Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Тематичний інтернет-навігатор (4)Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (1966)Книжкові видання та компакт-диски (283)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРИАЗ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 256
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Лиховськой В. В. 
Агробіологія нових столових сортів винограду та їх гібридів в умовах Приазовсько-степової виноградарської зони: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.08 / В. В. Лиховськой ; НААН України, Нац. ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2011. — 20 с. — укp.

Виявлено біологічні та господарські особливості нових сортів і виділених до еліти селекційних форм винограду. Аналіз одержаних даних дозволяє рекомендувати розширити сортимент столового винограду в Приазовсько-степовій виноградарській зоні за рахунок інтродукції виділених у результаті вивчення перспективних сортів Аркадія та Кодрянка з урожайністю 24,3 та 34,8 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-4
Шифр НБУВ: РА380483 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Кирєєва О.В. 
Анатомічна структура морських трав Азово-Чорноморського басейну в різних екологічних умовах: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / О.В. Кирєєва ; НАН України, Ін-т біології півден. морів ім. О.О. Ковалевського. — Севастополь, 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено анатомічний склад вегетативних органів Zostera marina, Zostera noltii і Ruppia cirrhosa в Азово-Чорноморському басейні. Виявлено мінливість анатомо-метричних параметрів органів досліджених видів за різних екологічних умов (глибини та гранулометричного складу донних осадків). Розроблено методику визначення об'єму повітроносних порожнин листа для оцінювання ступеня розвитку лакунарної системи, яка забезпечує адаптацію рослини до умов середовища. На підставі функціонально-значущих параметрів визначено оптимум глибини зростання вивчених видів у Чорному морі: для Zostera marina і Zostera noltii - від 3 до 9 м, Ruppia cirrhosa - від 0,5 до 2 м. Виявлено особливості анатомо-метричної структури вегетативної сфери двох видів зостер за умов лиманів Причорномор'я та Приазов'я, а також бухти Козачої (Севастопольське узмор'я).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.911.2 Zos*60(922.8) +
Шифр НБУВ: РА359614

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Тельнова Г.В. 
Антикризове управління машинобудівним підприємством: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Г.В. Тельнова ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено модель визначення "ранніх сигналів" кризи, яка може бути легко змінена за умов врахування сфери діяльності, масштабів виробництва, етапу життєвого циклу та інших факторів будь-якого окремого підприємства. Обгрунтовано шляхи подолання кризи з урахуванням існуючих можливостей підприємства, заходи щодо ліквідації негативних тенденцій, що приведе показники фінансового стану підприємств у відповідність до нормативних обмежень, дозволить залучити більшу кількість інвесторів, розширити виробництво, одержати додатковий прибуток. Відзначено, що запропонований метод антикризового (докризового) управління дозволяє керівнику будь-якого підприємства самостійно підбирати необхідні та реально здійснені заходи, а оптимальні обсяги зміни структури майна має розраховувати прикладна програма. За цього спрощується фінансове планування на підприємстві, а всі фінансові операції стають економічно та математично обгрунтовані.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-932.1-21 +
Шифр НБУВ: РА341956

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Рудюк В.В. 
Антропогенові уніоніди південно-західної частини Східно-Європейської платформи: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.09 / В.В. Рудюк ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2002. — 24 с. — укp.

Досліджено геолого-геоморфологіні умови місцезнаходжень уніонід в алювіальних, озерних, озерно-лиманних відкладах різного віку долин річок Дністер, Дунай, Дніпро, Південний Буг і Приазов'я. Опрацьовано збори викопних решток уніонід з 40 місцнезнаходжень, проведено їх монографічне вивчення. Виявлено основні напрямки просторової еволюції. Монографічно описано 50 видів уніонід, з яких 9 видів і 3 підвиди є новими для науки. Обгрунтовано суть змішаного характеру фауни малюсків з алювію II, III, V терас, по-новому інтерпретовано їх вік. Уточнено системний склад і віковий інтервал виділених А.Л.Чепалигою фауністичних комплексів, проведено стратифікацію та кореляцію четвертинних алювіальних відкладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е169.116.623"072"(4Укр) + Д432.72(45Укр)-9
Шифр НБУВ: РА318918 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Скирда В.В. 
Археологічна наука у Харківському університеті (1805 - 1920 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / В.В. Скирда ; НАН України. Ін-т археол. — К., 2000. — 18 с. — укp.

На підставі великого фактичного матеріалу створено узагальнюючий нарис монографічного плану про розвиток археологічної науки в одному з найбільших у країні осередків археологічної науки - Харківському університеті - з моменту його створення та до 1920 р. Спростовано положення про те, що археологічна наука до кінця XIX ст. в Україні цікавилася лише античною спадщиною Причорномор'я та Приазов'я. Подано матеріали про археологічну діяльність деяких харківських учених: Ю.І.Морозова, Д.І.Багалія, Є.К.Рєдіна, О.С.Федоровського, В.Є.Данилевича, Є.П.Тріфільєва та ін., які залишалися невідомими науковому загалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4г(237УКР)
Шифр НБУВ: РА308432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Шумник А.В. 
Вапняковий нанопланктон верхньої крейди Південної України: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.09 / А.В. Шумник ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Стратиграфічно, палеонтологічно та палеографічно досліджено вапняковий нанопланктон з верхньокрейдових відкладів трьох районів південної України. За результатами аналізу поширення нанопланктону описано розчленування відкладів верхньої крейди північно-західного шельфу Чорного моря та кримського континентального схилу, де виділено 12 нанопланктонних зон і 2 шари за принципом першої появи та зникнення видів-індексів з урахуванням комплексу видів. Виділені нанопланктонні зони скорельовано з одновіковими зонами різних районів України (Гірський Крим, східне Приазов'я, Дніпровсько-Донецька западина, Українські Карпати, північно-західні схили Донбасу) та багатьох регіонів світу (Західна Європа, океанічні розрізи, США, Китай). З'ясовано особливості седиментації в пізньокрейдовому басейні на північно-західному шельфі Чорного моря та кримському континетальному схилі. Створено атлас стратиграфічно важливих видів вапнякового нанопланктону зазначених регіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е162"063.3"(4Кри)
Шифр НБУВ: РА318916 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Безчерев О.С. 
Вдосконалення дуттьових пристроїв кисневих конверторів на основі дослідження процесу допалювання відхідних конверторних газів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / О.С. Безчерев ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання розробки нових ефективних пристроїв (способів) для вторинного допалювання CO-вмісних відхідних газів в агрегатах конверторного типу. Розроблено статичну математичну модель конверторної плавки з вторинним допалюванням даних газів, яка допомагає в першому наближенні встановити діапазони оптимальних значень керуючих параметрів процесу допалювання залежно від варіанту підведення дуття, шихтовки плавок та зони організації процесу в агрегаті. Описано комплексну функціонально-детерміновану динамічну математичну модель допалювання газів у порожнині кисневого конвертора з урахуванням макрокінетики плавки. Проведено аналітичні дослідження процесу вторинного допалювання газів та визначено основні закономірності для раціональної організації в конверторах з верхнім та комбінованим дуттям. Висвітлено нові ефективні пристрої (способи) для вторинного допалювання газів у порожнині конверторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.203-6 +
Шифр НБУВ: РА352884

Рубрики:

      
8.

Кленін О.В. 
Вдосконалення механізму відтворення основного капіталу промислових підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.В. Кленін ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено механізм відтворення основного капіталу (ОК) промислових підприємств (ПП). Розкрито економічну сутність капіталу та процесу його відтворення за ринкових умов, визначено основні показники ефективності функціонування та відтворення ОК ПП. Виконано аналіз методик оцінки ефективності лізингових угод, оцінено наслідки лібералізації державної амортизаційної політики та описано особливості її формування на ПП. Наведено методичні рекомендації щодо інформаційно-організаційного забезпечення обгрунтування управлінських рішень у процесі управління механізмом відтворення ОК ПП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-571.1 +
Шифр НБУВ: РА342338

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
9.

Ніколаєнко І.В. 
Вдосконалення міжопераційних процесів транспортно-складського комплексу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.01 / І.В. Ніколаєнко ; Київ. ун-т економіки і технологій трансп. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено методи управління механізмом перехідних процесів матеріальних потоків у разі взаємодії транспорту та складського комплексу в логістичних ланцюгах "постачальник - транспорт - одержувач", досягнення інтегрованого ефекту в транспортній системі. З метою вдосконалення міжопераційних процесів транспортно-складського комплекса вперше з позицій системного аналізу розглянуто матеріальні потоки в інтегрованій логістичній системі "постачальник - транспорт - одержувач" на прикладі реальних металургійних підприємств Приазов'я; з метою оцінки руху матеріальних потоків інтегрованої логістичної системи прийнято критерій "just in time" (точно в строк). Наведено методику оцінки перехідних процесів, яка описує процес функціонування та управління інтегрованою системою та окремими її елементами. Розроблено методику оцінки факторів ризику в ланках логістичного ланцюга.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О184.05
Шифр НБУВ: РА318278 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Шимко О.І. 
Вдосконалення режимів алітування для забезпечення високої жаростійкості виробів із вуглецевих сталей: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / О.І. Шимко ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено технологію порошкового алітування листової низьковуглецевої сталі. Розроблено ресурсоощадну технологію виробництва оснащення для хіміко-термічної обробки (ХТО) з високою експуатаційною довговічністю. Розроблено принципи вибору матеріалу листових заготівок з низьковуглецевої сталі, які підлягають алітуванню, з урахуванням забезпечення в них високої жаростійкості та мінімальної деформації. Ці властивості досягаються за однакової глибини шару з обох боків за товщиною листа, за цього основний метал між алітованими шарами повинен придбати після алітування евтектоїдну структуру. З застосуванням математичного планування експерименту досліджено вплив режиму алітування та параметрів термоциклювання, що імітує роботу оснащення ХТО, на структурно-фазові зміни в алітованому шарі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043.664 + К651.641 +
Шифр НБУВ: РА360834

Рубрики:

      
11.

Тищенко О.М. 
Вдосконалення технології доменної плавки на підставі контролю газодинамічних властивостей шихтових матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / О.М. Тищенко ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2007. — 19 с. — укp.

Розвинуто наукові засади контролю газодинамічних властивостей шихтових матеріалів, які оцінюються за допомогою пропускання через шар шихти звукових коливань і визначення коефіцієнта звукопроникності. Установлено найбільш прийнятну частоту звукових коливань для визначення газодинамічних властивостей сипких матеріалів в інтервалах частот 200 - 1 200 Гц. Доведено, що об'єктивно характеризує газопроникність шихтових матеріалів змінювання амплітуди звукових коливань з частотою 200 Гц. Визначено коефіцієнти звукопроникності різних компонентів доменної шихти, а саме: коксу, агломерату, котунів, антрациту й шихтових сумішей різного фракційного складу. Найбільший коефіцієнт звукопроникності k = 2,58 характеризує кокс. Найменший коефіцієнт k = 0,49 має агломерат з вмістом дрібняку 40 %. Установлено функціональний зв'язок між критерієм гідродинамічної подібності Ейлера і безрозмірним коефіцієнтом звукопроникності для умов доменної печі. Здійснено цілеспрямований вибір режимів завантаження доменної печі залежно від коефіцієнта звукопроникності шихтових матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К323.103-1 +
Шифр НБУВ: РА349097

Рубрики:

      
12.

Бурлака В. В. 
Вдосконалення технології та обладнання дугового наплавлення робочого шару валиками зі змінною траєкторією нанесення: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.06 / В. В. Бурлака ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2010. — 19 с. — укp.

Розроблено та науково обгрунтовано новий підхід до формування робочого шару дуговим наплавленням валиками зі змінною траєкторією нанесення. Встановлено математичну модель зварювальної ванни за формування швів складної форми. Запропоновано модель визначення оптимального співвідношення амплітуди коливань основного приводу з необхідною амплітудою коливань електрода. Досліджено алгоритм керування механізмом зміни довжини шатуна. Запроваджено метод непрямої стабілізації температури зразка під час випробувань на стійкість до виникнення тріщин за термоциклювання шляхом стабілізації енергії нагріву на підставі математичної обробки інформації перших термічних циклів. Вдосконалено метод непрямого визначення початку руйнування зразка у разі його випробувань на стійкість виникненню тріщин за термоциклювання шляхом оцінювання зміни електричного опору зразка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К644.51-1
Шифр НБУВ: РА376778 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Іващенко В.Ю. 
Вдосконалення технології термоциклічної обробки з метою підвищення властивостей інструменту для гарячого деформування металу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.01 / В.Ю. Іващенко ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2010. — 21 с. — укp.

Вивчено вплив термоциклічної обробки на мікро- та субструктурну будову валкових і штампових сталей, механічні й експлуатаційні характеристики інструменту гарячої деформації та розроблено нові режими термоциклічної обробки (ТЦО) зі змінними температурами циклування, що допомагають гнучко керувати комплексом властивостей та підвищити довговічність інструменту. Визначено оптимальні режими ТЦО зі змінними верхніми та нижніми температурами в циклах для валкових сталей 50ХН і 60ХН, що проводяться з урахуванням переважного типу розруйнування робочої поверхні інструменту (тріщини розпалу та знос). Зазначено, що за допомогою певних параметрів ТЦО підвищено розпалостійкість в 1,4 - 1,5 рази, а також збільшено зносостійкість в 1,2 - 1,9 рази в порівнянні з типовим режимом обробки. Встановлено, що ТЦО застосовують як протифлокенову обробку, збільшуючи густину дислокацій в поверхневих шарах виробу, створюючи умови для більш ефективного видалення водню, розкрито практичне значення для сталевих валків великих розмірів. Доведено, що ТЦО штампових сталей 5ХНМ, 5Х2НМА і 5Х3В3МФС з охолоджуванням в масло з останнього нагріву і подальшим відпуском на твердість допомагає одержати більш дисперсну, однорідну мікроструктуру, підвищити стійкість сталей до розміцнення під час відпуска, покращити комплекс властивостей, підвищити зносостійкість сталі 5ХНМ на 11 - 22 %, розпалостійкість в 1,4 рази і більше, а також доведено, що ТЦО стимулює в сталях ефект вторинного твердіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.304.3 + К722.520.16
Шифр НБУВ: РА372684 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Ткаченко К.І. 
Вдосконалення хімічного складу та режимів термічної обробки легованих сталей, схильних до водневого окрихчування та флокеноутворення: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / К.І. Ткаченко ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2009. — 19 с. — укp.

Встановлено кількісні закономірності впливу хімічного складу промислових сталей на вміст в них водню. Створено комплекс комп'ютерних програм для оптимізації технологій ПФО металовиробів з урахуванням розподілів температур, структурних складових і напруг. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення ПФО мелючих куль і залізничних рейок за умов ВАТ "Азовсталь", які дозволили знизити відбракування по флокенах на 30 - 50 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043 + К222.08 +
Шифр НБУВ: РА368698

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
15.

Андреєв О. О. 
Вік, геохімічні особливості та можливі джерела походження детритового монациту території України: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.02 / О. О. Андреєв ; Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П. Семененка НАН України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше, шляхом прямого порівняння з даними ізотопного датування монацитів з одних і тих же об'єктів, встановлено надійність оцінювання віку монацитів методом загального свинцю з рентген-флуоресцентним визначенням вмісту U, Th, Pb в окремих кристалах монациту в широкому інтервалі значень віку від архею до палеозою. Показано, що невизначеність значень оцінювання віку монацитів для використаного методу становить близько 5 % відносних для архею - палеопротерозою і близько 10 % відносних для фанерозою. Встановлено, що гіпергенні умови, зокрема, процеси короутворення, помітно не порушують U - Tb - Pb ізотопну систему монацитів, і вік детритових монацитів відповідає віку материнських порід. Вперше вивчено латеральну поширеність проявів молодих монацитів і встановлено, що в осадовому чохлі території України повсюдно, окрім Приазовського району, мають регіональне поширення монацити неопротерозой-палеозойського віку. Вперше показано, що на відміну від таких акцесорних мінералів як циркон, апатит і сфен, однозначного зв'язку між вмістом елементів-домішок у монациті та петрохімічним типом материнської породи не спостерігається, за винятком монацитів з нефелінвмісних лужних порід та карбонатитів. Сформульовано емпірично обгрунтоване припущення про походження основної частини молодих монацитів не з порід Українського щита, а з кристалічних порід тектонічних структур, що оточують південно-західну частину Східноєвропейської платформи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д332.661(45УКР)11 + Д59(45УКР)33
Шифр НБУВ: РА379056 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Новікова С.В. 
Внесок греків в економічний розвиток Північного Приазов'я (друга половина ХІХ - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / С.В. Новікова ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Проаналізовано господарську діяльність греків у Північному Приазов'ї у другїй половині XIX - на початку XX ст. Встановлено передумови її виникнення, а також загальні принципи, напрями розвитку та результативність у зв'язку з суспільно-політичними процесами, що відбувалися у Російській державі у 1860 - 1870-х рр. Визначено чинники, що вплинули на заселення та освоєння греками регіону, виділено основні етапи даного процесу. Розкрито характерні риси та особливості ведення господарства у сільських громадах. Показано роль грецьких купців та підприємців у розвитку промисловості та торгівлі в Північному Приазов'ї, визначено головні напрями, тенденції, загальні та специфічні принципи формування даних галузей. Доведено суттєвий вплив греків на розвиток торгового судноплавства в Азовському морі та діяльність портових міст. Обгрунтовано помітну роль Північного Приазов'я у зовнішньоекономічних відносинах Російської імперії та Греції, оскільки через порти регіону вивозилася значна частка вітчизняних товарів, представлених в основному сільськогосподарською продукцією та сировиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ГРЕ)5-2 +
Шифр НБУВ: РА340686

Рубрики:

      
17.

Лівошко Т.В. 
Вплив економічної інформації та планування господарської діяльності підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Т.В. Лівошко ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено модель фінансового плану на базі механізму створення додаткової оперативної інформації з урахуванням впливу на економічну інформацію податкового обліку у процесі господарської діяльності підприємства. Адаптовано інформаційні системи для перетворення оперативної інформації на показники фінансового стану підприємства. Визначено вплив галузевих особливостей формування собівартості продукції на економічну інформацію підприємства. Запропоновано модель визначення показника рентабельності сукупного капіталу, що використовує механізм ув'язки показників аналізу двох основних форм звітності, а саме: балансу та звіту про фінансові результати. Обгрунтовано шляхи подолання кризового стану підприємства на основі фінансового планування з урахуванням усіх видів діяльності, що допоможе впровадити механізм стабілізації фінансових показників на майбутнє й одержати додатковий прибуток. Запропонований метод дає можливість самостійно планувати основні показники діяльності, спрощує систему організації планування на підприємстві та знижує кризовість фінансового стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.1-149.3 ф12 + У9(4УКР)301-93-23 ф12 +
Шифр НБУВ: РА346684

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
18.

Кривульченко А.І. 
Галогеохімія грунто-підгрунтя ландшафтних комплексів Причорноморсько-Приазовського сухостепового краю: Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.05 / А.І. Кривульченко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 31 с.: рис. — укp.

Започатковано формування ландшафтно-галогеохімічної концепції, згідно з якою водорозчинні солі є невід'ємною динамічною складовою різнорівневих ландшафтних комплексів з ландшафтно інтегруючою, диференціюючою та діагностуючою функціями солей. На базі розробленої систематики ландшафтних комплексів дослідженої території здійснено ландшафтно диференційований педогалогеохімічний аналіз регіону, показано наявність прояву ландшафтно-педогалогеохімічної широтної зональності, схилової мікрозональності та різноманіття, а також содопрояву та домінування в шарі 0 - 1 м незасолених та перехідних типів засоленості. Визначальним трендом у характері засоленості грунто-підгрунтя регіону є розсолення, подекуди - процеси динамічної рівноваги та вторинного засолення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821.223 + Д829(45УКР7)081 +
Шифр НБУВ: РА324378

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
19.

Лисенко О.А. 
Геологічна будова та закономірності локалізації руд Сурозького родовища золота (Сорокинська зеленокам'яна структура, Західне Приазов'я): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.11 / О.А. Лисенко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 24 с. — укp.

Проаналізовано геологічну будову, формаційний склад і умови формування Сорокинської зеленокам'яної структури, у межах якої розташовано Сурозьке родовище золота. Положення золотого зруденіння Сорокинської структури зумовлено тісним просторовим і генетичним зв'зяком з метаріодацит-плагіогранітною вулкано-плутонічною асоціацією. Виконано геолого-формаційне розчленування порід Сурозького родовища. Визначено геолого-структурну позицію, закономірності локалізації та фактори рудоконтролю золоторудних тіл, а також характер просторового розподілу золота. Наведено результати вивчення речовинного складу руд, стадійності й умов рудоутворення, технологічних властивостей руд і мінералого-фізичних особливостей рудних матеріалів. Виконано типізацію рудопроявів Сорокинської структури за генетичною ознакою. Розроблено прогнозно-пошукові критерії й ознаки зруденіння у мінералізованих зонах з золото - вісмут - карбонат-кварцовою мінеральною асоціацією. Виділено перспективні ділянки для пошуків родовищ золота.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д451.41(45УКР7,5)-5 + Д59(45УКР7,5)45 +
Шифр НБУВ: РА346800

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
20.

Максимчук П.Я. 
Геологічна будова та перспективи нафтогазоносності українського сектора Азовського моря: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.17 / П.Я. Максимчук ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2005. — 22 с. — укp.

Визначено особливості геологічної будови території українського сектору Азовського моря. Уточнено та деталізовано структурно-тектонічну модель та нафтогазогеологічне районування. З'ясовано закономірності просторового розміщення нафтогазоносних і перспективних комплексів чохла та фундаменту, родовищ вуглеводнів (ВВ), нафтогазоперспективних і прогнозно-перспективних об'єктів. Виділено зони їх концентрації, визначено першочергові об'єкти на базі рейтингової оцінки та пріоритетних напрямків подальших пошуково-розвідувальних робіт. Побудовано структурно-тектонічну модель українського сектору з залученням усіх можливих матералів стостовно російського сектору Азовського моря. Проведено нафтогазогеологічне районування та побудовано карту просторового розміщення родовищ ВВ та усіх об'єктів, що вивчалися в українському секторі, з'ясовано щільність нерозвіданих ресурсів. Визначено та уточнено найперспективніші зони концентрації родовищ, нафтогазоперспективних і прогнозно-перспективних об'єктів для проведення геологорозвідувальних робіт щодо нафти та газу. На підставі аналізу критеріїв нафтогазоносності виділено Південноазовську та Центральноазовську зони нафтогазонагромадження та Бірючу (Бірючо-Західноазовську) і Північноазовську прогнозовані зони можливого нафтогазонагромадження. Виявлено першочергові зони для постановки чи продовження геологорозвідувальних робіт стосовно нафти та газу на відкладах осадочного чохла та утвореннях фундаменту в українському секторі Азовського моря: Приазовську, Західнобірючинсько-Обитічну, Блоково-Білосарайську, Стрілкову, Бортову, Обручєву, Морську, Жовтневу, Північноказантипську, Північнокерченську і Сейсморозвідувальну. Здійснено рейтингову оцінку нафтогазоперспективних об'єктів у межах акваторії українського сектору Азовського моря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1(45УКР7)-5 + Д59(45УКР7)453.1 +
Шифр НБУВ: РА335610

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського