Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (71)Реферативна база даних (246)Книжкові видання та компакт-диски (113)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>K=СХІДНА$<.>+<.>K=АЗІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Бодлак П.М. 
Геологічна модель зчленування Більче-Волицької і Бориславсько-Покутської зон Передкарпатського прогину та нафтогазоносність фронтальних складок: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.17 / П.М. Бодлак ; НАН України. Ін-т геології і геохімії горючих копалин. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено уточненню геологічної будови зони зчленування автохтона Більче-Волицької та алохтона Бориславсько-Покутської зон Передкарпатського прогину та перспективам нафтогазоносності фронтальних складок на основі комплексної інтерпретації геолого-геофізичних матеріалів та даних глибокого і надглибокого буріння. Встановлено, що сучасна північно-східна межа поширення фронтальних складок алохтона Внутрішньої зони контролюється площиною Передкарпатського розлому. За результатами системного аналізу первинної та трансформованої геолого-геофізичної інформації розроблено принципово нову геологічну модель зчленування Зовнішньої та Внутрішньої зон прогину. Доведено, що фронтальні палеогенові складки Внутрішньої зони високоперспективні щодо видобутку нафти та газу. У межах досліджуваної території закартовано низку структур та підраховано геологічні ресурси вуглеводнів фронтальних складок, які становлять 166,4 одиниці умовного палива. З'ясовано, що середні ресурси нафти, газу та конденсату одного об'єкта становлять 16,6 одиниці. Запропоновано буріння опорно-параметричних свердловин на Нижньо-Довголуцькій, Дережицькій, Нижньо-Східницькій, Міжрічинській, Яблуницькій, Путильській структурах, а також пошукових - на Довголуцькій, Лісовицькій, Трускавецькій та Підберезькій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР3)1 + Д59(45УКР3)453.1 + Д443.417
Шифр НБУВ: РА308734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Хумуд Аль Сувейлан 
Еволюція концепції справедливості у соціально-історичному пізнанні (соціально-філософський аспект): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Хумуд Аль Сувейлан ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Здійснено порівняльний соціально-філософський аналіз пізнавальної традиції в осмисленні співвідношення елементів природного та соціального аспектів життєдіяльності людського суспільства. Запропоновано метод порівняння східної та західної філософських інтерпретацій соціальної справедливості. У процесі зазначеного аналізу з'ясовано специфічні особливості східного та західноєвропейського розуміння соціальної справедливості, розглянуті як загальнолюдські. Встановлено, що вони виникають у кожній з вказаних філософій двома основними, інваріантними взаємодоповняльними формами осмислення взаємозв'язку природного і соціального у світі людини: суспільноцентричною (східна філософія) та індивідоцентричною (західна філософія). Значну увагу приділено співвідношенню суспільно- та індивідоцентричного розуміння соціальної справедливості, а також причинам і характеру їх конвергенції за умов теперішньої цивілізації. Детально розглянуто історичні етапи еволюції соціальної справедливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*341.111 + Ю6*32
Шифр НБУВ: РА318913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Дорофеєв Д.В. 
Зовнішньополітична стратегія США в регіоні Центральна Азія: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Д.В. Дорофеєв ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Комплексно розглянуто політику США щодо регіону - Центральна Азія у межах загального стратегічного курсу наддержави. Базуючись на широкому документальному матеріалі, проведено концептуалізацію центральноазіатського курсу Сполучених Штатів, а також проаналізовано еволюцію американської зовнішньополітичної стратегії в даному регіоні. Виявлено модель регіональної зовнішньополітичної стратегії США. Виділено тенденції американської політики у Центральній Азії, що впливають на політику та національну безпеку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(7США)64-(54) +
Шифр НБУВ: РА349834

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
4.

Мартич Р. В. 
Інтерпретація сутності живого у філософії східної патристики: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.11 / Р. В. Мартич ; Житомир. держ. ун-т ім. І. Франка. — Житомир, 2011. — 18 с. — укp.

Доведено, що погляди на сутність живого в отців східної церкви формувалися на основі синтезу античної філософії та біблійної інтерпретації. Відштовхуючись від ідеї живого як втілення душі, східна патристика розширила коло живих істот на основі розрізнення рівнів складності життєвих сил (Григорій Ніський, Максим Сповідник, Іоанн Дамаскін) і вперше розробила християнську ієрархію живого, поставивши на її вершині ангелів, однак акцентуючи верховенство людини над земним світом живого (Василій Великий, Діонісій Ареопагіт). Розглянуто напрями модернізації поглядів на живе у східнохристиянських ученнях з урахуванням його оцінки в сучасному православному дискурсі. Основними особливостями модернізованих уявлень слід вважати відхід від буквального розуміння ідей книги Буття, намагання узгодити православні догмати з даними сучасних наукових досліджень, коадаптувати релігійні та наукові положення щодо походження, сутності феномена живого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-4
Шифр НБУВ: РА384505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Прихода Я.В. 
Концепт Європа в українській публіцистиці: когнітивно-лінгвістичні аспекти: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Я.В. Прихода ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 16 с. — укp.

Здійснено системний аналіз концепту Європа в українському мовознавстві та журналістикознавстві. Вперше досліджено його когнітивно-лінгвістичні аспекти на підставі вивчення мовних засобів творення, виокремлених з наукових і газетно-публіцистичних текстів європейської тематики, а також колективного досвіду, зафіксованого в словникових статтях. Висвітлено еволюцію та зміст концепту Європа в українському науково-публіцистичному дискурсі, виявлено етапи його активного творення. Встановлено, що від середини XIX ст. до початку відновлення незалежності України процес формування даного концепту відбувався у межах контрастного поля Європа - Азія, Схід - Захід. Визначено основні напрямки його розвитку в роки української незалежності. Досліджено та охарактеризовано три періоди активації європейської тематики у вітчизняній пресі: 1991 - 1995, 1995 - 1998, 1998 - 2003 рр. Виявлено перспективотворчий потенціал концепту Європа та обгрунтовано конкретні напрями його реалізації в українському дискурсі. Праналізовано та узагальнено сучасне осмислення концепту Європа та простежено динаміку його функціонування у пресі та вітчизняному мовному просторі. З'ясовано семантичне поле й обгрунтовано закономірності мовотворчого процесу з використанням досліджуваного концепту. Визначено асоціативні межі метафоричного образу Європи та його аксіологічні ознаки. На матеріалі словників української мови виявлено динаміку лексеми й особливості вживання в сучасному мас-медійному просторі, виявлено її потужний словотвірний потенціал. Доведено, що концепт Європа як складова публічного дискурсу є засобом і свідченням національної інтерпретації світу та об'єктом ментальної географії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-715 + Ш141.4-715 + Ш141.4-715
Шифр НБУВ: РА334831

      
6.

Брусиловська О.І. 
Політико-системні трансформації в регіоні Східна Європа (1989 - 2004): автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.04 / О.І. Брусиловська ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2008. — 32 с. — укp.

Проаналізовано чинники, загальні риси й особливості політико-системних трансформацій у регіоні Східної Європи. Розроблено модель, яка базується на досягненні американської неореалістської школи. Запропоновано періодизацію трансформацій, а саме: 1989 - 2004 рр.; з 2004 р. до сьогодення. Доведено, що успіх реформ більшою мірою залежав від зовнішніх чинників, ніж від внутрішніх. Показано зростаючий вплив США та НАТО, а також зворотній взаємозв'язок трансформацій Східної Європи з процесами оновлення, що відбуваються у сучасній системі міжнародних відносин, а також залежність потенціалу трансформування від ментальних особливостей східноєвропейців. Визначено найважливіші проблеми трансформацій та оцінено ступінь їх вирішеності за умов п'ятого розширення ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф035 + Ф025 + Ф4(45) +
Шифр НБУВ: РА356272

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Лещинська І.О. 
Розподіл білка адгезії нервових клітин NCAM в стуктурах головного мозку щурів за умов дії іонізуючого опромінення в малій дозі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / І.О. Лещинська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено роль нейроспецифічного білка NCAM у механізмах регуляції морфо-функціонального стану головного мозку за умов дії рентгенівського випромінювання у малій дозі (25 сГр), а також за умов реалізації вторинних ефектів іонізуючої радіації. Встановлено, що білок адгезії NCAM у нормі неоднаково розподілений у структурах головного мозку щурів різної статі. Після тотального рентгенівського опромінення у дозі 25 сГр виявлено фазні зміни вмісту мембранної та розчинної форм NCAM у структурах головного мозку тварин обох статей, вираженість яких залежала від типу опромінення, терміну пострадіаційного періоду та мала свої особливості у різних структурах головного мозку. Після одноразового опромінення у дозі 25 сГр відбувається більш суттєвий перерозподіл NCAM, ніж після фракціонованого. Вплив іонізуючого випромінювання у дозі 25 сГр спричинює підвищення рівня метгемоглобіну, що свідчить про розвиток гемічної гіпоксії. За умов експериментальної гемічної гіпоксії відбувається тимчасовий перерозподіл NCAM у структурах головного мозку. Мозок під час постнатального розвитку виявився більш чутливим до гіпоксичного ушкодження за гемічним типом. Вплив іонізуючого випромінювання та гіпоксії спричиняє підвищення вмісту NCAM у сироватці крові щурів, динаміка якого східна до зміни концентрацій цього нейроспецифічного білка у структурах головного мозку. Це дає можливість запропонувати метод імуноферментного визначення рівня NCAM у сироватці крові в якості додаткового біохімічного діагностичного тесту для з'ясування ступеня розвитку патологічних процесів у головному мозку, спричинених радіацією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.3 Cae *699.177-638.23
Шифр НБУВ: РА313665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Греченюк Н.І. 
Східна Галичина і Закарпаття: проблеми суспільно-політичних взаємин (1918 - 1939 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.І. Греченюк ; Держ. вищ. навч. закл. "Ужгород. нац. ун-т". — Ужгород, 2008. — 20 с. — укp.

Визначено особливості суспільно-політичних відносин між українцями Східної Галичини та Закарпаття впродовж 1918 - 1939 рр., під час яких відбувалися складні державотворчі процеси у Західній Україні, починаючи від рішень Народних рад Закарпаття та Всезакарпатського народного з'їзду в Хусті про возз'єднання з Україною, функціонування Гуцульської Республіки до Карпато-Українського державотворення в 1939 р. Проаналізовано взаємовідносини місцевого населення й Українських січових стрільців, які перебували на території Закарпаття у роки Першої світової війни, відносини представників українських Народних рад з урядовцями Західно-Української Народної Республіки, культурно-просвітні зв'язки українців по обидва боки Карпат. Досліджено активну державотворчу діяльність українців Східної Галичини та Закарпаття, солідарність галичан з національно-визвольною боротьбою закарпатських українців, масовість нелегальних переходів польсько-чехословацького кордону, численні акції протесту проти польсько-угорських зазіхань на Закарпаття. Доведено, що українці Східної Галичини підтримували Карпатську Україну морально та матеріально, а також у військовому відношенні. Галичани значною мірою спричинили виникнення Карпатської Січі, розробили її Статут та сформували Військовий штаб. До нього ввійшли українські емігранти з Галичини, відомі військові фахівці, які відіграли велику роль у захисті Карпатської України від угорських гортистів. Висвітлено місце у цьому процесі М. Колодзінського-Гузару та З. Коссак-Тарнавського, які віддали життя за незалежність Карпато-Української держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61 +
Шифр НБУВ: РА361009

Рубрики:

      
9.

Галицька-Дідух Т.В. 
Східна Галичина і Ризька мирна конференція (1920 - 1921 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.В. Галицька-Дідух ; НАН України. Ін-т народознав.; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. — Л., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено міжнародно-правовий статус Східної Галичини 1919 - 1920 рр., позиції урядів Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР), Росії та Польщі щодо врегулювання східногалицької проблеми напередодні та на різних етапах радянсько-польських мирних переговорів. Вивчено діяльність делегації ЗУНР під час конференції у Ризі, умови та наслідки Ризького мирного договору для розв'язання проблеми Східної Галичини, а також ставлення української громадськості та урядів ЗУНР і радянської України до даного договору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр 331)61-6
Шифр НБУВ: РА316830 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Газін В.П. 
Східна політика Ваймарської республіки в 1919 - 1933 рр.: Автореф. дис... д- ра іст. наук: 07.00.02 / В.П. Газін ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 32 с. — укp.

Досліджено східну політику Ваймарської республіки, її теоретичні основи, причини та чинники формування, методи реалізації. Районом її дії була Центральна, Південно-Східна та Східна Європа, метою - повернення Німеччини до кордонів 1914 р. на Сході Європи, оволодіння частиною спадщини Австро-Угорщини, ліквідація поверсальського державного порядку в східно-центральноєвропейському просторі. Визначено чотири етапи її розвитку. Проаналізовано ідеологію східної політики Ваймарської республіки та реваншистської діяльності її керівних кіл. Визначено роль економіки як засобу реалізації завдань східної політики у формі "мирної ревізії". Доведено, що німецько-радянські стосунки були специфічним аспектом східної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ГЕР)62-6
Шифр НБУВ: РА314533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
11.

Бистрицька Е.В. 
Східна політика Ватикану в контексті відносин Святого Престолу з Росією та СРСР (1878 - 1964 рр.): автореф. дис... д-ра іст. наук: 09.00.11 / Е.В. Бистрицька ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Проаналізовно особливості Східної політики Ватикану на прикладі розвитку дипломатичних відносин Святого Престолу з Росією та СРСР, визначено їх головну проблематику, а також розглянуто еволюцію уніоністичної доктрини Католицької Церкви, з'ясовано місце та роль Греко-Католицької церкви, зокрема, її глави - митрополита Галицького Андрея Шептицького у поширенні католицизму в Росії. Встановлено взаємозв'язок зовнішньополітичних завдань державних інститутів влади та напрямів релігійної політики, що супроводжувалися використанням відповідних засобів для їх реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375-35/36-021.64 + Т3(4ВАТ)6-6 + Т3(2)5-72 + Т3(2)6-72 +
Шифр НБУВ: РА368874

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
12.

Санжаров С.М. 
Східна Україна на рубежі середньої-пізньої бронзи: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.04 / С.М. Санжаров ; НАН України. Ін-т археології. — К., 2007. — 33 с. — укp.

Проведено дослідження понад 2 000 поховань та 115-ти поселень катакомбної та абашевської спільнот. Доведено, що на етапі закінчення доби середньої бронзи еволюційний розвиток пізньокатакомбної культурно-історичної області, зазнавши змін внаслідок зовнішнього абашевського впливу, перейшов до фінальної стадії та продукував витоки посткатакомбних утворень. Встановлено, що датою перших контактів місцевих пізньокатакомбних племен з мігруючим доно-волзьким абашевським населенням розвинутого етапу є XXII ст. до н.е., після яких відбувалися культурно-історичні процеси у межах фінальнокатакомбних (бабинських), пізньоабашевських і фінальноабашевських формувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР)26 +
Шифр НБУВ: РА350291

Рубрики:

      
13.

Лі Шуан 
Теоретико-методологічні засади та механізм подолання соціально-економічної диференціації регіонів (на прикладі Китайської Народної Республіки): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Лі Шуан ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи прискорення розвитку продуктивних сил економічно відсталих регіонів Китайської Народної Республіки (КНР). Розроблено механізм подолання економічної відсталості Західного регіону КНР на базі створення господарського каркасу території з використанням полюсів зростання й "осей розвитку" на підставі впровадження сучасних економічних моделей. Обгрунтовано концептуальні положення та стратегію розвитку відсталих районів КНР, що базуються на двох складових - "господарському каркасі регіону" та співробітництві між економічно розвинутими та відсталими районами. Запропоновано використання розробленої китайськими ученими моделі "передачі капіталів і технологій від району до району". Доведено, що економічна активність у Західному регіоні суттєво підвищиться за умови активізації розвитку транспортної інфраструктури та перетворення його на транзитну територію для міжнародного транспортного коридору Європа - Азія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(5КИТ)60 + У049(5КИТ)60
Шифр НБУВ: РА369425

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Дудченко В.В. 
Традиція правового плюралізму: західна та східна інтерпретація: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / В.В. Дудченко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 35 с. — укp.

На підставі різних підходів щодо правової реальності в дослідженнях правових шкіл Заходу та Сходу розглянуто традицію правового плюралізму. Досліджено тенденції виникнення, розвитку та функціонування права в інтерпретаціях природно-правової, позитивно-правової, історико-правової, інтегративно-правової шкіл Заходу. Проаналізовано концепції "належного шляху", "Брахми", "Дао", які обумовлюють розуміння права та його реалізацію у правоустроях Сходу. Висвітлено вітчизняну традицію плюралізму в праві, показано переваги та недоліки кожної з правових шкіл. Обгрунтовано ідеал-реалістську концепцію права і "нормативних фактів", яка є спробою розгляду в новому аспекті проблеми розвитку українського права. У даній концепції відображено більш складну систему класифікації та характеристики сучасного права з урахуванням особливостей економічного і політичного устрою держави, а також філософських, етичних, ціннісних і релігійних критеріїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х0 в7 + Х0 в7 + Х0 в7 + Х0 в7
Шифр НБУВ: РА351578

Рубрики:

      
15.

Соболєв А.А. 
Україна в європейському воєнно-політичному вимірі: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / А.А. Соболєв ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексну систематизацію західноєвропейських й американських наукових джерел та виявлено діалектичний характер зв'язку між впливом глобалізації на процеси трансформації європейських і євроатлантичних структур безпеки та процесами трансформації воєнної сфери держав Центральної та Східної Європи. Визначено нові підходи й перспективи нового формату відносин НАТО з країнами-партнерами, які для країн - нових членів НАТО (країн ЦСЄ) полягатимуть у залученні їх ресурсів для виконання завдань НАТО (США) у боротьбі зі світовим тероризмом, для Російської Федерації - у посиленні тиску НАТО (США), пов'язаному з боротьбою за геополітичний вплив у регіоні Центральної та Середньої Азії, Північному Кавказі, а для країн ГУУАМ - впровадження політики створення своєрідного "геополітичного коридору" Західна Європа - Центральна Азія з заохоченням окремих країн (Грузія) до прискорення євроатлантичної інтеграції. Базуючись на ліберально-демократичній теорії, запропоновано модель майбутньої архітектури європейської безпеки на основі сталих структур безпеки (НАТО та ЄС) з використанням понять "м'яка безпека" ("soft security") і "жорстка безпека" ("hard security"). Уперше запропоновано прогноз зміщення геополітичних інтересів великих держав у регіон Центральної та Середньої Азії. Визначено специфіку воєнно-політичного співробітництва України з країнами СНД у контексті українського зовнішньополітичного курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію та з врахуванням позицій формування кожною пострадянською республікою національного варіанту трансформації військової сфери. Розвинуто систематизацію та понятійно-категоріальний апарат теорії та практики формування воєнної політики держави. Висвітлено особливості взаємодії України та НАТО у контексті відповідності українського державотворчого процесу макрополітичній стратегії європейської та євроатлантичної інтеграції. Запропоновано підходи щодо періодизації зовнішньополітичного та воєнно-політичного курсу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА334756

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Дуднік О.Я. 
Український студентський рух в еміграції (Центрально-Східна Європа, 20-ті роки XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.Я. Дуднік ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознав. ім. М.С.Грушевського. — К., 2003. — 20 с. — укp.

На базі архівних джерел висвітлено громадсько-політичну діяльність українських студентів-емігрантів у Чехословаччині, Німеччині, Австрії, Польщі та вільному місті Данцигу. Досліджено чинники, які спричинили еміграцію української академічної молоді, надано її соціально-політичну характеристику. Показано процес зародження та організаційного становлення українського академічного руху за кордоном. Висвітлено діяльність найбільш впливових студентських організацій та союзів. Розкрито причини, характер та наслідки ідейно-політичної боротьби в середовищі українських студентів-емігрантів, а також розколу академічного руху. Проаналізовано кризові процеси в організованому житті студентів у середині 1920 рр. З'ясовано чинники утвердження націоналістичної ідеології в студентському русі та внесок академічної еміграційної молоді у формування теорії українського націоналізму. Розкрито участь українського еміграційного студентства в міжнародному академічному русі, його співробітництво та зв'язки з іноземними молодіжними та громадськими організаціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(9=УКР)61-4 +
Шифр НБУВ: РА324436

Рубрики:

      
17.

Попок А.А. 
Формування та реалізація державної політики щодо закордонного українства: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / А.А. Попок ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2010. — 368 с. — укp.

Розглянуто феномен закордонного українства як наукову проблему державної політики. Висвітлено шляхи й етапи формування української закордонної громади в історичному та політико-правовому вимірі. Проаналізовано основні механізми формування та здійснення державної політики історичної батьківщини щодо співвітчизників за кордоном на прикладі країн Центральної та Східної Європи, а також колишнього СРСР. Встановлено, що сучасну закордонну українську громаду умовно можна розділити на три складові: східна українська діаспора, західна українська діаспора та громадяни України, які постійно або тривало проживають поза межами України. Зазначено, що факт відриву від історичної батьківщини не за власним бажанням, а внаслідок перегляду та зміни державних кордонів позначився на самоусвідомленні та дещо відмінній психології діаспорного буття цієї категорії осіб. Співпраця з ними, сприяння реалізації їх освітніх, культурних та інформаційних прав має стати одним з пріоритетів державної етнополітики України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4/8=УКР) + Х809(4УКР)34 + Т3(9=УКР)6
Шифр НБУВ: РА373092 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
18.

Гуцуляк І.Р. 
Центральна та Східна Європа у зовнішній політиці Республіки Польща: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / І.Р. Гуцуляк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Досліджено засади формування й особливості реалізації зовнішньої політики Польщі в Центральній і Східній Європі у 1989 - 2005 рр. Визначено напрями регіонального співробітництва Республіки Польща (РП). Проаналізовано підходи до розбудови східної політики ЄС та розширення НАТО. З'ясовано роль Польщі у структурах "нового регіоналізму". Проаналізовано двосторонні відносини РП з державами зазначеного регіону, зокрема, участь у врегулюванні воєнних конфліктів, особливості участі у демократичних процесах та зусилля польської дипломатії, спрямовані на подолання проблем історичного минулого. Визначено етапи становлення та розвитку відносин стратегічного партнерства між Польщею та Україною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4ПОЛ)64-(44/45) +
Шифр НБУВ: РА354077

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Магомедов Б.В. 
Черняхівська культура. Проблема етносу: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.04 / Б.В. Магомедов ; НАН України. Ін-т археол. — К., 1999. — 37 с. — укp.

Аналіз традицій черняхівської культури вказує, що вона виникає на основі вельбарської культури при сильному провінційно-римському впливі. Домінуючим етносом у складі її населення були готи (пам'ятки типу Косанів). Регіон Верхнього Дністра займала західна група слов'ян (тип Черепин), Приморський степ - пізні скіфи та алани (причорноморський тип); ці пам'ятки утворюють локальні культурні групи - Верхньодністровську та Причорноморську. Типу Черепин споріднені пам'ятки типу Теремці на Середньому Дністрі. На деяких пунктах Східної України присутні елементи сусідньої київської культури (східна група слов'ян), в Молдові та Мунтенії трапляються елементи культури фракійців-карпів, але вони не створюють самостійні типи пам'яток. Межі культури змінювались. Внаслідок переселень гуннської доби германське та скіфо-сарматське населення залишає черняхівський ареал. Вирішальною силою в лісостеповій зоні стають слов'янські племена - носії старожитностей типу Черепин-Теремці та київської культури, які створюють празьку та пеньківську культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)273.123.01

Рубрики:

      
20.

Зубрицький І. Я. 
Розвиток ідей щодо профілактики соціальних відхилень у неповнолітніх на сторінках української педагогічної періодики Східної Галичини (1918-1939 роки) / І. Я. Зубрицький. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13.00.05 – соціальна педагогіка – Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Тернопіль, 2019. У дисертаційній роботі здійснено узагальнення теорії і практики педагогічної профілактики соціальних відхилень серед неповнолітніх у Східній Галичині (1918-1939 роки); окреслено провідні ідеї галицьких науковців, педагогів, психологів, громадських, релігійних та культурно-освітніх діячів досліджуваного періоду щодо профілактики соціальних відхилень у неповнолітніх; конкретизовано значення української педагогічної періодичної преси в розвитку ідей профілактики соціальних відхилень у неповнолітніх у практичній діяльності українських шкіл та громадських організацій Східної Галичини першої половини ХХ століття (до 1939 року). На основі узагальнення провідних ідей галицьких науковців та практиків міжвоєнного двадцятиліття ХХ століття визначено можливості вдосконалення сучасної системи профілактики соціальних відхилень у неповнолітніх. Ключові слова: профілактика, соціальні відхилення у неповнолітніх, українські педагогічні часописи, Східна Галичина, ідеї профілактики.^UThe study and critical rethinking of the historical and pedagogical experience of the Ukrainian national school as well as the possibility of using the pedagogical heritage of the past in the educational sphere are updated on the basis of reform currently underway in Ukraine. Crises accompanying the formation and development of Ukrainian society over the past decades have led to a significant aggravation of social problems. At the present time the most salient issues are those of immoral and illegal character, in addition to other asocial behaviors of children and adolescents, which undermine social stability. This situation leads to a reality in which the younger generation is characterized by social disinterest which leads to serious difficulties in solving socio-practical issues. With this in mind, it is essential that social institutions – primarily educational institutions -- conduct preventive activities that are designed to ameliorate adverse psycho-biological and psycho-pedagogical social conditions that cause deviations of mental and social development of children and youth, as well as contributing to their successful socialization.Despite of the latest research on the issue of preventing social deviations in the behavior of juveniles, we can confirm that today we are facing socio-pedagogical problems and difficulties that were successfully overcome in the past. The experience of our predecessors is a valuable resource for identifying new approaches to improve the system of juvenile delinquency prevention. One of the ways to prevent sociobehavioral deviations among juveniles is the study, systematization and introduction into practice of the achievements of native and foreign teachers from the past. Concerning this issue, significant interest is paid to the historical period of the first half of the twentieth century, which was characterized by the emergence of new ideas and conceptual approaches in the system of pedagogical prevention of sociobehavioral deviations among juveniles and social education in general. The results can serve as the basis for further scientific research into the history of Ukrainian socio-pedagogical education, as well as for the creation of textbooks and manuals, methodological recommendations for special courses and seminars on the theory and history of social pedagogy, and for the preparation of lectures and seminars on subjects such as the theory and history of social education, social pedagogy, the methodology of social and educational work, the methodology of social and pedagogical work with children's and youth organizations, history of social work, social prevention; and finally, they may be useful in the practice of modern social education in secondary schools, in social service centers for the families, children and youths, secondary schools and in vocational schools for social rehabilitation, social rehabilitation centers, etc. Key words: prevention, the social deviations of juveniles', Ukrainian pedagogical periodicals, Eastern Galicia, the ideas of prevention.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського