Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Тематичний інтернет-навігатор (4)Наукова електронна бібліотека (86)Реферативна база даних (150)Книжкові видання та компакт-диски (108)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ЧАНЬ$<.>+<.>K=БУДДИЗМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія: Релігія   
1.

Проценко Е.Б. 
Духовно-ціннісні орієнтації особистості в контексті філософсько-релігійних традицій: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.11 / Е.Б. Проценко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Проаналізовано духовно-ціннісні орієнтації особистості у контексті філософсько-релігійних традицій. Доведено, що релігійні цінності є не єдиною основою для становлення моралі та моральності в Україні. Значну увагу приділено динаміці світоглядних орієнтацій української молоді. У процесі дослідження з'ясовано проблеми зіткнення інтересів буддизму, ісламу, християнства, ідуаїзму, нетрадиційних культів на теренах сучасної України. Розкрито специфіку функціонування релігійних цінностей у культурі українського народу, зміни у світоглядних установах сучасної людини, проаналізовано характерні особливості вірувань, звичаїв, ритуалів, традицій. Визначено, що емоції, переживання, почуття, у тому числі релігійні, є духовними цінностями, а також основою для подальшого розвитку людини. Показано, що цінності конкретизуються за трьома рівнями: всезагального, загального, індивідуального.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э211.07 + Э29(4УКР)-110.7 +
Шифр НБУВ: РА348186

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Ду Хон Вей 
Духовные ценности человека в философии и практике буддизма: Автореф. дис... канд. филос. наук: 09.00.03 / Ду Хон Вей ; Южноукр. гос. пед. ун-т им. К.Д.Ушинского. — О., 2000. — 17 с. — рус.

Висвітлено роль буддизму в формуванні духовних цінностей та якостей людини з точки зору концепцій сучасної філософії. На основі базисних положень діалектичної методології та порівняльного аналізу соціокультурного універсума розглянуто основні моральні позиції буддизму. Визначено, що вивчення буддизму як філософського релігійного вчення є актуальним для подолання духовної кризи сучасного суспільства та впливу на механізм формування позитивних норм моральної свідомості. Акцентовано увагу на духовних цінностях буддизму, духовній свободі як основному понятті в соціальному філософському пізнанні та філософії буддизму. Обгрунтовано перевагу буддизму в способах подолання класових, етнічних та інших протиріч. Розкрито специфіку виховного впливу морально-етичних принципів буддизму на розвиток особистості. Визначено потенціал духовних цінностей буддизму з метою вирішення соціальних проблем майбутнього. Висвітлено потенціал духовних цінностей філософії буддизму для вирішення соціальних проблем суспільства майбутнього. Відображено специфіку виховного впливу морально-етичних принципів буддизму на розвиток соціально-культурних якостей людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622*31 + Ю3(5)-225 + Э35-4
Шифр НБУВ: РА311727 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Релігія   
3.

Овчаренко 
Естетизм в ритуальних системах буддизму махаяни: зміст та функції: автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.11 / Ірина Валеріївна Овчаренко ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э353.2-50 + Ю811.12
Шифр НБУВ: РА365750

Рубрики:

      
4.

Дітковська І.Ю. 
Інтертекстуальність прози В.Пелевіна: Автореф. дис... канд. філол. наук: 01.01.02 / І.Ю. Дітковська ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 18 с. — укp.

Встановлено, що джерелами інтертексту В.Пелевіна є твори літератури, філософії, психології, живопису, музики, кінематографа, сюжети, мотиви, образи стародавніх міфів, російської народної казки, подані у вигляді цитат, алюзій, ремінісценцій. Складний комплекс цитат, алюзій, ремінісценцій охарактеризовано як центонні та визначено основний вид інтертекстуальності - мега/гіпертекстуальність. Виявлено функції інтертекстуальних елементів, які конструюють картину світу та концепцію героя. Доведено, що у складному світі пелевінського гіпертексту кожен протекст є глибоко обумовленим і виконує свої власні функції, підпорядковується логіці центруючого тексту-лідера (буддизму та його модифікації дзен-буддизму). Зазначено, що виявлення у творчості В.Пелевіна елементів синтезу свідчить про пошук письменником нових шляхів, кардинально протилежних деконструкції постмодернізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Пелевін,В. 534 +
Шифр НБУВ: РА324138

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Нгуен Нгуен Хонг 
Коеволюція соціально-культурного стану суспільства і католицької церкви у В'єтнамі: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Нгуен Нгуен Хонг ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано положення, що хоча історично поширення католицизму у В'єтнамі пов'язане з колоніальною експансією європейців, водночас це був неоднозначний, суперечливий процес, бо руйнувалися традиційні культурні цінності, але разом з тим відбувалася взаємодія з іншою культурою, яка несла світоглядні засади та гуманістичні цінності європейської цивілізації. З використанням компаративістських методик розглянуто особливості сприйняття світу, світовідчуття та праксеологію цінностей католицизму, буддизму, конфуціанства та традиційних народних релігій В'єтнаму. Визначено причини релігійних конфліктів, особливості національної ментальності та соціально-політичних позицій прихильників та противників католицизму в контексті подій, що мали місце в переломні періоди історії В'єтнаму. Розкрито на прикладі в'єтнамської історії проблеми, що виникають у зв'язку з толерантною плюралістичною позицією представників державної влади стосовно релігійних інститутів, соціальної поведінки представників різних релігій, а також доведено можливість поширення принципів толерантності та плюралізму на міжрелігійні відносини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*324.21 + Э375.09(5В'ЄТ) +
Шифр НБУВ: РА323044

Рубрики:

      
6.

Рибалко С.Б. 
Культурно-естетичні універсалії класичної Японії та їх відбиття в образотворчому мистецтві доби Токугава (живопис, графіка): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / С.Б. Рибалко ; Харк. держ. Акад. культури. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто основний комплекс ідей, що формувався під впливом синтоїстських вірувань, буддизму, даосизму, конфуціанства і суттєво вплинув на формування культурних і естетичних стереотипів японців. Визначено генетичний зв'язок сюжетно-тематичного репертуару доби Токугава з класичною поетичною творчістю. Проаналізовано вплив писемності на формування художньої культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(5Япо)4 + Ю812.451.4
Шифр НБУВ: РА315589 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Рожкова Г.Д. 
Мотиви заходу та сходу у прозі І.О.Буніна: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Г.Д. Рожкова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено сутність і специфіку художнього втілення у прозі І.О.Буніна мотивів Заходу та Сходу. Наведено огляд і систематизацію наукових робіт сучасних бунінознавців. Визначено основні біографічні чинники, що сприяли формуванню орієнтального та вестерного векторів у творчості письменника. Проаналізовано художні тексти, в яких відображено специфіку сприйняття письменником західноєвропейського культурного світу. Вивчено передумови, джерела та особливості формування орієнтального вектора у прозі І.О.Буніна. Встановлено мотивні зв'язки бунінських текстів з релігійним вченням (буддизмом), філософськими та культурологічними концепціями (А.Шопенгауера, Ф.Ніцше, З.Фрейда). Проаналізовано прозові твори І.О.Буніна різних років, прокоментовано мотиви, пов'язані з рецепцією письменником культур Заходу та Сходу, уточнено особливості їх художньої реалізації. Виявлено певну закономірність і регулярність окремих мотивів і архетипових схем (темряви, води, простору), розкрито сутність і функції бунінських повторів. Обгрунтовано ідею про повтор у творах різних років певних тем, сюжетів, мотивів, художніх засобів як методу творчого осмислення письменником вчення про переродження. Дане теоретичне положення підтверджено на прикладі текстів прозових творів І.О.Буніна. Розглянуто особливості художнього втілення теми часу у бунінських макро- та мікротекстах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Бунін,І.О. 534 +
Шифр НБУВ: РА346504

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Стрелкова А.Ю. 
Принципи дзен-буддизму у філософії Доуена: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / А.Ю. Стрелкова ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Розкрито головні принципи дзен-буддизму та філософії японського мислителя дзен Доуена Кіуена (1200 - 1253) як видатного представника школи дзен. Показано, які концептуальні трансформації в межах буддизму зумовили появу філософії дзен. Доведено, що погляд Доуена на власне вчення як на передачу істинного вчення Будди Шак'ямуні має під собою достатні підстави, адже принципи дзен-буддизму являють собою більш глибоке переосмислення засадничих принципів самого буддизму. З'ясовано зміст головних оригінальних понять філософії Доуена, особливо у його філософії мови, яка радикально відрізняється від традиційного ставлення школи дзен до вербальних структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(5ЯПО)410-325 + Э353.2 +
Шифр НБУВ: РА342539

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Левичев І.В. 
Рання творчість М.О.Волошина як етап ідейно-філософських шукань: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / І.В. Левичев ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено формування творчої індивідуальності М.Волошина, художньо-філософської специфіки його поетичної спадщини раннього періоду творчості, названого поетом "блуканнями духу" (1905 - 1910 рр.). Зроблено спробу системно-аналітичного дослідження петичної творчості М.Волошина у контексті його ідейно-філософський шукань, висвітлених у динаміці світоглядної еволюції поета "від буддизму до Р.Штайнера". Уточнено та систематизовано факти біографії Волошина, що мають значення для аналізу його поетичної спадщини. На підставі дослідження документальних джерел доведено тезу про значний вплив на світоглядне становлення Волошина Г.Р.Мінцлової, що була ініціатором багатьох містичних переживань поета, які призвели Волошина до теософії та містичного вчення Р.Штайнера - антропософії. Проаналізовано символіку, металогіку та провідні мотиви ранньої поезії М.Волошина та доведено, що теософсько-атропософські мотиви в його поезії, які вперше з'явилися в циклі "Звезда Полынь", відбивають радикальний поворот у світогляді поета, коли для нього вікрився "цілий світ зовсім нового знання, нового світорозуміння та нової моралі".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Волошин, М.О. 535 +
Шифр НБУВ: РА349572

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
10.

Саух Ю.П. 
Святоглядна позиція буддійської традиції в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / Ю.П. Саух ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Здійснено філософсько-релігієзнавчий компаративістський аналіз буддійського світогляду комплексу за умов діалогу цивілізацій, який дозволяє вирішити проблеми, пов'язані з сучасним постсекулярним світом та аксіологічною інтенцією буддизму у контексті "ідеї великого синтезу" та глобалізації. Установлено, що буддійський світоглядний комплекс є самодостатньою, самоорганізуючою та людиновимірною системою. Її специфіку визначають концепти, що утворюють стале світоглядне ядро, яке зумовлює холізм і актуальність буддійської традиції у просторі та часі. Доведено, що буддійський аксіологічний алгоритм і світоглядні імперативи "єдиносутності" людини та світу містять доглибинну неструктуровану спрямованість людського буття до стану рівноваги з навколишнім світом і набувають особливої ваги за умов глобалізації, вони є основою синергетичної системи буддизму, "вписують" його не лише в розгорнутий процес релігійного постмодернізму, але й вибудовують один з варіантів екогеософського світогляду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э35-36 +
Шифр НБУВ: РА358319

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
11.

Гладких В.В. 
Синкретичний характер становлення традиції дзен-буддизму: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / В.В. Гладких ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості процесу генези та становлення дзен-буддизму, розкрито його еволюцію як об'єктивний, детермінований конкретними історичними обставинами та внутрішніми закономірностями розвитку релігії процес взаємодії ідеологічних, соціально-психологічних, історичних, економічних та етнічних чинників. З'ясовано загальні закономірності еволюції релігій, однією із загальних властивостей якої є явище релігійного синкретизму, розкрито його передумови, динаміку, сутність та внутрішню структуру. Визначено основні принципи вивчення генези та становлення релігії як синкретичного за своєю суттю процесу. На основі цих принципів з'ясовано стадії розвитку дзен-буддизму, механізми трансформації однієї стадії в іншу, закономірності цих перетворень. Простежено причини специфічної взаємодії світських та релігійних елементів у дзен-буддизмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э353.2 + Э35-482 +
Шифр НБУВ: РА335672

Рубрики:

      
12.

Шаф О.В. 
Сонет Емми Андієвської в західноєвропейському контексті: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.В. Шаф ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 21 с. — укp.

Проаналізовано сонетну творчість Е.Андієвської з метою з'ясування її місця та ролі у західноєвропейському культурному контексті, виявлено жанрову, художньо-естетичну, стилістичну специфіку її творів. Вивчено сонетний доробок Е.Андієвської (збірки "Народження ідола", "Риба і розмір", "Кути опостінь", "Пісні без тексту", "Наука про землю", "Каварня", "Спокуси святого Антонія", "Вігілії", "Архітектурні ансамблі", "Знаки. Тарок", "Межиріччя", "Вілли над морем", "Хвилі", "Хід конем", "Півкулі і конуси") за всіма рівнями організації художнього тексту з урахуванням психології творчості, феномена свідомості автора, визначальним фактором якої є активізація підсвідомої сфери у креативному процесі. На підставі структурального аналізу поетичного тексту Е.Андієвської виявлено його ієрархічну, синтагматично-парадигматичну організацію на ідейно-тематичному, образному та мовно-поетичному рівнях. З'ясовано філософське підгрунтя поезії Е.Андієвської, що визначає основний об'єкт її поетичної рефлексії - світ і його трансфомацію в інобуття, а також провідного принципу поетики - символізації, проведено типологічне зіставлення її творчості з західною та східною філософією та мистецтвом (поетичною творчістю Р.-М.Рілке, С.Малларме, П.Верлена, Ю.Тарнавського, М.Реваковича, філософськими концепціями Е.Гуссерля, Ж.-П.Сартра, Ф.Ніцше, М.Бердяєва, О.Шпенглера, античності, брахманізму, буддизму, даосизму, теософією О.Блаватської, вченням К.Кастанеди, західним і східним образотворчим мистецтвом).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4НІМ=УК)-4 Андієвська, Е. 535 + Ш5(4НІМ=УК)-4 Андієвська, Е. 535 + Ш5(4НІМ=УК)-4 Андієвська, Е. 535 + Ш5(4НІМ=УК)-4 Андієвська, Е. 535
Шифр НБУВ: РА354994

Рубрики:

      
13.

Капріцин І.І. 
Тибетська традиція Карма Каг'ю у європейській ментальності: соціально-філософський аналіз: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / І.І. Капріцин ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 16 с. — укp.

Проведено соціально-філософське дослідження інтеграції буддійської тибетської Карма Каг'ю в європейську ментальність. Розглянуто генезис буддизму на Заході та визначено носіїв і рушіїв його поширення. За умов Європи традиція Каг'ю є найбільш активним репрезентантом буддизму. Детермінанти інтеграції буддизму Каг'ю в європейську ментальність визначаються як взаємопов'язані загальнолюдські, європейські, державні й індивідуальні фактори, аналіз яких уможливлює оптимізацію міжконфесійних відносин. Карма Каг'ю на Заході визначається європейською інтерпретацією буддійської тибетської духовної традиції та є громадською позицією, реновативним стилем життя, що сприяє оновленню суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*327.01 + Ю6*622 + Э355-422 +
Шифр НБУВ: РА362381

Рубрики:

      
14.

Голуб М.М. 
Транссуб'єктний аспект внутрішньої реальності (філософський аналіз): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.01 / М.М. Голуб ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2004. — 20 с. — укp.

Введено нову термінологію - Psi/M-Реальність, транссуб'єкція, психомодальність, галуззю визначення якої є елементи особливої сфери суб'єктивності, які не зводяться ні до однієї з досліджуваних на даний момент: свідомості-несвідомого-вольового-почуттєвого. Запропоновано інтерпретацію Psi/M-Реальності як особливої, самостійної складової психічного. Узагальнено розрізнені дані про Psi/M-Реальність різних традиційних шкіл і напрямків - шаманізму, йоги, буддизму, даосизму тощо, а також дані наукових досліджень. На цій основі виділено методи транссуб'єкції, надано визначення Psi/M-реальності. Введено класифікацію нетипових станів суб'єктивності: персональні-трансперсональні-імперсональні, хілотропні-холотропні-нозотропні. Запропоновано архітектоніку Psi/M-Реальності, що дозволяє відслідковувати різні рівні та форми транссуб'єкції: в ієрархії психомодальностей (вертикальні підстави), у діапазоні заданої психомодальності (горизонтальні підстави).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю225.6 + Ю252:Ю9 + Ю932.2 +
Шифр НБУВ: РА330563

Рубрики:

      
15.

Колесник І. М. 
Філософсько-антропологічні виміри психоаналітики К. Г. Юнга та дзен-буддизму: порівняльний аналіз: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.04 / І. М. Колесник ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено головні поняття, які використовуються для позначення специфічного процесу трансформації свідомості, найбільш важливих його моментів. З'ясовано ряд відмінних рис у розумінні особистості, способах використання результатів самоздійснения у подальшій життєдіяльності. Розкрито причини популярності вчення дзен-буддизму та перспективи міжкультурної взаємодії Заходу та Сходу. Продемонстровано ефективність використання окремо взятих методик аналітичної психології та буддизму, а також синтетичних форм психопрактик, які адаптовано трансперсональними психологами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю91(4ШВА)6-736.3 + Ю3(5)-225 + Э353.2
Шифр НБУВ: РА373340 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського