Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (3117)Книжкові видання та компакт-диски (554)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>K=УТИЛІЗАЦІЯ$<.>+<.>K=ВІДХОДІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 417
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кардашук В. С. 
Автоматизація керування процесом аерозольного нанокаталізу в системах утилізації відходів хлорорганічного синтезу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / В. С. Кардашук ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано систему автоматизації керування процесом аерозольного нанокаталізу для утилізації відходів хлорорганічного синтезу з застосуванням сучасних програмно-технічних засобів для підвищення ефективності процесу утилізації широкого спектру хлорорганічних відходів хімічного виробництва та збільшення виходу продуктів для подальшого синтезу. Розроблено математичну модель процесу та проведено його декомпозицію на підсистеми. Запропоновано структуру та методи реалізації дворівневої системи автоматизації керування процесом. Встановлено методи компенсації збурень та координації контурів керування. Визначено програмне забезпечення системи автоматизації та систему відображення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л610.94
Шифр НБУВ: РА373672 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Письменський О. В. 
Автоматизована система керування процесами згущення шламових вод і освітлення відходів флотації в радіальному згущувачі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / О. В. Письменський ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 22 с.: рис. — укp.

Удосконалено математичну модель процесів згущення й освітлення шламу як об'єкта автоматизованого керування, яка враховує зміни вмісту твердої фази в пульпі по висоті згущувача й її характеристик, що впливають на параметри моделі. Одержано аналітичні залежності щільності згущеного продукту від його витрати, щільності зливу від витрати флокулянта та рівня згущеного продукту від навантаження по твердій фазі, що підвищує її точність. Вперше запропоновано метод автоматизованого керування радіальним згущувачем, в якому використовується стабілізація рівня згущеного продукту зміною початкового навантаження, введено корекцію заданої щільності згущеного продукту пропорційно щільності зливу, а також компенсацію зміни навантаження на вході процесу пропорційною витратою флокулянта та його дозування за відхиленням щільності зливу від заданого. Вперше синтезовано цифрову систему адаптивного автоматичного керування процесом згущення й освітлення шламу на основі принципу стохастичної еквівалентності та відновлення динамічних параметрів об'єкта за спостереженнями, завдяки чому забезпечується задана якість регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И413-43
Шифр НБУВ: РА385985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
3.

Удовицький Д.В. 
Автоматизована система розкрою листового прокату в суднобудуванні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.08.04 / Д.В. Удовицький ; Укр. держ. мор.техн. ун-т ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2001. — 15 с.: рис. — укp.

Розроблено метод автоматичного формування планів розкрою та призначення маршрутів вирізки деталей. Запропоновано методи, які забезпечують виконання технологічних вимог, дозволяють враховувати організаційні особливості виробництва, мінімізувати теплові деформації, витрати електроенергії та робочих газів у процесі теплового різання. Наведено методи автоматичного розрахунку та використання розмірених відходів. Запропоновано проект автоматизованого робочого місця для подолання недоліків, властивих прийнятій організації технологічної підготовки суднобудівного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О42-060.13
Шифр НБУВ: РА314145 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Трач С.В. 
Агроекологічне обгрунтування утилізації відходів спиртового виробництва: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / С.В. Трач ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Висвітлено один з методів утилізації відходів спиртового виробництва шляхом внесення під сільськогосподарські культури (вологозарядові поливи за норм 500, 750 і 1 000 т/га) та результати цього заходу. Проведено комплексну іригаційну оцінку відходів, досліджено їх придатність для поливу. Установлено вплив на фізико-хімічні, фізичні та хімічні властивості, на мікробіологічну активність чорнозему типового, важкосуглинкового. Доведено, що відходи за оптимальних доз позитивно впливають на врожайність і якість сільськогосподарських культур. Установлено, що використання відходів спиртового виробництва спричиняє зміни у структурному складі, сприяє нагромадженню у грунті окремих елементів живлення, підвищенню мінералізації грунтової водної витяжки, покращанню загальної біологічної активності. Визначено найефективнішу дозу внесення відходів (750 т.га), яка має забезпечити максимальну утилізацію та уникнення негативного впливу на грунт і сільськогосподарські культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.5 +
Шифр НБУВ: РА360872

Рубрики:

      
5.

Мовчан 
Агрохімічна оцінка нових видів органічних добрив на основі відходів міст: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Микола Михайлович Мовчан ; Національний аграрний ун-т. — К., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.52
Шифр НБУВ: РА332645

Рубрики:

      
6.

Прінь О.М. 
Аерозольний каталіз і його застосування в окисненні аміаку та знешкодженні сполук зв'язного азоту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / О.М. Прінь ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено новий спосіб організації газофазних гетерогенно-каталітичних хімічних перетворень із використанням каталізатора (без носія) у вигляді аерозолю ультрамалих частинок. Каталітична система може представляти собою моно- чи полікомпонентну механічну суміш індивідуальних хімічних речовин. Наведено результати лабораторних досліджень процесів окиснення органічних і неорганічних сполук, які містять азот, і процесу відновлення оксидів азоту в аерозолі каталітично-активних наночастинок. Сформульовано деякі основні положення нового напрямку у технології здійснення газофазних каталітичних процесів, названого аерозольним каталізом, який здійснюється у реакторі з комбінацією псевдорозрідженого шару інертних частинок і циркулюючим шаром дрібнодисперсного каталізатора. Проаналізовано переваги даного методу у порівнянні з традиційними. Викладено основні технічні рішення щодо практичного застосування аерозольного каталізу для процесів окиснення аміаку у виробництві азотної кислоти та термокаталітичного знешкодження промислових відходів, які мають зв'язаний азот. Представлено результати проектних розробок і пілотних випробувань, які підтверджують виробничу спроможність запропонованої технології стосовно процесу знешкодження органічних відходів, що містять азот. Виявлено економічну ефективність використання аерозольного каталізу у процесах виробництва азотної кислоти та знешкодження відходів зі зв'язаним азотом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л224.420.3
Шифр НБУВ: РА321053 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Майстренко О.Ф. 
Бетони з використанням заповнювачів на основі продуктів спалювання твердих побутових відходів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / О.Ф. Майстренко ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання отримання бетонів із використанням заповнювачів на базі продуктів спалювання твердих побутових відходів (ТПВ). Досліджено продукти спалювання ТПВ заводів Дніпропетровська, Києва, Севастополя, Харкова з метою з'ясування можливості їх використання в промисловості будівельних матеріалів. Встановлено, що одним з методів стабілізації складу продуктів спалювання ТПВ може бути їх поділ на фракції, що дозволяє одержати заповнювачі з більш стабільними показниками хімічних і фізико-технічних властивостей. Досліджено хімічні властивості та гідравлічну активність продуктів спалювання ТПВ, вивчено їх взаємодію з продуктами гідратації цементу. Отримано різні склади бетонів із використанням заповнювачів з продуктів спалювання ТПВ; вивчено вплив складів продуктів спалювання ТПВ на міцність і морозостійкість бетонів. Проведено санітарно-гігієнічну оцінку продуктів спалювання ТПВ і бетонів на їх основі, визначено їх раціональну область використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.601.33 + Н626.102.16
Шифр НБУВ: РА313655 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Халюшев О. К. 
Бетони на основі композиційних цементів, активованих у високовольтному електричному полі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / О. К. Халюшев ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2010. — 22 с. — укp.

Визначено оптимальні співвідношення між мінеральними домішками з відходів промисловості Донбасу, на основі яких розроблено склади багатокомпонентних композиційних цементів типу КЦ У/Б-400, які містять замість частини доменного граншлаку та золи-винесення мелений шлак ТЕС, мелений вапняк або пил шамотно-каоліновий, та склади композиційних портландцементів типу ПІД П/Б-К-500, які містять замість частини доменного граншлаку мелений вапняк, пил шамотно-каоліновий або мікрокремнезем, які за показниками якості відповідають вимогам ДСТУ Б В.2.7-46-96.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л456 + Н331.35 + Н626.102.35
Шифр НБУВ: РА375546 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Бабаєвська Т.В. 
Бетони на цементах, модифікованих комплексною добавкою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Т.В. Бабаєвська ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Виявлено доцільність уведення домішки на основі ПАР і відходів коксохімічної промисловості (суміші солей тіосульфату та радиніду натрію) на заключному етапі одержання цементу для прискорення твердіння бетону. Доліджено вплив комплексної домішки, введеної під час помелу цементу, на комплекс властивостей бетону, що твердіє, і параметри інтенсивності його гідратації та структуроутворення. Для оцінки ефективності домішки були використані експериментально-статистичні моделі виміряних і відносних показників властивостей цементних паст, розчинів і бетонів. Оптимальні співвідношення компонентів забезпечують у ранній термін твердіння, а також приріст міцності розчинів і бетонів у разі забезпечення заданої міцності на 28-у добу. Ефект, що досягається, дозволяє скоротити терміни розпалубки конструкцій монолітного бетонування, підвищити зручноукладність суміші та зменшити витрати цементу без утрати міцності бетону. За рахунок зниження температури ізотермічної витримки у разі використання модифікованого цементу зменшуються енерговитрати у заводській технології. Дослідження морозо- та корозійної стійкості бетону показали позитивний вплив домішки на збереження його властивостей під впливом агресивного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.001.4 +
Шифр НБУВ: РА324092

Рубрики:

      
10.

Колєсніченко В.М. 
Біогенна міграція сполук ртуті в системі грунт - вода - корми - організм курей-несучок: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.06 / В.М. Колєсніченко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Установлено фоновий вміст ртуті у грунтах, воді, кормах, організмі курей-несучок дослідних господарств. Виявлено біогенну міграцію ртуті у системі грунт - вода - корми - організм курей-несучок. Проаналізовано вплив пектиновмісного препарату на концентрацію сполук ртуті в органах і тканинах продуктивної птиці. З'ясовано, що використання пектиновмісного препарату, який виготовлений на основі виноградних вичавок (95 %) і містить пектинові речовини, аскорбінову кислоту (4 %) й активоване вугілля (1 %), сприяє виведенню ртуті з організму курей-несучок дослідних груп на 45 - 67 % у порівнянні з контрольною. Відзначено, що за умов використання даного препарату відбувається збільшення показників: яйценоскості курей-несучок, поліпшення показників біологічної цінності м'яса, підвищення показників морфологічного та хімічного складу отриманих яєць у дослідних групах у порівнянні з контрольною. Уперше визначено коефіцієнт накопичення та коефіцієнт біотрансформації ртуті в організмі продуктивної птиці. Наведено рекомендації щодо використання пектинових речовин з відходів виробництва у птахівництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-27 + П682-45 +
Шифр НБУВ: РА338012

Рубрики:

      
11.

Макаревич Т.В. 
Біогенна міграція сполук ртуті у системі грунт - вода - корми - організм свиней: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Т.В. Макаревич ; Харк. зоовет. ін-т. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Вивчено біогенну міграцію сполук ртуті у компонентах екосистеми та вплив на організм тварин, пошук шляхів виведення їх з організму. Встановлено, що сполуки ртуті здатні накопичувати в органах і тканинах у концентраціях, які перевищують гранично допустиму концентрацію, впливають на ріст і розвиток свиней, на якість отриманої продукції (м'яса). Запропоновано метод виведення сполук ртуті з організму з використанням кормової домішки, виготовленої з відходів харчової промисловості. Проаналізовано хімічний склад і комплексно здатну можливість препаратів, що містять пектинові речовини, виготовлених із відходів харчової промисловості яблук та буряків. Висвітлено технологію виготовлення препарату, що виводить сполуки ртуті з організму. Серією дослідів на лабораторних тваринах (білих щурах) доведено ефективність препарату, щодо виведення сполук ртуті з організму. Препарат апробовано в господарстві на свинях віком 2 - 5 місяців. Застосування препарату в якості кормової домішки сприяло покращанню біохімічних показників крові, позитивно вплинуло на ріст і розвиток свиней, біологічну цінність м'яса і морфологічний склад туші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.76-7
Шифр НБУВ: РА312762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Гармаш С.М. 
Біоконверсія рослинних відходів агропромислового комплексу та агроекологічна оцінка застосування біодобрив у північному Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / С.М. Гармаш ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2007. — 21 с. — укp.

Вперше для умов північного Степу України розроблено нову екологічно безпечну біотехнологію утилізації соняшникового лушпиння методом вермикультивування з метою одержання біогумосу. Створено біогумати на базі водної та лужної екстракції копролітів вермикультури E.foetida. Визначено оптимальні дози біогумусу та біогуматів для вирощування овочевих культур (томатів, капусти), які поліпшують продуктивність рослин та відзначаються відсутністю негативного впливу на навколишнє середовище. Показано, що внесення біогумусу у грунт у нормі 56 т/га збільшує врожайність томатів сорту "Персей" на 77 ц/га з достовірним поліпшенням якісних показників плодів (вмісту сухих речовин, вітаміну C, провітаміну A та інших). Виявлено, що вміст нітратів у плодах у разі застосування біогуматів зменшився на 33,9 - 36,8 % у порівнянні з контролем. Виявлено, що дворазова обробка рослин капусти сорту "Лангедейкер Денема" біогуматом (у концентрації 1:100) сприяє збільшенню урожаю на 131 ц/га та поліпшенню його якісних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.53 + П214.11-264.22 +
Шифр НБУВ: РА351331

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Демченко С.І. 
Біологічні особливості гриба IPeniophora gigantea/I (Fr.) Mass. - природного антагоніста IHeterobasidion annosum/I (Fr.) Bref.: Автореф. дис... канд. біол. наук / С.І. Демченко ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2001. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.233*60*80*72-63(4Укр) + П496.91(4Укр)
Шифр НБУВ: РА316872 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Дичко А.О. 
Біотехнологія локального очищення жировмісних стічних вод: Автореф. дис... канд. техн. наук: 03.00.20 / А.О. Дичко ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено процеси біотрансформації органічних забруднень, що містяться в стічних водах олійно-жирового виробництва та розглянуто питання розробки технології локального очищення стоків зазначеної категорії. Особливу увагу приділено дослідженню періодичного анаеробного бродіння стічних вод олійно-жирового комбінату за різних температурних режимів. Запропоновано оптимальний режим безперервного метанового зброджування стоків. Висвітлено вихід біогазу та його енергетичну цінність залежно від параметрів анаеробної ферментації. Доведено доцільність застосування симбіотехнології для доочищення зброджених стічних вод олійно-жирових виробництв згідно з вимогами до якості стоків, що скидаються в каналізацію. Описано технологію комплексного локального очищення висококонцентрованих стічних вод олійно-жирових підприємств, що включає термофільне метанове бродіння та аеробну обробку з застосуванням іммобілізованої мікрофлори. Показано можливість застосування кінетичних констант метанової ферментації, отриманих під час лабораторних досліджень для передбачення результатів анаеробного зброджування відходів за напівпромислових та промислових умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.094 + Н761.204.5
Шифр НБУВ: РА317980 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Макарова І.В. 
Вдосконалення оцінки ефективності реальних інвестицій на промислових підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.В. Макарова ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Здійснено теоретичне узагальнення й обгрунтовано шляхи вирішення науково-практичного завдання щодо оцінки ефективності реальних івнестицій з урахуванням вартісної оцінки супутніх результатів і ризиків. Розроблено методичний підхід щодо визначення економії, пов'язаної зі зниженням виплат допомоги по тимчасовій непрацездатності та зниженням плинності кадрів. Запропоновано метод визначення економії за рахунок зниження величини зборів за розміщення відходів та за викиди шкідливих речовин в атмосферу завдяки впровадженню інвестиційного проекту. Удосконалено методичне забезпечення визначення показника внутрішньої рентабельності проекту та з прогнозування й оцінки ризику на промислових підприємствах на підставі розроблених моделей класифікації інвестиційних проектів за ступенем ризикованості з урахуванням найбільш істотних показників - строку окупності проекту та відсотка строку окупності від життєвого циклу проекту. Удосконалено методичний підхід щодо оцінки ефективності реальних інвестицій, заснований на врахуванні вартісної оцінки супутніх соціальних результатів. Розроблено метод оцінки ефективності реальних інвестицій, заснований на врахуванні вартісної оцінки екологічних результатів. Обгрунтовано методичне забезпечення щодо прогнозування та оцінки ризику. Показано, що впровадження нових методів підвищує точність оцінювання ефективності інвестиційних проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-56-07-09 +
Шифр НБУВ: РА348053

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Гальчук Т. Н. 
Вдосконалення технології виготовлення матеріалів триботехнічного призначення із відходів машинобудівного виробництва: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / Т. Н. Гальчук ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено технологічну схему одержання матеріалу у вигляді стального порошку зі шліфошламів з покращеними властивостями завдяки додатковим операціям обкочування та подрібнення. Одержаний порошок містить 94,5 - 97,3 % заліза та мінімальну кількість домішок. Хімічний склад і технологічні властивості одержаних порошків дозволяють використовувати їх для виготовлення деталей методом порошкової металургії. Доведено, що більш достовірно процес подрібнення порошків описується двопараметричними кінетичними рівняннями В. Товарова, Ж. Гундерманна, К. Разумова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К509
Шифр НБУВ: РА379473 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Безсмертний В.М. 
Ветеринарно-санітарна оцінка і удосконалення технології підвищення якості м'яса птиці при аскаридіозі з використанням побічної сировини і відходів м'ясокомбінатів: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.06 / В.М. Безсмертний ; Одес. держ. с.-г. ін-т. — О., 1999. — 31 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням ветеринарно-санітарної експертизи та якісної оцінки м'яса птиці (курей, індичок) при аскаридіозі і розробці сучасної профілактики цього захворювання, направленої на збільшення виробництва і підвищення якості м'яса з використанням кормових домішок і відходів м'ясокомбінатів. Розроблена предзабійна і післязабійна діагностика аскаридіозу птиці, вивчено вплив аскаридіозної інвазії на продуктивність птиці, санітарні і якісні показники м'яса та його біологічну цінність. Науково обгрунтована можливість використання відходів м'ясокомбінатів як сировини для виробництва кормових домішок і преміксів і розроблена технологія їх виробництва. Вивчено вплив комплексної профілактики аскаридіозу на санітарні показники і якість м'яса птиці. Встановлена економічна ефективність проведення комплексної профілактики аскаридіозу птиці згідно з розробленою методикою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.116,022

Рубрики:

      
18.

Чорний С.В. 
Ветеринарно-санітарна оцінка пастових кормів із відходів забою тварин та вплив їх на продуктивність і якість м'яса птиці: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / С.В. Чорний ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми стосовно ветеринарно-санітарної експертизи пастових кормів з відходів забою тварин та вивчено їх вплив на продуктивність і якість м'яса птиці, а також утилізації цих відходів шляхом переробки у корми за сучасних умов розвитку м'ясопереробної галузі на Україні. Уперше в Україні вивчено сировинну базу, санітарну оцінку, хімічний склад, а також кормову і біологічну цінність досліджених відходів. Запропоновано підхід до переробки відходів забою тварин у корми, що враховує потужність м'ясопереробних підприємств. Надано санітарну та якісну оцінку кормів, що виготовляються з нетрадиційної сировини, відповідно до вимог безпеки. Надано ветеринарно-санітарну та якісну оцінку м'ясу птиці, яку вирощували з використанням пастових кормів. Розроблено експрес-метод дослідження токсичності кормів і м'яса даної птиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.11 + П545.182.4 + П68-455.4 +
Шифр НБУВ: РА333093

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
19.

Пономарьова І.Б. 
Взаємодія поверхнево-активних речовин з природним вугіллям в процесах його видобутку і переробки: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / І.Б. Пономарьова ; НАН України. Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

З'ясовано природу та встановлено закономірності колоїдно-хімічної взаємодії в системі "вугільної дисперсії - розчини поверхнево-активних речовин" у процесах видобутку, переробки природного вугілля й утилізації його відходів. Вивчено колоїдно-хімічні властивості полівінілового спирту (ПВС) і запропоновано механізм його взаємодії з поверхнею вугілля різних стадій метаморфізму. Теоретично обгрунтовано застосування ПВС як флотореагенту та стабілізатора пін за пінного способу пилопригнічення. Показано, що ПВС збільшує час життя піни до 24 - 36 год, що дозволяє використовувати його як стабілізатор у пилопригнічуючих сумішах. Визначено, що введення ПВС як домішки до флотореагентів збільшує вихід концентрату до 85 % у разі зольності 3,5 %. Досліджено отримані моно- та діетаноламіди синтетичних жирних кислот як змочувачі вугільних дисперсій, визначено оптимальні концентрації їх застосування (0,01 - 0,50 %). Доведено повний біорозклад сполук. Запропоновано та досліджено новий флотореагент для збагачення природного вугілля - три-н-бутілборат. Реагент є ефективним для пінної флотації та цінної сепарації. Отримано сорбенти багатоцільового призначення з відходів вуглепереробки. Показано ефективність їх використання для очищення природних і стічних вод від солей важких металів і нафтопродуктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И413,1-3
Шифр НБУВ: РА318512 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
20.

Кулинич Ю.В. 
Взаємодія фільтратів полігонів твердих побутових відходів (ТПВ) із зоною аерації (еколого-геохімічна оцінка): Автореф. дис... канд. геол. наук: 21.06.01 / Ю.В. Кулинич ; НАН України, М-во України з питань надзв. ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорноб. катастрофи, Ін-т геохімії навколишнього середовища. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено фізико-хімічні процеси, які відбуваються у природно-техногенній системі полігонів і звалищ твердих побутових відходів (ТПВ). Визначено умови поглинання важких металів породами зони аерації Київського полігону ТПВ та окремими глинистими мінералами з фільтратів. Доведено, що основним механізмом поглинання заліза й алюмінію з фільтратів є гетерокоагуляція колоїдів на частинках глинистих мінералів. Показано, що за умов використання процесів гетерокоагуляції можна значно зменшити вміст важких металів у фільтраті полігонів і звалищ ТПВ, знизити ймовірність їх потрапляння у трофічні ланцюги. Доведено, що за такої системи коагулювання колоїдні частинки захоплюють і співосаджують небезпечні суміші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н931.103 +
Шифр НБУВ: РА351879

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського