Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Наукова електронна бібліотека (24)Реферативна база даних (299)Книжкові видання та компакт-диски (169)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРОМОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 39
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Лобода Ю. А. 
Відтворення експресивних засобів політичних промов українською мовою (на матеріалі публічних виступів політиків Великої Британії та США): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.16 / Ю. А. Лобода ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Висвітлено теоретичні засади відтворення експресивного потенціалу під час перекладу текстів політичного дискурсу. Встановлено відповідності текста перекладу тексту оригіналу щодо ступеня глибини відтворення експресії. Визначено основні шляхи відтворення у перекладі експресивного потенціалу риторичних промов, розглянуто функції експресивного синтаксису у промовах і шляхи його перекладу. Проведено моделювання з перекладознавчої точки зору процесу прагматичної адаптації етноспецифічних реалій і стилістично маркованих одиниць. Охарактеризовано основні прийоми відтворення у перекладі особливостей ідіолекту політика (на прикладі "бушизмів").

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-77 + Ш143.21-713
Шифр НБУВ: РА381295 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Діомідова О. Ю. 
Еволюція стратегії і тактики переконання у сфері судової діяльності: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.02 / О. Ю. Діомідова ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано модель дослідження переконуючого судового дискурсу, уточнено термінологічний апарат дослідження: "еволюція", "стратегія", "тактика", "диспозитив доведення". Виявлено константні елементи диспозитива доведення, які притаманні мовним стратегіям і тактикам переконання в усі часи та не зазнають еволюції: залежність від соціального контексту; поліфункціональність переконуючих промов, синкретичність жанрів переконуючої промови та промови інформативного типу. Доведено, що сутність еволюції переконуючої судової промови визначається співвідношенням раціонального й емоційного складників, особливостями використання юристами маніпулятивних стратегій, функціональних ролей і масок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.12-07 + Ш141.12-713 + Х895.1
Шифр НБУВ: РА375996 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Препотенська М.П. 
Екзистенційні виміри риторики: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.04 / М.П. Препотенська ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано феномен екзистенційної багатовимірності риторики як одного з культуротвірних факторів життєдіяльності людини. Відзначено щодо проблемності самоідентифікації сучасної людини в атмосфері інфляції слова та вербальних маніпуляцій і потреби у відродженні гуманного ставлення до сили слова. Знайдено причини суперечливих поглядів на риторику в ігноруванні її багатовимірної екзистенційної природи, зведенні її інтегральності до окремого прояву технології ораторства, софістики, стилістики, порожньої пишномовності. Виявлено, що аналіз екзистенційних вимірів риторики розміщує риторику у філософському контексті, репрезентуючи її як одну з універсалій людского буття у світопознанні та світостворенні. Надано визначення риторики як "екзистенційної вербалізації буття". Розкрито кореляцію між екзистенціалами людського буття та їх втілення у риториці. Фундаментальними екзистенційними вимірами риторики визначено "риторику пізнання", "риторику влади", "риторику порозуміння". "Риторика пізнання" детермінована екзистенціалом "воля до істини", пов'язана з глибинними проблемами людського буття у світі: самопізнанням та пізнанням світу, творчістю, потягом до свободи, любові, відповідальності, діалогізму. За надлишку владних амбіцій промовця, який виявляє волю до влади у монополізації істини, риторика перетворюється у "вербальну зброю", здатна породжувати фанатизм і соціально-небезпечну ідеологію. Антропологічний баланс як гармонійна єдність людських потенцій зумовлює розгортання риторичного ідеалу як гуманнотворчого мистецтва красномовця, що затверджує вищі цінності буття. Екзистенціал "воля до порозуміння" детермінує "риторику порозуміння", що стає засобом конструктивного обговорення та вирішення проблем буття у ситуації глобальних криз і конфліктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю224.21 + Ю216.21 + Ш700.0 +
Шифр НБУВ: РА345277

Рубрики:

      
4.

Гнезділова Я.В. 
Емоційність та емотивність сучасного англомовного дискурсу: структурний, семантичний і прагматичний аспекти: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Я.В. Гнезділова ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено розмежування категорій емоційності й емотивності та виділено два типи дискурсу - емоційний й емотивний. Проведено комплексний аналіз мовних і позамовних чинників, які визначають ступінь експресивності цих дискурсів. Установлено критерії їх диференціації. Визначено особливості семантики, структури та прагматики англомовних емоційного й емотивного дискурсів. Запропоновано модель розгортання цих дискурсів, розкрито їх комунікативно-функціональне призначення та з'ясовано тип адресатно-адресної спрямованості зазначених дискурсів. Вивчено композиційну будову емотивного дискурсу та виокремлено три фази його розвитку, що уможливило виявлення стратегій і тактик мовленнєвої поведінки промовця та надало змогу довести метакомунікативну природу цього дискурсу. Побудовано типологію емоційного й емотивного дискурсів з урахуванням інтенції мовця та тональності мовлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 +
Шифр НБУВ: РА350441

Рубрики:

      
5.

Острогляд О.В. 
Здійснення адвокатом захисту у стадії апеляційного перегляду рішень суду першої інстанції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.В. Острогляд ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено теоретичні та практичні проблеми здійснення захисту в стадії апеляційного перегляду рішень суду, а також вдосконалення законодавства України, що регулює діяльність захисника в кримінальному процесі. Досліджено питання значення запровадження апеляційного перегляду рішень суду першої інстанції в країні для захисту прав особи. На підставі положень теорії кримінально-процесуального права зроблено висновок про необхідність розширення кола випадків обов'язкової участі захисника в процесі розгляду кримінальної справи в суді апеляційної інстанції. Описано механізм написання адвокатом апеляційної скарги, включаючи визначення умов і підстав апеляційного оскарження, особливості апеляційної промови адвоката. Наведено рекомендації щодо внесення змін і доповнень до законодавства України з даних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4Укр)16 + Х893.9(4Укр)781 +
Шифр НБУВ: РА351921

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Свиридюк Т. В. 
Ідіоматика англомовного публічного виступу в епоху глобалізації: лінгвориторичний аспект (на матеріалі промов британських прем'єр-міністрів): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / Т. В. Свиридюк ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено функції сталих виразів у промовах британських прем'єр-міністрів в епоху глобалізації. Доведено, що розвиток засобів масової інформації та спрямованість виступів на міжнародну аудиторію зумовлюють збіднення їх ідіоматичного наповнення. Урахування риторичних етапів текстопобудови дозволило виявити нові функції сталих виразів. Тематичні ідіоми поділяються на інвенційно-елокуційні, які у різних ракурсах зображають практичну діяльність і міжособистісні стосунки, й інвенційно-диспозиційні, призначені для введення мікротем різного обсягу. Диспозиційні ідіоми поділяються на комунікативні, призначені для відображення авторської взаємодії зі слухачем, і структуруючі, які впорядковують зміст. Елокуційні функції ідіом, які забезпечують орнаментацію мовлення, включають апелятивну, спрямовну на активацію пізнавальної активності адресата, та референтну, призначену для опису ситуації у топологічному, темпоральному та характеристичному ракурсах, а також оцінну, за якої автор висловлює своє ставлення до змісту, й емотивну, що відображає почуття мовця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-33 + Ш741
Шифр НБУВ: РА384868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Смагін І.І. 
Інтегративна ідеологія та її роль у системі адміністративного реформування: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.01 / І.І. Смагін ; Укр. Акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність інтегративної ідеології, її місце в системі ідеологічних засад адміністративного реформування. На підставі системного підходу висвітлено структуру суспільного ідеологічного поля та місце в ньому інтегративної ідеології. Запропоновано структурно-функціональну схему інтегративної ідеології українського перехідного суспільства, розкрито ціннісний зміст інтегративної ідеології та сутність поняття "українська національна ідея". Наведено результати соціологічного опитування державних службовців та результати політологічного аналізу чинного законодавства й офіційних промов глави держави та урядовців на предмет виокремлення інтегруючих ідеологем. Визначено шляхи впровадження та поширення інтегративної ідеології. Розроблено рекомендації щодо застосування результатів дослідження в теорії та практиці адміністративного реформування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)0в2:Ю6 + Ю6*622.22 + Ф055.22
Шифр НБУВ: РА320852 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Бармак О.В. 
Інформаційна комп'ютерна технологія для моделювання та керування маніпуляційними і віртуальними системами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / О.В. Бармак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Удосконалено модель маніпуляційної системи (МС) довільної конфігурації у сердовищі з обмеженнями. Створено алгоритм та програмне забезпечення реалізації інформаційно-пошукового підходу для планування у середовищі з обмеженням рухів МС довільної конфігурації. Удосконалено технології анімації двовимірної та тривимірної віртуальної моделі людської голови під час промовляння фонетично розміченого тексту, виявлено принципові моменти ускладнення застосування у межах даних технологій візуалізації емоційного забарвлення у процесі промовляння. Запропоновано модель, алгоритм та програмне забезпечення для представлення та подальшого керування анімацією просторової моделі людської голови з допомогою NURBS-поверхні й автоматичної побудови конкретних моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22 +
Шифр НБУВ: РА331697

Рубрики:

      
9.

Дорофеєва М.С. 
Категорія суб'єкта в політичній промові (на матеріалі виступів федеральних канцлерів ФРН повоєнного періоду): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / М.С. Дорофеєва ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано комплексний підхід до вивчення форм самопрезентації суб'єкта мовлення в політичній промові федеральних канцлерів ФРН повоєнного періоду. Проаналізовано технології мовленнєвого впливу на аудиторію. Доведено, що інваріантними параметрами категорії суб'єкта в аспекті лігвістики, філософії та логіки є полісемантичність і функціональна асиметрія. У прагматиці категорію суб'єкта визначено як самопрезентацію індивіда в ситуації мовлення за допомогою засобів лексичного, синтаксичного та текстового рівнів. Категорію суб'єкта розглянуто як вагомий мовний фактор впливу на адресатів політичної промови. На підставі даних семантико-прагматичного аналізу виявлено, що на рівні макроструктури промови мовні засоби ідентифікації промовця організуються в стратегії, а на рівні речення - об'єднуються в тактики самопрезентації суб'єкта мовлення. Проведений кількісний аналіз засобів самопрезентації канцлерів ФРН повоєнного періоду дозволяє стверджувати, що використання промовцем переважно "активних" або "пасивних" тактик самопрезентації залежить від таких прагматичних факторів, як комунікативна ситуація та адресованість промови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-713 +
Шифр НБУВ: РА338894

Рубрики:

      
10.

Гулей М.Д. 
Лексико-граматичні особливості та композиційна структура французької політичної промови (на матеріалі виступів Шарля де Голля і Жака Ширака): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / М.Д. Гулей ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано новий комплексний підхід до вивчення лексико-граматичних особливостей та композиційної структури французької президентської політичної промови. На підставі останніх досягнень лінгвістики тексту, загальної теорії дискурсу, теорії комунікативних відносин, прагматики й теорії аргументації політичну промову визначено як тип політичної комунікації. На базі методу прагматичної інтерпретації текстів та дослідження лексичних дефініцій здійснено лінгвостилістичний аналіз текстів промов Президентів Франції Шарля де Голля і Жака Ширака, виявлено основні закономірності їх композиційної структури - трихотомічної схеми, яка складається з вступного, основного та заключного комунікативних блоків. В антропоцентричному аспекті детально охарактеризовано аргументацію як чинник комунікативно-прагматичної спрямованості політичної промови та встановлено її значущість для впливу на аудиторію слухачів. За таксономічним принципом класифіковано лексико-граматичні засоби у текстах політичних промов, встановлено їх типологію та роль у створенні моделі комунікативної ситуації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-713 + Ш741 +
Шифр НБУВ: РА330095

Рубрики:

      
11.

Поворознюк Р.В. 
Лінгвокультурологічні особливості протокольних промов у оригіналі та перекладі (на матеріалі українських та американських текстів): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.16 / Р.В. Поворознюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено лінгвокультурологічні особливості перекладу протокольних промов у американо-українській площині. Проведено всебічний аналіз протокольного дискурсу. Створено класифікацію лінгвокультурологічних особливостей за явищами мови та видами трансформацій, які здійснюються в процесі перекладу. Поширеність конкретних видів перекладацьких трансформацій доведено статистично. Уперше розглянуто способи відтворення функцій та значення дискурсних маркерів та етноспецифічних компонентів цільовою мовою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-77 +
Шифр НБУВ: РА330406

Рубрики:

      
12.

Жуковець Г.Л. 
Лінгвориторичні особливості сучасного лейбористського дискурсу Великої Британії: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Г.Л. Жуковець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Запропоновано лінгвориторичний аналіз сучасного лейбористського дискурсу на підставі промов прем'єр-міністра Т.Блера, членів лейбористського уряду та документів лейбористської партії другої половини ХХ ст. На підставі результатів дослідження, проведеного з урахуванням антропологічного, когнітивного та соціологічного підходів до аналізу мовних явищ у сучасній лінгвістиці, виокремлено писемні й усні різновиди лейбористського дискурсу: промови, інтерв'ю, дебати в парламенті, маніфести, слогани, плакати та дискурс у мережі Інтернет. Проаналізовано лексичні, граматичні, стилістичні та риторичні засоби впливу на масову свідомість. Визначено, що лексичними засобами впливу є лексичні одиниці слоганів та аксіологеми, серед стилістичних засобів найуживанішим є метафора, а риторичні - протиставлення та повтор як головні засоби переконання та аргументації у сучасному політичному дискурсі лейбористів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-713
Шифр НБУВ: РА317719 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Калужська Л. О. 
Особливості відтворення аксіологем українського політичного дискурсу англійською мовою: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.16 / Л. О. Калужська ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше в перекладознавстві проведено кількісну апробацію концепції перекладу метафоричних одиниць авторитетних текстів, яка розроблена П. Ньюмарком, на матеріалі політичних текстів. Встановлено вплив соціокультурного контексту на переклад метафоричних та алюзивних аксіологем у політичних промовах та аналітичних статтях. Вироблено систему способів перекладу метафоричних та алюзивних аксіологем. Визначено сценарій процесу перекладу аксіологеми та позначено негативні зсуви у його реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-713 + Ш143.21-77
Шифр НБУВ: РА381076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Козієвська О.І. 
Особливості формування культури мовлення у професійній діяльності державних службовців: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.03 / О.І. Козієвська ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Визначено напрями вивчення культури мовлення як самостійної мовознавчої дисципліни в українській і зарубіжній науковій літературі. Здійснено поглиблений аналіз теоретичних засад культури ділового мовлення у сфері державного керування та розкрито її основні комунікаційні ознаки. Проаналізовано сучасний стан проблеми законодавчого врегулювання мовного питання в Україні. Досліджено конкретну реалізацію мовних норм різних рівнів у мовленнєвій практиці державних службовців. Розроблено типологію мовних помилок, які зустрічаються у мовленні даних службовців, а також розкрито їх джерела, обгрунтовано шляхи і засоби попередження та виправлення. З'ясовано й типізовано різні наслідки інтерференційної взаємодії близькоспоріднених мов (української та російської) шляхом порівняння мовлення державних службовців з чинними нормами української літературної мови, констатації відхилень від цих норм і встановлення їх причин. Подано вичерпну характеристику мови пленарного засідання, з'ясовано його загальностильові та специфічні риси. Визначено місце у структурі офіційно-ділового стилю, проаналізовано мовленнєві засоби пленарних публічних промов. Удосконалено методологічне забезпечення формування культури мовлення державних службовців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-73 +
Шифр НБУВ: РА326224

      
15.

Соловей Г. С. 
Політична лексика як об'єкт перекладу (на матеріалі текстів політичних заяв, звернень, промов, статей та анекдотів): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.16 / Г. С. Соловей ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено політичну лексику у перекладацькому та перекладознавчому аспектах. Уточнено поділ політичної лексики на політичні терміни, політичні реалії та політичні символи, які з погляду лексичної семантики є політичними новотворами (неологізмами та оказіоналізмами). Доведено, що тип політичного тексту зумовлює специфіку перекладу політичної лексики. За перекладу ядерних типів політичних текстів облігаторним є збереження критеріїв політичності та термінологічності, а за перекладу маргінальних типів текстів - критеріїв неологічності та символічності. Аналіз перекладів політичної лексики у різних типах політичних текстів дозволяє визначити основні перекладацькі стратегії та тактики, типи відповідників, лексико-семантичних трансформацій та структурних транспозицій за роботи з політичною лексикою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-34:Ф + Ш12-77
Шифр НБУВ: РА382917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Бутова І. С. 
Прагматико-функціональні особливості політичного дискурсу США та України XXI ст.: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.17 / І. С. Бутова ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Здійснено порівняння сучасного політичного дискурсу США й України в лексико-семантичному, типологічному та когнітивному аспектах. Виявлено дивергентно-конвергентні ознаки ціннісної орієнтації політичних комунікацій обох країн, продемонстровано подібність у вербалізації тендерної "маркованості" політичних висловлень, відстежено шляхи еволюції політичних вокабуляріїв двох держав, а також роль алюзії та метафори у збагаченні політичного дискурсу США й України. Визначено головні принципи виникнення політичного гумору та продемонстровано його подвійну природу, запропоновано комплексний підхід до аналізу іронічних повідомлень політиків. Висвітлено жанрову структуру політичного дискурсу США й України та виокремлено її головні функції в сучасній комунікації. Виділено ключові прототипи й їх основні семантичні кола в політичних промовах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-70 + Ш143.21-70 + Ф082
Шифр НБУВ: РА380197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Коваль Н. О. 
Просодичні іміджеві характеристики політичної ораторської промови (експериментально-фонетичне дослідження на матеріалі британського варіанту англійської мови): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / Н. О. Коваль ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2010. — 18 с. — укp.

Проаналізовано просодичні особливості ораторського мовлення з урахуванням іміджевих особливостей мовця та ситуативних контекстів. Зазначено, що просодія актуалізує задум і стратегію мовця щодо створення та підтримання певного іміджу політика, але за цього виявляє й особистісні характеристики лідера. Вперше визначено інваріантний акустичний образ аналізованих політичних діячів у різних ситуаціях спілкування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-713 + Ш741
Шифр НБУВ: РА375987 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Середа В.В. 
Регіональні особливості історичних ідентичностей та їх вплив на формування сучасних політичних орієнтацій в Україні: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / В.В. Середа ; Ін-т соціол. НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено обгрунтування та побудову теоретико-методологічної схеми вимірювання категорій "історична ідентичність" та "політичні орієнтації". Розкрито механізми формування історичної ідентичності на макро-, мезо- та мікрорівнях у діахронному зрізі, де макрорівень - це офіційні моделі історичного минулого у промовах Президента, мезорівень - регіональні медіа-дискурси, мікрорівень- персональні уявлення про значущі елементи історичного минулого, зокрема, свята, історичні особи та події. Здійснено теоретичну інтерпретацію й емпіричний аналіз зв'язку регіональних особливостей історичної ідентичності з процесами формування політичних орієнтацій мешканців Львова та Донецька, їх соціально-демографічними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*25(4УКР) + С5*425*332.111.3-231.1 + С5*666*332.1-723.1 +
Шифр НБУВ: РА343237

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
19.

Васік Ю.А. 
Ритмічна організація англомовного політичного дискурсу (експериментально-фонетичне дослідження на матеріалі промов сучасних політиків Великої Британії): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Ю.А. Васік ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено ритмічну організацію англомовного політичного дискурсу, яка задається двома планами ритму - глобальним і просодичним, взаємодія яких створє загальний баланс структурної динаміки. Встановлено, що ритмічна організація англомовного політичного дискурсу обумовлюється його комунікативно-прагматичною домінантою, жанровими особливостями та специфікою взаємодії двох антропоцентрів у реалізації його риторичної спрямованості. На матеріалі англомовних політичних промов сучасних політиків Великої Британії визначено характерні риси комунікативного тембру англомовного політичного дискурсу, який має певний ритмометричний вимір, що відповідає ступеню експресивності жанру та висвітлює специфіку його логіко-смислового квантування. Експериментально встановлено інваріантні та варіантні просодичні ознаки ритмічної моделі англомовної політичної промови, що виражаються через її мелодійні, динамічні та темпоральні характеристики. Співвідношення просодичних маркерів та одиниць ритму (синтагм, фраз, ступенів та НФС) в інформаційному просторі дискурсу створює макроступінь, що є одиницею певної ієрархічної організації та обумовлює жанрову своєрідність англомовної політичної промови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-713 +
Шифр НБУВ: РА356290

Рубрики:

      
20.

Скрипняк Т.Л. 
Риторичний аспект просодії німецькомовної проповіді: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Т.Л. Скрипняк ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено риторичний аспект просодії німецькомовної проповіді як чинника мовленнєвого впливу на адресата в аспекті його емоційного залучення та переконання. Специфічна модифікація росодичних параметрів (мелодійного контуру, акцентуацій, ритму, темпу та паузації) німецькомовної проповіді забезпечує виконання основної мети проповідника - захоплення прихожанином змістом почутого, запам'ятовування ним промови, пристосування моральних норм і принципів, закладених у тексті проповіді, до його життя. Взаємодія просодичних компонентів у проповіді, що проголошується, сприяє появі конотативного значення у формі різноманітних асоціацій, емоцій і відчуттів, які впливають на сприйняття, розуміння й інтерпретацію змісту проповіді реципієнтом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-70 +
Шифр НБУВ: РА364005

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського