Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Тематичний інтернет-навігатор (5)Наукова електронна бібліотека (56)Реферативна база даних (1406)Книжкові видання та компакт-диски (785)Журнали та продовжувані видання (31)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРЕСУВАНН$<.>+<.>K=ГРАНУЛЬОВАНОЇ$<.>+<.>K=СОЛОМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 236
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Никитюк П.А. 
Агроекологічна оцінка систем удобрення зернових культур в польовій сівозміні Полісся залежно від погодних умов вирощування: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / П.А. Никитюк ; Ін-т агроекології УААН. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розглянуто проблеми стосовно визначення агрономічної й агроекологічної оцінки традиційних і нових систем удобрення у восьмипільній польовій сівозміні тривалого досліду на дерново-підзолистому супіщаному грунті лівобережної частини Полісся. Вивчено ефективність вирощування пшениці озимої та жита озимого, ярого ячменю та вівса за різних систем удобрення на підставі аналізу врожайності залежно від погодних умов, що склалися впродовж вегетаційних періодів - сприятливих, перезволожених і змішаного типу (з ознаками посушливості та презволоження). Установлено, що стабілізувальним фактором за будь-яких погодних умов є комплекна система використання підстилкового гною та мінеральних добрив та внесення вторинної продукції рослинництва - соломи, сидератів або органо-мінеральних добрив, що забезпечує у сприятливі роки одержання зерна озимих зернових 60 - 70 ц/га, ярих - 40 - 50 ц/га, без застосування добрив їх урожайність знижувалася відповідно до 20 - 30 і 15 - 20 ц/га. За мов оптимізації мінерального живлення рослин прирости врожаю зерна за будь-яких погодних умов становили 14 - 23 ц/га в однокомпонентних системах удобрення (за мінеральної - близько 11, за сидеральної та органічної - 5-7 ц/га). Відзначено, що науково обгрунтоване затосування добрив економічно й енергетично вигідне.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.11 + П212-41 +
Шифр НБУВ: РА360544

Рубрики:

      
2.

Куц Г.М. 
Агроекологічне обгрунтування вирощування томатів у ланці зрошуваної зерно-овочевої сівозміни: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Г.М. Куц ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2004. — 16 с. — укp.

Наведено агроекологічне обгрунтування впливу різних систем обробітку грунту у поєднанні з мінеральними та органомінеральними добривами, соломою та сидератами на процеси росту та розвитку томатів, їх продуктивність, показники якості, а також на елементи родючості зрошуваного темно-каштанового грунту, його економічну та енергетичну ефективність. Встановлено доцільність застосування органічних і мінеральних добрив у поєднанні з комбінованою (ресурсозберігаючою) системою обробітку грунту у системі зерно-овочевої сівозміни. Зазначено, що даний спосіб обробки забезпечує сталий урожай томатів, покращення основних показників родючості грунту з ознаками її розширеного відтворення. Виявлено, що витрати, пов'язані з заробкою у грунт соломи та сидератів, згідно розрахунку економічних показників окуповуються додатково одержаним урожаєм плодів томатів з високими показниками якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.61-4 +
Шифр НБУВ: РА333921

Рубрики:

      
3.

Польовий В.М. 
Агроекологічний моніторинг та відтворення родючості грунтів північно-західного регіону України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.04 / В.М. Польовий ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 39 с. — укp.

Оцінено еволюційні зміни агроекологічного стану та продуктивності грунтів північно-західного регіону України залежно від інтенсифікації землеробства. Запропоновано нові методичні підходи до здійснення агроекологічного моніторингу. За результатами стаціонарних польових дослідів установлено вплив тривалого застосування добрив і вапнування в сівозмінах на динаміку їх продуктивності, гумусовий стан, поживний режим, біологічні та фізико-хімічні показники дерново-підзолистого та темно-сірого опідзоленого грунтів. Проведено порівняльну оцінку різних варіантів органічних систем удобрення в сівозміні за поєднання з інтегрованим захистом рослин і без нього. З'ясовано, що лише органічна система удобрення з внесенням на 1 га сівозмінної площі 14 т гною та соломи дозволяє підтримувати бездефіцитний баланс гумусу й елементів живлення в грунті. Органічна система удобрення на основі сидератів і побічної рослинницької продукції не забезпечує відновлення родючості грунтів. Науково обгрунтовано нові, диференційовані за видами органічних і нормами мінеральних добрив системи удобрення, установлено їх вплив на родючість темно-сірого опідзоленого грунту, врожайність культур сівозміни та якість вирощеної продукції. Установлено кількісні та якісні параметри деградаційних змін агрохімічного стану грунту за тривалого використання без добрив і визначено ефективність комплексу заходів з відновлення їх родючості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.6(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА346038

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Трембіцький В.А. 
Агроекологічний стан грунтів Правобережного Полісся України, вдосконалення управління їх родючістю і продуктивністю агроценозів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / В.А. Трембіцький ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2004. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження агроекологічного стану грунтового покриву Правобережного Полісся та встановлено суттєві зміни у кількісному та якісному складі гумусу, азотному фонді, колоїдно-хімічних, буферних властивостях і поживному режимі внаслідок антропогенного навантаження на грунти орних земель протягом останніх чотирьох десятиріч. З 1991 р. відмічено негативне сальдо балансу гумусу. Для азотного фонду дерново-підзолистого грунту встановлено відносно високий вміст фракції азоту, що не підлягає гідролізу. Виявлено, що з 2000 р. у грунтовому покриві орних земель регіону склалося від'ємне сальдо балансу доступних форм азоту, а з 1996 р. - рухомого фосфору та обмінного калію. Еколого-агрохімічний стан грунтів оцінено у 39 балів, а у межах адміністративних районів Поліського регіону - від 35 до 45 балів. Вивчено вплив довготривалого систематичного внесення добрив і застосуваня різних способів обробітку на кількісний та якісний склад гумусу дерново-підзолистого грунту. Встановлено суттєве збільшення інтенсивності нітрифікації у грунтах агроекосистем під час внесення органічної речовини у вигляді соломи у поєднанні з сечовиною. Зазначено, що додаткове внесення вапна підсилює нітрифікаційну здатність на дерново-підзолистих грунтах. Запропоновано антирадіаційну модель управління родючістю забруднених радіонуклідами дерново-підзолистих грунтів для оптимізації їх агроекологічного стану. Встановлено еколого-економічну ефективність дії різних варіантів системи удобрення та способів обрбітку дерново-підзолистого грунту у зерно-просапній сівозміні на продуктивність агроценозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.6 + П03(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА333811

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Матвійчук Б.В. 
Агроекологічні аспекти біологізації землеробства на ясно-сірих супіщаних лісових грунтах: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Б.В. Матвійчук ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2008. — 20 с. — укp.

Вперше у короткоротаційних сівозмінах проведено комплексне екологічне оцінювання впливу тривалого застосування органічних (гній, солома, сидерат) і мінеральних добрив та їх поєднань на агроекосистему ясно-сірого лісового грунту за умов Полісся України. Встановлено зв'язок оптимальних параметів і нормативних показників агрофізичних, фітосанітарних і біотичних властивостей ясно-сірого лісового грунту Полісся з системою традиційного та "біологічного" ведення землеробства. Для Полісся України визначено поширення в орному шарі дощових черв'яків як одного з показників біологічної активності грунту за комплексного використання мінімалізованого обробітку грунту та "біологічного" ведення землеробства. Встановлено підвищення окупності одиниці мінеральних добрив за умов максимального залучення в біологічний кругообіг біогенних елементів побічної продукції рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.14-2 + П141.8 +
Шифр НБУВ: РА361272

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Буцький В. О. 
Активатор барабанно-валкового типу безперервної дії для комплексів по виробництву дрібноштучних виробів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.02 / В. О. Буцький ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Розкрито закономірності процесу активації шляхом багаторазового ущільнення товстого шару зволоженої суміші прокатуванням під валком і наступного рихлення ножем. Обгрунтовано використання показника інтенсивності активації. Одержано залежності щодо визначення даного показника з урахуванням картини розподілу густини та тиску вздовж камери активації. Виявлено та підтверджено виробничими випробуваннями позитивні ефекти використання активатора: двохкратне нарощування міцності виробів з активованої суміші, або аналогічне зменшення витрат цементу, нарощування міцності сирцю, можливість зменшення тиску напівсухого пресування чи амплітуди та тривалості вібропресування, змішувальну спроможність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.102.653
Шифр НБУВ: РА372888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Миц С.В. 
Алгоритми кореляційного декодування сімей кодів Ріда-Соломона: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / С.В. Миц ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. А.С.Попова. — О., 2004. — 24 с. — укp.

Знайдено нові структурні властивості сімей кодів Ріда - Соломона (РС). Розкрито сильну структуру частотно-часової циклічності РС-кодів і встановлено, що довільний РС-код завжди може бути представлений у формі сімей рипараметричних дискретних функцій, або у вигляді своїх базових (БКС) і породжуючих (ПКС) кодових слів. Урахування цих властивостей під час розробки практичних схем кодеків дає змогу зменшити складність їх технічної реалізації. Побудовано еквівалентні коди Ріда-Соломона і коди, задані дискретним перетворенням Віленкіна - Крестенсона над полями Галуа та встановлено їх структурні та дистанційні властивості. Запропоновано розділення потужності коду РС на непересічні парціальні підкоди з метою зменшення складності технічної реалізації кодеків, розроблено регулярний алгоритм рекуррентного синтезу безлічі БКС і ПКС для побудови кожного парціального коду. Запропоновано регулярні алгоритми неалгебраїчного кодування РС-кодів на основі безлічі БКС та імовірнісного декодування РС-кодів на основі безлічі КС. Розроблено регулярний алгоритм і економічні схеми ковзного кореляційного декодування РС-кодів на базі знайдених структурних властивостей частотно-часової циклічності. Проведено оцінку складності технічної реалізації кодеків розрізнення ансамблів шумоподібних сигналів з використанням сімей РС-кодів і розроблено практичні рекомендації щодо їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.17-014 +
Шифр НБУВ: РА332196

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Хаддад Оссама 
Бетони прискореного твердіння для влаштування трубчастих паль методом осьового пошарового пресування безпосередньо в грунтах регіону Сірії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Хаддад Оссама ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено підбору складів дрібнозернистих бетонів прискореного твердіння та удосконаленню технології влаштування трубчастих бетонних паль безпосередньо в незв'язних грунтах, що забезпечує зменшення термінів зведення фундаментів і гарантує ущільнення бетонної суміші в стінках палі. Теоретично обгрунтовано прискорення процесу твердіння шляхом введення до складу бетонної суміші комплексного додатка, що містить кальцій. Методами математичного моделювання розраховано склади бетонів прискореного твердіння. Експериментально досліджено кінетику твердіння та доведено ефективність запропонованих рішень, що забезпечують набір відпускної тривкості протягом 2 - 5 діб без тепловологістої обробки. Удосконалено та експериментально випробувано технологію пресування трубчастих бетонних паль у свердловинах, які зроблено в грунті, шляхом використання обсадної труби, що виймається. Натурні випробування підтвердили ефективність застосування комплексного додатка та розробленої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.34 + Н654.16
Шифр НБУВ: РА308445 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Бахтін О. С. 
Будівельні облицювальні вироби на основі вапняно-вапнякових композицій карбонізаційного твердіння: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / О. С. Бахтін ; Нац. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Встановлено закономірності впливу підвищеної концентрації вуглекислого газу на карбонізацію вапна та на фізико-механічні властивості вапняного каменю карбонізаційного твердіння. Вивчено процеси структуроутворення у вапняно-вапнякових композиціях. Доведено, що у процесі карбонізації морфологія кристалів утвореного вторинного карбонату кальцію подібна з морфологією кристалів вапнякового наповнювача. Виявлено закономірності одночасного впливу основних технологічних параметрів (питомого тиску пресування, початкового вмісту води у сировинній суміші, кількості та питомої поверхні вапнякового наповнювача) на фізико-механічні властивості карбонізованого матеріалу на основі вапняно-вапнякових композицій. Визначено оптимальні технологічні умови його одержання з необхідними експлуатаційними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л459.425 + Н308.4
Шифр НБУВ: РА386204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Крамар В.Г. 
Вдосконалення пресово-дифузійної технології сокодобування в цукровому виробництві: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / В.Г. Крамар ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Виявлено характер впливу довжини 100 г стружки, кількості вапна під час хімічної обробки та температури термічної обробки на динаміку вилучення соку за постійних значень тиску за умов пресування без зсувних навантажень у цукровому виробництві. Установлено закономірності набрякання пресованої стружки в рідині, залежність ступеня відновлення нею початкової маси під час набрякання від кількості вилучення соку, отриманого шляхом пресування, що дає змогу точніше враховувати зміну матеріальних потоків після переходу стружки на стадію екстрагування. Визначено характер впливу кількості вапна під час хімічної обробки, температури термічної обробки та ступеня вилучення соку на зміну кількості браку в стружці після пресування. Запропоновано формулу для врахування впливу погіршання якісних характеристик стружки після пресування на процес екстрагування в дифузійних апаратах ротаційного типу. З застосуванням існуючої теорії пресування рослинної сировини запропоновано числовий метод опрацювання експериментальних даних, що дає змогу за зміною об'єму матеріалу під час пресування протягом певного періоду визначати модулі стисливості різних видів деформації шару матеріалу, проаналізувати вплив різних чинників попередньої обробки стружки на окремі складові деформації шару сировини. Установлено стохастичну залежність відносного збільшення коефіцієнта ефективної дифузії в пресованій і набряклій стружці у порівнянні з непресованою від ступеня вилучення соку з цієї стружки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л840.31
Шифр НБУВ: РА326950

Рубрики:

      
11.

Соломко О.О. 
Вибір методу лапароскопічної фундоплікації в світлі вивчення найближчих та віддалених результатів лікування хворих на гастроезофагеальну рефлюксну хворобу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.О. Соломко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 23 с. — укp.

Проаналізовано найближчі та віддалені результати хірургічного втручання, доведено, що лапароскопічна фундоплікація є високоефективним методом лікування гастроезофагеально рефлюксної хвороби (ГЕРХ). Вперше одержано дані про частоту інтра- та післяопераційних специфічних ускладнень, які виникають в результаті застосування різних методик фундоплікації. Доведено, що лапароскопічна фундоплікація дозволяє знизити кількість ускладнень у порівнянні з лапаротомною фундоплікацією у 1,5 рази, та у 1,8 рази у порівнянні з торакотомною фундоплікацією. Вперше для вивчення віддалених результатів антирефлюксних операцій застосовано комплекс сучасних високоінформативних методів, що дозволяє об'єктивно виявити переваги та недоліки традиційних методів оперативного втручання. Вперше виявлено чинники, що призводять до рецидиву ГЕРХ або ускладнень фундоплікації. Розроблено новий метод лапароскопічної фундоплікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.6-5 +
Шифр НБУВ: РА361265

Рубрики:

      
12.

Шудрік І.В. 
Визначення оптимальних параметрів заготівлі, розстилу та механічної обробки лляної соломи: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.03 / І.В. Шудрік ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2007. — 23 с. — укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень зміни якості лляного волокна на певних стадіях технологічного процесу первинної обробки лляної сировини. Проведено кореляційний аналіз впливу біометричних характеристик даної соломи на вихід і міцність лубу, а також терміну розстилання соломи та режимів механічної обробки трести на вихід, міцність і лінійну густину лляного волокна. На підставі кореляційного аналізу для різних сортів льону-довгунця одержано залежності виходу лубу від довжини стебел соломи та міцності лубу від діаметра стебел, які дозволяють з імовірністю 93,7 % визначити відсотковий вміст лубу у соломі за довжиною стебел і з імовірністю 96,9 % спрогнозувати його міцність за показниками діаметра стебел. За результатами кореляційного аналізу установлено, що з трести з терміном приготування 20 діб і оптимальними показниками відокремлюваності у межах 6,5 - 7,0 од. є можливим одержання найбільш міцного волокна з показниками розривного навантаження 13,3 - 15,2 даН і з лінійною густиною 118 - 126 текс. На підставі аналізу кореляційних залежностей міцності та лінійної густини волокна від тиску пружин у парах м'яльних вальців визначено оптимальні режими обробки трести на м'яльних машинах. Впровадження результатів досліджень у виробництво дозволило підвищити якість трести від 0,75 до 1,5 номера. Економічний ефект за цього становить 225 грн. на 1 т сировини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М321.01 +
Шифр НБУВ: РА353329

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Березюк О.В. 
Вібраційний гідропривод плити пресування твердих побутових відходів у сміттєвозах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.03 / О.В. Березюк ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2005. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Доведено, що використання вібраційного способу пресування підвищує коефіцієнт ущільнення твердих побутових відходів (ТПВ) у сміттєвозах. Визначено регресивну функціональну залежність "тиск пресування" з урахуванням властивостей відходів і основних конструктивних і силових параметрів вібраційного гідроприводу (ВГ) плити, що дозволило одержати оптимальні значення даних параметрів. Розроблено математичну модель ВГ плити пресування ТПВ з використанням генератора імпульсів тиску диференціальної дії, яка враховує регресійну, функціональну залежність "тиск пресування - ступінь ущільнення" та дозволяє адекватно описувати процес роботи ВГ. Побудовано область параметрів ВГ пресування ТПВ під час пуску в статичному режимі, яка дозволяє на етапі його проектування визначати параметри та характеристики, які забезпечуватимуть ВГ необхідну стійкість роботи з якісними перехідними процесами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н931.102-51 +
Шифр НБУВ: РА336565

Рубрики:

      
14.

Сомов Д.О. 
Вібраційний модуль на оболонках високого тиску для пресування порошкових матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / Д.О. Сомов ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Проведено теоретичні та експериментальні дослідження вібраційного модуля на оболонках високого тиску для пресування виробів з порошкових пластичних матеріалів. Розроблено методики проектного розрахунку спеціального вібропресового обладнання та проведення експериментальних досліджень. Визначено закономірності впливу параметрів вібрацій на процес ущільнення і механічні характеристики металевих порошків. Запропоновано автоматизований вимірювальний комплекс для контролю процесів вібраційного ущільнення. Наведено практичні рекомендації щодо вибору оптимальних режимів та схем навантаження під час статичного одностороннього пресування. Експериментально доведено, що застосування просторової форми коливань значно впливає на механічні властивості виробів. Впроваджено методику проектного і конструктивного розрахунку параметрів вібраційних модулів на оболонках високого тиску.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.445-5-02 +
Шифр НБУВ: РА329194

Рубрики:

      
15.

Панасенко Є.В. 
Вплив агромеліоративних заходів на відновлення властивостей та родючості нафтозабрудненого чорнозему: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / Є.В. Панасенко ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2007. — 24 с. — укp.

Досліджено особливості міграції, трансформації, акумуляції та біодеградації нафти у грунті, а також шляхи відновлення властивостей і родючості нафтозабрудненого чорнозему за допомогою агромеліоративних заходів. Установлено закономірності фізичного випаровування вуглеводнів нафти залежно від температури, гранулометричного складу грунту та рівня забруднення. Доведено, що кількість адсорбованої нафти збільшується у разі підвищення щільності будови грунту, у разі збільшення вологості відповідно змінюється глибина її проникнення, а грунт забруднюється на більшу глибину. Установлено динаміку змін вмісту рухомого фосфору, калію, нітратного, амонійного азоту у разі забруднення грунту нафтою на нафтопродуктами (бензином, гасом, дизельним пальним, мазутом). На підставі вивчення ефективності окремих меліорантів установлено їх оптимальне співвідношення. Розроблено систему агромеліоративних заходів, яка передбачає внесення мінеральних добрив, застосування соломи, цеоліту як клиноптилоліту та рихлення грунту, що дозволяє значною мірою прискорити процес відновлення родючості забрудненого грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.518 + П034.29 +
Шифр НБУВ: РА353448

Рубрики:

      
16.

Шедєй Л.О. 
Вплив добрив на гумусовий стан і азотний фонд чорнозему опідзоленого та продуктивність сівозміни за традиційного і ресурсозберігаючого землеробства: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Л.О. Шедєй ; Нац. наук. центр "Ініт грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського" УААН. — Х., 2005. — 22 с.: табл. — укp.

Досліджено зміни гумусового та трофічно-енергетичного стану чорнозему опідзоленого, особливості функціонування мікробного ценозу, а також продуктивність сівозмін за різного навантаження агрохімікатами за традиційної, органічної та ресурсоощадної систем землеробства. Надано комплексну оцінку впливу застосування гною, соломи озимої пшениці, гички цукрових буряків і сидеральної маси редьки олійної на спрямованість трансформації органічних сполук і азотного фонду чорнозему опідзоленого на формування кількісних і якісних показників урожаю сільськогосподарських культур. Установлено, що грунт за ресурсоощадного ведення господарства характеризується високим трофічно-енергетичним рівнем з перевагою процесів гуміфікації та акумуляції енергії в органічній речовині. Доведено біоенергетичну й економічну доцільність зменшення витрат промислових мінеральних добрив на 50 % у порівнянні з традиційними системами їх застосування завдяки залученню до системи удобрення вторинної продукції рослинництва та сидеральної маси редьки олійної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.173 + П14,0 +
Шифр НБУВ: РА338182

Рубрики:

      
17.

Бельдій Н.М. 
Вплив елементів біологізації зерно-картопляної сівозміни на екологічний стан дерново-підзолистого грунту та врожайність люпину жовтого: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Н.М. Бельдій ; УААН. Ін-т агроекології та біотехнологіЇ. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Викладено результати досліджень впливу тривалого застосування різних систем удобрення та бактеріального препарату "Ризоторфіну" (штам 5500/4) на екологічний і біологічний стан дерново-підзолистого грунту та врожай люпину жовтого. Проведено оцінку поживного режиму грунту та стану гумусу за умов сівозміни типової для Полісся України. Надано детальну характеристику мікробного ценозу грунту та його біологічної активності на фоні післядії органічних (гнію, сидерату, соломи) і прямої дії мінеральних добрив з паралельною бактеризацією насіння препаратом. Передпосівна бактеризація насіння люпину азотфіксуючими мікроорганізмами сприяє більшому накопиченню сухої речовини органами рослин, інтенсивнішому формуванню азотфіксуючого апарату. Відзначено підвищення продуктивності та покращання якості врожаю. Рекомендовано збільшувати частку органічних добрив у системі удобрення сівозміни та застосовувати передпосівну бактеризацію насіння для легких дерново-підзолистих грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8 + П040.11 + П213.4-47
Шифр НБУВ: РА320117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Ільїн О.В. 
Вплив поєднання систем обробітку грунту та удобрення на агрономічні показники чорнозему південного Криму і продуктивність культур в сівозмінній ланці еспарцет - озима пшениця: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / О.В. Ільїн ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено тривалий вплив систем обробітку грунту в поєднанні з мінеральними та органо-мінеральними добривами, сидератами і соломою на основні агрофізичні, біологічні та агрохімічні показники родючості грунту, забур'яненість посівів та урожайність сільськогосподарських культур, економічну та енергетичну ефективність. Встановлено однакову ефективність органічних та мінеральних добрив під час комбінованої та ресурсозберігаючої систем обробітку в сівозміні, що дозволяє обмежитись економічно вигіднішим мілким обробітком дисковими знаряддями під озиму пшеницю після еспарцету та забезпечити сталу врожайність зерна високої якості. За такого поєднання ефективно використовується післядія сидератів і соломи в сівозміні, забезпечується підвищення основних показників родючості грунту з ознаками розширеного відтворення. Подальше зростання врожайності озимої пшениці проявляється на фоні диференційованого хімічного контролю бур'янів у сівозміні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.11 + П040.173 + П212.103-4 +
Шифр НБУВ: РА327229

Рубрики:

      
19.

Тимощенко А.М. 
Вплив систем стабілізації пресів напівсухого пресування на якість цегли: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.02 / А.М. Тимощенко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено ефективність запропонованих конструктивних заходів щодо підвищення сталості пресового тиску механічних пресів напівсухого пресування для забезпечення можливості формування на них ресурсозберігальної цегли. Виявлено закономірності процесів засипки з підпресовкою та ущільнення зі стабілізатором, рекомендовано раціональні межі конструктивних і режимних параметрів указаних пристроїв, аналітично доведено й експериментально підтверджено ефект самостабілізації тиску, притаманний процесу напівсухого пресування деяких сировинних сумішей у результаті застосування підпресовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л459.422.04-52 +
Шифр НБУВ: РА368126

Рубрики:

      
20.

Стоєв П.І. 
Вплив структурних факторів на формування механічних, в'язкісних, динамічних властивостей та акустичну емісію нових берилієвих матеріалів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.13 / П.І. Стоєв ; Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 1999. — 35 с. — укp.

В дисертації вивчався зв'язок між структурними факторами (розміром зерна, чистотою, змістом оксиду берилію, текстурою та ін.) і фізико-механічними властивостями промислових і експериментальних сортів берилію, які одержані за допомогою сучасних порошкових технологій. Для опису процесу пресування берилієвих порошків методом гарячого ізотермічного пресування (ГІП) розроблена модель, яка дозволяє розраховувати густини кінцевого матеріалу та знаходити оптимальні параметри процесу пресування. Встановлені закономірності впливу структурних факторів і технологічних параметрів на фізико-механічні властивості берилію. Показано, що основними факторами, що визначають рівень фізико-механічних властивостей є висока чистота металу і структура, що характеризується рівноосною формою часток, ультрадрібним зерном (наявністю субзерен), рівномірним розподілом дисперсних часток оксиду берилію. Отримані результати вирішують важливу наукову проблему розробки фізичних основ формування високого рівня механічних властивостей: міцності, пластичності, опору руйнуванню та ізотропності нових берилієвих матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.3 + К390.45

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського