Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (103)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (972)Реферативна база даних (5605)Книжкові видання та компакт-диски (1604)Журнали та продовжувані видання (50)
Пошуковий запит: (<.>K=РАДЯНСЬК$<.>+<.>K=ФІНСЬКА$<.>+<.>K=ВІЙНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 810
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єрмолаєв В.М. 
Вищі представницькі органи влади в Україні (історико-правове дослідження): Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / В.М. Єрмолаєв ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 40 с. — укp.

Проведено аналіз формування та розвитку теорії народного представництва. Вивчено витоки народовладдя та ставно-представницьких органів у Київській Русі, сеймовий досвід польсько-литовського періоду та Ради на Гетьманщині (склад, компетенцію, порядок роботи), а також українське представництво у парламентських установах Австро-Угорщини та Державній думі Росії. Значну увагу приділено становленню вітчизняного парламентаризму у добу національно-визвольних змагань 1917 - 1920-х рр., зокрема, формуванню складу та представництва, організаційних структур, компетенції, функцій та порядку роботи Української Центральної Ради; ідеям і спробам скликання народного представництва доби Гетьманату та Директорії; розвитку парламентаризму в ЗУНР, започаткуванню радянських вищих представницьких органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)-523.1 + Х809(4УКР)62-1 +
Шифр НБУВ: РА343907

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Єрьоменко С.В. 
Лінгвістичні засоби реконструкції особистості Вінстона Черчилля у британській документалістиці: автореф. дис... канд. пед. наук: 10.02.04 / С.В. Єрьоменко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено лінгвістичні засоби реконструкції особистості В. Черчилля у різних документальних жанрах (біографії, автобіографії, мемуарах, листах). Розкрито специфіку формування образу конкретної особистості у документальній літературі та її жанрових різновидах. Визначено інтегральні та диференційні ознаки портретного опису у даних документальних жанрах. Охарактеризовано лексичні засоби вираження відповідної психологічної характеристики В. Черчилля з виокремленням лексичної домінанти, її синонімічного ряду та найчастотнішої сполучуваності. Визначено особливості індивідуальної концептосфери В. Черчилля, описно лінгвістичні засоби вербалізації концептуальних ознак тектотвірних ідіоконцептів ВІЙНА, ВЕЛИКА БРИТАНІЯ, СІМ'Я, СПІВРОБІТНИЦТВО у різних жанрах документальної літератури. Визначено особливості приватного й офіційного листування В. Черчилля з різними адресатами. Проаналізовано мовленнєві прояви домінуючих у міжособистісному спілкуванні В. Черчилля принципів ввічливості та кооперації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-72 +
Шифр НБУВ: РА367294

Рубрики:

      
3.

Єфіменко Г.Г. 
Національно-культурна політика ВКП(б) щодо радянської України (1932 - 1938): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.Г. Єфіменко ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

На підставі аналізу компартійних і радянських документів, широкого кола архівних джерел досліджено національно-культурну політику ВКП(б) у радянській Україні протягом 1932 - 1938 рр. Висвітлено ставлення владних структур до культурного розвитку представників усіх етносів, які проживали в Україні компактними масами. Обгрунтовано думку, що українізація під керівництвом М.Скрипника вийшла за межі політики коренізації, започаткованої ХІІ з'їздом РКП(б) у 1923 р. Акцентовано увагу на причинах поблажливого ставлення до даного моменту з боку представників компартійної верхівки. Розкрито причини зміни національної політики наприкінці 1932 р., а 1933 - 1937 рр. визначено періодом уніфікації та централізації національно-культурного життя за умов збереження національної його форми. Показано зростання значення російської мови у суспільно-політичному і культурному житті. Підкреслено, що домінуючою вона не стала. Наголошено, що лише з другої половини 1937 р. розпочалося згортання політики коренізації, коли компартійне керівництво взяло курс на прискорення процесів русифікації в Україні, більш широкому розгортанню яких стали на заваді міжнародні події.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)615-56 + Ф61(2)414
Шифр НБУВ: РА312629 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Єфремова Н.В. 
Розвиток конституційного законодавства в Україні (1917 - 1920): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Н.В. Єфремова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено процес конституційного будівництва в Українській Народній Республіці, Українській Державі періоду Гетьманату, Західноукраїнській Народній Республіці та Українській Народній Республіці періоду Директорії, окрім радянського періоду, а також їх нормативно-правову і нормативно-проектну базу до 1920 р. включно. Розкрито причини, що негативно вплинули на розвиток української державності у 1917 - 1920 рр. Особливу увагу приділено вивченню проектів конституції Української Держави часів Гетьманату, де вперше було здійснено глибокий правовий аналіз двох раніше неопублікованих проектів конституції, встановлено їх авторство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)611/612-3 + Т3(4Укр)612-5
Шифр НБУВ: РА319442 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Єшпанов В.С. 
Відносини між Радянською Росією і Українською Народною Республікою (жовтень 1917 р. - березень 1918 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.С. Єшпанов ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1998. — 16 с. — укp.

У дисертації досліджується початковий етап відносин між радянською Росією та Українською Народною Республікою. Визначено сутність та причини конфлікту між радянською та українською владами, розглянуто політичне протистояння Раднаркому і Центральної Ради (жовтень - грудень 1917 р.) та збройний конфлікт між ними (середина грудня 1917 р.- березень 1918 р.). Проаналізовано політику обох держав стосовно одна одної, роль ЦК РСДРП(б) та Раднаркому Росії у встановленні радянської влади на Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Іванисько С.І. 
Софія Кіївська в духовному, культурному та науковому житті України (1917 - 1941 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.І. Іванисько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

На основі широкого кола джерел і літератури розглянуто історичний аспект стосовно споруд у садибі Софії Київської та церковного майна у контексті більшовицької релігійної політики. Проаналізовано етапи становлення Старокиївської парафії Української Автокефальної Православної Церкви у соборі, її стосунки з представниками Російської Православної Церкви та влади. Висвітлено діяльність спеціальної наукової установи, створеної для збереження та дослідження пам'ятки - софійської комісії, стан собору та його монументального живопису. Висвітлено історію перетворення Софійського собору з діючого храму на Софійський музей і розкрито основі напрямки його діяльності. Розглянуто вплив радянської тоталітарної системи на наукові пошуки та збереження пам'яток. Визначено місце Софійського собору у духовному, культурному та науковому житті України в 1917 - 1941 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-2к)-9 + Т3(4УКР-2к)-9 + Т3(4УКР-2к)-9
Шифр НБУВ: РА361555

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Іванова Л. О. 
Традиціоналістський стильовий напрям у творчості композиторів України ХІХ – ХХ століть. / Л. О. Іванова. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено осмисленню традиціоналістського стильового напряму в мистецтві України як суттєвої складової стильової парадигми мистецтва ХХ сторіччя у цілому, що склав співіснуючі системи названого традиціоналістського і модерністсько-авангардного пластів. Уточнюючим було введення терміну метанапрям стосовно традиціоналізму, що зроблене в аналогію до прийнятого в музикознавстві визначення епохальних метажанрових утворень (за О. Марковою). Так в дисертації представлений у категоріальному тлумаченні феномен традиціоналізму як сукупність стильових утворень на рівні композиторської творчості ХХ сторіччя і йому передуючого прото-традиціоналізму віку романтизму у вигляді академічного виявлення мистецьких принципів бідермаєра.Заявлення традиціоналізму як метанапряму і як складової стильової парадигми музики ХХ сторіччя викликане необхідністю історично справедливої оцінки тих мистецьких здобутків, які у передперебудовний період трактувалися як дещо невідповідне «духу епохи», а також представленого в ототожненні з явищами офіційного мистецтва соцреалізму в Радянській Україні. В дисертації наведені історичні дані про метастильову двоскладовість стильового наповнення мистецтва минулого століття із паралелями до співіснування академізму і бідермаєрівського нахилу, – поряд із втіленнями «несамовитого», «пізнього» романтизму, психологічного реалізму як носіїв новаційності у ХІХ сторіччі.^UThe dissertation is devoted to the comprehension of the traditionalist stylistic in the art of Ukraine, which is an essential component of the stylistic paradigm of 20th century art as a whole, which has filled the coexisting systems of traditionalist and modernist-avant-garde layers. The introduction of the term "meta-direction" in relation to traditionalism was clarified, which was done by analogy to the definition of epochal meta-genre formations accepted in musicology (according to O. Markova). The dissertation presents the phenomenon of traditionalism in a categorical interpretation, as a set of stylistic formations at the level of the composer's creativity of the 20th century and the preceding century of romanticism (proto-traditionalism) in the form of an academic identification of the Biedermeier principles.Declaration of traditionalism as a meta-direction and as a component of the style paradigm of 20th century music is created by the need for a historically fair assessment of those cultural acquisitions that in the pre-perestroika period were interpreted as not corresponding to the “spirit of the era” and were also identified with the manifestation of the official art of socialist realism in Soviet Ukraine. The dissertation provides historical data on the meta-stylistic and two-syllabicity of the stylistic content of the art of the last century with parallels to academism and Biedermeier trends, along with the incarnations of “frantic”, “late” romanticism, psychological realism as “carriers” of innovation in the 19th century.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Іваньков І.В. 
Тюремні установи в Україні в системі карально-охоронного механізму держави (кінець ХІХ - середина ХХ ст.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.В. Іваньков ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто історико-правові проблеми становлення, розвитку та практичної діяльності системи органів й установ виконання покарань України як складової частини карально-охоронного механізму. Установлено, що Головне тюремне управління виникло та зміцнилось як орган виконавчої влади державного апарату царської Росії, основу діяльності якого становили організаційні функції стосовно налагодження діяльності з забезпечення одноманітних умов виконання кримінальних покарань на всій території імперії, у тому числі в Україні. Вивчено правові засади діяльності системи виконання кримінальних покарань за часів перебування при владі Тимчасового уряду, Української Центральної Ради, Гетьманату та Директорії. З часом, у радянський період існування, перебуваючи у підпорядкуванні НКВС, поєднавши у своїй компетенції правоохоронні та репресивно-каральні функції, система виконання покарань вийшла з фактичного підпорядкування органів влади та управління республіки й перетворилась на знаряддя вирішення соціально-політичних і економічних проблем в Україні шляхом беззастережних репресивних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51/52-628.402 + Х628.402.12 + Х884.9(4УКР)021-1 +
Шифр НБУВ: РА340837

Рубрики:
  

Географічні рубрики:
  

      
9.

Ігнатенко М.М. 
Розвиток історичного краєзнавства на Чернігівщині у другій половині XX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.М. Ігнатенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

На підставі дослідження архівних документів, значну частину яких уперше запроваджено в науковий обіг, матеріалів періодичної преси та краєзнавчої літератури висвітлено основні тенденції та напрямки розвитку історичного краєзнавства на Чернігівщині за умов системної кризи радянського суспільства у 1943 - 1991 рр. Встановлено внесок музеїв, архівів, бібліотек, навчальних закладів і громадських організацій у процес вивчення історії регіону, узагальнено досвід їх діяльності, запропоновано періодизацію краєзнавчого руху. Доведено, що утворення Чернігівської обласної організації Всеукраїнської спілки краєзнавців є закономірним результатом розвитку історико-краєзнавчих досліджень в регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЧЕН)6-7 +
Шифр НБУВ: РА329427

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Ігнатуша А.Є. 
Протестантська періодика України як суспільно-політичне явище 20-х рр. ХХ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.Є. Ігнатуша ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено закономірності та специфіку розвитку протестантської періодики в Україні у 1920-х рр. у контексті суспільно-політичних подій даного періоду. Визначено найбільш суттєві сусільно-політичні та конфесійні фактори, що формували ідеї й обставини здійснення видавничих проектів. Розглянуто закономірності становлення й етапи розвитку періодичних видань церков баптистів, євангельських християн, християн євангельської віри, адвентистів сьомого дня. Досліджено вплив церковних центрів на реалізацію видавничих проектів. Обгрунтовано тезу про визначальний вплив на протестантську періодику непівського та тоталітарного векторів партійно-державної політики. Проаналізовано публікації протестантських видань України, в яких розглянуто ключові суспільно-політичні події та зміни даного періоду. Показано неоднозначність і висвітлено еволюцію ставлення церков до радянської держави, військової служби, змін антирелігійної та національної політики. Показано суттєву роль журналів у зміцненні організаційної єдності релігійних спільнот, соціальному вихованні віруючих, пропагуванні християнських цінностей. Охарактеризовано ресурси реалізації видавничих проектів, показано роль їх лідерів і керівних органів у даному процесі. Розглянуто соціальну базу, що забезпечувала розвиток видань і впливала на формування позицій редакцій і керівництва церков. До наукового обігу залучено нові комплекси джерел - зокрема, журнали Всеукраїнського об'єднання адвентистів сьомого дня ("Благовестник") і Харківського обласного союзу євангельских християн ("Евангелист"), а також окремі документи ЦК КП(б)У, які суттєво вплинули на закриття релігійних видань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-7 + Э376.09(4УКР)-36я5 +
Шифр НБУВ: РА367338

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Ільюшин І.І. 
Польське військово-політичне підпілля в Західній Україні (1939 - 1945 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / І.І. Ільюшин ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Показано, що в 1939 - 1941 рр. польське військово-політичне підпілля, представлене Армією Крайовою (АК) і структурами емігрантського уряду, на території Західної України провадило боротьбу проти радянської влади, а в 1941 - 1944 рр. - німецьких окупантів. Зазначено, що головною метою боротьби польського підпілля в Західній Україні полягала у звільненні цієї території та включенні її до складу повоєнної Польської держави. Зауважено, що окрім СРСР та Німеччини противником поляків у Західній Україні виступив також український національно-визвольний рух, що прагнув до утворення власної держави. Через різний підхід до справи державної приналежності цієї території, між українськими та польськими силовими структурами дійшло до гострого збройного конфлікту, а також трагедії місцевої цивільної людності. Охарактеризовано його причини, хід, форми, за яких він відбувався, та наслідки. Зроблено висновок, що за тогочасних умов виявилося неможливим досягти компромісу, який задовольнив би обидві сторони. Доведено, що кульмінаційним пунктом боротьби АК в Західній Україні стала акція "Бужа", що мала посприяти розв'язанню проблеми спірних територій на користь Польщі. Однак вона не дала полякам очікуваних політичних результатів. Західноукраїнські території виявилися для них назавжди втраченими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)62-5 + Т3(4УКР=9ПОЛ)62 +
Шифр НБУВ: РА327480

Рубрики:

      
12.

Ішин А.В. 
Антибільшовицькі виступи у Криму і боротьба з ними (кінець 1920 - 1925рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.В. Ішин ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 20 с. — укp.

Всебічно досліджено антибільшовицькі виступи на території Кримського півострова, а також протидію їм у першій половині 1920-х рр. Запропоновано концепцію даного соціально-політичного процесу, яка відбиває причини виникнення та поразки антибільшовицьких організацій, розкриває деякі аспекти виникнення та поразки антибільшовицьких організацій, їх типологію, динаміку діяльності, характер організованих і стихійних вищезгаданих виступів. На основі невідомих раніше архівних матеріалів розглянуто структуру й особливості роботи репресивних, а також партійних і радянських органів влади, що вели боротьбу з контрреволюцією. Вперше до наукового обігу введено численні архівні документи, аналіз яких дозволяє заповнити суттєву прогалину в наукових уявленнях про післяреволюційний етап розвитку Криму в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)61-49
Шифр НБУВ: РА320438 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Абібуллаєва Д.І. 
Формування і розвиток державної системи народної освіти кримських татар (1870 - 1920 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Д.І. Абібуллаєва ; НАН України. Ін-т сходознав. ім. А.Кримського. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Здійснено спробу комплексно дослідити становлення й розвиток державної системи народної освіти кримських татар у другій половині XIX - на початку XX ст. Систематизовано історіографічні дані, а також визначено етапи й проблематику висвітлення історії кримськотатарської народної освіти XIX - XX ст. у роботах дослідників історії імперської Росії, радянського періоду та сучасної України. Виявлено, систематизовано й оброблено нові факти й дані в українських і російських архівосховищах, до наукового обігу введено факти, матеріали й документи Державного архіву Автономної Республіки Крим (м.Сімферополь), Державного архіву Одеської області (м.Одеса), Російського державного історичного архіву (м.Санкт-Петербург). Вивчено процес виникнення й розвитку Сімферопольської татарської вчительської школи (СТВШ). Комплексно показано роль викладацького складу й почесних опікунів СТВШ у навчанні й вихованні національних педагогічних кадрів для російсько-татарських міністерських училищ (РТМУ), розглянуто основні навчальні посібники, а також стан бібліотечного фонду СТВШ у різні роки. Висвітлено законодавчу базу виникнення й розвитку РТМУ та навчання кримських татар російської мови. Під час її реалізації дітям-мусульманам значною мірою полегшувався доступ у загальноросійські навчальні заклади. Досліджено педагогічну діяльність учительського корпусу у навчанні й вихованні учнів у РТМУ. Систематизовано навчальні програми, предмети навчання й підручники даного навчального закладу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР7) + Ч34(4УКР)45 + Т3(4УКР-6КРМ)5-7 +
Шифр НБУВ: РА339870

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Абакумов В. М. 
Правове регулювання протидії інформаційним війнам в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. М. Абакумов ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 19 с. — укp.

Визначено місце та роль інформаційної безпеки в структурі національної безпеки України, уточнено правовий зміст основних понять і категорій інформаційної безпеки. Проаналізовано специфіку формування та розвитку правової бази забезпечення інформаційної безпеки. З'ясовано сучасний стан і перспективи розвитку інституційного механізму протидії інформаційним війнам в Україні. Визначено адміністративно-правові й організаційні заходи щодо вдосконалення діяльності відповідних органів державної влади. Запропоновано перспективні напрямки вироблення та реалізації правових засобів та організаційних заходів захисту від інформаційних війн в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)04 + Ц1(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА382620 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Абакумова В.І. 
Окупаційний режим та антифашистський рух опору на Луганщині (1941 - 1943 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.І. Абакумова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2004. — 24 с. — укp.

Досліджено особливості окупаційного режиму та антифашистського руху Опору на Луганщині у період її окупації 1941 - 1943 рр. Визначено основні види антифашистської боротьби (неорганізований - стихійний спротив цивільного населення та організований - радянський підпільно-партизанський рух та націоналістичне підпілля). З'ясовано мотиви (ідеологічні, економічні, моральні) та способи (саботування воєнних, політичних, економічних заходів окупантів) боротьби населення з окупаційним режимом. Вивчено діяльність партизанів та підпільників, виявлено специфіку основних етапів та форм боротьби. Досліджено процес зародження та розвитку антифашистського руху Опору взагалі та визначено його особливості на території Луганської області. Виявлено об'єктивні та суб'єктивні чинники невдачі антифашистської діяльності націоналістичного підпілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛУГ)622 +
Шифр НБУВ: РА331336

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
16.

Абдуллаєва М.А. 
Православні храми та монастирі Криму як осередки духовного життя грецького населення (кінець ХVІІІ - 30-і роки ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.А. Абдуллаєва ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

На підставі архівних джерел, сучасних вітчизняних та іноземних досліджень проаналізовано відродження грецької етнічної групи у Криму. Визначено роль грецьких культурних впливів в історії Криму щодо політики освоєння півострова. Розглянуто грецькі громади та парафії греків у Криму наприкінці XVIII - на початку XX ст., показано національні особливості у сфері релігійної обрядовості греків, охарактеризовано діяльність парафіяльних осередків і освітніх закладів як фактор збереження національної самосвідомості греків. Визначено місце релігійних об'єднань у духовному житті грецької меншини Криму під час революції 1917 р., громадянської війни та політики "коренізації". Досліджено процеси ліквідації грецьких парафій та закриття церков у 1930-і рр., що призвело до прискорення асиміляції греків регіону іншими етнічними групами радянського Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-655.9 + Т3(4Укр-6КРМ)0-7
Шифр НБУВ: РА317262 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Авторгов А.М. 
Адміністративно-правовий статус державного виконавця: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.М. Авторгов ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Досліджено адміністративно-правовий статус державного виконавця. На підставі вивчення історико-правової природи становлення та розвитку інституту примусового виконання рішень відокремлено характерні для основних історичних періодів (від X до початку XX ст., радянського та українського) етапи. Запропоновано дефініції "державна виконавча служба", "державний виконавець". Виділено ознаки, притаманні посаді державного виконавця. Доведено, що адміністративно-правовий статус державного виконавця є самостійним видом правового статусу особи, який зумовлює особливості реалізації її окремих конституційних прав і свобод. Визначено, що правовий статус державного виконавця базується на правовому статусі особи. З'ясовано його елементи: службову правосуб'єктність, обов'язки та права, компетенцію, юридичну відповідальність. Здійснено детальний аналіз елементів адміністративно-правового статусу державного виконавця. Досліджено ефективність системи примусового виконання рішень державними виконавцями, міжнародним законодавством щодо адміністративно-правового статусу державного виконавця. Запропоновано зміни та доповнення до законів України, якими регулюється примусове виконання рішень публічних органів управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)177 + Х819(4УКР)113 +
Шифр НБУВ: РА359980

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Адамська І. Г. 
Партійно-державна політика в галузі охорони здоров'я в Українській СРР (1919 - 1929 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / І. Г. Адамська ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 17 с. — укp.

Досліджено партійно-державну політику щодо формування та функціонування системи охорони здоров'я в УСРР у контексті соціально економічних і політичних змін, які відбувалися в 1919 - 1929 рр. На основі аналізу історіографії проблеми та використання джерел, визначено та розкрито основні напрями діяльності більшовицької партії та радянської влади в медичній галузі. Висвітлено історію утворення централізованої системи управління охороною здоров'я, організацію НКОЗ УСРР та його місцевих органів. Під час дослідження матеріально-технічного забезпечення галузі виявлено та проаналізовано основні джерела її фінансування, формування мережі установ і налагодження медикаментозного та технічного постачання. Розглянуто політику радянської влади щодо медичної інтелігенції попередньої доби та формування нових кадрів для системи охорони здоров'я. Визначено пріоритети та можливості надання послуг населенню, висвітлено організацію діяльності медичних установ у містах і селах республіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-5 + Р11(4УКР)
Шифр НБУВ: РА381872 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Адамчук І. Г. 
Міжнародно-правове визнання державного кордону України з Румунією та Чехословаччиною (1939 - 1947 рр.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / І. Г. Адамчук ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Уперше в комплексі розглянуто вітчизнану та зарубіжну історіографію питання, визначено основні її концептуальні напрями. Надано об'єктивну правову оцінку - з позицій старого і нового міжнародного права - міжнародно-правовому значенню рішень Скрентонського конгресу, Чернівецького віча, Хустського віча, рішень Центральної ради в Ужгороді. Надано правову оцінку співробітництву Союзу РСР і нацистської Німеччини з територіальних питань у 1939 - 1940 рр., визначено дійсний вплив цього чинника на врегулювання радянсько-румунського територіального спору. Проведено оцінювання міжнародно-правового значення рішень Першого Віденського арбітражу (листопад 1938 р.) та Сойму Карпатської України (березень 1939 р.). Запропоновано власну історико-правову концепцію політичного та міжнародно-правового співробітництва ООН, зокрема в питанні встановлення післявоєнних кордонів в Європі та світі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.3(4УКР) + Х809(4УКР)797-1
Шифр НБУВ: РА380529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Алієва Л.О. 
Становлення і розвиток соціології мистецтва в Україні в 20 - 90-ті роки ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / Л.О. Алієва ; Держ. акад. керів. кадрів культури і мистец. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Уперше комплексно досліджено становлення та розвиток соціології мистецтва в Україні у 1920 - 1990-ті рр. На підставі соціоісторичного аналізу становлення та розвитку західної соціології мистецтва та вивчення формування, специфіки та засад соціології мистецтва радянського та пострадянського періодів визначено методологічні підходи та принципи дослідження історії соціології мистецтва в Україні у 1920 - 1990-ті рр., зокрема критерії та показники сформованості галузевої соціології мистецтва. Грунтуючись на значному обсязі нововведених архівних джерел, визначено основні етапи становлення соціології мистецтва в Україні як процес синтезу соціологічних підходів у мистецтвознавстві, естетиці та мистецьких соціологіях (театральній соціології) до галузевої соціології мистецтва на базі теорії середнього рівня. З'ясовано особливості кожного періоду розвитку соціології мистецтва в Україні, а також специфіку нерівномірного розвитку різновидів соціології мистецтва (соціології музики) та тенденції трансформації соціології мистецтва до соціології художньої культури. Особливість розвитку української соціології мистецтва є значне охоплення її дослідженнями всієї цілісності соціально-художньої реальності у взаємодії її основних підсистем і суб'єктів теоретичних і емпіричних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*685 +
Шифр НБУВ: РА345204

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського