеси другого десятиріччя XX ст. (1910 - 1920 рр.). Проаналізовано процес становлення одеських часописів, умови їх функціонування та досвід попередників. Вивчено змістову наповненість часописів, визначено пріоритетність тем. Проаналізовано зовнішній вигляд періодичних видань та їх наповненість елементами ілюстративності та зображальності. Досліджено вплив мистецької преси на позитивні зрушення в культурному та духовному житті суспільства. Наведено інформацію про діяльність редакційних колегій мистецьких часописів, провідних художників і публіцистів, зокрема В.Катаєва, Ю.Олеші, П.Пильського, Е.Багрицького, В.Нарбута, Ф.Сегаль, Л.Митницького. Створено бібліографічний покажчик, до складу якого включено театральні, музичні, літературні, сатирично-гумористичні, кіно- та фотовидання досліджуваного історичного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА335749

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського