Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (27)Реферативна база даних (1253)Книжкові видання та компакт-диски (216)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ТАБЛИЦІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 150
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Будівництво   
1.

Юрченко В.В. 
Оптимізація конструктивної форми перехресних металевих систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / В.В. Юрченко ; ВАТ "Укр. н.-д. та проект. ін-т стал. конструкцій ім. В.М.Шимановського". — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Визначено аналітичні залежності геометричних характеристик прокатних елементів від розмірів їх поперечних перерізів, за якими здійснюється градація профілів у сортаментній таблиці. Розроблено алгоритм пошуку конструктивної форми перехресних металевих систем з оптимізацією їх геометричних і фізичних параметрів відповідно до вимог будівельних норм з урахуванням специфіки конструкції та конкретних умов проектування. Удосконалено методику вибору раціональної кількості зайвих в'язей для введення початкових зусиль у багато раз статично невизначувані перехресні системи ферм і балок, що поєднує оптимальне та варіантне проектування. Виявлено закономірності формоутворення оптимальних проектних рішень даних металевих конструкцій залежно від умов проектування та параметрів навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н549 +
Шифр НБУВ: РА324110

Рубрики:

      
2.

Шулінок І.Е. 
Розв'язання задач оптимального представлення числових графів та дослідження умов побудови на них ефективних алгоритмів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.01 / І.Е. Шулінок ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено числові графи, а також питання застосування їх властивостей для побудови на них ефективних алгоритмів. Розглянуто підкласи числових графів - арифметичні та модульні графи. Доведено, що будь-який граф може бути представлений у класі даних графів. Повністю описано однорідні натуральні арифметичні графи та розраховано таблиці, що дають змогу відтворювати такі графи з заданими параметрами. Розв'язано задачу оптимального представлення довільних графів у класі числових графів для дерев першого рангу, або зірок, для двох циклів довільної довжини, а також інших типів графів. Для модульних графів знайдено необхідні та достатні умови зв'язності, виведено формулу для обчислення цикломатичного числа, повністю описано структуру натуральних модульних графів з двома твірними. Розроблено нові методи представлення графів у класі числових графів. Показано, що багато графів, які використовуються у різних практичних галузях, можуть бути представлені як числові графи у розширеному трактуванні. Доведено, що базові алгоритми на графах, такі, як пошук в глибину або в ширину, діють набагато краще, якщо попередньо графи представити як числові. Доведено, що для числових графів можна створити такі алгоритми, дія яких зводиться до видачі готового розв'язку поставленої задачі. Наведено два приклади таких алгоритмів для модульних графів з двома твірними та їх довільним числом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В126.3,0 +
Шифр НБУВ: РА329903

Рубрики:

      
3.

Шигаль Д.А. 
Мирова юстиція на Лівобережній Україні за судовою реформою 1864 року: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.А. Шигаль ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто інститут мирових суддів, створений за судовою реформою 1864 р., досліджено його головні змістові та функціональні ознаки. Проаналізовано основні етапи розробки цього інституту під час підготовки судової реформи. З залученням значної кількості архівних і статистичних матеріалів з'ясовано специфіку організації та діяльності мирових суддів у губерніях Лівобережної України, виявлено особливості їх функціонування у цих регіонах. Висвітлено напрямки функціонування даних суддів, зокрема: примирливу діяльність і здійснення обов'язків з охорони і підтримання громадського порядку. Розкрито суть скороченого порядку судочинства у даних судах. Наведено узагальнювальні таблиці з приводу становлення та розвитку інституту мирових суддів на Лівобережній Україні, на підставі яких сформульовано висновки щодо позитивного значення судів, що розглядаються, у справі становлення місцевого правосуддя та затвердження принципів законності й правопорядку у середовищі місцевого населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-9ЛІВ)51-629.1 + Х891.9(4УКР-9ЛІВ)111.1-1 +
Шифр НБУВ: РА339445

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Шевченко І.М. 
Експертні критерії встановлення давності смерті у пізньому посмертному періоді: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / І.М. Шевченко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 28 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанню визначення давності наступання смерті у пізньому посмертному періоді (3-20) діб. Використаний комплексний підхід - досліджувався процес розкладу трупа у цілому, та його частин, зміни адгезивних та водозв'язуючих властивостей тканини печінки в залежності від строку посмертного періоду. Враховувалися 8 факторів, що впливають на розклад трупа. Запропонований новий принцип поділу процесу розкладу трупа на 7 стадій, з'вязаних зі строком, виділено 22-і макроскопічні ознаки, що утримують 65 критеріїв оцінки, які змінюються в процесі розкладу, їх зміни розподілені відносно строків посмертного періоду. Встановлено, що зі збільшенням давності смерті адгезивні властивості тканини печінки трупа людини зростають до 16 діб, водозв'язуючі - падають на протязі перших 8-12 діб. Отримані на практичному експертному матеріалі дані придатні для визначення давності смерті у строк до 16-ти діб посмертного періоду. Для розрахунку запропоновані математична формула і комп'ютерна програма, а також таблиці, що дозволяють встановити давність смерті по макроскопічним ознакам розкладу трупа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.2

Рубрики:

      
5.

Швець О. П. 
Розвиток фізичних якостей молодших школярів у процесі фізичного виховання на засадах системного підходу: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / О. П. Швець ; ДВНЗ "Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника". — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше виявлено ефективність технології системного підходу до розвитку фізичних якостей молодших школярів на основі оптимізації рухової активності. Розроблено нормативні оціночні таблиці фізичного стану дітей центральної зони України, які відображають підходи, рекомендовані Європейським союзом зі спорту під час ЮНЕСКО. Встановлено моделі факторної структури фізичної підготовленості школярів 7 - 9-ти років, які відрізняються за рівнем рухової активності. Визначено комплекс педагогічних умов проведення ігрових занять, спрямованих на підвищення рівня фізичної підготовленості дітей молодшого шкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.485
Шифр НБУВ: РА382341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Шандригось В.І. 
Комп'ютеризація праці вчителя фізичного виховання: Автореф. дис... канд. наук з фізичного виховання і спорту: 24.00.02 / В.І. Шандригось ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2002. — 24 с. — укp.

Розроблено комп'ютерну програму "Здоров'я дитини", призначену для вчителів фізичної культури, інспекторів з фізичного виховання, науковців у галузі фізичної культури та спорту, а також фахівців, які цікавляться проблемами фізичного виховання школярів. Виявлено нові дані щодо рівня фізичного стану учнів, які проживають на чистій та радіаційно забрудненій території Тернопільщини та проведено їх порівняльний аналіз. Розроблено регіональні оціночні шкали фізичного розвитку і дванадцятибальні таблиці для визначення рівня фізичної підготовки даних дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч514(4Укр)П
Шифр НБУВ: РА321095

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Чубко Л.С. 
Спектроскопія і фотометрія комет: активність, фізичні умови в атмосферах і поверхневому шарі ядер: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Л.С. Чубко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2008. — 19 с. — укp.

На підставі спектральних щілинних спостережень комет C/2000 WMI (ЛІНЕАР), C/2002 T7 (ЛІНЕАР), C/2002 VI (HEAT), 153Р/Ікейя-Жанга та 9Р/Темпеля та за допомогою моделей Шульмана одержано нові значення фізичних параметрів їх нейтральних атмосфер: швидкості витікання молекул з ядра та час життя. Для комет C/2000 WMI (ЛІНЕАР) та 153Р/Ікейя-Жанга одержано значення швидкостей газовиділення (модель Хазера). Складено детальні таблиці ототожнених емісійних ліній, які характеризують хімічний склад атмосфер комет C/2000 WMI (ЛІНЕАР), C2002 T7 (ЛІНЕАР), C/2002 VI (HEAT) та 153Р/Ікейя-Жанга. Вперше виявлено емісії молекули CO у спектрах у видимому діапазоні довжини хвиль для комети 153Р/Ікейя-Жанга, які раніше ототожнювалися лише у трьох кометах, обчислено фактори Франка - Кондона для виявлених смуг. Знайдено добре узгодження з відносною інтенсивністю виявлених переходів CO. Виділено три типи кривої блиску досліджуваних комет за характером її асиметрії відносно перигелію. Вперше у щілинних спектрах комет 9Р/Темплея I та C/2004 Q2 (Мачхольц) високої роздільної здатності, одержаних за допомогою шостого телескопа САО РАН, виявлено кометний люмінесцентний континуум, що є індикатором присутності складних органічних молекул, визначено його параметри. Встановлено розміри штучного кратера та запропоновано нову формулу зв'язку міцності з діаметром кратера. Оцінено межі міцності на стиснення кометної речовини поверхневого шару ядра під час утворення штучного кратера на ядрі комети 9Р/Темпеля I у космічному експерименті місії "Дін Імпект".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.2-42,022 + В655.2-53,022 +
Шифр НБУВ: РА355695

Рубрики:

      
8.

Хом’яков В. Ю. 
Удосконалення методів завантаження малотоннажних суденнавалочними вантажами / В. Ю. Хом’яков. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розв'язанню науково-прикладної задачіудосконалення технології завантаження малотоннажних коастерних суден навалочними і насипними вантажами, забезпечення належних морехідних якостей і безпеки їх мореплавання.Було встановлено, що питання розрахунку маси і розміщення вантажів в одному трюмі окремими штабелями досліджені не в повному обсязі.Проаналізовано недоліки сучасних вантажних програм, що використовуються судноводіями для планування вантажних операцій та розрахунку вантажного плану. Розглянуто конфігурації трюмів існуючого коастерного флоту, особливості їх завантаження окремими штабелями вантажу з урахуванням певних обмежень. Автором враховано сучасні можливості та потужності портів і портових вантажних комплексів і терміналів при практичних розрахунках рейсових завдань та умов чартерів на різних суднах. Натурні спостереження дали змогу прийняти необхідне рішення для розв'язання поставленої задачі.Проведено обґрунтування основного напряму дисертаційного дослідження, яке передбачає створення методу «природної сепарації» штабелів вантажів при одночасному перевезенні в одному трюмі.В запропонованій математичній моделі, яка враховує конфігурацію вантажного відсіку та форму об'єму штабелів вантажу, використані суднові гідростатичні таблиці та побудовано функції в вигляді апроксимуючих поліномів двох змінних, що виражають масу судна та його горизонтальний момент через два аргументи: носову та кормову осадки. Модель адаптована до інженерних розрахунків і базується на фактах, які встановленні автором при виконанні натурних спостережень під час завантаження коастерних малотоннажних суден «WILSON BILBAO», «WAVE» та «ELENA» одночасно різними партіями навалочних вантажів та при різних портових умовах. Модель реалізована пакетом математичних обчислень «Scilab».Розроблено та запатентовано «спосіб розміщення» та «спосіб контролю розміщення» навалочних вантажів в трюмі судна, який включає розрахунок розподілення мас різних вантажів з врахуванням їх зміщення при диференті судна. Спосіб дозволяє прораховувати можливість завантаження судна різними вантажами,запобігаючи їх змішуванню, та розраховувати морехідні якості судна,використовуючи суднові вантажні програми.Головним результатом дисертаційної роботи є розробка методики розрахунку розміщення окремих штабелів вантажів з використанням запропонованого методу«природної сепарації» на будь-якому етапі завантаження та фактичному диференті судна, що дозволяє удосконалити методи завантаження малотоннажних суден навалочними вантажами.Дисертаційна праця використана у виробничій діяльності судноплавних компаній та на малотоннажних суднах, а також впроваджена в науково-дослідних роботах, які виконуються в НУ«ОМА» та в навчальному процесі курсантів. Таким чином, результати дисертаційної роботи у вигляді розроблених математичних моделей і розрахункових схем технологічних процесів, на основі запропонованого методу «природної сепарації», дають змогу забезпечити максимальне використання вантажомісткості малотоннажних суден при перевезенні декількох вантажних партій та підвищити рівень безпеки перевезення вантажів.Ключові слова: коастер, метод природної сепарації, вантажні операції, оптимізація і контроль завантаження однотрюмного судна, вантажний план малотоннажного судна.^UThe Dissertation is devoted to the decision of a scientific and applied problem of improvement of bulk cargo loading methods for low-displacement coastal vessels, ensuring proper navigability as well as safety of their navigation.It was revealed that the issues of calculating of weight and placing cargo in one hold by several separate stacks were investigated not in full.The weaknesses of modern cargo programs used by navigators for planning cargo operations and calculating the cargo plan were analysed. The work provides consideration of holds configurations of the existing coaster fleet, the features of their loading with individual cargo piles, taking into account certain restrictions.The author has taken into account the modern capabilities and capacities of ports as well as port cargo complexes and terminals in practical calculations of sailing directions and charter conditions on different vessels. Field studies allowed to pin down the necessary solution for the operating objective.The justification of the principal direction of the thesis research, providing for the creation of a «natural separation» method for piles of cargo in case of simultaneous transportation in one hold was provided.The proposed mathematical model that takes into account the configuration of the cargo section and the shape of the volume of cargo piles, uses ship hydrostatic tables and provides functions in the form of approximating polynomials of two variables expressing the light mass and its horizontal moment through two arguments: draft at forward perpendicular and draft at after perpendicular. The model is adapted for engineering calculations and is based on the facts established by the author when performing field studies when loading simultaneously at low-displacement coastal vessels «WILSON BILBAO», «WAVE» and «ELENA» of different batches of bulk cargo and in the different port conditions. The model is implemented using the «Scilab» mathematical calculations package.The «placement method» and the «placement control method» for bulk cargo in a vessel's hold were developed and patented, including the calculation of the weight distribution of different cargoes according to the amendment for the cargo displacement relative to the trim of the vessel. The method allows calculating the possibility of loading the vessel with various cargoes, preventing their mixing, as well as to calculate the vessel's navigability using ship cargo programs.The main result of the dissertation is the development of a calculation procedure for the placement of individual piles of cargo at any loading step and any actual trim difference, using «natural separation», which allows improving the bulk cargo loading methods for low-displacement coastal vessels.The results of the dissertation work were applied in the production activities of shipowning companies and on low-displacement boats, as well as were introduced in research works represented at the NU «OMA» and also in the educational process when studying by cadets. In this regard, the results of the thesis work in a form of the developed mathematical and analytical models of operating procedures based on the proposed natural separation method gives the possibility to maximize the use of the load capacity of lowtonnage vessels when transporting several cargo consignments, as well as to increase the safety of cargo transportation.Keywords: coaster (coastal vessel), natural separation method, cargo operations, optimization and loading control of a single-hold vessel, cargo plan of a low-displacement vessel.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
9.

Химко О.М. 
Підвищення точності автоматизованого вимірювання витрати та кількості (об'єму) природного газу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.01 / О.М. Химко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання реалізації можливостей підвищення точності систем автоматизованого обліку природного газу, зокрема, на базі витратомірів змінного перепаду тиску та лічильників газу. Розроблено нову модель похибки вимірювання витрати та кількості об'єму природного газу витратомірами змінного перепаду тиску, яка враховує коливання параметрів потоку та кореляційні зв'язки між ними. Надано класифікацію системам обліку природного газу за допомогою лічильників та розроблено методики визначення похибок об'єму газу для кожної із систем. Запропоновано нову модель витратоміра змінного перепаду тиску, яка включає нові розроблені залежності для розрахунку поправних множників на шорсткість і притуплення прямокутного канту діафрагми. Розглянуто можливість підвищення точності обліку газу за рахунок застосування у системах вимірювання мікропроцесорних обчислювачів і коректорів. Запропоновано нові підходи щодо метрологічного забезпечення систем обліку газу та визначення похибки розрахунку кількості (об'єму) газу, а також таблиці стандартних значень витрати та коефіцієнта корекції для методик атестації таких систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н763.079
Шифр НБУВ: РА318589 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Хассан Яссін Харісі 
Інтервально-кодовий метод для моделювання перетворювачів та управління ними: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / Хассан Яссін Харісі ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 2000. — 15 с. — укp.

Запропоновано інтервально-кодовий метод прискореного визначення параметрів періодичних режимів для моделювання різних класів напівпровідникових перетворювачів електричної енергії. Основу методу складають таблиці перехідних функцій схеми для дискретних інтервалів часу, які відповідають значенням розрядів коду міжкомутаційного інтервалу. Обгрунтовано використання методу для лінійного прогнозування у мікропроцесорних системах управління перетворювачами. Розглянуто конкретні приклади моделювання різних автономних перетворювачів із використанням інтервально-кодового методу. Розроблено мікропроцесорну прогнозуючу систему управління однофазним випрямлювачем з активним фільтром, а також рекомендації щодо практичного використання інтервально-кодового методу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.54-01
Шифр НБУВ: РА308672 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Хань Є. Ю. 
Динаміка та прогноз росту деревостанів дуба звичайного вегетативного походження Лісостепу України / Є. Ю. Хань. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню росту деревостанів дуба звичайного вегетативного походження Правобережного та Лівобережного Лісостепу України та актуалізації біометричних показників, що характеризують їх продуктивність і прогноз росту. Актуальність роботи полягає в тому, що дубові деревостани вегетативного походження відіграють важливу роль у природному формуванні екосистемЛісостепу України, на них припадає значна площа (близько 26 % загальної площі всіх дубових деревостанів), тому важливим є питання розроблення моделей актуалізації таксаційних показників таких насаджень.Для експериментальних досліджень було використано інформацію з повидільної бази даних ВО «Укрдержліспроект», що характеризує чисті та мішані деревостани дуба звичайного вегетативного та насіннєвого походження (станом на 01.01.2011 р.), та дані, отримані в результаті закладання тимчасових пробних площ. Запропоновано математичні моделі динаміки таких таксаційних показників, як середня висота, середній діаметр, видове число та запас на 1 га для модальних деревостанів дуба звичайного вегетативного походження Лісостепу України. Отримані математичні залежності було в подальшому використано для розроблення таблиць ходу росту модальних дубових деревостанів вегетативного походження. Для дослідження прогнозу росту математичному обробленню та моделюванню підлягали основні таксаційні показники: середня висота, середній діаметр, сума площ поперечних перерізів і запас на 1 га. Основні параметри математичних моделей для прогнозу таксаційних показників встановлювали за допомогою використання функції нелінійної регресії статистичного пакета прикладних програм IBM SPSS Statistics. Порівняння отриманих результатів проводили із застосовуванням графічного та аналітичного методів. Унаслідок моделювання отримано рівняння, які з достатньою точністю описують досліджувані співвідношення та прогнозують ріст за основними таксаційними показниками на різних вікових проміжках.Для застосування в лісовпорядкувальних і лісогосподарських підприємствах запропоновано динамічні бонітетні шкали, модальні таблиці ходу росту та нормативи для актуалізації бази даних «Лісовий фонд України» для модальних вегетативних мішаних деревостанів дуба звичайного лісостепової зони України.^UThe dissertation is devoted to studying growth of common oak stands of vegetative origin in Right Bank and Left Bank Forest-Steppe of Ukraine, and actualizing biometric indicators that characterize their productivity and forecast growth. The relevance of the research is linked with the important role that oak stands of vegetative origin play in the natural formation of Forest-Steppe ecosystems of Ukraine. These stands have a significant area (about 26 % of the total area of all oak stands in the research region). Therefore, questions of the development of models for updating biometric indices of such stands are of high importance. For experimental research, information from the stand level database of IA «Ukrderzhlisproekt» was used, which characterizes pure and mixed common oak stands of vegetative and seed origin (as of 01.01.2011). Also, as experimental data for mathematical modelling, the results of processing materials obtained on temporary sample plots were used, which representatively reflect the main biometric indices and the most typical growth conditions of coppice oak stands. As a result of the research, mathematical models of dynamics of such biometric indices as average height, average diameter, form factor and stock per 1 ha for modal usual oak stands of vegetative origin in Forest-Steppe of Ukraine are proposed. The obtained mathematical dependences are characterized by a sufficient level of accuracy in the description of the initial data and are used to develop appropriate yield tables. To study the growth forecast, the main biometric indices, such as average height, average diameter, stand basal area and growing stock per 1 ha, were subject to mathematical processing and modelling. The main parameters of mathematical models for the forecast of biometric indices were set using the nonlinear regression function of the statistical software package IBM SPSS Statistics. The obtained results were compared using the graphic-analytical method. As a result of modelling, equations have been obtained, which with sufficient accuracy describe the studied ratios and predict growth by the main biometric indices at different age intervals. As a result of the dissertation research, the following tools are proposed for use in forestry and forest management planning enterprises – dynamic site index scales, yield tables for modal stands and mathematical models for actualizing the database «Forest Fund of Ukraine» for coppice mixed common oak stands in Forest-Steppe zone of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Хазем Мох'д Саід Абдел Маджід Хатамлех 
Підвищення ефективності засобів виявлення помилок передачі даних в комп'ютерних системах і мережах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Хазем Мох'д Саід Абдел Маджід Хатамлех ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Запропоновано спосіб розширення класу помилок передачі даних у комп'ютерних системах, що гарантовано виявляються за допомогою зваженої контрольної суми. Для гарантованого виявлення помилок, парна кратність яких не перевищує заданого рівня, цей спосіб передбачає формування компонент контрольної суми з використанням частково-ортогональних кодів. Розроблено алгоритм одержання таких кодів. З застосуванням розроблених програмних засобів, що реалізують цей алгоритм, одержано таблиці частково-ортогональних кодів, необхідніх для практичного застосування запропонованого способу. Розроблено спосіб підвищення ефективності виявлення помилок передачі даних з використанням контрольної суми у каналах зі спектральною модуляцією. Наведено технологію кодування компонент контрольної суми. Показано, що запропонована модифікація даної суми забезпечує більшу надійність контролю помилок у порівнянні з CRC для каналів зі спектральною модуляцією. Запропоновано новий підхід для прискорення контролю помилок передачі даних шляхом комбінованого застосування циклічних кодів і контрольної суми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-013.3 +
Шифр НБУВ: РА349488

Рубрики:

      
13.

Філіппова М.В. 
Методи та засоби автоматизованого проектування технології складання вісесиметричних складальних одиниць оптико-механічних приладів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.14 / М.В. Філіппова ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 21 с. — укp.

Вирішено задачу підвищення ефективності процесу проектування технології складання вісесиметричних складальних одиниць оптико-механічних виробів шляхом використання автоматизованої системи проектування технологічних процесів механоскладальних робіт. З використанням методів аналізу та синтезу, теорії множин і математичної логіки розроблено принципи формування інформаційних і математичних моделей та імітаційного моделювання за умов проектування технології механоскладальних робіт. Розроблено методи класифікації оптико-механічних виробів та їх технологічного поділу за складовими елементами. Розроблено маршрути й операції, які враховують реальні умови виробництва, з їх використанням створено таблиці і методику формування маршруту складання конкретного виробу з урахуванням його конструкторсько-технологічних особливостей. На базі одержаних інформаційних моделей і створених алгоритмів розроблено автоматизовану систему проектування технології складання оптико-механічних виробів "Оптик", з використанням якої, а також системи твердотільного проектування SolidWorks, є можливим комплексне вирішення задачі складання цих виробів та одержання технологічної документації. Впровадження результатів дослідження - автоматизованої системи проектування технологічних процесів складання - дозволяє підвищити продуктивність праці технологів-проектувальників у 2 - 2,5 разів і поліпшити якість прийняття технологічних рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К942 +
Шифр НБУВ: РА351744

Рубрики:

      
14.

Тутов С.М. 
Профілактика ускладненого перебігу вагітності та пологів у жінок групи ризику щодо синдрому раптової смерті немовляти: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.М. Тутов ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2005. — 19 с. — укp.

На підставі даних вивчення акушерсько-гінекологічного статусу, особливостей перебігу вагітності та пологів, стану імуно-гормонального обміну, патологічних даних дітей, що померли внаслідок наявності синдрому раптової смерті немовляти (СРСН), а також морфологічних досліджень плацент, науково обгрунтовано та розроблено систему прогнозування перебігу вагітності та пологів у жінок груп ризику з СРСН. Розроблено індивідуальний підхід до профілактики та лікування жінок різних груп, що передбачає використання оцінної таблиці факторів ризику. Для жінок з групи високого та дуже високого ризику з СРСН, які стали на облік у жіночій консультації до 12-ти тижнів, на фоні загальноприйнятого лікування одержували рослинні адаптогени, консультації психолога, проводилася боротьба зі шкідливими звичками; після 24-х тижнів вагітності - на фоні загальноприйнятого лікування, рослинних адаптогенів, за наявності консультацій психолога та відвідування кабінету психоемоційного розвантаження також проводилася боротьба з цими звичками; у III триместрі вагітності - з застосуванням загальноприйнятого лікування було здійснено підготовку родини до особливостей ведення періоду новонародженості. Відзначено, що проведені заходи сприяли завершенню вагітності та пологів з низькими показниками ускладнень. З'ясовано, що жінки з груп високого або дуже високого ризику СРСН, які стали на облік у жіночу консультацію в I триместрі вагітності та одержали необхідне лікування після пологів мали меншу сумарну кількість балів, ніж під час постановки на облік, ускладнень було незначно більше, ніж у контрольній групі, СРСН було спостережено у дітей 2-х пацієнток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.27-5 + Р716.221-5 +
Шифр НБУВ: РА338677

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Турис Е.В. 
Фауна та екологія жуків-м'якотілок (Coleoptera, Cantharidae) Українських Карпат: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.24 / Е.В. Турис ; Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України. — К., 2009. — 25 с. — укp.

На території Українських Карпат виявлено 73-и види жуків родини м'якотілок з дев'яти родів, серед яких шість видів вперше зафіксовано у фауні України. Проведено порівняльний аналіз видового складу кантарід за регіонами та вертикальним поширенням. Вперше описано личинки трьох видів м'якотілок. Доповнено дані щодо розвитку шести видів кантарід. Виділено комплекс основних, стабільних для досліджуваної групи, діагностичних ознак родів і видів. Уперше описано особливості живлення м'якотілок. Встановлено, що у раціоні м'якотілок домінує тваринна їжа, а як джерело води вони вживають рослинний сік або нектар. Досліджено вплив факторів середовища на тривалість розвитку преімагінальних стадій м'якотілок Українських Карпат, виділено періоди та тривалість активності імаго кантарід. Здійснено зоогеографічний аналіз м'якотілок Українських Карпат. Вперше складено таблиці для визначення м'якотілок регіональної фауни за імаго. На підставі вивчення морфології преімагінальних стадій кантарід вперше складено визначник за личинками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.251 Can*80(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА369437

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Трихліб Т. А. 
Жуки-скритники (Coleoptera, Latridiidae) сходу України (фауна, морфологія, біологія, екологія): автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.24 / Т. А. Трихліб ; НАН України, Ін-т зоології ім. І.І. Шмальгаузена. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Складено мапи поширення всіх видів скритників, що зустрічаються на сході України. Знайдено особливості будови крила скритників, що є вагомими ознаками на родовому та видовому рівнях. Виявлено явище поліморфізму та різні форми редукції крил видів родини Latridiidae. Виявлено й описано випадки морфологічних аномалій у імаго жуків цієї родини. Складено таблиці для визначення імаго всіх родів і видів родини Latridiidae Східної України з оригінальними рисунками. Вперше досліджено тривалість життєвих циклів та описано всі преімагінальні фази розвитку для трьох видів скритників (E. rugosus, L. consimilis, L. hirtus), уточнено найважливіші морфологічні особливості личинок жуків даної родини. Виявлено фенологічні особливості, досліджено біотопічний і мікростаціальний розподіл скритників у природних і трансформованих біоценозах Сходу України. Одержано нові дані щодо трофічних зв'язків скритників з грибами та міксоміцетами у степових і лісових біоценозах сходу України й особливості паразитування перетинчастокрилих комах у личинках скритників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.251 Lat
Шифр НБУВ: РА383860 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Ткач В.П. 
Заплавні ліси Лівобережної України та наукові основи господарювання в них: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.03 / В.П. Ткач ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 1999. — 37 с. — укp.

Вперше для умов Лівобережної України висвітлено особливості формування заплавних лісів, показано їх багатогранні еколого-захисні функції; обгрунтовано ідею системного і програмно-цільового лісовирощування насаджень на водозбірній основі; визначено принципи та критерії оптимізації лісистості і структури заплавних ландшафтів. Розроблено моделі формування та вирощування цінних високопродуктивних штучних та природних дубових деревостанів, визначено вік стиглості насаджень переважаючих порід. Вперше складено діагностичні таблиці заплавних типів лісу, запропоновано асортимент деревних та чагарникових порід для штучного лісовідновлення і лісорозведення в заплавах. Розроблено оптимізовані системи рубок головного користування та рубок, пов'язаних з веденням лісового господарства. Запропоновано нову стратегію лісівничих заходів у заплавах рік з врахуванням оптимізації структури заплавних ландшафтів та водозборів рік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.93 заплавні

Рубрики:

      
18.

Титюк О. В. 
Морфогенез органа нюху окремих костистих риб з різною трофічною спеціалізацією / О. В. Титюк. — Б.м., 2020 — укp.

Вперше досліджено розвиток органа нюху у в'юна звичайного та анциструса звичайного від закладки до дефінітивного стану, а також здійснено опис нюхових розеток досліджуваних видів. Доповнено дані про морфогенез та морфологію органа нюху окремих костистих риб з різною трофічною спеціалізацією та умовами існування. З'ясовано час закладки нюхової плакоди та тривалість різних етапів розвитку органа нюху. Простежено механізм утворення нюхової ямки, носового мосту, закладки ламелі диференціації нюхового епітелію на різних стадіях онтогенезу досліджуваних видів. Створено таблиці нормального розвитку анциструса звичайного на основі морфо-фізіологічних ознак. Встановлено, що на момент вилуплення ембріона нюхова ямка у A. dolichopterus уже сформована, тоді як у M. fossilis лише починає формуватись. У M. fossilis ламели з'являються наприкінці личинкового періоду. В A. dolichopterus нюхова розетка з трьох ламел утворюється значно раніше. У M. fossilis та A. dolichopterus виявлено особливий механізм формування трубчастої ніздрі: перед формуванням носового мосту відбувається підняття рострального краю нюхової ямки (у M. fossilis) або усієї ростральної частини (у A. dolichopterus), що означає початок формування передньої трубчастої ніздрі ще до розділення отвору нюхової ямки. Будова органа нюху A. dolichopterus зберігає окремі ознаки інших представників ряду Сомоподібні, але роль нюху у пошуку їжі знижена (у зв'язку з адаптацією до живлення обростанням, тобто постійним доступом їжі). У M. fossilis виражена адаптація органа нюху до придонного способу життя у замулених водоймах. Лише у личинковий період орган нюху відіграє велику роль у пошуку їжі.^UFor the first time the development of the olfactory organ of European weatherfish (Misgurnus fossilis) and bushymouth catfish (Ancitrus dolichopterus), from the anlage to its definitive state, was studied. Moreover, olfactory rosettes of species under study weredescribed. New data about morphogenesis and morphology of the olfactory organ of teleostei with different trophic specialization and living conditions was provided. The time of setting up of the olfactory placode and duration of different developmental stages of the olfactory organ were identified. The mechanism of formation of the olfactory pit, the nasal bridge, lamellae and the olfactory epithelium at different stages of ontogenesis was monitored. Tables of the normal development of bushymouth catfish based on its morphological and physiological characteristics are created.Itis found out that at the time the embryo hatches, the olfactory pit of Ancitrus dolichopterus has been already formed, whereas in Misgurnus fossilis it is still at an emerging stage. In Misgurnus fossilis, lamellae appear at the end of the larval stage, while in Ancitrus dolichopterus the olfactory rosette formed with three lamellae appears much earlier. In both Misgurnus fossilis and Ancitrus dolichopterus, the specific mechanism of tubular nostril formation was identified: before the nasal bridge starts being formed, the rostral edge (Misgurnus fossilis) or the whole rostral part (Ancitrus dolichopterus) of the olfactory pit is rising gradually signalling the beginning of the anterior tubular nostril formation, even though the hole of the olfactory pit has not been divided yet. The structure of the olfactory organ of Ancitrus dolichopterus keeps some characteristics of the representatives of the Siluriformes, but the role of the olfaction in searching food is not critical (due to adapting to the alimentation via fouling, thus the permanent access to food). In Misgurnus fossilis, the adaptation of the olfactory organ to the near-bottom mode of life in muddy water reservoirs is vividly observed. Only at the larval developmental stage the olfactory organ plays the crucial role in finding food.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Терентьєв А. Ю. 
Система моделювання прогнозу росту штучних соснових лісостанів Полісся України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.03.02 / А. Ю. Терентьєв ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльну характеристику чистих і мішаних деревостанів сосни звичайної Полісся України та вдосконалено їх поділ з метою підвищення точності прогнозування основних таксаційних показників. Досліджено зміну та змодельовано динаміку основних таксаційних показників штучних чистих і мішаних деревостанів сосни звичайної Полісся України. Розроблено динамічну бонітетну шкалу та таблиці ходу росту для модальних чистих і мішаних деревостанів сосни звичайної. Запропоновано систему моделей прогнозу ходу росту основних таксаційних показників чистих і мішаних лісостанів сосни звичайної для актуалізації лісового фонду України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.921 + П381.1-46
Шифр НБУВ: РА375534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Теплюк В. С. 
Екологія преімагінальних фаз розвитку мошок (Diptera: Simuliidae) Волинського Полісся: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / В. С. Теплюк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 21 с. — укp.

Подано екологічну характеристику 43-х видів Simuliidae із 12-ти родів, зареєстрованих на території дослідження. Серед них 10 видів із восьми родів вперше відзначено для Волинського Полісся, з яких два - вперше для Європейського Полісся. Охарактеризовано біотопічний розподіл водних фаз, на підставі якого виділено еври- та стенотопні види. Проаналізовано залежність між поширенням і чисельністю особин, їх угруповань та абіотичними (вміст розчиненого у воді кисню, швидкість течії, температура), біотичними (спектри живлення личинок, вплив паразитів, комах-хижаків і риб на динаміку чисельності), антропогенними (особливості впливу забруднення на формування видового складу та рівень патологічних змін у морфології) чинниками. На підставі аналізу одержаних даних узагальнено роль угруповань преімагінальних фаз розвитку мошок у гідробіоценозах. Наведено таблиці для визначення преімагінальних фаз розвитку видів родини Simuliidae.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.262 Sim*33 + Е621.158.262 Sim*80
Шифр НБУВ: РА376351 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського