Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (18)Реферативна база даних (468)Книжкові видання та компакт-диски (42)
Пошуковий запит: (<.>K=ТЯЖІННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 69
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Остапчук А. А. 
Балістичний гравіметр з двовимірним відеозображенням: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.01 / А. А. Остапчук ; Нац. техн. ун-т України "КПІ". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено нову схему вимірювальної системи балістичного лазерного гравіметра (БЛГ). Наведено уточнену модель нового БЛГ. Проведено аналіз основних похибок БЛГ. Розроблено алгоритм, проведено дослідження на ЕОМ поведінки БЛГ для найбільш несприятливих резонансних режимів і різних співвідношень значень збурювальних факторів і власних параметрів балістичного гравіметра. Розроблено автоматизовану систему відеозображень нового БЛГ. Проаналізовано характеристики цифрових засобів формування відеозображень. Розроблено схему вимірювального каналу на базі цифрової відеокамери. Новий балістичний гравіметр забезпечує суттєве підвищення точності результатів і швидкодії вимірювання абсолютного прискорення сили тяжіння у 5 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д212 с422
Шифр НБУВ: РА381570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Дубовенко Ю.І. 
Визначення контактної границі за значеннями похідних логарифмічного потенціалу на істотно обмежених множинах (лінеаризована постановка): Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.22 / Ю.І. Дубовенко ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Запропоновано нову постановку задачі для контактної поверхні, яка розширює можливості інтерпретації даних гравіметрії у межах плоскої теорії потенціалу. Уперше одержано нові лінеаризовані рівняння I роду, які пов'язують задану функцію контакту двох необмежених однорідних пластів з вертикальною похідною потенціалу сили тяжіння. Їх узагальнені аналоги позбавлені параметричної залежності від "середньої глибини" до контакту. Визначено умови коректного вирішення одержаних розв'язків інтегральних рівнянь за різних умов задання вхідних даних. Удосконалено способи Малкіна, Сенька та Нумерова - Маловичка для уточнення лінеаризованих наближень контакту відповідно до постановки задачі. Запропоновано відповідні стійкі ітераційні процеси пошуку наближених розв'язків рівнянь для контакту на базі теорії узагальнених функцій та еквівалентних перетворень, досліджено їх збіжність. Створено регулярні числові алгоритми на основі зазначених ітерацій з типовими обмеженнями на параметри середовища і поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д212 +
Шифр НБУВ: РА334482

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Шевченко Г.В. 
Вплив зміненої сили тяжіння на цитоскелет рослинних клітин з верхівковим ростом: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.22 / Г.В. Шевченко ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2000. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*551.3,022 + Е50*716-631,022
Шифр НБУВ: РА310377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Мартинюк О.Я. 
Гідродинаміка кавітаційного пухирця поблизу поверхні виробу, що очищується: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.05 / О.Я. Мартинюк ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2004. — 17 с. — укp.

На підставі використання методу віддзеркалення гідродинамічних джерел, що моделюють пухирець, від граничних поверхонь, з урахуванням допущень про ідеальність рідини, потенційності течії та ігноруючи сили тяжіння створено нову тривимірну модель динаміки розвитку кавітаційного пухирця з урахуванням впливу сусідніх пухирців і граничних поверхонь різної жорсткості та кривизни. Виявлено резонансний характер розвитку пухирців, на підставі якого обмежено діапазон їх розмірів під час розрахунку режимів кавітаційного очищення виробів складної форми. Розроблено новий підхід для опису механізму руйнування поверхонь різної твердості та кривизни під час захлопування біля них кавітаційних пухирців, що дозволяє контролювати ударні тиски на граничній поверхні та швидкості мікропотоків рідини біля неї. Вперше проведено аналітичне дослідження резонансних явищ, що виникають під час захлопування кавітаційних пухирців у обмеженому просторі. Розроблено та впроваджено методику боротьби з паразитними резонансами у технологічному та оброблюваному устаткуванні. Наведено практичні рекомендації та методики розрахунку режимів роботи кавітаційних ванн під час очищення виробів складної форми, що дозволяють досягти максимального швидкого руйнування заданого забруднення за мінімального руйнування складної поверхні виробу, уникаючи появи паразитних резонансів у технологічному та оброблювальному устакуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.45,022 + В253.342.2,022 +
Шифр НБУВ: РА333809

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Красовський О.С. 
Густинне моделювання ізостатично врівноважених структур: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / О.С. Красовський ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Розглянуто основні закономірності формування густинних моделей неоднорідностей літосфери з урахуванням їх спрямованості до стану ізостатичної рівноваги за гравітаційної диференціації речовини у полі сили тяжіння Землі. На теоретичних моделях проведено порівняльне вивчення результатів двох і тривимірного моделювання. Досліджено результати заміни повністю ізостатично врівноваженої структури латеральними неоднорідностями. Вперше виконано числове гравітаційне моделювання ізостатично врівноважених западин однакової глибини, заповнених осадками різної густини. Показано, що саме ізостатично врівноважені западини створюють поля, за морфологією та інтенсивністю подібні з досліджуваними у різних регіонах. На теоретичних густинних моделях і розрахованих за основними профілями ГСЗ розглянуто питання доцільності виділення регіонального фону. На підставі використання концепції ізотатичного врівноваження структур та їх сукупностей розроблено систему оцінки можливих методологічних помилок, що виникають під час операції геологічного редукування. Побудовано густинну модель вздовж профілю ГСЗ Путивль - Кривий Ріг з урахуванням виявлених у процесі теоретичного моделювання закономірностей. Здійснено розподіли густини з глибиною у блоках, які перетинаються профілем, на підставі яких одержано нові дані про структурну будову та густинні неоднорідності регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.2 +
Шифр НБУВ: РА344459

Рубрики:

      
6.

Котик І.В. 
Екзистенційний вимір людини в поезії Юрія Тарнавського: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / І.В. Котик ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено поезію Ю. Тарнавського у контексті її екзистенційної наснаженості. Висвітлено еволюцію проблематики, систематизовано й описано найважливіші елементи концептуального поля 'людина' в авторській поетичній картині світу. З'ясовано значний екзистенційний потенціал дослідженого матеріалу. Екзистенційні мотиви, які визначають одну з домінант творчості українсько-американського письменника та взаємопов'язують його твори, мають евристичний характер, а не виконують функцію ілюстрацій заздалегідь визначених ідей. Еволюцію творчості Ю. Тарнавського позначено тенденцією до звільнення образу людини від раціонального, тяжінням до підкреслення нераціонального у людській природі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО=411.4) Тарнавський Ю. 535 + Ш5(411.4=7СПО)-4 Тарнавський Ю. 535 +
Шифр НБУВ: РА362851

Рубрики:

      
7.

Андрос О. Є. 
Екологістські рухи в сучасному політичному процесі: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / О. Є. Андрос ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 19 с. — укp.

З'ясовано причини виникнення та досліджено особливості процесу інституціоналізації екологістських рухів (ПІЕР) у США та західноєвропейських країнах. Доведено, що в ПІЕР виникають суперечності між необхідністю утворення політичних партій парламенського типу на основі екологізму та його налаштованістю на "низові" громадські рухи. Зазначено, що існує тяжіння екологістських партій до лівої ідеології, яка більш органічно сприймає ідею об'єднання на основі надсоцієтальних параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022 + Ф062 + Ф79(0)
Шифр НБУВ: РА377743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Ільченко О.М. 
Етикетизація англо-американського наукового дискурсу: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.04 / О.М. Ільченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 37 с. — укp.

Досліджено етикетизацію сучасного англо-американського наукового дискурсу як специфічну функціонально-комунікативну категорію, за допомогою якої реалізується персуазивна інтенція адресанта щодо поліпшення ефективності комунікації. Засобами передачі категорії етикетизації є комплекс вербальних текстуальних структурно-композиційних та інтерперсональних комунікативних одиниць, ряд яких є культурно забарвленими, а також невербальні візуально-риторичні засоби. До мовних засобів передачі етикетизації належать апроксиматори, індикатори епістемічної модальності, поступки та протиставлення, некатегоричного заперечення, умови, засоби вираження деперсоналізації, волюнтативної й деонтичної модальності, а також оцінні та емоційно-експресивні номінації, риторичні запитання і гіпофори. Етикетизація передається через модуляції категоричності та некатегоричності номінацій з тяжінням до некатегоричності на рівнях слова, речення й тексту та через структурування тексту. Стратегіями етикетизації є "зменшення" впливу на адресата, вуалювання негативної думки, виявлення солідарності з адресатом, привертання його уваги, полегшення декодування інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-712
Шифр НБУВ: РА320151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Голод Р.Б. 
Іван Франко та літературні напрями кінця XIX - початку ХХ ст.: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.01 / Р.Б. Голод ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 37 с. — укp.

Виявлено вплив різних літературних напрямів, течій і стилів на творчість І.Франка. На підставі аналізу літературно-критичної та художньої спадщини письменника з'ясовано причини, особливості та наслідки звернення митця до художніх систем романтизму, натуралізму, реалізму, імпресіонізму. Виявлено індивідуальні та національні особливості творчого методу І.Франка у зіставленні з тенденціями в тогочасному світовому літературному процесі. Доведено, що основною рисою творчої манери І.Франка є тяжіння до художнього синтезу. Спростовано перебільшене уявлення щодо опозиційного ставлення письменника до новітніх напрямів у мистецтві та твердження про неповноту українського літературного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)53-32 + Ш5(4УКР)5-4 Франко, І.Я. 42 + Ш400.22 +
Шифр НБУВ: РА343296

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Гунько С.М. 
Комплексна мембранна технологія концентрування яблучного соку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.18 / С.М. Гунько ; Нац. ун-т "Києво-Могил. акад.". — К., 2002. — 16 с. — укp.

Розроблено комплексну мембранну технологію виробництва просвітлених концентрованих яблучних соків за допомогою ультрафільтрації та мембранної дистиляції. Запропоновано способи попередньої обробки яблучного соку перед його просвітленням ультрафільтрацією та концентруванням мембранною дистиляцією. Науково обгрунтовано вибір мембрани УПМ-П для просвітлення соку та мембрани МФФК-3 для його концентрування, які забезпечують високу продуктивність процесу та якість готового продукту. Встановлено залежність продуктивності процесу мембранної дистиляції від розташування мембрани по відношенню до гарячої та холодної камер у полі сил земного тяжіння. Визначено оптимальні технологічні параметри виготовлення просвітленого яблучного концентрату. На підставі результатів досліджень створено математичну модель ультрафільтрації яблучного соку. Розроблено способи регенерації мембран після ультрафільтрації та мембранної дистиляції, які повністю відновлюють їх властивості. Спроектовано та змонтовано експериментальну установку МД-1 для концентрування яблучного соку методом мембранної дистиляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л961.91
Шифр НБУВ: РА317695 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Удод Т.Є. 
Конструктивний захист повітряних ліній електропередачі від галопування проводів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Т.Є. Удод ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2008. — 19 с. — укp.

Висвітлено результати теоретичних і експериментальних досліджень процесів галопування проводів повітряних ліній (ПЛ) електропередачі за етапами їх розвитку. З використанням математичної моделі описано залежності, які характеризують основні параметри процесу галопування. Показано, що головним фактором виникнення цього явища у прогоні є коливання точок кріплення на проміжних опорах, зумовлене різницею тяжінь, що виникають внаслідок нерівномірної дії поривів вітру на різні прогони. Наведено визначення поняття галопування проводів як результат аеропружної взаємодії проводів з вітровим потоком і впливу коливальних явищ у суміжних прогонах. Установлено залежість між силою, що спричиняє переміщення точок кріплення проводів і силою, що діє за цього на всі точки проводу у прогоні. Доведено, що зусилля вздовж осі ПЛ, що виникає під час відхилення точок кріплення проводів, залежить від довжини гірлянди, стріли провисання та довжини прогону та зумовлює збудження галопування проводів, не перевищує 15 % від величини тяжіння проводу за нормального режиму (для типових проектів ПЛ). Це дозволяє створити конструкції кріплення проводів на проміжних опорах, які не перешкоджають редукуванню проводів у разі їх обриву та захищають від галопування. Установлено послідовність етапів розвитку процесів галопування, а саме: вплив дії вітру (або вітру під час ожеледі) на розгойдування проводів, вплив їх розгойдування на виникнення повздовжніх відхилень точок кріплення (гірлянди, траверси або опори в цілому), вплив відхилень точок кріплення проводів на створення поштовхових вертикальних сил, що діють на всі точки проводу у прогоні. Обгрунтовано теорію коливань проводу під дією вертикальних поштовхових сил, спричинених горизонтальними коливаннями точок кріплення проводів на проміжних опорах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279-022.84 +
Шифр НБУВ: РА358326

Рубрики:

      
12.

Лебідь Є.О. 
Концепт "природа" в сучасному філософському дискурсі: автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.09 / Є.О. Лебідь ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано нову версію філософії природи, яка тематизує багатовимірний простір взаємодоповнювальних зв'язків концепту "природа" зі свідомістю, безсвідомим, культурою, освітою, наукою. Експліковано неусувне тяжіння людського духу до єдності з природою. Встановлено, що етичні концепції, фундовані екологією, життям як вищою цінністю, змістом глибинних шарів психіки, страхом як останньою та незаперечуваною очевидністю є регресивними, а тому не можуть бути дійсною внутрішньою цінністю турботи про буття природи. Доведено неправомірність універсалізації та широкого використання у філософському дискурсі концепції коеволюції природи та суспільства. Виявлено тенденції розвитку екології у контексті посмодерністського дискурсу та за умов смерті науки. Доведено генетичний зв'язок наукової картини світу з географічною картою та живописною картиною після винаходу перспективи як методу впорядковування простору. До наукового обігу введено поняття "перформанс світу" як концепт його образного представлення. Проведено концептуальний аналіз структури даного поняття. Сформульовано висновок, що інша субстанційність природи та культури, їх абсолютна сторонність, логічно й ексзистенціально може бути подолана скасуванням концепту "картина світу", заміною його концептом "перформанс світу", що дозволить людському Я - суб'єкту, який пізнає, але тілесному та втіленому, творчо включитися в представлення живої природи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Б + Ю251 + Ю6*671*18:Б + Б.в5,022 +
Шифр НБУВ: РА362821

Рубрики:

      
13.

Ненахов Е.І. 
Методи розв'язання негладких опуклих задач математичного програмування та їх застосування: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.05.01 / Е.І. Ненахов ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2000. — 32 с. — укp.

Досліджено проблему вкладення матричних задач оптимізації у загальний клас оптимізаційних задач і сформульовано на даній основі необхідні (а для опуклих задач і достатні) умови мінімуму. Вивчено властивості конуса симетричних додатньо визначених матриць, розроблено структуру субдиференціала деяких матричних функцій. Наведено спосіб мінімізації матричних параметричних функцій з обмеженнями на невід'ємну визначеність, які виникають у процесі аналізу екстремальних задач на графах. Розроблено алгоритм розв'язання нелінійної задачі про доповняльність, яка має велике застосування в оптимізації та математичній економіці. Сформульовано достатні умови розв'язності некомбінаторними методами проблеми куль (задача знаходження вектора максимальної довжини на множині, що визначається перетином скінченної кількості куль), яка зводиться до спеціальної задачі опуклого програмування. У деяких випадках проблема куль за допомогою операції інверсії також зводиться до знаходження розв'язку задачі опуклого програмування. За допомогою методу відтинання розв'язано загальну задачу про рівновагу, знайдено економічний темп росту моделі Неймана - Гейла, встановлено зв'язок двоїстого методу відтинання, на підставі лише властивості розв'язків задачі лінійного програмування, доведено теорему, еквівалентну теоремі Хеллі. Досліджено одноточковий аналог методу відтинання, вказано можливості звільнення від надлишкової інформації в багатоточковому методі відтинання. Сформульовано та досліджено новий метод чебишевських центрів (другий метод чебишевських центрів), наведено одноточкові варіанти першого та другого методів чебишевських центрів. Вказано пособи очищення від надлишкової інформації у методах чебишевських центрів. Побудовано два алгоритми багатоточкової лінеаризації методу центрів Хьюарда. Розроблено модифікований метод центрів тяжіння симплексів, в якому здійснюється ефективне керування зменшенням об'єму чергового симплексу, що містить "півсимплекс". Встановлено, що алгоритм чебишевських центрів симплексів для відшукання розв'язків системи лінійних нерівностей збігається з двоїстим симплекс-методом. У випадку використання проксимаційних функцій побудовано алгоритми для мінімізації негладких опуклих функцій і розв'язання загальної задачі опуклого програмування, які збігаються за вельми загальних припущень і не накопичують надлишкову інформацію. Досліджено ряд моделей математичної економіки, наведено властивості відображень колективного та надлишкового попиту моделей обміну, виробництва - обміну, які дозволяють отримати їх рівноважні стани.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.113.1,022
Шифр НБУВ: РА309211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Хан С.А. 
Моделювання та аналіз спектрів Ар зірок: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / С.А. Хан ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2004. — 17 с. — укp.

Запропоновано методику моделювання спектрів Ар зірок з урахуванням індивідуально заданого вмісту хімічних елементів та їх вертикального розподілу в атмосфері за присутності магнітного поля. Адаптовано класичну методику визначення фундаментальних параметрів зоряних атмосфер за фотометричними даними стосовно до пекулярних зірок, одержано значення ефективної температури і прискорення сили тяжіння для Ар зірки HD52 696 та проведено попереднє визначення вмісту її хімічних елементів, встановлено швидкість обертання і макротурбулентну швидкість, для Ар зірки HD101 065 уперше проведено розрахунок моделі атмосфери з урахуванням аномального вмісту рідкоземельних елементів в її атмосфері. Одержано добрий збіг розрахованих і спостережених фотометричних характеристик. Враховуючи вертикальну стратифікацію вмісту хімічних елементів і вплив магнітного поля, розроблено комп'ютерну програму для розрахунку синтетичних спектрів Ар зірок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В631 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА328966

Рубрики:

      
15.

Макушинська Г.П. 
Народна мудрість як фактор духовної єдності суспільства: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Г.П. Макушинська ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2003. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано понятійно-смислове визначення мудрості як органічної єдності суб'єкт-об'єктних відносин у соціумі індивідуальної душі та в духовно-культурному соціумі народної душі, чим пояснюється природне тяжіння до мудреця. Розвинуто структурування специфічних характерологічних ознак українського народу (за атрибутами Е.Д. Сміта), які пов'язуються з духовними спрямуваннями, сформованими в межах міфопоетичної світоглядно-мотиваційної парадигми, що зумовлює пісенно-романтичну драматургію його історичної вдачі та долі. Поглиблено положення щодо несприйняття українською духовністю у своїх релігійно-філософських формулюваннях абстрактно-логічних схем мислення й апелювання до сердечної мудрості, до поєднання емпірико-сенсуалістичних концепцій пізнання та суспільно-практичної діяльності. Обгрунтовано ствердження українською народною мудрістю свого духовно-діяльного потенціалу на шляху від душевного соціуму окремого індивіда до суспільного соціуму, що породжує розвинене почуття індивідуальності, а також надмірну внутрішню самокритичність, оскільки суспільна злагода в такому разі виявляється бажаною, але малодосяжною метою. Визначено властиві українській народній свідомості потужні загальнолюдські та загальноцивізаційні духовні домінанти, зумовлені об'єктивністю їх формулювань, можливих завдяки інтровертній самокритичності народної вдачі, озвученій у значній кількості різножанрових мудрих максим, і фактичній відсутності почуття етнічної замкненості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671.13 + Ю958(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА327395

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
16.

Лазарук Я.Г. 
Наукові засади прогнозування неантиклінальних пасток нафти і газу у теригенних відкладах (на прикладі утворень карбону Дніпровсько-Донецької западини): автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.17 / Я.Г. Лазарук ; НАН України. Ін-т геології і геохімії горюч. копалин. — Л., 2008. — 35 с. — укp.

Виявлено, що літологічні екрани для пасток вуглеводнів формувалися здебільшого під час перехідного та синеклізного тектонічних режимів. Доведено, що у карбоні морський басейн заповнювався за схемою доцентрового нарощування відкладів з північного заходу та південний схід та від бортів до осі западини, що зумовило відповідну латеральну міграцію осадових формацій та переміщення зон максимальної концентрації вуглеводнів у продуктивних товщах карбону. Установлено, що, починаючи з пізньовізейського часу, на ділянках з великими швидкостями осадонагромадження формувалися гравітаційні дислокації, представлені дуговидними безкореневими скидами та структурними носами та вузькими асиметричними антикліналями, які утворилися внаслідок підвертання пластів під час сповзання блоків по дуговидних площинах скидів. Визначено, що внаслідок впливу сили земного тяжіння за умов тангенціального поперечного розтягнення Дніпровсько-Донецької западини над розломами, згідними фундаменту в осадовому чохлі північного борту сформувалися скиди сколювання: над незгідними - відриву та сколювання. Скиди відриву негерметичні та не можуть утримувати нафтових і газових покладів, скиди сколювання - надійні екрани для вуглеводневих скупчень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР)1-5 + Д432.45(45УКР)-53 +
Шифр НБУВ: РА359721

Рубрики:

      
17.

Ваврух М.І. 
Образотворче мистецтво Львова кінця 1950-х - початку 1970-х років: проблема національної самоідентифікації: автореф. дис. канд. мистецтвознав.: 17.00.05 / М.І. Ваврух ; Львів. нац. акад. мистец. — Л., 2009. — 15 с. — укp.

Проаналізовано образотворче мистецтво Львова кінця 1950-х - початку 1970-х рр. Систематизовано творчий доробок художників- шістдесятників на базі певних джерел з урахуванням концепцій, розроблених у сфері мистецтва зазначеного часу. До наукового обігу введено та проаналізовано значну кількість творів, виявлено цінні погляди певних митців про різні аспекти художньої творчості. З'ясовано соціокультурні та духовно-моральні чинники появи у 1960-х р. нової парадигми розвитку українського образотворчого мистецтва. Проведено мистецькознавчий аналіз концепцій художників та зроблено висновок про значущість національно-самоідентифікаційного фактора у процесі визначення перспектив розвитку мистецтва Львова кінця 1950-х - початку 1970-х рр. Відзначено, що ці процеси були невід'ємними від загального тяжіння багатьох молодих художників до волевиявлення в особистому творчому розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4УКР-2Льв)63-17 +
Шифр НБУВ: РА336774

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
18.

Кириллова О.В. 
Організація та управління роботою суден в ролкерній транспортно-технологічній системі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.01 / О.В. Кириллова ; Одес. нац. мор. ун-т. — О., 2005. — 23 с. — укp.

Розроблено теоретичні та методологічні засади організації та управління роботою суден в ролкерній транспортно-технологічній системі (ТТС) з метою підвищенння ефективності її функціонування. Уточнено класифікацію суден накатного типу, розроблено схему тяжіння вантажів і засобів їх укрупнення до перевезення на суднах спеціалізованого флоту. Проведено структурно-функціональний аналіз ролкерної ТТС і розроблено її модель. Сформульовано методику проведення оцінки судноплавними компаніями поточних виробничих ситуацій. Розроблено підсистему підтримки прийняття рішень, теоретичні та методичні положення якої дозволяють обгрунтувати комерційно виправданий захід судна у порт схеми руху, оптимізувати завантаження ролкера та визначити його оптимальний маршрут.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О486.402 +
Шифр НБУВ: РА339750

Рубрики:

      
19.

Ороновська Л.Д. 
Педагогічні умови прилучення молодших школярів до духовних цінностей на уроках музики: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Л.Д. Ороновська ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано суть механізму виховання в молодших школярів тяжіння до духовних цінностей на уроках музики, який передбачає врахування домінувальної ролі емоційної сфери у сприйнятті творів мистецтва, рівня пізнавальних можливостей і творчих здібностей учнів цього віку з метою розвитку духовних потреб і почуттів, набуття елементарних навичок сприйняття мистецтва і знань про духовні цінності, формування творчої активності, а також для реалізації духовних сил і задатків. Визначено педагогічні умови реалізації даного механізму, а саме: інтеграцію міжпредметних і міжхудожніх знань, умінь і навичок, організацію навчально-виховного процесу на уроках музики з використанням аксіологічного й особистісно-діяльнісного підходів, стимулювання потреби творчої самореалізації молодших школярів у різних видах музичної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.355.23 + Щ31 р(4УКР)22-3 +
Шифр НБУВ: РА341978

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Бараненко В.В. 
Пероксидне окиснення ліпідів та активність супероксиддисмутази в рослинах гороху за умов кліностатування: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.11 / В.В. Бараненко ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2003. — 24 с.: рис. — укp.

Наведено результати вивчення інтенсивності перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) у листках, коренях і хлоропластах рослин гороху за умов кліностатування (7 і 14 діб) у зв'язку з можливою участю активації ПОЛ у перебудовах рослинних клітин у процесі зміненої сили тяжіння. Встановлено інтенсифікацію ПОЛ за обох термінів впливу, причому значнішу за 14-добового кліностатування. Виявлено посилене утворення активних форм кисню - ініціаторів ПОЛ - у клітинах та тканинах рослин гороху зі зміною співвідношення між ними. Відзначено адаптивне зростання загального вмісту ліпідів і ненасичених жирних кислот за 7-добового кліностатування. За 14-добового впливу спостерігалось незначне зниження їх вмісту. Зафіксовано зниження швидкості електронного транспорту на рівні окремих фотосистем та у повному ланцюзі за умов кліностатування. Відзначено адаптивне зростання активності супероксиддисмутази у клітинах та тканинах гороху за 7-добового кліностатування; за 14-добового впливу активність ферменту незначно підвищувала контрольні зразки. На підставі результатів дослідження доведено, що активація ПОЛ є одним з механізмів перебудов у рослинних клітинах і тканинах за умов зміненої сили тяжіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-272.5 +
Шифр НБУВ: РА324361

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського