Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Наукова електронна бібліотека (45)Реферативна база даних (4833)Книжкові видання та компакт-диски (486)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=СТАТЕВ$<.>+<.>K=ЗРІЛІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 771
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кочерга З.Р. 
Антропогенетичні особливості окремих популяцій дитячого населення Прикарпаття: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / З.Р. Кочерга ; Укр. наук. гігієн. центр. — К., 1998. — 19 с. — укp.

Розроблена методологія програми генетичного моніторингу популяцій людини при мутагенному забрудненні довкілля, яка передбачає одночасне дослідження популяцій генетико-епідеміологічними (оцінка частоти та динаміки природжених вад розвитку, спадкових хвороб і репродуктивних втрат в усій популяції, дослідження демографічної ситуації) та експериментально-генетичними методами (багатофакторний, кореляційний та дискримінантний аналіз дерматогліфічних показників, дослідження функціонального стану генотипу та цитогенетичне обстеження дітей різних регіонів). Доведено наявність негативних генетичних змін в популяціях населення екологічно несприятливих територій. Встановлена перевага мимовільних викиднів на ранніх термінах гестації, зниження народжуваності, зростання перинатальної смертності, природжених вад розвитку і спадкових захворювань у новонароджених та перинатально-померлих дітей. Методом математичного, факторного і кореляційного аналізу вивчені найбільш інформативні дерматогліфічні характеристики взаємозв'язки 64 дерматогліфічних показників дітей різних регіонів Прикарпаття. Проведене цитологічне дослідження ядер букальних епітеліоцитів 565 дітей 6 вікових груп різніх екологічних зон. Встановлені вікові і статеві особливості цитологічних показників (індексів хроматизації, гетеропікнотичної Х-хромосоми, нуклеолярного індексу та морфологічно змінених ядер). Ступінь вираженості змін останніх залежить від умов навколишнього середовища. Розроблений інтегральний показник пошкодження спадкового апарату дітей цих регіонів на основі кореляційного аналізу між дерматогліфічними, цитологічними та цитогенетичними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-2 с21

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Рудишин М.П. 
Екологія популяцій гризунів західного регіону України: Автореф. дис...д-ра біол. наук: 03.00.16 / М.П. Рудишин ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1998. — 42 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням структурно-функціональної організації популяцій гризунів західного регіону України (Полісся, Лісостеп, Прикарпаття, Карпати, Закарпаття). На основі багаторічних стаціонарних та експериментальних досліджень встановлені закономірності біотопічного розміщення і чисельності популяцій гризунів, їх динаміка, вікова, статева і просторова структури, функціональна роль у природних й антропогенно змінених екосистемах, консортивні зв'язки, морфофізіологічні адаптації та мікроеволюційні процеси. Запропонований системний підхід щодо управління популяціями шкідливих, корисних та рідкісних видів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.423*80,022

Рубрики:

      
3.

Яворська О.О. 
Психофізіологічні критерії професійного відбору підлітків, які освоюють операторські професії (оцінка та прогноз придатності з урахуванням віково- статевих особливостей розумової працездатності): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.О. Яворська ; АМН України, Інститут медицини праці {Київ}. — К., 1998. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.791.7

Рубрики:

      
4.

Павленко Л.М. 
Довгозбережне середовище для кріоконсервації сперми бугаїв-плідників та способи його виготовлення: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / Л.М. Павленко ; Ін-т тваринництва УААН. — Х., 1998. — 19 с. — укp.

З використанням сучасних методів досліджень встановлено захисний ефект термостабільного антишокового компоненту жовтка при дії низьких температур на спермії. В модельних дослідженнях доведено ідентичність його біологічної дії при кріоконсервації статевих клітин в порівнянні з нативним жовтком. Установлена можливість хіміко-термічної стерилізації середовища з жовтком. На цій основі розроблено і випробувано в виробничих умовах з позитивними результатами довгозбережне середовище і способи його виготовлення. Воно підвищує санітарно-гігієничний рівень роботи племінних підприємств, запобігає поширенню заразних і незаразних захворювань, які розповсюджуються з жовтком, а також забезпечує раціональне використання жовтка і всіх компонентів при виготовленні середовища для кріоконсервації сперми бугаїв. Розроблено асептичний спосіб та пристрій для оцінки рухливості сперміїв в еластичних упаковках з метою підвищення санітарно-гігієнічного рівня роботи пунктів штучного осіменіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П534.44,022

Рубрики:

      
5.

Гришаєва І.В. 
Статевоспецифічні особливості психологічних факторів ризику інфікування ВІЛ/СНІДом: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / І.В. Гришаєва ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню особливостей установок на статеворольову поведінку, когнітивних репрезентацій ВІЛ/СНІДу, сприйняття ризику інфікування та характеру взаємозв'язку між локусом контролю та ризикованістю поведінки в гетеросексуальних стосунках. Визначено, що установки та взаємні очікування партнерів мають суперечливий та потенційно конфліктний характер; вибірковість володіння інформацією зумовлена належністю до певної статі; переважаючим є оптимістичне сприйняття загрози інфікування, у чоловіків інтернальність співвідноситься з нижчими оцінками власного ризику; характер зв'язку між локусом контролю та поведінковим ризиком у респондентів різної статі є протилежним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514-3

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Гассо В.Я. 
Еколого-біохімічні особливості взаємодії прудкої ящірки (ILacerta agilis L.D) з техногенним середовищем в умовах степового Придніпров'я: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / В.Я. Гассо ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1998. — 17 с. — укp.

Розглядаються питання вивчення стану популяцій прудкої ящірки в умовах центрального степового Придніпров'я. Встановлено деякі екологічні (щільність популяцій, статева структура, поповнення молоддю) та біохімічні (вміст важких металів, білку, ліпідів та їх фракцій, ДНК, РНК, цитохромів P-450 та b5) показники прудкої ящірки. Виявлено реакцію цього виду на техногенну трансформацію біогеоценозів. Визначено найбільш інформативні показники, які можуть бути використані для біоіндикації забруднення наземних екосистем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.342.231Lac*80,022

Рубрики:

      
7.

Кувеньова О.М. 
Особливості будови щитовидної залози при окремій та сполученій дії лазерного і рентгенівського випромінювань: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.М. Кувеньова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Вкадено анатомічні, гістологічні, морфометричні методи дослідження, а також метод трансмісійної електронної мікроскопії. Визначено, що зміни у щитовидній залозі щурів під впливом лазерного і рентгенівського опромінювання відбуваються на всіх рівнях її структурної організації. Виразність і спрямованість морфологічних змін у щитовидній залозі щурів залежать від виду випромінювання, дози, тривалості дії, а також часу, який минув після опромінення. Доведено стимулюючий вплив випромінювання гелій-неонового лазера на щитовидну залозу. Установлено також, що сеанси лазеротерапії у статевозрілих щурів зменшують негативні наслідки дії іонізуючої радіації на щитовидну залозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.5
Шифр НБУВ: РА308159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Лубенкова Н.В. 
Оптимізація результатів кріохірургічного лікування фонових і передракових захворювань шийки матки з урахуванням супутньої інфекції генітального тракту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.В. Лубенкова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Вивчено 243 випадки фонових і передракових захворювань, серед яких у переважній більшості були псевдоерозії, ендоцервікози, що іноді сполучаються з лейкоплакією і дисплазією. Усім жінкам було проведено кріохірургічне лікування патології шийки матки, дані рекомендації щодо техніки його проведення. 52 хворі лікувалися за звичайною методикою (контрольна група); повне загоєння спостерігалось у 35 (67,3%) хворих. Недостатній ефект лікування часто був обумовлений загостренням спровокованої кріовпливом прихованої інфекції. Обгрунтована доцільність обстеження жінок (крім обстеження та санації до кріовпливу) у перші дні після кріовтручання на виявлення статевих інфекцій. При цьому з 191 жінки у 163 (85,7%) виявлені трихомонади, хламідії, гарднерели, гонококи, уреаплазми й асоційована змішана інфекція, у зв'язку з чим хворим відразу ж було призначено комплексне різнобічне етіопатогенетичне лікування. У результаті проведеного поєднаного кріохірургічного втручання з протиінфекційним протизапальним лікуванням ефективність його виявилася вищою - одужання у 178 спостереженнях (93,1%) - у порівнянні із загальноприйнятою методикою терапії, скорочувався термін загоєння на місці кріонекрозу і наступала повна епітелізація шийки матки, зменшувалася кількість рецидивів, скорочувалися терміни і поліпшувалася якість лікування статевих інфекцій, відбувалася санація подружніх пар від статевої інфекції, що мало велике не тільки медичне, але і соціальне значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.2-59

Рубрики:

      
9.

Лебец І.С. 
Особливості сучасного перебігу хронічних артритів у підлітків (клініка, діагностика, лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / І.С. Лебец ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 36 с. — укp.

Представлені результати дослідження підлітків із запальними захворюваннями суглобів. Дана характеристика початковим проявам еволюції клінічної симптоматики, наслідкам ювенільного хронічного, ювенільного ревматоїдного, реактивного артритів і анкілозуючого спондилоартриту. Проаналізовані особливості перебігу захворювань на етапах статевого дозрівання підлітків. При різних клінічних формах хронічних артритів визначені найбільш характерні порушення в метаболізмі сполучно-тканинних структур, мікроциркуляції, системах імунітету, вмісті статевих стероїдів. Отримані нові дані про значущість генетичних факторів у розвитку хронічних артритів, їх асоціації з генетичними маркерами, а також роль взаємозв'язку між статевими стероїдами, імунологічними показниками, компонентами сполучної тканини, генетичними маркерами. Запропонована концепція розвитку ювенільного хронічного артриту. Розроблено критерії диференціальної діагностики хронічних артритів різної природи, прогнозування тяжкості їх перебігу. Обгрунтовані і представлені пропозиції щодо диференційованого лікування підлітків. Розроблено критерії ефективності терапії і проведена інтегральна її оцінка. Визначені основні принципи диспансерного спостереження підлітків із захворюваннями суглобів різної природи із урахуванням проведення лікувально-оздоровчих заходів щодо попередження загострень патологічного процесу при кожній нозологічній формі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.418.12-3

Рубрики:

      
10.

Сарафінюк Л.А. 
Сомато-вісцеометрична характеристика акробаток і дівчаток, які не займаються спортом: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.01 / Л.А. Сарафінюк ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Горбачевського. — Тернопіль, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням сомато-вісцеометричної характеристики акробаток високої спортивної майстерності і дівчаток, які не займаються спортом, української етнічної групи перипубертатного віку. В дисертації встановлено темпи, гармонійність фізичного та статевого розвитку, визначені особливості соматотипу та компонентного складу маси тіла, розмірів тазу, ехографічної морфометрії яєчників і матки у різні періоди статевої зрілості спортсменок і дівчаток, які не займаються спортом. Встановлено, що фактори статури тіла (маса та довжина тіла, соматотип, компонентний склад маси тіла) мають значний вплив на варіабельність розмірів яєчників, матки та тазу спортсменок і дівчаток, що не займаються спортом. Встановлені математичні зв'язки між розмірами тазу та ехографічними розмірами яєчників і матки. Впроваджені номограми для визначення належних розмірів яєчників, матки і тазу за значеннями антропометричних і соматотипічних даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Скибінська Т.Р. 
Ультраструктурні еквіваленти ендокринної функції серця хребетних в нормі та патології: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.09 / Т.Р. Скибінська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Представлено результати вивчення стану ультраструктурних еквівалентів ендокринного і паракринного компонентів гормональної регуляції серця - передсердних специфічних гранул кардіоміоцитів і ендотеліоцитів мікросудин - у філо-, онтогенетичному контексті та в умовах паталогії. Встановлено, що кардіоміоцити серця хребетних містять специфічні гранули трьох типів, ультраструктура яких відображає послідовні стадії синтезу і секреції передсердного натрійуретичного пептиду (ПНУП), а їхнє кількісне представництво варіює в залежності від виду хребетних. Різні періоди індивідуального розвитку щура відрізняються активністю секреторних кардіоміоцитів. У ембріонів переважають процеси накопичення гранул в кардіоміоцитах, період народження характеризується суттєвим посиленням виведення ПНУП із клітин, у 7-добових тварин переважають процеси синтезу, у статевозрілих щурів процеси синтезу, накопичення та виведення ПНУП збалансовані. Розвиток легеневої гіпертензії у хворих з виродженими вадами серця та в експерименті викликає зміни в синтезі і секреції кардіоміоцитами правого вушка і правого передсердя ПНУП, а також підвищення секреторної активності ендотелію судин міокарда. Тривале введення попередника біосинтезу NO L-аргінину на фоні гіперхолестеринемії призводить до збільшення кількості і розмірів специфічних передсердних гранул в кардіоміоцитах та секреторних гранул в ендотелії мікросудин, що свідчить про посилення ендокринної і паракринної гормональної активності в міокарді. В філо-, онтогенезі та в умовах серцево-судинної патології в кардіоміоцитах хребетних відбуваються ознаки рекапітуляції, що проявляються наявністю гранул не тільки в кардіоміоцитах передсердь і вушок, але й шлуночків серця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*737.2,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Вакаренко О.Г. 
Життєвий цикл і паразитарна система нематоди IDicheilonema rheae/I (Owen, 1843) (Filariata: Diplotriaenidae) в умовах заповідника "Асканія-Нова": Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.18 / О.Г. Вакаренко ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 1999. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.143.125*832,022 + Е0*836.6:Е623.353.4(237УКР7-4ХЕС),022
Шифр НБУВ: РА307460 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Турчина С.І. 
Про участь мелатоніну у статевому дозріванні і формуванні затримки статевого розвитку хлопців-підлітків: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / С.І. Турчина ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню ролі мелатоніну в механізмах становлення чоловічої статевої системи і формування затримки статевого дозрівання у хлопців. Встановлено, що статеве дозрівання супроводжується зміною рівня добової екскреції мелатоніну і характеру його циркадного ритму. Показано існування річного ритму продукції мелатоніну і залежність характеру добового ритму екскреції гормону від сезону року. У підлітків із затримкою статевого розвитку (ЗСР) вміст мелатоніну не відповідає досягнутому ними рівню біологічної зрілості і залежить від ступеня патологічного процесу, морфотипу, супутніх захворювань. Річний ритм екскреції гормону у хворих із ЗСР має ряд відмінностей у порівнянні зі здоровими перевесниками. Запропонований принципово новий метод лікування ЗСР, заснований на пригнічуванні продукції мелатоніну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.66-2

      
14.

Колтун Є.М. 
Інтенсивність обміну речовин і продуктивність великої рогатої худоби за корекції протеїнового та мінерального живлення: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.13; 06.02.02 / Є.М. Колтун ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 1999. — 33 с. — укp.

Містяться науково-практичні дослідження з технології приготування і використання амідоконцентратної добавки (АКД) та мінерального преміксу (МП) в годівлі тварин, а також впливу даних інгредієнтів на обмін речовин та продуктивність худоби. Технологія приготування АКД грунтується на властивості сечовини, яка при температурі +160 C вступає в комплексне стійке поєднання з крохмалем концентрованого корму і, тим самим, запобігає втратам азоту при зберіганні та забезпечує його постійне звільнення при бродінні в рубці. Амідоконцентратна добавка складається з 75% пшеничної дерті, 20% - сечовини і 5% - бентоніту натрію. При цьому заміна 20% перетравного протеїну корму амідоконцентратною добавкою сприяє кращому засвоєнню азоту сечовини мікрофлорою рубця. АКД в дозі 0,5 г на 1 кг маси тварини в поєднанні з МП (піридоксин - 0,1, сульфат міді - 0,005, сульфат цинку - 0,2, йодистий калій - 0,03 мг) в дозі 0,335 мг/кг маси тварини при довготривалому (протягом двох поколінь) і безперервному їх згодовуванні великій рогатій худобі різних статевих і вікових груп сприяє підвищенню коефіцієнта перетравності поживних речовин корму, кращому засвоєнню їх організмом, що, в свою чергу, призводить до підвищення продуктивності тварин та зниження собівартості продукції. Встановлено, що тривале згодовування АКД та МП позитивно впливає на фізіологічний стан і відтворювальну функцію тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.21,022

Рубрики:

      
15.

Вайнагій О.М. 
Структурні зміни в лімфатичних вузлах під дією низькоінтенсивного червоного лазерного випромінювання (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.М. Вайнагій ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.3-29

Рубрики:

      
16.

Беш Л.В. 
Бронхіальна астма у дітей пубертатного віку: особливості патогенезу, перебігу і лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.27 / Л.В. Беш ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 1999. — 34 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню особливостей патогенезу, перебігу і лікування бронхіальної астми у дітей пубертатного віку. Визначені причини, що призводять до зміни перебігу цього захворювання в період статевого дозрівання, показані відмінності клініки у хлопчиків і дівчаток, зумовлені особливостями їх гормонального статусу у пубертаті. Запропоновано спосіб індивідуального прогнозування розвитку важкої форми бронхіальної астми у дітей цієї вікової групи. Розроблено програми лікування та навчання в "астма-школі", які дозволяють ефективно контролювати перебіг бронхіальної астми і значно поліпшують якість життя підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-3

Рубрики:

      
17.

Шеремета В.І. 
Теоретичне обгрунтування та розробка методів підвищення ефективності біотехнології відтворення великої рогатої худоби: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.20 / В.І. Шеремета ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 1999. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням підвищення ефективності методів трансплантації ембріонів та штучного осіменіння. Розроблено новий напрямок підготовки самок, який грунтується на концепції нормалізації та стимуляції обмінних процесів під час статевого циклу, індукції статевої охоти та суперовуляції в корів-донорів за рахунок біологічно активних речовин. Встановлено, що згодовування та ін'єктування самкам розроблених мінерального преміксу, препарату "Глютам", а також екзогенних гормональних препаратів у ці періоди сприяє збільшенню виходу придатних ембріонів і їх приживлюваності. Запропоновано ряд способів відбору реципієнтів та метод і формулу визначення доцільності повторного осіменіння корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-344,022 + П60-345,022

Рубрики:

      
18.

Вирва О.Є. 
Гінекологічні розладнання у дівчат-підлітків, що опановують фах монтажник радіоелектронної апаратури та приладів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.Є. Вирва ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вивченню частоти й характеру гінекологічних захворювань у дівчат-підлітків, які опановують в ПТУ названий фах, у зв'язку з учбово-професійними умовами навчання. Виявлено зміни у функціональному стані яєчників та перекисного окислення ліпідів - процесі, що відображає порушення кліткового метаболізму ліпідів в умовах негативного впливу промислових факторів на статеву систему учнів. Доказано доцільність використання комплексу лікувально-профілактичних засобів, які розроблені з урахуванням особливостей репродуктивної системи дівчат за умови навчання та впливу промислових факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.717.7

Рубрики:

      
19.

Піляєв В.А. 
Особливості перебігу хронічних запальних процесів органів сечостатевої системи у робітниць промислового підприємства (прогнозування, профілактика, діагностика та лікувальна тактика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.А. Піляєв ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 21 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню взаємозв'язку між захворюваннями сечостатевої системи та репродуктивної функції у сукупності з факторами навколишнього середовища на великому промисловому підприємстві, що є актуальним у проблемі охорони здоров'я жінки. На підставі проведених клініко-лабораторних досліджень вперше розроблено діагностичну програму з динамічним моніторингом стану ренін-альдостеронової системи та її взаємозв'язок з умовами навколишнього середовища на промисловому підприємстві. Визначено етіологічну вагомість захворювань, що передаються статевим шляхом у виникненні хронічного запалення органів сечостатевої системи, які супроводжуються порушеннями ендокринного гомеостазу та репродуктивної функції. За отриманими результатами спрогнозовано виникнення загострення запальних процесів. З метою запобігання розвернутої клінічної картини, рекомендовано протирецидивний курс терапії. Розроблено індивідуальну програму реабілітації, вторинної профілактики та попередження рецидивів за допомогою достовірно підвищених патогених форм у складі мікробних асоціацій із сечостатевої системи, а також підвищення рівня реніну, альдостерону, кортизолу та змін функціонального стану сечостатевої системи, які є ефективним заходом щодо зниження гінекологічної захворюваності на промисловому підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.011-3
Шифр НБУВ: РА307735 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Дем'яненко К.В. 
Еколого-біологічні особливості осетра (Acipenser gueldenstaedti colchicus V.Marti) та севрюги (Acipenser stellatus donensis Lovetzky) в північній і північно-західній частинах Азовського моря: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / К.В. Дем'яненко ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Описано риси екології та біології осетра та севрюги у північній та північно-західній частинах Азовського моря. У взаємозв'язку з віковою та статевою структурою популяцій приведено чисельність осетрових у районі досліджень у 1992 - 1996 рр., показано основні закономірності формування дорослої та нерестової частин популяцій. Встановлено,що найбільш масовим видом осетрових у районі досліджень у 1992 - 1996 рр. був осетер, середня чисельність якого дорівнювала 0.85 млн.екз., севрюги - 0.31 млн. екз. Нерестова міграція осетра та севрюги була чітко виражена лише навесні (з ослабленням в останні роки). Осіннього нерестового ходу практично не спостерігалось. Основу живлення усіх досліджених особин осетра становили моллюски (Abra, Cerastoderma, Hydrobia), севрюги - в більшості Polychaeta. Запропоновано практично використовувати матеріали досліджень при плануванні, прогнозуванні та розробці нових концепцій промислу, обгрунтуванні національних квот азовських осетрових.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.41-28(922.9),022

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського