Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (36)Наукова електронна бібліотека (67)Реферативна база даних (3343)Книжкові видання та компакт-диски (1354)Журнали та продовжувані видання (38)
Пошуковий запит: (<.>K=ФІНАНСОВИЙ$<.>+<.>K=КОНТРОЛІНГ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 402
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Калабухова С.В. 
Аналіз і управління оборотним капіталом підприємства (на матеріалах сервісних підприємств агропромислового комплексу Івано-Франківської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / С.В. Калабухова ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням аналізу і управління оборотним капіталом підприємства у відповідності з сучасними вимогами до побудови та організації бухгалтерського обліку в ринкових умовах господарювання. В роботі розроблено новий підхід до поглибленого дослідження питань сутності оборотного капіталу та визначення тих функцій, які він виконує у ринковому механізмі, і на основі цього підходу розроблено методику фінансового та управлінського аналізу оборотного капіталу для підприємств різних форм власності. Встановлено, що у статиці реалізується фінансовий аспект аналізу, а у динаміці - управлінський. Автором створено модель управління дебіторською заборгованістю неплатоспроможних дебіторів і запропонований новий підхід до нормування елементів оборотних активів на основі даних управлінського обліку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)321-572

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Терещенко О.О. 
Антикризове управління фінансами підприємств: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.04.01 / О.О. Терещенко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 34 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичне забезпечення антикризового управління фінансами підприємств. Визначено базові складові теоретичної парадигми та фінаново-економічного механізму антикризового фінансового менеджменту. З застосуванням економетричних методів обробки економічної інформації розроблено й апробовано вісім дискримінантних моделей діагностики фінансової кризи на підприємстві. Запропоновано методичні підходи до побудови фінансового контролінгу на підприємстві та обгрунтовано концепцію управління ризиками, що містить контролінг ризиків і внутрішній аудит. Розроблено методичні рекомендації щодо складання плану антикризових заходів, оцінки ефективності антикризового управління, а також визначено місце санаційного аудиту як засобу зменшення інформаційної асиметрії та верифікації антикризового плану. Удосконалено методичні підходи до фінансового забезпечення антикризових заходів. З'ясовано основні домінанти державної політики стосовно фінансової підтримки вітчизняних підприємств, що перебувають у кризі, та запропоновано шляхи її гармонізації зі стандартами Європейського Союзу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-932.1-21 +
Шифр НБУВ: РА338868

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Дереконь В.М. 
Аудит як форма фінансового контролю та складова адміністративно-правової інфраструктури детінізації економічних відносин в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.М. Дереконь ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено проблеми підвищення ефективності аудиту як форми фінансового контролю. Удосконалено нормативно-правове забезпечення інтеграції аудиту в адміністративно-правову інфраструктуру протидії очевидним і неочевидним (тіньовим) адміністративним деліктам, порушенням фінансової дисципліни, детінізації економічних відносин в Україні. Проаналізовано проблемну ситуацію та світовий досвід удосконалення аудиту як форми фінансового контролю. Розкрито його можливості як засобу протидії порушенням фінансової дисципліни та елементу адміністративно-правової інфраструктури детінізації економічних відносин. Обгрунтовано необхідність створення цілісної системи фінансового контролю в державі шляхом включення в неї недержавних форм внутрішнього та зовнішнього аудиту, а також розробки та законодавчого закріплення в комплексному нормативно-правовому акті адміністративно-правових підстав, процесуальних процедур, стандартів і нормативів проведення, документального оформлення та реалізації результатів аудиторської перевірки. Показано доцільність створення адміністративно-правового механізму взаємодії органів державного та недержавного аудиту, внутрішніх та зовнішніх аудиторів, створення адміністративно-правових передумов забезпечення незалежності та об'єктивності недержавних аудиторів під час проведення аудиту, фіксації його результатів, підготовці висновку, досягнення основної мети фінансового контролю - виявлення недостатніх фінансових операцій, звітів, балансів та порушень фінансової дисципліни, очевидних та неочевидних (тіньових) адмінделіктів, інших тіньових проявів. Обгрунтовано необхідність виконання положень Концепції Адміністративної реформи щодо зменшення кількості перевірок за рахунок створення, наприклад, інформаційно-аналітичних систем і баз даних "кабінетного аудиту". Розроблено проект Закону України "Про фінансовий контроль" як комплексний нормативно-правовий акт, необхідний для формування цілісного механізму аудиторського контролю за фінансово-господарською діяльністю суб'єктів господарювання. Розроблено законопроекти щодо внесення змін і доповнень до Закону України "Про аудиторську діяльність" та законодавчі акти України, спрямовані на підвищення ролі аудиту як форми фінансового контролю та елементу адміністративно-правової інфраструктури детінізації економічних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.8 + Х829(4УКР)201 +
Шифр НБУВ: РА353734

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Мандриченко О. В. 
Аудиторська діяльність в Україні: фінансово-правовий аспект: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. В. Мандриченко ; Держ. НДІ МВС України. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Висвітлено історичні передумови зародження та становлення аудиторської діяльності. Визначено сутність аудиторської діяльності в системі фінансового контролю, її функції, запропоновано авторське її трактування. Розкрито співвідношення поняття "аудиторська діяльність" з такими поняттями, як: "аудиторський контроль", "недержавний фінансовий контроль", "аудит", "інші аудиторські послуги". Наведено авторське визначення фінансового аудиту. Сформульовано перелік послуг, що можуть спільно проводитися з аудитом, та тих, проведення яких одночасно з аудитом не допускається. Проведено класифікацію аудиту за видами (ініціативний, передбачений законодавством, обов'язковий) та формами (вступний, попередній, поточний, наступний), з'ясовано співвідношення понять "аудит, передбачений законодавством" та "обов'язковий аудит". Розроблено пропозиції щодо розширення вимог до кандидатів, які мають намір займатися аудиторською діяльністю. Визначено напрями регулювання аудиторської діяльності. Розглянуто особливості страхування професійної відповідальності аудиторів. Обгрунтовано необхідність внесення змін і доповнень до чинного законодавства України, закрема, Закону України "Про аудиторську діяльність" та інших нормативно-правових актів, що суттєво вплинуть на розвиток аудиторської діяльності та захист інтересів користувачів фінансової звітності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)0 + Х819(4УКР)071
Шифр НБУВ: РА384162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Петренко К.В. 
Банківська діяльність та механізм її регулювання в умовах ринкової трансформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / К.В. Петренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 19 с.: табл. — укp.

Досліджено суть банківської діяльності та механізм її регулювання з використанням фінансово-економічних і адміністративних методів і відповідних їм інструментів. Розкрито економічну природу та доведено об'єктивну необхідність регулювання банківської діяльності за умов ринкової трансформації. З'ясовано, що фінансовий механізм її регулювання реалізується шляхом провадження комплексу заходів законодавчого, нормативного та фіскального характеру. Досліджено зміст та структуру методів державного регулювання, а також їх вплив на діяльність комерційних банків. Висвітлено вплив грошово-кредитної політики НБУ на вітчизняну банківську систему за умов ринкової трансформації. Визначено особливості застосування банківського нагляду за умов трансформаційної економіки. Запропоновано нові підходи до прийняття рішень у сфері регулювання діяльності комерційних банків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10 +
Шифр НБУВ: РА329893

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Дубенко Н.В. 
Бухгалтерський облік і контроль грошових коштів та розрахунків на державних підприємствах Міністерства аграрної політики України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Н.В. Дубенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено рекомендації щодо удосконалення бухгалтерського обліку та контролю грошових коштів і розрахунків на державних підприємствах Міністерства аграрної політики України. Здійснено теоретичне та практичне дослідження проблемних питань відображення в бухгалтерському обліку операцій з грошовими коштами й розрахунками та проведення контролю за їх здійсненням. Розкрито зміст понять "грошові кошти", "розрахунки", "державний внутрішній фінансовий контроль", "внутрішній контроль", "внутрішній аудит". На підставі дослідження теоретико-методологічного та практичного аспектів обліку розрахунків проаналізовано розвиток їх форм. Показано вплив різних форм розрахунків на облікові процедури. Визначено найбільш ефективні форми (способи) розрахунків і запропоновано нововведення в сфері обліку розрахункових операцій. Обгрунтовано необхідність складання звіту про рух грошових коштів, показано можливість ефективного використання одержаної інформації. Проаналізовано грошові потоки державних підприємств Міністерства аграрної політики та запропоновано алгоритм їх дослідження. Наведено оцінку стану внутрішньогосподарського контролю операцій з грошовими коштами та розрахункам на підприємствах Міністерства аграрної політики України, запропоновано заходи щодо посилення його ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.1-149.3 +
Шифр НБУВ: РА346195

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Брохун Н. С. 
Бухгалтерський облік як інструмент інформаційного забезпечення системи контролінгу: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Н. С. Брохун ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтувано теоретичні положення та розроблено практичні рекомендації з вдосконалення облікового забезпечення системи контролінгу. Виокремлено етапи розвитку системи контролінгу та визначено передумови його історичного формування, з'ясовано причини існуючих протиріч у тлумаченні даної категорії. Вдосконалено трактування контролінгу як системи, яка забезпечує координацію інформаційних підсистем системи управління, й уточнено теоретичні складові системи контролінгу. Встановлено вимоги системи контролінгу щодо бухгалтерського обліку як інструменту його інформаційного забезпечення. Визначено складові організації бухгалтерського обліку за умов функціонування системи контролінгу. Запропоновано в частині технологічної складової організації бухгалтерського обліку порядок формування внутрішніх звітів і графіків їх документообігу. З'ясовано особливості комп'ютеризації системи контролінгу та сформульовано критерії вибору комп'ютерного програмного забезпечення за впровадження системи контролінгу на підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-218
Шифр НБУВ: РА376140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Волковинська Т.В. 
Валютно-фінансові відносини в західноєвропейському інтеграційному процесі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Т.В. Волковинська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Проаналізовано наявну теоретичну базу процесу європейської економічної інтеграції, систематизовано знання щодо закономірностей та особливостей її розвитку за умов глобалізації світогосподарських процесів. Розкрито економічну сутність валютно-фінансових відносин у процесі інтеграції країн-членів Європейського Союзу (ЄС), об'єктивні передумови й етапи їх розвитку, вплив на систему сучасних міжнародних економічних відносин. Досліджено умови, причини, цілі та завдання створення Економічного і Валютного союзу країнами-членами ЄС, ефективність його функціонування, економічні та соціальні наслідки для кожної окремої країни-учасника єврозони, а також регіонального угруповування у цілому. Розглянуто механізм формування та розвитку європейської валютно-фінансової інтеграції, його інституційно-функціональну структуру, елементи, проблеми та напрямки удосконалення. Охарактеризовано регіональні та міжнародні наслідки, перспективи і проблеми європейської валютно-фінансової інтеграції, її вплив на процес формування майбутньої міжнародної фінансової архітектури, а також процес трансформації та адаптації валютно-фінансових систем східноєвропейських країн - майбутніх членів ЄС. Визначено основні форми та напрямки подальшого поглиблення співробітництва України з ЄС у валютно-фінансовій сфері для реалізації стратегічного курсу нашої держави на поступову повномасштабну інтеграцію в європейський економічний, а також валютно-фінансовий простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)826
Шифр НБУВ: РА312634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Малишенко К.А. 
Вдосконалення реального інвестування в основні виробничі фонди машинобудівного підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / К.А. Малишенко ; Східноукр. нац. ун-т. — Луганськ, 2001. — 25 с. — укp.

Розглянуто питання вдосконалення відтворення основних виробничих фондів машинобудівного підприємства. Запропоновано ряд теоретичних і методичних рекомендацій щодо організації інвестиційного процесу на підприємстві за умов нестабільного економічного середовища. Запропоновано методику визначення впливу інфляції під час інвестиційного проектування з використанням коефіцієнтів чутливості, а також формулу визначення економічної ефективності лізингових операцій для підприємства лізингоотримувача. Надано рекомендації стосовно створення підсистеми контролінгу величини реальних інвестицій з урахуванням впливу інфляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-56
Шифр НБУВ: РА313276 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Новосад Л.Я. 
Внутрішні позики як фінансовий ресурс державного бюджету: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Л.Я. Новосад ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1999. — 18 с. — укp.

В дисертації досліджуються внутрішні позики як фінансовий ресурс державного бюджету. На основі дослідження сутнісно-теоретичних засад державного кредиту доведено, що державний кредит є іманентною складовою державних фінансів. Проведений практичний аналіз функціонування системи внутрішніх державних позик та стану внутрішнього державного боргу України, визначені основні напрями фінансової політики оптимізації заборгованості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.636

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Стахорський О. О. 
Вплив інновацій на формування експортного потенціалу аграрних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. О. Стахорський ; Міжнар. ун-т бізнесу і права. — Херсон, 2010. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано концепцію експортно-орієнтованої інноваційної програми аграрних підприємств Херсонської області та цілісний комплекс регіональних проектів інноваційного розвитку аграрних підприємств, який має на меті забезпечення високої ефективності агровиробництва, підвищення конкурентоспроможності підприємств і розвиток експорту аграрної продукції інноваційним шляхом. Здійснено прогноз результатів виконання програми. Запропоновано методичний підхід до відбору проектів для інноваційних програм, а також систему критеріїв, що визначають результативність експортно-орієнтованих інноваційних проектів аграрних підприємств, до якої включено: інноваційність, імідж і фінансовий стан заявника, термін виконання, вартість проекту, обсяги виробництва, експортний потенціал, готовність проекту, термін окупності, коефіцієнт рентабельності. Результатом дослідження стало визначення системи заходів покращання інноваційного клімату та стимулювання розвитку експорту аграрних підприємств Херсонської області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ХЕС)832.1
Шифр НБУВ: РА378139 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Гладкова О. В. 
Вплив інноваційно-інвестиційних процесів на фінансовий саморозвиток торговельних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / О. В. Гладкова ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського. — Донецьк, 2010. — 18 с. — укp.

Розкрито теоретичні основи інноваційно-інвестиційних процесів торговельних підприємств. Вдосконалено понятійний апарат щодо сутності дефініцій "інвестиції", "інновації", "інноваційно-інвестиційний процес". Обгрунтовано їх роль в розвитку підприємства. Визначено сутність поняття "фінансовий саморозвиток" торговельних підприємств, виділено його резерви та складові. Розкрито науково-методичні підходи щодо формування інноваційно-інвестиційного рішення в торгівлі. Розроблено комплексний підхід щодо їх прийняття. Проведено оцінку структури та динаміки інноваційно-інвестиційних процесів торговельних підприємств, джерел їх фінансування. Розкрито чинники зовнішнього та внутрішнього середовища та проаналізовано їх вплив на фінансовий саморозвиток торговельних підприємств. Наведено оцінку ефективності інноваційно-інвестиційних процесів на торговельних підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.20-55 + У9(4УКР)421.20-56
Шифр НБУВ: РА369744 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Мусієнко Н.М. 
Впровадження системи контролінгу на фармацевтичних підприємствах: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Н.М. Мусієнко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 23 с. — укp.

Науково обгрунтовано та розроблено організаційно-методичні рекомендації щодо впровадження системи контролінгу на промислових фармацевтичних підприємствах з метою підвищення цінової доступності лікарських засобів і забезпечення стратегічної конкурентоспроможності фармвиробників. Удосконалено систему контролінгу з урахуванням специфіки діяльності фармацевтичних підприємств за умов впровадження клієнтоорієнтованого підходу та менеджменту якості. Запропоновано методичні підходи до створення центрів відповідальності на даних підприємствах. Розроблено науково-практичні підходи до вдосконалення технології бюджетування з використанням процесних технологій. Висвітлено методичні засади для побудови системи контролю та відповідальності за виконання бюджетів. Розроблено методику впровадження системи збалансованих показників ефективності та на її підставі вдосконалено систему мотивації центрів відповідальності фармацевтичних підприємств. Обгрунтовано організаційно-методичне й інформаційне забезпечення системи контролінгу. Запропоновано методику оцінювання результативності та соціально-економічної ефективності впровадження та функціонування такої системи на фармацевтичних підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1-21 +
Шифр НБУВ: РА364021

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Панасенко Г.О. 
Депозитна політика банків та інструменти її реалізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Г.О. Панасенко ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено теоретичні положення, обгрунтовано методичні засади та практичні рекомендації щодо розробки депозитної політики банків й інструментів її реалізації. Досліджено теоретичні аспекти залучення вільних коштів юридичних і фізичних осіб як одних з найважливіших джерел формування ресурсного потенціалу банківської системи України. Проаналізовано особливості формування депозитних ресурсів банківських установ за умов трансформації економіки. Розроблено цілісну концепцію формування депозитної політики банку на базі розширеної класифікації активів за ступенем ризику та ліквідності, яка дозволяє адекватно моделювати стан балансу, визначити позитивні результати та недоліки в діяльності фінансової установи, більш точно розрахувати межі та горизонт депозитної політики, раціонально обгрунтувати її генеральну лінію. Створено економіко-математичну модель формування депозитної політики банку, яка дозволяє поєднати поточний фінансовий стан банківської установи та фінансові рішення, що реалізуються, з майбутнім фінансовим станом. Розроблено рекомендації щодо удосконалення механізму формування депозитної політики й інструментів її реалізації у контексті узгодження конституційних зобов'язань і фінансових можливостей банківських установ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10 +
Шифр НБУВ: РА356070

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Артус М. М. 
Державна політика та фінансовий механізм ціноутворення на сільськогосподарську продукцію: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / М. М. Артус ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2011. — 38 с. — укp.

Обгрунтовано концепцію державної політики та фінансового механізму ціноутворення на сільськогосподарську продукцію, спрямовану на забезпечення узгодженості економічних інтересів суб'єктів ринкових відносин. Здійснено комплексне дослідження теорії, практики та методології функціонування фінансового механізму ціноутворення, формування оптово-відпускних цін і визначено основні засади сучасної парадигми ціноутворення на сільськогосподарську продукцію. Розроблено та сформульовано організаційно-економічний механізм регулювання цін галузі, обгрунтовано необхідність розвитку індикативного планування та вдосконалення адміністрування ПДВ. Доведено необхідність ціноутворення на сільськогосподарську продукцію шляхом поєднання критеріїв класичної економічної теорії про визначальну роль вартості, витрат виробництва, попиту та пропозиції у формуванні цін і корисності товарів, що відображають умови виробництва й умови споживання. Обгрунтовано методологічні засади формування відпускних цін на сільськогосподарську продукцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-861-21,01
Шифр НБУВ: РА380952 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Бондарчук Н.О. 
Державна політика Чехії в галузі освіти: стан і тенденції розвитку: автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.02 / Н.О. Бондарчук ; Акад. муніцип. упр. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено реформування державної політики Чеської Республіки в галузі освіти у період підготовки до вступу в ЄС. Відзначено, що досвід реформування системи освіти даної країни у період адаптації до ЄС є корисним для України, оскільки Чехія пройшла шлях реформ у найбільш короткі строки, що дозволило уряду країни комплексно виконати завдання входження до європейського освітнього простору та проведення системи освіти у відповідність з європейськими стандартами. Досліджено досвід реформування системи освіти Чеської Республіки та запропоновано певну стратегію реформування освітньої галузі України, побудовану на засадах стратегічного планування. Умовно таку стратегію запропоновано поділити на шість блоків, кожний з яких визначає певний напрям діяльності, а саме: стратегічний, управлінський, фінансовий, управління людськими ресурсами, організаційний блок (адміністрування закладів освіти) і технологічний. Відповідні механізми реформування системи освіти України за умов їх комплексного запровадження дасть змогу найбільш ефективно вирішувати проблеми адаптації системи освіти України до вимог європейського освітнього простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4ЧЕХ)132 + Ч34(4ЧЕХ)к +
Шифр НБУВ: РА361596

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Брюшкова Н.О. 
Державне бюджетування з використанням методів фінансового контролінгу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Н.О. Брюшкова ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено методологічний підхід до реалізації державного бюджетування з використанням фінансового контролінгу. Проаналізовано суть соціально-економічного розвитку країни. Визначено теоретичні засади управління цим процесом на основі взаємозв'язку державної політики, стратегії та державного бюджету. Удосконалено принципи його формування. Проведено історико-економічний аналіз системи фінансового контролінгу та визначено її місце в системі державного управління фінансовими потоками. Сформульовано основні положення системи фінансового контролінгу, що застосовуються для організації державного бюджетування. Запропоновано метод автоматичного визначення пріоритетів соціально-економічного розвитку з застосуванням закономірностей збереження гомеостазу складних відкритих систем. Розроблено рекомендації щодо визначення пріоритетів соціально-економічного розвитку регіонів і галузей економіки України, а також стосовно організації та використання у процесі державного управління системи моніторингу соціально-економічного розвитку керованих об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3 + У9(4УКР)261.8 +
Шифр НБУВ: РА361398

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Галазюк Н.М. 
Державне регулювання результатів фінансово-економічної діяльності природних монополій: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Н.М. Галазюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено комплексну систему заходів державного регулювання результатів фінансово-економічної діяльності територіальних природних монополістів, що діють у середовищі ринкової економіки та надають комунальні послуги територіальним громадам. Запропоновано рекомендації щодо вдосконалення механізму розрахунку тарифів на комунальні послуги та стимулювання скорочення питомих витрат матеріальних і енергетичних ресурсів. Досліджено економічні умови, фінансовий стан і фінансові потоки підприємств, бюджетні субсидії та оподаткування всіх видів грошових надходжень. Проаналізовано обліково-аналітичну базу формування тарифів на комунальні послуги за витратним принципом, методи визначення результатів та їх відповідність реаліям практики функціонування монопольних утворень у вітчизняній економіці. Запропоновано рекомендації щодо зіставлення доходів і витрат для визначення результатів діяльності природних монополій. Розроблено методику державного регулювання результатів їх діяльності через фінансовий і податковий механізми. Обгрунтовано процедуру формування аналітичного базису для поєднання економічної ефективності та суспільної доступності комунальних послуг. Наведено рекомендації щодо забезпечення стабільного розвитку природних монополій за сучасних умов господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-13-93-21,01 +
Шифр НБУВ: РА356677

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Фесенко Н.С. 
Державне регулювання розвитку культури на регіональному рівні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Н.С. Фесенко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено правовий, організаційний та фінансовий механізми державного регулювання розвитку культури. З'ясовано суть понять "регулювання" як функції державного управління та "культура" - суспільного явища. Визначено цілі, методи та механізми державного регулювання. Узагальнено досвід здійснення державної політики у сфері культури в Україні та за кордоном, виділено три її моделі. Проаналізовано нормативно-правову базу регулювання сфери культури. Сформульовано основні суперечності існуючої системи державного управління її розвитком й обгрунтовано основні напрями вдосконалення відповідних механізмів на регіональному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)134 + Х819(4УКР)011.2-97 + Ч114(4УКР) к +
Шифр НБУВ: РА341769

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Бойко В.О. 
Державне регулювання розвитку ринку кредитних послуг в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.О. Бойко ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні та методологічні засади державного впливу на формування ринку кредитних послуг в Україні. Охарактеризовано основні види кредитних послуг (фінансовий лізинг, факторинг, форфейтинг, авальний й акцептний кредит), досліджено вітчизняний і зарубіжний досвід їх використання. Встановлено пріоритетність галузі АПК у сфері надання кредитних послуг. Доведено необхідність формування механізмів державного регулювання та стимулювання розвитку ринку на різних рівнях управління (міжнародному, національному, регіональному, а також на рівні підприємств та установ) з метою утворення оптимальних передумов ефективного використання та надання кредитних послуг. Обгрунтовано доцільність утворення фінансового холдингу в системі АПК на регіональному рівні управління для вирішення проблем заставних і майнових відносин, впровадження оптимальних рішень та підвищення ефективності рівня управління ризиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2 +
Шифр НБУВ: РА334197

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського