Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (23)
Пошуковий запит: (<.>K=СПІНІНГ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Ткач В.І. 
Аморфізація розплавів метал-металоїд при швидкому охолодженні і еволюція аморфних фаз при нагріві: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.І. Ткач ; Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна НАН України. — Донецьк, 2003. — 40 с.: рис. — укp.

З використанням оригінальної термоелектричної методики на базі сплавів метал - металоїд на основі заліза, нікелю та кобальту, а також надпровідних металооксидів визначено емпіричні залежності між основними параметрами методу спінінгування обмеженого потоку розплаву, швидкістю охолодження стрічок та їх товщиною. Установлено механізми процесів структурної релаксації стекол і визначено їх вплив на властивості переважно за температур поблизу температури склоподібного переходу. Одержано аналітичні рівняння, які описують кінетику кристалізації стекол, контрольовану дифузією на межі поділу та в об'ємі, а також розміри зерен у закристалізованих стеклах залежно від швидкості неперервного нагріву. Оцінено термодинамічні та кінетичні параметри, які контролюють швидкості зародження та росту кристалів у стеклах. Визначено механізми впливу термічної передісторії та релаксаційних процесів у розплавах та стеклах на кристалізацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.4,022 + В372.3,022
Шифр НБУВ: РА327053

Рубрики:

      
2.

Цалий В.З. 
Ближній порядок в аморфних сплавах на основі телуру: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.З. Цалий ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено структуру ближнього порядку аморфних сплавів систем Ga - Te, In - Te, Si - Te, отриманих методом спінінгування розплаву, у взаємозв'язку з концентрацією компонентів сплавів та термічною стабільністю. З використанням дилатометрії, диференційно-термічного, електронографічного методів аналізу встановлено мікроструктурні типи, класифікацію яких можна провести на базі двох ознак: квазіевтектики та хімічно впорядкованої ковалентної сітки. Визначено, що на початку концентраційного інтервалу тип структури близький до структури телуру в кристалічному стані. Розраховано характеристичні температури Дебая та повні середньоквадратичні динамічні зміщення атомів, ряд параметрів концепції вільного об'єму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.4,022
Шифр НБУВ: РА316507 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Падерно Д.Ю. 
Вплив розчинних та нерозчинних домішок на структуру, фізико-хімічні властивості та кристалізацію аморфних сплавів системи Fe - B: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / Д.Ю. Падерно ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2005. — 24 с.: рис. — укp.

Здійснено експериментальні дослідження стосовно впливу розчинних і нерозчинних домішок на формування структури, фізико-хімічні властивості (міцність, електроопір, корозійну стійкість), термічну стабільність і кристалізацію аморфних сплавів на базі системи Fe - B. Створено оригінальне лабораторне устаткування за методом спінінгування розплаву, з використанням якого виготовлено зразки для досліджень. Показано, що механізм стабілізувального впливу домішок полягає в утворенні на міжфазній поверхні збагаченого домішкового шару, який утруднює надходження до центру кристалізації атомів основного металу. Як наслідок, утруднюється процес утворення гартувальних зародків у разі аморфізації розплаву, а за умов кристалізації аморфних металевих сплавів під впливом нагріву зростають енергія активації та температура кристалізації. Розроблено нові композиції високоміцних корозійностійких конструкційних аморфних сплавів на основі системи Fe - Cr - Si - B з підвищеним рівнем термічної стабільності для широкого діапазону застосувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К297.03 +
Шифр НБУВ: РА338166

Рубрики:

      
4.

Шпортько Г.Ю. 
Закономірності структуроутворення евтектичного силуміну з підвищеним рівнем механічних властивостей після керованого переходу з рідкого стану в твердий: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / Г.Ю. Шпортько ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Запропоновано методи покращання механічних властивостей силумінів. Розглянуто теорію металургійної спадковості, проведено дослідження перетворень в металевих розплавах евтектичних силумінів, їх високошвидкісного твердіння, утворення в системі Al - Si метастабільних проміжних фаз, впливу температури перегріву та швидкості охолодження його розплаву на структурні характеристики та механічні властивості сплавів після їх твердіння. Визначено закономірності формування структури евтектичного силуміну в литому стані залежно від температури нагрівання розплаву та швидкості його охолодження. Досліджено структуру рідкого евтектичного силуміну та вплив температури ізотермічної витримки розплаву (термочасової обробки) на параметри ближнього порядку структури кластерів. Вивчено закономірності твердофазних перетворень швидкозатверділих тонких плівок, одержаних з розплаву з різним нагрівом над лінією ліквідус методом спінінгування. Проведено дослідження впливу термочасової обробки розплаву на структуру та механічні властивості силуміну АК12 (АЛ2).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.104.3 +
Шифр НБУВ: РА352987

Рубрики:

      
5.

Никитенко Ю.О. 
Отримання швидкозагартованих високореакційних та тугоплавких сплавів при індукційному та плазмово-дуговому плавленні: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / Ю.О. Никитенко ; НАН України, Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Мета дослідження - розробка технологій одержання швидкозагартованих сплавів способом диспергування за умов індукційної плавки в секційному кристалізаторі та спінінгування за плазмово-дугової плавки у водоохолоджуваному тиглі. Розглянуто теплофізичні, фізико-хімічні та матеріалознавчі основи досліджуваних процесів. Вивчено тепловий стан плавильних камер установок ІПСК і ПДП, визначено кількісні характеристики теплових втрат в окремих вузлах і коефіцієнти ефективності переплаву. За індукційної плавки в секційному кристалізаторі встановлено технологічні особливості формування ванни розплаву, які забезпечують процес диспергування. Методами математичного моделювання визначено закономірності теплової взаємодії між розплавом і барабаном-охолоджувачем під час спінінгування розплаву. Визначено технологічні параметри одержання швидкозагартованої луски зі сплавів Д16, ЕП 648, Ni-Ti, BT1-0, Nd-Fe-B, RSR товщиною 15 - 50 мкм, і стрічок Ni-Si-B, Cu-P, Fe-Cr-Ni-B товщиною 30 - 100 мкм. На прикладі аморфного сплаву Ni-Si-B вивчено зародження кристалів та формування кристалічної структури в стрічці за умов відпалу. Визначено вплив температури на розмір зерна, кількість аморфної та кристалічної фази та основні сполуки, які утворюються під час відпалу. Створене устаткування та технології дозволяють рекомендувати їх для одержання високореакційних і тугоплавких аморфних і мікрокристалічних сплавів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К651.4 +
Шифр НБУВ: РА367184

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського