Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (193)Тематичний інтернет-навігатор (6)Наукова електронна бібліотека (556)Реферативна база даних (21706)Книжкові видання та компакт-диски (14627)Журнали та продовжувані видання (880)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОЛІМЕРНІ$<.>+<.>K=КОМПОЗИЦІЙНІ$<.>+<.>K=МАТЕРІАЛИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1101
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Крамаренко М.Л. 
Аксіологічна прагмасемантика англомовного рекламного тексту: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / М.Л. Крамаренко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 21 с. — укp.

За результатами дослідження встановлено, що комунікативно-прагматичною основою для реалізації оцінки у текстах побутової, науково-технічної, фінансової реклами, реклами у сфері шоу-бізнесу є психологічні пресупозиції, які співвідносяться з прагмарелевантними оцінними концептами рекламного повідомлення та детермінують його оцінний поняттєвий зміст. Виявлено та проаналізовано прагмарелевантні словотвірні, лексико-граматичні та синтаксичні оцінні засоби, а також стилістичні прийоми вираження оцінки у текстах англомовної комерційної реклами. Здійснено тематичну стратифікацію оцінних засобів залежно від прагмарелевантних оцінних концептів. З'ясовано типові позиції оцінки у структурно-композиційній моделі рекламного тексту. Розглянуто співвідношення вербальних оцінок і паралінгвістичних компонентів рекламного тексту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-716 +
Шифр НБУВ: РА341193

Рубрики:

      
2.

Купчинський О.А. 
Акти та документи Галицько-Волинського князівства XIII - першої половини XIV століть. Дослідження. Тексти: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.10 / О.А. Купчинський ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2006. — 35 с. — укp.

Здійснено дослідження та наповніше видання текстів актів і документів Галицько-Волинського князівства. Запропоновано оригінальні та копійні автентичні акти та документи, реконструйовані акти з літописів і літописців, сумнівні щодо достовірності документи, а також документи тогочасних і пізніших століть, у яких згадуються відомі та невідомі досі документи князівства. Опрацьовано 225 актів і документів і згадок про них. Опубліковані матеріали різні за змістом і дипломатичною формою, видавалися багатьма особами й інституціями у різних місцевостях князівства. Розкрито умови формування Галицько-Волинського князівства, його соціально-економічні відносини та політичний лад, контакти з іншими землями та державами, внесок у боротьбу з кочівниками, слугують матеріалом для вивчення правових відносин, мови, побуту, культури давньоруських дипломатичних служб. Виняткове значення мають документальні пам'ятки, які відображають внутрішнє життя країни, розвиток торговельних відносин з іншими землями, князівські міжусобиці. Значну увагу приділено тривалій боротьбі князів з боярством.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР)43 + Т3(4УКР)430 +
Шифр НБУВ: РА346039

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Безимянний Ю.Г. 
Акустичне відображення параметрів мезоструктури порошкових та композиційних матеріалів з дефектами і розробка методів прогнозування їх властивостей пружності: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / Ю.Г. Безимянний ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2007. — 47 с.: рис. — укp.

Досліджено актуальну науково-технічну проблему виявлення кореляцій між вимірюваними акустичними величинами та параметрами мезоструктури реальних багатофазних матеріалів. Розроблено методи контролю та прогнозування їх властивостей. Вивчено закономірності формування акустичних полів у твердих тілах з багаторівневою ієрархічною структурою. Розроблено наукові засади керування інформативністю відображення в цих полях властивостей, структури та дефектності матеріалу. Запропоновано методологію синтезування акустичних методів контролю з підвищеною чутливістю вимірюваного параметра до конкретної властивості матеріалу. Обгрунтовано нетрадиційні діагностичні параметри акустичного поля. Установлено кореляційні залежності між його параметрами та характеристиками мезоструктури різних порошкових і композиційних матеріалів. Розроблено оригінальні методи та методики вимірювання й апаратуру, що дозволяють одержувати якісно нову або раніше недоступну інформацію про матеріали та вироби у процесі їх розробки, виробництва й експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1-1 + К391.91-1 +
Шифр НБУВ: РА348416

Рубрики:

      
4.

Журавель О.М. 
Алергічні реакції в організмі собак при згодовуванні білкових кормів (клініко-експериментальні дослідження): автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / О.М. Журавель ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Наведено результати дослідження спонтанної алергії у собак, виникнення якої обумовлено згодовуванням білкових кормів. Наведено експериментальні матеріали щодо патогенного впливу білка курячого яйця та сироватики крові коня на організм цуценят. Проведено порівняльне дослідження результатів клінічних, морфологічних, біохімічних та імунологічних досліджень у собак за спонтанної алергії, спричиненої згодовуванням білкових кормів, і у цуценят, яким введено білок курячого яйця та сироватки крові коня. Зафіксовано еозинофілію, підвищення активності аспартатамінотрансферази, аланінамінотрансферази й alpha-амілази, збільшення кількості Т-хелперів і зменшення Т-супресорів, пригнічення факторів неспецифічної природної резистентності, збільшення величини імунорегуляторного індексу та кількості В-лімфоцитів, підвищення вмісту IgE та циркулюючих імунних комплексів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П673-451.21 + П836.321 +
Шифр НБУВ: РА368393

Рубрики:

      
5.

Гощинський В.Б. 
Антимікробні розсмоктувальні полімерні матеріали в плановій та ургентній абдомінальній хірургії: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / В.Б. Гощинський ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 32 с. — укp.

Вивчені фізико-механічні властивості нового антибактеріального шовного розсмоктувального матеріалу. Апробація антимікробних полімерних розсмоктувальних матеріалів (ниток та плівок ЕСБАГ, ЕСБАДХ) в плановій та ургентній абдомінальній хірургії проведена на 545 хворих різного віку та статі. Антимікробні розсмоктувальні полімерні матеріали використані при чистих, умовно-чистих та бактеріально забруднених оперативних втручаннях. Контрольною групою були 310 хворих, яким були виконані аналогічні оперативні втручання, але з використанням нерозсмоктувального шовного матеріалу. Аналіз даних експериментальних досліджень показав, що антимікробний розсмоктувальний матеріал за своїми фізико-механічними властивостями відповідає вимогам, які ставляться до розсмоктувального шовного матеріалу, мають мінімальні капілярні властивості, відсутній ефект "гноту", мають антибактеріальну дію на основні збудники хірургічної інфекції. При формуванні кишкових анастомозів антибактеріальними розсмоктувальними нитками, міцність останніх збільшується в 1,5 рази. Завдяки антибактеріальному розсмоктувальному шовному матеріалу регенеративні процеси в зоні анастомозів випереджають такі ж самі, в анастомозах, сформованих капроновою ниткою та розсмоктувальною ниткою Капромед, і наближаються до асептичного. Розсмоктування ниток наступає на 210 добу після операції. Порівняльний аналіз післяопераційних ускладнень в основній та контрольній групі показав, що завдяки використанню антибактеріальних полімерних розсмоктувальних матеріалів вдалось зменшити кількість гнійнозапальних ускладнень в 4,7 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.4с03

      
6.

Слесаренко А.В. 
Антитоталітарні рухи в Чехословаччині (1969 - 1989 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / А.В. Слесаренко ; Київ. славіст. ун-т. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Зроблено спробу комплексно дослідити антитоталітарні рухи у Чехословаччині 1969 - 1989 рр. Проведено порівняльний аналіз характеру, форм і методів діяльності різних опозиційних угруповань. До наукового обігу введено нові опубліковані й архівні документальні матеріали. Установлено, що чехословацькі антитоталітаристські рухи були представлені різними політичними, правозахисними, культурними, релігійними, екологічними угруповуваннями та ініціативами, результатом діяльності яких мало стати реформування існуючої політичної системи у напрямку обмеження монополії правлячої комуністичної партії та мирне встановлення демократичного ладу. Доведено, що головним змістом діяльності демократичної опозиції у ЧССР була боротьба за демократію, захист прав і свобод людини та суспільства, розбудова у рамках тоталітарного режиму інститутів громадянського суспільства. Відзначено, що, незважаючи на мінімальний вплив на суспільно-політичну ситуацію у країні, незалежні громадянські ініціативи, зокрема Хартія-77, сприяли залученню найактивнішої частини суспільства до боротьби з тоталітарним режимом, яка за умов революційного піднесення 1989 р. очолила демократичну революцію та успішно здійснила її.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ЧЕХ)64-4 +
Шифр НБУВ: РА353337

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Яцура О.П. 
Антропонімікон сучасних поетичних і прозових творів А.Вознесенського та Є. Євтушенка (структурно-функціональний аспект): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / О.П. Яцура ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості творення індивідуально-авторських антропонімів, функціонування оказіонального та прецедентного ономастиконів у творах А. Вознесенського та Є. Євтушенка. Внаслідок структурно-семантичного аналізу оказіоналізмів у текстах письмеників з'ясовано, що індивідуально-авторські оніми виконують інформаційно-естетичну функцію, кожна словотвірна морфема надає додаткового значення, здійснює характеризувальну функцію, словотворення оказіональних антропонімів має певні особливості, стилістичні та композиційні прийоми сприяють створенню експресивного ефекту. Визначено основні функціонально-сематичні характеристики прецедентних імен у текстах авторів, а саме: широку відомість їх денотатів, наявність високоімовірнісних конотативних ознак, входження оцінних ознак до імплікаційного значення, здатність до семантичних перетворень. Використання цих імен у текстах спрямовано на стандартну мовну особистість, що дозволяє їх застосовувати без додаткових конотацій, інтерпретацій, інтертекстових структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Вознесенський А.А.457 + Ш5(4РОС)6-Євтушенко Є.А.457 +
Шифр НБУВ: РА364391

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Булик Н.М. 
Археологічна наука у Львові у XIX - на початку ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Н.М. Булик ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

На базі широкого кола джерел і літератури розрито процес зародження та розвитку археології, виділено основні осередки, довкола яких зосереджувалися археологічні дослідження у Львові. Розглянуто їх роль у формуванні археології як самостійної науки. Показано значення археологічних виставок і з'їздів другої половини XIX ст. у процесі становлення археологічної науки. Введено до наукового обігу матеріали, які висвітлюють процес створення та діяльність при кафедрі класичної археології та праісторії Львівського університету "Академічного гуртка любителів археології". Значну увагу приділено історії польових досліджень І.Шараневича, М.Грушевського, К.Гачека. Уперше комплексно розглянуто археологічні дослідження на території Східної Галичини, виділено три етапи розвитку археології та створено карти відкритих і досліджених пам'яток XIX - початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4г(237УКР) +
Шифр НБУВ: РА350424

      
9.

Скирда В.В. 
Археологічна наука у Харківському університеті (1805 - 1920 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / В.В. Скирда ; НАН України. Ін-т археол. — К., 2000. — 18 с. — укp.

На підставі великого фактичного матеріалу створено узагальнюючий нарис монографічного плану про розвиток археологічної науки в одному з найбільших у країні осередків археологічної науки - Харківському університеті - з моменту його створення та до 1920 р. Спростовано положення про те, що археологічна наука до кінця XIX ст. в Україні цікавилася лише античною спадщиною Причорномор'я та Приазов'я. Подано матеріали про археологічну діяльність деяких харківських учених: Ю.І.Морозова, Д.І.Багалія, Є.К.Рєдіна, О.С.Федоровського, В.Є.Данилевича, Є.П.Тріфільєва та ін., які залишалися невідомими науковому загалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4г(237УКР)
Шифр НБУВ: РА308432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Руденко Г. Г. 
Археологія в краєзнавстві Катеринославщини (друга половина XIX - початок 30-х років XX століття): автореф. дис. ... канд. іст. наук: 07.00.06 / Г. Г. Руденко ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2011. — 19 с. — укp.

Описано процес археологічного дослідження Катеринославщини в другій половині ХІХ ст. - на початку 1930-х рр. Розглянуто процеси інституціоналізації в регіоні, проаналізовано меценатську діяльність та досягнення місцевих наукових осередків, зокрема Катеринославського музею ім. О.М. Поля. Визначено персональний склад аматорів і науковців, охарактеризовано наукові роботи і рукописні матеріали з особистих фондів, та розкрито їх внесок в археологічне краєзнавство. Виділено та досліджено основні періоди археологічного вивчення краю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР-4ДНІ)0,02 + Т3(4УКР-4ДНІ)5/61
Шифр НБУВ: РА380848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Диба Ю.Р. 
Архітектура українських храмів-ротонд другої половини Х - першої половини XIV століть: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Ю.Р. Диба ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Проаналізовано нові матеріали натурних, історико-бібліографічних та історико-архівних досліджень, що дозволило розширити перелік українських храмів-ротонд. Відомі храми-ротонди систематизовано за принципом інформативності та достовірності матеріалів натурних досліджень, фіксацій та обгрунтованістю їх архітектурної інтерпретації. Визначено основні закономірності побудови планувальної та об'ємно-просторової структури архітектурної форми храмів-ротонд. Обгрунтовано прийняті рішення щодо їх планувальних та об'ємно-просторових реконструкцій. Проаналізовано ідейний зміст архітектурного образу храмів-ротонд. Визначено основні тенденції розвитку архітектурно-композиційних традицій храмового ротондального будівництва княжої доби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)3 + Щ117.166(4УКР)
Шифр НБУВ: РА311612 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Березіна І.В. 
Архітектурна спадщина України у творчості Наполеона Орди: іконографія та принципи використання: автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / І.В. Березіна ; Нац. акад. образотворч. мистец. і архіт. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему охорони та реставрації об'єктів архітектурної спадщини України стосовно пам'яток вітчизняного зодчества, зображених в акварелях і літографіях Наполеона Орди. Систематизовано оригінальні фактологічні матеріали з архівів України, Польщі, Росії та Білорусії. Проаналізовано творчу спадщину художника як унікальне іконографічне джерело, що має велику науково-практичну цінність щодо історико-архітектурної науки, краєзнавства, реставрації та охорони пам'яток архітектури в Ураїні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4УКР)6-8 Орда Н. + Щ103(4УКР)-390 + Щ154.761 +
Шифр НБУВ: РА352634

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Маланюк В.Я. 
Архітектурно-композиційні закономірності садибно-паркових утворень Київщини кінця XVIII - початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / В.Я. Маланюк ; Нац. акад. образотворч. мистец. і архіт. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено еволюцію садибно-паркового будівництва на Київщині наприкінці XVIII - початку XX ст. Визначено ахітектурно-композиційні закономірності побудови садибно-паркових утворень. Виявлено та проаналізовано історико-соціальні передумови й основні чинники виникнення, формування та розвитку садибних комплексів. Визначено регіональні особливості резиденційного зодчества та принципи садибного паркобудування, притаманні Київському регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ118.3(4УКР-4К)5 + Щ110.5 +
Шифр НБУВ: РА350084

Рубрики:

      
14.

Сапунова М.Ю. 
Архітектурно-композиційні прийоми мусульманських громадських будівель Криму XIII - XVIII ст.: автореф. дис... канд. архіт: 18.00.01 / М.Ю. Сапунова ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто прийоми архітектурної композиції мусульманських громадських будівель Криму, які побудовані у XIII - XVIII ст. Проаналізовано архітектурно-композиційні прийоми даних будівель, які класифіковано на три основні групи, зокрема, тектонічної організації, гармонізації та декоративно-пластичні прийоми. Визначено специфічні та універсальні, постійні та короткотривалі, головні та підпорядковані архітектурно-композиційні прийоми внаслідок групування прийомів архітектурної композиції. Висвітлено еволюцію архітектурно-композиційних прийомів даних будівель у суміжних країнах, їх взаємини з Кримом у різні історичні періоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-6КРМ)4 +
Шифр НБУВ: РА352758

Рубрики:

      
15.

Лукомський Ю.В. 
Архітектурно-планувальна структура хрестово-баневих церков ХІІ - ХІІІ ст. Давнього Галича: Автореф. дис... канд. архітект.: 18.00.01 / Ю.В. Лукомський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 22 с. — укp.

Систематизовано матеріали польових і науково-теоретичних досліджень хрестово-баневих церков Галицької архітектурної школи (ГАШ) XII - XIII ст. Для наукового обігу запропоновано результати нових архітектурно-археологічних досліджень чотирьох хрестово-баневих церков давнього Галича. Відзначено, що церкву "На Царині" знайдено та відкрито вперше. Удосконалено та апробовано на галицьких пам'ятках методики: архітектурно-археологічних натурних досліджень, систематизації об'єктів за архітектурно-планувальними та конструктивно-технологічними вирішеннями їх збережених матеріальних субстанцій; порівняльного аналізу об'єктів з широким колом типологічних аналогів; метричного аналізу планів фундаментів й гіпотетичної реконструкції планів на рівні наземних стін; архітектурно-композиційного аналізу. Виявлено закономірності розвитку планувальних і конструктивних особливостей хрестово-баневих церков X - XIII ст., які полягають у поступовому ускладненні з часом архітектурно-планувальної структури храмів, вдоконаленні та реалізації технологій влаштування їх фундаментних конструкцій. Уточнено датування об'єктів, а також розроблено хронологію інших пам'яток монументального будівництва, які є витворами ГАШ. Здійснено науково обгрунтовані планувальні та об'ємно-просторові графічні реконструкції давньогалицьких хрестово-баневих церков.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР331)4 +
Шифр НБУВ: РА337335

Рубрики:

      
16.

Дубинський В.П. 
Архітектурно-художні принципи формування світло-кольорового середовища сучасного міста: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / В.П. Дубинський ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Виявлено закономірності формування світло-кольорового середовища (СКС) сучасного міста. Визначено, що СКС міста є ієрархічною системою з інтегрованою взаємодією, відкритих і закритих архітектурних просторів з джерелами й установками штучного освітлення, яка забезпечує цілий ряд функцій для життєдіяльності населення міста. Його основні якісні та кількісні характеристики зумовлені функцією світла та кольору в архітектурному середовищі. Процес формування СКС сучасного міста залежить від комплексу основних чинників, а саме: містобудівних, природно-кліматичних, інженерно-технічних, естетичних і здійснюється поетапно. Виявлено основні етапи формування СКС міста з використанням природного та штучного світла. Проаналізовано зарубіжний досвід формування СКС сучасного міста та визначено його просторову структуру, яку виявляють світлопланувальні "каркас" і "тканина" сучасного міста. Даний "каркас" формується інфраструктурою транспортно-пішохідних комунікацій з підсистемою житлових і промислових функцій. Світлопланувальну "тканину" міста формують об'єкти міського центру та ландшафтно-рекреаційних територій міста. Надано рекомендації щодо формування їх основних структурних одиниць. Виявлено композиційні задачі формування СКС сучасного міста, які запропоновано визначати на макро- та мікрорівні. Створення світло-кольорового середовища міста є комплексною проблемою з інтегрованим рішенням інженерно-технічних і архітектурно-художніх задач. Формування світло-кольорового середовища запропоновано здійснювати з урахуванням розроблених архітектурно-художніх принципів проектування та розробкою світло-кольорового генплану міста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.541 + Н820.2 +
Шифр НБУВ: РА349228

Рубрики:

      
17.

Кіба М.П. 
Архітектурно-художні характеристики римсько-католицьких храмів на південній та східній Україні (кінець XVIII - початок XX століття): Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / М.П. Кіба ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Вивчено розвиток церкового будівництва у кінці XVIII - на початку XX ст. у контексті історичної традиції українського римсько-католицького зодчества. Установлено, що в архітектурі римсько-католицьких церков регіону були втілені традиційні структурно-морфологічні, стильові й композиційні рішення, а також нові форми, що відповідали напрямкам європейського культового зодчества кінця XVIII - на початку XX ст. Відзначено, що засади формоутворення храмів збагачені культурою полінаціональних (у містах) і мононаціональних (у колоніальних поселеннях) релігійних спільнот, що дало змогу виявити національну специфіку зодчества. Внаслідок незадовільного стану та руйнування церков запропоновано напрямки поновлення збережених храмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР)5 + Щ113(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА332829

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Прус М.П. 
Бабезіоз собак (епізоотологія, патогенез та заходи боротьби): Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.11 / М.П. Прус ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 39 с. — укp.

Викладено матеріали щодо розповсюдження бабезіозу собак в Україні. Наведено дані динаміки захворювання цих тварин протягом року та їх сприйнятливості до збудника залежно від віку, статі та породи. Проведено морфологічні та біохімічні дослідження крові собак як у випадку спонтанного, так і експериментального бабезіозу, а також дослідження сечі хворих тварин. Доведено наявність морфофункціональних змін у печінці, підшлунковій залозі, нирках. З'ясовано, що порушення мінерального обміну в організмі тварин проявляються гіпонатріє-, каліє-, магніє- хлоремією. Показано, що у хворих на бабезіоз собак в перший період гострої фази хвороби розвивається імунодефіцитний стан як клітинної, так і гуморальної ланок імунітету. Вивчено білковий обмін у хворих на бабезіоз собак, що свідчить про розвиток диспротеїнемії та фоні гіпоальбумінемії. На базі патолого-морфологічних досліджень виявлено ураження серця, печінки, підшлункової залози, нирок. Доведено, що терапевтично ефективною та безпечною для тварин дозою диміназен ацетурату є 1,75 мг/кг маси тіла в 3,5 % водному розчині. Запропоновано спосіб комплексного лікування бабезіозу собак. Розроблено методику одержання гіперімунної протибабезіозної сироватки крові та доведено, що її профілактичне застосування запобігає розвитку гострого перебігу хвороби у собак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-953 +
Шифр НБУВ: РА344284

Рубрики:

      
19.

Пономарчук О.В. 
Безлужні склокристалічні матеріали з реакційно сформованою структурою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / О.В. Пономарчук ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2003. — 16 с.: рис., табл. — укp.

Установлено основні технологічні параметри одержання низькорозширюваної безлужної склокераміки (хімічний склад базового скла та композиційної суміші, спосіб приготування шихти та формування виробів, температурно-часовий режим спікання, дисперсність вихідних компонентів), а також взаємозв'язок її властивостей з кристалофазовим складом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л434.8 +
Шифр НБУВ: РА327644

Рубрики:

      
20.

Жданов Л.А. 
Безфтористі матеріали для електродугового відновлення циліндричних деталей малого діаметру та технологія наплавлення в потоці флюсу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / Л.А. Жданов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 16 с. — укp.

На підставі термодинамічного аналізу процесів дисоціації та взаємодії фаз шляхом наплавлення сформовано безфтористу шлакову систему, що забезпечує високі технологічні властивості у ході відновлення циліндричних деталей малого та середнього діаметра. Внаслідок проведених досліджень окиснювально-відновлювальних процесів під флюсами даної системи доведено визначальну роль у формуванні складу шва реакцій у газовій фазі. Показано можливість відновлення марганцю з оксиду магнієм за рахунок протікання реакцій у газовій фазі. Запропоновано вдосконалену схему взаємодії фаз шляхом зварювання під флюсом, за якою на формування кінцевого хімічного складу металу шва значно впливають реакції у газовій фазі. Експериментально перевірено можливість відновлення з оксидів кремнію, марганцю та титану вуглецем. Розроблено новий спосіб наплавлення циліндричних деталей в потоці флюсу, що передбачає горіння дуги в повітряно-флюсовій суміші, що рухається.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж830.515
Шифр НБУВ: РА315150 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського