Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Наукова електронна бібліотека (63)Реферативна база даних (956)Книжкові видання та компакт-диски (206)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=ТРЕТІЙ$<.>+<.>K=РАЙХ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 162
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Егрі І. 
Досвід розвитку продовольчого господарства Угорщини в умовах ринкової економіки та можливості його використання в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / І. Егрі ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Аналізується роль і місце продовольчого господарства Угорщини у розвитку економіки країни у 80-90-х рр. ХХ ст., досліджуються другий і третій блоки агропромислового комплексу Угорщини - сільське господарство та харчова промисловість в умовах переходу до ринкової економіки. В роботі досліджено процес інтеграції виробництва кінцевої продукції продовольчого господарства з точки зору його ефективності, а також враховуючи виключно високий агроекологічний потенціал України - перспективи його більш ефективного використання. В роботі узагальнюється угорський досвід (як позитивні, так і негативні результати) розвитку продовольчого господарства країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4ВЕН)320

Рубрики:

      
2.

Борисевич Б.В. 
Етіологія, патогенез і патоморфологія остеодистрофії великої рогатої худоби: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.02 / Б.В. Борисевич ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню стану кістяка та кісткового мозку корів на підставі застосування методу трепанобіопсії. Розроблені чотири основні конструкції трепанів. Проведено гістологічне, гістохімічне, атомно-абсорбційне дослідження кісткових зразків. Визначено вміст в них остеотропних макро-і мікроелементів як в нормі, так і при остеодистрофії. Запропоновано хімічні методи виявлення в трепанобіоптатах Сa та P. Розроблено метод визначення в кістковому зразку щільностей: нативної кістки, сухої кістки, органічного матриксу, мінеральних речовин та індексу мінералізації. Вивчено стан кістяка при остеодистрофії корів і молодняка, вплив на скелет тривіта. Встановлена ведуча роль остеодистрофії у виникненні остеотендиніта та патології копитець. Встановлені особливості радіаційної остеодистрофії корів в другій та третій зоні радіаційного забруднення. Визначені гістологічні критерії нормальних станів кісткового мозку та його патологічних змін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.431-911,022

Рубрики:

      
3.

Мірошник Н.С. 
Православні монастирські комплекси України (Принципи функціональної і естетичної реабілітації): Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Н.С. Мірошник ; Акад. образотворч. мистец. і архіт. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено духовній, архітектурно-естетичній та функціональній реабілітації православних монастирських комплексів в Україні. Виявлено фактори історико-соціального плану, які зумовили еволюцію характеру будівництва монастирських комплексів, містобудівне значення ансамблів у формуванні планувальної структури населених пунктів, композиційні закономірності побудови монастирів, стилістичну своєрідність їхніх основних елементів. Методика дослідження базується на історико-архітектурному аналізі першоджерел, натурному обстеженні збережених пам'яток монастирської архітектури. При цьому застосовано порівняльно-історичний, типологічний методи та метод графічних реконструкцій. Перший розділ - "Аналіз історичного процесу зародження і розвитку монастирських комплексів" - присвячено узагальненню попередніх досліджень з теми дисертації, проаналізовано історичні основи формування монастирських комплексів та їх роль у суспільстві. Виявлено основні етапи розвитку архітектурно-планувальної системи монастирів в історичному контексті. Обстежено основні групи будівель на території комплексів. Проведено аналіз візуального сприйняття об'ємно-просторової та планувальної структури монастирів. На основі цього узагальнено архітектурно-мистецьку роль монастирських комплексів в історичному середовищі. У другому розділі - "Дослідження монастирських комплексів України з метою їх реставрації та реабілітації" - здійснено аналіз технічного стану монастирів, починаючи з 1917 року і до нашого часу. Розглянуто чинники деформацій та руйнацій споруд. Виявлено історико-культурну значущість архітектурних пам'яток у комплексі та визначено прямованість пам'яткоохоронних заходів. Досліджено фактори, що сприяють реабілітації значущості монастирів у системі поселень. Третій розділ - "Методичні заходи реабілітації монастирських комплексів у сучасних умовах" - присвячено виявленню методики реабілітації, регенерації та реставрації монастирів і їх окремих споруд з метою їх функціонування. Виділено основні принципи включення сучасних споруд у монастирський комплекс з метою надання комплексу втраченої містобудівної значущості. Вперше простежено процес формування монастирських комплексів України як просторово-підпорядкованої системи, що винникла внаслідок дії факторів суспільно-економічного і естетико-культурного плану. Монастирі були організаційним чинником "історичного ландшафту" українських міст та поселень, виконували роль своєрідного каталізатора просторового розвитку урбаністичних утворень, надаючи останнім неповторного архітектурного обличчя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)927.166.083 + Щ117.166(4УКР)083

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Квітко Г.П. 
Наукове обгрунтування і розробка інтенсивних агротехнічних прийомів підвищення кормової продуктивності люцерни в Лісостепу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.12 / Г.П. Квітко ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 1999. — 33 с. — укp.

Багаторічні дослідження (1965-1998 рр.) закономірності формування урожаю люцерни переконливо свідчать, що стабільне, гарантоване підвищення кормової продуктивності, в наступні роки використання травостою, можливо тільки за агроекологічних умов, які забезпечують ріст і розвиток за ярим типом, коли рослини в рік посіву досягають фази цвітіння. За ярого типу розвиток в рік посіву, на другий і третій роки люцерна формує максимально можливі урожаї, повністю використовуючи біокліматичний потенціал лісостепової зони України. Ярий тип розвитку забезпечується безпокривними весняними посівами із застосуванням ефективних гербіцидів, літніми безпокривними посівами, проведеними до третьої декади липня, а також сумісними посівами з ярими капустяними і ранніми зерновими при нормах висіву останніх 1,0 і 2,0 млн/га схожих насінин. Ланки сівозмін з безпокривними і сумісними посівами люцерни забезпечують збільшення збору кормових одиниць на 32,4-40,6% порівняно з ланкою сівозміни ячмінь на зерно-люцерна-люцерна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.2-4(4УКР),022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Явтушенко В.М. 
"Твори" Івана Дніпровського як цикли імпресіоністичної прози: Автореф. дис.. канд. філол. наук: 10.01.01 / В.М. Явтушенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано видання "Твори" Ш.Дніпровського в 3-х томах. Визначено місце письменника в історії української літератури 1920-х рр. Особливу увагу приділено стильовій домінанті творів автора, доведено, що він є одним з найбільш послідовних представників українського імпресіонізму на завершальному етапі розвитку даного стилю в українській літературі. Кожен том "Творів" розглянуто як певну художню цілісність, цикл, описано стильову належність творів кожного циклу й основні циклотворчі мотиви. Том перший "Творів" кваліфіковано як психологічний імпресіонізм, том другий - реалістичний і том третій - натуралістичний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Дніпровський І. 534
Шифр НБУВ: РА310417 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ревунець А.С. 
Вплив адсорбентів на перебіг тільності отелення і післяотельного періоду у корів в зоні радіаційного забруднення: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / А.С. Ревунець ; Харк. зоовет. ін-т. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П866,022 + П876.1-911,022
Шифр НБУВ: РА310745 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Січкар А.О. 
Ріст і продуктивність змішаних посівів кукурудзи на силос залежно від підбору високобілкових компонентів і заходів вирощування в південному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / А.О. Січкар ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено залежність водного та поживного режимів грунту, росту та розвитку рослин, фітоклімату, фотосинтезу, забур'яненості, хімічного складу стернекореневих решток, структури урожаю, продуктивності, економічної та енергетичної ефективності змішаних посівів від підбору компонентів і заходів вирощування. Кращими компонентами для сумішок під час сівби у третій декаді квітня з міжряддям 70 см виявились соя та буркун білий. Спостережено зниження забур'яненості та підвищення продуктивності посіву завдяки до- та післясходовому боронуванню з двома міжрядними обробітками. Поєднання кращих варіантів сумішей і заходів щодо їх вирощування забезпечувало 1297 - 1306 грн/га чистого прибутку за рівня рентабельності 262 - 252 % і коефіцієнті енергетичної ефективності 5,96 - 6,24.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.1-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Міронова О.М. 
Дослідження умов існування одного класу інваріантних співвідношень рівнянь динаміки твердого тіла: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.01 / О.М. Міронова ; НАН України. Ін-т приклад. математики та механіки. — Донецьк, 2002. — 18 с. — укp.

Проаналізовано умови існування інваріантних співвідношень у трьох задачах динаміки твердого тіла з нерухомою точкою. У першій задачі про рух тіла у полі потенційних і гіроскопічних сил, що описуються диференційними рівняннями Д.Гріолі - М.П.Харламова, розв'язано пряму та зворотну задачі дослідження умов існування у рівняннях руху одного інваріантного співвідношення. У другій - про рух твердого тіла у силовому полі, яке є суперпозицією електричного, магнітного та ньютонівського полів, розглянуто умови існування у диференційних рівнянях Г.Кірхгофа трьох інваріантних співвідношень спеціального виду. Одержано один новий розв'язок диференційних рівнянь руху. У третій задачі про рух тіла у магнітному полі з урахуванням ефекту Бернетта - Лондона визначено умови існування поліноміальних розв'язків класу Стеклова - Горячева - Ковалевського. Знайдено три нових частинних розв'язки задачі. У диференційних рівняннях задачі III. Досліджено умови існування трьох інваріантних співвідношень спеціального виду, наведено новий розв'язок рівнянь руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.3в641.8,022
Шифр НБУВ: РА320171 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Тімій Г.В. 
Кислотно-основні рівноваги в ультрамікрогетерогенних системах на основі катіонних поверхнево-активних речовин: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Г.В. Тімій ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Спектрофотометрично вивчено кислотно-основні рівноваги індикаторних барвників (сульфофталеїнів, гідроксиксантенів, бетаїну Райхардта) у водних розчинах колоїдних поверхнево-активних речовин (ПАР). У результаті системного та всебічного дослідження міцелярних систем за умов варіювання концентрації та складу фонового електроліту, а також введення неіонних ПАР, виявлено, яким чином поступова зміна режиму міцел на основі катіонних ПАР впливає на їх властивості як середовищ для кислотно-основних реакцій. Виявлено диференціювальну дію поверхонь міцел катіонних ПАР і змішаних іон-неіонних міцел щодо кислотної іонізації солюбілізованих барвників, у тому числі, схильних до таутомерних перетворень. Охарактеризовано вплив природи та концентрації протиіонів на властивості міцел і проведено розрахунок ступеня дисоціації іонної ПАР у змішаних міцелах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г533.53
Шифр НБУВ: РА319290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Назар Б.І. 
Фармако-токсикологічна оцінка дії фенарону: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.01.04 / Б.І. Назар ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено фармакотоксикологічну дію фенарону на тварин та встановлено оптимальні параметри антиоксидантної та специфічої дії препарату. За результатами досліджень встановлено, що застосування фенарону значно підвищує збереження жиророзчинних вітамінів і стабілізацію жирів у препаратах, що містять вітаміни, а також у кормових домішках та кормах, використання яких впливає на обмін вуглеводів, жирів і білків в організмі телят, підвищує антиоксидантний та А-вітамінний статус і сприяє підвищенню неспецифічної їх резистетності. Визначено, що "Фенарон" - помірно токсичний і безпечний препарат (третій клас безпеки), не проявляє здатності щодо кумуляції (коефіцієнт кумуляції 6,2). Рекомендовано вносити фенарон у премікси для сільськогосподарських тварин і птиці - 12,5 кг/т, в олійні розчини вітаміну А для тваринництва та мікровіту А - 0,02 %, каротину в трав'яному борошні - 0,015 %, жирів у м'ясо-кістковому борошні - 0,02 %, а також в комбікорми для сільськогосподарської птиці - 85г/т, для свиней - 50 - 60 г/т. Запропоновано за умов забруднення важкими металами до кормів основного раціону великої рогатої худоби додавати 370 мг препарату одній тварині за добу, для підвищення неспецифічної резистентності, прискорення росту та профілактики вільнорадикальних патологій телятам віком 21 - 45 днів додавати в молоко фенарон у дозі 70 мг за добу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.12 +
Шифр НБУВ: РА321343

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Гусляков М.О. 
Діатомові водорості бентосу Чорного моря та суміжних водойм (морфологія, систематика, екологія, біогеографія): Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.05 / М.О. Гусляков ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2002. — 36 с.: рис. — укp.

На підставі вперше проведеного на Україні аналізу багаточисельних електронно-мікроскопічних та інших даних, а також огляду літератури визначено особливості морфології, системного складу, екології та біогеографії цієї групи водоростей. Виділено три періоди у вивченні діатомових водоростей бентосу Чорного моря. Третій період розпочався з моменту широкого впровадження дисертантом (з середини 1970-х рр.) у дослідження чорноморських діатомових трансмісійного та скануючого електронних мікроскопів. З застосуванням електронно-мікроскопічних методів виявлено ряд біологічних закономірностей. Описано незвичайний поділ клітин діатомових, значно доповнено раніше одержані дані про розташування ареол у "рисах" діатомових класу Pennatophyceae. Розроблено принципи класифікації деяких родів, вагомих для екосистем Світового океану. Описано 16 нових для науки видів, 1 різновид, 5 підродів, 2 родини. Синонімізовано 4 види та 4 різновиди. Здійснено комбінації 21-го виду та 7-ми різновидів, доповнено діагнози 198-ми видів. Запропоновано у водоростей порядку Araphales, які мають двогубі вирости - передвісники шва, розрізняти 2 нових підпорядки Labiatoideae і Alabiatoideae. Описано нове екологічне угруповання водоростей, що мешкає у контактній зоні Світового океану берег - вода та локалізується в міжпіщинкових просторах вище урізу води. На підставі поглибленого еколого-флористичного аналізу видового складу діатомових водоростей бентосу Чорного моря та його лиманів вперше визначено сучасний стан пануючих груп у районах, що зазнають антропогенного впливу; у флорі бентосу діатомових Чорного моря виділено 14 зонально-географічних, 6 - генетичних елементів та 4 вікових комплекси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.23(922.8) +
Шифр НБУВ: РА322469

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Козак В.А. 
Кримінальна відповідальність за торгівлю людьми (аналіз складу злочину): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.А. Козак ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто положення про те, що торгівля людьми посягає на групу однорідних суспільних відносин, які забезпечують свободу, честь і гідність особи. Наведено додаткові аргументи на користь того, що головним безпосереднім об'єктом торгівлі людьми є суспільні відносини, які забезпечують свободу людини. Вперше питання основного безпосереднього об'єкта торгівлі людьми вивчено шляхом аналіза структурних елементів суспільного відношення, на яке безпосередньо посягає даний злочин. Вперше досліджено механізм скоєння шкоди об'єкту торгівлі людьми. Зроблено висновок, що у торговлі людьми відсутній додатковий обов'язковий безпосередній об'єкт. Обгрунтовано положення про те, що додатковим факультативним безпосереднім об'єктом торгівлі людьми можуть виступати суспільні відносини, які забезпечують життя, здоров'я, статеву свободу або недоторканість, честь і гідність людини, її трудові права, порядок перетинання державного кордону України. Доведено, що торгівля людьми є злочином із форсальним складом. Розглянуто положення про те, що діяння як обов'язкова ознака об'єктивної сторони торгівлі людьми може виражатися у трьох різних формах: продаж людини; її інша оплатна передача; здійснення стосовно людини будь-якої іншої незаконної угоди, пов'язаної із законним або незаконним переміщенням за її згодою або без згоди через державний кордон України для подальшого продажу або іншої передачі іншій особі (особам). Обгрунтовано недоцільність використання у диспозиції ст. 149 КК цивільно-правового терміну "угода". Запропоновано замінити його терміном "незаконні дії". Наведено нове визначення моменту закінчення злочину у кожній із трьох форм його зовнішнього прояву. Аргументовано, що торгівля людьми може бути вчинена лише з прямим умислом. Уперше встановлено, що виконавцем торгівлі людьми у формі продажу або іншої оплатної передачі людини є тільки особа, яка передає потерпілого (так званий "продавець"). Доведено, що виконавцем злочину у третій формі (здійснення стосовно людини будь-якої іншої незаконної угоди, пов'язаної із законним або незаконним переміщенням за її згодою або без через державний кордон України для подальшого продажу або іншої передачі іншій особі (особам) є "продавець" (особа, яка передає потерпілого) та "покупець"(особа, яка заволодіває потерпілим; одержує його від "продавця"). На підставі результатів аналізу ознак складу злочину торгівлі людьми розроблено пропозиції щодо удосконалення чинної назви та диспозиції ст. 149 КК України 2001 року.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113 +
Шифр НБУВ: РА322843

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Блажкевич А.Л. 
Краєзнавча бібліографія Галичини: становлення та розвиток (XIX ст. - 30-ті рр. XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / А.Л. Блажкевич ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто головні особливості становлення та розвитку краєзнавчої бібліографії Галичини, на основі дослідження літературних та архівних джерел, що введені вперше до наукового обігу. Визначено основні етапи її розвитку : перший - перша половина ХІХ ст., другий - друга половина ХІХ ст. - початок ХХ ст. (1851 - 1918 рр.), третій - 1918 - 1939 рр. Розкрито внесок наукових товариств Галицько-руської матиці (1848), Просвіти (1868), Літературного товариства імені Шевченка (1873), яке згодом перейменували у Наукове товариство імені Шевченка (1892), Руського педагогічного товариства (1881), туристично-краєзнавчого товариства Плай (1924), громадських організацій, бібліотек, органів місцевого друку та окремих дослідників (бібліографів, краєзнавців та істориків) у створення бібліографічної інформації з краєзнавства Галичини ХІХ ст. - 1930-х рр. Висвітлено маловідомі факти з історії краєзнавчої бібліографії краю, що суттєво доповнює загальну картину розвитку даної бібліографії України у цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч755.27г(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА323661

Географічні рубрики:

      
14.

Кочубейник О.М. 
Трансформація уявлень про "Я"-концепцію у крос-культурних психологічних дослідженнях: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / О.М. Кочубейник ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Розкрито теоретичні проблеми сучасного етапу кроскультурних досліджень у психології, проаналізовано причини, що призвели до поширення західних методологій у дослідження, виконані на інокультурному грунті. Розглянуто закономірності розвитку теорії "Я"-концепції у загальній психології та психології особистості та переходу до крос-культурної проблематики. Виокремлено п'ять етапів дослідження "Я"-концепції як предмета психологічного дослідження, з яких перші два проведено у межах загальнопсихологічних досліджень, третій етап за суттю є перехідним, а останні два є введенням у розгляд крос-культурних змінних. Розкрито особливості власне крос-культурних етапів дослідження "Я"-концепції, виокремлено дві стратегії аналізу феномену: конвергентна, згідно з якою існує єдина модель "Я"-концепція, проте її структура та закономірності функціонування варіюють відповідно до дії чинників культури, та дивергентна, згідно з якою кожному типові культури відповідає певна форма "Я"-концепції, отже, визнається існування декількох типів "Я"-концепції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю91(0)6 +
Шифр НБУВ: РА326015

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Дяченко Т.Ф. 
Особливості будови яєчників великої рогатої худоби чорно-рябої породи в екологічних умовах Житомирщини: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / Т.Ф. Дяченко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 23 с. — укp.

Проаналізовано морфологічний стан яєчників великої рогатої худоби у третій зоні радіоактивного забруднення місцевості. Проведено радіологічні, патологоанатомічні, гістологічні, морфометричні дослідження яєчників тварин в постнатальному періоді онтогенезу (з 4-місячного до 19-річного віку). Визначено органометричні показники яєчників, а також стереометричні параметри їх макро- та мікроструктурних компонентів, розкрито негативний вплив іонізуючої радіації на організм тварин. Виявлено, що показники органо- і стереометрії яєчників у теличок 4 - 5-ти місяців (молочний період постнатального онтогенезу) зростають, у корів 12 - 19-ти років (період старіння) - знижуються. У період відтворної функції (корови віком 4 - 7-ми років) морфометричні показники фолікулів та жовтих тіл статевого циклу яєчників корів, які утримувались на забрудненій радіонуклідами місцевості, суттєво відрізняються у тварин контрольних груп незалежно від стадії статевого циклу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.96 + П60-271.25 + П876.44 +
Шифр НБУВ: РА328040

Рубрики:

      
16.

Ревунець А.С. 
Вплив адсорбентів на перебіг тільності, отелення і післяотельного періоду у корів в зоні радіаційного забруднення: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / А.С. Ревунець ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Доведено, що в процесі згодовування коровам сапоніту знижується вміст цезію-137 у фетальній плаценті на 27 %, навколоплідній рідині - на 29 %, молозиві - на 28 %, сечі - на 24 % і збільшується на 35 % його виділення з калом у корів дослідної групи. Уперше в третій зоні радіаційного забруднення запропоновано застосування дігітолу та комплексу вітамінного препарату для лікування корів з гіпофункцією яєчників і матки та корекції статевого циклу. Розроблено рекомендації щодо доз лікувального застосування дігітолу та тривітаміту в післяотельний період. Визначено позитивний вплив даних препаратів у забрудненій радіонуклідами зоні на час виникнення стадії збудження статевого циклу в корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.11 +
Шифр НБУВ: РА325479

Рубрики:

      
17.

Кривошея Т.О. 
Антитрагедійне в сучасному філософсько-естетичному дискурсі: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.08 / Т.О. Кривошея ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 14 с. — укp.

Узагальнено антитрагедійні риси естетико-художнього дискурсу. Виокремлено антитрагедійне як одну із своєрідних ознак сучасного мистецтва, проаналізовано проблемне коло у категоріальному співвідношенні "трагічного"- "комічного", "поетичного" - "прозового" в історико-естетичному аспекті. Встановлено, що антитрагедійне набуває категоріальних ознак, виходячи за межі суто постмодерністської настанови пов'язувати антитрагедію виключно із постмодерною трансформацією традиційних засад доби модерну. Антитрагедійне визначено як естетичну категорію. Запропоновано схему корелятивного співвідношення антитрагедійного з прозовим, що дозволяє простежити у контексті великого культурного часу антитрагедійне як нівелювання поетичного у бік прозового. Сутність антитрагедійного виокремлено у площину буденості як принципу світобачення і як художнього методу. Антитрагедійне охарактеризовано шляхом деієрархізації людського та речового, за принципу рівності між світом людей та світом речей. Антитрагедійне визначено як корелят між трагічним та комічним, їх "третій" стан. У психологічному сенсі антитрагедійне охарактеризовно як нездатність людини постійно перебувати у стані смислопошуків та граничних ситуацій, обгрунтовано положення про антитрагедійне як певний механізм захисту. Розглянуто категоріальне співвідношення "поетичне" - "прозове", в якому поетичне виступає ознакою трагедійного, а прозове - антитрагедійного. Зроблено висновок, що антитрагедійні риси виникають у площині буденності, повсякдення, прозовості, коли "стомленість" від трагедії та трагічного вимагає відходу у неконфліктний світ звично-звичайного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю811.5 +
Шифр НБУВ: РА328511

Рубрики:

      
18.

Бакланов О.В. 
Нестабільність акреційних структур у катаклізмічних подвійних зірках: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / О.В. Бакланов ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2005. — 16 с. — укp.

Представлено описи методик обробки спостережень і результати дослідження катаклізмічних змінних зір. Проведено вивчення 12-ти катаклізмічних змінних зір (2 поляри, 3 затемнені новоподібні системи і 7 Нових і карликових нових зірок) з використанням оригінальних багатокольорових фотометричних спостережень змінних зір. На підставі аналізу двоколірної фотометрії асинхронного поляра V1432 Орла знайдено третій тип мінімумів, що був ототожнений з акрецією речовини на другий магнітний полюс білого карлика. Розроблено геометричну модель акреції речовини одночасно на два магнітні полюси, що дозволило оцінити радіус захоплення речовини магнітним полем білого карлика, його масу та радіус. Уточнено орбітальний період і період обертання білого карлика. Визначено характерний час синхронізації системи, оцінено швидкість акреції речовини, оцінено напруженість магнітного поля та визначено кольорову температуру та показники кольору у характерних точках фазових кривих. У затемненої новоподібної V1315 Орла визначено кольорову температуру та показники кольору у характерних точках орбітальної фазової кривої. Зафіксовано ефект зменшення кольорової температури зі збільшенням глибини затемнення. Для обробки часових рядів розроблено пакет програм Multi-Column View, в якому реалізовано низку нових алгоритмів для обробки часових рядів багатоколірних спостережень змінних зірок. Розроблено кількісну модель чорнотільного випромінювання. Одержано залежності розподілу енергії у диску від певних параметрів системи, а саме: маси та радіуса білого карлика, радіуса акреційного диска, швидкості акреції. Для зірки V725 Орла уперше проведено фотометричну класифікацію. Виявлено надгорби, визначено їх період, оцінено орбітальний період, що, як виявилося, потрапляє у "провал періодів", на діаграмі розподілу орбітальних періодів катаклізмічних змінних зірок. Для таких зірок ES Дракона, GK Персея, MR Змії, RZ Малого Лева, VW Північної Корони, V603 Орла, V1494 Орла, QW Змії й HS 0728+6738 уточнено параметри змінності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В662.81,022 +
Шифр НБУВ: РА339933

Рубрики:

      
19.

Сенчук С.М. 
Рівень показників родючості чорнозему типового в залежності від грунтозахисних технологій і біологізації землеробства: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / С.М. Сенчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив грунтозахисних технологій вирощування сільськогосподарських культур, які передбачають здійснення дрібного та глибокого плоскорізних, а також мінімального обробітків грунту з елементами біологізації на водно-фізичні, агрохімічні та біологічні властивості грунту за їх взаємодії та досліджено вплив цих технологій на родючість чорнозему типового грубопилувато-легкосуглинкового на лесі. Установлено, що застосування грунтозахисних технологій прискорює мікробіологічні процеси у грунті. Виявлено суттєве зниження забур'яненості посівів на третій рік досліджень (у 5,8 - 7,8 разів) у порівнянні з першим роком. Показано, що застосування безполицевого обробітку грунту з внесенням органічних, органо-мінеральних та біологічно активних добрив сприяє підвищенню ефективної родючості грунту та посилює кругообіг речовин та енергії в агроценозі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17-26 + П143.181.7 +
Шифр НБУВ: РА339871

Рубрики:

      
20.

Тимцуник В.І. 
Реформування системи влади та державного управління в УРСР: зміст, особливості, наслідки (1953 - 1964 рр.): Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.01 / В.І. Тимцуник ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 36 с. — укp.

Здійснено цілісний науковий аналіз змісту, особливостей та наслідків владно-управлінських реформ в УРСР у 1953 - 1964 рр. На підставі детермінованого вивчення конкретно-історичних обставин визначено та науково обгрунтовано основні етапи реформування радянської владно-управлінської системи у межах дослідженого періоду. Зазначено, що у 1953 - 1955 рр. державне управління та суспільство в цілому зберігали риси, що були сформовані у середині 1930-х рр. Другий етап (1956 - 1957 рр.) характеризувався напруженою боротьбою у керівництві КПРС і держави з питань змісту, основних напрямків і методів реформування державного управління, а третій (1958 - 1964 рр.) відомий найбільш серйозними спробами реформування традиційної радянської системи влади й державного управління, а також змін конституційних засад життя суспільства. Здійснено порівняльний аналіз реформаторських підходів, запропонованих Й.В.Сталіним, Г.М.Маленковим, Л.П.Берією, М.С.Хрущовим. Розглянуто варіативні моделі партійно-радянського керівництва й державного управління у 1953 - 1964 рр. Удосконалено методичний інструментарій вивчення процесів функціонування та реформування системи влади й державного управління, змісту, особливостей та наслідків цього процесу. Зроблено висновки щодо неспроможності комуністичної партії реалізувати модерністську тенденцію у теорії та практиці. Розвинуто підходи до аналізу текстів різних варіантів проектів Програми та Статусу КПРС, Конституцій СССР та УРСР, а також оцінок та висновків, що стосуються досвіду реформування радянського державного управління у досліджений період. Розкрито зміст базових понять "державне управління", "влада" та їх співвідношення). Досліджено цілі, структуру та функції радянської владно-управлінської системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)63-621 + Х819(4УКР)01-1 + Х621.011.9(2Ук) +
Шифр НБУВ: РА335981

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського