Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (12)Наукова електронна бібліотека (22)Реферативна база даних (819)Книжкові видання та компакт-диски (48)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>K=РЕЗЕРВН$<.>+<.>K=КОПІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 96
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Костенко А.В. 
Адаптаційно-резервні можливості здорових дітей молодшого шкільного віку та метаболічна корекція їх порушень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / А.В. Костенко ; Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2008. — 22 с. — укp.

У здорових дітей молодшого шкільного віку визначено різний рівень адаптаційних можливостей організму, фізичної працездатності та фізичної підготовки, які певною мірою характеризують стан здоров'я дітей за сучасних умов. Визначено найбільш інформативні показники (супероксиддисмутазу, малоновий діальдегід, індекс використання кисню на вільнорадикальне окиснення, функціональний показник вільнорадикального окиснення), на підставі яких можна визначати особливості перебігу адаптаційних процесів і ефективність метаболічної корекції, спрямованої на нормалізацію рівня вільнорадикального окиснення. Визначено зміни показників прооксидантно-антиоксидантного стану та мітохондріального окиснення в дітей, які характеризують формування певних метаболічних типів, що відображають рівень неспецифічної резистентності, а саме: стабільний, компенсований, субкомпенсований. Доведено, що синглетно-киснева терапія як метод метаболічної корекції з вираженою антиоксидантною та енерготропною дією може ефективно використовуватись як метод для підвищення адаптаційних можливостей організму у дитячому віці у здорових людей з метою оздоровлення та профілактики, а також у комплексному лікуванні певних захворювань як допоміжний засіб, що посилює ефективність основного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-3 +
Шифр НБУВ: РА356225

Рубрики:

      
2.

Кокалко М.М. 
Анестезіологічне забезпечення трансуретральних резекцій передміхурової залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / М.М. Кокалко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено програму анестезіологічного забезпечення трансуретральних резекцій (ТУР) передміхурової залози (ПЗ), що знижує розвиток ТУР-синдрому, визначено її ефективність. Розглянуто зміни центральної та переферичної гемодинаміки під час ТУРПЗ. Досліджено вплив трансуретральних резекцій передміхурової залози на функціональний стан нирок та систему гемостазу. Доведено, що інтраопераційна інфузія гіпертонічного розчину натрію хлориду знижує небезпеку виникнення ТУР-синдрому. За результатами дослідження доопераційного періоду функціонального стану нирок (за кліренсом натрію) виявлено пацієнтів зі зниженими резервними можливостями волюморегулювальної системи, визначено групу ризику за можливим розвитком ТУР-синдрому. Запропоновано патогенетично обгрунтований спосіб корекції порушень гемодинаміки та водно-електролітного обміну у ході проведення ТУРПЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.42
Шифр НБУВ: РА317886 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Драган Н.В. 
Біоекологічні особливості видів роду сосна (Pinus L.) в урбанізованому середовищі Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Н.В. Драган ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2003. — 24 с. — укp.

Оцінено життєвий стан, межі довговічності, адаптивні морфогенетичні реакції сосни P. sylvestris, P. strobus, P. nigra на умови в міському середовищі. Визначено сприятливість міських екотопів для зростання сосни. На рівні асиміляційної та генеративної підсистем вивчено морфометричні та морфологічні показники, тривалість життя хвої, охвоєність пагонів та дефоліацію, кількість і якість насіння, виживання насіннєвих зачатків та ембріонів, схожість і якість пилку. У радіаційно забруднених екотопах вивчено порушення органо- та гістогенезу, описано характерні порушення розвитку вегетативних пагонів, виявлено та описано 8 резервних шляхів брунькоутворення. Вивчено порушення внутрішньої організації хвої. Запропоновано для біоіндикаційних досліджень більше десяти параметрів, які охоплюють різні рівні біологічної організації P. sylvestris від клітинного до організменного. Досліджено вплив біотичних факторів на життєдіяльність видів роду Pinus L. за міських умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-2(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА327170

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Терещенко В.С. 
Бухгалтерський облік забезпечень майбутніх витрат і платежів: теорія та методика: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / В.С. Терещенко ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено науково обгрунтовані рекомендації щодо вдосконалення теорії та методики бухгалтерського обліку забезпечення майбутніх витрат і платежів. З метою усунення двоїстості підходів під час визначення місця забезпечень у системі джерел фінансування діяльності підприємства з урахуванням їх резервної природи уточнено економічну суть поняття "забезпечення майбутніх витрат і платежів". Як складову системи забезпечень запропоновано забезпечення майбутніх витрат на охорону навколишнього середовища, на ремонт власних основних засобів, що сприятиме рівномірному відображенню витрат, на проведення природоохоронних і ремонтних заходів у обліку. Удосконалено методику бухгалтерського обліку забезпечень майбутніх витрат і платежів, а саме: умови їх створення, механізм нарахування та порядок відображення на бухгалтерських рахунках. Запропоновано структуру фінансової звітності щодо забезпечень, яка враховує їх резервну природу і належність до джерел власних коштів, дозволяє здійснювати комплексний аналіз резервів підприємства й одержувати інформацію про очікувані періоди використання. Розроблені теоретичні положення та рекомендації використано під час розробки проекту Положень (стандартів) бухгалтерського обліку "Резерви", впровадження якого створить єдину методологічну базу обліку всіх резервів підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.1-148.6 в +
Шифр НБУВ: РА335246

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Колос Н.М. 
Бухгалтерський облік у реалізації прав власників в сільському господарстві: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Н.М. Колос ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні аспекти обліку та контролю відносин власності на підприємствах сільського господарства. Розглянуто тенденції та перспективи розвитку сільськогосподарського виробництва, показано вплив особливостей його організації на побудову системи обліку та контролю відносин власності. Проаналізовано сучасні тенденції розвитку відносин власності й обгрунтовано необхідність і напрями їх врахування в бухгалтерському обліку сільськогосподарських підприємств. Досліджено актуальні питання удосконалення обліку орендних відносин майнових паїв з метою забезпечення захисту інтересів власників. Розроблено рекомендації щодо удосконалення методики відображення в обліку розподілу фінансових результатів для сільськогосподарських підприємств, що грунтуються на оптимізації дивідендної політики та формуванні резервної системи. Значну увагу приділено інформаційному забезпеченню реалізації такого права власників в сільському господарстві як право на захист. Досліджено методологічні аспекти та запропоновано модель бухгалтерського контролю в сільськогосподарському виробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.0 +
Шифр НБУВ: РА354351

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Дячек С.М. 
Відображення в бухгалтерському обліку та аналіз резервів молокопереробних підприємств АПК: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / С.М. Дячек ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні питання бухгалтерського обліку й проананалізовано резерви молокопереробних підприємств АПК за сучасних умов господарювання. Вивчено процес бухгалтерського відображення та проведено аналіз резервування коштів господарюючих суб'єктів АПК, виявлено напрями його вдосконалення. Досліджено резерви як об'єкт обліку. Удосконалено їх класифікацію та виділено резерви, що створюються з метою страхування господарських ризиків та забезпечення аналітичності інформації для керівництва підприємства. Розкрито сучасний стан обліку резервів і розроблено пропозиції щодо вдосконалення методики обліку резервного капіталу та резерву сумнівних боргів. Визначено особливості розкриття інформації про резерви у фінансовій звітності й обгрунтовано напрями її вдосконалення. Запропоновано напрями комп'ютеризації обліку операцій з формування та використання резервів. Розроблено методику аналізу фінансових резервів суб'єктів господарювання й удосконалено методику аналізу фінансового стану підприємств з урахуванням резервів з метою визначення рівня резервного захисту підприємств і типу області його фінансової стійкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.135.3-145.711 + У053.9(4УКР)306.751.353.1-571 +
Шифр НБУВ: РА358247

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Луценко Н.С. 
Гормонально-метаболічні порушення при первинній відкритокутовій глаукомі та патогенетичне обгрунтування їх корекції в комплексному лікуванні: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.18 / Н.С. Луценко ; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2008. — 36 с. — укp.

Вивчено гормонально-метаболічні особливості організму та їх роль у патогенезі первинної відкритокутової глаукоми (ПВКГ). Розроблено нові напрямки у патогенетично орієнтованому лікуванні хворих. Установлено, що за глаукоми наявний виражений дефіцит естрадіолу, який ініціює розвиток прискореної інволюції, формування ендокринної, вегетативної, ліпідної та морфологічної дисфункції та є чинником ризику розвитку та прогресування глаукоми. Важливим показником стану інволютивних процесів у організмі хворих на ПВКГ є коефіцієнт рецепції щитовидної залози, який вірогідно збільшується зі старінням, прогресом глаукоми та у разі гіповолемічного типу захворювання. У хворих на ПВКГ відбувається зниження рівня адаптації до стресу, значне зниження резервних можливостей симпато-адреналової системи, наявний ліпідний дистрес синдром, формується особливий психосоматичний стан. Розроблено математичну модель прогнозування ризику розвитку глаукомного процесу, концептуальну схему метаболічного патогенезу ПВКГ. Обгрунтовано необхідність корекції виявлених порушень. Запропоновано використовувати селективні модулятори естрогенових рецепторів та препарату "Кріоцелл" за умов комплексного лікування хворих на ПВКГ, що сприяє стабілізації та покращанню зорових функцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.91-5 +
Шифр НБУВ: РА355931

Рубрики:

      
8.

Квятковська Л. А. 
Економічна оцінка виробничого потенціалу машинобудівного підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Л. А. Квятковська ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Виробничий потенціал запропоновано визначати як спроможність господарюючого суб'єкта за умов прогресивності управлінського механізму та впровадження найновіших досягнень науково-технічного прогресу, економіки знань, використовувати сукупність наявних і резервних ресурсів для виробництва максимально можливого обсягу конкурентоспроможної продукції, досягнення стійкого положення на ринку та вирішення задач стратегічного розвитку. На базі комплексного підходу запропоновано методичні положення економічної оцінки виробничого потенціалу машинобудівних підприємств у перспективах збалансованої системи показників з метою визначення можливостей реалізації обраної стратегії розвитку на підприємствах машинобудівної галузі. Пропонований методичний підхід визначення економічної оцінки виробничого потенціалу підприємства включає такі основні елементи: оцінку раціональності поєднання складових виробничого потенціалу, визначення рівня якості виробничого потенціалу, оцінку рівня використання виробничого потенціалу, кількісну оцінку виробничого потенціалу машинобудівного підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-571
Шифр НБУВ: РА379275 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Мельник П.Г. 
Етіопатогенетичний зв'язок патології органів розмноження корів і телиць з мікроелементозами та гіповітамінозами групи В (методи лікування і профілактики): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / П.Г. Мельник ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено етіологічну та патогенетичну роль міероелементозів (I, Zn, Se) та гіповітамінозів групи В у розвитку патології органів розмноження корів і телиць в окремих регіонах Буковини (гірському, передгір'ї та лісостеповому). Встановлено, що мікроелементози та гіповітамінози групи В проявляються у 35 - 45 % неплідних корів. Залежно від регіону, перебіг отелення проходить з ускладненнями у 14,9 - 37 % корів, у 6,9 - 14,9 % таких тварин відмічено затримання посліду. У післяродовий період субінволюцію матки виявляли у 26,9 - 31,3 %, ендометрити - у 7,8 - 17,9 % корів. У корів і телиць, що утримувались у гірській зоні, атонію матки спостережено у 39,7 %, у лісостеповій - у 24,6 %, а гіпотрофію яєчників та ПЖТ у гірській зоні - у 30 %, у лісостеповій - у 13 %. Клінічно у тварин гірської та передгірної зон (21,4 - 43,8 %) виявлено анафродизію, а серед тварин лісостепової зони - циклічний перегул від 3-х до 5-ти і більше разів відмічено в 70 % неплідних тварин. Вивчено можливість та доведено терапевтичну доцільність застосування ін'єкцій вітамінів групи В і мікроелементів йоду з цинком у ліпосомній емульсії, бо такі ін'єкції посилюють функції щитовидної залози, гіпофізу, наднирників. За даних умов в крові зростає вміст білка, каротину, резервної лужності та зменшується вміст кетонових тіл, що позитивно впливає на патогенез функціональних і морфологічних змін у статевих органах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.42-911-7 + П872.43-911-7 + П872.62-911-7
Шифр НБУВ: РА318049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Прокопець В.І. 
Ефективність переробки інформації в умовах активної діяльності як індикатор резервних можливостей організму людини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / В.І. Прокопець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Одержано дані про зв'язки свідомого регулювання функціонального стану (ФС) організму людини у процесі переробки інформації з характеристиками, що ймовірно змінюються, з рівнем здоров'я. Встановлено можливість використання показників ефективності переробки інформації людиною як раннього прогностичного тесту розвитку напруження. Виявлено характер змін фізіологічного та психічного напруження людини залежно від стану здоров'я та інформаційних навантажень. Визначено критерій ефективності переробки інформації для здорових людей молодого віку (17 - 28 років) та його орієнтовані нормативи. Доведено можливість застосування інформаційних навантажень, параметри яких відстежують резервні можливості людини для визначення її ФС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*718 +
Шифр НБУВ: РА322173

Рубрики:

      
11.

Проценко Г.О. 
Інтенсивна терапія ревматичних захворювань з аутоімунним та імунокомплексним механізмом розвитку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / Г.О. Проценко ; Укр. НДІ кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Проведені дослідження присвячені розробленню нових критеріїв відбору хворих на системні захворювання сполучної тканини (СЗСТ) для інтенсивної терапії методом плазмаферезу з глюкокортикостероїдами та комбінації пульс-терапії з плазмаферезом з урахуванням вихідного імунного статусу (клітинної та гуморальної ланки). Встановлено, що високі показники ЦІК, ІgG, пригнічення супресорної активності Т-лімфоцитів, низькі резервні можливості нейтрофільних гранулоцитів в НСТ-тесті можуть бути додатковими критеріями для призначення екстракорпорального лікування. Розроблено клініко-лабораторні та імунологічні критерії ефективності плазмаферезу та пульс-терапії з плазмаферезом у хворих на СЗСТ._

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.1-5

Рубрики:

      
12.

Меженкова М.О. 
Математична модель електростанції для аналізу перехідних процесів і оцінки поведінки пристроїв релейного захисту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / М.О. Меженкова ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2002. — 19 с.: рис. — (). — укp.

Запропоновано математичну модель електростанції (ЕС), яка базується на повних диференціальних рівняннях елементів і дозволяє одержувати миттєві значення величин. Наведено методику та проведено розрахунок параметрів схем заміщення турбогенераторів з обмеженою кількістю демпферних контурів ротора. Виконано розрахунки симетричних і несиметричних коротких замикань (КЗ) для схем Вуглегірської та Зуївської ТЕС. Визначено межі динамічної стійкості генераторів даних ЕС за різних рівнів частоти в енергосистемі. Виявлено, що за тривалих КЗ певної відстані типовий струмовий захист від зовнішніх симетричних КЗ із блокуванням мінімальної напруги виявляється непрацездатним для генераторів з системами самозбудження. Встановлено, що коли КЗ на відхідних від шин ЕС приєднаннях вимикаються з великими витримками часу, генератори переходять в асинхронний режим роботи, що не враховується у разі вибору установок їх резервних захистів. Запропоновано шляхи удосконалення даних захистів. Розроблено методику подання у перехідних режимах миттєвих значень несинусоїдальних фазних струмів у вигляді аперіодичної складової, а також складових прямої, зворотної та нульової послідовностей. Адекватність математичної моделі підтверджено задовільним збігом результатів моделювання з реальними осцилограмами, зафіксованими під час КЗ на Вуглегірській ТЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З277-016 с116
Шифр НБУВ: РА319753 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Коваль О.П. 
Менеджмент діяльності банку на фондовому ринку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / О.П. Коваль ; Європ. ун-т фінансів, інформ. систем, менеджменту і бізнесу. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Розкрито та узагальнено цілі та задачі менеджменту діяльності банку на фондовому ринку як складової частини загальнобанківського менеджменту. Проаналізовано та систематизовано склад і структуру операцій з цінними паперами на фондовому ринку, обгрунтовано теоретико-методологічні напрями їх здійснення. З'ясовано тенденції розвитку фондового ринку України на етапі становлення, проаналізовано особливості діяльності банку як суб'єкта підприємництва та наведено методичні засади побудови оптимальної структури банку. Розроблено класифікацію ризиків, що супроводжують діяльність банку, наведено алгоритм визначення параметрів інвестиційного портфеля банку для реалізації ризик-менеджменту. Розроблено методику визначення якісних характеристик цінних паперів та оптимізації резервних вимог щодо відшкодування можливих збитків від операцій з цінними паперами для цілей ризик-менеджменту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)262.10-212.1 + У9(4Укр)262.29
Шифр НБУВ: РА316920 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Поляков Г.О. 
Методи ущільнення даних без втрат інформації з використанням конкуруючих моделей інформаційного джерела: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Г.О. Поляков ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено нові методи ущільнення даних без втрат інформації, які відрізняються від існуючих підвищеною стискаючою здатністю та поліпшеною адаптивністю до змін статистичних характеристик вхідних даних. Запропоновано обчислювальні схеми та алгоритми для порівняльного оцінювання стискаючої здатності схем ущільнення. Розроблено архіватор, з використанням якого реалізовано систему резервного копіювання інформації, впроваджену для резервування даних інформаційного комплексу збору та обробки технологічної інформації у галузі енергетики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.6-013.44
Шифр НБУВ: РА326851

Рубрики:

      
15.

Журавка Ф.О. 
Механізм реалізації валютної політики в Україні: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.08 / Ф.О. Журавка ; Держ. вищ. навч. закл. "Укр. акад. банк. справи Нац. банку України". — Суми, 2009. — 28 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічне забезпечення та практичні рекомендації щодо удосконалення механізму реалізації валютної політики в Україні. Розкрито економічну сутність категорії "валютна політика". Обгрунтовано структуру механізму реалізації валютної політики. Удосконалено методологічні засади регулювання режиму обмінного курсу шляхом систематизації основних теоретичних підходів щодо дослідження валютно-курсових режимів. Визначено оптимальний варіант валютно-курсового режиму. Здійснено періодизацію стадій розвитку валютно-курсової політики в Україні та визначено її пріоритетні завдання на сучасному етапі. Запропоновано стратегію переходу до волатильної системи валютного курсоутворення в Україні з метою запровадження монетарного режиму таргетування інфляції. Проаналізовано основні методологічні підходи щодо оцінювання впливу валютно-курсової політики Національного банку України на конкурентоспроможність вітчизняної економіки. На підставі дослідження зарубіжного досвіду визначено релевантні фактори вибору резервної валюти для формування й управління золотовалютними резервами Національного банку України. З метою запровадження системи хеджування валютно-курсових ризиків обгрунтовано необхідність використання суб'єктами валютного ринку України похідних фінансових інструментів (деривативів). Визначено ступінь впливу інструментів валютної політики Національного банку України на динаміку обмінного курсу гривні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6-18 +
Шифр НБУВ: РА367312

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Онищенко Б.О. 
Мінорантні методи глобальної стохастичної оптимізації: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.01 / Б.О. Онищенко ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2006. — 19 с. — укp.

У науковий обіг введено нове поняття стохастичної міноранти як джерела глобальної інформації про неопуклу задачу стохастичного програмування та як глобальний аналог похідної за напрямками та інших локальних апроксимацій негладких функцій. Удосконалено числення стохастичних мінорант для функцій мінімуму та максимуму, а також математичного очікування та ймовірності, що є узагальненням числення стохастичних градієнтів в опуклому стохастичному програмуванні. Побудовано міноранти для функцій математичного очікування з мірою, що залежить від детермінованих змінних. Сформульовано нові мінорантні оцінки оптимальних значень задач стохастичного програмування на підставі стохастичних мінорант цільової функції, що узагальнюють Ліпшіцеві оцінки й оцінки за методом переставної релаксації. Обгрунтовано стохастичні аналоги методів Піявського та гілок і меж для розв'язання задач стохастичної глобальної оптимізації. Розроблено методику оптимізації надійності (середнього часу існування) стохастичної мережі за обмеження на вартість резервних елементів. Запропоновано методику оптимального розміщення сервісних центрів за умов випадково розподіленого попиту на послуги на основі розв'язання відповідних неопуклих задач стохастичного програмування за допомогою мінорантних методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.114,0 +
Шифр НБУВ: РА342592

Рубрики:

      
17.

Румянцев М.В. 
Моделі промислової логістики в системі контролінгу підприємства: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.03.02 / М.В. Румянцев ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 35 с. — укp.

Запропновано нові методи підвищення ефективності управління складними економічними системами за умов нестабільності (випадковості) попиту на продукцію, що випускається підприємствами України шляхом використання принципів і методів теорії логістики та контролінгу. Розроблено моделі, що дозволяють збільшувати конкурентоспроможність продукції, що випускається, за рахунок зниження виробничих витрат і збільшення прибутку як чинників забезпечення організаційно-економічної стійкості підприємства. Дані моделі створено на базі теорії керованих систем масового обслуговування з обмеженим ресурсом і переналагодженням. Зазначено, що використання розроблених моделей дозволяє визначати рівень гнучкості устаткування, оптимальні розміри запасу та моменти застосування резервних виробничих потужностей. Розроблено концепцію моделювання поведінки гнучких виробничо-логістичних систем. Визначено тип інформації про систему, яку необхідно використовувати для формування контролінгу на підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4уКР)301-210.301 +
Шифр НБУВ: РА334430

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Єфіменко Н.А. 
Моделі та алгоритми автоматизованого оперативного номенклатурно-календарного планування дискретних виробництв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Н.А. Єфіменко ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано моделі та алгоритми номенклатурно-календарного планування та поопераційного оперативного управління дискретним машинобудівним виробництвом за умов стратегічного планування та управління запасами матеріальних ресурсів за обсягами та часом їх використання. Розроблено концепцію організаційно-технологічного планування та управління дискретним виробництвом. Створено узагальнену графову модель узгоджених поопераційно та топологічну модель узгоджених за часом системи технологічних циклів з виконання виробничої програми моделі планування та управління резервними запасами матеріальних ресурсів за умов паралельного ведення основного та оновленого виробництва та за умов випадкового попиту на реалізацію готової продукції. Запропоновано евристичні алгоритми розв'язання задачі мінімізації витрат на реалізацію календарного плану за такими критеріями: максимального завантаження обладнання та заборони випередження та запізнення відносно директивних термінів виконання плану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851-230.3 +
Шифр НБУВ: РА331585

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Єфремова Г.В. 
Моделі та методи моніторингу і управління ризиками при виконанні проекту: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / Г.В. Єфремова ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено моделі та методи моніторингу й управління проектними ризиками, застосування яких дозволяє проводити контроль зміни рівня ризиків проекту під час його виконання та планувати заходи щодо зниження негативного впливу можливих несприятливих подій. Розроблено моделі виконання робіт проекту й управління проектними ризиками. Запропоновано методи визначення рівня проектних ризиків і формування резервного фонду коштів самострахування ризиків проектів. Розроблені моделі та методи дозволяють знизити вплив несприятливих подій на тривалість, вартість і якість виконання проекту за рахунок удосконалення процесів моніторингу й управління проектними ризиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-99-21 +
Шифр НБУВ: РА355557

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Пришляк А.М. 
Морфофункціональні закономірності адаптаційних і дизадаптаційних змін серцевого м'яза при його токсичних ураженнях: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.01 / А.М. Пришляк ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2009. — 36 с. — укp.

Проведено комплексне морфологічне вивчення закономірностей адаптаційних і дизадаптаційних процесів у серцевому м'язі дослідних тварин у разі дії на їх організм хлориду кадмію та чотирихлористого вуглецю. Наведено теоретичне узагальнення відмінностей структурно-функціональних особливостей міокарда білих щурів залежно від їх чутливості до гіпоксії. Встановлено, що довготривала дія на організм тварин чотирихлористого вуглецю та хлориду кадмію призводить до виражених морфологічних змін міокарда на всіх рівнях його структурної організації. За цього виявлено суттєве збільшення мас частин серця, дилятацію їх камер, збільшення в них відносних об'ємів стромальних структур, уражених кардіоміоцитів ендотеліоцитів, зменшення резервних об'ємів шлуночків, секреторної активності кардіоміоцитів передсердь, капілярно-кардіоміоцитарних відношень, зниження пропускної здатності артерій, приносної та обмінної ланок мікрогемоциркуляторного русла, розширення його венозної частини, ендотеліальну дисфункцію та гіпоксію. З'ясовано, що за умов інтоксикації хлоридом кадмію більш виражені морфологічні зміни виникають у лівому шлуночку та лівому передсерді, а чотирихлористий вуглець більшою мірою уражає правий шлуночок і праве передсердя. У разі тривалого отруєння тварин дослідженими хімічними речовинами більш виражені структурні зміни у частинах серця домінують у білих щурів з низькою стійкістю до гіпоксії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.120 + Е60*732.12-641 +
Шифр НБУВ: РА363332

Рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського