Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (33)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРИЗОВНИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Шевченко Т.І. 
Діагностика змін структурно-функціонального стану міокарда у хворих на есенціальну гіпертензію молодого віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Т.І. Шевченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено критерії ранньої діагностики змін структурно-функціонального стану міокарда у хворих на есенціальну гіпертензію (ЕГ). Обстежено 120 призовників чоловічої статі віком від 17 до 25 років. Серед них 57 пацієнтів з ЕГ I стадії, 11 - з ЕГ II стадії; 32 пацієнти - з нейроциркуляторною дистонією (НЦД) за гіпертензивним типом, у яких спостерігалося транзиторне підвищення рівня артеріального тиску (АТ) до 140/90 мм рт. ст. і вище, а також 20 здорових осіб без вказівок на підвищення АТ, клінічних та ехокардіографічних ознак структурної патології серця. Усім обстежуваним проведено комплексне ехокардіографічне та допплерехокардіографічне дослідження діастолічної та систолічної функції лівого шлуночка (ЛШ), яке виконувалось до і під час проби з ізометричним навантаженням, а також пробу з динамічним фізичним навантаженням на велоергометрі. Встановлено, що у разі ЕГ I стадії у пацієнтів молодого віку зменшується частка раннього діастолічного наповнення ЛШ, зростає тривалість часу сповільнення першого піку та періоду ізоволюмічного розслаблення ЛШ. Формування порушень розслаблення ЛШ починається вже під час НЦД. Основним фактором формування структурних змін міокарда у хворих з ранніми стадіями ЕГ є стійке підвищення рівня АТ. Зміни структурно-функціонального стану серця на ранніх стадіях ЕГ супроводжуються погіршанням фізичної працездатності та толерантності до динамічного фізичного навантаження. Розроблено індекси диференціальної діагностики ЕГ I стадії та НЦД за гіпертензивним типом молодшого віку, які враховують допплерехокардіографічні показники діастолічної функції серця, параметри толерантності до фізичного навантаження, а також зміни діастолічного наповнення ЛШ і систолічної функції серця під час проби з ізометричним навантаженням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3
Шифр НБУВ: РА315286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Султанов М.П. 
Медичні фактори ризику та їх значення в розвитку туберкульозу у військовослужбовців строкової служби: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / М.П. Султанов ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2001. — 22 с. — укp.

Зазначено, що залишкові зміни в легенях, плеврі та внутрішньогрудних лімфатичних вузлах після спонтанно вилікуваного туберкульозу виявлено у 4,04 % здорових і у 71,57 % хворих на туберкульоз військовослужбовців. Доведено, що ці зміни у 8,51 рази частіше призводять до туберкульозу, аніж у разі їх відсутності. Встановлено, що частота контактів з хворими на туберкульоз серед призовників становить 0,14 %, військовослужбовців - 0,49 % і хворих на туберкульоз - 89,11 %. Контактні військовослужбовці захворюють на туберкульоз у 26,05 разів частіше, аніж ті, в кого контакт відсутній. Гіперчутливість до туберкуліну в 6,56 разів частіше, а поєднані фактори ризику в 4,49 разів вища сприяють розвитку туберкульозу, аніж у випадку їх відсутності. Зроблено висновок, що молодь, в якої прогнозується туберкульоз, недоцільно призивати до армії, бо лікування одного хворого на туберкульоз в 1,88 разів дородче, ніж річне утримання боєздатного віськовослужбовця. Щорічні економічні затрати на лікування та профілактику туберкульозу військовослужбовців у країні становлять 2542584 грн. Розроблено систему заходів, яка в 1,97 разів знижує рівень данного захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-3
Шифр НБУВ: РА317480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Лошицька Т.І. 
Модельно-цільові характеристики фізичної підготовленості юнаків призовного віку в системі фізичного виховання: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Т.І. Лошицька ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення системи підготовки призовників до служби у Збройних силах України за умов їх реформування. Викладено експериментальну методику занять, яка базується на поділі юнаків для занять з урахуванням рівня фізичного здоров'я та раціональному співвідношенні засобів та методів фізичного виховання на основі комплексних досліджень і факторного аналізу фізичного стану юнаків 18 - 20-ти років. Визначено рівень фізичної підготовки призовного контингенту, розроблено "мінімальні" та "належні" норми, що відповідають "безпечному" рівню здоров'я. Описано рівняння для моделювання індивідуальних показників фізичної підготовки з урахуванням особливостей фізичного розвитку. Висвітлено суттєву динаміку показників даної підготовки та фізичного здоров'я юнаків, які навчалися за експериментальною методикою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.143 +
Шифр НБУВ: РА353248

Рубрики:

      
4.

Коваль М.М. 
Можливості добового моніторингу артеріального тиску, його значення у діагностиці гіпертонічної хвороби та вирішенні експертних питань у військовослужбовців: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / М.М. Коваль ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Встановлено, що існують основні типи перебігу гіпертонічної хвороби (ГХ) і нейроциркуляторної дистонії (НД) гіпертензивного типу: несприятливі у прогностичному плані - висока варіабельність артеріального тиску, порушений його добовий профіль ("over-dippers", "night-peakers", "non-dippers") і сприятливі у прогностичному плані - нормальні варіабельність артеріального тиску протягом усіх періодів доби та добовий профіль артеріального тиску. Запропоновано алгоритм діагностичного пошуку у випадку ГХ І стадії та НД гіпертензивного типу. Розроблено протоколи обстеження призовників і військовослужбовців, хворих на НД гіпертензивного типу та ГХ, а також запропоновано експертні критерії визначення придатності до військової служби на основі даних добового моніторингу артеріального тиску з урахуванням показників гемодинамічного забезпечення дозованих фізичних і психоемоційних навантажень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-43 +
Шифр НБУВ: РА323973

Рубрики:

      
5.

Шекера О.Г. 
Обгрунтування системи медичного забезпечення Збройних Сил України в умовах впливу соціально-економічних та медико-демографічних чинників: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.03 / О.Г. Шекера ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця МОЗ України. — К., 2009. — 44 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи удосконалення системи медичного забезпечення Збройних сил (ЗС) України на принципово новій методологічній основі з метою підвищення рівня медичного обслуговування військовослужбовців і створення умов щодо комплектування ЗС України здоровим контингентом. Досліджено стан здоров'я допризовників, призовників і військовослужбовців різних категорій за повсякденних умов та під час виконання миротворчої місії. Розроблено систему реабілітаційних і профілактичних заходів для покращення здоров'я військовослужбовців. З метою удосконалення системи диспансерного нагляду розроблено формалізовану модель медичного обслуговування військовослужбовців, яка дозволяє оцінювати ефективність лікувально-профілактичних заходів. Встановлено залежність комплектування ЗС здоровим контингентом від демографічних процесів. Розроблено механізм фінансування медичної служби ЗС України за рахунок впровадження медичного страхування, що забезпечить більш якісне надання медичної допомоги військовослужбовцям і комплектування ЗС України здоровим контингентом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р89 +
Шифр НБУВ: РА369681

Рубрики:

      
6.

Косік В.В. 
Особистісні страхи призовників та їх психодіагностика: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / В.В. Косік ; Ін-т психології ім. Г.С. Костюка АПН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено особистісні страхи призовників. Встановлено існування між окремими джерелами особистісних страхів внутрішніх структурних взаємозв'язків, які визначають міру спорідненості. Виявлено стійкі взаємозв'язки між частотою й інтенсивністю вияву окремих джерел особистісних страхів та індивідуально-психологічними властивостями призовників. Розроблено методику діагностики особистісних страхів призовників, визначену для індивідуального та під час колективних обстежень в комплексі психодіагностичних заходів у системі військового професійного відбору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.212 + Ю942-5
Шифр НБУВ: РА316579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Барчук М.А. 
Особливості перебігу виразкової хвороби та шляхи оптимізації протигелікобактерної терапії у осіб призовного віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / М.А. Барчук ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності лікування призовників, хворих на виразкову хворобу дуоденальної локалізації шляхом диференційованого призначення різних лікувальних комплексів у врахуванням особливостей клінічного перебігу та індивідуальної чутливості виділених штамів Hp до протимікробних препаратів. Підтверджено діагностичну цінність бактеріологічного методу в діагностиці гелікобактерної інфекції. Проведено комплексну оцінку клінічного перебігу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки (ДП), ендоскопічної характеристики слизової оболонки шлунка та ДП, показників перекисного окиснення ліпідів та стану антиоксидантної системи, показників апоптозу, яка дає змогу визначити ефективність лікувальних комплексів, що застосовувались.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52 + Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА322212

Рубрики:

      
8.

Крайнюк В.М. 
Психологічні особливості проявів тривожності і агресивності у юнаків призовного віку: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / В.М. Крайнюк ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Досліджені теоретичні та практичні аспекти психологічних особливостей проявів тривожності і агресивності у різних категорій призовників (здорових осіб та юнаків з нервово-психічними розладами). Виміри рівня тривожності й агресивності мають подвійні критерії: вимір тривожності й агресивності як специфічних якостей особистості; тривоги й агресії як емоційного стану. Автором запропонований набір психодіагностичних методик для виявлення проявів тривожності й агресивності та комплекс психокорекційних методів з метою зниження рівня високої тривожності й агресивності. Його впровадження виявилось ефективним щодо зменшення негативних емоційних проявів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.402.3-52

Рубрики:

      
9.

Немірова О.А. 
Стан здоров'я юнаків з обмеженою придатністю до служби у армії та підходи до удосконалення їх лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.А. Немірова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2002. — 21 с. — укp.

Визначено причини комплексності уражень в юнаків із захворюваннями, що мають спільний механізм розвитку. Описано клінічні варіанти поєднаної патології, в яких обумовлено взаємозв'язок ряду окремих захворювань як проявів системного ураження організму та недиференційованих синдромів дисплазії сполучної тканини (ДСТ), у тому числі гіпотрофій, що відносяться до найпоширеніших у призовників. Досліджено поширеність гіпотрофії серед придатного контингенту підлітків з визначенням характерних захворювань поєднаної з нею патології (скелетних дисплазій, хвороб органів зору, носоглотки) та різницею ураженості систем організму залежно від ступеня дефіциту ваги тіла - індексу маси тіла. Застосовано нові підходи до аналізу захворюваності, систематизації сполучень клінічних форм хвороб, що дозволило визначити причини формування поширеної патології у підлітків. Встановлено причини низької ефективності лікування призовників внаслідок хронічного перебігу хвороб, нерозпізнаності випадків системної ДСТ і наявності несприятливих медико-соціальних факторів. Запропоновано підходи щодо підвищення рівня здоров'я підлітків шляхом своєчасної діагностики патології та її повноцінного лікування на ранніх етапах дитинства, медико-педагогічної корекції чинників ризику здоров'я та покращання соціальної захищеності підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)025.5 + Р11(4УКР)295
Шифр НБУВ: РА320471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського