Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (39)Тематичний інтернет-навігатор (21)Наукова електронна бібліотека (626)Реферативна база даних (12082)Книжкові видання та компакт-диски (2321)Журнали та продовжувані видання (644)
Пошуковий запит: (<.>K=ПСИХОЛОГІЯ$<.>+<.>K=УСПІХУ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 218
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шоріна А.Ю. 
Авторське телебачення: жанрові форми та різновиди: автореф. дис... канд. із соц. комунікацій / А.Ю. Шоріна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Досліджено авторське телебачення як один з напрямків національного телемовлення, становлення якого відбулося у другій половині 1990-х рр., коли вітчизняні телекомпанії запропонували своїй аудиторії найяскравіші зразки авторських програм. Подальший розвиток українських комерційних телекомпаній позначився посиленням конкурентної боротьби, що зумовила модернізацію технологій підготовки телевізійних програм і загострила проблему нестачі талановитих і харизматичних особистостей в ефірі ТБ. Сучасні авторські програми, залишаючи формальні ознаки перших авторських продуктів, які сформували у глядача стереотипи щодо якості інформаційного продукту, переважно змінилися і являють не стільки авторське, скільки персоніфіковане ТБ. Водночас принцип персоніфікації інформації, який має значний потенціал для подальшого комерційного успіху телекомпаній, не використовується максимально.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч632.4(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА361379

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Велещук С.С. 
Бренд-менеджмент в стратегічному розвитку підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / С.С. Велещук ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено науково-теоретичні положення та практичні рекомендації щодо впровадження бренд-менеджменту на підприємстві, який дає змогу сформувати нову ідеологію його стратегічного розвитку за умов трансформації відносин конкуренції, що має вирішальне значення для забезпечення довготривалого успіху. Розкрито зміст основних понять бренд-менедженту, визначено зміст складових елементів бренда. Побудовано модель управління брендом, до якої включено структурно-логічну схему управлінських дій з визначенням їх циклічності, що дає змогу диференціювати дані процеси. Обгрунтовано концептуальні підходи щодо впровадження бренд-менеджменту в управлінську діяльність підприємства, які дають змогу реалізувати дану систему залежно від ступеня розвитку бренда, специфіки виробництва та готовності до її використання в управлінській діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.51-212.1 + У9(4УКР)421.0-803.43 +
Шифр НБУВ: РА357199

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Гайко Є.Ю. 
Вдосконалення концесійного механізму стимулювання інвестиційної діяльності в сфері житлово-комунального господарства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Є.Ю. Гайко ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні положення та практичні рекомендації щодо вдосконалення концесійного механізму стимулювання інвестиційної діяльності з метою розвитку житлово-комунального господарства. Досліджено концесійний механізм залучення інвестицій у міське господарство. Виявлено його характерні ознаки, основних учасників та їх функції. Обгрунтовано сфери та підгалузі застосування даного механізму. Розроблено методику комплексного оцінювання концесійних проектів, яка передбачає проведення розрахунку кількісних і якісних показників. Рекомендовано проводити кількісний аналіз ефективності проектів у контексті поглядів основних учасників концесії, а саме: концесіонера, концесієдавця (держави, регіону, міста), кредиторів. Сформовано групи показників для кожного учасника проекту. З метою аналізу якісних показників, що впливають на ефективність концесії, запропоновано методичні рекомендації щодо оцінювання факторів ризику й успіху проекту. Наведено механізм організмції та проведення концесійних конкурсів, який дозволяє відібрати найбільш ефективного концесіонера для реалізації концесійного проекту. Сформовано систему організаційно-економічного забезпечення концесійного механізму інвестування регіональних програм розвитку житлово-комунального господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)684.410-56 + У9(4УКР)441.0-56 +
Шифр НБУВ: РА364856

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Дяченко Т.О. 
Визначення конкурентоспроможності автотранспортних підприємств та стратегії її підвищення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.04 / Т.О. Дяченко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання оцінки конкурентоспроможності автотранспортних підприємств, а також напрями її підвищення. Розкрито суть поняття "конкурентоспроможність" стосовно автотранспортного підприємства, яка характеризується достатньою гнучкістю та вмінням адаптуватися до змін зовнішніх і внутрішніх економічних умов, а також є віддзеркаленням успіху (невдач) усіх підрозділів діяльності підприємства. Розроблено класифікацію основних факторів конкурентоспроможності автотранспортних підприємств, та фактори, що не контролюються. Запропоновано систему показників для визначення конкурентоспроможності автопідприємств. Доведено, що найбільш ефективним за сучасних умов є орієнтація на фінансові показники діяльності автотранспортних підприємств, покладені в основу розрахунку комплексного коефіцієнта конкурентоспроможності. Висвітлено методику оцінки конкурентоспроможності, а також стратегії розвитку та напрями підвищення конкурентоспроможності досліджуваних вантажних автотранспортних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)373.3-13
Шифр НБУВ: РА319312 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Кузьманенко А.В. 
"Вічний" сюжет про Дон Жуана в індивідуально-авторських інтерпретаціях Дж.Байрона, О.Пушкіна, Лесі Українки: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / А.В. Кузьманенко ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми порівняльного аналізу індивідуально-авторських модифікацій "вічного" сюжету про Дон Жуана у творчості Дж.Байрона, О.Пушкіна, Лесі Українки. Доведено, що в індивідуально-авторських інтерпретаціях "вічного" сюжету про Дон Жуана, що належать Дж.Байрону. О.Пушкіну, Лесі Українці головну роль відіграє психологія автора як творця власних інтенцій у моделюванні "можливих світів" "вічного" сюжету. Визначено, що вихідні версії сюжету (на аван- та прототекстуальному рівні) за індивідуально-авторської інтерпретації не мають репрезентативного характеру. Літературна обробка легенди про Дон Жуана у творчому осмисленні Дж.Байрона, О.Пушкіна та Лесі Українки відбувається залежно від авторських творчих та ідейних позицій, які коригуються архетипними уявленнями та історико-культурними реаліями епохи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4)-34 +
Шифр НБУВ: РА353423

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Блох Ю.М. 
Внутрішньополітичні дискусії в Англії стосовно зовнішньої політики країни на початку XX століття (1902 - 1914 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.М. Блох ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження британської супільно-політичної та громадської думки з важливих питань зовнішньої політики початку XX ст., а саме: переходу від традиційної політики "блискучої ізоляції" до блокової політики, укладення союзних договорів з Японією, Францією та Росією, зближення з Німеччиною, питання війни та миру. На рубежі XIX - XX ст. правлячі кола Великої Британії дійшли висновку, що попередня політика "блискучої ізоляції" втратила перспективи щодо успіху через різке загострення міжімперіалістичних суперечностей, і зробили ставку на створення військових і політичних альянсів для збереження "балансу сил" у Європі та світі загалом. Проаналізовано вутрішньополітичну боротьбу, дискусії у парламенті, громадських колах, шляхи пошуку компромісних рішень у процесі здійснення зовнішньополітичного курсу Великобританії урядами Р.Солсбері, А.Бальфура, Г.Кемпбелл-Баннермана, Г.Асквіта. Розглянуто політико-ідеологічні концепції розвитку зовнішньополітичних орієнтирів держави, які складалися на підставі компромісу провідних політичних традицій країни (консервативної, ліберальної та лейбористської).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)54-5 + Т3(4УКР)5-6 +
Шифр НБУВ: РА348441

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Шкурко Я.І. 
Вплив комунікативних особливостей жінки-керівника закладу освіти на ефективність її управлінської діяльності: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / Я.І. Шкурко ; АПН України. Ін-т психології ім. Г.С.Костюка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню комунікативних особливостей жінки-керівника загальноосвітнього навчального закладу та їх впливу на ефективність її управлінської діяльності, а також визначенню можливостей їх урахування з метою підвищення ефективності роботи директора школи. Розроблено теоретико-методичні засади дослідження комунікативних якостей керівників шкіл з урахуванням фактора статі. Виявлено інтегральну характеристику управлінської взаємодії директорів шкіл - комунікативне ядро. На основі експерименту обгрунтовано вплив комунікативних якостей керівників різної статі на ефективність їх управлінської діяльності. Розроблено й апробовано спецкурс "Психологія статевих відмінностей керівників загальноосвітніх закладів системи загальної середньої освіти", цикл лекцій, практичних (семінарських) занять і тематичних дискусій, інші програмно-методичні матеріали з метою урахування фактора статі у процесі перепідготовки та підвищення кваліфікації керівних педагогічних працівників освіти, зокрема, жінок - директорів шкіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.189 + Ю953.41
Шифр НБУВ: РА308301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Данильченко Т.В. 
Гендерно-перцептивні відмінності у формуванні першого враження у соціальній взаємодії: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / Т.В. Данильченко ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості формування першого враження в різних статевих групах. Розглянуто чинники, які зумовлюють зміст і структуру соціально-перцептивного образу незнайомої людини, особливу увагу приділено виявам гендерної специфіки в об'єкта та суб'єкта сприймання. Емпірично встановлено, що формування першого враження в різних статевих групах студентської молоді має свої особливості. Виявлено кореляцію між особливостями побудови соціально-перцептивного образу незнайомої людини та рівнем вираженості маскулінних/фемінних рис у перцепієнтів. За результатами дослідження розроблено навчальний спецкурс "Психологія соціальної перцепції: гендерні аспекти", експериментальне впровадження якого сприяє розвитку перцептивних складових соціального інтелекту та дає змогу підвищити точність першого враження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю953.1
Шифр НБУВ: РА330613

Рубрики:

      
9.

Фоменко К. І. 
Губристична мотивація в структурі спрямованості особистості студентів: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / К. І. Фоменко ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. — Х., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено психологічні особливості губристичної мотивації в структурі спрямованості особистості студентів. Наведено теоретичне обгрунтування, методичні засади та результати емпіричного дослідження, визначено, що губристична мотивація входить до спрямованості особистості, яка прагне успіху. Висвітлено дані апробації методики "Опитувальник губристичної мотивації". Визначено характер взаємозв'язку між формами губристичної мотивації та мотивами особистості студента, який прагне успіху. Встановлено особливості зв'язку між формами губристичної мотивації та компонентами спрямованості особистості - ціннісні орієнтації та перфекціонізм, а також особистісними якостями - самооцінка, рівень домагань і локус контролю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.23 + Ю952.2 + Ю937.42
Шифр НБУВ: РА383973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Дмитренко В.М. 
Державне регулювання регіонального рекреаційно-туристичного комплексу: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.М. Дмитренко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання побудови дієвих механізмів державного регулювання регіонального рекреаційно-туристичного комплексу (РТК). Розкрито суть даного комплексу як об'єкта державного управління та методичні аспекти формування регіональної туристичної політики. Досліджено зарубіжний досвід державного регулювання сфери туризму. Проаналізовано сучасний стан туристичної галузі в Україні, а також розвиток і ефективність використання рекреаційно-туристичного потенціалу регіону. Виявлено негативні чинники, які перешкоджають подальшому розвитку туризму, комплексному санаторно-курортному оздоровленню населення та перетворенню Запорізької області на туристично-екскурсійний центр. Обгрунтовано необхідність регіональної інтеграції в системі зазначеного комплексу. Розроблено механізм формування курортно-рекреаційної ренти. Розвинуто концептуальні підходи до визначення напрямів розвитку регіонального РТК. Проведено SWOT-аналіз та виявлено головні чинники успіху для відновлення та розвитку РТК Запорізької області. Запропоновано заходи державного регулювання регіонального РТК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)684.413.58 + У9(4УКР)441.358-21,01 +
Шифр НБУВ: РА356108

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Дирун А.В. 
Динаміка суспільно-політичного розвитку республіки Молдова в контексті етнополітичного конфлікту: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / А.В. Дирун ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 17 с. — укp.

Розроблено методи дослідження формування політичних партій і суспільно-політичних рухів у контексті розвитку кожного етапу етнополітичного конфлікту. Доведено, що взаємовплив електоральних циклів у Молдові та Придністров'ї на ступінь інтенсивності етнополітичного конфлікту. Досліджено прояви даного процесу в динаміці партійного будівництва та електорального успіху політичних сил, які виступають за різні варіанти та методи вирішення Придністровського конфлікту. Проаналізовано місце та роль України у вирішенні Придністровського конфлікту та вперше визначено етапи посередницької діяльності Києва. Аргументовано, що динаміка розвитку Придніпровського конфлікту свідчить про відмову від застосування насильства як методу його вирішення. Обгрунтовано тезу про доцільність використання аналізу формування політичних інститутів як інструментарію моніторингу міжнаціональних протистоянь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф69(4МОЛ)28 + Ф052 +
Шифр НБУВ: РА336890

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
12.

Омелаєнко Г.Д. 
Екзистенціальна психологія як феномен постекзистенціалістського мислення: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / Г.Д. Омелаєнко ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Розроблено історико-філософську класифікацію та визначено сутність концептуальних засад екзистенціальної психології Р.Мея, А.Маслоу та К.Роджерса, яка у сучасній гуманітарній науці претендує на роль прикладної філософії - філософії психології. Визначено специфіку екзистенціальної психології як феномена постекзистенціалістського мислення, показано її відмінність від західноєвропоейських концепцій екзистенціального аналізу Л.Бінсвангера, Dasein-аналізу А.Босса та логотерапії Л.Франка. Проведено дослідження процесу формування екзистенціальної психології як обопільного руху подолання методологічних проблем у контраверсійних психологічних вченнях XIX - XX ст. Розкрито можливості застосування у формуванні теоретико-світоглядної бази психології та психотерапії розробок С.Кіркегора, К.Ясперса та Ж.-П.Сартра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4/8)6-663 + Ю91(4/8)6-740 +
Шифр НБУВ: РА358722

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Крушніцька Г.Б. 
Експортний потенціал регіону та шляхи покращення його використання (на прикладі Чернівецької області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Г.Б. Крушніцька ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено сутність експортного потенціалу регіону як економічної категорії. З'ясовано структуру і розкрито місце регіонального потенціалу експортування у системі "національна економіка - світове господарство". Визначено методологічні основи системи експортування регіону та її економічної оцінки, запропоновано методики визначення умов і джерел формування та ефективного використання конкурентних переваг на світовому ринку. Проаналізовано та висвітлено позиції економіки регіону в національній економічній системі, визначено та розкрито потенційні можливості забезпечення експортного успіху регіону на світовому ринку, досліджено й оцінено відповідність здійснюваної експортної діяльності регіональним експортним можливостям. На основі дослідження виявлено і запропоновано заходи щодо розвитку та активізації використання експортного потенціалу регіону. Визначено галузеві та географічні пріоритети експортування та надано рекомендації щодо стратегії географічної присутності регіонального експорту. З'ясовано напрями та запропоновано систему заходів щодо підвищення експортних можливостей основних секторів регіональної економіки, обгрунтовано необхідність створення та висвітлено напрями діяльності регіональної організації сприяння експортуванню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843 + У9(4УКР-4ЧЕН)843
Шифр НБУВ: РА314096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Філоненко Р.Ю. 
Європейська інтеграція України в контексті її відносин з Російською Федерацією: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Р.Ю. Філоненко ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження умов та проблем реалізації стратегії України щодо європейської інтеграції у контексті її відносин з Росією. Проаналізовано сучасні концепції розширення та поглиблення інтеграційних зв'язків на європейському континенті у період системних перетворень у постбіполярний період. Розглянуто підходи Євросоюзу щодо визначення місця України в його східноєвропейській політиці, охарактеризовано стан і перспективи партнерства ЄС з РФ. Проаналізовано діяльність України щодо втілення стратегії європейської інтеграції та приєднання до простору об'єднаної Європи у процесі імплементації Угоди про партнерство та співробітництво ЄС з Україною, визначено умови успіху та причини невдач у досягенні її стратегічних цілей. Обгрунтовано необхідність коригування стратегічного курсу Києва за умов своєрідної стратегічної паузи поступу ЄС після останніх його розширень, показано доцільність розробки засад більш широкого маневру України як потужної складової європейського континенту. У контексті формування нової системи відносин проаналізовано еволюцію парадигми взаємозв'язку Києва з Москвою, визначено складові успіху інтеграційної стратегії України у вимірах загальноєвропейського простору. Досліджено чинники концепції Великої Європи, які визначаються не лише просторово-географічними межами, але й економічно-ресурсними та соціокультурними складовими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64-(4РОС) + Ф4(4РОС)64-(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА358839

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Маринець Н.В. 
Життєвий потенціал особистості: формування та реалізація у трансформаційному суспільстві: автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.03 / Н.В. Маринець ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Розкрито сутність поняття "життєвий потенціал особистості" як системи особистісних якостей і можливостей, які реалізуються особистістю в її суспільній та індивідуальній діяльності; основи проектування людиною свого життєвого шляху, її успіху та самоствердження. Охарактеризовано структурні компоненти життєвого потенціалу особистості (здров'я, інтелект, почуття та воля). Розкрито місце та роль професійних знань, практичного досвіду, освіти та виховання, працездатності у системі життєвого потенціалу особистості, описано його культурні та моральні компоненти. Проведено дослідження духовної енергії особистості. Показано значення здорового способу життя, освіти та культури, виховання та самовиховання у процесі формування життєвого потенціалу особистості. Доведено, що кризові процеси сучасного суспільства та загальнотрансформаційний характер його розвитку негативно впливають на життєвий потенціал особистості, але, водночас, викликають своєрідний опір обставинам, спонукають людину до активних дій, творчості та самореалізації. Визначено складники життєвого успіху, наведено загальну характеристику успішної людини як феномену щасливого суспільства. Розкрито сутність поняття та критерії успішного здійснення життя особистості. Розглянуто технології життєтворчості особистості, досліджено відчуття самореалізації та не реалізації. Наведено пропозиції щодо оптимізації життєвого процесу, формування життєвого потенціалу особистості, її творчої реалізації, досягнення успіху та свободи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*134 + Ю6*137 + Ю6*328.943
Шифр НБУВ: РА370519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Шаповалова Т.В. 
Забезпечення конкурентоспроможності підприємства на основі підвищення освітнього рівня персоналу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Т.В. Шаповалова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Визначено принципи, структуру та послідовність формування освітнього рівня персоналу підприємства. Обгрунтовано вплив освітнього рівня персоналу на результативність діяльності підприємства, його конкурентоспроможність. Надано загальну характеристику інвестицій до сфери освіти як чинника конкурентного успіху підприємства. Показано необхідність безперервного підвищення освітнього рівня персоналу та проаналізовано сучасний стан ринку освітніх послуг в Україні. Досліджено напрями, форми та методи здійснення професійного навчання кадрів в процесі їх трудової діяльності. Визначено перспективність використання переваг системи бізнес-освіти у процесі професійного навчання персоналу підприємства. Запропоновано послідовність формування освітнього потенціалу підприємства, визначено суб'єкти його формування та розроблено функціональну модель. Розроблено методику оцінки впливу даного потенціалу на конкурентоспроможність підприємства, а також запропоновано принциповий підхід до її прогнозування з урахуванням параметрів освітнього потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-640-963 +
Шифр НБУВ: РА328159

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Шелякіна А.В. 
Засадничі принципи "наукової естетики" Томаса Манро: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.08 / А.В. Шелякіна ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2008. — 16 с. — укp.

Висвітлено суть концепції "наукової естетики" Т. Манро. З'ясовано, що естетичні погляди Т. Манро сформувались на основі дослідження та переосмислення ним принципів класичної естетики, а також на підгрунті некласичної естетичної свідомості, що відобразилось у проекті застосування наукових методів дослідження естетичного феномену, в ідеї двопредметності естетики, зближенні естетики з психологією, у спробі уточнити й окреслити її поняттєво-категоріальний апарат і твердій позиції щодо необхідності залучення наукових методів інших дисциплін. Виявлено значний вплив на творчість Т. Манро філософсько-естетичних поглядів О. Конта, Г. Спенсера, Дж. Дьюї, М. Дессуара, А. Річардса та Ч. Огдена. Опрацьовано науковий доробок Т. Манро, а також інші джерела, що стосуються життя та творчості американського естетика та показано, що основні положення концепції "наукової естетики" Т. Манро визначаються через поняття "двопредметність", "естетична морфологія", "естетична психологія", "редефініція терміна", "досвід", "форма", "естетичне сприйняття", "художня творчість", "факт", "експериментальна естетика", "конфігурація", "оцінка", "формула художнього", "естетична ситуація". Доведено значний вплив естетичної концепції Т. Манро на формування культуротвірного процесу у західноєвропейських країнах та в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю8г(7США)6 +
Шифр НБУВ: РА359827

      
18.

Войтенко О.С. 
Когнітивні моделі та інформаційні технології управління проектами та програмами (на прикладі програми супроводу судових справ органів Державної податкової служби України): автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / О.С. Войтенко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено шляхи формування успіху проектів на підставі ефективної взаємодії зацікавлених сторін з урахуванням динаміки поведінки та вивчення змін їх властивостей у процесі управління. Обгрунтовано та запропоновано математичну модель управління зацікавленими сторонами проекту на базі когнітивного підходу, що передбачає визначення їх взаємного впливу та значень когнітивних потенціалів, а також використання існуючих стандартів стосовно з'ясування компетенції проектних менеджерів. Розроблено модель внесення кращого досвіду проектів і програм організаційного розвитку у відповідні бази даних з їх активним використанням у наступних проектах. Розроблена когнітивна модель формування та перенесення уроків проектів і кращої практики у відповідні бази знань дозволяє значно покращити результативність програм розвитку з урахуванням динаміки оточення. Формалізація моделей показників для оцінки ефективності управлінських рішень у програмах організаційного розвитку дозволила сформувати практичний інструментарій управління складними програмами розвитку. Цей інструментарій перевірено у програмі створення ефективної системи адміністрування податку на додану вартість Державної податкової адміністрації України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)210.302 +
Шифр НБУВ: РА352322

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Мукомела Л.А. 
Комунікативно-економічна конкуренція та концентрація як фактори ефективної діяльності друкованих ЗМІ (з досвіду сучасної преси ФРН): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Л.А. Мукомела ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2001. — 22 с. — укp.

Досліджено явища конкуренції та концентрації в журналістиці, їх вплив на ефективність діяльності друкованих засобів масової інформації (ЗМІ) на прикладі сучасної преси Німеччини. Визначено основні форми та методи конкурентної боротьби, способи досягнення рівня конкурентоспроможності видань і реалізації стратегічних факторів успіху, з'ясовано особливості комунікативної (публіцистичної) конкуренції. Підкреслено, що конкуренція обумовлює успішну діяльність друкованих видань за умов ринкової економіки, є надійним гарантом свободи преси, високого естетичного та змістового рівня видань. Доведено, що концентрація преси підсилює публіцистичну та фінансову ефективність ЗМІ, не впливає негативно на плюралізм і різноманітність друкованих видань. Наведено пропозиції щодо поліпшення якості видань, організації роботи та діяльності за умов ринку та прискорення інтеграції у міжнародний інформаційний простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4НІМ)
Шифр НБУВ: РА315707 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Пішванова В.О. 
Концепція культурної адаптації в соціально-філософській спадщині Джона Дьюї: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / В.О. Пішванова ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2003. — 23 с.: рис. — укp.

На підставі аналізу творів класика американської соціально-філософської думки, одного з фундаторів філософії прагматизму Джона Дьюї, численних робіт зарубіжних і вітчизняних авторів, що стосуються проблематики його творчого спадку, досліджено як самостійну наукову проблему, сформульовану та розроблену Дж. Дьюї, концепцію культурної адаптації як провідного механізму процесу соціалізації, формування соціально активної особистості. Розкрито теорію вченого про культурний досвід як визначальний фактор соціалізації молоді у контексті досягнення нею життєвого успіху. Доведено методологічну значимість поглядів Дж. Дьюї на органічність зв'язку навчання та виховання як обов'язкової умови "соціального пристосування", показано значення цінностей демократії у контексті концепції культурної адаптації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(7США)6-652.4 + Ю6*328.934 +
Шифр НБУВ: РА323927

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського