Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (12)Наукова електронна бібліотека (37)Реферативна база даних (5555)Книжкові видання та компакт-диски (1053)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>K=РЕАЛІЗАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 914
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Каплун В.В. 
Автономні системи електроживлення сільськогосподарських споживачів з різнорідними джерелами електроенергії: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.03 / В.В. Каплун ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 37 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення надійності й ефективності автономного електроживлення сільськогосподарських споживачів. Розглянуто науково-технічні передумови побудови автономних систем електроживлення як комплексу автономних електрогенерувальних установок та технологічного обладнання у сільському господарстві. Установлено закономірності функціонування структурних організацій різнорідних джерел електроенергії та їх впливу на надійнісно-вартісні характеристики. Відзначено, що впровадження результатів досліджень забезпечує комплексне рорзв'язання задач надійного автономного електроживлення сільськогосподарських споживачів, зменшує енергетичні та ресурсні витрати. Розвинуто метод структурно-алгоритмічної оптимізації автономних систем електроживлення з традиційними та поновлюваними джерелами. Доведено, що реалізація автономних систем з заданими функціональними властивостями потребує комплексного оцінювання за показниками надійності та питомої собівартості електроенергії. З використанням результатів дослідження розв'язано прикладні задачі розрахунку показників надійності й ефективності автономних систем електроживлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П07,1 + З273 +
Шифр НБУВ: РА361057

Рубрики:

      
2.

Бандурка О.О. 
Адміністративно-правове регулювання міграційного процесу в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.О. Бандурка ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Розвинуто визначення міграційного процесу як правового явища та розкрито його зміст через властивості, ознаки, риси та якості носіїв міграційної правосвідомості - мігрантів. Виділено окремі категорії мігрантів. Вперше механізм адміністративно-правового регулювання даного процесу досліджено як динамічну категорію на засадах виокремлення наступних стадій зазначеного регулювання: формування та дія юридичних норм, виникнення, а також реалізація прав та обов'язків. Розглянуто типи адміністративно-правових відносин у сфері міграційного процесу, визначено їх особливості. Представлено класифікацію юридичних фактів за наступними ознаками: місця юридичного факту в механізмі адміністративно-правового регулювання, за вольовим принципом та наслідками. Докладно охарактеризовано зміст юридичних фактів. Залежно від ознаки певної стадії механізму даного регулювання визначено юридичні факти у сфері міграційного процесу та обгрунтовано існування послідовності юридичних фактів. Наведено систему суб'єктів адміністративно-правових відносин у сфері міграційного процесу та вивчено їх правовий статус. Запропоновано класифікацію та проаналізовано суб'єкти адміністративно-правового регулювання міграційних процесів за наступними ознаками: компетенцією, повноваженнями щодо надання відповідного статусу або прийняття рішень стосовно окремих категорій осіб. Висвітлено проблеми адміністративної відповідальності за порушення загальнообов'язкових правил у сфері міграційного процесу та обгрунтовано пропозицію з метою виділення в окрему главу КУпАП адміністративних проступків у сфері вищезгаданого процесу. Сформульовано широке коло пропозицій з метою удосконалення системи чинного законодавства, приведення його у відповідність міжнародним нормам і стандартам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)345 + Х819(4УКР)112.033.1 + Х911.14(4УКР)
Шифр НБУВ: РА320446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Костюкевич О. К. 
Адміністративно-правове регулювання реалізації права громадян на звернення: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. К. Костюкевич ; Міжрегіонал. акад. упр. персоналом. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Проаналізовано види звернень громадян, їх форму та зміст. Розглянуто шляхи вдосконалення правового регулювання розгляду звернень громадян неюрисдикційного характеру, реалізація права на звернення в сфері адміністративної юрисдикції. Досліджено гарантії забезпечення права громадян на звернення, напрямки підвищення їх дієвості й ефективності. Розглянуто питання дебюрократизації як важливого чинника належної реалізації права громадян на звернення. Наведено пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання реалізації права громадян на звернення, оптимізації правого статусу суб'єктів відповідних правовідносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)071
Шифр НБУВ: РА383278 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Бедрак Н.О. 
Адміністративно-правове регулювання туристичною галуззю: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Н.О. Бедрак ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Акцентовано увагу на особливостях механізму правового регулювання, завдяки якому забезпечується реалізація туристичного режиму. Зазначено, що засоби правового регулювання даного механізму утворюють дві групи, а саме: до першої належать адміністративно-правові засоби дозвільного характеру, до другої - адміністративно-правові засоби впливового характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)135 + Ч518.14(4УКР) в2:Х
Шифр НБУВ: РА372047 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Мінка Т. П. 
Адміністративно-правові режими та їх забезпечення органами внутрішніх справ: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / Т. П. Мінка ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2011. — 36 с. — укp.

Розроблено концепцію правового режиму адміністративного права, на підставі якої визначено зміст адміністративно-правових режимів з наступним обгрунтуванням теоретичних положень та практичних рекомендацій для вдосконалення діяльності органів внутрішніх справ щодо їх забезпечення. Обгрунтовано, що правовий режим адміністративного права - це правова форма функціонування відносин, що складають предмет адміністративного права і які забезпечуються комплексом правових способів, типів і методів адміністративно-правового регулювання, що створюють відповідний рівень динаміки цих відносин і визначають мету адміністративно-правового регулювання. Доведено, що реалізація публічних інтересів в адміністративно-політичній сфері здійснюється за допомогою системи адміністративно-правових режимів у галузі оборони, внутрішніх справ, зовнішніх справ та юстиції. Зроблено висновок, що органи внутрішніх справ у зовнішньому середовищі шляхом правозастосовної діяльності забезпечують адміністративно-правовий режим громадської безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01-9
Шифр НБУВ: РА380632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
6.

Корнієнко А.П. 
Аеродинамічна компоновка арочного крила з повітряним гвинтом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.01 / А.П. Корнієнко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати фізичного моделювання обтікання арочного крила з повітряним гвинтом в аеродинамічній трубі. На підставі результатів такого моделювання, проведеного з візуалізацією течії на поверхні арочного крила, підтверджено безвідривний характер обтікання комбінації "арочне крило - повітряний гвинт" до великих кутів атаки, що дозволило здійснити параметричні дослідження, з використанням методів обчислювальної аерогідродинаміки, які базуються на використанні моделі ідеальної рідини, а саме: методу дискретних вихорів, (ефективного для моделювання обтікання тонких несучих поверхонь з фіксованими лініями сходу вихрової пелени), панельного методу Моріно - для моделювання обтікання тілесних компоновок, у їх апробованих алгоритмічних реалізаціях методики розрахунку. Наведено результати параметричних досліджень стосовно оцінки впливу місця розташування повітряного гвинта в каналі арочного крила на аеродинамічні характеристики такого роду комбінації та з'ясовано наявність досить складної аеродинамічної інтерференції гвинта та несучої поверхні літального апарата. За цього одержано аеродинамічні якості комбінації та тягових характеристик даного гвинта, які мають чіткі екстремуми, наявність яких повинна враховуватися під час проектування літаків з арочним крилом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-042-011 + О553-011 +
Шифр НБУВ: РА349176

Рубрики:

      
7.

Крилова І. І. 
Акти прокурорського реагування: правовий статус та реалізація: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.10 / І. І. Крилова ; Акад. адвокатури України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено юридичну природу актів прокурорського реагування, їх правовий статус, особливості застосування, значення в механізмі правового регулювання та місця в системі актів органів державної влади. Розглянуто основні положення теорії юридичних актів, актів органів державної влади. Запропоновано поняття юридичних (правових) актів, актів органів державної влади, актів прокуратури й охарактеризовано їх особливості. Розглянуто питання нормативності, юридичної сили, форми, сфери дії кожного з видів актів прокуратури, висвітлено елементи їх юридичної природи. Розкрито питання актів прокурорського реагування та їх особливостей, наводиться визначення поняття актів прокурорського реагування та критерії класифікації. Зазначено, що місце прокуратури в державному механізмі повинно бути пов'язано із контрольною функцією влади та підтриманням державного обвинувачення в суді, що буде важливою гарантією публічного захисту передбачених законом прав та інтересів громадян або держави. Встановлено необхідність обмежити прокурорський нагляд до нагляду за дотриманням законів в оперативно-розшуковій діяльності, дізнанні, досудовому слідстві, під час виконання судових рішень у кримінальних справах, за застосування до громадянина заходів примусового характеру, які пов'язані з обмеженням особистої свободи громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)62-30
Шифр НБУВ: РА376169 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Москаленко Є.В. 
Алгоритми керування напівпровідниковими перетворювачами на основі швидкого симетричного перетворення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / Є.В. Москаленко ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Розроблено способи підвищення швидкодії систем з напівпровідниковими перетворювачами на базі побудови алгоритмів швидких симетричних перетворень. Запропоновано матричну форму запису базисних функцій СКІ-перетворення та розроблено методику побудови алгоритмів швидкого СКІ-перетворення на базі факторизації матриць. З використанням запропонованого способу факторизації матриць розроблено алгоритми швидкого СКІ-перетворення. За результатами аналізу різних апаратних і програмних способів реалізації алгоритмів доведено, що найбільш швидкодіючим і, водночас, дорогим способом є реалізація на спеціалізованих мікросхемах систолічних процесорів; найменшою швидкодією (близько 2 мс) та найбільш низькою вартістю характеризується спосіб реалізації алгоритмів на однокристальних процесорах; найбільш прийнятною є реалізація на цифрових сигнальних процесорах. Розроблені алгоритми швидких перетворень та методи їх реалізації використано в системах керування трифазним інвертором з компенсацією впливу несиметрії трифазної мережі та широтно-імпульсним перетворювачем фотоелектричної системи з робастним принципом керування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.54-05
Шифр НБУВ: РА312382 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Сбродова Г.О. 
Алгоритмічні аспекти методу скінченних елементів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.07 / Г.О. Сбродова ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 1998. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.13,022

Рубрики:

      
10.

Половцев О.В. 
Аналіз, економетричне моделювання та прийняття оптимальних рішень в умовах невизначеності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.В. Половцев ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 1999. — 17 с. — укp.

Здійснено теоретичне обгрунтування і практична реалізація вибору структури математичних моделей для описання деяких перехідних процесів в економіці, створені моделі процесів переходу від командно-адміністративних до ринкових виробничих відносин, приватизації та інфляції; поставлена та розв'язана оптимізаційна задача обчислення оптимальної траєкторії реалізації приватизаційного процесу; створено і досліджено алгоритмічне та програмне забезпечення для виконання обчислювальних експериментів та системи підтримки прийняття рішень на основі запропонованих моделей. На основі проведених обчислювальних експериментів встановлено, що процес переходу від державної до приватної форми власності можна реалізувати оптимально, тобто максимізувати випуск продукції в галузі при обмеженні на рівень безробіття. Отриману математичну модель процесу інфляції використано для короткострокового прогнозування цього процесу і визначення його асимптотичної поведінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У.в611

Рубрики:

      
11.

Теренковський І.Д. 
Багатокрокові алгоритми прогнозування і оцінювання нестаціонарних параметрів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.03 / І.Д. Теренковський ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон.. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці та дослідженню багатокрокових рекурентних алгоритмів прогнозування та оцінювання нестаціонарних параметрів за умов апріорної невизначеності про дрейф параметрів та завади. Розроблено адаптивні алгоритми, що використовують для корекції оцінок обмежену кількість вимірювань. Досліджено питання збіжності алгоритмів та запропоновано рекомендації щодо вибору їх параметрів: кількості використаних вимірювань та коефіцієнта зважування інформації. Проаналізовано обчислювальну стійкість розроблених алгоритмів та запропоновано методи її підвищення. Програмна реалізація розроблених алгоритмів, імітаційне моделювання та їх використання для побудови математичних моделей та прогнозування ходу технологічних процесів виробництва кальцинової соди довели їх працездатність та ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-017.4 + З965-01с116
Шифр НБУВ: РА308168 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Бірюкова Т.Ф. 
Болонський імператив підготовки майбутніх менеджерів: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.10 / Т.Ф. Бірюкова ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2006. — 20 с. — укp.

З використанням самоорганізаційного підходу проаналізовано проблематику підготовки майбутніх менеджерів у контексті принципів Болонської декларації. Розкрито зміст поняття соціалізації особистості майбутнього менеджера, яка реалізується шляхом засвоєння норм і цінностей полікультурного соціуму, притаманних об'єднаній Європі (адаптаційна складова), а також засобами формування організаційної поведінки на підставі впровадження особистісно-орієнтованої освіти (професійна складова). Показано, що реалізація принципів Болонської декларації є шляхом ефективного розв'язання суперечності між національною освітньою системою підготовки майбутніх менеджерів (професійною соціалізацією) та загальноєвропейською культурою (процесом соціалізації, що має загальноцивілізаційне спрямування). З'ясовано, що специфіка сучасної підготовки конкурентоспроможних управлінських кадрів в Україні полягає в інтеграції здобутків національної освіти у полікультурну європейську спільноту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + С5*5*333.91 + Ч484(4) + У010.321 р3 +
Шифр НБУВ: РА343313

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
Категорія: Гірнича справа   
13.

Лігоцький М.В. 
Вдосконалення технології відновлення свердловин забурюванням додаткових стовбурів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.10 / М.В. Лігоцький ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 18 с. — укp.

Розроблено математичну модель технологічного процесу забурювання додаткового стовбура через "вікно" в обсадній колоні, в основу якої покладена реалізація проектного початкового кута буріння додаткового стовбура. Розроблені методики розрахунку довжини "вікна" і вибору оптимальних параметрів клинового відхилювача, райберів, компоновки низу бурильної колони для вирізання "вікна" в обсадній колоні і буріння додаткового стовбура. Запропоновані нові конструкції триплощинного клинового відхилювача, сферичного райбера і розширюючого ексцентричного лопатевого ступінчастого долота типу ДЕЛС, класифікація профілів додаткових стовбурів, рекомендації з вибору конструкції свердловин з додатковим стовбуром, розраховані значення гранично допустимих початкових кутів забурювання додаткових стовбурів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.041-51

Рубрики:

      
14.

Сич Н.В. 
Вдосконалення технологій одержання вуглецевих сорбентів з антрациту Донецького басейну: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01. / Н.В. Сич ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2004. — 20 с. — укp.

Встановлено закономірності термохімічних перетворень антрациту під дією технологічних і хімічних факторів, на підставі яких удосконалено науково-обгрунтовані способи його переробки в сорбційні матеріали. Запропоновано гнучку технологічну схему одержання асортименту адсорбентів екологічного призначення. Виконано системне дослідження оптимізації процесу активації антрациту в температурно-часовому полі. За допомогою методу математичного планування експерименту зроблено прогноз раціональних режимів активації. Показано, що ефективність окиснення визначається температурними умовами ведення процесу, а також ступенем попередньої активації. Розроблено методику хімічної активації, впровадження якої сприяє збільшенню реакційної здатності модифікованого антрациту в 2 - 3 рази, суттєвій зміні поруватої структури, що позначається на збільшенні частки мезопор. Визначено оптимальний ступінь окиснення, що дозволяє у процесі активації одержувати максимально високі значення об'ємів сорбційних пор. Розроблено методику одержання високопоруватих КСМ з експлуатаційними характеристиками, порівнюваними з сорбційними показниками промислових гранульованих вуглів серії СКТ. Складено гнучку технологічну схему комплексної переробки антрациту, реалізація якої дозволить одержувати асортимент сорбційних матеріалів, що складається з 4-х найменувань за умов використання безвідходного за сировиною виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л293-3 + Л525 +
Шифр НБУВ: РА334132

Рубрики:

      
15.

Сиревич Є.Ю. 
Верифікація моделей цифрових пристроїв, які подано мовами опису апаратури: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / Є.Ю. Сиревич ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено методи зменшення обсягу тестової інформації, необхідної для функціональної верифікації високорівневих моделей цифрових пристроїв (ЦП), які подано мовами опису апаратури (МОА). Удосконалено стратегію верифікації мовних моделей ЦП. Створено нові методи верифікації на основі синтезу тестів за умов активізації шляхів у структурі, що описує ЦП. Модифіковано методи побудови розрізнюючих послідовностей для ідентифікації функціональних елементів у моделі ЦП. Вперше створено модель сигналу з поданням цілочислових і логічних значень у вигляді діапазонів, а також операції прямої та зворотної імплікації на ній. Розроблено модель ЦП у вигляді композиції двох графів на основі поведінкової моделі на МОА, запропоновано методику проведення діагностичного експерименту за розробленою стратегією. Здійснено експериментальне дослідження на мовних моделях реальних проектів ЦП та тестових схем з каталогів провідних фірм в області проектування ЦП на МОА. Показано, що програмна реалізація компонентів системи автоматизованої верифікації на базі графової моделі та впровадження теоретичних і практичних результатів наукового дослідження у виробництво, дозволили формалізувати процес верифікації та підвищити його достовірність, що сприяє скороченню часу, відведеного на проектування апаратури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З972-07-5-05 +
Шифр НБУВ: РА353579

Рубрики:

      
16.

Вінничук Ю.Д. 
Взаємодія аутологічних лімфоцитів з клітинами меланоми: реалізація протипухлинного ефекту: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / Ю.Д. Вінничук ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2004. — 16 с.: рис. — укp.

Досліджено процес взаємодії лімфоцитів і пухлинних клітин в динаміці росту меланоми B16 мишей та хворих на меланому шкіри, визначено роль експресії ядерного антигена проліферуючих клітин, CD25 і CD54 лімфоцитами і пухлинними клітинами у реалізації протипухлинної дії лімфоцитів, розглянуто можливість корекції даної взаємодії мієлопептидом-2. Визначено, що ЛПК хворих на меланому і лімфоцити лімфатичних вузлів мишей з меланомою B16 посилюють свою протипухлинную дію під впливом мієлопептиду-2, що має здатність також безпосередньо пригнічувати ріст клітин меланоми B16 і клітин меланоми хворих в системі in vitro.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-29 +
Шифр НБУВ: РА329424

Рубрики:

      
17.

Степаненко С.В. 
Взаємодія органів державної влади та інституцій громадянського суспільства в процесі реалізації євроінтеграційної політики України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / С.В. Степаненко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні аспекти політики європейської інтеграції України, наведено рекомендації щодо удосконалення взаємодії органів державної влади й інститутів громадянського суспільства у процесі її реалізації. На підставі узагальнення зарубіжного досвіду діяльності у даній сфері доведено, що посилення аргументації й адресність її проведення забезпечує необхідний рівень суспільної підтримки процесів євроатлантичної інтеграції. Обгрунтовано доцільність проведення єдиної державної політики у галузі європейської та євроатлантичної інтеграції шляхом створення структурних підрозділів Міністерства регіонального розвитку та будівництва у всіх регіонах країни. Важливою складовою формування та впровадження сучасної моделі взаємодії органів державної влади й інститутів громадянського суспільства має стати реалізація ефективної державної регіональної політики, яка передбачає розвиток громадянського суспільства, нейтралізацію сепаратистських тенденцій, подолання диспропорцій у розвитку регіонів та економічну стабільність. Доведено, що ефективність функціонування інститутів громадянського суспільства визначається їх спроможністю впливати на прийняття важливих для суспільства рішень, які визначають розвиток держави на тривалу перспективу та впливають на життя багатьох поколінь. Досліджено проблеми зовнішнього та внутрішнього характеру, що стримують демократичний розвиток громадянського суспільства в Укрїні на шляху до повноцінної європейської та євроатлантичної інтеграції. Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності реалізації державної політики у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції, встановлено критерії оцінювання їх дієвості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.3-96(4УКР) + Х809(4УКР)62-95 + Х809(4УКР)29 + Х915.232.5-96(4УКР)
Шифр НБУВ: РА369919 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Калиновський Ю.Ю. 
Вибір та реалізація етнонаціональної моделі в процесі державотворення: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Ю.Ю. Калиновський ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Розглядаються різнопланові етнонаціональні моделі, їх сутність та зміст, шляхом порівняння визначаються характерні риси демократичних, тоталітарних та перехідних конструкцій. Робиться спроба встановити загальні етапи формування етнонаціональних моделей, а саме: політизація етнічності, утворення нації, побудова незалежної держави. Встановлено, що тоталітарні режими активно практикують наступні етностратегії: депортації, насильницької асиміляції, фізичне знищення етноструктури. Для демократичних конструкцій типовими є етностратегії акомодації (або коренізації), природної асиміляції, "збереження етноструктури". У перехідних етнонаціональних моделях застосовуються різноманітні етностратегії в залежності від обраної парадигми державотворення. В Україні достатньо органічно запроваджуються такі етностратегії: "приймаючої сторони" до депортованих народів (кримських татар, греків, болгар), акомодації (або коренізації), інтеграції. Аналізуючи українську етнонаціональну модель необхідно підкреслити її демократичний характер щодо вирішення міжнаціональних конфліктів та наявність елементів "кланової" та "корпоративної" конструкцій. Розглядаються конфліктологічні аспекти української етнонаціональної моделі у декількох ракурсах: легітимація демократичного політичного режиму в Україні, особливості етнокультурної маргінальності в нашій країні та національна безпека української держави з точки зору етнополітичних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф023

Рубрики:

      
19.

Воробйова Н. В. 
Визначення домінант у регіональній інноваційній політиці: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / Н. В. Воробйова ; НАН України, Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2011. — 20 с.: табл., рис — укp.

Визначено сутність поняття "регіональна інноваційна політика (РІП)" та наукові засади її формування. Встановлено, що реалізація ефективної РІП неможлива без чіткого визначення її домінант шляхом виділення основних елементів, що впливають на її формування. Узагальнено світовий досвід формування РІП. Обгрунтовано проведення порівняльного аналізу інноваційного розвитку регіонів України на основі зіставлення рейтингової оцінки рівня інноваційного потенціалу й інноваційної активності. Розроблено систему стратегічного управління інноваційним розвитком регіону. Висвітлено наукову концепцію визначення домінант у РІП з урахуванням моделей вибору стратегій. Запропоновано механізм реалізації РІП із визначенням і розкриттям змісту його функціональних складових. Розглянуто економетричну модель визначення залежності економічного розвитку регіону від інноваційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛУГ)0-55
Шифр НБУВ: РА381708 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
20.

Руденко С.П. 
Визначення орбіт ШСЗ для вирішення задач геодинаміки та моніторингу геостаціонарної зони за результатами спостережень: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.01 / С.П. Руденко ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена вдосконаленню існуючих та розробці нових алгоритмів, що використовуються при визначенні орбіт високоорбітальних супутників Землі, а саме, геодинамічних супутників Lageos-1 та Lageos-2, а також геостаціонарних супутників. Отримана нова реалізація земної системи відліку, що містить геоцентричні координати 109 станцій та швидкості 64 станцій. Обчислено також ряд параметрів обертання Землі з кроком 3 доби на інтервалі з 6 вересня 1983 р. по 13 грудня 1998 р. Обчислені орбіти 126 геостаціонарних об'єктів на основі аналізу 1966 фотографічних спостережень, отриманих в Києві та Ужгороді у 1996 році.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д111.3
Шифр НБУВ: РА306493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського