Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (391)Книжкові видання та компакт-диски (18)
Пошуковий запит: (<.>K=САМОПОЧУТТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сурженко О.П. 
Виховання щасливої дитини в сучасній німецькій сім'ї: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / О.П. Сурженко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано стан розробки проблеми щастя та щасливої людини у філософській і психолого-педагогічній літературі. Розкрито сутність поняття "щаслива дитина", "сімейне виховання", напрями виховання щасливої дитини в німецькій сім'ї. Висвітлено роль німецької сім'ї у вихованні дитини за сучасних умов, вплив взаємовідносин батьків на психологічне самопочуття дитини й її майбутній духовний розвиток. Визначено зміст, форми та методи виховання щасливої дитини в німецькій сім'ї на підставі поєднання історичного та сучасного досвіду розвитку щасливої особистості, нові підходи до виховання щасливої дитини за сімейних умов. Виявлено, що на практику виховання в сучасній німецькій сім'ї впливають ідеї педагогіки демократії, що характеризуються методами без застосування писхологічного або фізичного насильства над дитиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч494(4НІМ) + Ю956-994-06-734
Шифр НБУВ: РА372607 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Чудновець А.Я. 
Гігієнічні особливості та основні закономірності формування мікробного забруднення виробничого середовища підприємств комбікормової промисловості: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / А.Я. Чудновець ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Проведено комплексні гігієнічні дослідження, спрямовані на вивчення біологічних шкідливостей у комбікормовому виробництві, а саме: контамінацію виробничого середовища, кормів та їх інгредієнтів мікроорганізмами; особливостей формування мікробного пейзажу у виробничих приміщеннях залежно від потужності підприємства, технологічного обладнання, сировинного матеріалу, пори року, а також дослідження в установленні спектра токсиноутворювальних мікроміцетів у повітрі виробничого середовища, в сировині та готовій продукції. Вивчено продукування мікотоксинів найбільш поширеними штамами грибів. Визначено роль мікроорганізмів та їх токсинів у формуванні професійних захворювань. Встановлено, що мікроорганізми, їх спори та токсини, які широко контамінують виробниче середовище комбікормових підприємств, можуть негативно впливати на здоров`я та самопочуття працівників даної галузі, а також служити ризиком у виникненні професійних захворювань робітників. Розроблено та запропоновано санітарно-гігієнічні заходи щодо зниження мікробного забруднення виробничого середовища комбікормових підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.183-28 + Р11(4УКР)71
Шифр НБУВ: РА314628 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Бовт Ю.В. 
Дисциркуляторна енцефалопатія у робітників сільськогосподарського виробництва (особливості формування, клініки та профілактики): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Ю.В. Бовт ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне обстеження 150-ти хворих на дисциркуляторну енцефалопатію віком 30 - 50 років. Встановлено, що у сільських механізаторів, рільників і тваринників дисциркуляторна енцефалопатія формується в середньому протягом 10-ти років роботи за умов специфіки їх виробництва, тоді як у міських мешканців - протягом 15-ти років. Вивчено комплекси факторів впливу на механізаторів, рільників і тваринників, обумовлені особливостями сільськогосподарського виробництва. За умов моделювання звукових факторів, що імітують роботу сільгосптехніки, виявлено особливості змін функціонального стану нервової системи у даної категорії фахівців. Визначено клініко-фізіологічні особливості та деякі механізми формування та перебігу дисциркуляторної енцефалопатії, які вказують на активацію симпато-адреналової системи у робітників сільськогосподарського виробництва. Показано роль вертеброгенної патології шийного відділу хребта, що впливає на стан церебральної гемодинаміки, а також імунних та аутоімунних змін, спричинених інфекційним та токсичним впливом, обумовленим контактом з отрутохімікатами (зокрема, з інсектицидами та пестицидами) й збудниками інфекційних захворювань сільськогосподраських тварин. Встановлено, що у працівників сільськогосподарського виробництва достовірно частіше переважають порушення кровотоку у вертебро-базилярній системі, ніж у каротидній, та значно рідше, ніж у міських жителів, відмічається неврозоподібна симптоматика. Виявлено високий ступінь залежності самопочуття даних працівників від метеофакторів. Розроблено комплексну систему профілактики дисциркуляторних енцефалопатій у працівників сільськогосподарського виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.9-52 +
Шифр НБУВ: РА344087

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Петренко А. О. 
Забезпечення оптимальних умов мікроклімату з урахуванням моделювання теплового режиму приміщення: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.26.01 / А. О. Петренко ; ДВНЗ "Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт.". — Д., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Проведено аналіз теоретичних та експериментальних досліджень мікрокліматичних умов у приміщеннях житлових і громадських будівель, їх вплив на самопочуття, здоров'я та працездатність людини. Досліджено процес променевого теплообміну між поверхнею тіла людини та поверхнями, оберненими всередину приміщення. Розроблено фізико-математичну модель променевого теплообміну поверхні тіла людини та поверхонь, обернених всередину приміщення. Запропоновано критерій оцінювання стану мікроклімату в приміщенні з урахуванням променевої складової теплообміну. Розроблено систему, що забезпечує покращання мікрокліматичних умов шляхом управління променевою складовою теплообміну, та методику розрахунку окремих її елементів. Розроблено математичну модель абсорбційного перетворювача теплоти для отпимізації його роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н113.6
Шифр НБУВ: РА384173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Паляниця А.С. 
Застосування лазероентеросорбції у комплексному консервативному лікування гострого панкреатиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.С. Паляниця ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено питання покращання лікування гострого панкреатиту. На підставі клінічного та лабораторного обстежень 152 хворих на гострий панкреатит виявлено зміни у системі регуляції агрегатного стану крові, які характеризуються хронометричною гіпо- або гіпоперкоагуляцією. Додаткове включення до комплексної консервативної терапії гострого панкреатиту ентеросорбенту "Ентеросгель" і лазерного опромінення крові та підшлункової залози супроводжується покращанням самопочуття, суттєвим зменшенням інтоксикації організму, нормалізацією агрегатного стану крові, скороченням термінів лікування. Визначено позитивну динаміку змін характеру коагуляційного гемостазу та фібринолітичної активності плазми крові у хворих на гострий панкреатит після застосування лазерного випромінювання та ентеросгелю у консервативній терапії гострого панкреатиту. Обгрунтовано та розроблено метод комплексного консервативного лікування гострого панкреатиту з застосуванням лазероентеросорбції залежно від агрегатного стану крові. Запропонована методика лікування гострого панкреатиту є безпечною для хворих і не викликає ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-5
Шифр НБУВ: РА313348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Бугера О. П. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування корекції порушень мінерального обміну в дітей із дифузним ендемічним зобом на фоні супутньої патології: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. П. Бугера ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського. — Т., 2011. — 20 с. — укp.

Показано, що найбільш часто у дітей із дифузним ендемічним зобом I ступеня виявляється патологія травної та кісткової систем. Поєднана патологія призводить до дестабілізації мінерального гомеостазу, дисбалансом в обміні кальцію, фосфору. Порушується гормонопродуктивна функція щитовидної залози (ЩЗ) та гіпофіза. У 61,65 % дівчат та у 16,44 % хлопців виявлено остеопенічні зміни різного ступеня тяжкості. Патогенетично обгрунтовано доцільність і запропоновано схему корекції порушень мінерального обміну у дітей із дифузним ендемічним зобом I ступеня з супутньою патологією мінерально-вітамінним комплексом, що містить в своєму складі, зокрема, вітаміни A, E, C, мінерали йод, селен, кальцій, фосфор, магній, а за виявлення зниження мінеральної щільності кісткової тканини - в комбінації із препаратами кальцію. В динаміці відстежено покращання показників здоров'я дітей, а саме покращання самопочуття, стабілізація рівня гормонів ЩЗ, обмінних процесів кісткової тканини, показників макроелементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.120.26-3 + Р252.656.2
Шифр НБУВ: РА379666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Ісакова Н.М. 
Комплексне лікування хворих на гнійно-запальні процеси щелепно-лицевої ділянки антибіотиками та препаратом із імуномодулюючими властивостями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.М. Ісакова ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика, Ін-т стоматології. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Здійснено експериментальне дослідження 85-ти безпородних щурів та встановлено, що під дією оксациліну відбувається пригнічення їх імунітету, що проявляється у зниженні функціональної активності Т-лімфоцитів, порушенні їх диференціації та достовірному зниженні відносної кількості Т-хелперів, В-лімфоцитів, титру комплементу у порівнянні з показниками імунітету інтактних тварин. Виявлено, що пригнічення імунної системи негативно впливає на процеси загоєння гнійної рани. З'ясовано, що за комбінованого лікування амізоном і оксациліном пригнічувальний вплив оксациліну на імунітет нивелюється препаратом "Амізон", який має імуномодулювальні, протизапальні, протимікробні та інтерфероногенні властивості. Показано, що за умов застосування амізону у тварин відбувалась нормалізація показників імунограм, рани достовірно швидше очищувалися від мікробного вмісту та загоювались, нормалізувалась вага тварин у більш короткі терміни, ніж у щурів, лікування яких здійснювалося оксациліном. Запропоновану схему комплексного лікування амізоном з антибіотиком апробовано у клініці під час лікування гнійно-запальних процесів щелепно-лицьової ділянки у 117-ти хворих. Установлено, що завдяки наведеному методу лікування з одонтогенними та неодонтогенними флегмонами щелепно-лицьової ділянки покращується самопочуття хворого, нормалізуються показники імунограм, усуваються ознаки запального процесу, зокрема, підвищення температури, біль, порушення функції ураженого органу, гіперемія та набряк м'яких тканин у значно короткі терміни, ніж за традиційної терапії. На підставі аналізу клінічних спостережень, даних імунологічних, мікробіологічних, цитологічних, вірусологічних, лабораторних методів дослідження показано, що у хворих, яким у комплексному лікуванні був застосований препарат "Амізон" відбувалося швидше загоєння гнійних ран, ніж у хворих контрольної групи (на 2 - 3 доби).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.630.14-52 +
Шифр НБУВ: РА336259

Рубрики:

      
8.

Грушецька О.В. 
Комплексне лікування хворих на хронічні неспецифічні запальні захворювання придатків матки з використанням немедикаментозних факторів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Грушецька ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 20 с. — укp.

На підставі проведених порівняльних клінічних обстежень, а також вивчення імунологічних та ендокринологічних параметрів у жінок із хронічними неспецифічними запальними захворюваннями придатків матки (ХЗЗПМ) обгрунтовано використання у комплексі протизапальних втручань електромагнітного випромінювання (ЕМВ) міліметрового діапазону. Встановлено, що комплексна із застосуванням ЕМВ мм діапазону терапія у хворих із ХЗЗПМ призводить до нормалізації функціонального стану імунної системи, нормалізації гіпофізарно-яєчникової системи. Виявлена позитивна динаміка зберігається до 6-го місяця спостереження з наступним поверненням до вихідного рівня у віддалений термін спостереження. Розроблена методика лікування хворих із ХЗЗПМ сприяє поліпшенню загального самопочуття, нормалізації психоемоційного статусу, нормалізації менструальної та сексуальної функцій у порівнянні з пацієнтками із ХЗЗПМ, які одержували традиційну протизапальну терапію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.5-5
Шифр НБУВ: РА319719 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Мавед О.О. 
Лікарський контроль при фізичних тренуваннях працівників водного транспорту в умовах рейсів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.24 / О.О. Мавед ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2008. — 22 с. — укp.

Досліджено питання вдосконалення медичного забезпечення виконання фізичних вправ моряками в режимі вільного часу на морських суднах під час плавання. Завдяки заняттям даними вправами спостережено позитивні зміни фізичного стану та психофізіологічних показників, які корелюють зі збільшенням швидкості реакції, зменшенням втомленості, збільшенням м'язової сили та статичної витривалості, збільшенням кількості та швидкості переробки розумової інформації, а також покращанням самопочуття, активності, настрою у кінці робочого періоду, через 6 місяців виконання фізичних вправ. Установлено їх ефективність за умов корекції та нормалізації біологічних ритмів, які порушуються під час перетинання судном часових поясів. Виявлено різний рівень захворюваності моряків як результат впровадження фізичних навантажень у моряків основної групи у порівнянні з особами контрольної групи. Економічний ефект застосованих програм становив 258 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.524 +
Шифр НБУВ: РА359883

Рубрики:

      
10.

Паляниця А.С. 
Лікувальна тактика при динамічній кишковій непрохідності у хворих на гострий деструктивний панкреатит: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.С. Паляниця ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання покращання лікування динамічної кишкової непрохідності у разі гострого деструктивного панкреатиту (ГДП). На основі резултатів клінічного та лабораторного обстеження 152-х хворих на ГДП виявлено зміни у системі регуляції агрегатного стану крові, які характеризуються хронометричною гіпо- або гіперкоагуляцією. Установлено, що використання ентеросорбенту ентеросгелю на фоні комплексної терапії динамічної кишкової непрохідності у разі ГДП, а також застосування лазерного опромінення крові та підшлункової залози сприяє покращанню самопочуття, відновленню пасажу кишечнику, суттєвому зменшенню інтоксикації організму, нормалізації агрегатного стану крові, запобігає переходу асептичного панкреонекрозу в інфікований, зменшує кількість оперативних втручань і знижує летальність. Відзначено, що запропонована методика лікування динамічної кишкової непрохідності у разі ГДП є безпечною для хворих, не спричиняє ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.305.61-5 + Р413.601.1-5 +
Шифр НБУВ: РА361427

Рубрики:

      
11.

Ходорівська Н.В. 
Моделі соціальної адаптації потерпілих від Чорнобильської катастрофи: Автореф. дис. канд. соціол. наук: 22.00.03 / Н.В. Ходорівська ; НАН України. Ін-т соціології. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Проаналізовано специфіку адаптаційних процесів, що проходять у потерпілих різних макрогруп та досліджено формування в них моделей соціальної адаптації в екосоціальних умовах, змінених після Чорнобильської катастрофи. Теоретично обгрунтовано типологію моделей соціальної адаптації. Як подальший розвиток існуючих теоретичних підходів розроблено узагальнений підхід до аналізу адаптивних ситуацій: запропоновано 5-вимірну (екологічний, інформаційний, правовий, економічний та соціальний виміри) і тримасштабну (враховані мега-, макро- та мікросоціальні рівні дії факторів) схему аналізу визначення специфіки адаптивних ситуацій. Вперше здійснено теоретичну типологізацію моделей соціальної адаптації на основі парних (усвідомлення - неусвідомлення, активність - пасивність) координат та триаспектної (когнітивна, комунікаційна, поведінкова) структури адаптування. Виділено наступні моделі соціальної адаптації: за умови усвідомлення ситуації - "триспрямована активність", "двоспрямована активність", "односпрямована активність", "усвідомлена пасивність"; за умови неусвідомлення - "двоспрямована неусвідомлена активність", "односпрямована неусвідомлена активність", "хаотична активність", "неусвідомлена пасивність". Уперше запропоновано інтегральний індекс психологічного самопочуття, який доводить взаємозв'язок між оцінками ризиків життєвих ситуацій різних груп потерпілих (у кожній групі чинним є власний набір ризиків) та адаптивними (ризикознижуючими) зразками поведінки та діяльності. Проведено верифікацію моделей соціальної адаптації та визначено базові: "двоспрямована активність" та "усвідомлена пасивність".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*63 +
Шифр НБУВ: РА327967

Рубрики:

      
12.

Ковтун М.І. 
Організація адаптаційних процесів у зоровій системі користувачів у динаміці роботи на комп'ютері: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / М.І. Ковтун ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2008. — 22 с. — укp.

Досліджено функціональні показники зорової системи користувачів ПК молодого віку у процесі роботи та гри на комп'ютері. Показано, що у користувачів ПК в результаті роботи або гри формується або підсилюється (що стосується професійних користувачів) функціональна система адаптації зорової системи за міопічним типом, що характеризується розвитком або збереженням специфічної структури зв'язків між показниками, які є акомодаційно-конвергентною системою. Установлено, що у користувачів молодого віку в результаті роботи з відеодисплейним терміналом передчасно розвивається зорове стомлення, яке має прояв у зниженні працездатності, активності, настрою, самопочуття. Виявлено, що у процесі роботи або гри на комп'ютері контрастна чутливість на середніх і високих частотах вірогідно знижується у професійних користувачів та у підлітків, що є ознакою розвитку зорового стомлення. У професійних користувачів формується "асиметрична функціональна система контрастної чутливості", в якій значна асиметрія у роботі каналів контрастної чутливості правого та лівого очей у процесі зорової праці не змінюється. Доведено, що комп'ютерні ігри, пов'язані з підвищеною зоровою напругою, негативно впливають на акомодаційно-конвергентну систему підлітків (що призводить до росту асиметрії акомодаційної функції, збільшення значень резервів акомодації, наближення найближчих точок ясного зору, зниження контрастної чутливості на середніх і високих частотах), чим спричиняють прискорений розвиток зорової перевтоми. Розроблено заходи та підтверджено ефективність їх застосування для профілактики зорового стомлення та комп'ютерного зорового синдрому у користувачів молодого віку з використанням препарату мідріацил.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.43 + Р128.385 +
Шифр НБУВ: РА361407

Рубрики:

      
13.

Широкова Н.О. 
Особливості віддалених наслідків черепно-мозкової травми у підлітків: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Н.О. Широкова ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного клініко-інструментального, біохімічного та нейропсихологічного дослідження віддалених наслідків черепно-мозкової травми на підставі обстеження 121-го хворого віком від 11-ти до 16-ти років. Виділено провідні неврологічні синдроми, що найбільш часто зустрічаються у даної категорії осіб. У результаті проведених досліджень виявлено специфічне співвідношення макроелементів калію, натрію, кальцію, магнію у плазмі крові хворих у віддаленому періоді черепно-мозкової травми. Доведено, що характерними змінами електролітного складу крові для всіх синдромів є гіпернатріємія, гіпокаліємія та підвищення коефіцієнта натрій/калій. Відзначено, що для лікворо-дистензійного синдрому характерна гіпермагенеземія, для вегетосудинного - гіперкальціємія, для епілептичного - гіпомагнеземія, для астенічного синдрому особливих змін концентрації кальцію та магнію не виявлено. На підставі одержаних даних розроблено алгоритми діагностики основних синдромів у віддаленому періоді черепно-мозкової травми у підлітків. Обгрунтовано доцільність використання вітамінно-мікроелементних препаратів у лікуванні хворих з даною патологією та запропоновано комплекси лікування. Проведено дослідження ефективності застосування нейропсихологічної методики САН (самопочуття, активність, настрій).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.638.77-7 +
Шифр НБУВ: РА341816

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Шарафі Р. 
Особливості психофізіологічних реакцій людини при впливах метеорологічних факторів середовища: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Р. Шарафі ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Вивчено зміни показників латентних періодів простої сенсомоторної реакції та характеристик психоемоційних самооцінок, які відбуваються у разі впливу наднизькочастотних флуктуацій атмосферного тиску (ФАТ) у людей з різними індивідуальними особливостями. Визначено основні статистичні характеристики сезонних проявів латентних періодів простої сенсомоторної реакції та оцінок самопочуття, активності та настрою (САН) людей з різними індивідуальними особливостями. На підставі проведеного щоденного моніторингу наднизькочастотних коливань атмосферного тиску й основних метеорологічних чинників у Києві (Україна) та р. Ширза (Іран) у 2005 і 2006 рр. показано, що найбільш значущими параметрами флуктуацій атмосферного тиску, що впливають на психофізіологічні показники та визначальними щодо метеочутливості є коливання амплітуди ФАТ. Установлено, що представники персидської етнічної групи мають менші латентні періоди простих сенсомоторних реакцій у порівнянні з представниками слов'янської групи, а у разі оцінювання тесту САН це не виявляється. У разі визначення латентних періодів простих сенсомоторних реакцій відзначено, що незалежно від сезону спостережень, часу реакції у чоловіка менша, ніж у жінки. Зроблено висновок, що ФАТ по-різному впливають на ці псхофізіологічні показники в жінки та чоловіка. За результатами дослідження з'ясовано нормалізацію функціонального стану організму після проведення самонавіяння, за цього відбувається оптимізація регуляції багатьох вегетативних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.177.54-652.33 +
Шифр НБУВ: РА365645

Рубрики:

      
15.

Нечитайло Д.Ю. 
Особливості розвитку, фактори ризику та можливі шляхи корекції порушень у дітей дошкільного віку, що зазнали перинатальних уражень ЦНС гіпоксично-ішемічного генезу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Д.Ю. Нечитайло ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2009. — 20 с. — укp.

Виявлено залежність фізичного та психомоторного розвитку у дітей дошкільного віку від перенесеної перинатальної патології, досліджено вплив на дані показники зовнішніх факторів. Обгрунтовано гіпотезу про роль порушень допамінергічної нейротрансмісії у патогенезі залишкових перинатальних явищ. З'ясовано, що діти дошкільного віку, які зазнали перинатальних уражень ЦНС, мають вірогідне відставання у психомоторному розвитку. У таких дітей більш часто діагностовано дисгармонійний фізичний розвиток, синдром вегетативної дисфункції та порушення мікроциркуляції в кінцівках. Визначено фактори ризику виникнення порушень у дітей дошкільного віку, які зазнали перинатальних уражень ЦНС, запропоновано методи їх корекції. Розширено уявлення про віддалені наслідки перинатальної патології та розроблено нові способи запобігання її виникненню. З метою корекції виявлених порушень обгрунтовано доцільність використання препаратів сульпіриду та тіоктової кислоти. З'ясовано, що застосування сульпіриду сприяє ліквідації синдрому вегетативної дисфункції, покращанню сну та загального самопочуття дітей, зникненню головного болю. Показано ефективність застосування тіоктової кислоти, що забезпечує ліквідацію функціональних порушень мікроциркуляції, зникнення синдрому похолодання кінцівок і парестезій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.7-5 +
Шифр НБУВ: РА362462

Рубрики:

      
16.

Манілов І.Ф. 
Прогнозування сприйнятливості до психотерапевтичного сугестивного впливу у підлітків: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / І.Ф. Манілов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему прогнозування сприйнятливості підлітками психотерапевтичного сугестивного впливу за допомогою клінічних тест-проб на навіюваність. Досліджено можливість прогнозування сугестивності підлітків за результатами окремих тест-проб у зоровому, слуховому, нюховому, шкірному та рухово-кінетичному сенсорних каналах. Проведено порівняльний аналіз навіюваності підлітків-токсикоманів і підлітків групи норми. Досліджено вікову динаміку сугестивності та вплив статі підлітків на їх чутливість до гетерогенного навіювання. Визначено співвідношення навіюваності з рівнями ситуативної та особистісної тривожності, акцентування, нейротизму, екстравертованості та самооцінкою. Досліджено вплив самопочуття та настрою підлітків на їх чутливість до клінічних тест-проб на сугестивність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.093.3-57
Шифр НБУВ: РА312089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Павлушенко В.М. 
Психолого-педагогічні умови адаптації майбутніх офіцерів ВВ МВС України до професійної діяльності: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / В.М. Павлушенко ; Нац. акад. Прикордон. військ України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2003. — 18 с. — укp.

Визначено та обгрунтовано психолого-педагогічні умови підготовки майбутніх офіцерів до успішної професійної адаптації, що дозволяють прогнозувати педагогічну діяльність на основі виявлення адаптаційних здібностей курсантів. Розроблено та запропоновано у навчально-виховний процес програму проведення занять з психологічної корекції, за допомогою якої більшість курсантів відмічають позитивний ефект у покращенні поведінкової комунікації та самопочуття. Наведено практичні рекомендації для викладачів вищих військових закладів освіти щодо проведення педагогічної корекції адаптивних здібностей курсантів на формування у майбутніх офіцерів готовності до професійної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011р + Ю952.1 +
Шифр НБУВ: РА323933

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Левицька Л. В. 
Розвиток саногенних почуттів в учнів професійно-технічних навчальних закладів: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / Л. В. Левицька ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б. Хмельницького. — Хмельницький, 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Проаналізовано проблеми розвитку саногенних почуттів в учнів ПТНЗ. Розкрито поняття патогенних емоцій і саногенних почуттів. Виявлено основні чинники та методологічні засади їх розвитку. Експериментально вивчено ступінь прояву патогенних емоцій і саногенних почуттів в учнів. Розроблено й експериментально перевірено програму розвитку саногенних почуттів учнів ПТНЗ, яка сприяє покращенню стану їх здоров'я, самопочуття й успішності навчальної діяльності. Обгрунтовано методичні рекомендації суб'єктам освітнього процесу з розвитку саногенних почуттів в учнів ПТНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.21 + Ч461.354.5
Шифр НБУВ: РА384839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Ничик А.З. 
Роль детоксикації та лазеротерапії в комплексній профілактиці гнійно-запальних ускладнень кесарського розтину у породіль групи ризику: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / А.З. Ничик ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 1999. — 20 с. — укp.

Роботу присвячено питанням профілактики гнійно-запальних ускладнень кесарського розтину. На основі клінічного та лабораторного обстеження 122 породіль групи ризику встановлено, що післяопераційний період у них супроводжувався ендогенною інтоксикацією та імуносупресією. Максимальне вираження розладів гомеостазу за отриманими клінічними та лабораторними даними припадало на 2 добу пуерперію. Додаткове включення до комплексної профілактики ентеросорбенту "Карбовіт" та локального лазерного опромінення в післяопераційному періоді супроводжувалося покращанням самопочуття, суттєвим зменшенням інтоксикації організму, сприяло нормалізації функціонального стану імунної системи, ефективно запобігало розвитку гнійно-запальних ускладнень. Запропонована профілактична програма є безпечною для породіль, не викликає ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.256.3-82

      
20.

Гузьман О.А. 
Соціальна робота в органах внутрішніх справ: соціологічний аналіз: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / О.А. Гузьман ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні теоретичні підходи до визначення суті поняття "соціальна робота". Розглянуто форми та методи соціальної роботи, які існують у межах певних соціальних організацій. Висвітлено понятійно-сутнісні характеристики такої роботи з персоналом органів внутрішніх справ (ОВС), її специфічні риси, місце у розвитку організаційної культури ОВС і професійному становленні їх працівників. Визначено, що основним призначенням соціальної роботи в ОВС є покращення соціального самопочуття персоналу, вдосконалення умов його життєдіяльності, забезпечення відповідного соціального функціонування, гармонізація системи соціальних відносин у колективах працівників. Представлено систему показників для оцінювання даної роботи і здійснено комплексний аналіз її стану в ОВС України на сучасному етапі, за результатами якого виділено напрямки удосконалення соціальної роботи в ОВС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С40(4УКР) + Х819(4УКР)112.010.210.6 +
Шифр НБУВ: РА343535

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського