Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Реферативна база даних (353)Книжкові видання та компакт-диски (34)
Пошуковий запит: (<.>K=ЦИРКУЛЯРН$<.>+<.>K=ТЕЛЕУПРАВЛІННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Жачко Н.І. 
Вікові особливості лікування поворотів зубів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.І. Жачко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності лікування поворотів зубів у різні вікові періоди формування зубощелепного апарату. Розроблено механіко-математичну модель, яка дозволяє встановити показання до застосування апаратів для повороту зубів у порожнині рота, визначити їх раціональні конструктивні схеми і параметри, що підвищує ефективність лікування аномалій. Проаналізовано результати лікування тортоаномалій різними методами. Зроблено висновок, що метод лікування знімними апаратами має ряд переваг перед іншими в період змінного прикусу. Встановлено, що комбінований метод лікування найбільш раціонально застосовувати в постійному прикусі. Найкращі результати лікування тортоаномалій досягнуто за допомогою брекет-системи з фіксацією кілець і лінгвальної кнопки та техніки прямої дуги для обертання зубів з метою їх правильної постановки в зубний ряд. Виявлено, що проведення на завершальних етапах активного ортодонтичного лікування хірургічних втручань - циркулярної супракристалічної фібротомії або розсічення ясеневого сосочка - запобігає рецидиву тортоаномалій. Вибір оперативного втручання визначено станом прикріплення ясеневого краю. На підставі високого рівня стабільності результатів підтверджено доцільність застосування операцій циркулярної супракристалічної фібротомії й розсічення ясеневого сосочка під час ортодонтичного лікування скупченості фронтальної групи зубів у пацієнтів старше 16-ти років для запобігання рецидиву тортоаномалій. Ефективність запропонованого способу лікування доведено клінічно та антропометрично на ранніх та віддалених термінах спостережень (1, 6, 12 місяців).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.5 +
Шифр НБУВ: РА352994

Рубрики:

      
2.

Прилепський Я.Є. 
Властивості вихорів у двовимірних легкоплощинних феромагнетиках: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Я.Є. Прилепський ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2003. — 18 с.: рис. — Бібліогр.: с. 15. — укp.

Запропоновано дві моделі, що дають змогу розглядати властивості магнітних вихорів у легкоплощинному феромагнетику: спінові плакети та квазіодновимірну континуально-дискретну модель. Продемонстровано придатність даних моделей для аналізу статичних властивостей та динаміки магнітних вихорів, а також особливостей магнонного спектра двовимірних систем кінцевого розміру, що містять вихор. У межах плакетного розгляду передбачено нові особливості поведінки спінових хвиль у системах з вихором - зв'язування хвилі найнижчої першої азимутальної моди з позаплощинним вихором та трансформацію цієї моди у внутрішню моду вихору, осциляторну нестійкість азимутальних мод найнижчого дублету та трансформацію об'ємної спінової хвилі у поверхневу. У межах одновимірної моделі аналітично знайдено розподіли намагніченості у вихорі, що рухається стаціонарно. Розглянуто механізм активації магнонних мод магнетика з вихором у циркулярному магнітному полі, поляризованому в площині спінового упорядкування. Одержано схему основних резонансів, що індукуються даним полем у системі з вихором, пояснено частотну асиметрію процесу та описано каталізаторний сценарій зміни полярності вихору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.3,022 +
Шифр НБУВ: РА325529

Рубрики:

      
3.

Савченко Н.П. 
Доцільність використання триметазидину або тіотриазоліну для підвищення терапевтичної ефективності метопрололу при ішемічній хворобі серця на тлі гіпертонічної хвороби: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.28 / Н.П. Савченко ; АМН України, ДУ "Ін-т фармакології та токсикології". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше в експерименті на щурах встановлено здатність тіотриазоліну інгібірувати активність N-ацетилтрансферази, на відміну від метопрололу. Оцінено та проаналізовано критерії доцільності призначнення метаболічних препаратів триметазидину та тіотриазоліну, які застосовуються у поєднанні з базисною терапією метопрололом у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) у разі гіпертонічної хвороби. Оцінено ефективність трьох схем фармакологічного втручання. Виявлено, що сумісне застосування метопрололу та тіотриазоліну у хворих на ІХС у разі гіпертонічної хвороби сприяє зменшенню частоти нападів стенокардії, зростанню кількісної самооцінки здоров'я, розвитку толерантності до фізичного навантаження, позитивно впливає на ліпідний спектр крові, покращує діастолічну функцію міокарда у більш вираженому ступені, ніж у разі використання тільки метопрололу. Встановлено, що призначення комплексної терапії метопрололом з триметазидином обумовлює антиангінальний ефект, зростання кількісної самооцінки здоров'я, формування толерантності до фізичного навантаження, а також сприяє покращанню діастолічноої функції міокрада у більшій мірі, ніж у разі використання лише метопрололу. Доведено, що незалежними предикторами клінічної ефективності для тіотриазоліну є тривалість інтервалу R-R, товщина міжшлуночкової перетинки, величина фракції викиду та рівень нітритів у плазмі крові, а для триметазидину - величина дисперсії коригованого інтервалу Q - T, кінцево-систолічного об'єму лівого шлуночка, швидкості циркулярного укорочення волокон міокарда, швидкості пізнього діастолічного наповнення лівого шлуночка, рівнів нітратів і нітрітів у плазмі крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52 + Р410.030-52 +
Шифр НБУВ: РА362146

Рубрики:

      
4.

Тищенко С.В. 
Зонна структура та міжзонні переходи у вуглецевих нанотрубках: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / С.В. Тищенко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено спектр поглинання поляризованого світла ізольованими трубками, зумовлений прямими міжзонними переходами. Одержано правила відбору. Показано, що у розглянутому наближенні для хіральних трубок у поглинанні світла, що поширюються паралельно осі трубки, циркулярний дихроїзм відсутній. Одержані результати добре узгоджуються з відомими експериментальними даними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.1-18 + В371.3 в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА354131

Рубрики:

      
5.

Корніловська Н.В. 
Інформатизація процесів удосконалення телекомунікаційних каналів автоматизованих систем переробки інформації й управління: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Н.В. Корніловська ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено інформаційну технологію вдосконалення телекомунікаційних каналів автоматизованих систем переробки інформації й управління, що реалізує метод комплексного вдосконалення параметрів і характеристик каналів телеуправління-телесигналізації (ТУ-ТС) систем телемеханіки. Розвинуто та адаптовано до особливостей вдосконалення телекомунікаційних каналів інформаційно-структурний метод, запропоновано методологію підтримки прийняття рішень під час вдосконалення телекомунікаційних каналів та розглянуто можливості створення СППР з використанням інформаційно-структурного підходу. Створено моделі підтримки прийняття рішень під час проектування окремих елементів і комплексного вдосконалення телекомунікаційних каналів та здійснено втілення їх у підсистему моделювання каналів та у відповідні програмні продукти. Розроблено та доповнено елементи прикладної теорії, запропоновано інформаційну технологію та проблемно-орієнтований інструментарій розв'язання задач створення СППР у вигляді моделей, алгоритмів і програм, що дозволило вперше обгрунтувати метод комплексного вдосконалення телекомунікаційних каналів за рахунок використання шумових кодованих сигналів та створити нову різновидність активних смугових фільтрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З968.8-012 +
Шифр НБУВ: РА328849

Рубрики:

      
6.

Рибась О.Ф. 
Конверсія оптичних вихорів в сингулярних пучках, що росповсюджуються під кутом до оптичної осі в анізотропному середовищі: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / О.Ф. Рибась ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено процес конверсії оптичних вихорів (ОВ) в параксіальному сингулярному пучку (СП) з початковою циркулярною поляризацією, нахиленому відносно оптичної вісі кристалу, зокрема, зміна топологічного заряду на дві одиниці в ортогональній циркулярнополяризованій компоненті пучку. Встановлено, що нахил пучку Лангера - Гауса з початковою лінійною поляризацією призводить до обміну ОВ між двома циркулярно поляризованими компонентами пучку всередині кристалу. Визначено межу нерозділення двох сингулярних пучків (СП) у результаті двопроменезаломлення, яка допомагає розділити дві групи СП, що не розщеплені на два парціальні пучки та пучки, які розщепилися. Доведено, що в розщеплених пучках (РП) присутні дві незалежні гілки C-ліній, які не співпадають за різних довжин кристала, поле РП неоднорідно поляризоване в зоні поляризаційних сингулярностей. Зазначено, що ефекти, які спостерігаються, пояснюються за законом збереження проекцій повного кутового моменту на оптичну вісь кристалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.5,022
Шифр НБУВ: РА371278 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Бібік О.В. 
Магнітооптичні дослідження нецентроантисиметричних антиферомагнетиків: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.11 / О.В. Бібік ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Експериментально виявлено та досліджено новий магнітооптичний ефект - ефект квадратичної магнітної гірації, що в прозорості кристала проявляється як квадратичне за напруженістю магнітного поля обертання площини поляризації світла, а в поглинанні - як квадратичний магнітний циркулярний дихроїзм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.35,022
Шифр НБУВ: РА315254 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Бондаренко О.В. 
Малокутове розсіювання світла та його застосування при дослідженні зародження і росту спонтанних граток у світлочутливих плівках АgCl - Ag: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / О.В. Бондаренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 17 с.: іл. — укp.

Досліджено спонтанні гратки (СГ), індуковані у світлочутливих плівках AgCl - Ag лазерним випромінюванням різної поляризації та за різних кутів падіння за допомогою картин малокутового розсіювання світла для виявлення та ідентифікації СГ, що не спостерігаються за допомогою дифракції. Одержано набір "магічних" кутів падіння, за яких виникає підсилення в розвитку СГ у процесі опромінення. Встановлено, що причиною підсилення СГ є подвійна аномалія Вуда, а також взаємне перенакладання граток (що характерно для "косих" граток). Наведено результати виявлення утворення картин гексагональної симетрії в одномодових плівках AgCl - AG у разі їх послідовного опромінення лінійно та циркулярно поляризованими нормально падаючими лазерними пучками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В343,022
Шифр НБУВ: РА330544

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Чан Куанг Дик 
Моделювання структури граничного шару атмосфери і розповсюдження забруднюючих речовин (на прикладі В'єтнаму): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / Чан Куанг Дик ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2002. — 18 с. — укp.

Одержано кількісні характеристики турбулентно-циркулярного режиму нижнього шару атмосфери над територією Індокитаю з використанням методів математичного моделювання. Виконано адаптацію тривимірної нестаціонарної моделі до складних умов орографії досліджуваного регіону. З використанням даних стосовно швидкості вітру та стратифікації атмосфери розраховано перенос та розсіювання забруднювальних речовин. Наведено приклади розрахунку концентрації домішки поблизу промислових підприємств В'єтнаму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д232.27(5В'ЄТ) + Д231.22с181
Шифр НБУВ: РА320429 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Сиволоб А.В. 
Молекулярні механізми структурної динаміки хроматину: Автореф. дис. ... д-ра біол. наук: 03.00.02 / А.В. Сиволоб ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Швченка. — К., 2006. — 37 с. — укp.

Наведено експериментальні та теоретичні результати досліджень механізмів нуклеопротеїнових взаємодій у складі хроматину та конформаційної динаміки нуклеосом і хроматину залежно від топологічного стану циркулярної ДНК. Розроблено теорію взаємодії позитивно заряджених лігандів з ДНК. Показано важливу роль асиметричної нейтралізації зарядів ДНК у стабілізації нуклеосоми. Розвинуто теорію позиціювання нуклеосом відносно послідовності пар основ ДНК, яка дозволяє передбачати переважні нуклеосомні позиції з точністю до 10-ти пар основ. Охарактеризовано певні конформаційні стани нуклеосом та інших нуклеогістонових комплексів, які реалізуються за фізіологічних умов та залежать від рівня надспіралізації циркулярної ДНК. На підставі одержаних результатів доведено, що головним загальним наслідком утворення нуклеопротеїнових комплексів хроматину поряд з компактизацією є значне підвищення конформаційної рухливості ДНК. З'ясовано, що вона зумовлена змінами балансу різноманітних міжмолекулярних взаємодій та залежить від послідовності пар основ ДНК і посттрансляційних модифікацій гістонів та дає можливість вибірково активувати певні ділянки геному за умов збереження загальної щільної упаковки ДНК у клітинному ядрі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*551.23 + Е0*551.23
Шифр НБУВ: РА343572

Рубрики:

      
11.

Фісталь Н.М. 
Обгрунтування декомпресивних операцій у обпечених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Н.М. Фісталь ; АМН України. Ін-т невідклад. і віднов. хірургії. — Донецьк, 2002. — 16 с. — укp.

Науково обгрунтовано систему виконання декомпресивних операцій, а саме показання, терміни та методику їх виконання у потерпілих з опіками. Визначено, що декомпресивну некротомію необхідно виконувати у разі циркулярних глибоких дермальних опіків тулубу та кінцівок, формування опікового струпу та/або клінічних проявах ішемії підлеглих тканин. Найчастіше некротомія виконується на другу добу після травми. Зазначено, що декомпресивна некрофасціотомія виконується за наявності опіків IV ступеня будь-якої площі та локалізації. Ця операція є невідкладною, вона попереджує загибель життєздатних тканин і є діагностичною маніпуляцією. Для встановлення показань до декомпресивних операцій та оцінки їх ефективності було використано різні способи вимірювання внутрішньофасціального тиску, електроміографію, комп'ютерну томографію, дані якої зіставляли з результатами метричних вимірювань. Вивчено ряд біохімічних показників для визначення проявів реперфузійного синдрому. Встановлено, що у разі своєчасного виконання декомпресивних операцій біоелектрична активність м'язових волокон зростала на 30 %, не виникали реперфузійні ускладнення, не спостерігалось значного зростання продуктів окиснення в системному кровотоці та несприятливих змін в системі антиокислювальної активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154-4
Шифр НБУВ: РА320006 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Васильків Ю.В. 
Оптична і пружна анізотропія з врахуванням гірації та п'єзоіндукованих і доменних конфігурацій: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / Ю.В. Васильків ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371.7,022 + В379.34,022 + В379.36,022 с3
Шифр НБУВ: РА371899 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Тимошенко С.Г. 
Патологоанатомічні зміни церебральних мікросудин в динаміці постреанімаційних енцефалопатій: Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.03.02 / С.Г. Тимошенко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

На основі комплексного нейроморфологічного і морфометричного дослідження секційного та експериментального матеріалу вивчено морфогенез змін церебральних мікросудин у різні терміни постреанімаційного періоду. Встановлено, що в основі несприятливого перебігу постреанімаційної енцефалопатії лежить поширене і стійке невідновлення мозкового кровотоку, що призводить до дезінтеграції церебральних мікросудин і зменшення їх кількості протягом перших 7 діб після реанімації. Визначено, що форма та поширеність ушкоджень мозку обумовлені особливостями порушень мікроциркуляції. Виявлено, що репаративний ангіогенез після клінічної смерті характеризується утворенням в церебральних мікросудинах ендотеліальних проліфератів, бруньок росту, судинних відростків, розвивається пізніше загибелі нейронів і завершується запізнілим і надмірним формуванням мікросудин. Визначено, що адаптивні зміни мікросудин характеризуються циркулярним стенозом та перекалібруванням артеріол і венул кори. Встановлено, що за умов сприятливої постреанімаційної енцефалопатії у котів з відновленим сомато-неврологічним статусом загальна кількість мікросудин в корі півкуль головного мозку протягом 60 діб постреанімаційного періоду не змінюється, відмічається лише транзиторне зменшення кількості функціонуючих капілярів. Визначено, що руйнування окремих церебральних капілярів після клінічної смерті у котів своєчасно компенсується репаративним капілярогенезом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.9-2 +
Шифр НБУВ: РА327939

Рубрики:

      
14.

Малик О.Р. 
Патоморфологія артерій серця при раптовій смерті в осіб молодого віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / О.Р. Малик ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено причини, епідеміологію раптової ненасильної смерті та патологічні зміни коронарних артерій у такому випадку. Доведено залежність між структурою раптової ненасильної смерті у регіонах України та їх індексом індустріалізації. Установлено, що раптова серцева смерть осіб працездатного віку складає 72 % у структурі ненасильної смерті. Вивчено й описано патологічні зміни коронарних артерій в осіб молодого віку за раптової смерті різного генезу. Основним морфологічним проявом у коронарних артеріях є артеросклероз, що проявляється циркулярною м'язово-еластичною гіперплазією інтими або фіброзною бляшкою. Доведено, що запальні зміни у коронарних артеріях як реакція на патогенний чинник однакові за клітинним складом, але частіше наявні за артеріосклеротичного процесу у порівнянні з атеросклеротичним і не мають прямої залежності від ступеня стенозу судини. Одержано статистичні докази щодо впливу ксенобіотиків у результаті куріння та професійно-шкідливих умов праці на виникнення раптової ненасильної смерті в осіб молодого віку. Ступінь ризику смерті прямо корелює з кількістю викурених сигарет і віком початку та стажем куріння. Найчастішим фактором ризику раптової смерті за ішемічної хвороби серця є чинник, взаємопов'язаний з дією ксенобіотиків виробничого генезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.441 + Р251.70 +
Шифр НБУВ: РА351218

Рубрики:

      
15.

Притула В.П. 
Первинний колоректальний анастомоз при лікуванні хвороби Гіршпрунга у дітей раннього віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / В.П. Притула ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено результати діагностики та лікування 117 дітей раннього віку з хворобою Гіршпрунга. З'ясовано, що невчасна діагностика даної патології сприяє швидкому розвитку тяжких ускладнень: ентероколіту, гіпотрофії та анемії, які погіршують перебіг основного захворювання. Розроблено тактику лікування даної хвороби у дітей зазначеної категорії. За ускладнених форм - перед радикальною операцією на першому етапі доцільно формувати колостому на перехідній зоні агангліозу. Досліджено клінічну ефективність нового способу хірургічного лікування хвороби Гіршпрунга ендоректальним зведенням ободової кишки та накладанням первинного колоректального анастомозу ручним способом, а також запропоновано накладання такого анастомозу за допомогою циркулярного степлера. Розроблено заходи щодо профілактики післяопераційних гнійно-запальних ускладнень та швидкого відновлення функції кишечнику, що забезпечило у 95,6 % пацієнтів добрі та у 4,4 % задовільні функціональні результати лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.305.0
Шифр НБУВ: РА310101 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Почепцова О.Г. 
Поліморфізм гена ангіотензин-перетворюючого ферменту та активність АПФ у хворих на гострий інфаркт міокарда: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.Г. Почепцова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2004. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-3 +
Шифр НБУВ: РА330438

Рубрики:

      
17.

Цибульник В.О. 
Посилення світла у процесі розсіювання електрона на ядрі у світловому полі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / В.О. Цибульник ; Ін-т приклад. фізики НАН України. — Суми, 2006. — 19 с. — укp.

Теоретично вивчено можливості посилення електромагнітного випромінювання у процесі розсіювання електрона на ядрі у полі світлової хвилі. Побудовано нерелятивістську теорію посилення світла за умов розсіювання електрона на ядрі у полі сильної циркулярно поляризованої електромагнітної хвилі. Побудовано загальну релятивістську теорію посилення світла у разі розсіювання електрона на ядрі у полі помірно сильної циркулярно поляризованої електромагнітної хвилі. Виявлено умови, за яких коефіцієнт посилення набуває максимального значення, а також залежність коефіцієнта посилення від енергії та початкового напрямку руху електрона, інтенсивності зовнішнього поля. Побудовано нерелятивістську теорію посилення електромагнітного випромінювання у разі розсіювання електрона у помірно сильному двомодовому лазерному полі. Детально розглянуто математичні властивості спеціальних функцій, що визначають ймовірність багатофотонних процесів за умов розсіювання електронів на ядрі у полі одно- та двомодової плоскої електромагнітної хвилі. Показано можливість практичного використання посилення електромагнітного випромінювання для достатньо щільних нерелятивістських електронних пучків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.520.411.033,022 + В315.1,022 +
Шифр НБУВ: РА345178

Рубрики:

      
18.

Фадеєва Т. А. 
Поширення і перетворення сингулярних пучків в анізотропних середовищах: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.05 / Т. А. Фадеєва ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 32 с. — укp.

Одержано розв'язок рівнянь Максвелла для недифрагувальних пучків, які поширюються в одновісному середовищі, що має лінійне та циркулярне двопромене заломлення. Показано, що за збудження кристала циркулярно поляризованим пучком відбувається формування виродженої поляризаційної сингулярності з топологічним індексом +1, індукованої анізотропією кристала з осьовою симетрією. Встановлено, що нахил осі поширення параксіального пучка відносно осі лінійної анізотропії кристала призводить до відновлення сингулярності початкового пучка в ортогональній циркулярній компоненті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.5 в641.8,022 + В374.4 в641.8,022
Шифр НБУВ: РА374808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Яворський М.О. 
Поширення оптичних вихорів у скручених та навитих слабонапрямних оптичних волокнах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / М.О. Яворський ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 16 с. — укp.

Вивчено можливість структурно стійкого поширення оптичних вихорів у слабонапрямних скручень анізотропних і еліптичних волокнах з реальним профілем показника заломлення. У математичному аспекті розв'язання даного завдання базується на застосуванні двох методів, а саме: методу матриць Джонса у безвідбитному наближенні та на безпосередньому розв'язанні векторного хвильового рівняння за допомогою теорії збурювань з виродженням. Показано, що у разі пригнічення спін-орбітальної взаємодії скруткою моди з азимутальним числом l = 1 скрученого анізотропного волокна є лінійно-поляризовані оптичні вихори з одиничним топологічним зарядом. На підставі числового аналізу надано оцінку величини кроку скрутки, за якого всі моди є лінійними оптичними вихорами, які мають властивість структурної стійкості відносно малих зовнішніх збурювань. Установлено, що l = 1 модами сильно скрученого слабонапрямного еліптичного волокна є структурно стійкі циркулярно-поляризовані оптичні вихори з одиничним топологічним зарядом. Показано, що скрутка для оптичних вихорів призводить до істотного зменшення поляризаційної модової дисперсії. Одержано вираз для топологічної фази Беррі, що виникає у разі поширення по навитому волокну циркулярних оптичних вихорів. Установлено існування топологічних ефектів, що виявляються за умов поширення вищих <$El~ symbol У ~1> мод навитого волокна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В342в641.0,022 + В343в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА352182

      
20.

Алексеєв К. М. 
Поширення оптичних вихрів в періодично збурених слабоспрямовуючих оптичних волокнах: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.05 / К. М. Алексеєв ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2010. — 39 с. — укp.

Досліджено поширення оптичних вихорів (ОВ) у періодично збурених слабоспрямовувальних оптичних волокнах. Визначено структуру вищих мод скручених сильно анізотропних і еліптичних волокон. Показано принципову можливість використання даного типу волокон для стійкої передачі з них лінійно та циркулярно поляризованих ОВ. Визначено вищі моди сильно анізотропного й ідеального волокна, яке обертається. Показано, що модами таких волокон можуть бути лінійно та циркулярно поляризовані ОВ. Досліджено поширення ОВ у навитих ідеальних, сильно анізотропних і еліптичних волокнах. Висвітлено можливість використання навитих волокон для стійкої передачі ОВ. Вивчено топологічні ефекти, які виникають за поширення полів із власним орбітальним кутовим моментом у неплоских траєкторіях. Досліджено поширення ОВ у скручених анізотропних і еліптичних волокнах із кроком скрутки порядку довжини хвилі. Теоретично продемонстровано можливість створення на базі таких волокон частотних і модових фільтрів ОВ, які пропускають і відбивають, а також модових конверторів і генераторів оптичних вихрів. Досліджено поширення та конверсію ОВ у довгоперіодичних і брегівських волокнах із гелікоїдальною серцевиною. Показано можливість реалізації у них моно-вихрового режиму, який забезпечує поширення тільки двох циркулярно поляризованих ОВ. Досліджено геометричне індукування динамічного спарювання мод із різним орбітальним кутовим моментом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.5,022 + З861
Шифр НБУВ: РА375532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського