Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (141)Книжкові видання та компакт-диски (41)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=СТІНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Будівництво   
1.

Кошелєва Н.М. 
Вплив фундаментно-підвальної частини на роботу безкаркасних будинків на деформівній основі (на прикладі монолітного будинку): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Н.М. Кошелєва ; Держ. НДІ буд. конструкцій (НДІБК). — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання якісного та кількісного впливу конструкції фундаментно-підвальної частини (ФПЧ) на напружений стан конструкцій наземної будови монолітних безкаркасних багатоповерхових будинків. Проаналізовано конструктивні системи наземної будови та ФПЧ, методи оцінки напружено-деформованого стану (НДС) конструкцій монолітних безкаркасних будинків. Створено методику визначення величин жорсткісних характеристик з урахуванням деформації зсуву, особливостей конструктивних рішень ФПЧ і конструктивної системи наземної будови монолітних безкаркасних будинків, а також з урахуванням роботи перекриттів. Запропоновано схему апроксимації конструкцій монолітних безкаркасних будинків для їх розрахунків на деформівній основі за умов просадочних грунтів. Розроблено алгоритм розрахунку монолітних будинків як системи наземна будова - ФПЧ - дефомована основа, який базується на зазначеній методиці та алгоритм розрахунку міцності надфундаментної стіни даних будинків як системи стіна - фундамент - деформована основа з урахуванням впливу на неї повороту фундаменту. Оцінено достовірність результатів розрахунку НДС конструкцій монолітного безкаркасного будинку (за трьох варіантів жорсткісних характеристик), одержаних за трьома розрахунковими схемами: двома схемами рамної аналогії (з урахуванням і без врахування деформації зсуву) та пластичною апроксимацією. Наведено результати аналізу розрахунків і рекомендації з питань методичної послідовності операцій для вибору раціональних варіантів ФПЧ на основі напруженого стану елементів наземної будови будинку на деформівній основі, який включає розроблену методику, складені алгоритми визначення НДС та перевірки міцності надфундаментної стіни на додаткове зусилля, що виникає у процесі повороту фундаменту з плоскості. Визначено конструктивні варіанти ФПЧ, у разі застосування яких конструктивне рішення будинку є найбільш раціональним на основі зіставлення напруженого стану елементів наземної будови на деформівній основі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н582.121.5
Шифр НБУВ: РА319515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
2.

Галінська Т. А. 
Комплексний метод вирішення освітлення будівель при ясному та хмарному небі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / Т. А. Галінська ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю. Кондратюка. — Полтава, 2011. — 24 с.: рис., табл. — укp.

Вперше розроблено аналітичні методи розрахунку природного освітлення в приміщеннях будівель, які освітлюються через ліхтарні надбудови, шедові та зенітні ліхтарі та бокові віконні прорізи у зовнішніх стінах під час хмарного та ясного неба МКО (за визначенням Міжнародної комісії з освітлення). Теоретично досліджено розподіл освітлення на горизонтальній умовній робочій поверхні в приміщеннях будівель від систем ліхтарних надбудов, шедових ліхтарів і бокових віконних прорізів. Удосконалено попередній етап проектування природного освітлення будівель шляхом розробки аналітичних і графоаналітичних методів оптимального проектування верхнього, бокового та комбінованого освітлення приміщень виробничих і громадських будівель, які одержані на основі аналітичних розрахунків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н113.81
Шифр НБУВ: РА381499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Сліпич О.О. 
Несучі стіни будинків з дрібних блоків ніздрюватого бетону під впливом сейсмічних навантажень: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.23.01 / О.О. Сліпич ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2010. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н431.311.33 + Н539.4-028.68
Шифр НБУВ: РА370286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Берека О.М. 
Обгрунтування енергозберігаючого світлового режиму та засобів керування освітлювальними установками в пташнику: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.16 / О.М. Берека ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Визначено оптимальні значення параметрів світлового режиму для різних вікових періодів птиці протягом її вирощування. Розроблено комплексний метод розрахунку освітленості у виробничому приміщенні, який дозволяє у процесі розрахунку складових освітленості, утворених вторинними світловими потоками, урахувати особливості розподілу яскравості на стінах і стелі та коефіцієнта відбиття як функції координат. Одержано математичні моделі залежності зміни інтенсивності оптичного випромінювання лампи розжарювання у разі зміни напруги живлення. Запропоновано програмований пристрій автоматичного керування освітлювальними установками в пташниках. Ефективність енергоощадного світлового режиму та технічного засобу його реалізації обгрунтовано теоретично та підтверджено практично.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П076.68
Шифр НБУВ: РА315665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
5.

Махиня О.М. 
Підвищення ефективності методу "стіна в грунті" з використанням імпульсного глинозмішувача: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / О.М. Махиня ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Виявлено закономірності зміни властивостей прохідницького розчину з глинопорошку та грудкової глини від тривалості його перемішування імпульсним глинозмішувачем, яка залежить від густини матеріалу. Запропоновано новий метод розбавлення. Виявлено покращення показників розчинів у порівнянні з одержаними за традиційною технологією. Встановлено закономірності зміни техніко-економічних показників у процесі приготування розчину від його густини у разі використання гідравлічного імпульсного змішувача. У процесі моделювання технології виконання робіт виявлено вплив властивостей глинистих розчинів, одержаних з використанням гідравлічного імпульсного змішувача, на показники процесу копання траншеї грейфером під час зміни глибини траншеї та рівня грунтових вод. Зазначену взаємодію встановлено методом порівняння показників, одержаних під час застосування розчинів, утворених за допомогою гідравлічного імпульсного змішувача, з відповідними показниками технології у випадку використання розчинів, приготовлених за допомогою швидкісного розчинозмішувача (ПГР-5М). Обгрунтовано доцільність використання середніх експлуатаційних показників розчину, для визначення яких удосконалено відповідні формули. Встановлено підвищення продуктивності грейфера, зниження витрат та інтенсивності споживання глинистого розчину та необхідної кількості допоміжних машин і механізмів, а також собівартості влаштування траншеї у разі використання для приготування розчину імпульсного глинозмішувача.Розроблено методику формування комплекту машин та механізмів для копання траншеї способом "стіна в грунті". Наведено рекомендації щодо удосконалення технології влаштування "стіни в грунті" з використанням гідравлічного імпульсного змішувача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н78-06 +
Шифр НБУВ: РА334348

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Камєнєв О. С. 
Підвищення технологічності перепланувань із влаштуванням прорізів у стінах та перегородках промислових та цивільних будівель: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.08 / О. С. Камєнєв ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено кількісні залежності зростання витрат сталі, трудомісткості, заробітної платні та собівартості влаштування прорізів від їх майбутніх розмірів і матеріалу стін. Визначено межі доцільного використання сучасних дрилів, перфораторів, фрезерів, дискових і канатних пилок в залежності від товщини конструкцій, різновиду матеріалу й обсягів робіт. Запропоновано нові та нормалізовано відомі конструктивно-технологічні рішення, які забезпечують скорочення термінів виконання робіт і мінімізують використані для цього ресурси сталі, праці, енергії й обладнання та пристосувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н7-09
Шифр НБУВ: РА371238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Євстаф'єв В.І. 
Полегшені багатошарові перекриття для архітектурно-будівельних систем з широким кроком несучих конструкцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / В.І. Євстаф'єв ; Держ. НДІ буд. конструкцій (НДІБК). — К., 2004. — 18 с. — укp.

Розроблено полегшену конструкцію перекриття для залізобетонних каркасів будинків з регулярним і довільним розташуванням колон і діафрагм, а також для безкаркасних будинків з залізобетонними та кам'яними несучими стінами. Запропоновано конструктивне рішення перекриття, інженерні методи його розрахунку за межовими станами обох груп. Одержано експериментальні дані стосовно міцності та деформативності перекриттів даної конструкції. Оцінено точність та коректність розроблених методик розрахунку. Обчислено вихідні розрахункові змінні, необхідні для розрахунку перекриттів за межовими станами досліджених груп та придатні для безпосереднього впровадження в інженерну практику. Визначено техніко-економічні показники перекритів розробленої конструкції. Здійснено порівняння техніко-економічних характеристик існуючих та запропонованих перекриттів, за результатами порівняння визначено область ефективного застосування перекриттів створеної конструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н441.331 + Н539.4-028.01 +
Шифр НБУВ: РА334963

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Фейрушах С. Мохамад 
Раціоналізація параметрів висячих стін: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Фейрушах С. Мохамад ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2004. — 25 с.: рис. — укp.

Досліджено взаємодію елементів у системі "висяча стіна - рандбалка". Здійснено моделювання напружено-деформованого стану системи з використанням кінцево-елементної моделі, формалізованої в середовищі ВК "ЛІРА". Проаналізовано вплив ряду факторів на роботу висячих стін, а саме: враховано фізичну та конструкційну нелінійності, оцінено вплив зміни співвідношення модулів деформацій матеріалів кладки і рандбалки на величини напружень і деформацій у стіні, з'ясовано значення збільшення висоти висячої стіни на її напружено-деформований стан, визначено роль зміни кількості та розмірів прорізів у кладці на характер опору, розглянуто вплив збільшення ширини опор під рандбалкою на концентрацію напружень в опорній зоні. Оцінено вплив зчеплення між стіною та рандбалкою на розподіл контактних напружень. У дослідженні було використано рандбалки різної конфігурації. На підставі аналізу одержаних результатів здійснено регулювання параметрами системи у нелінійній постановці, а також побудовано процедури прямого визначення фізико-геометричних характеристик конструкцій. З використанням методу адаптивної еволюції розглянуто задачу раціоналізації балки - стінки з прорізами. Здійснено експериментальне випробування натурних фрагментів цегельних стін з прорізами, обпертих на залізобетонні рандбалки і завантажених вертикальним навантаженням у площині стіни. Запропоновано метод розрахунку рандбалок з залученням Вінклерової моделі основи змінної жорсткості, зокрема, з урахуванням зон відриву рандбалок від кладки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н431.2-02 + Н57-028 +
Шифр НБУВ: РА334654

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
9.

Бліннікова О.В. 
Розробка методу прогнозу умов раціональної підробки будівель на вугільних родовищах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.01 / О.В. Бліннікова ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Здійснено теоретичне узагальнення науково-технічної задачі визначення впливу деформацій земної поверхні на підроблювані будівлі. Розроблено новий критерій узагальнених структурних деформацій стін, що характеризують їх розшарування від горизонтального зсуву за умов розтягу та стиску земної поверхні, вертикального зсуву у разі кривизни опуклості й угнутості, вигину за кривизни опуклості. Розроблено деформаційні схеми будівель й одержано нові розрахункові показники деформацій за плавних і зосереджених деформацій земної поверхні. Установлено залежності максимального розкриття тріщин у зовнішніх стінах будівель від розрахункових показників деформацій. Запропоновано методику визначення нормативних допустимих показників деформацій будівель за умовами експлуатації. Запропоновано новий показник для оцінки технічного стану підроблюваних будівель - залишковий деформаційний ресурс, а також критерій початкових деформацій земної поверхні для підроблюваних будівель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И-41 + И14-11 +
Шифр НБУВ: РА349623

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Менейлюк О.І. 
Розробка теоретичних основ, дослідження і впровадження інновацій при будівництві методом "стіна в грунті": Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.08 / О.І. Менейлюк ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2001. — 28 с. — укp.

Теоретично визначено параметри поширення направлених коливань під час використання вібронагнітальних технологій бетонування монолітних стін у грунті. Виявлено закономірності впливу технологій на процес утворення антифрикційного шару на каналоутворювачах та обмежувачах захваток бетонування та протифільтраційного екрана на стінках траншеї. Наведено інноваційні технології та обладнання для зведення монолітних і протифільтраційних стін у грунті, що дозволяють використати бетонні суміші рухливістю від 2 до 12 см, створити попередню напругу, покращити зчеплення арматури з бетоном, полегшити процес витягування обмежувачів захваток і каналоутворювачів, інтенсифікувати процес створення протифільтраційного екрана на стінках траншеї, відмовитися від дорогих заповнювачів. Встановлено можливість експрес-контролю процесу утворення протифільтраційного шару на стінках траншеї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н78-06-6
Шифр НБУВ: РА315490 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Шкромада О.І. 
Санітарно-гігієнічне обгрунтування використання бактерицидного бетону в приміщеннях при вирощуванні свиней: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / О.І. Шкромада ; Харк. держ. зоовет. акад. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Установлено позитивний вплив будівельних матеріалів з бактерицидними властивостями на свиней різних вікових груп. Вивчено гігієнічну, санітарно-токсикологічну, мікробіологічну властивості матеріалів. Розроблено й апробовано методи виготовлення бетонів, які передбачають додавання дезінфектанту поверхнево-активної дії ВВ-1. Експериментальним шляхом досліджено клініко-фізіологічний стан і продуктивність свиней за даних умов. Виявлено позитивний вплив бактерицидної штукатурки на мікроклімат всередині приміщення. Доведено, що загибель мікрорганізмів на стінах з бактерицидної штукатурки відбувається через 6 год, а через 12 год їх не виявлено. У бетоні без додавання дезінфектанту мікроорганізми зберігають свою життєдіяльність. У контрольному приміщенні динаміка накопичення мікрофлори була більшою у другому турі восени на 35,5 %, взимку - 77,8 %, навесні - 76,8 %. З них восени кількість КФБ - більше на 5,9 %, стафілококу - на 3,4 %, мукор - 5,1 %, а взимку КФБ - на 12,4 %, стафілококу - на 7,9 %, мукор - 3,0 %, навесні КФБ - на 15,5 %, стафілококу - на 14,4 %, мукор - на 4,3 %. Захворюваність у контрольній групі становила 48 %, у першій дослідній групі - 34 % і у другій - 24 %. Показник загибелі свиней у контрольній групі був 2 %, у першій дослідній - 13 %, у другій - 7 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.544 +
Шифр НБУВ: РА354596

Рубрики:

      
12.

Попельнух В.М. 
Температурні напруження в стінах силосів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / В.М. Попельнух ; Полтав. держ. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці методики розрахунку залізобетонних стін циліндричних силосів на температурні впливи як від зміни температури навколишнього повітря, так і від температури гарячого сипучого матеріалу при його позацентровому розвантаженні та проточному режимі. Установлено й вивчено особливості позацентрового витікання сипучого матеріалу і характер теплопередачі від сипучого до стіни силосу. Встановлено зони підвищеного нагрівання стін силосів, здатних до інтенсивного руйнування з обривом кільцевої горизонтальної арматури внутрішнього ряду. Запропоновано методику оцінки несучої здатності стін силосів, що враховує ступінь їх руйнування. Розроблено конструкцію силосів з розвантажувальними пристроями, що грунтується на керуванні процесом витікання сипучого матеріалу при розвантаженні, обгрунтовано її геометричні параметри. Різультати досліджень упроваджено при реконструкції силосів для гарячого клінкеру на ряді цементних заводів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л455-909-51-08

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Козлюк Е.І. 
Технологічні способи підвищення якості монолітних стін у грунті: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / Е.І. Козлюк ; Придніпровська держ. акад. буд-ва та архіт.. — Д., 2002. — 16 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано доцільність використання бетонних сумішей рухомістю 4 - 6 см для підвищення величини зчеплення арматури з бетоном. Зроблено аналіз технологій зведення підземних споруджень засобом "стіна в грунті". Виявлено причини зниження зчеплення з арматурою, що обумовлено домішкою глинистих часток. Представлено методику проведення досліджень. Оптимізовано технологічні режими електрообробки при використанні сумішей різної рухомості та зміни в'язкості глинистого розчину. Виконано порівняльний аналіз результатів досліджень зміни величини зчеплення арматури з бетоном в лабораторних та натурних умовах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н78-06
Шифр НБУВ: РА321283

Рубрики:

      
14.

Реп'ях С.І. 
Удосконалення технології виробництва великогабаритних тонкостінних виливок спеціального призначення, що виготовляються по витоплюваним моделям: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.04 / С.І. Реп'ях ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено закономірності утворення усадкової пористості у тонких стінах великогабаритних виливок, що виготовляються за витоплюваними моделями з високолегованих хромо-нікелевих сталей. Виконано аналіз сучасних технологічних схем підготовки керамічних оболонкових форм до прожарювання та заливки, а також сучасних теорій утворення усадкової пористості у виливках. Розроблено режими прожарювання термостатованих кварцових оболонкових форм. Розроблено механізм і математичну модель утворення локальної усадової пористості у тонких стінах виливок за пульсуючого характеру зміни швидкості течії розплаву у формі та його пристінного затвердіння. Розроблено рекомендації для підвищення якості великогабаритних тонкостінних виливок спеціального призначення з високолегованих хромо-нікелевих марок сталей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж616.35 +
Шифр НБУВ: РА354016

      
15.

Ілин Л.М. 
Українське представництво Галицького Крайового сейму в 1870 - 1876 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.М. Ілин ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено практичну діяльність українського сеймового представництва протягом третьої каденції Галицького Крайового сейму. Проаналізовано стан наукової розробки проблеми та джерельної бази, з'ясовано організаційно-правові засади функціонування найвищого представницького органу краю, особливості виборчого законодавства, хід і наслідки виборчої кампанії 1870 р., процес формування "руського клубу" - української сеймової фракції. Акцентовано увагу на тому, що конституційні реформи та децентралізаторські перетворення в імперії Габсбургів у 1860-х рр. забезпечили політичне домінування в Галичині поляків. На підстві аналізу стенографічних звітів Сейму наведено аналіз практичної діяльності українських послів у господарській і культурно-освітній сферах, розкрито боротьбу "Руського клубу" за розширення національних прав. Окрему увагу приділено спробам українсько-польського порозуміння в стінах Сейму, наслідкпм угодовських ініціатив.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)51-5 +
Шифр НБУВ: РА368592

Рубрики:

      
16.

Квасневський В. М. 
Моделі і методи інформаційного моделювання об'єктів у Allplan / В. М. Квасневський. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню важливої науково-практичної проблемиавтоматизації процесу інформаційного моделювання будівельних об'єктів нарізних етапах життєвого циклу. Запропоновані бібліотека уніфікації архітектурнихелементів, пластинчато-стержнева модель, методи генерації пластинчатостержневої моделі, методи усунення колізій на пластинчато стержневій моделі таметоди обміну даними між інформаційною системою Allplan та комплексом дляуправління проектами Microsoft Project.Бібліотека уніфікації необхідна для формалізації таких понять як: несучастіна, зовнішня стіна, назви матеріалів і т.н. Адже використання цих понять доволічасто інтерпретується різними системами по різному. Використання бібліотекиуніфікації дозволить не лише уніфікувати певний набір понять, а й надастьможливість гнучко змінювати ці поняття впливаючи на роботу модулів які їївикористовують.Запропонована пластинчато-стержнева модель дозволяє автоматизуватиперехід від архітектурної моделі до кінцево-елементної, що дозволяє істотноприскорити процес інформаційного моделювання будівельного об'єкта і значнополегшує роботу конструктора. Надалі конструктор може передати пластинчатостержневу модель в спеціалізовану інформаційну систему проектування, серед них:Ліра САПР, САПФІР.Використання моделі для інтеграції Allplan і MS Project автоматизує процесуправління ресурсами проекту на всіх етапах інформаційного моделювання ідозволяє наочно побачити зведення будівельного об'єкта в інформаційній системіAllplan.Ключові слова: будівельний об'єкт, життєвий цикл, модель будівельногооб'єкта, інформаційна технологія автоматизації, ПСМ, Allplan, інформаційнасистема, CAx-системи.^UThe thesis is devoted to solve the important scientific and practical problem ofautomation of the process of information modelling of construction objects at differentstages of the life cycle. The library of unification of architectural elements, plate-beammodel, methods of generation of plate-beam model, methods of collision elimination onthe plate-beam model and methods of data exchange between the information systemAllplan and the complex for project management Microsoft Project are proposed.A library of unification is necessary to formalize such concepts as: load-bearingwall, outer wall, names of materials, etc. Because the use of these concepts is ofteninterpreted by different systems in different ways. The use of a unification library will notonly unify a certain set of concepts, but will also allow flexible modification of theseconcepts by affecting the operation of the modules that use it.The proposed plate beam model allows to automate the transition from thearchitectural model to the finite element, which allows to significantly accelerate theprocess of information modelling of construction object and greatly facilitates the workof the designer. In the future, the designer can transfer the plate-rod model to a specializeddesign information system, among them: Lira CAD, Sapphire.Using the model to integrate Allplan and MS Project automates the process ofmanaging project resources at all stages of information modelling and allows you toclearly visualize the construction object in the Allplan information system.Keywords: construction object, lifecycle, construction object model, informationtechnology of automation, PBM, Allplan, information system, CAx-systems.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Црноя А. *. 
Ефективні звукоізоляційні матеріали для реконструкції огороджувальних конструкцій будівель / А. *. Црноя. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт досліджень – структура і властивості панелей з гумової крихти, що призначені для підвищення ізоляційних властивостей огороджувальних конструкцій громадських будівель та споруд. Мета роботи – підвищення ізоляційних властивостей конструкції за рахунок використання панелей з гумової крихти, отриманої з переробленої сировини. Методи дослідження: випробування здійснювались за європейськими стандартами, стандартами Хорватії та України, а також за спеціально розробленими методиками із застосуванням атестованої вимірювальної техніки та випробувального обладнання. Новизна: доведена можливість використання панелей з гумової крихти в якості звуко- та теплоізоляції конструкції будівель та споруд при забезпеченні потрібного рівня їх фізико-механічних властивостей; визначені закономірності розповсюдження і затухання звукової хвилі в панелях з гумової крихти; встановлено вплив товщини та густини панелей на звуко- та теплоізоляційні властивості конструкцій будівель і споруд; виявлено вплив гранулометричного складу гумової крихти на звуко- та теплоізоляційні властивості конструкцій будівель і споруд; встановлено вплив гранулометричного складу гумової крихти, товщини і густини панелі на фізико-механічні та властивості структури панелі з гумової крихти. Практичне впровадження: розроблені склади матеріалу для панелей з гумової крихти з підвищеними рівнями звуко- та теплоізоляційних властивостей та отримані панелі з гумової крихти при достатньому рівні фізико-механічних властивостей для проведення будівельних робіт. Дослідно-промислова партія панелей з гумової крихти виготовлена в компанії Gumi Impex (м. Вараждін, Хорватія), яка впроваджена компанією Stas d.o.o (м. Дуго-Село, Хорватія) при монтажі звукоізоляційних панелей в зовнішніх стінах слюсарного заводу для зниження шуму від будівлі в оточуючому середовищі. Результати досліджень використовуються в навчальному процесі в Університеті «Север» (Хорватія) та Одеській державній академії будівництва та архітектури (Україна).^UThe object of research is the structure and properties of rubber crumb panels, which are designed to increase the insulating properties of enclosing structures of public buildings and structures. The purpose of the work is to increase the insulating properties of the structure due to the use of rubber crumb panels obtained from recycled raw materials. Research methods: tests were carried out according to European standards, standards of Croatia and Ukraine, as well as according to specially developed methods with the use of certified measuring equipment and test equipment. Novelty: the possibility of using rubber crumb panels as sound and heat insulation of buildings and structures while ensuring the required level of their physical and mechanical properties; regularities of propagation and attenuation of a sound wave in panels from a rubber crumb are defined; the influence of thickness and density of panels on sound and heat-insulating properties of constructions of buildings and constructions is established; the influence of granulometric composition of rubber crumb on sound and heat-insulating properties of constructions of buildings and constructions is revealed; the influence of granulometric composition of rubber crumb, thickness and density of the panel on physico-mechanical and properties of the structure of the panel from rubber crumb is established. Practical implementation: developed material compositions for rubber crumb panels with high levels of sound and thermal insulation properties and the obtained rubber crumb panels with a sufficient level of physical and mechanical properties for construction work. Experimental batch of rubber crumb panels manufactured by Gumi Impex (Varaždin, Croatia), which was implemented by Stas d.o.o (Dugo Selo, Croatia) during the installation of soundproof panels in the outer walls of the metalwork plant to reduce noise from the building in the environment. The research results are used in the educational process at the University "North" (Croatia) and the Odessa State Academy of Civil Engineering and Architecture (Ukraine).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Гордіюк М. П. 
Міцність і деформативність залізобетонних плит при силових і високотемпературних впливах / М. П. Гордіюк. — Б.м., 2021 — укp.

В дисертації узагальнено сучасний стан питання та поставлено завдання досліджень, зазначено основні передумови для можливості використання залізобетонних плит при силових і високотемпературних впливах. Викладено методичний підхід до оцінки напружено-деформованого стану плитних конструкцій. В основу розробленої методики покладено передумови, які зазвичай приймаються при вирішенні аналогічних задач. Точний розрахунок залізобетонних плит, що працюють в двох напрямах, запропоновано виконувати за допомогою спеціальних програмних комплексів чисельними методами (наприклад, методом скінченних елементів). Проведено експериментальні дослідження фрагментів будівель на вогнестійкість. Як експериментальний зразок було використано залізобетонний фрагмент, конструктивна система якого являла собою просторову конструкцію із монолітними залізобетонними стінами і плитою перекриття розміром на кімнату. Армування конструкцій, а також застосовані матеріали (бетон, арматура), відповідали фактично використовуваним при будівництві житлових будинків із монолітного залізобетону. Отримані результати дозволили встановити, що випробування реальним вогнищем суттєво відрізняється від випробувань модельним. Температура нагрівання при випробуваннях реальним вогнищем зростає набагато швидше, ніж при випробуваннях модельним вогнищем. Високотемпературне нагрівання і подальше гасіння пожежі водою призводить до руйнувань поверхневих прошарків і знеміцнення бетону. Кондиціювання конструкцій на свіжому повітрі призводить до руйнувань і розшарувань знеміцненого бетону з оголенням і кородуванням арматури. Розроблено практичні методи визначення межі вогнестійкості плитних елементів. Для визначення межі вогнестійкості за умови настання граничного стану по несучій здатності необхідно виконати теплотехнічну і статичну частини розрахунку. За результатами теплотехнічної частини розрахунку визначається зона руйнування за умов нагрівання джерелом тепла знизу і розподіл температур по товщині плити. Розподіл температур по товщині плити визначається при проведенні досліджень, але може бути прийнятий за результатами проведених раніше досліджень. Розроблено методику визначення технічного стану і залишкового ресурсу експлуатованих залізобетонних плитних конструкцій, яку використано при обстеженнях конструкцій, проектуванні елементів посилення конструкцій будівель та споруд. Приведені порівняння результатів, які отримані експериментально і за допомогою розрахунків за розробленимии автором методиками, а також дані про практичне застосування результатів проведених досліджень конструкцій при визначенні їх технічного стану і залишкового ресурсу.^UThe dissertation summarizes the current state of the issue and sets the tasks of research, the main prerequisites for the possibility of using reinforced concrete slabs under force and high temperature influences. A methodical approach to the assessment of the stress-strain state of slab structures is presented. The developed technique is based on the prerequisites that are usually accepted when solving similar problems. The exact calculation of reinforced concrete slabs working in two directions is proposed to be performed with the help of special software packages by numerical methods (for example, by the finite element method). Experimental researches of fragments of buildings on fire resistance are carried out. A reinforced concrete fragment was used as an experimental sample, the structural system of which was a spatial structure with monolithic reinforced concrete walls and a room-sized floor slab. Reinforcement of structures, as well as the materials used (concrete, reinforcement), corresponded to those actually used in the construction of residential buildings from monolithic reinforced concrete. The obtained results allowed to establish that the test by the real center essentially differs from tests by model. The heating temperature increases much faster in real hearth tests than in model hearth tests. High-temperature heating and subsequent fire extinguishing with water leads to the destruction of surface layers and weakening of concrete. Conditioning of structures in the fresh air leads to destruction and stratification of the strengthened concrete with exposure and corrosion of armature. Practical methods for determining the limit of fire resistance of slab elements have been developed. To determine the limit of fire resistance in the event of a limit state on the bearing capacity, it is necessary to perform thermal and static parts of the calculation. According to the results of the thermal part of the calculation, the zone of destruction is determined under the conditions of heating by a heat source from below and the temperature distribution along the thickness of the plate. The temperature distribution along the thickness of the plate is determined during the research, but can be taken from the results of previous research. The technique of definition of a technical condition and a residual resource of the operated reinforced concrete plate designs which is used at inspections of designs, designing of elements of strengthening of designs of buildings and constructions is developed. The comparisons of results which are received experimentally and by means of calculations on the methods developed by the author, and also data on practical application of results of the spent researches of designs at definition of their technical condition and a residual resource are resulted.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Федорак Д. В. 
Музична творчість Гільдеґарди Бінгенської в жанрово-стильовому аспекті / Д. В. Федорак. — Б.м., 2021 — укp.

Дослідження спрямоване на виявлення жанрової та стильової специфіки піснеспівів Гільдеґарди Бінгенської в контексті середньовічної традиційної літургійної монодії. Творчість Гільдеґарди на сьогоднішній день постає перед дослідниками і слухацькою аудиторією у всьому своєму розмаїтті. Довге перебування Святої в стінах монастиря певного географічного регіону (Дізібоденберга, що у Німеччині), життя за встановленими суворими ідеологічно-релігійними традиціями орденів, її активна життєва і соціальна позиція (місіонерські подорожування, листування з відомими богословами та громадськими діячами того часу, зустріч з Папою Римським) і нарешті власне створення окремого монастиря в Рупертсберзі, помітно вплинули на стилістику творчості Святої, окремі напрямки якої мають спільну ідею, що стала константою її діяльності. Визначено, що музичний стиль Гільдеґарди Бінгенської, формуючись у загальному середовищі чернечого духовного життя XII ст., з одного боку, співпадає з регіональними західними традиціями та основними тенденціями літургії бенедиктинського й цистерціанського орденів, що позначилося насамперед на жанрово-стильових ознаках піснеспівів, які увійшли до збірки «Symphonia Armonie Celestium Revelationum». З іншого боку, музичний стиль Святої – унікальний феномен духовної культури середньовіччя, «серцевиною» якого став «інноваційний» жанр епохи – літургійна драма «Ordo Virtutum».^UThe research is aimed at identifying the genre and stylistic peculiarities of Hildegard of Bingen's songs in the context of medieval traditional liturgical monody. Today, Hildegard's work is presented to researchers and listeners in all its diversity. The Saint's long stay in the monastery of a certain geographical region (Disibodenberg, Germany), living according to the established strict ideological and religious traditions of the orders, her active life and social position (traveling with sermons, correspondence with famous theologians and public figures of the time, meeting with the Pope of Rome) and, ultimately, the establishment of a separate monastery in Rupersburg, significantly influenced the style of the Saint's works, some areas of which share a common idea, which has become a constant in her activities. It is determined that the musical style of Hildegard of Bingen, while being formed in the general environment of monastic spiritual life of the 12th century, on the one hand, coincides with regional Western traditions and the main trends of the liturgy of the Benedictine and Cistercian orders, which affected primarily the genre and style features of the songs included in the Symphonia Armonie Celestium Revelationum collection. On the other hand, the musical style of the Saint is a unique phenomenon of the spiritual culture of the Middle Ages, the «core» of which became the «innovative» genre of the era, the liturgical drama Ordo Virtutum.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Гваджаіа Б. Д. 
Підвищення рівня екологічної безпеки населення архітектурно-конструктивними засобами (по фактору шуму) / Б. Д. Гваджаіа. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі приведено результати наукових досліджень з розробки методів і засобів оцінювання, прогнозування та зменшення стану забруднення атмосферного повітря урбоекосистем, що формується внаслідок шумового впливу від автотранспортних магістралей міст та інших джерел шуму на територіях та розташованих на них приміщеннях в житлових та громадських будинках.За результатами натурних вимірів акустичних характеристик огороджувальних конструкцій у ревербераційній камері ПДАБА визначено особливості впливу товщини захисної будівельної конструкції на значення індексу звукоізоляції повітряного Rw та транспортного шуму RАтран. Це є основою для обґрунтування рекомендації щодо доповнення п. 6.2.3 ДБН В.1.2- 10-2008 вимогами про підтвердження відповідної акустичної ефективності RАтран у вітчизняних сертифікатах. Запропоновано доповнення до формул (7) та (8) ДСТУ-Н Б В.1.1-34:2013 «Настанова з розрахунку та проектування звукоізоляції огороджувальних конструкцій житлових і громадських будинків»: ширина повітряного проміжку (dn) повинна бути не менше ніж 15 мм для скла і 20 мм для металу, азбестоцементних, гіпсокартонних, гіпсоволокнистих, деревостружкових, деревоволокнистих плит і подібних матеріалів. Запропоновано нову концепцію щодо розрахунку фактичного часу реверберації в діапа-зоні частот 125, 500 і 2000 Гц, що дозволить забезпечити мінімальну похибку під час обчислення основних звукопоглинальних характеристиках окремих приміщень. Розроблено алгоритм урахування зміни шумових характеристик на основних автотранспортних магістралях міста Дніпро та визначення найкращої ізоляції повітряного шуму зовнішніми стінами з віконними заповненнями й іншими елементами фасадів будівель. Розроблено експрес-метод визначення потрібної категорії вікон за їх акустичною ефективністю (А–Е в дБА) на різних поверхах для різних фасадів будівлі, що дозволяє значно скоротити час на проведення розрахунків та більш обґрунтовано приймати рішення про встановлення в будівлі необхідної категорії шумозахисних вікон.^UThe dissertation presents the scientific research results on the methods development and tools for assessing, forecasting and reducing air pollution of urban ecosystems, which is formed due to noise from highways and other noise sources in areas and premises located in residential and public buildings. According to the field measurements results of acoustic enclosing structures characteristics in the reverberation chamber of PSACEA, the features of the influence of the protective building structure thickness on the value of the sound insulation index of air Rw and transport noise RAtran are determined. This is the basis for substantiation of the recommendation to supplement item 6.2.3 of Building code B.1.2-10-2008 with requirements for confirmation of the corresponding acoustic efficiency of RAtrans in domestic certificates.Proposals to formulas (7) and (8) of the State standards of Ukraine (DSTU) -N B V.1.1-34: 2013 "Guidelines for the calculation and design of sound insulation of enclosing structures of residential and public buildings" are proposed: the width of the air gap (dn) must be not less than 15 mm for glass and 20 mm for metal, asbestos- cement, gypsum plasterboard, gypsum fiber, chipboard, fiberboard and similar materials. A new concept for calculating the actual reverberation time in the frequency range of 125, 500 and 2000 Hz will provide a minimum error when calculating the basic sound absorption characteristics of individual rooms. An algorithm for taking into account changes in noise characteristics on the main highways of Dnipro city and determining the best insulation of airborne noise by external walls with window fillings and other elements of building facades has been developed. An express method for determining the required category of windows by their acoustic efficiency (A – E in dB) on different floors for different facades of the building has been developed, which significantly reduces the time for calculations and more reasonably decides to install the required category of noise protection windows in the building.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського