Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (714)Книжкові видання та компакт-диски (73)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРИВАБЛИВІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 103
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Полінкевич В.А. 
Агроекологічні основи створення пасовищного конвеєра для молодняка великої рогатої худоби м'ясного напрямку продуктивності в умовах радіоактивного забруднення Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / В.А. Полінкевич ; Ін-т сіл. госп-ва Полісся УААН. — Житомир, 2004. — 21 с. — укp.

Встановлено закономірність формування та параметри кормової цінності багаторічних травосумішей та однорічних кормових агрофітоценозів різної видової структури та строків сівби відмінних періодів дозрівання. Досліджено динаміку надходження рослинної маси протягом сезону та удосконалено модель пасовищного конвеєра для великої рогатої худоби м'ясного напрямку продуктивності за умов радіоактивного забруднення земель Полісся України. З'ясовано роль та ефективність окремої та комплексної дії різних агроекологічних факторів (способів обробітку грунту, строків сівби, органічних та різних поєднань і доз мінеральних добрив, вапнування) на продуктивність багаторічних та однорічних агрофітоценозів та їх значення у процесі накопичення ними радіонуклідів. На підставі одержаних даних встановлено можливість цілеспрямованого управління екологічним станом угідь, формування продукційного процесу ценозів та якості корму. Визначено кормову привабливість та специфічні особливості капустяних культур залежно від їх фенотипічного стану, а також об'єми добового споживання на пасовищах тваринами рослинної маси різних типів агрофітоценозів. Розширено уявлення про кормову цінність та господарську придатність їх використання в системах пасовищного конвеєра. Запропоновано ефективні види та дози добрив для одержання доброякісного та радіаційно безпечного пасовищного корму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44(4УКР) + П223-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА333707

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Матрос О. М. 
Аналіз інвестиційної діяльності підприємств: теорія та методологія: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / О. М. Матрос ; Нац. акад. статистики, обліку та аудиту. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методологічні засади аналізу інвестиційної діяльності суб'єкта господарювання. Вивчено та вдосконалено класифікації інвестицій і джерел формування та напрямів інвестування засобів підприємства. Розглянуто пошук джерел інформаційного забезпечення аналізу такої діяльності підприємства. Висвітлено сучасний стан аналізу інвестиційної діяльності підприємства як об'єкта інвестування, ефективність інвестиційної діяльності та розроблено методології аналізу інвестиційного стану суб'єкта господарювання. Обгрунтовано нові методологічні підходи до комплексного аналізу інвестиційної діяльності підприємства на основі дослідження й аналізу основних складових елементів інвестиційного стану суб'єкта господарювання, таких як інвестиційна привабливість, потенціал, інвестоємність та інвестиційна активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)290-56
Шифр НБУВ: РА381251 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Строкович Г.В. 
Вибір стратегії інвестування підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Г.В. Строкович ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

У дисертації досліджено теоретичні та методичні проблеми вибору стратегії інвестування підприємств та їх стратегічних центрів господарювання (СЦГ). Розкрито зміст категорій "інвестиції", "інвестиційна привабливість", "ризик інвестування" в умовах економіки, що трансформується. Розглянуто фактори та характеристики, які впливають на привабливість підприємства та його СЦГ в процесі інвестування. Подано методичні рекомендації щодо визначення рівня ризику зовнішнього та внутрішнього середовища їх інвестування. Розроблено методику побудови системи стратегій інвестування підприємства та його СЦГ у вигляді шахматної матриці, запропоновано механізм формування ефективного портфеля реальних інвестиційних вкладень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-56

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Кошельок Г.В. 
Внутрішні фактори та резерви росту інвестиційної привабливості промислових підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Г.В. Кошельок ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2010. — 21 с. — укp.

Проаналізовано наявні визначення поняття "інвестиційна привабливість" і класифікації факторів, що його обумовлюють. Запропоновано класифікацію внутрішніх чинників інвестиційної привабливості промислових підприємств. Розглянуто методичні питання кількісної оцінки інвестиційної привабливості підприємств промисловості на підставі розробленої ієрархічної структури даного поняття, в якій виділено рівні латентних ознак. Висвітлено можливості даного підходу до визначення факторів і резервів зростання інвестиційної привабливості на прикладі підприємств зернопромислового комплексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-56
Шифр НБУВ: РА372438 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Маловичко А.С. 
Вплив ризик-менеджменту на інвестиційну привабливість підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.С. Маловичко ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність економічного ризику, досліджено його природу. Запропоновано визначення термінів "економічний ризик" і "ризик-менеджмент". Виявлено діалектичний зв'язок рівня ризик-менеджменту на підприємстві зі ступенем його інвестиційної привабливості. Визначено зміст поняття "інвестиційна привабливість", розглянуто актуальні проблеми її оцінки. Виявлено додаткові фактори, які впливають на рішення про надання позикових коштів (параметри самого підприємства та фінансового проекту, зокрема, загальні зведення, зведення про персонал, керівництво та власників підприємства/проекту та зведення, що безпосередньо стосуються управління ризиком). Запропоновано спосіб коригування оцінки інвестиційної привабливості підприємства з урахуванням виявлених факторів. Розроблено структуру відділу з управління ризиками, що залежить від розміру фірми. Визначено й охарактеризовано два види інтеграції системи ризик-менеджменту до організаційної структури управління підприємством - локалізовану та розсіяну. Запропоновано способи реалізації основних прийомів ризик-менеджменту - одержання більшої кількості інформації про майбутній вибір і результати, розподіл ризику між учасниками проекту, диверсифікація та передача ризику, резервування коштів, врахування ризиків під час фінансування проекту, лімітування, відхилення, прийняття й об'єднання ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4уКР)290-99-212.1 + У9(4УКР)290-56 +
Шифр НБУВ: РА353866

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Гринів Т.Т. 
Державне гарантування іноземного інвестування в машинобудуванні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Т.Т. Гринів ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 24 с. — укp.

Розроблено модель оцінювання впливу фактора ризику на дохідність реального інвестування у галузі машинобудування з урахуванням експоненціальної математичної залежності, яка дозволяє охарактеризувати обмеженість ризику та допомагає інвестору вибрати найсприятливіший об'єкт для вкладення своїх коштів. Одержано багатофакторну модель оцінювання впливу багатьох факторів ризику водночас на прогнозовані обсяги продукції машинобудування, застосування якої дозволяє мінімізувати ризики, а також максимізувати обсяги випуску продукції машинобудування. Досліджено форми та методи державного регулювання іноземного інвестування у даній галузі. Обгрунтовано суть понять "форма" та "метод" у сфері іноземного інвестування. Запропоновано модель оцінювання інвестиційної привабливості регіонів України у галузі машинобудування, яка дає змогу визначити регіони, які найбільш потребують вкладення додаткових коштів, та здійснювати розробку спеціальних державних інвестиційних програм для цих регіонів України. Удосконалено класифікацію ризиків іноземного інвестування у машинобудуванні, запропоновано використовувати ознаки: причини та сферу виникнення, рівень витрат, тривалість дії, характер наслідків. Розроблено методичні рекомендації щодо оцінювання факторів впливу на інвестиційну привабливість машинобудування на базі методу експертних оцінок з застосуванням попарного порівняння факторів, що дозволяє більш точно визначити рівень важливості кожного з факторів. Розвинуто механізм реалізації інвестиційного проекту у галузі машинобудування за умов поєднання системи державного та недержавного гарантування та страхування іноземних інвестицій. За цього гарантами можуть бути банківські, страхові та інші спеціалізовані установи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851-56 +
Шифр НБУВ: РА353534

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Красюк Р.В. 
Економіко-математичне моделювання процесу реструктуризації підприємства (на прикладі ВАТ "Луцький підшипниковий завод): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Р.В. Красюк ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність реструктуризації Луцького підшипникового заводу для відновлення його стабільної діяльності за ринкових умов. Проведено діагностування поточного стану підприємства з метою продемонструвати його інвестиційну привабливість і можливість відновлення випуску продукції підприємством шляхом проведення реструктуризації. Висвітлено проведені реструктуризаційні заходи щодо удосконалення менеджменту за рахунок його реорганізації та створення нових служб, зокрема маркетингу, перебудови виробництва, складського та інструментального господарств, служб технічного забезпечення та збуту. Наведено пропозиції щодо оптимізації чисельності управлінського персоналу та працівників заводу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290-31 в611 + У9(4Укр)290-31 в611
Шифр НБУВ: РА316812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Райко Д.В. 
Економічна оцінка споживацької привабливості інноваційних товарів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / Д.В. Райко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Визначено головні фактори активізації інноваційних процесів, які доцільно використовувати як класифікаційні ознаки інновацій. Виявлено найбільш суттєві критерії впливу на прийняття рішення споживачами щодо придбання інноваційних товарів, які складають його споживацьку привабливість. Запропоновано економіко-математичні моделі оцінки споживацької привабливості інноваційних товарів універсального призначення. Розроблено концептуальний підхід щодо організації просування даного товару до споживача. Наведено послідовність заходів інформаційного впливу на споживачів у процесі просування інноваційного товару. Розроблено методичний підхід до оцінки використання та споживання даних товарів з урахуванням економічного, соціального та екологічного ефектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0-361 +
Шифр НБУВ: РА323827

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Федорова Ю.В. 
Економічна привабливість потенційного учасника промислово-фінансової групи: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ю.В. Федорова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Удосконалено теоретичні та методичні підходи щодо визначення інвестиційної привабливості промислового підприємства як учасника промислово-фінансової групи. Розкрито суть поняття "інвестиційна привабливість" промислового підприємства й "ефект синергії" групи та на підгрунті посилення зв'язку цих понять за умов розвитку інтеграційних процесів запропоновано визначення поняття "економічна привабливість" промислового підприємства, яке відображає інвестиційну привабливість підприємства у складі інтеграційної структури з урахуванням прогнозування ефекту синергії від взаємодії її учасників. Запропоновано класифікацію інвестицій за ознакою "довжини хвилі" інвестиційного піднесення, що визначається бюжетним, соціальним і екологічними ефектами в суміжних галузях та у країні, промислово-фінансові групи (ПФГ) визначено як "крапку зростання" інвестиційного піднесення. Досліджено особливості розвитку машинобудівних підприємств за умов посилення інтеграції промислового та фінансового секторів економіки. Визначено інвестиційний, операційний, управлінський та комутаційний ефекти як складові синергії, що можуть бути у ПФГ з вертикальною промисловою інтеграцією. Узагальнено методичні підходи до оцінювання інвестиційної привабливості промислового підприємства та запропоновано рекомендації щодо визначення економічної привабливості машинобудівного підприємства, що дозволяють прогнозувати ефект синергії у ПФГ шляхом проектування грошових потоків учасників групи. Досліджено механізм функціонування машинобудівних підприємств у складі ПФГ і розроблено рекомендації стосовно підвищення ефективності взаємодії її учасників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-56 + У9(4УКР)292.3-56 +
Шифр НБУВ: РА366603

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Стичішин П.П. 
Експортний потенціал військово-промислового комплексу України: методичні аспекти оцінки та маркетинговий механізм його реалізації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / П.П. Стичішин ; Європ. ун-т фінансів, інформац. систем, менеджменту і бізнесу. — К., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено методичні аспекти визначення експортного потенціалу на рівні підприємств (організацій, корпоративних структур) військово-промислового комплексу (ВПК), а також розроблено методичні засади розбудови маркетингового механізму його максимізації. Доведено, що оцінку експортного потенціалу необхідно здійснювати через визначення виробничо-технологічного та маркетингового потенціалу підприємства, а також побудову багатокритеріальної моделі "конкурентоздатність експортера - привабливість ринку". Показано, що максимального ефекту у зовнішньоекономічній діяльності ВПК може досягти, якщо його управління буде побудовано на принципах концепції міжнародного маркетингу взаємовідносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.2 + У9(4УКР)843.5
Шифр НБУВ: РА314075 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Кленчу А. М. 
Емоційно-комунікативні особливості атрактивності та їх корекція у дівчат старшого юнацького віку: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / А. М. Кленчу ; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". — О., 2011. — 20 с. — укp.

Описано симптомокомплекс характеристик атрактивності, в яких, наряду з іншими, провідними виступають емоційно-комунікативні (зовнішня привабливість, оптимістичність, експресивність, впевненість у собі, доброзичливість, відкритість, комунікабельність, щирість, культурність). Розкрито чинники, що сприяють і перешкоджають розвитку атрактивності та виявлені певні її види та рівні її самооцінки. В емпіричному дослідженні встановлено зовнішні та внутрішні фактори специфіки атрактивності (фемінність, андрогінність, екстравертованість, агресивність, емоційна лабільність, експресивність, емпатичність, товариськість, відкритість, самооцінка атрактивності). Розроблено й апробовано систему психокорекції, яка спрямована на розвиток емоційно-комунікативних особливостей атрактивності та позитивної "Я-концепції". Доведено, що впровадження запропонованої програми сприяє значному підвищенню самооцінок учасниць за більшістю виявлених характеристик симптомокомплексу атрактивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.213.2 + Ю937.31 + Ю937.42
Шифр НБУВ: РА382651 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Коренюк П.І. 
Ефективність відтворення ресурсного потенціалу продовольчого комплексу: теорія, методологія, практика: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.03 / П.І. Коренюк ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2009. — 37 с. — укp.

Проаналізовано економіко-екологічні проблеми розвитку продовольчого комплексу. Розкрито сутність поняття "продовольча ефективність відтворення аграрного природно-ресурсного потенціалу" як складника економічної ефективності використання та відтворення природно-ресурсного потенціалу, розроблено методологічні засади та методики його визначення. Досліджено відтворювальний процес у продовольчому комплексі у контексті раціонального використання й активного збереження аграрних ресурсів довкілля. Вперше розроблено теоретико-методологічні засади визначення коефіцієнта інтегрованого екологічного стану території. На підставі аналізу сучасного економічного стану продовольчого комплексу виявлено закономірності та тенденції зростання конкурентоздатності вітчизняного продовольства. Визначено інвестиційну та інноваційну привабливість підприємств продовольчого комплексу як суб'єктів екологічного підприємництва. З використанням запропонованого варіанта організаційно-економічного механізму розроблено концепцію гармонійного збалансованого розвитку продовольчого аграрного природно-ресурсного потенціалу. Розроблено засоби економічного стимулювання розширеного відтворення аграрного природно-ресурсного потенціалу продовольчого комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-553-96 +
Шифр НБУВ: РА363201

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Коваль Н.В. 
Ефективність інвестицій в підприємства молокопереробної галузі: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.В. Коваль ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та практичні аспекти ефективності інвестицій в підприємства молокопереробної галузі. На підставі вивчення й узагальнення вітчизняного та зарубіжного досвіду визначено суть поняття "інвестиції". Удосконалено класифікацію інвестицій, сформовано систему показників для їх ретроспективного та прогнозного оцінювання. Обгрунтовано підходи до визначення прогнозних параметрів, що застосовуються під час оцінювання ефективності інвестицій. Проаналізовано сучасний стан і тенденції розвитку підприємств молокопереробної галузі. Оцінено їх інвестиційну привабливість і ефективність інвестиційної діяльності. Визначено основні зовнішні та внутрішні чинники ефективності інвестицій, на підставі яких стверджено, що здійснювати управління ефективністю інвестицій необхідно на макро- та мікрорівнях. Розроблено організаційно-економічний механізм підвищення ефективності інвестицій на мікрорівні. Запропоновано послідовність дій під час оцінювання ефективності інвестиційних проектів, що впроваджуються на діючих підприємствах. Обгрунтовано пріоритетні напрямки інвестування підприємств молокопереробної галузі, реалізація інвестиційних проектів у межах яких сприятиме підвищенню ефективності виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353.1-56 +
Шифр НБУВ: РА364134

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Палка І.М. 
Ефективність інвестиційної діяльності підприємств харчової промисловості: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.М. Палка ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності інвестиційного процесу на підприємствах харчової промисловості за умов ринкової економіки. З'ясовано економічну природу інвестицій і розглянуто їх класифікації. Охарактеризовано інвестиційний ринок і його розвиток в Україні. Визначено інвестиційну привабливість галузей економіки та регіонів. Висвітлено теоретико-методичні підходи до оцінювання ефективності інвестиційного капіталу. Проаналізовано розвиток підприємств харчової промисловості та визначено їх роль у цьому інвестиційному процесу. Висвітлено напрямки використання інвестиційних ресурсів і розглянуто ефективність інвестиційного процесу на підприємствах галузі. Визначено взаємозв'язок між обсягами інвестицій в основний капітал підприємств харчової та переробної промисловості Тернопільщини з фінансовим результатом від звичайної діяльності до оподаткування й обсягами виробництва, спрогнозовано ці показники щодо перспективи. Розроблено пропозиції щодо розширення інвестиційних можливостей і забезпечення інноваційного спрямування інвестиційного процесу підприємств харчової промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-56 +
Шифр НБУВ: РА363261

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Петруня Н.В. 
Ефективність інвестування виноробних підприємств (за матеріалами Одеської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.В. Петруня ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто економічну суть та види інвестицій стосовно виноробних підприємств. Запропоновано методику оцінки ефективності їх інвестування та проведено комплексний аналіз економічних умов інвестиційного процесу. Оцінено інвестиційну привабливість виноробної галузі України. Запропоновано пріоритетні напрями залучення інвестицій та механізм підвищення інвестиційної привабливості виноробних підприємств. Значну увагу приділено розробці інвестиційної стратегії, в якій конкретизовано мету господарської та інвестиційної діяльності, встановлено оптимальне співвідношеня реальних і фінансових інвестицій, визначено напрями капітального, інноваційного та поточного інвестування, а також висвітлено питання стосовно власних і позикових джерел формування інвестицій виноробних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.752.5-56-07 + У9(4УКР-4ОДЕ)306.752.5-56-07 +
Шифр НБУВ: РА323588

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Чилікін О.І. 
Ефективність управління підприємствами вугільної промисловості України: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.01 / О.І. Чилікін ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2002. — 31 с. — укp.

Наведено теоретичні засади удосконалення виробничо-економічної діяльності підприємств вугільної промисловості. Розглянуто питання приватизації в Україні та проблеми роздержавлення підприємств даної промисловості, цінову та дотаційну політику в галузі. Проаналізовано динаміку стану та умов функціонування вугільної промисловості протягом 1990 - 2000 рр., особливості ефективності державного регулювання економіки. Обгрунтовано потребу національної економіки у твердому паливі та необхідність реорганізації управління вугільною промисловістю, яка має бути адекватною до умов ринку, визначено інвестиційні можливості регіонів і перспективи їх розвитку. Розроблено методологію вибору оптимальної структури управління вугільною промисловістю, оцінено інвестиційну привабливість підприємств, оптимізації складу вугільних компаній, структури середньої та вищої ланки управління. Апробовано методи оптимізації програм розвитку зазначеної промисловості, економіко-математичну модель оптимального варіанта приватизації вуглевидобувних і вуглепереробних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.651-21-07
Шифр НБУВ: РА319701 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Галько Л.Р. 
Забезпечення та підтримка економічної стійкості промислового підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Л.Р. Галько ; НАН України, Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні аспекти забезпеченя та підтримки економічної стійкості промислових підприємств, зокрема швейної промисловості. Розкрито сутність економічної стійкості підприємства, структуризовано її складові елементи, проаналізовано взаємозв'язки між ними. Визначено чинники зовнішнього та внутрішнього середовища функціонування промислового підприємства й обгрунтовано нові підходи до інтегрального оцінювання рівня його економічної стійкості з урахуванням рівневих аспектів стійкого розвитку підприємства. Проведено системний аналіз стану та перспектив розвитку швейної промисловості України, оцінено потенційні можливості й інвестиційну привабливість підприємств сектору пошиття одягу. Удосконалено механізм забезпечення та підтримки економічної стійкості підприємства шляхом впровадження системи управління ризиками та розробки моделі комплексної реструктуризації. Обгрунтовано необхідність та економічну доцільність удосконалення системи збуту готової продукції шляхом створення вертикальних маркетингових структур. Описано механізм і визначено основні причини порушення стійкого розвитку підприємств, запропоновано способи його відновлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.51 +
Шифр НБУВ: РА369909 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Радіонова О. М. 
Зайнятість у великих містах: сучасні трансформаційні процеси та їх регулювання: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / О. М. Радіонова ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2011. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено сучасні трансформаційні процеси у сфері міської занятості, обгрунтовано соціально-економічні регулятори і стратегії муніципального управління зайнятістю населення у великих містах. Удосконалено методологію системного дослідження великого міста як центра територіальної організації зайнятості. Виявлено концептуальні основи формування та розвитку муніципальної (міської) системи зайнятості, розкрито сутність понять "зайнятість населення", "привабливість великого міста у сфері зайнятості". Обгрунтовано взаємозв'язок основних процесів міської динаміки: рівня соціально-економічного розвитку міста, зайнятості та чисельності населення, що характеризують циклічний розвиток міста. Розроблено методику аналізу життєвого циклу міста. Досліджено сучасні трансформаційні процеси у сфері зайнятості великих міст. Виокремлено системні, структурні й організаційні трансформації, а також інституційні аномалії міської зайнятості. Розроблено алгоритм стратегічного управління міською зайнятістю з використанням соціально-економічних регуляторів: інвестування в нові технології та сферу професійної освіти, податкової та кредитної підтримки малого підприємництва, насамперед у науково-інноваційній сфері, стимулювання трудової імміграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)22 + У9(4УКР)240.5
Шифр НБУВ: РА385774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Магдич С.Б. 
Залучення і використання іноземних інвестицій підприємствами харчової промисловості: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / С.Б. Магдич ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено стан і динаміку іноземного інвестування в Україні в 2000-ні рр. Розкрито сутність іноземних інвестицій і їх роль в інноваційно-технологічній модернізації вітчизняних підприємств харчової промисловості. Обгрунтовано різні типи інвестиційних стратегій з урахуванням етапів життєвого циклу підприємств. Проаналізовано інвестиційну привабливість і місткість галузей з виробництва харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів. Визначено джерела та форми залучення іноземних інвестицій, виділено їх інноваційну складову відносно підприємств з переробки продовольчої сировини. Показано, що найбільш інвестиційно привабливими є тютюнова промисловість, виробництво напоїв, переробка та консервування овочів і фруктів, а найменш привабливими в інвестиційному аспекті - виробництво рибної продукції, м'яса, обробка зерна та виробництво крохмалю. Висвітлено організаційні засади, механізми, форми й об'єкти залучення іноземнго капіталу в українську харчову промисловість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-56 +
Шифр НБУВ: РА368313

Географічні рубрики:

      
20.

Ткаченко Н.Е. 
Зниження фінансово-інвестиційних ризиків у зовнішньоекономічній діяльності підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.Е. Ткаченко ; Східноукр. нац. ун-т. — Луганськ, 2001. — 22 с. — укp.

Розглянуто питання щодо зниження фінансово-інвестиційних ризиків у пріоритетних видах зовнішньоекономічної діяльності підприємств, зокрема, спільних підприємств з іноземними інвестиціями та лізингових операціях. Розроблено систему фінансово-інвестиційних ризиків у зовнішньоекономічній діяльності підприємств, яка враховує відповідний вплив зовнішніх і внутрішніх факторів ризику. Запропоновано заходи щодо зниження ризиків лізингових платежів на етапі заключення лізингової угоди. Охарактеризовано метод зниження лізингових ризиків, який грунтується на виборі оптимального методу нарахування амортизації об'єкта лізингу і дозволяє достатньо точно встановлювати мінімальний термін лізингового договору, що мінімізує лізингові ризики. Описано методику оцінки фінансово-інвестиційних ризиків з урахуванням фінансового рейтингу підприємств і зон інвестування, яка дозволяє визначити інвестиційну привабливість і ризикостійкість підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)829.0-93-99
Шифр НБУВ: РА314613 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського