Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (350)Книжкові видання та компакт-диски (71)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ТУРЕЧЧИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 38
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Лепявко С.А. 
Військово-політична діяльність українського козацтва в контексті міжнародних відносин (1561 - 1595): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / С.А. Лепявко ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2000. — 35 с. — укp.

Досліджено один з найважливіших періодів історії українського козацтва, коли відбулось його становлення як недержавних збройних сил українського народу і воно появилось на міжнародній арені як самостійний віськово-політичний фактор, з чим мусили рахуватися всі сусідні країни. На основі нових джерел розглянуто боротьбу козаків проти Османської імперії і Кримського ханства, походи в Молдавію їх участь у війнах Великого кн. Литовського і Речі Посполитої проти Московського царства, взаємовідносини козацтва і влади. Велику увагу приділено дипломатичним проблемам, які через діяльність козацтва виникали у Польщі в стосунках з Кримом, Туреччиною і Молдавією, першим спробам встановлення контактів козацтва з урядами європейських країн. Події висвітлено в широкому контексті історії Великого Кордону і міжнародних відносин другої половини XVI ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294 + Т3(4УКР)442-6
Шифр НБУВ: РА310978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гуржій О.І. 
Гетьманська влада в Українській козацькій державі першої чверті ХVIII ст. (на прикладі діяльності І.Скоропадського): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.І. Гуржій ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертація є першим у вітчизняній історіографії дослідженням функцій гетьманської влади на території українських земель, що входили до складу Російської держави за царювання Петра I. Висвітлено питання про формування державницької ідеї вищої за рангом особи в Гетьманщині. З'ясовано якими методами володар булави прагнув зберегти автономію великого регіону та його цілісність у територіальному відношенні. Характеризується внутрішня та зовнішня політика гетьмана І.Скоропадського за тяжких тоталітарних умов російської монархії, його участь у війнах і походах на чолі козацьких полків проти можновладців Польщі, Туреччини, Кримського ханства та Швеції. Запропонована нова концепція оцінки постаті І.Скоропадського як державного і військового діяча в історії України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)462-5

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Мільчев В. І. 
Джерела з соціальної історії запорозького козацтва XVIII ст.: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.06 / В. І. Мільчев ; НАН України, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського. — К., 2011. — 40 с. — укp.

Вперше досліджено джерела з соціальної історії запорозького козацтва XVIII ст. Визначено закономірності розвитку історико-джерелознавчих студій. З'ясовано місце Війська Запорозького Низового в системі адміністрування та визначено закономірності фондування документальних джерел. Простежено специфіку створення та функціонування наративних, усно-історичних і фольклорних джерел. Проаналізовано представництво джерел з соціальної історії запорозького козацтва в архівосховищах України, Росії, Польщі, Туреччини, Сербії та Хорватії. Здійснено атрибуцію та класифікацію актуалізованого комплексу документальних і наративних джерел і порівняльний аналіз їх формулярів. Висвітлено інформативні можливості актуалізованої джерельної бази стосовно трансформації соціального устрою, соціальних рухів, колективних поведінкових моделей запорозького козацтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294.1 + Т3(4УКР)46-294.1,01
Шифр НБУВ: РА380235 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Полтораков О.Ю. 
Європейська політична інтеграція в сучасній цивілізаційній системі: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.Ю. Полтораков ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Встановлено можливості та межі застосування цивілізаційної теорії щодо процесів політичної інтеграції у Європі. Вперше досліджено роль і місце цивілізаційних факторів у європейських інтеграційних процесах, починаючи з 1990-х рр., встановлено вплив парадигм "європейської ідентичності" та "європейських цінностей" на політику країн-членів Євросоюзу з урахуванням унікальності даних феноменів. На підставі сучасного цивілізаційного підходу проаналізовано соціально-політичні та воєнно-політичні процеси. Аргументовано існування практичного співвідношення цивілізаційної ідентичності з діяльністю міжнародних регіональних організацій (НАТО та ЄС), що виявляється у зовнішньополітичних відносинах країн Європи у межах даних міжнародних організацій, а також з країнами, які не входять до складу НАТО та ЄС (США, Туреччиною, Росією та Україною).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ф024 +
Шифр НБУВ: РА332261

Рубрики:

      
5.

Булюк В.В. 
Засади розвитку приморських регіонів в системі міжрегіонального співробітництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / В.В. Булюк ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2006. — 18 с. — укp.

Розглянуто існуючі теоретичні та методичні підходи щодо формування організаційного, економічного та методичного забезпечення соціально-економічного розвитку приморських регіонів України з урахуванням процесів економічної та соціальної інтеграції країн Європи й інтенсифікації міжрегіонального транскордонного співробітництва. Вперше запропоновано виділення у системі регіонів України вторинного територіального поділу Приморського регіону України, що складається з Причорноморського та Приазовського приморських регіонів, до складу яких належать адміністративні області України й Автономної республіки Крим, що подібні за функціональними особливостями та мають спільні природні властивості, однакові завдання та цілі у сфері соціально-економічного розвитку. Удосконалено методику аналізу рівня соціально-економічного розвитку приморського регіону. Розроблено концепцію створення й організаційного інституціонального забезпечення міжрегіонального транскордонного співробітництва у приморських регіорнах басейну Чорного й Азовського морів України як органів виконання дорадчих функцій шляхом створення асоціацій міжрегіонального співробітництва, зокрема, асоціації регіонів Чорноморського басейну, асоціації регіонів Азовського басейну, єврорегіону "Миколаївська область (Україна) - провінція Анталія (Туреччина)". Удосконалено організаційно-економічні положення державного регулювання експорту-імпорту товарів і послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)688 + У9(4УКР)8 +
Шифр НБУВ: РА348000

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ірхін О.А. 
Зовнішньополітична стратегія США щодо Турецької Республіки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.А. Ірхін ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто зовнішньополітичну стратегію США стосовно Турецької Республіки, а такод сутність політики єдиної наддержави світу щодо окремої держави в контексті загальної геостратегії США. Розкрито базові переваги Туреччини як контрагента США у регіоні, описано механізм урахування інтересів Туреччини у політиці США. Досліджено особливості та механізми виокремлення політичною елітою США елементів турецького суспільства, вплив на які забезпечує реалізацію американського зовнішньополітичного курсу. Показано роль цивілізаційного чинника у процесі взаємодії США та Турецької Республіки, запропоновано модель турецького суспільства, яка підтримується американцями. Висвітлено еволюцію американських геостратегічних підходів на прикладі плану "Великий Близький Схід" і визначено роль Турецької Республіки в його реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(7США)6-(5ТУР) + Ф087 + Ф4(5ТУР)6 +
Шифр НБУВ: РА343026

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Гусаков В.В. 
Інтеграція пострадянських держав Середньої Азії у світове співтовариство в 90-ті роки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.В. Гусаков ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 22 с. — укp.

Проаналізовано геополітичні та геоекономічні чинники, якими супроводжується інтеграція нових незалежних держав Середньої Азії у світове співтовариство. Визначено стратегічні зовнішньополітичні цілі пострадянських держав Середньої Азії. Виявлено закономірності перших зовнішньополітичних кроків нових незалежних держав даного регіону в контексті прийнятих у них нових політичних моделей розвитку. Проаналізовано таджицький конфлікт та його міжнародні аспекти. Досліджено в ретроспективі процес прокладання трансконтинентальних транспортних комунікацій через країни регіону, а також діяльність міжнародних консорціумів, що працюють у галузі прокладання газо- та нафтопроводів, які зв'язали б регіональні родовища зі світовими терміналами. Всебічно оцінено та проведено порівняння результатів їх роботи. Розглянуто сучасний стан трансформації середньоазіатського регіону у центральноазіатський макрорегіон, рокрито суть, причини та наслідки даного процесу. Визначено роль центральноазіатської інтеграції в політичній стратегії Туреччини, Ірану, Китаю. Досліджено зв'язок між інтеграційними тенденціями в Центральній Азії та політичними процесами в мусульманському світі з перебігом подій в афганському конфлікті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(257)64
Шифр НБУВ: РА321191

Рубрики:

      
8.

Левченко М.О. 
Італо-турецький конфлікт в контексті міжнародних відносин початку ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / М.О. Левченко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 19 с. — укp.

Вперше розглянуто коло питань даної проблеми, які не знайшли належного висвітлення у вітчизняній науковій літературі. Доведено, що у межах італо-турецького конфлікту 1911 - 1912 рр. як самостійний учасник є арабський (лівійський) фактор, тобто за цілою низкою істотних ознак двосторонній конфлікт можна розглядати як тристоронній. Встановлено, що Лівія, яка відстоювала свої власні інтереси у боротьбі з Італією та у протистоянні з Туреччиною, була не об'єктом, а суб'єктом даної міжнародної кризи. Висвітлено причини, динаміку, результати та наслідки розв'язання італо-турецької кризи у формі збройного зіткнення. Акцентовано увагу на резонансному впливі колоніального конфлікту "молодої" Італії та "старої" Туреччини на увесь комплекс міжнародних відносин, що склався перед першою світовою війною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ИТА)52-6 + Т3(5ТУР)53-685 +
Шифр НБУВ: РА323206

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Гама Алі Кадер Макван 
Курдська проблема в контексті врегулювання іракської кризи: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Гама Алі Кадер Макван ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив іракської кризи та процесу її урегулювання на курдську проблему в контексті етнополітичного конфлікту. Проаналізовано політику режиму С.Хусейна щодо курдів в 1990-х рр., діяльність основних політичних партій Іракського Курдистану за умов процесу трансформації системи міжнародних відносин на Близькому та Середньому Сході, еволюцію позицій Ірану, Сирії та Туреччини з даної проблеми. Висвітлено процес державотворення в Іраку після падіння режиму С.Хусейна та визначено позицію курдів з ключових проблем політичного врегулювання іракської кризи. Розглянуто політику США в Іраку та розкрито роль курдського чинника в процесі її формування та реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф4(53)64 + Ф06 + Ф3(5ІРК)12 +
Шифр НБУВ: РА350718

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Усеїнов Т.Б. 
Поетична спадщина Газаї: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Т.Б. Усеїнов ; Ін-т сходознавства ім. А.Кримського НАН України. — Сімф., 2000. — 18 с. — укp.

На підставі аналізу збірки ліричних газелей (диванче), окремих віршів і поем окреслено індивідуальний стиль, тематичний спектр (мотиви любові, вина і вільнодумства, героїчні, критичні, дидактичні), а також поетику (архітектоніку газелей, риму, розмір, проблему формування образної системи) творів Газаї. Значну увагу приділено проблемі традицій та новаторства у поетичній спадщині Газаї, що розвивалася під впливом класичної східної поезії. Виявлено літературні паралелі між Газаї та поетами-попередниками - Навої, Фізулі і Мухіббі. Визначено вплив творчості Газаї на наступні покоління поетів Криму і Туреччини (Усеїн Кефевій, Хусеїн Бедрі Паша, Козаноглу Дженаб Мухіддін та ін.). Розкрито сутність та особливості літературної спадщини назира, визначено загальні та відрізнювальні характеристики між двома різновидами "відповідей" (назира і таклід). Висвітлено літературно-культурний процес у Кримському ханстві другої половини XVI ст., охарактеризовано класичний період у кримськотатарській літературі як продовження арабського Ренесансу (VIII - XII ст.) та іранського Ренесансу (X - XV ст.), досліджено вплив їх літературних традицій на класичний період. Суттєвих змін зазнала мова межі XVI - XVII ст. Кіпчацький діалект, який раніше переважав у кримськотатарській літературі, поступово відступив і замінився огузькою (османською) мовою, що значно зміцнила свої позиції. Дане явище пояснено значним зближенням культурних контактів між Османською імперією і Кримським ханством, це підтверджують і кримсько-султанські укази (ярлики) часів Гази Герай хана II.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР-6КРМ)-4 Газаї 535
Шифр НБУВ: РА308843 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Петров В. О. 
Політика Румунії в Чорноморському регіоні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / В. О. Петров ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження політики Румунії в Чорномор'ї. Проаналізовано структуру регіону, визначено групи держав, що до нього входять: домінантні сили, секундарні держави та маргінальні країни. Визначено особливості налагодження двостороннього діалогу та хід відносин з Росією, Туреччиною, Україною, Болгарією, Молдовою, Вірменією, Грузією, Азербайджаном. Виявлено, що Румунія відіграє важливу роль у розвитку основних напрямів регіональної співпраці, зокрема, у економічній, енергетичній, безпековій та інших сферах. Проаналізовано румунські ініціативи щодо становлення системи Чорноморської безпеки та досліджено їх потенціал. Розглянуто імовірні варіанти трансформації регіональної політики Бухареста та внесено пропозиції щодо вдосконалення чорноморської політики України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4РУМ),9(0:922.8)
Шифр НБУВ: РА381239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Міщенко О.П. 
Політико-правова система Туреччини в період 1918 - 1945 років: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.П. Міщенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 23 с. — укp.

Вивчено розвиток політико-правової системи Туреччини в різні історичні періоди її існування. Розкрито специфіку процесу побудови нової держави - Турецької республіки, заснованої на зміну Османській імперії. На підставі дослідження маловідомих матеріалів з архівів Туреччини висвітлено період зародження національно-визвольного руху в Анатолії, науково обгрунтовано визначальну роль конгресів місцевих організацій захисту прав населення у становленні політико-правової системи сучасної держави. З'ясовано еволюційний характер конституційного розвитку республіканської Туреччини, проаналізовано процес підготовки та формування системи законодавства турецької держави. Охарактеризовано внутрішньополітичну боротьбу в країні, процес знищення політичної опозиції, запровадження однопартійного режиму правлячої Народно-республіканської партії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(5Тур)6 + Т3(5Тур)6-5
Шифр НБУВ: РА318848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Романцова Н.І. 
Постать князя Дмитра Вишневецького в українській історіографії XIX - початку XXI ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Н.І. Романцова ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Висвітлено наукові концепції українських істориків та конкретні аспекти життя та діяльності визначного персонажа вітчизняної історії XVI ст. - князя Д.Вишневецького. На підставі історіографічного аналізу наукових праць В.Антоновича, О.Апанович, Д.Багалія, Д.Бантиш-Каменського, М.Василенка, Л.Винара, В.Голобуцького, М.Грушевського, К.Гуслистого, Д.Дорошенка, І.Каманіна, М.Костомарова, П.Куліша, В.Луціва, М.Максимовича, М.Маркевича, Ю.Мицика, В.Сергійчука, Д.Яворницького, Н.Яковенка розглянуто питання стосовно генеалогії князя, його перебування на посаді старости черкаського та канівського, гетьманства у Війську Запорізькому, ототожнення Хортицького замку з першою Запорізькою Січчю, московської служби, подорожі до Туреччини, молдавського походу. Розглянуто дискусійні аспекти діяльності Д.Вишневецького, визначено його роль в українській історії, зокрема, в організації українського козацтва та створенні Запорізької Січі. Висвітлено історіографічні аспекти питання щодо ототожнення Д.Вишневецького з легендарним Байдою, досліджено його міжнародну діяльність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1-1(4УКР)4 +
Шифр НБУВ: РА354935

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Щербина О. М. 
Правове регулювання використання природних ресурсів (історико-правовий аналіз): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. М. Щербина ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Проаналізовано закони світу, які регламентують діяльність у сфері гірничого видобування, що свідчить про можливість їх побудови у дві групи: система, відповідно до якої держава або приватний власник землі має право надавати у користування гірничу власність фізичним та юридичним особам на свій розсуд (концесійна система) та система, згідно з якою право на проведення гірничих робіт на землі належить першовідкривачу (система копалень). Визначено основи законодавства Римської імперії, Англії, Франції, Бельгії, Німеччини, Австрії, Іспанії, Австралії, США, Африканських країн (таких колишніх Англійських колоній, як Трансвааль, Родезія), законодавства Стародавнього Єгипту, Судану, Туреччини (Османської імперії) й України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)16
Шифр НБУВ: РА379529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Миколенко Д.В. 
Правоцентристські партії у політичній системі Болгарії (1899 - 1908 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Д.В. Миколенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Встановлено роль і місце ліберальної та консервативної партій у політичній системі Болгарії в кінці XIX - на початку XX ст., для визначення яких вперше використано термін правоцентристські. Обгрунтовано твердження, що усталені в історіогарфії поняття "русофіли" та "русофоби" спотворюють справжню зовнішньополітичну орієнтацію ліберальної та консервативної партій. Запропоновано їх нову диференціацію, зокрема, виділено праві й помірковані правоцентристські та найближчі до центру політичного спектра. 1899 - 1908 рр. охарактеризовано як період панування класичної болгарської демократії. Показано специфічну роль правоцентристських партій у системі державної влади Болгарії, що обумовлена низьким рівнем політичної культури, значно швидшими темпами модернізації державного управління у порівнянні зі змінами менталітету громадян, перевагою виконавчої гілки влади над законодавчою та судовою, відсутністю демократичних традицій внаслідок тривалого перебування держави у складі Туреччини - імперії східного типу. Висвітлено участь правоцентристських партій у діяльності парламенту. Проаналізовано діяльність урядів Болгарії даного історичного періоду, що складалися з ліберальних або консервативних політичних сил. Досліджено боротьбу правоцентристських партій за владу, проаналізовано їх взаємодію з інститутом монархії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4БОЛ)51-4 + Ф69(4БОЛ), 82/83 +
Шифр НБУВ: РА352921

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Пасічник М.С. 
Проблеми розбудови української державності після визвольних змагань (1657 - 1665 рр.): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / М.С. Пасічник ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2007. — 36 с. — укp.

Досліджено українську державність у контексті московсько-польсько-турецької політики. Наголошено, що головною причиною Руїни є незавершеність державного будівництва, зумовлена фактором - браком відповідного досвіду та політичної діяльності серед козацької старшини. Розглянуто проблему зовнішньої загрози цілісності Української держави та втручання інших країн (Польщі, Московщини та Туреччини) у внутрішні процеси в Україні. Визначено зовнішню політику гетьманів, яка була спрямована спочатку на пошуки підтримки проти зовнішніх ворогів, а потім - підтримку власної влади в Україні. З'ясовано, що смерть Б.Хмельницького збіглася з крахом планів щодо автономії України та його наступники опинилися за надзвичайно тяжкої політичної ситуації, це ускладнювалось початком внутрішніх заворушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)461-5 +
Шифр НБУВ: РА354836

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Хачатрян А.Е. 
Республіка Вірменія в міжнародних відносинах 1918 - 1920 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / А.Е. Хачатрян ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

На базі значної кількості архівних матеріалів і документів досліджено місце Республіки Вірменії у системі міжнародних відносин у період 1918 - 1920 рр. До наукового обігу введено значну кількість неопублікованих архівних матеріалів та певні факти з історії Вірменії 1918 - 1920 рр. Розглянуто міжнародні умови створення Республіки Вірменії та висвітлено вірменське питання у системі міжнародних договорів між країнами Антанти та Туреччини (Батумського, Севрського, Олександропільського). З'ясовано геополітичне середовище формування відносин між Республікою Вірменією та великими державами. Розкрито головні тенденції її співпраці з державами Антанти та Сполученими Штатами. Показано місце Республіки Вірменії у зовнішній політиці радянської Росії. Увагу приділено проблемі розвитку відносин Вірменії з закавказькими республіками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5АРМ)61-6 +
Шифр НБУВ: РА362058

Рубрики:

      
18.

Лисов О.О. 
Сербія в системі міжнародних відносин в Європі (кінець XVIII - 70-ті роки XIX століття): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.О. Лисов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 19 с. — укp.

На основі великої джерельної бази проаналізовано історію виникнення сербського питання наприкінці XVIII ст., його подальший розвиток у зв'язку з кризою в Османській імперії та виходом на міжнародну арену, допомогу Росії сербському національно-визвольному руху, ставлення великих держав до ситуації у Сербії та їх боротьбу за вплив на Балканах і в Туреччині. Охарактеризовано процес установлення дипломатичних відносин великих держав з автономним Сербським князівством у 1830-і рр. Вивчено проблеми, пов'язані з протиріччями між великими державами у питаннях впливу на політику Белграду. Досліджено зовнішню політику Сербського князівства, після його входження в систему європейських міжнародних відносин, у сфері об'єднання етнічних сербських земель, стосунки з балканськими народами і Туреччиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Юго4Сер)42-6
Шифр НБУВ: РА316460 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Усманова С. М. 
Тенденції розвитку системи вищої педагогічної освіти в Республіці Туреччина: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / С. М. Усманова ; РВНЗ "Крим. гуманіт. ун-т" (м. Ялта). — Ялта, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено методологічні, історико-педагогічні та методичні аспекти турецької вищої педагогічної школи. Проаналізовано системи підготовки педагогічних кадрів в університетах Туреччини, проведено їх експертне оцінювання. Виявлено тенденції розвитку турецької вищої педагогічної освіти, що лягли в основу аналізу концепцій підготовки педагогічних кадрів у цій державі. Визначено сутність і цілі турецької вищої педагогічної освіти, основні принципи розвитку, види та форми підготовки педагогів в університетах, технології навчання й особливості побудови взаємовідносин суб'єктів педагогічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.514(5ТУЕ)
Шифр НБУВ: РА384862 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Стадніченко Р.В. 
Україна в геополітичних інтересах країн Середнього Сходу: Туреччини, Ірану, Афганістану: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Р.В. Стадніченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні причини та результати впливу геополітичних інтересів держав Середнього Сходу на вибір української стратегії зовнішньополітичної поведінки. З'ясовано шляхи та методи захисту національних інтересів України в регіоні Середнього Сходу у контексті здійснення глобального міждержавного співробітництва з урахуванням життєво необхідних геополітичних інтересів Великих Держав. Проаналізовано особливості та специфіку геополітичних інтересів Туреччини, Ірану, Афганістану стосовно України. Розглянуто економічну, політичну, безпекову та гуманітарну складові інтересів досліджених держав та визначено домінуючу з них у процесі розвитку та поглиблення співпраці з Україною. Висвітлено перспективні напрями міждержавних відносин. Значну увагу приділено місцю та ролі дво- та багатостроннього співробітництва України з Туреччиною, Іраном, Афганістаном як фактора цивілізаційного інтегрування євразійського континенту. Визначено основні детермінанти геополітичної місії України як соціокультурного, політичного, економічного моста між Європою та Азією. Запропоновано шляхи вдосконалення існуючих відносин України з середньосхідними державами, надання їм динамізму та виведення на якісно новий рівень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф014 + Т3(4УКР)64-6 +
Шифр НБУВ: РА335142

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського