Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (18)Реферативна база даних (215)Книжкові видання та компакт-диски (109)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>K=СИБІР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Хамедова О.А. 
Б.Антоненко-Давидович: доля, творчість, критична рецепція: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.А. Хамедова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено творчість Б. Антоненка-Давидовича у контексті парадигми автор - герой - реципієнт. Виявлено взаємозв'язки долі та творчості та відповідно - біографічної та творчої сутностей митця. Відзначено, що у його ранній творчості автобіографізм набував експліцитних форм, а у пізній - біографічна подія слугувала лише імпульсом до реалізації задуму. Автобіографічний герой у ранніх творах був головним, а у пізніх - другорядним. Подробиці життя біографічного автора увиразнювали його характер, надавали зображеному вірогідності. Рецепція творчості Б. Антоновича-Давидовича відзначалася амбівалентністю, оскільки у межах двох дискурсів - ряданського та зарубіжного - склалися полярні інтерпретації. Виявлено три інтрепретаційні періоди (ранній, пореабілітаційний і пострадянський) і притаманні їм рецептивні стратегії. Полісимфонічний критичний (і читацький) дискурс визначався знаковими творами для письменника "Смерть", "За ширмою", "Сибірські новели".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Антоненко-Давидович Б. 4,0 +
Шифр НБУВ: РА361937

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Калашник О.М. 
Вплив сибіркового антигену на імунну систему молодняка великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / О.М. Калашник ; УААН. Ін-т експерим. і клін. вет. медицини. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Проведено епізоотологічний аналіз розповсюдження сибірки серед сільськогосподарських тварин в Україні за перід 1996 - 2000 рр. Вивчено імуногенні властивості вітчизняної вакцини проти сибірки зі штаму K-79Z, а також вплив даної вакцини на імунну систему двомісячних телят залежно від дози та способу введення. Досліджено стан імунної реактивності телят, щеплених протисибірковими вакцинами з штамів "55 - ВНИИВВиМ" і "СБ". Надано пропозиції щодо удосконалення заходів імунопрофілактики захворювання великої рогатої худоби в стаціонарно неблагополучних щодо сибірки пунктах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.211-911 + П841.4 + П841.924.11
Шифр НБУВ: РА320272 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Слободиська О.А. 
Діяльність академіка П.П.Сушкіна в контексті розвитку біологічної науки (остання чверть ХІХ - перша третина ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / О.А. Слободиська ; УААН. Держ. наук. с.-г. б-ка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження життя та наукової діяльності П.П.Сушкіна (1868 - 1928 рр.) - визначного вітчизняного зоолога та мандрівника. Розкрито умови формування наукового світогляду та особистісного розвитку П.П.Сушкіна як дослідника, розроблено періодизацію наукової діяльності вченого. Показано внесок П.П.Сушкіна у розвиток зоології, орнітологічної фауністики, систематики, зоогеографії, дослідження екології хребетних тварин (риб, плазунів і ссавців). Наведено відомості про діяльність науковця в експедиціях по європейській Росії, Україні, Західному Сибіру, а також в Саяни та Киргизький степ, показано її наукове значення. Виявлено, що П.П.Суботін перший склав повне систематичне зведення птахів Сибіру, Алтаю та Європейської частини Росії, провів ревізію класів птахів за підвидовим принципом і створив принципово нові визначальні ключі для діагностики видового й підвидового розмаїття птахів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е6 д(4УКР) Сушкін П.П. +
Шифр НБУВ: РА351583

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Хмель О.С. 
Екзистенціалістські мотиви в "Сибірських новелах" Б.Антоненка-Давидовича: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.С. Хмель ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Проаналізовано філософський зміст "Сибірських новел" у зв'яку з ідейно-художніми пошуками літератури та філософії екзистенціалізму. Показано роль "Сибірських новел" у контексті творчості Б.Антоненка-Давидовича з огляду на дотичність "табірної прози" письменника до тенденцій розвитку української літератури, започаткованих у 1920-ті рр. і продовжених у 1940 - 1950-х рр. Обгрунтовано правомірність розгляду "Сибірських новел" як циклу на підставі вираженої у цих творах екзистенціалістської проблематики. Проведено дослідження окремих екзистенціалістських мотивів у "Сибірських новелах". Виявлено мотивний стрижень "Сибірських новел", виражений у проблемах свободи та смерті, наскрізних для більшості творів Б.Антоненка-Давидовича різних періодів. Розкрито міфопоетичну природу екзистенціалістської концепції людини, поданої в "Сибірських новелах".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Антоненко-Давидович, Б. 534 +
Шифр НБУВ: РА350397

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Пугач Н.Б. 
Історичні та медико-соціальні аспекти становлення і розвитку вчення про сибірку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.04 / Н.Б. Пугач ; Держ. установа "Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України". — Х., 2008. — 27 с. — укp.

Вперше проаналізовано фундаментальні праці загальних патологів, мікробіологів, епідеміологів та інфекціоністів, досліджено найважливіші етапи генезису, становлення та розвитку вчення про інфекційні хвороби на прикладі сибірки. З'ясовано, що відкриття збудника антраксу, вивчення його властивостей і характеристик, становлення вчення про сибірку істотно вплинули на розвиток мікробіології, епідеміології й імунології, відкриття багатьох збудників інфекційних хвороб, розробку ефективних специфічних засобів захисту людини та тварин від чуми, віспи, тифу, холери, дифтерії, поліомієліту. Доведено, що ідеї, гіпотези, твердження, активна експериментальна діяльність багатьох поколінь учених (Д.С.Самойловича, С.С.Андрієвського, Р.Коха, Л.Пастера, І.І.Мечникова, Л.С.Ценковського, В.К.Високовича, Д.К.Заболотного, Г.М.Мінха, М.Ф.Гамалії) стимулювали розвиток нових галузей медичної науки: мікробіології, епідеміології й імунології. Розкрито зміст та евристичну роль методології вакцинопрофілактики Л.С.Ценковського, розглянуто можливості її удосконалення за сучасних умов. Висвітлено суттєвий внесок вітчизняних учених у розвиток світової медичної науки, зокрема, створення вчення про атракс як особливо небезпечної хвороби, дослідження його властивостей і характеристик. Розглянуто основні етапи формування стратегії ефективної боротьби з інфекційними хворобами, наведено оцінку героїчних наукових експериментів вітчизняних мікробіологів. Розроблено діагностичну систему для індикації збудника сибірки у людей, тварин і в навколишньому середовищі на підставі полімеразної ланцюгової реакції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.76 +
Шифр НБУВ: РА356165

Рубрики:

      
6.

Висоцька Н. Ю. 
Комплексна оцінка успішності інтродукції видів роду PICEA Dietr. в умовах Сходу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.03.01 / Н. Ю. Висоцька ; Укр. н.-д. ін-т ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено методику комплексного оцінювання успішності інтродукції видів роду PICEA Dietr. і визначено їх перспективність для створення насаджень різного цільового призначення на Сході України. Досліджено видовий склад і формове різноманіття, особливості росту, якості стовбурів, стан та особливості репродукції видів роду PICEA у дендрологічних парках, декоративних насадженнях, дослідних і виробничих культурах на Сході України. Визначено перспективність подальшого використання видів роду PICEA для створення насаджень різного цільового призначення на Сумщині, Харківщині та Донеччині. Вивчено географічну мінливість якісних і кількісних показників насіння та сіянців ялин європейської та сибірської. Створено географічні культури даних видів. Відібрано насадження та дерева ялини європейської - кандидати у плюсові з метою створення постійної лісонасінної бази у Лівобережному Лісостепу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.3-39(4УКР)
Шифр НБУВ: РА377369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Сибірна Н.О. 
Молекулярні основи змін структурно-функціонального стану клітин крові за умов цукрового діабету 1-го типу: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / Н.О. Сибірна ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2005. — 38 с. — укp.

Проведено дослідження молекулярних механізмів, що опосередковують зміни морфологічного та функціонального стану клітин крові (тромбоцитів, еритроцитів, мононуклеарних і поліморфноядерних лейкоцитів) та розроблено нові методи корекції метаболічних процесів, які призводять до появи та розвитку ускладнень у разі цукрового діабету (ЦД) I типу. Показано, що біохімічні порушенння, які зумовлюють зміни структурно-функціонального стану клітин крові за ЦД I типу, відбуваються в результаті значного зростання продукції оксиду азоту (NO), викликаного зміною співвідношення дії ізоформ NO-синтази за рахунок пригнічення ендотеліальної конститутивної активності та посилення експресії, а також зростання індуцибельної дії NO-синтази (iNOS). Встановлено вплив оксидативного стресу за ЦД I типу на посилення вільнорадикальних процесів та акумуляцію значної кількості активних форм кисню, які ініціюють трансформацію ефектів NO з захисних у цитотоксичні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-2 + Р415.160.23-2
Шифр НБУВ: РА335230

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Серженьга 
Науково-методичні засади оцінки характеру насичення пластів і положення газонафтового контакту з використанням геоелектричної моделі присвердловинної зони (на прикладі нафтогазоконденсатних родовищ Західно-Сибірської нафтогазоносної провінції): автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / Оксана Володимирівна Серженьга ; Івано-Франківський національний технічний ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2007. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.424
Шифр НБУВ: РА353610

Рубрики:

      
9.

Іовенко 
Особливості епізоотичного процесу сибірки у південному регіоні України: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / Іовенко ; Одес. держ. аграр. ун-т. — О., 2005. — 18 с. — укp.

За результатами дослідження виявлено особливості епізоотичної ситуації щодо сибірки сільськогосподарських тварин в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях. Установлено семіотичність захворювання та вплив грунтового фактора на розташування стаціонарно неблагополучних стосовно сибірки пунктів на території південного регіону України. Розроблено науковий прогноз даної епізоотичної ситуації на 2005 - 1010 рр., удосконалено систему профілактичних протисибіркових заходів та виявлено, що у південному регіоні України є неблагополучні пункти різних категорій: старі, загасаючі, особливо неблагополучні. Відзначено, що на території Одещини переважають старі - 395 (97,3 %), загасаючими є 9 (2,2 %), особливо неблагополучними - 2 (0,5 %). На території Миколаївщини старих неблагополучних пунктів - 330 (94,8 %), загасаючих - 15 (4,3 %), особливо неблагополучних - 3 (0,9 %). На території Херсонщини старих неблагополучних пунктів - 257 (99,6 %), загасаючих - 1 (0,4 %). У південному регіоні України за 35-річний період (1970 - 2004 рр.) захворіло 196 сільськогосподарських тварин, з яких великої рогатої худоби - 141 (72,0 %), свиней - 33 (16,8 %), дрібної рогатої худоби - 19 (9,7 %) та коней - 3 (1,5 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.211-1(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА339939

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Сибірцев В.В. 
Оцінка соціального стану виробничого колективу в умовах антикризового управління промисловими підприємствами: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.В. Сибірцев ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено модель оцінки соціального стану виробничого колективу підприємства, яка, на відміну від існуючих, враховує взаємодію між соціально-економічними та соціально-психологічними складовими цієї оцінки. Запропоновано й адаптовано модель соціальної діагностики кризи на промисловому підприємстві, що дає змогу використовувати результати оцінки соціального стану виробничого колективу у системі антикризового управління підприємством. Наведено методику оцінки соціально-економічного стану виробничого колективу, що передбачає використання більш повної системи соціометричних критеріїв та обгрунтування нового інтегрального показника цієї оцінки. Розвинуто теорію щодо удосконалення соціальних систем з метою визначення загальних етапів життєвого циклу виробничого колективу підприємства, що дало змогу ідентифікувати та більш детально проаналізувати етап кризових змін. Розглянуто концепцію використання оцінки, аналізу та діагностики соціально-економічного та соціально-психологічного стану виробничого колективу у системі антикризового управління підприємством.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-640-21 +
Шифр НБУВ: РА337293

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Дехтярьова О.О. 
Педофауна вищих комах парків м. Харкова: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / О.О. Дехтярьова ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2004. — 17 с.: табл. — укp.

Досліджено педофауну вищих комах парків Харкова, зокрема, видовий склад, таксономію видів, ареали, біотопічний розподіл, екологічні форми, біологію, трофічні зв'язки і чинники, що впливають на різноманіття, поширення та господарське значення окремих видів за умов урбанізованих ландшафтів. Виявлено 133 види вищих комах-мешканців грунту, що належать до 8-ми рядів, 24-х родин, 76-ти родів. Найбільшою кількістю видів (107, або 80,4 % від загальної кількості видів) представлено ряд жуків, з яких 48 видів належать до родини турунів. Встановлено, що досліджувані вищі комахи належать до 12-ти зоогеографічних комплексів, в яких європейсько-сибірський вид становить 28,6 % від загальної кількості видів, транспалеарктичний - 19,6 %, європейський - 11,3 %, голарктичний - 9,8 %, степовий - 8,3 %. Зазначено, що дані види належать до 11-ти трофічних груп та 11-ти біотопічних, з останніх 57 видів (42,8 %) становлять лісові, 48 (36,5 %) - степові, а 13 (9,7 %) - політопні. Виявлено, що серед лісових комах 94,7 % видів - мезофіли, серед степових 54,1 % - мезофіли і 43,7 % - ксерофіли, а 84,8 % політопічних видів - мезофіли. Встановлено суттєвий вплив ступеня урбанізації біотопа на показники видового біорізноманіття. Доведено, що у парках з високим вмістом солей важких металів у грунті зникають види комах, личинки яких є сапрофагами або міксофагами, встановлено причини даного явища. Визначено господарське значення комах-мешканців грунту за умов урбанізованого ландшафту. Надано рекомендації щодо захисту саджанців від пошкодження комахами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158(4УКР-4ХАР-2Х) + П032.506.1(4УКР-4ХАР-2Х) +
Шифр НБУВ: РА329728

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Кравець В.А. 
Підвищення екологічної безпеки металургійного виробництва при переливах чавуну: автореф. дис... д-ра техн. наук: 21.06.01 / В.А. Кравець ; Нац. акад. природоохорон. і курорт. буд-ва. — Сімф., 2008. — 28 с. — укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень механізму утворення бурого диму під час переливів чавуну, а також аеродинаміки викидів. Запропоновано теорію придушення бурого диму нейтральним газом. На базі цієї теорії розроблено технології здійснення цього процесу з використанням азоту та азотно-водяного аерозолю. Висвітлено дані промислових іспитів і впровадження цих технологій. Установлено закономірності впливу на ступінь пилоподавлення керованих технологічних і конструктивних параметрів, а саме: витрат нейтрального газу та швидкості його витікання, кількості, діаметра та розташування сопів для подачі газу. В результаті впровадження розроблених технологій до виробництва на меткомбінаті "Азовсталь" та Західно-Сибірському металургійному комбінаті знизилися викиди бурого диму в атмосферу після циклонів без використання фільтрів на 80 - 87 % за застосування пилоподавлення азотом і на 90 - 95 % у разі застосування пилоподавлення азотно-водяним аерозолем, збільшився вміст карбону у пилу, що уловлюється циклонами, з 13 - 20 % до 30 - 40 % за рахунок зниження частки оксидів заліза, що перетворило уловлений пил до товарного продукту, зменшився угар заліза під час переливів, за рахунок цього одержано економію чавуну, покращився санітарний стан робочих місць без збільшення продуктивності димососів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К32 н6 +
Шифр НБУВ: РА355153

Рубрики:

      
13.

Лешко О.В. 
Протестантські громади Закарпаття 1945 - 1991 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Лешко ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2008. — 22 с. — укp.

Вперше в сучасній українській історіографії та релігієзнавстві у контексті радянської конфесійної політики всебічно висвітлено становище протестантських громад Закарпаття в 1945 - 1991 рр. Проаналізовано особливості їх національної та конфесійної ідентичності, охарактеризовано стан міжконфесійних відносин у даний період. Розкрито радянську конфесійну політику та державно-церковні відносини в СРСР, розглянуто форми та методи контролю держави за релігійними громадами та служителями культів. Вивчено історію розвитку протестантизму в Україні, зокрема, його регіональний аспект. Описано механізми взаємовідносин протестантських громад краю з центральними та місцевими органами виконавчої влади та правоохоронними структурами. Проаналізовано документи внутрішнього характеру, що регламентували діяльність реформатських громад, простежено формування їх організаційних структур. З'ясовано причини появи протестанстького дисидентства, висвітлено становище нелегально діючих протестантських громад Закарпаття, простежено їх взаємозв'язки з іншими протестантськими громадами тогочасного СРСР. Визначено ступінь впливу на релігійне життя протестантських громад краю єпископату реформатської церкви Закарпаття, Всесоюзної Ради євангельських християн-баптистів, "ініціативної групи", Оргкомітету, Ради Церков євангельських християн-баптистів, Всесоюзної Ради адвентистів Сьомого Дня, Крайового бюро, Західного (українського) та Східного (сибірського) комітетів свідків Єгови, Руської православної церкви, лідерів регіональних, міжнародних протестантських організацій і церков, визначено місце та роль реформатської церкви та євангельських християн-баптистів краю в екуменічному русі. Охарактеризовано соціально-демографічний склад і динаміку чисельності протестантських громад Закарпаття, виділено їх спільні та відмінні риси. До наукового обігу введено різноманітні за походженням і змістом нові архівні документи з історії розвитку протестантського руху на Закарпатті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЗАК)63-7 + Э376.09(4УКР-4ЗАК)-36 +
Шифр НБУВ: РА357847

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Маліков М.В. 
Регіональні особливості адаптивних можливостей серцево-судинної системи різних груп населення: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / М.В. Маліков ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 35 с. — укp.

Проаналізовано основні закономірності формування адаптивних можливостей серцево-судинної системи організму у представників різних кліматогеографічних регіонів СНД (Україна і Західний Сибір) у віковому діапазоні від 7 до 55 років. Описано методику оцінки адаптивних можливостей системи кровообігу. Доведено відносну незалежність розвитку адаптаційного процесу і становлення основних параметрів серцево-судинної системи в онтогенезі від кліматогеографічної, а в зрілому віці (більше 20 років) і від статевої приналежності осіб. Висвітлено вплив кліматогеографічних чинників на рівень загальних адаптивних можливостей організму, характер міжстатевих та міжрегіональних співвідношень за зазначеним показником. Незалежно від статі, більш оптимальні темпи відносної зміни адаптаційних можливостей осіб у межах вивчених вікових та "стажевих" груп реєструвалися у мешканців західносибірського кліматогеографічного регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732*730*112.4 +
Шифр НБУВ: РА328130

Рубрики:

      
15.

Качалов О.Г. 
Розвиток символіки у німців Російської імперії (1763-1917): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / О.Г. Качалов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що німецька символіка є частиною універсальної системи етносимволіки, має свої особливості розвитку з часу планового переселення німців на територію Російської імперії. Висвітлено поетапний процес розвитку символіки у німців Поволжя, Сибіру, Волині, Причорномор'я, південного заходу Російської імперії та інших місць їх комплексного поселення. Побудовано модель класифікації символіки у німців Російської імперії. Показано, що одним з визначальних чинників збереження цієї символіки є календарна обрядовість, в якій об'єднались міфологічна та релігійна символіка. Виявлено, що саме духовне життя німців Російської імперії, його регулювання з боку держави визначили еволюцію та трансформацію німецької символіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4РОС=9НІМ)4/5-7
Шифр НБУВ: РА375601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Завірюха Г.А. 
Розробка нової технології виготовлення антигену сибіркового стандартного: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / Г.А. Завірюха ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2002. — 18 с. — укp.

Вивчено розповсюдження та особливості перебігу сибірки в Україні у період 1991 - 2000 рр. Проведено аналіз результатів досліджень щодо сибірки. Для виготовлення антигену використано стерильний фільтрат культурної рідини вакцинного штаму Bac. anthracis K-79Z з відповідним титром сибіркового білку - екзотоксином. Представлено порівняльну оцінку антигенів, виготовлених за різними технологіями, з окремих видів мікробів роду Bacillus. Розроблено та затверджено нормативну документацію на виготовлення та контроль якості антигену сибіркового стандартного (АСС). Дана технологія екологічно безпечна, економічна, енергоощадна та не шкідлива для здоров'я людей. Освоєно виробництво АСС за новою технологією. Впроваджено даний діагностикум в роботу діагностичних лабораторій ветеринарної медицини України. Застосування антигену дало можливість звільнити державу від закупівлі подібного за кордоном та щороку заощаджувати валютні кошти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.924.11 + П821.219.211
Шифр НБУВ: РА321601

Рубрики:

      
17.

Тризна В.М. 
Сибірська проза І.Т.Калашникова: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / В.М. Тризна ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2004. — 17 с. — укp.

Проаналізовано проблематику та поетику романів І.Т.Калашникова "Дочь купца Жолобова" (1832), "Камчадалка" (1832), "Автомат" (1841); повістей "Изгнанники" (1834), "Жизнь крестьянки" (1835). Виявлено зв'язок художніх принципів автора та їх еволюції з ідеями "войовничого краєзнавства", основними тенденціями розвитку сибірської та російської романтичної прози. Показано самобутність художнього втілення актуальної тематики (теми Сибіру, влади, позитивного героя часу, політичного заслання, етнографічної, кріпосного селянства, розбійницької). Висвітлено специфіку прози етнографічної як жанрової модифікації історичної. Проаналізовано відцентрові та доцентрові тенденції в культурному розвитку Росії 1830-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Калашников,І.Т. 534 +
Шифр НБУВ: РА328598

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Вакулик В.В. 
Становлення і розвиток земської ветеринарної медицини Південно-Східної України (1864-1918): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / В.В. Вакулик ; Центр дослід. науково-технічн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України . — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено процес становлення та розвитку земської ветеринарної медицини в Південно-Східній Україні. З'ясовано роль земської ветеринарної медицини регіону у боротьбі з епізоотіями, в першу чергу, чуми рогатої худоби, сибірки та сапу. Проаналізовано домінуючі фактори впливу на еволюцію ветеринарно-медичної науки і практики в земських губерніях. З'ясовано деякі рольові аспекти земської ветеринарної медицини Південно-Східної України у розвитку ветеринарної медицини в Російській імперії, зокрема, ветеринарної мікробіології. Вивчено діяльність й розкрито роль у розвитку земської ветеринарної медицини І.Й. Гордзялковського, К.М. Хороманського, М.А. Міхіна, Є.В. Теличенка та інших. Визначено інфраструктуру земської ветеринарної частини, її науково-кадровий потенціал, вивчено популяризаторсько-просвітницьку діяльність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П8г(4УКР) + П8г(4УКР)
Шифр НБУВ: РА364655

Географічні рубрики:

      
19.

Звягін А.Ф. 
Створення вихідного селекційного матеріалу озимої м'якої пшениці адаптованого до північно-східного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / А.Ф. Звягін ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

За умов північно-східної частини Лісостепу України з метою створення вихідного матеріалу та нових сортів використано сортозразки, які мають різні генетичні й еколого-географічні характеристики. Дані сортозразки адаптовані до різних екологічних зон (Степу та Лісостепу України, Сибіру та Північного Кавказу Росії). Визначено селекційну цінність сортів озимої пшениці різних періодів створення, продуктивного й адаптивного потенціалів за двома попередниками (ячменем, чорним паром), установлено їх екологічну пластичність і стабільність. З використанням методу електрофорезу запасних білків озимої пшениці визначено цінність селекційного матеріалу та вихідних сортів за якістю зерна і морозостійкістю. Виявлено ефективність добрив морозостійких форм за цими властивостями. Виділено сорти та лінії, які є носіями цінних алелей, що маркують високу якість зерна, морозостійкість і продуктивність. Визначено типи успадкування гібридами озимої пшениці кількісних ознак продуктивності, зимоморозостійкості, стійкості проти хвороб, якості зерна. Установлено характер мінливості й успадковуваності ознак продуктивності у гібридів від схрещування сортів різного типу. За результатами досліджень створено три сорти озимої пшениці. Сорт "Досконала" переданий на державне сортовипробування, сорти "Лютесценс 891-04" та "Лютесценс 1304-05" залучено до даного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-31(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА354581

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
20.

Стецюк В.В. 
Сучасний морфогенез та рельєф морфокліматичної зони як екологічний чинник: Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.04 / В.В. Стецюк ; НАН України. Ін-т географії. — К., 1998. — 33 с. — укp.

Дисертацію присвячено встановленню ролі екзогенних процесів рельєфоутворення і адекватної морфоскульптури у виникненні несприятливих екологічних обстановок у навколишньому середовищі на прикладі досліджених автором морфокліматичних зон (тундрової зони Східно-Європейської рівнини, підзони сухих степів в межах України) та окремих фрагментів інших регіонів Євразії (Центрально-Якутська рівнина, південь Західного Сибіру, Новосибірське плато, передгір'я Гірського Алтаю). В дисертації розроблено та обгрунтовано теоретико-методологічні засади нового науково-прикладного напрямку геоморфології - екологічного, що грунтується на концепції морфокліматичної зональності рівнин суходолу та результатах тривалих інженерно-геоморфологічних досліджень автора. Запропоновано конкретні шляхи вирішення існуючих на території досліджень еколого-геоморфологічних проблем, розроблено нові види спеціального геоморфологічного картографування та районування, рекомендовано методи застосування геоморфологічних досліджень при різних видах природокористування, висока ефективність яких обгрунтована теоретично та апробована на практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.05

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського