Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Тематичний інтернет-навігатор (18)Наукова електронна бібліотека (232)Реферативна база даних (5573)Книжкові видання та компакт-диски (2090)Журнали та продовжувані видання (188)
Пошуковий запит: (<.>K=ФАРМАКОЛОГІЧНА$<.>+<.>K=ХІМІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 85
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Фролова Г.О. 
Аналіз нейрохімічних механізмів індукції психічної депресії на тлі емоційного стресу: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Г.О. Фролова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано фенотипічні відмінності психоемоційних станів та їх динаміку за умов емоційного стресу та фармакологічних дій. Установлено, що психоемоційний стан досліджених тварин у контролі різний. На підстві порівняння числових значень досліджених показників поведінки виділено групи з різними рівнями тривожності, поведінкової активності та депресивності. Показано, що емоційний стрес специфічним чином модифікує поведінку експериментальних щурів з початковими низькими, середніми та високими поведінковими індексами. З'ясовано що соціальна ізоляція вірогідно частіше у порівнянні з іммобілізацією індукує розвиток депресивно-подібного стану, що має прояв у зниженні рухової та дослідної активності та збільшенні часу іммобілізації в тесті Порсорта. Вперше показано, що вибіркове посилення активності моноамінергічних систем мозку шляхом введення L-триптофану та депренілу у певних випадках збільшує рівень депресивності тварин з початковим високим значенням цього показника. Встановлено, що вибіркова фармакологічна стимуляція моноамінергічних систем має різний, часто протилежний, вплив на рівень тривожності та поведінкової активності щурів. спостережуваних змін. Установлено, що зміни психоемоційного профілю підгруп щурів з низькими, середніми та високими поведінковими індексами на тлі вибіркового фармакологічного посилення або стримування активності моноамінергічних систем мозку збігаються за спрямованістю та вираженням з певними змінами, що виникають на тлі емоційних стресових дій. Це доводить про спільність нейрохімічної природи порушень поведінки, спричинених стресом, що призводять до формування депресивно-подібного стану, та припускає попередній аналіз фенотипічних відмінностей поведінки у разі прогнозування фармакологічних ефектів психотропних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 +
Шифр НБУВ: РА365456

Рубрики:

      
2.

Черній О.В. 
Біоелектрична активність мозку при гострих порушеннях мозкового кровообігу в умовах фармакологічної блокади кальцієвих каналів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / О.В. Черній ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено функціональну активність мозку з використанням інтегрального кількісного аналізу електроенцефалографії (ЕЕГ). Доведено, що просторово-часова організація біоелектричної активності головного мозку залежить від віку обстежених і може бути кількісно описана з використанням спектральних характеристик різних частотних діапазонів та інтегральних коефіцієнтів. З'ясовано, що гострі порушення мозкового кровообігу виявляються істотними змінами кількісних характеристик біоелектричної активності головного мозку. Доведено ефективність застосування блокаторів кальцієвих каналів для відновлення електричної активності головного мозку після гострих порушень мозкового кровообігу різної етіології. Виявлено, що фармакологічна блокада кальцієвих каналів у разі ішемічних інсультів призводить до зниження дезорганізації біоелектричної активності ураження: помірного пригнічення патологічних дельта-, тета-ритмів та активації всіх нормальних частотних спектрів ЕЕГ. Встановлено, що ефект блокади кальцієвих каналів у разі геморагічних інсультів у праву півкулю головного мозку менш виражений, ніж у ліву. Доведено, що фармакологічна блокада кальцієвих каналів у разі геморагічних інсультів призводить до перерозподілу ЕЕГ-потужностей у збереженій півкулі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-5 +
Шифр НБУВ: РА368923

Рубрики:

      
3.

Савустьяненко А.В. 
Вплив вегетативної регуляції на перебіг системної запальної відповіді: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / А.В. Савустьяненко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Виявлено, що стосовно відтворення моделі системної запальної відповіді високостійким тваринам притаманний виражений приріст активності парасимпатичного відділу вегетативної нервової системи у відповідь на фармакологічну стимуляцію alpha-адренорецепторів. Описано особливості перебудови вегетативної регуляції в щурів у разі розвитку синдрому системної запальної відповіді. У високостійких щурів у перші години експерименту відбувається зростання потужності обох ланок вегетативної регуляції. Виявлено характер змін біохімічних процесів у внутрішніх органах щурів у перші години розвитку синдрому системної запальної відповіді. Зростає внутрішньотканинна активність атепсину Д. За цього найбільш рання та виражена активація даного ферменту має місце в печінці та нирках. Активність лактатдегідрогенази збільшується пропорційно давності патологічного процесу, приріст активності даного ферменту у групі високостійких тварин менш виражений, а у тканині легень і нирок він відсутній. Підвищення вмісту малонового діальдегіду відбувається водночас зі зростанням активності каталази. У групі низькостійких тварин виснажуються запаси ендогенного alpha-токоферолу в печінці. Виявлено, що підвищення активності катепсину Д та лактатдегірогенази, вмісту малонового діальдегіду й alpha-токоферолу, активності каталази у внутрішніх органах після моделювання синдрому системної запальної відповіді зворотньо корелює з активністю парасимпатичної нервової системи. Показано, що селективна фармакологічна стимуляція N-холінорецепторів за умов синдрому системної запальної відповіді гальмує активацію лактатдегідрогенази та катепсину Д у всіх внутрішніх органах, частково запобігає інтенсифікації перекисного окиснювання ліпідів і активізації антиоксидантної системи, поліпшує показники виживаності щурів за умов моделі синдрому системної запальної відповіді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.61 +
Шифр НБУВ: РА355763

Рубрики:

      
4.

Дмитрієв Д. В. 
Клініко-фармакологічна взаємодія пропофолу та анальгетиків з модифікаторами мікросомальних монооксигеназ (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.28 / Д. В. Дмитрієв ; Одес. нац. мед. ун-т. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше проведено дослідження можливості виникнення небажаних ефектів і синдрому інфузії пропофолу за сумісного застосування пропофолу й анальгетиків з різним механізмом дії: кеторолаком, диклофенаком, трамадолом, буторфанолом за анестезіологічного забезпечення у дітей. Розроблено експериментальну модель синдрому інфузії пропофолу, яка дозволяє підтвердити токсичну дію тривалого введення пропофолу. Вперше встановлено, що попереднє введення наркотичних і ненаркотичних анальгетиків суттєво впливає на перебіг анестезії та підсилює токсичні негативні ефекти пропофолу за проведення анестезіологічного забезпечення у дітей. Доведено, що попереднє введення наркотичних анальгетиків гальмує метаболізм пропофолу та підсилює його гепатотоксичність. Вперше на підставі вивчення фармакодинамічної та фармакокінетичної взаємодії розроблено раціональні та безпечні поєднання анальгетиків і пропофолу у дітей та виявлено негативний вплив пропофолу на біотрансформацію диклофенаку. В експерименті доведено вибірковість впливу інгібіторів цитохрому P450 на метаболізм, фармакокінетику та фармакологічний ефект анестетиків та анальгетиків, яка визначається спорідненістю інгібіторів до тих ізоформ цитохрому P-450, які беруть участь у метаболізмі даних лікарських речовин, що підтверджують клінічні дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.451 + Р281.7/9 пропофол
Шифр НБУВ: РА384026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Амірханов В.М. 
Координаційна хімія карбациламідофосфатів: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.01 / В.М. Амірханов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 34 с. — укp.

Визначено, що необхідною й достатньою умовою утворення площинного фрагмента OCNPO є бідентатно-циклічна координація КАФ ліганду в депро-тонованій формі через атоми кисню карбонільної та фосфорильної груп з утворенням шестичленних металоциклів. Для КАФ лігандів у нейтральній формі виявлено явище внутрішньомолекулярної самоорганізації, яке визначає дизайн координаційної частки. Показано, що координаційно ненасичені трис-комплекси лантаноїдів можуть бути використаними як структурні блоки для супрамолекулярних систем. На підставі біологічних тестів протипухлинного препарату "Бензотеф" та його комплексів з лантаноїдами доведено, що синтез та дослідження координаційних сполук на основі відомих протипухлинних препаратів фосфорамідного типу є шляхом до удосконалення їх біохімічних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г125.232.1
Шифр НБУВ: РА320120 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Власенко О.Г. 
Методика використання системи завдань екологічного змісту в навчанні хімії студентів аграрних спеціальностей: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.Г. Власенко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему формування екологічних знань студентів аграрних спеціальностей на основі поєднання основних ідей хімічних, екологічних та фахових дисцилін. Виділено інваріантні та варіативні хіміко-екологічні поняття, пов'язані зі специфікою сільськогосподарського виробництва. Розроблено систему завдань екологічного змісту та запропоновано їх класифікацію на базі поєднання екологічного змісту навчального матеріалу, способу розв'язання, форми подання, дидактичної мети, характеру пізнавальної діяльності, особливостей розумових дій, форми організації їх виконання. Створено методичну систему використання завдань екологічного змісту за умов кредитно-модульного вивчення курсу "Загальна та неорганічна хімія". Запропоновано методи використання завдань екологічного змісту на лабораторно-практичних заняттях та під час самостійної роботи студентів. Експериментально підтверджено позитивний вплив розробленої методичної системи на формування екологічних знань студентів аграрних спеціальностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г.р3-3 +
Шифр НБУВ: РА362954

Рубрики:

      
7.

Вороненко Т. І. 
Методичні засади реалізації екологічної складової курсу хімії на факультативних заняттях в основній школі: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / Т. І. Вороненко ; Ін-т педагогіки НАПН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено стан і можливості реалізації екологічної складової змісту хімічної освіти на факультативних заняттях в основній школі. Обгрунтовано, відібрано й структуровано теоретичний зміст і експериментальну частину факультативного курсу дослідницького характеру "Хімія і довкілля". Визначено мету факультативу, що сприяє виявленню інтересів і здібностей учнів, посиленню мотивації навчання хімії, подальшій профільній орієнтації. Встановлено, що організаційно-методичними умовами вивчення факультативу є поєднання лекційних і практичних занять, виконання індивідуальних і групових досліджень, умотивованість навчання учнів, міжпредметний характер змісту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г. р21-312 + Г. р21-362
Шифр НБУВ: РА377098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Федорів Т.М. 
Методичні засади створення і реалізації факультативного курсу "Хімія в побуті" в основній школі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Т.М. Федорів ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано мету, завдання, дидактичні принципи, критерії відбору змісту навчального матеріалу та структуру факультативного курсу "Хімія у побуті", розроблено методичні рекомендації щодо проведення факультативних занять. На підставі комплексного аналізу виявлено педагогічні умови, що сприяють формуванню в учнів умінь застосовувати знання теорії хімії у повсякденному житті. Запропоновано модель управління даним процесом, експериментальним шляхом перевірено її результативність та педагогічну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г. р(4УКР)21-36
Шифр НБУВ: РА331124

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Тишкін 
Механізми і фармакологічна корекція порушень скорочувальної активності судин, індукованих іонізуючим гама-випромінюванням: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.03.05 / Сергій Михайлович Тишкін ; АМН України ; Інститут фармакології та токсикології. — К., 2003. — 38 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.13-638 + Р410.2-5
Шифр НБУВ: РА322613

Рубрики:

      
10.

Кириченко С.В. 
Молекулярні механізми гіперскоротливості судин, індукованої іонізуючим опроміненням, та її фармакологічна корекція: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / С.В. Кириченко ; АМН, Держ. установа "Ін-т фармакології та токсикології АМН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено, що терапевтична ефективність досліджуваних сполук може бути вираженою співвідношенням 1,0 : 0,6 : 0,4. Доведено, що ефект ліпосомального кверцетину обумовлений адитивною дією вільного кверцетину та фосфатидилхолінових ліпосом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-29 + Р410.030-29 + Р410.030-29
Шифр НБУВ: РА367719

Рубрики:

      
11.

Варзацький О.А. 
Направлений синтез та фізико-хімія несиметричних макробіциклічних трис-диімінатних комплексів заліза (II): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.А. Варзацький ; Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського НАН України. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Визначено стратегію конструювання раніше невідомих аксіально та меридіанально несиметричних клатрохелатів заліза (II), розроблено загальні методи синтезу сполук даного типу. Розглянуто можливість застосування елементооксидних матриць як топохімічної захисної групи для твердофазного синтезу клатрохелатів. Виявлено роль металохелатного скелета у стеричному контролі реакції утворення сполук із геометрично-ізомерними макрокаркасами. Вперше отримано імобілізовані на поверхні неорганічних матриць макробіциклічні системи, синтезовано 23 нові сполуки. З використанням рентгеноструктурного аналізу і фізико-хімічних методів дослідження отримано дані про структуру, спектральні та електрохімічні властивості синтезованих сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.116
Шифр НБУВ: РА307904 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Колесова Н.В. 
Особливості альтерації і репаративної регенерації епітелію ясен при генералізованому пародонтиті та їхня фармакологічна корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.В. Колесова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Показано, що в перебігу хронічного запально-дистрофічного процесу в тканинах пародонта доцільно виділяти, окрім доклінічної стадії та стадії клінічних проявів, післяклінічну стадію. Визначено її клінічну, лабораторну та морфологічну характеристики. Виявлено, що у випадках порушення регенерації епітелію ясен у клітинах зберігаються гіпоксія та енергетичні зміни, які гальмують розвиток фази клітинного диференціювання, після проведення курсу протизапального лікування. Це є передумовою недостатності бар'єрної функції епітелію ясен та однією з причин скорочення періодів ремісії генералізованого пародонтиту. Встановлено, що зміни тканин пародонту у післяклінічній стадії генералізованого пародонтита потребують цілеспрямованої фармакологічної корекції. Раціональним є застосування препаратів метаболічного типу дії з антигіпоксичним ефектом, одним з представників яких є цитопротектор "Мілдронат". Зазначено, що у комплексі ці заходи покращують регенерацію тканин пародонта й епітелію ясен, подовжують строки ремісії генералізованого пародонтита.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-52
Шифр НБУВ: РА318149 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Кравчун Н.О. 
Особливості формування серцево-судинних ускладнень цукрового діабету II типу у хворих із різними проявами метаболічного синдрому та їх фармакологічна корекція: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.14 / Н.О. Кравчун ; Ін-т пробл. ендокринної патології ім. В.Я.Данилевського АМН України. — Х., 2007. — 40 с. — укp.

Визначено механізми формування та прогресування серцево-судинних ускладнень цукрового діабету (ЦД) II типу з різними проявами метаболічного синдрому. На підставі результатів проведеного комплексного обстеження населення Харківщини та груп високого ризику розвитку ЦД, артеріальної гіпертензії, метаболічного синдрому визначено розповсюдженість 4- та 5-компонентного метаболічного синдрому та його окремих складових. Установлено вплив кожної складової метаболічного синдрому на розвиток серцево-судинних ускладнень у хворих на ЦД II типу та визначено їх найбільш несприятливе кардіоушкоджувальне сполучення. Обгрунтовано наявність прямого зв'язку між ступенем дисглікемії у хворих за наявності метаболічного синдрому з атеросклеротичними особливостями структурно-функціональних змін міокарда лівого шлуночка. На підгрунті визначення особливостей формування серцево-судинних ускладнень у хворих на ЦД II типу з різними проявами метаболічного синдрому сформульовано нову стратегію та тактику проведення комплексної агресивної терапії цим пацієнтам залежно від кількості складових і тривалості захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 +
Шифр НБУВ: РА350258

Рубрики:

      
14.

Сіваченко Г.В. 
Порівняльна фармакологічна характеристика циназепаму та гідазепаму - проліків 1,4-бенздіазепінової структури: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / Г.В. Сіваченко ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2004. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено фармакологічний спектр психотропної дії нового транквілізатора циназепаму. Показано, що циназепам має високу протисудомну активність відносно судом різної етіології, седативний та міорелаксувальний ефекти, зіставлені з аналогічними показниками для феназепаму. Встановлено, що концентрація 3-оксифеназепаму в головному мозку мишей під час введення їм циназепаму на порядок перевищує вміст вихідного препарату, що впливає на спектр фармакологічної активності циназепаму. Виявлено високий протисудомний ефект проліків на прикладі експериментальної моделі осередкової епілепсії. Запропоновано експериментальну модель циклічних генералізованих нападів, викликаних аплікацією тіосемікарбазиду на кору головного мозку щурів, що аналогічна клінічній картині епілепсії, перебіг якої характеризується деякою періодичністю. Здійснено прогноз кінетики вмісту проліків у головному мозку піддослідних тварин на підставі параметрів їх фармакодинаміки. Визначено взаємозв'язок протисудомного ефекту проліків та їх вмісту у біофазі дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 бенздіазепін +
Шифр НБУВ: РА328816

Рубрики:

      
15.

Хоменко Ж.А. 
Порушення гемодинаміки, обміну ліпідів, оксиду азоту у хворих на гіпертонічну хворобу із супутнім ожирінням та їх фармакологічна і дієтична корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Ж.А. Хоменко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення показників добового моніторування артеріального тиску, ехокардіографії, мікроциркуляції, обміну азоту оксиду, жирних кислот, ейкозаноїдів у хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) із супутнім ожирінням виявлено особливості гемодинаміки, вмісту сироваткових ліпідів, спектру жирних кислот мембран еритроцитів і функції ендотелію. Установлено кореляційні зв'язки між гуморальними змінами та порушеннями гемодинаміки в цій групі хворих. Проаналізовано ефективність медикаментозного лікування еналаприлом або гуанфацином у комбінації з гіпокалорійною дієтотерапією у хворих на ГХ з супутнім ожирінням. Доведено ефективність застосування еналаприлу у комбінації з дієтотерапією стосовно впливу на функцію ендотелію, стан мікроциркуляції, метаболізм арахідонової кислоти та жирнокислотний спектр ліпідів еритроцитарних мембран, а також виявлено ефективність використання гуанфацину в комбінації з дієтотерапією у зазначених хворих для корекції гіпертригліцеридемії та покращання мікроциркуляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5 + Р415.202.1-5 +
Шифр НБУВ: РА327268

Рубрики:

      
16.

Руденко С.С. 
Протимікробна активність та фармакологічна дія гетероциклічних похідних хінолінію, що вміщують фрагменти аміноцукрів: автореф. дис... канд. мед. наук : 03.00.07 / С.С. Руденко ; Держ. установа "Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України". — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Проведено скринінг та досліджено перспективні протимікробні гетероциклічні похідні хінолінію, що вміщують активні фрагменти аміноцукрів. Визначено й охарактеризовано патогени біотопу бронхолегеневої системи у хворих на обструктивний бронхіт (ОБ). Досліджено рівні протимікробної активності та вплив музейних і клінічних штамів мікроорганізмів IV, V, XVII - XX груп похідних аміноцукрохінолінію. Доведено наявність впливу певних досліджених сполук на базові фактори хвороботворності клінічно значущих патогенів, що вегетують в біотопі дихальних шляхів. Визначено їх протиадгезивну, антилізоцимну та протиімуноглобулінову активність, спроможність елімінувати плазміди ентеропатогенності й антибіотикорезистентності, а також запобігати мікмікробній передачі R-плазмід у процесі кон'югації. Вивчено гостру та хронічну токсичність, кумулятивні ефекти й алергізувальні / десенсибілізувальні властивості хінолінієвих сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.81 +
Шифр НБУВ: РА365809

Рубрики:

      
17.

Толстанов О.К. 
Протимікробна активність, токсичність і фармакологічна дія гетероциклічних сполук, що вміщують фрагменти металоценів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / О.К. Толстанов ; Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

За результатами досліджень 52-х сполук - четвертинних похідних хіноліну, вміщуючих металоцени, виявлено речовини з високим рівнем та широким спектром протимікробної активності щодо грампозитивних клінічно значущих бактерій і кандид. Установлено порівняно малу токсичність (IV - V класи токсичності за класифікацією Д.Л.Заугольникова) в окремих металоорганічних сполук, а також слабо виражені та зворотньо відновлюючі ефекти кумуляції та деякі десенсибілізувальні властивості. Щодо гетероциклічних сполук, вміщуючих металоцени з катіонами заліза та міді, повільно формується стійкість мікроорганізмів (мінімальна інгібуюча концентрація в 2 - 3 рази підвищується лише через 30 - 40 пасажів). Доведено здатність металоценових похідних у суббактеріостатичних концентраціях знижувати продукцію анти-IgA, нейтралізувати протилізоцимну активність, інгібувати продукцію піовердину, піохетину та уреази патогенних бактерій. Установлено, що фероценові гетероциклічні сполуки у піддослідних тварин різко підвищують вміст гемоглобіну в крові та заліза в еритроцитах за сталих рівнів сироваткового заліза та інших гематологічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514-29 +
Шифр НБУВ: РА329491

Рубрики:

      
18.

Соболєв В.О. 
Протимікробна та фармакологічна дія антисептиків - похідних фенолу і четвертинного амонію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / В.О. Соболєв ; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено новий антимікробний лікарський препарат "Антифунгін". Наведено дані щодо антимікробної активності антифунгіну (АНФ), хлорнітрофенолу (НФ), нової синтетичної сполуки нітрону N - арилхінолілазометину (НАХ-4), декаметоксину (ДК), декаміну (ДМ), мірамістину (МР), одержані внаслідок проведених мікробіологічного, фізико-хімічного, фармацевтичного, фізіологічного досліджень на 152-х музейних, свіжевиділених штамах мікроорганізмів. Установлено протимікробний спектр нових антисептичних лікарських засобів. Вивчено особливості формування резистентності до антисептиків у стафілококів, кандид. Формування стійкості у мікроорганізмів до АНФ, ДМ, НАХ-4, ДК, НФ розглянуто як їх універсальний захисний механізм. З'ясовано, що антибіотикорезистентні штами стафілокока зберігають високу чутливість до АНФ та інших антисептиків. За результатами дослідження фізико-хімічної стабільності, протимікробної активності 5-ти серій АНФ показано, що препарат протягом тривалого часу добре зберігає специфічну дію стосовно стафілокока. У дослідах на тваринах не виявлено шкірно-подразнювальну, токсичну дію на організм АНФ, НФ, ДМ. За тривалих дослідів не виявлено змін вмісту гемоглобіну, кількості еритроцитів, лейкоцитів, лейкоцитарної формули периферичної крові, а також патоморфологічних змін шкіри, внутрішніх паренхіматозних органів. Відзначено, що застосування АНФ у 480-ти хворих забезпечило одужання пацієнтів з висівкоподібним лишаєм, епідермофітією, мікроспорією, кандидамікозом, стрептостафілодерміями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.812/813-29 +
Шифр НБУВ: РА340333

Рубрики:

      
19.

Циунчик Ю.Г. 
Рання діагностика і фармакологічна корекція ураження гепато-біліарної системи при муковісцидозі у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Ю.Г. Циунчик ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Науково обгрунтовано новий напрямок в комплексному лікуванні хворих на муковісцидоз, який базується на впровадженні діагностичних і лікувально-профілактичних заходів, розроблених на підставі досліджень особливостей ураження гепато-біліарної системи. Розширено уявлення щодо патофізіології біліарного тракту у випадку муковісцидозу. Встановлено взаємозв'язок його генотипу, клінічної форми з віком та статтю хворої дитини з ураженням печінки. Виділено ультразвукові (розміри лівої частки печінки, діаметри ворітної та селезінкової вен, коефіцієнт співвідношення правої та лівої часток печінки) та біохімічні (активність лактатдегідрогенази-5 та лужної фосфатази) показники, які найбільш об'єктивно відображають морфо-функціональний стан печінки, стадію захворювання. Удосконалено систему ведення хворих на муковісцидоз дітей шляхом оптимізації патогенетичної терапії на госпітальному та амбулаторному етапах, спрямованої на корекцію гепато-біліарних порушень. Обгрунтовано використання урсодезоксихолевої кислоти залежно від ступеня ушкодження гепато-біліарної системи у випадку муковісцидозу в дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.5-5 + Р733.419.9-5 +
Шифр НБУВ: РА324367

Рубрики:

      
20.

Урсол Н.Б. 
Ревматоїдна міопатія: методи оцінки, фармакологічна та функціональна корекція (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / Н.Б. Урсол ; Нац. наук. центр "Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска" АМН України. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Розглянуто питання щодо корекції патологічних змін у м'язах у разі ревматоїдного артриту (РА) за допомогою ізометричного навантаження та тіотриазоліну (ТТ). На моделі ад'ювантного артриту щурів оцінено роль аутоімунного запалення в розвитку міопатії. Вивчено вплив терапії метотрексатом (МТ) і можливість зменшення його негативних ефектів за допомогою ТТ. Встановлено, що у хворих на РА відбувається втрата маси тіла переважно за рахунок м'язового компонента з відносним накопиченням жиру. Виявлено тісний кореляційний зв'язок між часткою м'язів та рівнем в крові прозапальних цитокінів. Доведено, що маса м'язів та індекс м'язової сили впливають на функціональні можливості пацієнтів. Розроблено комплекс дозованого індивідуалізованого ізометричного навантаження для корекції міопатії, який виявився ефективним засобом нормалізації композиції тіла та покращання функціонального стану хворих. Показано в експерименті та підтверджено в клініці, що ТТ володіє власною протизапальною активністю у випадку РА, підсилює позитивний вплив ізометричного навантаження, зменшує гепатотоксичну дію МТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161-3 +
Шифр НБУВ: РА345752

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського