Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (17)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (135)Реферативна база даних (5119)Книжкові видання та компакт-диски (1314)Журнали та продовжувані видання (68)
Пошуковий запит: (<.>K=РОДОВИЩ$<.>+<.>K=ОБЛИЦЮВАЛЬН$<.>+<.>K=КАМЕН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 460
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кулініч В.В. 
Агроекологічне обгрунтування сільськогосподарського використання рекультивованих земель в умовах південного сухого Степу України (на прикладі Камиш-Бурунського залізорудного родовища): Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / В.В. Кулініч ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Для умов сухого Степу Укаїни запропоновано шляхи оптимізації едафічних характеристик техноземів. Удосконалено технологію рекультиваційних робіт, а саме: на технічному етапі цілеспрямовано запропоновано формувати ущільнений прошарок на глибині 80 - 90 см, який виконує роль водоупору та сприяє акумуляції продуктивної вологи у коренезміщувальному шарі. За умов формування техноземів рекомендовано вносити органічні добрива за норми 100 т/га на глибині 70 - 80 см. Завдяки кращому зволоженню глибоких шарів поживні речовини з органічних добрив більш повною мірою засвоюються рослинами. Установлено, що едафічні системи, сформовані з техногенних сумішок різноякісних потенційно родючих порід, характеризуються більшим екологічним різноманіттям властивостей і режимів, що сприяє кращій реалізації потенціалу біогеоценозів. Досліджено продуктивність основних сільськогосподарських культур сухого Степу залежно від конструкції технозему та рівня удобрення. Якість продукції, вирощеної на рекультивованих землях, відповідає встановленим вимогам за вмістом важких металів і технологічними показниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П065.82(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351280

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Лико С.М. 
Агромеліоративна оцінка та особливості використання фосфоритів як меліорантів на осушуваних грунтах: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / С.М. Лико ; Ін-т гідротехніки і меліорації УААН. — К., 2009. — 18 . — укp.

Проведено агромеліоративне оцінювання фосфоритів Рівненщини та Волині. Розроблено заходи щодо підвищення родючості меліоративних торфових і дерново-підзолистих грунтів. Розглянуто питання можливості використання фосфоритів як комплексного меліоранта. Запропоновано підід до комплексного агромеліоративного оцінювання фосфоритів. Розроблено методику, що грунтується на базі даних їх хімічного складу, екологічних, технологічних і економічних показниках. Запроваджено комплексне меліоративне оцінювання фосфоритів України за шкалою оцінювання їх стану від критичного (0 - 0,2) до еталонного (0,8 - 1,0). Виявлено різні рівні вмісту хімічних елементів і важких металів у фосфоритах різних родовищ. Установлено агреговані показники агромеліоративного оцінювання за хімічним складом, екологічним, технологічним і економічним станом, а також інтегровані показники кількісного та якісного оцінювання фосфоритів. Доцільність застосування зернистих фосфоритів як агромеліорантів і добрив підтверджено результатами відповідних економічних розрахунків. Відзначено щодо можливості використання результатів проведених досліджень для встановлення придатності певних меліорантів до екологічно безпечного їх застосування на грунтах, які потребують меліоративного покращання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.326 + П040.8 +
Шифр НБУВ: РА364535

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Лотоцький Ю.Л. 
Акустико-емісійна оцінка ранніх стадій розвитку тріщин у бетоні та залізобетоні: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.10 / Ю.Л. Лотоцький ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Створено описову модель акустико-емісійного виявлення зародження та розвитку ранніх стадій руйнування бетону та залізобетону під впливом різних фізико-хімічних чинників і показано можливість їх оцінювання за параметрами сигналів акустичної емісії (АЕ), що дозволило побудувати логічно завершену схему закономірностей та послідовності впливу зазначених чинників на виникнення тріщиноподібних дефектів у бетоні та залізобетоні. Розкрито механізми їх подальшого розвитку, зокрема, під дією механічних факторів. Показано, що ці процеси взаємопов'язані з генеруваннями пружних хвиль АЕ. На підставі результатів математичного моделювання розподілу напружень на жорсткому включенні, розташованому у пружній цементній матриці, показано, що внаслідок відмінностей у їх жорсткості під дією зовнішнього навантаження відбувається утворення тріщин шляхом відшарування цементного каменя по поверхні включення. Проведено експериментальну перевірку одержаних результатів і показано, що інтенсивність утворення й еквівалентна площа таких дефектів залежать від орієнтації включення у цементній матриці та його форми. Це дало змогу виявити природу початку руйнування бетонних і залізобетонних композитних структур елементів будівельних конструкцій під час їх АЕ-діагностування. Завдяки експериментальним дослідженням одержано кількісні параметри сигналів АЕ за умов початкових стадій руйнування цементного каменю, відшарування гравійного чи щебеневого заповнювачів, а також арматури від бетонної матриці для найпоширеніших типів бетону та залізобетону за розробленими методиками. Установлено значення коефіцієнтів заникання пружних хвиль АЕ під час їх поширення у бетонах і залізобетонах різних типів. Це дозволило створити якісно нову методику АЕ-діагностування стану будівельних елементів конструкцій. Запропоновано теоретико-експериментальний метод, який дозволяє оцінити кількісні параметри сигналів АЕ під час моменту старту та субкритичного розвитку макротріщин у бетоні та залізобетоні на ранній стадії руйнування, що сприяє розвитку засад сучасної методології АЕ-діагностування. Запропоновано нові науково обгрунтовані алгоритми оптимізації встановлення п'єзоперетворювачів АЕ на об'єкті контролю, а також рекомендації щодо АЕ-діагностування великогабаритних елементів конструкцій з даних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-082.05 +
Шифр НБУВ: РА356587

Рубрики:

      
4.

Позняк О.Р. 
Багатокомпонентні цементи з механо-хімічною активацією для жаростійких матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / О.Р. Позняк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено принципи композиційної побудови модифікованих багатокомпонентних в'яжучих для жаростійких матеріалів, одержаних за допомогою механіко-хімічної активації портландцементів з мінеральними компонентами та комплексними хімічними додатками поліфункціональної дії. Визначено оптимальні склади модифікованих багатокомпонентних цементів для зазначених матеріалів, а також показано їх ефективність у процесі виготовлення блоків, футерування вагонеток, випалу керамічних виробів. Досліджено особливості процесів гідратації та дегідратації модифікованих багатокомпонентних цементів, що вирішує проблему одержання жаростійких матеріалів з підвищеними термомеханічними характеристиками завдяки направленому формуванню мікроструктури цементного каменю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л456.4
Шифр НБУВ: РА320820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Білас В.Р. 
Бальнеоактивність органічних речовин води "Нафтуся" та підходи до моделювання їх походження: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / В.Р. Білас ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню проявів бальнеоактивності окремих груп органічних речовин лікувальної води "Нафтуся" і виясненню їх походження. Виявлено нові ефекти "Нафтусі" in vitro ta in vivo, чим поширено набір тестів для оцінки її бальнеоактивності. Вперше продемонстрована можливість отримувати бальнеоактивні чинники "Нафтусі" методом мікробної біотехнології з різноманітної вуглеводневої сировини (озокериту, нафти, парафіну). Розробки впроваджені в практику Трускавецької гідрогеологічної режимно-експлуатаційної станції та лабораторії експериментальної бальнеології і використовуються для моніторингу бальнеоактивності родовища, оцінки методів очищення води від аллохтонної мікрофлори, ідентифікації вод нововідкритих родовищ та свердловин на предмет приналежності до типу "Нафтуся".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.482 "Нафтуся"

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Погорільчук Н.М. 
Басейнова організація мезозой-кайнозойського морфолітогенезу північного та центрального Волино-Поділля: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.04 / Н.М. Погорільчук ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано концептуальні підходи до вивчення організації басейнових палеогеоморфологічних морфолітосистем. Розроблено методику їх дослідження з урахуванням геолого-геоморфологічних та палеогеоморфологічних умов пінічного та центрального Волино-Поділля. Складено спеціальні карти та розрізи басейнових палеогеоморфологічних морфолітосистем території дослідження. Проаналізовано будову, структуру, функціональну та еволюційну динаміку, зовнішні та внутрішні чинники розвитку, загальні та індивідуальні риси басейнових палеогеоморфологічних морфолітосистем даного регіону. Наведено рекомендації щодо прогнозу родовищ різних видів корисних копалин території, а також поширення техногенних забруднень в районах експлуатації Рівненської та Хмельницької атомних електростанцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.5(45УКР)-9 + Д59(45УКР)43
Шифр НБУВ: РА319106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Кислична Р.І. 
Безпігментні світлозабарвлені емалеві покриття: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Р.І. Кислична ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2006. — 25 с. — укp.

Представлено результати експериментальних і теоретичних досліджень щодо розробки та одержання безфтористих безпігментних світлозабарвлених емалевих покриттів з використанням адсорбційних та іонообмінних процесів, які відбуваються на стадії приготування емалевих шлікерів та випалу склопокриттів. Синтезовано склади боросилікатних малотитанових емалей і визначено фізико-хімічні властивості фрит і склопокриттів. Запропоновано раціональні параметри удосконаленої ресурсо- та енергозберігальної технології одержання світлозабарвлених емалевих покриттів. Виявлено залежність оптичних і колірних характеристик покриттів від типу аніонних груп (сульфатів, хлоридів і нітратів) водорозчинних солей металів змінної валентності. Встановлено оптимальну кількість сполук хрому, кобальту, міді та механізм одержання заданого кольору. Доведено можливість використання вогнетривких глинистих матеріалів Положського родовища з недосконалою структурою мінералу кволініту для приготування шлікерів білих і світлозабарвлених емалевих покриттів. За допомогою математичної обробки експериментальних даних визначено зміну оптичних і колірних показників покриттів залежно від кількості та співвідношення забарвлюючих сполук. На підставі результатів промислових випробувань розроблених склоемалевих безпігментних покриттів доведено доцільність їх використання у процесі емалювання виробів господарчо-побутового призначення. Здійснено часткове впровадження удосконаленої технології одержання світлозабарвлених покриттів на Дніпропетровському заводі електро-газового обладнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.52 + Л436.2 +
Шифр НБУВ: РА344008

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Барабаш І.В. 
Бетони на механоактивних мінеральних в'яжучих: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.05 / І.В. Барабаш ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2005. — 35 с. — укp.

Розроблено технологію виготовлення бетонних виробів на механоактивованих мінеральних в'яжучих. Обгрунтовано механізм активації мінеральних в'яжучих як грубодисперсних систем, який враховує часте зіткнення без руйнування часток дисперсної фази у турбулентних потоках дисперсійного середовища. Визначено умови та режими роботи трибоактиватора для максимальної активації поверхневого шару часток мінерального в'яжучого та наповнювача. Досліджено процес організації "миттєвих структур" за механоактивації грубодисперсних висококонцентрованих систем, в яких враховано ліофілізацію поверхні часток та їх взаємодію під час зіткнення. Вивчено вплив швидкості обертання ротора, часу змішування, виду ПАР, дисперсності та кількості молотого кварцового піску на зміну ефективності в'язкості суспензії на основі вапна та портландцементу. Рекомендовано оптимальні режими механоактивації суспензій. Експериментально підтверджено підвищення степені гідратації механоактивованих цементних композицій. Вивчено вплив режимів обробки на зміну степені гідратації, міцнісних характеристик цементного каменю, розчинів і бетонів. Рекомендовано оптимальні склади бетонів, що дозволяють підвищити ефективність використання в'яжучих у 1,5 - 2 рази. Створено промисловий трибоактиватор для механоактивації композицій на основі мінеральних в'яжучих. Розроблено технологічні схеми виготовлення виробів з використанням даних матеріалів, проведено їх промислове впровадження та підтверджено техніко-економічну доцільність використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.006.7 + Н626.102.01 +
Шифр НБУВ: РА335219

Рубрики:

      
9.

Бахтін О. С. 
Будівельні облицювальні вироби на основі вапняно-вапнякових композицій карбонізаційного твердіння: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / О. С. Бахтін ; Нац. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Встановлено закономірності впливу підвищеної концентрації вуглекислого газу на карбонізацію вапна та на фізико-механічні властивості вапняного каменю карбонізаційного твердіння. Вивчено процеси структуроутворення у вапняно-вапнякових композиціях. Доведено, що у процесі карбонізації морфологія кристалів утвореного вторинного карбонату кальцію подібна з морфологією кристалів вапнякового наповнювача. Виявлено закономірності одночасного впливу основних технологічних параметрів (питомого тиску пресування, початкового вмісту води у сировинній суміші, кількості та питомої поверхні вапнякового наповнювача) на фізико-механічні властивості карбонізованого матеріалу на основі вапняно-вапнякових композицій. Визначено оптимальні технологічні умови його одержання з необхідними експлуатаційними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л459.425 + Н308.4
Шифр НБУВ: РА386204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Черниш І.В. 
Вдосконалення природоохоронної діяльності промислового підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / І.В. Черниш ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Проаналізовано розвиток економіки України та промислового сектору зокрема щодо стійкості економічних, соціальних та екологічних показників. Удосконалено інструменти природоохоронної діяльності промислових підприємств. Досліджено процес формування економічного механізму екологічної політики України та існуючі в міжнародній практиці екологічні стратегії та інструменти для їх реалізації на рівні промислового підприємства. З'ясовано особливості впровадження системи управління навколишнім середовищем згідно з ДСТУ ISO 14 000 для окремих промислових підприємств, а також здійснення аудиту та оцінки ефективності даної системи. Розглянуто теоретичні аспекти можливості та доцільності поєднання результатів фінансового аналізу проекту з оцінкою його впливу на навколишнє середовище. Обгрунтовано рекомендації щодо удосконалення процедури оцінки впливу проекту щодо організації природоохоронної діяльності на навколишнє середовище в Україні на прикладі Пасичнянського нафтогазового родовища в Івано-Франківській області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-28 +
Шифр НБУВ: РА344022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
11.

Максимик В.Я. 
Вдосконалення процесу зневоднення та знесолення нафтових емульсій неіоногенним деемульгатором: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.07 / В.Я. Максимик ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

Розвинуто засади технології зневоднення та знесолення нафт, які видобуваються та переробляються в Україні. Досліджено природні стабілізатори емульсій нафт Долинського та Гнідинцівського родовищ, а також нафт, які переробляються на АТ "Укртатнафта", вивчено основні фактори агрегативної та седиментаційної стійкості емульсій цих нафт. Розроблено новий нео іногенний деемульгатор на основі оксидів етилену та пропілену, вивчено його фізико-хімічні та експлуатаційні властивості. Визначено оптимальні умови використання розробленого деемульгатора та запропоновано технологічну схему електрознесолення нафт під час руйнування нафтових емульсій з різними типами стабілізаторів у процесі підготовки нафт на промислах та нафтопереробних заводах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.082
Шифр НБУВ: РА320987

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
12.

Харитонов М.Б. 
Вдосконалення технології розробки багатопластових родовищ з нерівноміцними колекторами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.06 / М.Б. Харитонов ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2007. — 18 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано новий метод розв'язання науково-практичної задачі, а саме: інтенсифікації видобутку газу з багатопластового газового родовища з нерівноміцними колекторами. Обгрунтовано можливість використання стійких (тортонських) газоносних відкладів для видобутку газу з нестійких (майкопських) газоносних відкладів способом внутрішньосвердловинного перепуску газу через перепускні свердловини з нестійкого у стійкий колектор та відбору всього газу родовища через стійкий колектор, використовуючи експлуатаційні, зокрема горизонтальні, свердловини з технологічної платформи. Розроблено математичну модель перепуску газу через перепускні свердловини з нестійких колекторів у стійкі та відбору газу через експлуатаційні свердловини, пробурені у стійкому колекторі. Розроблено методику досліджень процесу перепуску газу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.44 +
Шифр НБУВ: РА351727

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
13.

Пирін С.М. 
Вдосконалення технології розробки потужних пластів кам'яної солі в умовах ДВО "Артемсіль": Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / С.М. Пирін ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2007. — 23 с. — укp.

Вдосконалено й апробовано камерну систему розробки потужних пластів кам'яної солі для умов Артемівського родовища, яка відмінна від існуючої поділом блоку, що виймається, на яруси, в яких видобуток здійснюється проведенням камер малого перетину за допомогою комбайнової технології. Вперше теоретично розраховано й експериментально підтверджено безпечні розміри міжкамерних і міжярусних ціликів у соляному блоці, що відробляється, які забезпечують стійкість конструктивних елементів системи розробки. Розроблено й апробовано за промислових умов потокову технологію машинної виїмки солі в камерах, яка забезпечує безперервну доставку відбитої солі до скіпового ствола і вирівнювання нерівномірних вантажотранспортних потоків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И345.201-5 +
Шифр НБУВ: РА351093

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
14.

Задвернюк Г.П. 
Взаємодія шаруватих силікатів з поліакриламідами і неполярними вуглеводнями (на прикладі глин Черкаського родовища): автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.20 / Г.П. Задвернюк ; Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П.Семененка НАН України. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано природу взаємодії шаруватих силікатів з поліакриламідами (ПАА) та неполярними вуглеводнями та нове вирішення проблеми підвищення гідросорбційних бетонітових глин Черкаського родовища. Запропоновано їх модифікацію за допомогою ПАА або неполярних вуглеводнів, що дозволяє використовувати модифіковані ПАА бентоніти для створення гідроізоляційних бар'єрів, а природні шаруваті силікати - для руйнації плівок нафтопродуктів на поверхні води. Встановлено, що кількість вуглеводнів, поглинених шаруватими силікатами за присутності води, зростає зі збільшенням розміру кристалів. Відзначено, що стосовно якості та ціни для руйнації плівок нафтопродуктів на поверхні води доцільно використовувати глини Черкаського родовища. Вперше виявлено, що поглинання вуглеводнів шаруватими силікатами призводить до підвищення їх водопоглинання та набухання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д334 +
Шифр НБУВ: РА366592

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
15.

Гринюк Т.Ю. 
Визначення закономірностей розкриття базальтів Волині, що містять самородну мідь, у процесі передпромислової підготовки родовища до комплексної переробки: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.09 / Т.Ю. Гринюк ; Ін-т геотехн. механіки ім. М.С.Полякова НАН України. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено методи підготовки базальтової сировини до вилучення саморідної міді та досліджено проблему комплексної переробки вміщувальних порід для їх подальшого раціонального використання на підставі аналізу структури, кількісного оцінювання вмісту й установлених закономірностей руйнування, класифікації та вилучення. Встановлено закономірності розподілу корисних компонентів в основних породах, що складають базальтовий масив. Досліджено закономірність тріщиноутворення в його масиві, особливості руйнування на дробильному устаткуванні та класифікації за крупністю з урахуванням процентного складу компонентів у кожному класі. Визначено параболічну залежність зростання тріщиноутворення у вибої за висотою уступу та відповідно величини у масиві, що є важливим для складання паспорту буропідривних робіт. Розглянуто та встановлено закономірності розподілу саморідної міді в різних класах крупності вміщувальних порід. З використанням методу спектрального аналізу визначено мінералогічний склад порід. Показано промислово доцільний вміст саморідної міді в базальті (0,43 %), у туфі (0,7 %) і лавобрекчії (1,74 до 5,0 %). За методом магнітної сепарації встановлено високу магнітну сприйнятливість складових базальтового масиву Рафалівського кар'єру. За цього базальт містить 55 %, лавобрекчія - 33 %, туф - 54 % магнітно-сприйнятливого продукту. Одержані результати свідчать про доцільність використання комплексної технології переробки базальтів. Відзначено, що базальт видобувають для одержання будівельного щебеню. З використанням моделі тріщинуватості уступу кар'єру розроблено методику прогнозування окремостей у вибої для Рафалівського базальтового кар'єру. Методику впроваджено для коригування паспорту буропідривних робіт. Розроблено методику визначення тріщиноутворення у трьох базальтових кар'єрах Рівненщини. Очікуваний економічний ефект від впровадження результатів роботи становить 297 тис. грн на рік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452(45УКР3-4ВОЛ)211-42 + И342.1 +
Шифр НБУВ: РА363572

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
16.

Ковальчук Т.М. 
Визначення режиму гірничих робіт в кар'єрі при зміненні бортового вмісту заліза в руді: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.03 / Т.М. Ковальчук ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання планування режиму гірничих робіт і параметрів системи розробки в кар'єрі у разі зміни величини бортового вмісту заліза в руді. Встановлено основні взаємозв'язки геолого-технологічних показників видобутку та переробки руд на комбінатах Кривбасу. Визначено характер і ступінь впливу величини бортового вмісту на поточні обсяги видобутку, розкриву і переробки руд, наведено економічну оцінку цього впливу. Доведено, що режим гірничих робіт в кар'єрі залежить від величини бортового вмісту заліза в руді та впливає на її оптимальне значення. На основі даних закономірностей досліджено режим гірничих робіт на окремих ділянках кар'єра та розроблено методику визначення оптимального співвідношення обсягів видобутку якісних різновидів руд. Зазначено, що навіть у разі збільшення бортового вмісту експлуатаційний коефіцієнт розкриву в певні періоди розробки родовища може зменшуватися. Запропоновано визначати основні параметри системи розробки з урахуванням наслідків зміни бортового вмісту, що дозволяє зіставляти варіанти режиму за якістю товарної продукції ще на стадії планування. Розроблено методику корегування границь діючих кар'єрів у разі змінення кондицій до якості корисної копалини з урахуванням впливу цього корегування на режим гірничих робіт. Концептуально викладено результати досліджень щодо визначення продуктивності групи кар'єрів у складі одного комбінату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И332.302 +
Шифр НБУВ: РА327298

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
17.

Аблаєва Л.А. 
Використання бентонітових глин Кудринського родовища для охорони навколишнього середовища: Автореф. дис. канд. геол. наук: 04.00.19 / Л.А. Аблаєва ; НАН України. Ін-т геохімії навколиш. середовища. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Вивчено мінеральний склад бентонітових глин Кудринського родовища, екологічної обстановки деяких районів Криму. Розроблено технології санірування територій, забруднених токсичними важкими металами. Досліджено питання очищення стічних вод на міських каналізаційних очисних спорудах та економічної ефективності розробки Кудринського родовища в цілому. Комплексно проаналізовано особливості бентонітових глин з кар'єру ТОВ "Бентокрим" та проведено їх порівняльну оцінку з глинами Кудринського родовища. Розглянуто питання мінералогії, фізико-хімічних властивостей, склад і генезис Кудринського родовища бентонітових глин. Запропоновано та впроваджено рекомендації щодо використання бентонітових глин Кудринського родовища для охорони навколишнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452.51(45УКР7-6КРИ) + Д59(45УКР7-6КРИ)452
Шифр НБУВ: РА321223

Рубрики:

      
18.

Фархад Паранд Немат 
Використання інструментів міжнародного маркетингу в економічному співробітництві Ірану і України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Фархад Паранд Немат ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості застосування інструментів міжнародного маркетингу економічними суб'єктами з різних економічних систем, зокрема Ірану та України. Визначено, що загальноприйняті інструменти міжнародного маркетингу, які використовуються господарчими суб'єктами країн з ринковою економікою, повинні бути адаптовані відповідно до потреб та умов функціонування економічних суб'єктів даних країн. На підставі аналізу ринку природного каменю (травертину) доведено необхідність такої адаптації. Проаналізовано перспективні можливості економічної співпраці двох країн. Запропоновано систему показників, яка дозволить оцінити ефективність використання інструментів міжнародного маркетингу економічними суб'єктами Ірану та України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80-211.1 + У9(5ІРН)80-211.1 +
Шифр НБУВ: РА345754

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Шандра Г.В. 
Використання радонових напівванн в комплексному відновлювальному лікуванні хворих на ішемічну хворобу серця похилого віку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Г.В. Шандра ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2008. — 21 с. — укp.

Клініко-патогенетично обгрунтувано доцільність застосування радонових напівванн у лікуванні хворих з ішемічною хворобою серця (ІХС) похилого віку та супровідною патологією (артеріальною гіпертензією, цукровим діабетом, деформуючим остеоартрозом). На підставі вивчення 860-ти історій хвороби виявлено, що 20,0 % хворих на ІХС, які перебували на лікуванні у Знам'янській бальнеологічній лікарні, є особами похилого віку з наявністю супровідної патології у вигляді артеріальної гіпертензії, деформуючого остеоартрозу, цукрового діабету. Одержано нові дані про можливість і доцільність застосування радонотерапії для лікування хворих на ІХС похилого віку. Виявлено позитивний вплив радонових напівванн на клінічний пребіг ІХС у пацієнтів даної категорії, а також функціональний стан електричної активності міокарда, центральної та мозкової гемодинаміки, процеси терморегуляції. Виявлено імовірне зниження підвищеного артеріального тиску у хворих з поєднаною артеріальною гіпертензією, а також поліпшення вуглеводного та ліпідного обміну в осіб з супровідним цукровим діабетом II типу, зменшення проявів запалення та деформуючого остеоартрозу. Доведено, що застосування радонових вод Знам'янського родовища у вигляді напівванн підвищує ефективність лікування хворих на ІХС, зокрема, з наявністю супровідної патології, запобігає ускладненням медикаментозної терапії та прогресуванню захворювань у похилому віці, покращує їх фізичну працездатність та якість життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-544.3 +
Шифр НБУВ: РА358718

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
20.

Мельниченко Н.П. 
Властивості і технологія бетону на модифікованому залізом цементі в умовах зимового бетонування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Н.П. Мельниченко ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2005. — 18 с. — укp.

Встановлено доцільність модифікації портландцементу комплексною добавкою, яка являє собою систему залізовмісна мінеральна речовина - олеат натрію - силікат натрію для одержання бетонів, які мають високу міцність під час стискування, зчеплення з бетоном будівельних конструкцій та спроможність тужавіти й набирати міцність за умов дії низьких позитивних та знакозмінних температур. Наведено результати досліджень впливу комплексної добавки на властивості бетонів, що твердіють, і параметри інтенсивності його твердіння. Введення до складу портландцементу комплексної добавки призводить до підвищення пластичної міцності цементного тіста і каменю, а також до зниження їх деформативності за умов дії знакозмінних температур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.92 +
Шифр НБУВ: РА339173

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського