Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Тематичний інтернет-навігатор (12)Наукова електронна бібліотека (233)Реферативна база даних (6686)Книжкові видання та компакт-диски (2195)Журнали та продовжувані видання (192)
Пошуковий запит: (<.>K=ХІМІЯ$<.>+<.>K=ПОЛІМЕРІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 238
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Тодосійчук Т.Т. 
Адсорбція сумішей полімерів на твердих поверхнях: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.06 / Т.Т. Тодосійчук ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2002. — 34 с. — укp.

Визначено фундаментальні закономірності адсорбції сумішей полімерів на твердих поверхнях. Узагальнено результати комплексних досліджень адсорбції з сумішей сумісних і несумісних полімерів у широкому концентраційному інтервалі з урахуванням критичних концентрацій перекривання макромолекулярних клубків, термодинамічної взаємодії компонентів і процесів молекулярної агрегації в досліджуваних системах. Експериментально доведено селективність адсорбції одного з компонентів суміші для розчинів і розплавів полімерів, обумовлену одночасним протіканням конкуруючої адсорбції обох компонентів. Встановлені закономірності є загальними для всіх пар полімерів, що характеризується певним рівнем термодинамічної сумісності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.2
Шифр НБУВ: РА317206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Бендес Ю.П. 
Акустична спектроскопія ряду олігомерних гліколів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / Ю.П. Бендес ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.141

      
3.

Романовська І. І. 
Біотехнологічні аспекти створення іммобілізованих на полімерних носіях біологічно активних білкових речовин: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.20 / І. І. Романовська ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2011. — 39 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено наукові основи створення іммобілізованих білкових біологічно активних речовин шляхом регулювання складу, активності, стабільності та пролонгування їх комплексів з розчинними та нерозчинними полімерними матеріалами за рахунок міжмолекулярних нековалентних взаємодій, механічного включення, ковалентного зв'язування. Запропоновано концепцію поведінки білкових макромолекул у розчинах полімерів за іммобілізації методом нековалентного зв'язування. Встановлено характеристики фракційно-білкового складу й активності ферментних препаратів і комерційних препаратів алергенів. Визначено підходи до стабілізації та пролонгування комерційних білкових алергенів шляхом їх іммобілізації в ПВК, ПВС, аеросил. Виявлено субстратне інгібування реакції гідролізу казеїну, що каталізується вільними й іммобілізованими папаїном, лужною протеазою, трипсином у разі визначення протеолітичної активності ферментів. Розроблено принципи сумісної іммобілізації біологічно активних речовин, використання яких дозволяє одержувати полімерні матеріали комбінованої дії зі збільшеною літичною активністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.02 + Л987
Шифр НБУВ: РА383967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Сідлецький В.О. 
Взаємозв'язок фізико-механічних і теплофізичних властивостей гетерогенних систем на основі лінійних полімерів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.19 / В.О. Сідлецький ; Рівнен. держ. пед. ін-т. — Рівне, 1998. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням комплексного дослідження фізико-механічних і теплофізичних властивостей лінійних полімерів і гетерогенних систем на їх основі. При цьому встановлено залежність макрохарактеристик полімерних систем від структурно-енергетичних факторів. Отримано аналітичне співвідношення, згідно якого проведено оцінку впливу параметрів жорсткості макромолекул на комплекс властивостей полімерів та композицій на основі ПВХ. Показано, що встановлені залежності та кореляційні співвідношення між тепловими, механічними, в'язкопружними характеристиками полімерних систем можуть бути використані для кількісної та якісної оцінки комплексу їх властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г711.3

      
5.

Шаповал П.Й. 
Вплив будови акрилових мономерів на закономірності їх фотоініційованої полімеризації: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / П.Й. Шаповал ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Встановлено вплив будови моно- та ди(мет)акрилових ефірів олігометилен- та олігооксиетиленгліколів, їх фізико-хімічних, енергетичних і просторових параметрів геометрії молекул на закономірності фотоініційованої полімеризації у тонкому шарі. Проведено квантово-механічні розрахунки для досліджуваних мономерів. Визначено енергетичні та просторові параметри молекул. Висвітлено елементарні константи швидкостей росту, обриву та ініціювання фотополімеризації у стаціонарному стані та на початку гель-області. Встановлено їх залежність від кількості та типу замісників у гліколевому фрагменті. Виявлено взаємозв'язок густини сітки синтезованих полімерів з енергетичними та просторовими параметрами конформацій молекул вихідних мономерів. Підтверджено ймовірність циклолінійної полімеризації поряд з тривимірною для мономерів з високим ступенем скручування молекул.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.21
Шифр НБУВ: РА311523 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Максимцев Ю.Р. 
Вплив електричного поля на процеси структуроутворення та релаксаційні властивості пластифікованих систем на основі гнучколанцюгових полімерів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.19 / Ю.Р. Максимцев ; Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив електричного поля в T-p режимі на процеси структуроутворення та релаксаційні властивості пластифікованих систем на основі гнучколанцюгових полімерів. На базі модифікованої моделі Марвін - Мак - Кінні розроблено математичну теорію пластифікованих систем, сформованих під дією зовнішнього електричного поля. Визначено аналітичні співвідношення, за допомогою яких здійснено взаємозв'язок між мікропараметрами та макрохарактеристиками композиту. Показано, що тепловий тиск фононів та зовнішнє електричне поле в T-p режимі впливають на величину внутрішньої енергії досліджених систем. З урахуванням зміни величини коефіцієнта перекриття структурних елементів полімерної матриці та мікрохарактеристик системи розраховано межу міцності на стиск композиту. Здійснено кількісну оцінку впливу структуроутворень на характеристики та параметри поздовжньої, поперечної та об'ємної деформації, їх роль у дисипації енергії ультразвукового поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л71-1 +
Шифр НБУВ: РА329284

Рубрики:

      
7.

Образцов В.Б. 
Вплив природи електрода на інгібуючу дію поверхнево-активних органічних речовин: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.05 / В.Б. Образцов ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2004. — 36 с. — укp.

На основі систематичних експериментальних досліджень кінетики реакцій іонного та електронного переносу на твердих та амальгамних електродах за умов адсорбції органічних сполук виявлено істотне зниження інгібуючої дії в процесі переходу від амальгамних до полікристалічних електродів. Розглянуто можливі причини даного ефекту з одночасною оцінкою впливу мікронеоднорідності твердої поверхні та утворення нової фази на результати релаксаційних вимірювань та зміну структури подвійного електричного шару. Виявлено, що перші два фактори на поновлюваних зрізом твердих електродах не можуть вносити істотні відхилення в значення адсорбційних і кінетичних параметрів, одержаних кулоностатичним методом. Встановлено, що основною причиною спостереженого ефекту є зміна орієнтації адсорбату і пов'язаної з нею іон-дипольної взаємодії активованого комплексу з органічними молекулами у поверхневому шарі. На основі обчислень енергії електростатичної взаємодії, здійснених у межах моделі "фіксованої решітки" для різної орієнтації диполів, встановлено узгодження між експериментальними і теоретичними залежностями. З використанням одержаних закономірностей адсорбції та інгібуючої дії поліелектролітів створено серію нових інгібіторів кислотної корозії сталі, проведено їх промислові випробування і встановлено, що за технологічними, екологічними і економічними показниками вони перевищують вітчизняні аналоги. Здійснено всебічний розвиток релаксаційних вимірів кулоностатичним методом на твердих електродах, що включає врахування елемента сталої фази в теорії методу, розробку різноманітних варіантів апаратурного оформлення, створення нових хімічно модифікованих електродів на основі водорозчинних полімерів і розробку методичного та програмного забезпечення для корозійних, аналітичних і фундаментальних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.2 + Г583.23 +
Шифр НБУВ: РА329397

Рубрики:

      
8.

Блавацька В.Б. 
Вплив протяжних домішок на закони скейлінгу для магнетиків та полімерів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / В.Б. Блавацька ; НАН України. Ін-т фізики конденс. систем. — Л., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено універсальні характеристики критичної поведінки полімерних і магнітних систем з трьома типами складних дефектів структури: протяжних дефектів паралельної орієнтації, далекосяжно-скорельованих дефектів випадкової орієнтації, а також дефектів як доповнення до перколяційного кластера - у межах граткової моделі випадкових блукань без самоперетинів. На базі методу теоретико-польової ренормалізаційної групи з застосуванням методик пересумовування розбіжних рядів асимптотичної природи показано, що присутність у системі протяжних дефектів паралельної орієнтації призводить до зміни законів скейлінгу за умов фазового переходу з пара- у феромагнітний стан та обчислено значення критичних показників у новому класі універсальності, а також установлено, що полімери у середовищі з далекосяжно скорельованим безладом описуються новими законами скейлінгу. Досліджено універсальні характеристики випадкових блукань без самоперетинів на перколяційному кластері, що має фрактальну структуру та одержано кількісні значення універсальних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.3,022 +
Шифр НБУВ: РА329837

Рубрики:

      
9.

Зазимко Н.М. 
Вплив структури на динамічне руйнування оптичночутливих полімерів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.19 / Н.М. Зазимко ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив структури на характер втомного та динамічного руйнування в оптичночутливих полімерах на прикладі поліметилметакрилату (ПММА) та сітчастих полімерів на основі олігомерів епоксидних діанових смол (ЕД-16, ЕД-20). Розроблено методики експериментального дослідження процесу поширення тріщини, ініційованої імпульсним розтягом, з застосуванням яких є можливим з'ясуванняня залежності величин, що характеризують процес старту та поширення магістральної тріщини від амплітудночасових параметрів імпульсу розтягування. На підставі аналізу одержаних даних розвинуто уявлення про механізм процесу тріщиноутворення. Показано, що епоксидний полімер, затверджений у постійному магнітному полі (ПМП), стає анізотропним не тільки стосовно пружних властивостей, але й електричних характеристик. З'ясовано, що орієнтація макромолекул зростає зі збільшенням часу обробки. За різних значень напруженості однорідного МП орієнтація має різний напрямок відносно силових ліній магнітного поля, що можна пояснити залежністю геометричної форми молекулярних структур від напруженості поля. Установлено взаємозв'язки структурних особливостей динамічного руйнування ПММА та сітчастих полімерів на основі олігомерів ЕД-16 і ЕД-20, що дозволяє здійснювати цілеспрямоване регулювання їх структури та динамічної міцності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л71-106.2 +
Шифр НБУВ: РА338955

Рубрики:

      
10.

Бенедик Н.Б. 
Вплив ультразвукового та магнітного полів на полімеризацію полівінілпіролідон-мономерних композицій: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / Н.Б. Бенедик ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 17 с. — укp.

Вивчено кінетичні закономірності процесу полімеризації вінільних мономерів у присутності полівінілпіролідону, визначено енергії активації, порядки реакцій та швидкості полімеризації у зовнішніх енергетичних полях. Встановлено активуючий вплив ультразвукового та магнітного полів на полімеризацію на стадії ініціювання та у процесі формування структури полімерів. З використанням методів інфрачервоної спектроскопії, диференційно-термічного та рентгенофазового аналізів досліджено структуру синтезованих полімерів. Встановлено, що емульсії, синтезовані за умов дії ультразвуку характеризуються високою здатністю до плівкоутворення, а полімери, синтезовані у магнітному полі - підвищеними фізико-механічними та теплофізичними властивостями на відміну від полімерів, синтезованих без впливу магнітного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.22
Шифр НБУВ: РА318759 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Самченко Ю.М. 
Гідрогелеві носії лікарських препаратів з керованими колоїдно-хімічними властивостями: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.11 / Ю.М. Самченко ; НАН України. Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2007. — 37 с. — укp.

Розроблено наукові основи колоїдно-хімічного керування властивостями гелевих систем за допомогою тривимірної кополімерізації різних мономерів. Досліджено, що за допомогою гідрофільних, гідрофобних та іоногенних акрилових мономерів формуються гідрогелеві системи, що поєднують високу біосумісність з покращеними механічними властивостями та високою пролонгуючою здатністю щодо лікарських препаратів. Визначено взаємозв'язки між хімічним складом гідрогелів (співвідношення мономерів, частота зшивання, вміст дисперсної фази), а також їх консистентним станом та фізико-хімічними характеристиками (ступінь набухання, сорбційна та пролонгуюча здатність, об'ємно-механічні та реологічні властивості). На основі синтезованих зшитих полімерів отримано гідрогелеві нанореактори для формування та стабілізації нанорозмірних часток благородних металів, магнетиту, силікатів, гідроксиапатиту, а також вироби медичного призначення - стрічкові та трубчасті дренажі для лікування гнійних ран, антиглаукомні очні плівки та антипарадонтозні стоматологічні аплікації, протиопікове мазеподібне покриття, штучний еквівалент шкіри з іммобілізованими мезенхимальними стовбуровими клітинами, ендопротези для контурної пластики обличчя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г65-2 + Л719.96:Р +
Шифр НБУВ: РА350920

Рубрики:

      
12.

Пустовойтова О.М. 
Гідроізоляційні покриття на основі акрилових полімерів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / О.М. Пустовойтова ; Харк. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Викладено результати досліджень фізико-механічних властивостей акрилових полімеррозчинів, що включають домішки, які підвищують їх когезійну й адгезійну міцність. Когезійну міцність визначено на зразках акрилового полімеррозчину під час стиску, вигину, а адгезійну міцність - у разі рівномірного відриву металевих штампів, приклеєних до бетону, та зрізу. На базі дослідження корозійної стійкості акрилового полімеррозчину виявлено, що тривала дія різноманітних агресивних середовищ не справляє суттєвого впливу на структуру полімеррозчину, а механічні властивості знижуються на 14,7 %. Підтверджено результатами спектрального аналізу наявність молекулярних зв'язків між акриловим полімеррозчином і введеними домішками. За допомогою термічного аналізу встановлено характер впливу домішок на термостійкість акрилових полімеррозчинів. Виявлено, що теплові ефекти та характер швидкості протікання деструкції можна регулювати шляхом використання домішок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.7 + Н360.75
Шифр НБУВ: РА313156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Войтова Ж.М. 
Довговічність комбінованих огороджуючих конструкцій з використанням склопластів, полімерних матеріалів і металопластів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Ж.М. Войтова ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2005. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання дослідження та прогнозування довговічності конструкційних полімерів, що використовуються в огороджуючих конструкціях під час експлуатації за умов агресивних впливів, з урахуванням напружено-деформованого стану. Викладено методику визначення нормативних та розрахункових характеристик довговічності. Проаналізовано моделювання коефіцієнта надійності протикорозійного захисту у разі подовження залишкового ресурсу огороджуючих конструкцій трубопроводу коксового газу ВАТ "Ясинівський коксохімічний завод", а також фізико-механічне моделювання руйнування конструкційних полікарбонатних пластиків, які експлуатуються за умов напружено-деформованого стану та впливу агресивного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н4-021.1 + Н56-021.1 +
Шифр НБУВ: РА336745

Рубрики:

      
14.

Колендо О.Ю. 
Екситонна підтримка хімічних реакцій в полімерах та модельних органічних сполуках: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.06 / О.Ю. Колендо ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 35 с. — укp.

Досліджено практичні аспекти використання явища внутрішньомолекулярного перенесення енергії збудження в органічних молекулах для синтезу полімерів із заданим комплексом властивостей та "розумних" полімерів. У напівемпіричному наближенні РМ3 висвітлено можливість теоретичного розрахунку значень перших збуджених синглетних і триплетних рівнів pi-електронних систем фрагментів молекул для прогнозування наявності у них ефекту внутрішньомолекулярного перенесення енергії. Синтезовано молекулярні структури зі спрямованим переносом енергії синглетних і триплетних електронних збуджень. Встановлено, що перенос енергії відбувається в модельних сполуках, гетерилвмісних арил(мет)акрилатах, у бічних групах їх полімерів і кополімерів, у кополімерах альтернантної будови. Відзначено, що одним із наслідків явища переносу енергії збудження є його вплив на швидкість проходження фотохімічних реакцій (фотоперегрупувань, фотолізу) органічних сполук,складених з декількох неспряжених pi-електронних систем, повне їх припинення. Висвітлено можливість використання даного явища для створення ефективних стабілізаторів полімерних матеріалів і елементної бази "молекулярної електроніки".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.22
Шифр НБУВ: РА312525 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Шатківська Н.Ю. 
Експериментально-клінічне обгрунтування застосування аутофібринової клейової композиції при реконструктивно-відновних операціях на вусі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / Н.Ю. Шатківська ; Київ. НДІ отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 1998. — 22 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі обгрунтування застосування полімерів фібрину при реконструктивно-відновних операціях на вусі у хворих на хронічний гнійний середній отит. Вперше розроблений склад, методика отримання та застосування в клініці при реконструктивно-відновних операціях на вусі клейової композиції з крові пацієнта. Вивчені її біохімічні, мікробіологічні та адгезивні властивості. Введені до композиції антибіотик та лізоцим зберігають свою активність, не порушуючи властивостей основи композиції (фібриногену і тромбіну). Доведено, що стерилізація композиції гама-опроміненням не порушує її основних властивостей. В експерименті на піддослідних тваринах доведено, що морфологічні процеси відновлення барабанної перетинки із застосуванням АФКК проходять у більш ранні терміни, ніж у контролі. Клінічні дослідження, проведені при лікуванні 164 хворих на хронічний гнійний середній отит, дозволили встановити, що результати операцій із застосуванням АФКК та фібринового клею "Tissucol" кращі, ніж у контрольній групі спостережень. Застосування фібринових полімерів дозволило зменшити ризик післяопераційних ускладнень, забезпечити більш стійкі морфологічні та функціональні результати у віддаленому періоді після реконструктивно-відновних операцій на вусі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р685.346-99с03

Рубрики:

      
16.

Попенака А. М. 
Електро- і фотофізичні властивості плівок молекулярних напівпровідникових композитів з координованими іонами металів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / А. М. Попенака ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 23 с.: рис. — укp.

Досліджено електро- та фотофізичні властивості плівок напівпровідникових молекулярних композитів на основі полімерів і полікомплексів азобензолу та гетерополіядерних Cu(II)Mn(II) комплексів з координованими іонами металів. Експериментально доведено, що досліджувані полімерні композити мають напівпровідниковий тип провідності, а композити з гетерополіядерними комплексами - донорний та акцапторний типи фотопровідності. Актентовано на тому, що наявність координованих іонів металу не спричиняє суттєвого впливу на електро- та фотопровідність досліджуваних полімерних композитів. Вперше виявлено вплив зовнішнього електричного поля на оптичні властивості полікомплексів на основі азобензолу та композитів з гетерополіядерними комплексами. Запропоновано феноменологічні моделі, в межах яких якісно пояснюються наведені експериментальні результати. В полімерних композитах на основі полікомплексів азобензолу вперше проведено голографічний запис, який може бути охарактеризований як поляризаційний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.27,022 + В379.22,022 + Л719.4-106
Шифр НБУВ: РА383020 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Караман Д.Ю. 
Електроопір, термо-е.р.с. та механічні властивості композитів на базі терморозширеного графіту, фторопласту та ПВХ-пластизолю: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Д.Ю. Караман ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати експериментальних досліджень зв'язку морфології з механічними (межі міцності, граничної деформації) та електрофізичними (електроопору, термо-ерс) властивостями композиційних матеріалів (КМ), зокрема терморозширених графітів (ТРГ) - полімерів, де як полімер використано полівінілхлоридний пластизоль і фторопласт-3. Виявлено, що провідність КМ у рамках теорії перколяції відповідає моделі тривимірної електропровідної сітки з блокованими вузлами. Для одного й того ж КМ пороги перколяції для електроопору є меншими за відповідні значення для термо-ерс. Доведено, що у концентраційній області між порогами перколяції для електроопору і термо-ерс електропровідність обумовлена тунелюванням носіїв заряду через прошарок полімеру між окремими частинками ТРГ. Відмінність значень порогів перколяції пояснено недостатнім рівнем енергії носіїв заряду у випадку їх руху під дією градієнта температури для подолання потенціального бар'єра, який створює діелектричний прошарок. Описано процеси, що відбуваються у КМ за дії на них температури та механічних навантажень. Розроблено рекомендації щодо використання КМ як резисторів, стійких до впливу опромінення електронами та рентгенівськими квантами, а також тензодатчиків. Запропоновано використання методу термо-ерс для контролю процесів спікання електропровідних сумішей порошків у процесі їх компактування, а також для контролю пористості зразків монолітних КМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 + Л719.96-106 +
Шифр НБУВ: РА345742

Рубрики:
  

      
18.

Бутиріна Т.Є. 
Електроосадження хрому з розчинів Cr (III). Кінетичні закономірності, вплив полімерних добавок: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / Т.Є. Бутиріна ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено процес електроосадження хрому з форміатних й оксалатних розчинів на основі солей Cr (III). Для встановлення кінетичних закономірностей і механізму розряду комплексних іонів хрому (III), а також для визначення характеру впливу водорозчинних синтетичних полімерів на фізико-хімічні процеси, що відбуваються під час хромування, та для вивчення властивостей хромових осадів здійснено комплекс досліджень, що грунтуються на застосуванні стаціонарної та інверсійної вольтамперометрії, гравіметрії, волюмометрії, оптичних, колориметричних, рентгенографічних та інших методів. Розроблено кінетичну модель ступінчастого розряду іонів Cr (III). Установлено флокувальну дію водорозчинних полімерів на золь Cr(OH)3, який утворюється у приелектродному шарі. Показано можливість одержання якісних товстошарових осадів з форміатного електроліту за присутності полімерної домішки. Показано, що ці покриття мають цінні властивості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.63,0 + К663.225 +
Шифр НБУВ: РА346374

Рубрики:

      
19.

Рогальський С.П. 
Електрохімічна відновлювальна деструкція полікарбонатів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / С.П. Рогальський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Встановлено можливості, механізм і особливості протікання електрохімічної відновлювальної деструкції (ЕХВД) полікарбонатів. Вперше висвітлено можливість відновлення та руйнування карбонатних груп полікарбонатів під впливом електрохімічних факторів, які призвели до деструкції полімерних макромолекул і утворення вихідних бісфенолів. Визначено межі стійкості полікарбонатів в електрохімічних системах. Вольтамперометричним методом за електрохімічною активністю полікарбонатів на катоді оцінено їх молекулярні маси, коефіцієнти дифузії. Відзначено, що в апротонних електрохімічних системах паралельно процесу прямої електрохімічної відновлювальної деструкції (ЕХВД) відбувається непряма ЕХВД полімерів під впливом нуклеофільних продуктів електрохімічного відновлення компонентів фонового розчину. Досліджено природу нуклеофілів, що ініціювали непряму ЕХВД у диметилформамідному середовищі. Викладено кінетичні особливості даного процесу для полікарбонатів різної будови. Висвітлено можливість застосування непрямої ЕХВД для цілеспрямованої модифікації властивостей полікарбонатів і рециклінгу полімерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г712.723
Шифр НБУВ: РА312606 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Хоменко В. Г. 
Електрохімічні конденсатори на основі електропровідних полімерів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.03 / В. Г. Хоменко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено вплив різних чинників на полімеризацію електропровідних полімерів (ЕПП) і на їх морфологічну структур, розглянуто структуру композитів на основі ЕПП і їх структурну організацію, від якої залежать фізико-хімічні властивості матеріалів. Доведено, що структура субстрату є вирішальною у формуванні надмолекулярних структур ЕПП. Досліджено електрохімічну поведінку електродів на основі електропровідних полімерів і визначено фактори, що впливають на стабільність та електрохімічні характеристики. Запропоновано модель електрода на основі ЕПП, яка дозволяє кількісно описати електрохімічну поведінку ЕПП. Вперше теоретично обгрунтовано і практично реалізовано симетричні й асиметричні електрохімічні конденсатори на основі ЕПП. Визначено, що за діапазоном робочої напруги, питомими характеристиками, стабільністю та терміном служби розроблені електрохімічні конденсатори відповідають кращим зарубіжним аналогам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З251.3 + Л719.6
Шифр НБУВ: РА381387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського