Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (134)Книжкові видання та компакт-диски (298)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=ФЕОФАН$<.>+<.>K=ПРОКОПОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Алексеєнко Н.М. 
Біблійна герменевтика в українській бароковій прозі: Автореф. дис... канд. техн. філол. наук: 10.01.01 / Н.М. Алексеєнко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано роль і місце біблійної герменевтики в українській бароковій прозі. Доведено, що українська література XVII - XVIII ст. мала релігійний характер, стиль художніх творів був обумовлений метафізичною та власне богословською проблематикою та християнською обрядовістю. Показано, що в літературі українського бароково та усієї Європи від часу Тридентського собору набула поширення чотирисенсова біблійна герменевтика, суть якої полягає у розрізненні буквального, відкритого, зрозумілого сенсу Святого Письма, й "темного", закритого, таємного. Прикладом застосування чотирисенсової біблейної герменевтики є творчість Іоаникія Галятовського. Трактати та діалоги Григорія Сковороди розглянуто в аспекті всезагальної алегорези. Схильність до буквального сенсу та заперечення сенсу алегоричного відображено в прозі Феофана Прокоповича.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)3-334 + Ш5(4УКР)4-334 + Ш400.04:Э + Э37-202.03
Шифр НБУВ: РА315594 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Демиденко Н. М. 
Діяльність П. І. Прокоповича (1775 - 1850) у становленні та розвитку вітчизняної бджільницької науки: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.07 / Н. М. Демиденко ; НААН України, Держ. наук. с.-г. б-ка. — К., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено науково-практичну, освітянську, популяризаційну діяльність видатного вченого-бджоляра П. І. Прокоповича. Висвітлено процес становлення його як вченого й особистості. На підставі вивчення значного масиву архівних і літературних джерел показано, що його діяльність була спрямована на вирішення найголовніших соціально-наукових завдань. Встановлено, що з винаходом рамкового вулика з рухомими рамками на початку XIX ст. вчений започаткував раціональне ведення бджільництва. Висвітлено його внесок у вивчення біології бджоли, її інфекційних хвороб, організацію вирощування медоносних рослин. П. І. Прокопович започаткував системну освіту з підготовки фахівців для бджільницької галузі, створив у 1828 р. першу в Російській імперії та Східній Європі школу бджільництва. Доведено, що ідеї вченого мали вирішальне значення для розвитку галузевої науки першої половини XIX ст., рушійним поштовхом для подальших відкриттів у бджільництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П691 г(4УКР) + П691 д(4УКР) Прокопович, П. І.
Шифр НБУВ: РА385666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Феофанов Л. К. 
Економічний розвиток кольорової металургії України (1970-ті рр.): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / Л. К. Феофанов ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено реатроспективний аналіз процесу економічного розвитку кольорової металургії, що враховує сучасний рівень економічних знань і дозволяє розробити конкретні пропозиції щодо вдосконалення принципів і методів керівництва галуззю за умов незалежності України. Розширено наукове уявлення про процес розвитку галузі, що враховує взаємозалежність кількісних та якісних змін об'єкта та поглиблює наукову базу перетворень галузі. Удосконалено методичний підхід до історико-економічного аналізу процесу розвитку галузі, що передбачає застосування інтегрованого міждисциплінарного підходу до її дослідження та дозволяє більш повно визначити фактори розвитку. Удосконалено методичний підхід до організації роботи соціальних служб з членами робітничих колективів на сучасних підприємствах кольорової металургії, що передбачає розширення соціальних гарантій працівникам і дозволяє закріпити за підприємством найбільш кваліфікованих спеціалістів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)603.0 + У9(4УКР)305.552
Шифр НБУВ: РА386009 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Крикун В.Ю. 
Еристична проблематика в історії філософії: компаративістський аналіз: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / В.Ю. Крикун ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Проведено логіко-філософське дослідження розвитку теоретичних і практичних положень еристики в історії філософської думки. Розкрито сутність суперечки, розглянуто стратегії та тактики її ведення, наведено прийоми досягнення перемоги. Проаналізовано основні етапи розвитку компаративістського методу. Здійснено теоретичну реконструкцію основних положень та особливостей еристичних концепцій представників Східної та Західної філософських традицій. Основну увагу у межах Західної філософської традиції приділено вивченню еристичних теорій таких дослідників, як Аристотель, Р.Декарт. А.Шопенгауер і Ф.Прокопович. У межах Східної філософії розглянуто давньоіндійську та давньотибетську філософські традиції. На підставі застосування компаративістського методу виявлено спільні та відмінні риси, притаманні розробці еристичної проблематики у межах Східної та Західної філософських традицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4) + Ю3(5) + Ю424 +
Шифр НБУВ: РА352946

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Прокопович 
Клініко- психопатологічні та соціально- психологічні кореляти агресивності неповнолітніх правопорушників: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Євгеній Михайлович Прокопович ; Український НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.093.3-57 + Ю947.1-734
Шифр НБУВ: РА313960

Рубрики:

      
6.

Прокопович С.В. 
Моделювання гнучкої стратегії пенсійного страхування в умовах нестаціонарного середовища: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.03.02 / С.В. Прокопович ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Запропоновано концепцію моделювання гнучкої стратегії пенсійного страхування за умов нестаціонарного середовища, на базі якої розроблено комплекс механізмів, що дозволяють проаналізувати та передбачити динамічні зміни зовнішніх і внутрішніх характеристик системи пенсійного страхування. Сформовано стратегію, яка гнучко реагує та запобігає впливу дестабілізувальних чинників. Розроблено комплекс економіко-математичних моделей системи пенсійного страхування та її зовнішнього середовища, який дозволяє проводити імітаційні експерименти, прогнозувати розвиток системи на базі сценарного підходу, виокремити найбільш суттєві й впливові чинники, формувати найбільш пріоритетні напрямки впливу на економічні, соціальні та демографічні внутрішні та зовнішні характеристики системи як складові стратегії розвитку системи пенсійного страхування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)272.22 в611
Шифр НБУВ: РА321231

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Феофанов А.М. 
Обгрунтування параметрів урахування старих гірничих виробок на малій глибині для охорони поверхневих об'єктів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.01 / А.М. Феофанов ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2003. — 17 с.: рис., табл. — укp.

Визначено, що ймовірність збереження пустот у старих очисних виробках залежить від міцності вміщуючих порід та може бути охарактеризована ступенем їх метаморфізму - чим вища ця ступінь, тим більша імовірність збереження пустот. Виявлено, що у протяжних виробках імовірності збереження пустот і заваленого стану виробок приблизно однакові в діапазоні глибин до 90 м. Експериментально встановлено, що зі збільшенням міцності порід максимальні величини всіх видів деформацій за малих глибин розробки зменшуються. Зроблено висновок, що ступінь небезпеки гірничої виробки залежить від фізико-механічних властивостей породного масиву над цією виробкою, типу виробки, умов її залягання, провокуючих чинників (зміни міцності гірських порід і напруженого стану масиву, сейсмічного впливу) і супутніх факторів (розмірів пустот, міцності порід і ступеня вивітрювання, наявності плікативної та розривної тектоніки).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И14-11 +
Шифр НБУВ: РА327177

Рубрики:

      
8.

Прокопович Л.Н. 
Патогенетична характеристика імунотропних ефектів бальнеотерапевтичного трускавецького комплексу в учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Л.Н. Прокопович ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 22 с. — укp.

На підставі поглибленого клініко-лабораторного дослідження стану імунної системи та неспецифічної резистентності в учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, опромінених у діапазоні доз 0,10 - 0,25 Гр, з поєднаною хронічною патологією нирок (уролітіазом, калькульозним пієлонефритом) та травної системи, перебіг яких відбувається за наявності енцефалопатії різного ступеня важкості, сформовано 4 групи осіб за типом виявленої імунодисфункції. Визначено варіанти імуномодулювальних ефектів бальнеотерапії залежно від типу виявленої імунодисфункції. Встановлено патогенетичні зв'язки між імунотропними ефектами та змінами параметрів білкового, ліпідного, вуглеводного обміну, гемостазу, еритрону та ендокринної регуляції гомеостатичних функцій організму. Вперше доведено можливість індивідуального прогнозування варіантів імунотропних ефектів бальнеотерапії з урахуванням відібраних шляхом факторного та дискримінантного аналізу 30-ти параметрів гомеостатичних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.94 +
Шифр НБУВ: РА347858

Рубрики:

      
9.

Прокопович-Павлюк І.В. 
Підвищення конкурентоспроможності економіки регіону (на прикладі Львівської області): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / І.В. Прокопович-Павлюк ; Держ. вищ. навч. закл. Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2008 — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні основи дослідження конкурентоспроможності різних рівнів, визначено чинники та індикатори підвищення конкурентоспроможності територіальної економіки. Проаналізовано особливості конкурентоспроможності економіки Львівської області, сильні і слабкі сторони регіону, визначено можливості для підвищення конкретного статусу, а також сформовано сукупність показників, що дозволяють здійснювати територіально-просторові порівняння рівнів конкурентоспроможності регіонів між собою. З використанням кластерного, дискримінантного і дисперсійного аналізів побудовано економіко-математичну модель, яка дозволяє здійснювати порівняльний аналіз рівнів конкурентоспроможності регіонів між собою, групувати регіони в класи за рівнями конкурентоспроможності, виявляти чинники, які значною мірою впливають на загальний рівень конкурентоспроможності економіки кожного з регіонів. Запропоновано сукупність стратегічних заходів для підвищення рівня конкурентоспроможності Львівської області, модель стратегічного управління розвитком конкурентоспроможності регіону, а також умови її реалізації і методи оцінки її соціально-економічної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЛЬВ)60-13 + У9(4УКР-4ЛЬВ)0-13 +
Шифр НБУВ: РА361487

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Бондаревська І.А. 
Своєрідність естетичного в українській культурі XVII - XVIII століть: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.08 / І.А. Бондаревська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 31 с. — укp.

Проаналізовано методологічні проблеми історико-естетичного аналізу та сформульовано принципи дослідження, а також акцентовано увагу на питанні відтворення історично своєрідних структур існування - соціальних, культурних, екзистенціальних - як визначальних для аналізу почуттєвих практик періоду XVII - XVIII ст., а також формування концепту естетичного. На підставі структурно семіотичного аналізу текстів І.Вишенського, Ф.Прокоповича, Г.Сковороди відтворено типові для української барокової культури моделі існування та розкрито динаміку притаманних їм форм почуттєвих практик. Вивчено співвідношення риторичного й естетичного у письменстві й образотворчому мистецтві. Розкрито концепт естетичного в "Енеїді" І.Котляревського. Динаміку мистецької діяльності відтворено шляхом експлікації опозицій автор - читач, реальне - уявне, наслідування - творення. Досліджено співвідношення між духовною насолодою в ідеалі благочестя та специфікою естетичних станів. Виявлено тенденцію до формування концепту естетичного у культурі XVII - XVIII ст. та розкрито парадоксальність цього історичного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю8 г(4УКР)44/46 + Ч111.8 +
Шифр НБУВ: РА341039

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Прокопович Є. В. 
Стан венозного мозкового кровотоку у хворих на хронічну ішемію мозку: діагностика, терапія: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / Є. В. Прокопович ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 19 с. — укp.

З допомогою транскарніального дуплексного сканування брахіоцефальних судин та ехоофтальмоскопії у пацієнтів з хронічною ішемією мозку проведено діагностику та встановлено критерії порушень венозного відтоку із порожнини черепа шляхом дослідження кількісних та якісних показників кровотоку в великій вені мозку, внутрішніх яремних венах і центральних венах сітківки, а також в мозкових артеріях. Підтвердженням наявності венозної мозкової недостатності було підвищення максимальної швидкості кровотоку Vmax у великій вені мозку більше 20 см/с за даними транскраніального дуплексного сканування брахіоцефальних судин. Додатковим критерієм наявності венозної мозкової дисциркуляції була поява двофазного кровотоку у центральній вені сітківки за даними ехоофтальмоскопії. Доведено доцільність використання в схемі лікування хворих з хронічною ішемією мозку за наявності ускладненого венозного мозкового кровотоку венотонічних препаратів групи діосміну в дозі 1200 мг на добу протягом двох тижнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1
Шифр НБУВ: РА376957 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Прокопович Л.Б. 
Управління витратами виробництва на підприємствах суднобудування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.Б. Прокопович ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2007. — 20 с. — укp.

Вирішено науково-практичну проблему вдосконалення управління витратами виробництва суднобудівних підприємств. З урахуванням виявлених проблем оперативного управління цими витратами на підставі планово-облікових одиниць запропоновано вдосконалення існуючої системи за допомогою центрів відповідальності. Розроблено класифікацію факторів, що впливають на формування системи центрів відповідальності у суднобудівній галузі. Систематизовано основні мотиваційні фактори системи управління витратами на підставі центрів відповідальності. Запропоновано методику оцінки доцільності існування певного центру відповідальності в ієрархії, за допомогою коефіцієнтів керування витратами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.585.152.741-148.6 + У9(4УКР)305.851.527.41-86-21 +
Шифр НБУВ: РА348435

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Феофанова І.В. 
Формування інноваційної стратегії металургійного підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.В. Феофанова ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності управління інноваційною діяльністю металургійного підприємства на основі формування інноваційної стратегії, яка грунтується на врахуванні світових тенденцій розвитку металургії та узгоджена зі стратегією розвитку економіки України. Уточнено класифікацію інновацій на металургійному підприємстві. Запропонована класифікація відрізняється виділенням в окремі групи фінансово-економічних, інфраструктурних і екологічних інновацій. Класифікація передбачає врахування критеріїв - типу інновацій, виробничої функції, що підлягає зміні, рівня новизни. Розглянуто етапи формування інноваційної стратегії. Сформульовано концепцію інноваційної стратегії металургійного підприємства. Розроблено методичний підхід до оцінювання інтенсивності інноваційної діяльності. Проаналізовано стан даної діяльності й інноваційні стратегії металургійних підприємств. Ідентифіковано етапи формування інноваційних стратегій металургійних підприємств на основі коригування напряму інноваційної діяльності та концепції оновлення. Систематизовано особливості інноваційної діяльності у металургії, визначено її недоліки та позитивні якості. Удосконалено критерії відбору інноваційних проектів і метод оцінювання результативності інноваційної стратегії. Для оцінювання економічної ефективності виробництва запропоновано використовувати ресурсний метод, який дозволяє застосовувати вартісні та натуральні показники.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.51-55 +
Шифр НБУВ: РА361050

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Прокопович Т.Ю. 
Функціонування національної традиції у релігійному мистецтві української діаспори другої половини ХХ століття: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / Т.Ю. Прокопович ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто культуротворчий процес української спільноти у сучасному полінаціональному суспільстві, що базуються на взаємодії національної традиції та інонаціональних культурних цінностей. Зазначено, що за умов інонаціонального середовища формуються та розвиваються різнонаправлені світогляди орієнтації етнічної групи, спрямовані на національне самоствердження, які вібито у творчості митців-емігрантів, а також конкретизуються в провідних естетичних напрямах релігійного мистецтва української діаспори другої половини XX ст. - консервувальний, синтезувальний, трансформувальний. Виявлено методи інтерпретації національної традиції: реставрація, модифікація, метаморфоза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.153 + Щ03(4/8=Укр)6-064-17
Шифр НБУВ: РА319559 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського