Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (96)Тематичний інтернет-навігатор (8)Наукова електронна бібліотека (1083)Реферативна база даних (27099)Книжкові видання та компакт-диски (11630)Журнали та продовжувані видання (563)
Пошуковий запит: (<.>K=ТЕОРІЯ$<.>+<.>K=ІНВЕСТИЦІЙ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3022
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Жолткевич Г.М. 
Автоматизація проектування технологічної оснастки: теорія і практика: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.08 / Г.М. Жолткевич ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 35 с. — укp.

Метою дослідження є підвищення ефективності технологічної підготовки виробництва за рахунок скорочення витрат на проектування технологічної оснастки. Розроблена та обгрунтована нова методологія проектування технологічної оснастки, що базується на сучасних комп'ютерних технологіях обробки проектної інформації. Досліджено особливості проектування технологічної оснастки, яке в роботі послідовно вивчається як інформаційний процес непоточного типу. Розглянуто різні підходи до інформаційного моделювання конструкцій технологічної оснастки та встановлено, що фреймові структури найбільш адекватно відповідають задачам опису конструкцій технологічної оснастки та її елементів, виходячи з їх функціонально-конструктивних та технологічних особливостей. Розроблено теоретичні засади та подано реалізацію методу моделювання конструкцій технологічної оснастки фреймами з використанням техніки SQL-баз даних. На підставі результатів аналізу різноманітних систем машинної графіки показано, що адекватність їх застосування залежить від функціонального типу елементів технологічної оснастки, що моделюються. Розроблено ефективний алгоритм моделювання плазмових кривих, який дозволяє запобігти виникненню ефектів їх осциляції, що мають небажані технологічні наслідки. Запропоновано методику прийняття проектних рішень за умови неповноти інформації, яка базується на оригінальній теорії "нечіткого" виведення, що відкрило шлях використанню комп'ютерних технологій на фазі синтезу конструкцій технологічної оснастки та її елементів. Запропоновано ефективні алгоритми кластер-аналізу для побудови класифікацій проектних ситуацій в процесі проектування технологічної оснастки та доведено їх коректність. Розглянуті питання автоматизації отримання креслень технологічної оснастки, виходячи з її об'єктної інформаційної моделі. На підставі використання запропонованої методології в системах автоматизованого проектування п'яти різновидів технологічної оснастки встановлено її достовірність. Проведено оцінку економічної доцільності використання запропонованої методології при проектуванні різних видів технологічної оснастки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К5-5-02

Рубрики:

      
2.

Отрішко О.В. 
Автоматизовані системи обліку і контролю використання інтелектуальної власності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.В. Отрішко ; НАН України. Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено концептуальну модель, яка пов'язує організаційну структуру та правові її засади, інформаційні та управлінські потоки у системі органів регулювання сфери інтелектуальної власності в Україні. Запропоновано моделі та алгоритми керування розподіленим інформаційно-аналітичним середовищем опису, аналізу та експертного оцінювання об'єктів даної власності. Наведено та проаналізовано комплексну модель інвестиційно-інноваційної та податкової політики, яка висвітлює регуляторні фактори взаємодії даних сфер за умов розвитку сучасного ринку інтелектуальної власності. У межах даної моделі розв'язано задачу пошуку такого оптимального значення ставки оподаткування, що дозволяє за умов ринкової економіки максимізувати інвестиції для регіону або галузі виробництва на засадах інноваційної діяльності. Запроваджено методологічні засади розробки та впровадження у практичну діяльність банку даних об'єктів інтелектуальної власності у межах інформаційно-аналітичних систем обліку та контролю її використання, який є невід'ємною складовою частиною інфраструктури сучасного ринку інтелектуальної власності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.41 + Х839(4УКР)3с51 +
Шифр НБУВ: РА324299

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Педченко Г.П. 
Адаптація аграрних ВНЗ до підготовки спеціалістів сільського господарства у ринкових умовах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Г.П. Педченко ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Визначено поняття та розкрито сутність адаптації як пошук способів рішення визначених цілей та задач розвитку, особливостей та принципів адаптації вищих навчальних закладів (ВНЗ) до ринкових умов, включаючи заповзятливість, мобільність, економічну самостійність, конкурентоспроможність, економічну, юридичну та моральну відповідальність. Вперше запропоновано методику визначення рівня адаптації ВНЗ до ринкового середовища за допомогою комплексної порівняльної рейтингової оцінки, критеріями якої є матеріально-технічний та науково-педагогічний потенціал ВНЗ, затребуваність підготовлюваних їм спеціалістів, джерела надходження фінансових коштів, диверсифікованість освітніх послуг ВНЗ. Наведено методику розрахунку цін на освітні послуги, нижня межа яких формується на основі визначення вартості підготовки студента відповідно до спеціальністі, форми навчання, курсу, навчального плану, а верхня - установлюється виходячи зі стратегії "асортиментного ціноутворення". Розроблено методику визначення ризику кадрового бізнесу за допомогою імітаційного моделювання, що враховує джерела фінансових надходжень, обсяги реалізації та ціни на освітні послуги. Удосконалено методичні підходи щодо оцінки ефективності інвестицій у людський капітал, а саме у підготовку спеціалістів з різним рівнем освіти та визначення окупності даних вкладень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-640-963 + П.р(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА325137

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Бобриньова А.В. 
Адаптація підприємств бавовняної галузі до ринкових умов: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / А.В. Бобриньова ; Укр. акад. зовніш. торгівлі. — К., 2003. — 22 с.: рис. — укp.

Визначено, що вихідні бар'єри галузі роблять недоцільним ліквідацію великих підприємств, а формування конкретного середовища можливе за рахунок створення малих підприємств. Визначено умови ефективного використання сучасних форм вертикальної інтеграції. Удосконалено технологічну концепцію в теорії організації ринків. Доопрацьовано механізм сумісного рішення операційних та інвестиційних задач підвищення ефективності використання капіталу. Удосконалено методику диференціювання бавовняних тканин із урахуванням умов їх використання, побудовано сегменти товарного ринку. Зазначено, що подальшого розвитку з урахуванням галузевої специфіки дістала класифікація стратегічних вигід від інтеграції бавовняного виробництва. Розроблено економіко-математичну модель задачі оптимізації розмірів комбінованих малих підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.451.1 +
Шифр НБУВ: РА325614

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Логінова С.М. 
Адвокатська таємниця: теорія і практика: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / С.М. Логінова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проведено історико-правовий аналіз змісту поняття "адвокатська таємниця". Виявлено недоліки у правовому регулюванні поняття, змісту та гарантій адвокатської таємниці з урахуванням положень Конституції України та міжнародно-правових актів у галузі прав людини. Визначено шляхи вирішення проблемних питань забезпечення адвокатської таємниці. Досліджено формування адвокатської таємниці та її економічне підгрунтя шляхом системного аналізу таких правових інститутів, як суд, прокуратура та адвокатура. Розкрито взаємозв'язок її морально-етичних та правових проблем. Досліджено основні напрямки реформування адвокатської таємниці через призму реформування судово-правової системи. Виявлено закономірності формування адвокатської таємниці та їх залежність від правового статусу адвокатури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4Укр)8-2
Шифр НБУВ: РА319163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Лагода О.С. 
Адміністративна процедура: теорія і практика застосування: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.С. Лагода ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено науково-теоретичні та практичні питання адміністративно-правового регулювання процедурних відносин за умов проведення адміністративної реформи в Україні. Розглянуто теоретичні положення адміністративно-правової діяльності, проаналізовано особливості її використання, а також проведено диференціацію адміністративних процедур на базі чинників, які обумовлюють її застосування. Доведено поєднання в управлінській практиці дискреційних повноважень з адміністративними процедурами, встановлення і реформування пріоритетних напрямів розвитку даних інститутів. Висвітлено положення проекту Адміністративно-процедурного кодексу України щодо управлінської діяльності. Розроблено теоретичні рекомендації, спрямовані на підвищення ефективності застосування адміністративних процедур в зазначеній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 +
Шифр НБУВ: РА352879

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Коломоєць Т.О. 
Адміністративний примус у публічному праві України: теорія, досвід та практика реалізації: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / Т.О. Коломоєць ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 43 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади, підстави та процедури застосування адміністративного примусу (АП) у публічному праві Украіни (ППУ). Визначено ППУ як нормативну підставу існування новітнього різновиду державно-правового примусу, виділено його систему й описано елементи. Розкрито суть понять АП у ППУ, запропоновано класифікацію його заходів, виявлено специфіку прояву в адміністративному, фінансовому, податковому, митному, інформаційному, земельному й екологічному праві. Розроблено теорію АП у ППУ, сформульовано конкретні рекомендації, спрямовані на вдосконалення нормативного підгрунтя та практичного застосування відповідного різновиду державно-правового примусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)07 + Х819(4УКР)112.031 +
Шифр НБУВ: РА336186

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Князев В. С. 
Адміністративно-правові засади формування та реалізації інвестиційних відносин в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. С. Князев ; Міжнар. ун-т бізнесу і права. — Херсон, 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано конституційно-правові підстави кодифікації інвестиційного законодавства, визначено цілі та завдання кодифікації інвестиційного законодавства. Встановлено, що принциповою особливістю вперше запропонованої концепції розбудови кодифікації інвестиційного законодавства є збереження пандектної системи розташування нормативно-правового матеріалу, з одного боку, а з іншого, - спроба об'єднати інструментальні господарсько-правові засоби регулювання з системою визначених типів ринкових інвестиційних відносин, що функціонують як окремі об'єкти державної інвестиційної політики. Розроблено структуру запропонованого Інвестиційного кодексу України, у змісті якого виокремлено загальну, особливу та спеціальну частини, а також детально визначено їх зміст. Сформульовано положення щодо принципової неможливості імпорту (трансплантації) іноземних кодифікацій інвестиційного законодавства до України та доведено потребу створення власної вітчизняної кодифікації. Удосконалено розподіл видів кодифікації законодавства, концептуальні засади правового регулювання інвестиційних відносин, розвинуто положення щодо потреби та суті кодифікації інвестиційного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.0
Шифр НБУВ: РА383280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Мірошниченко П.І. 
Активізація використання інвестиційного потенціалу регіону: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / П.І. Мірошниченко ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання активізації використання інвестиційного потенціалу регіону. На підставі даних, одержаних завдяки проведенню огляду вітчизняних і зарубіжних публікацій, визначено економічну суть понять "інвестиції" та "інвестиційний потенціал регіону", розкрито суть і роль активізації використання інвестиційного потенціалу в регіоні. Визначено методи, які забезпечують активізацію використання інвестиційного потенціалу. Досліджено аспект його використання в регіоні, що дозволило визначити тенденції та умови активізації даного процесу, а також роль банків у його формуванні. Установлено основні елементи механізму організаційно-економічного забезпечення активізації використання інвестиційного потенціалу регіону, змістом яких є формування стратегії активізації інвестиційної діяльності, забезпечення умов її активізації та методичний підхід до використання інтеграційних форм активізації використання інвестиційного потенціалу та партнерства. Сформовано модель активізації використання інвестиційного потенціалу регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60-56 + У9(4УКР-4ЛУГ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА354995

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Антонов В. Б. 
Активізація залучення прямих іноземних інвестицій в економіку України в умовах глобальної конкуренції: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / В. Б. Антонов ; НАН України ; Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Розкрито теоретико-методологічні засади дослідження процесів активізації залучення прямих іноземних інвестицій за умов глобальної конкуренції, запропоновано методологічний підхід до оцінювання ефективності структурних трансформацій за участю іноземних інвестицій, за допомогою якого оцінено наслідки впливу структурних зрушень у залученні прямих іноземних інвестицій на загальноекономічну ефективність інвестиційних процесів за видами економічної діяльності. Увагу приділено дослідженню впливу прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток приймаючої держави, тенденцій та наслідків їх залучення для вітчизняної економіки, оцінці соціально-економічних чинників активізації прямих іноземних інвестицій. Запропоновано імперативи формування пріоритетів державної політики залучення прямих іноземних інвестицій, які передбачають врахування секторальних і регіональних переваг, критеріїв вибору компаній та країн-продуцентів прямих іноземних інвестицій, а також стратегічні пріоритети державної підтримки їх залучення у сферу високих технологій. Розглянуто зарубіжний досвід регулювання іноземних інвестицій за умов глобалізації та можливості його адаптації до українських реалій, розроблено рекомендації з удосконалення державної політики залучення прямих іноземних інвестицій в Україну й обгрунтовано ефективний механізм їх стимулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56
Шифр НБУВ: РА382990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Ляхович Л.А. 
Активізація інвестиційного процесу в текстильній промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / Л.А. Ляхович ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2005. — 20 с.: табл. — укp.

Обгрунтовано необхідність і розроблено шляхи формування інфраструктури підтримки інвестиційного процесу у текстильній галузі як сукупності економічних суб'єктів, які шляхом формування певних механізмів здійснюють свою діяльність, забезпечуючи ефективність інвестиційного процесу у галузі. Розроблено методику формування бізнес-плану інвестиційного проекту з використанням методу аналізу ієрархій для встановлення актуальності його розділів для кожного з учасників проекту. Удосконалено методичні підходи до визначення інвестиційної привабливості галузі на базі оцінки інвестиційного ризику, механізм визначення складових підтримки інвестиційного процесу у галузі, якими є нормативно-правова база, інформаційна, матеріальна, організаційна та кадрова складові. Запропоновано методику кількісної оцінки інвестиційного ризику текстильної галузі з використанням коефіцієнта ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.40-56 +
Шифр НБУВ: РА338325

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Родін В.С. 
Активізація інвестиційної діяльності в агропромисловому виробництві на територіях спеціальних економічних зон України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / В.С. Родін ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Узагальнено наукові погляди щодо визначення базових понять "інвестиції" та "інвестиційна діяльність". Розкрито сутність понять "інвестиції в спеціальних економічних зонах (СЕЗ)" та "інвестиційна діяльність на території СЕЗ". З урахуванням результатів методичних аспектів ефективності інвестицій науково обгрунтовано методичні підходи щодо визначення результативності інвестиційної діяльності загалом з аграрного виробництва на територіях СЕЗ, зокрема, суб'єктів інвестиційної діяльності держави, територіальних громад і приватних інвесторів. Охарактеризовано сучасний стан інвестиційної діяльності, її законодавчо-нормативне забезпечення й ефективність в аграрнопромисловому виробництві на територіях СЕЗ. Виявлено, що після відміни пільг дана діяльність уповільнилася. Доведено, що встановлення спеціального режиму на значній кількості територій сприяє залученню інвестицій і забезпеченню їх окупності. Визначено перспективні напрями інвестиційної діяльності, шляхи підвищення інвестиційної привабливості та комплексного розвитку агропромислового виробництва на території СЕЗ. Обгрунтовано основні напрями активізації інвестиційної діяльності в агропромисловому виробництві на територіях СЕЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-56 + У9(4УКР)81 +
Шифр НБУВ: РА361946

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Буряк С.В. 
Активізація інвестиційної діяльності в перехідній економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / С.В. Буряк ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні проблеми інвестиційної діяльності в перехідній економіці. Висвітлено соціально-економічну сутність інвестицій як економічної категорії та їх основні форми. Розкрито роль інвестицій в економічному розвитку, обговорено шляхи виходу з інвестиційної кризи. Визначено потенційні джерела інвестиційних ресурсів на макро- та мікрорівнях. Здійснено грунтовний аналіз формування різних джерел інвестиційних ресурсів, запропоновано заходи щодо їх залучення та ефективного використання в сучасній економіці України. Обгрунтовано основні напрямки вдосконалення вітчизняного законодавства з метою активізації інвестиційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56
Шифр НБУВ: РА315251 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Крейдич І.М. 
Активізація інвестиційної діяльності підприємств в умовах трансформації економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / І.М. Крейдич ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено схему управління інвестиційною діяльністю у промисловості регіону з метою її стимулювання. Розглянуто методику ефективності регіональних інвестиційних проектів і програм, що базується на оптимізації за коефіцієнтом прибутковості. Визначено структуру інвестиційного капіталу на підставі аналітичних підходів, що включає корпоративні цінні папери. Враховано зміни амортизаційної політики, що передбачає лібералізацію формування та використання амортизаційного фонду, створення на підставі пільг інвестиційних ресурсів, моніторинг і контроль за ефективним використанням коштів відтворення загального капіталу. У сфері приватизації запропоновано розширити продаж акцій інвестиційними забов'язаннями, збільшити кошти на інвестування, погашення заборгованості підприємств. Проведено оцінку інвестиційної привабливості регіонів України на базі інтегральних показників привабливості. Наведено напрями удосконалення економіко-соціального механізму регулювання інвестиційної діяльності у промисловості Кримського регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)301.0-56 +
Шифр НБУВ: РА322098

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Кузькін Є.Ю. 
Активізація інвестиційної діяльності промислових підприємств в період розвитку економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Є.Ю. Кузькін ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

На підставі узагальнення праць вітчизняних і закордонних учених-економістів узагальнено теорію та практичний досвід використання інвестиційних ресурсів для пожвавлення виробничо-господарської діяльності промислових підприємств. Виявлено ознаки класифікації інвестицій. Проаналізовано розвиток і регіональні особливості інвестиційної діяльності в промисловості України. Наведено структурний аналіз відтворювального циклу оборотного капіталу підриємств. Досліджено взаємозв'язок активізації інвестиційної діяльності та процесу створення нових робочих місць. Розроблено економіко-математичні моделі визначення резервів ефективного використання активів промислових підприємств для нарощування їх інвестиційного потенціалу, а також алгоритм прийняття рішень щодо активізації інвестиційної діяльності підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)301-56-21
Шифр НБУВ: РА318470 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Колесник Ю.В. 
Активізація інноваційної діяльності підприємств на основі використання інформаційних технологій: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ю.В. Колесник ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2007. — 20 с. — укp.

На базі елементів програмно-цільового управління побудовано та проаналізовано завдання стосовно активізації інноваційно-інвестиційної діяльності підприємств машинобудівельної галузі. Теоретично обгрунтовано новий напрям досліджень інноваційної діяльності підприємств, зокрема інформаційну економіку. Визначено сучасні тенденції науково-технологічного розвитку. Розроблено методичні рекомендації та алгоритм розрахунку поточного та прогнозного стану виробництва у разі впровадження інновацій на підставі інтегрованих оцінок певних показників. Удосконалено методичні підходи щодо підвищення ефективності управління інноваційним потенціалом підприємств шляхом інформаційного забезпечення системи управління та використання нових технологій. Досліджено теоретичні та методичні засади формування інноваційної діяльності промислового виробництва. Висвітлено принципові результати практичної апробації. Наведено пропозиції та рекомендації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-55 ф121 +
Шифр НБУВ: РА354818

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Дмитрієв І. А. 
Активізація підприємницької діяльності промислових підприємств: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.04 / І. А. Дмитрієв ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 35 с. — укp.

Розглянуто сутність підприємницької діяльності з позиції паритетного значення раціонального використання економічних ресурсів і соціальної спрямованості одержаних результатів. Проаналізовано підприємницьку діяльність в економіці України й її законодавчу базу. Виявлено та вивчено латентні тенденції використання наявних економічних ресурсів. Розглянуто поняття активізації підприємницької діяльності та розроблено її концепцію щодо промислових підприємств. Визначено особливості формування підприємницького середовища щодо активізації економічних інтересів промислових підприємств. Вказано способи активізації підприємницької діяльності машинобудівних підприємств за інвестиційно-інноваційним напрямом. Доведено доцільність оформлення їх реалізації у формі бізнес-плану. Розроблено методичне забезпечення щодо визначення конкурентоспроможності продукції промислового підприємства та проведення досліджень з вивчення ринку збуту його продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-131.1
Шифр НБУВ: РА371013 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Новікова Р.О. 
Активізація та регулювання формування інвестиційних ресурсів в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Р.О. Новікова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2004. — 17 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано можливість розширення інвестиційної та інноваційної діяльності шляхом мобілізації внутрішніх інвестиційних ресурсів, які є основою інвестиційного потенціалу економіки України. Розкрито макроекономічний аспект процесу формування даних ресурсів на базі аналізу структури, динаміки національних заощаджень та можливостей їх інвестиційного використання. Установлено, що забезпечення умов для росту заощаджень та її трансформації в інвестиції є необхідним чинником активізації інвестиційного процесу в Україні. Значну увагу приділено визначенню ролі фінансових посередників у формуванні інвестиційних ресурсів. Обгрунтовано основні напрямки державної інвестиційної політики на сучасному етапі розвитку економіки України. Наведено пропозиції щодо збільшення національних заощаджень та активізації інвестиційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА330185

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Вівчар О.Й. 
Активізування інвестиційної діяльності підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.Й. Вівчар ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 22 с. — укp.

Розроблено методичні рекомендації щодо оцінювання ефективності активізування інвестиційної діяльності підприємства (ІДП) з використанням відносних показників, які характеризують обсяг залучених та вкладених підприємством інвестиційних ресурсів і ефективність їх використання. Удосконалено методичні рекомендації з оцінювання рівня ризикованості заходів щодо активізування ІДП, які базуються на розрахунку середньозваженого значення коефіцієнта варіації факторів, що зумовлюють ризик активізування ІДП та коригування на його величину узагальнювального показника ефективності активізування ІДП. Запропоновано принципи планування процесу активізування ІДП, уточнено суть планування стратегічного та реалізації відповідної стратегії. Розкрито суть понять "інвестиція" та "активізування ІДП". Наведено класифікацію методів активізування ІДП на підставі показників, які характеризують активізування ІДП, а також чинників, що на них впливають.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-56 +
Шифр НБУВ: РА333566

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Ревак І.О. 
Акціонерний капітал в умовах ринкової трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.О. Ревак ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблеми становлення та розвитку акціонерного капіталу в Україні. Розкрито суть та функції акціонерного капіталу, розглянуто елементи структури капіталу компанії. Проаналізовано елементи прибутковості акцій та обгрунтовано необхідність розвитку акціонерної форми власності як найефективнішої за умов ринкової трансформації економіки України. Запропоновано методику оцінювання інвестиційної привабливості акціонерного товариства та формулу інтегрального показника для визначення ступеня привабливості акціонерного товариства. Досліджено вплив фінансових показників діяльності підприємства на формування ринкової ціни акцій із застосуванням методів регресійно-кореляційного аналізу. Розглянуто особливості формування акціонерного капіталу у перехідних економіках та тенденції його розвитку в Україні. Проаналізовано інвенстиційний потенціал населення та запропоновано напрями активізації акціонерного капіталу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6
Шифр НБУВ: РА320302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського