Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (117)Книжкові видання та компакт-диски (189)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=ПЛЮЩ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Горбенко Н.Є. 
Біоекологічні особливості плюща звичайного (Hedera helix L.) та його форм в умовах Заходу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / Н.Є. Горбенко ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Львів, 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Вивчено плющ звичайний та його декоративні форми у лісових фітоценозах Заходу України із різним ступенем антропогенного впливу за умов м. Львова та на закритому грунті. Розглянуто біоекологічні особливості виду та форм, виділено нову форму плюща. Досліджено листкову пластинку виду та форм, ступінь впливу на неї умов середовища. Розроблено підходи до визначення режиму заготівлі сировини виду, досліджено вплив фітомаси на природне поновлення. Визначено місця виростання квітучих плющів, особливості приуроченості пагонів до експозиції стовбура. Вивчено насіннєве та вегетативне розмноження виду, його використання в озелененні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.25 Ara*60*80(4УКР) + П342.535-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313651 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ткаченко Р.П. 
Декаданс як проблема авторської свідомості в українській літературі кінця XIX - початку XX століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Р.П. Ткаченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Досліджено декаданс як проблему авторської свідомості ряду українських письменників межі XIX - початку XX ст., що зазнали впливу занепадницької літератури, в аспектах її художньої та літературно-критичної рецепції. Зазначено, що творчість В.Стефаника, А.Кримського, О.Плюща відбиває пережитий письменниками декаденський досвід і збагачена моментом рефлексивності. Зауважено, що важливу роль в українському літературному процесі "кінця віку" відіграла поміркована позиція І.Франка, за якою поєднувались симпатія до художніх новацій з етико-персоналістичною тенденцією. Розглянуто також питання передумов українського декадансу, його сутнісних характеристик як духовно-інтелектуального феномену, художнього напряму, проблему ніцшеанства як форму самосвідомості декадансу, перспективи взаємодії занепадницької естетики з естетикою модернізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)53-328.8 + Ш400.221.889 +
Шифр НБУВ: РА329922

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Плющев І. Є. 
Диференційоване лікування гіпертензивних внутрішньомозкових крововиливів півкуль великого мозку: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.05 / І. Є. Плющев ; АМН України ; "Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова АМН України", державна установа. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3 + Р636.770.32
Шифр НБУВ: РА369514 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Криворутченко Ю.Л. 
Дія на віруси імунодефіциту людини і грипу нових поверхнево-активних речовин та їх імуноад'ювантні властивості: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 03.00.06 / Ю.Л. Криворутченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 32 с. — укp.

Встановлено, що дезінтегрон-О руйнує оболонку вірусів грипу з усуненням основної частини глікопротеїдів, а отримані за його допомогою субвірусні продукти зберігають нативні властивості та можуть використовуватись для створення противірусних моноклональних антитіл різної специфічності. У дослідах in vitro охарактеризовано властивість катіонного детергента мірамістину інактивувати віруси імунодефіциту людини 1 типу. Зазначено, що мірамістин пригнічує інфекційність позаклітинного вірусу, а також знищує ВІЛ-інфіковані клітини у концентрації 100 мкг/мл і є одним з найбільш активних антисептиків з анти-ВІЛ властивостями. Досліджено вплив амфотерного детергента дезінтегрону-О на ВІЛ-1 інфіковані лімфобластоїдні клітини. Доведено, що дезінтегрон-О поступається мірамістину і не може бути рекомендований для профілактики ВІЛ-інфекції. Зазначено, що присутність у вірусовмісному матеріалі сироватки крові та сорбція ВІЛ-1 на тканину (батист) перешкоджають реалізації віруліцидної дії мірамістину. Проаналізовано концентраційні залежності ефектів. Вперше виявлено дію на ВІЛ-О та ад'ювантні властивості тритерпенових сапонів із кримського плюща Hedera taurica Carr (таурозидів). Розглянуто залежність вказаних характеристик від хімічної будови глікозидів. Встановлено: таурозиди збільшують гуморальну імунну відповідність на глікопротеїди ВІЛ-1,а таурозид I дозозалежно пригнічує репродукцію вірусу. Доведено, що дія ВІЛ-1 та ад'ювантні характеристики мурамілпептидів залежать від конфігурації їх аномерного центру. З'ясовано, що beta-бутил-МДП за імуноад'ювантними властивостями переважає фосфат алюмінію і не активує репродукцію ВІЛ-1 in vitro. Препарат можна віднести до кандидатів на роль безпечного ад'юванту для вакцин проти СНІДу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514-52
Шифр НБУВ: РА310105 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Цибульник Ю.А. 
Міцність і тріщиностійкість сталефібробетонних елементів, що згинаються, армованих ефективними видами сталевої фібри: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Ю.А. Цибульник ; Держ. НДІ буд. конструкцій (НДІБК). — К., 2008. — 19 с. — укp.

Запропоновано нові аналітичні співвідношення зв'язку міцності фібри та технологічних параметрів - згину, плющення та вм'ятин. Досліджено мінливість основних геометричних параметрів та їх вплив на міцність фібри. Науково обгрунтовано методику випробувань сталефібробетонних елементів, що згинаються, для одержання параметрів характерних точок емпіричних діаграм деформування. Визначено параметри характерних точок діаграм деформування сталефібробетону для різних типів ефективної сталевої фібри. Досліджено напружений стан сталефібробетонних елементів, що згинаються, у стадіях утворення та розриття тріщин, а також у стадії вичерпання несучої здатності. Розроблено методику дослідження деформативних властивостей сталефібробетонних елементів, що згинаються, яка передбачає керування режимом навантаження за умов побудови діаграми "навантаження - прогин" за допомогою кондуктора замість автоматизованої системи за Rilem.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н57-01 +
Шифр НБУВ: РА358947

Рубрики:

      
6.

Горбовий А.Ю. 
Наукові основи вдосконалення адаптивної механізованої технології збирання льону-довгунця: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.11 / А.Ю. Горбовий ; Нац. наук. центр "Ін-т механізації та електрифікації сільськ. госп-ва". — Глеваха, 2007. — 38 с. — укp.

Установлено можливі напрями вдосконалення адаптивної механізованої технології збирання рослин льону-довгунця та обгрунтовано найбільш ефективний серед них. Розроблено теоретичні засади та запропоновано математичні моделі плоско-паралельного руху причіпного та самохідного льонозбирального агрегатів по полю. Визначено раціональні кінематичні режими (швидкість руху та допустимий кут повороту) агрегатів, що максимально забезпечують агротехнічні вимоги до розтягнутості та прямолінійності стеблової стрічки льону-довгунця. Розвинуто теоретичні засади й обгрунтовано математичні моделі коливального руху причіпного та самохідного льонозбиральних комбайнів по нерівностях поверхні грунту. Здійснено теоретичне дослідження процесу плющення льону та вперше обгрунтовано раціональний діаметр плющильних вальців. Розроблено методику визначення ефективного способу збирання даних рослин відповідно до адаптивної механізованої технології на підставі узгодження його з характеристиками стеблостою та погодними умовами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.842.161-35-12 +
Шифр НБУВ: РА353538

      
7.

Валько М.І. 
Наукові основи технологічних процесів одержання модифікованого лляного волокна: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.03 / М.І. Валько ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2002. — 36 с.: рис. — укp.

За результатами досліджень фізико-хімічного складу стебла льону та лляного волокна розроблено наукові засади технологічних процесів одержання модифікованого лляного волокна. Експерементально доведено функціональні залежності найважливіших фізико-механічних показників якості трести від умов проведення процесу розтилання лляної соломи. Доведено, що первинне формування прядильних властивостей лляного волокна відбувається на стадії приготування трести. На підставі аналізу плющення стебел трести як багатошарової конструкції, визначено характеристики фізико-механічних параметрів процесу плющення та встановлено оптимальні варіанти руйнування деревної частини стебел з метою збереження цілісності волокон. Розроблено технологію одержання високоякісних модифікованих лляних волокон, придатних для застосування в прядінні разом з іншими натуральними і хімічними волокнами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М321.01-1
Шифр НБУВ: РА321168

Рубрики:

      
8.

Плющай О.І. 
Особливості взаємодії магнітного поля з масивними плавлено-текстурованими YBasub2/subCusub3/subOsub6 + delta/sub матеріалами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.І. Плющай ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано декілька моделей, що описують розподіл магнітного поля, протікання та перерозподіл струму у ПТ високотемпературних надпровідників. Доведено, що важливим чинником у перерозподілі магнітного потоку під дією слабкої змінної компоненти магнітного поля є рух межі надпровідної фази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.2,022 +
Шифр НБУВ: РА326394

Рубрики:

      
9.

Плющай І.В. 
Особливості електронної структури та властивості аморфних сплавів на основі перехідних металів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / І.В. Плющай ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено кореляцію між властивостями (термостабільністю, електропровідністю, магнітною сприйнятливістю) та особливостями електронної структури аморфних сплавів на базі перехідних металів у разі зміни їх складу. Встановлено, що термостабільність аморфних сплавів на базі Fe-B описується електронним критерієм Нагеля-Таука. Визначено, що атоми металоїду (B) відіграють роль акцепторів електронів у аморфних сплавах системи Fe-B. Показано, що особливості електропровідності аморфних сплавів систем Ti-Cu, Ti-Ni та Ni-P пояснюються участю локалізованих за Андерсоном електронних станів у кінетичних процесах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К297.01 + К297.063
Шифр НБУВ: РА312991 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Плющ І.С. 
Реформування економічних відносин в агропромисловому виробництві України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / І.С. Плющ ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2001. — 22 с.: рис. — укp.

Поглиблено наукове тлумачення основних положень сутності теорії вартості, обгрунтовано її застосування в сфері агропромислового виробництва. Наведено пропозиції щодо удосконалення форм і методів поєднання державного та недержавного регулювання ринкової економіки аграрного сектора, рекомендації для подальшого прискорення процесу формування інфрастуктури продовольчого ринку України. Результати досліджень впроваджено у процес розробки та реалізації законодавчої бази аграрної реформи в Україні, застосуванні систем цінової, кредитної та податкової політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-183
Шифр НБУВ: РА314138 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Дементієнко О.В. 
Розробка і впровадження раціональних режимів деформації при виробництві тонкої жерсті методом повторного плющення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / О.В. Дементієнко ; Держ. металург. акад. України. — Д., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено визначенню параметрів технології і розробці раціональних режимів деформації при виробництві тонкої жерсті методом подвійного плющення. Визначені значення товщини холоднокатаного випаленого підката і сумарного відносного обтиснення при повторному холодному плющенні, що забезпечують отримання наклепаної жерсті з необхідним комплексом властивостей. Досліджено особливості холодного плющення тонких і особливо тонких смуг у валках великого діаметра. Запропоновано і уточнено математичні моделі параметрів такого процесу, на базі яких розроблено алгоритм розрахунку режимів деформації на безперервних жерстепрокатних станах. Визначені оптимальні значення окремих відносних обтиснень і відносних питомих натягнень при повторному холодному плющенні тонкої жерсті. Розроблені і впроваджені раціональні режими деформації при повторному холодному плющенні жерсті товщиною 0,15 мм на двохклітевому стані 1400 КарМК. Запропоновані режими плющення жерсті товщиною 0,12; 0,10 і 0,08 мм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.52

Рубрики:

      
12.

Литвиненко О. А. 
Технологія харчового шроту з безлушпинного ядра насіння соняшнику: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.06 / О. А. Литвиненко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено умови підготовки ядра соняшнику до екстракції методом плющення, одержано математичні описи залежності залишкової олійності шроту та вмісту водорозчинних білків від основних параметрів плющення. Вивчено кінетику вичерпної та ступеневої екстракції олії з пелюстки гексаном, вплив гідромодуля та кількості ступенів на повноту екстракції, визначено коефіцієнт дифузії. Науково обгрунтовано та розроблено технологію комплексної переробки сирого ядра насіння соняшнику. Оцінено фізико-хімічні, органолептичні та структурні показники продуктів комплексної переробки насіння соняшнику та встановлено термін їх зберігання. Встановлено фракційний склад харчового шроту та швидкість осідання часток у водному середовищі, вивчено кінетику набрякання харчового шроту. Розроблено проект нормативно-технічної документації на новий вид продукту - шрог соняшниковий харчовий.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.120.9 + Л981-37
Шифр НБУВ: РА376516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Малиш О.М. 
Типологія характерів українських інтелігентів у романах Володимира Винниченка 1910-х років: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.М. Малиш ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2004. — 20 с. — укp.

Комплексно проаналізовано характери інтелігентів у романістиці В.Виниченка 1910-х рр. у контексті екзистенціальної філософії та психоаналізу. Уперше в українському літературознавстві вмотивовано використання письменником концепції "чесності з собою" як визначального фактора характеротворення. Розглянуто формування й еволюцію типу "нової" людини в романах В.Винниченка 1910-х рр., зроблено типологічне зіставлення образів-характерів цих романів з персонажами творів І.Франка, М.Яцкова, А.Кримського, О.Плюща, Л.Андреєва, Ф.Достоєвського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(Ук=4ФРА)-4 Винниченко,В.К. 534 + Ш5(4ФРА=Ук)-4 Винниченко,В. 534 +
Шифр НБУВ: РА328932

Рубрики:

      
14.

Кривуляк О.В. 
Трансформація естетики символізму в новелах М.Яцківа, О.Плюща, І.Липи: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.В. Кривуляк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено питання трансформації естетики символізму на прикладі аналізу новелістичної спадщини М.Яцківа, О.Плюща, І.Липи. Зроблено спробу проаналізувати й узагальнити український символізм на матеріалі малої прози різних жанрів - поезії у прозі, літературної казки, притчі, новели. Визначено наявність у художніх творах ранніх символістів концепції естетизму, що вплинула на теми, сюжети, лейтмотиви, образи, що ситезуються, видозмінюються, функціонують на рівні архетипних образів, міфологем, символів, алегоричних образів. Висвітлено питання щодо передумов виникнення українського символізму, його сутнісних характеристик і взаємодію з неоромантизмом, декадансом, екзистенціалізмом. З'ясовано визначальні смислові характеристики символізму "західної" (М.Яцків) і "східної" (О.Плющ, І.Липа) моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-334 +
Шифр НБУВ: РА351712

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Плющ О.М. 
Трансформація мотиваційної сфери кваліфікованих спортсменів в період професійного становлення: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / О.М. Плющ ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація містить теоретичне й експериментальне дослідження професійного становлення кваліфікованих спортсменів як спеціалістів фізичного виховання та спорту. Домінантні рівні сформованої мотиваційної структури є визначальними для регуляції життєвих планів, пов'язаних з професійною діяльністю, для формування ідентичності спеціаліста. Ускладнення мотиваційної структури може здійснюватись або в межах уже усталених утворень завдяки змінам у семантичних підставах життєвого самовизначення, або через становлення нового рівня мотиваційної сфери, пов'язаного з розвитком суб'єктності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю943-723

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Яковішин Л.О. 
Тритерпенові глікозиди плюща канарського IHedera canariensis/i Willd.: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / Л.О. Яковішин ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено будову тритерпенових глікозидів листя, стеблів і кореня плюща канарського Hedera canariensis. Встановлено, що глікозидами плюща є глікозиди олеанолової та ехіноцистової кислот, хедерагеніну, 30-нор-хедерагеніну та кауфілогеніну. Глікозиди двох останніх агліконів уперше знайдено у роді плющ (Hedera) та родині аралієвих (Araliaceae). З сорока вилучених глікозидів вісім є новими сполуками. Будову глікозидів встановлено з використанням комплексу хімічних методів і спектроскопії ЯМР. Виявлено залежність гемополітичної та іхтіотоксичної активностей вилучених глікозидів від будови їх агліконних і вуглеводних частин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.532 Equ *725.181.3(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
17.

Демидюк М.А. 
Удосконалення процесу обмолоту льону та обгрунтування параметрів плющильно-молотильного апарата: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / М.А. Демидюк ; Львів. держ. аграр. ун-т. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Удосконалено процес обмолоту стрічки льону завдяки синтезу процесів її плющення, очищення та вичісування. Розроблено конструкцію нового апарата, що уможливлює реалізацію комбінованого процесу обмолоту льону. Уперше системно обгрунтовано головні параметри плющильного, очисного та вичісного пристроїв плющильно-молотильного апарата. Розроблено теорію плющення насіннєвих коробочок з одночасним підрівнюванням лляної стрічки. Уперше встановлено залежність якості обмолоту стрічки льону від вологості, товщини стеблової стрічки та кутової швидкості обертання барабана створеного апарата.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.842.161 +
Шифр НБУВ: РА340296

      
18.

Гаврилов О.В. 
Удосконалення процесу подрібнення м'якоті кісточкових плодів та обладнання для його реалізації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / О.В. Гаврилов ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Показано, що існуючі дробарки та плющільні машини не дозволяють якісно подрібнювати м'якоть кісточкових плодів і зберегти цілісність шкаралупи кісточок. Обгрунтовано доцільність подрібнення кісточкових плодів у роторній дробарці з гладкими прямими ребрами. Одержано нові дані про вплив конструктивно-режимних параметрів дробарки на показники якості подрібненого напівфабрикату та час перебування плодів у дробарці. Запропоновано узагальнені перемінні, визначено оптимальні конструктивно-режимні параметри. Наведено методику визначення якості даного напівфабрикату та продуктивності роторної дробарки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л913.2-5 +
Шифр НБУВ: РА341846

Рубрики:

      
19.

Шевченко О.В. 
Удосконалення складу та технології наплавлення порошковою плющенкою деталей металургійного обладнання: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / О.В. Шевченко ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Мариуполь, 2009. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено комплексну математичну модель напружено-деформованого стану порошкової плющенки у процесі її виготовлення, в якій враховано реальний характер розподілу геометричних параметрів, механічні властивості й умови контактного тертя по довжині осередку деформації. Показано, що реалізація даної моделі дозволяє визначити енергосилові параметри процесу за заданих значень щільності осердя та заданих розмірів порошкової плющенки. Вперше встановлено, що нанесення на внутрішню поверхню оболонки гідрофобного компонента, який містить вуглець, підвищує корозійну стійкість фероскладових компонентів до 68,2 - 68,9 %, знижує гігроскопічність шихти до 2,7 %, підвищує ступінь ущільнення осердя на 8 - 12 %. Удосконалено спосіб оцінювання зварювально-технологічних властивостей порошкових електродів (патент України 19256), в якому враховано зовнішні механічні збурювання, що вносяться у вихідний стан системи оболонка - осердя. Показано, що даний спосіб дозволяє об'єктивно оцінити якість порошкової плющенки, яку виготовлено з різними енергосиловими параметрами та технологічними схемами. Удосконалено математичну модель комплексного легування наплавленого металу через осердя порошкової плющенки, за допомогою якої оптимізовано склад газошлакотвірної частини шихти порошкової плющенки для наплавлення деталей металургійного обладнання, який забезпечує мінімальні втрати легуючих елементів: 25 - 30 % карбонатно-сільової суміші, 40 - 50 % перовскітового концентрату за загальної кількості газошлакотвірних компонентів у плющенці не більше 8 - 10 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К722.301.5 +
Шифр НБУВ: РА367306

Рубрики:

      
20.

Євтушенко В.В. 
Удосконалення технології розстилу лляної соломи із застосуванням механічної і хімічної обробки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.03 / В.В. Євтушенко ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичні й експериментальні дослідження технології розстилу лляної соломи з застосуванням плющення стебел у період вибирання й обробки хімічними композиційними препаратами перед розстилом. Проаналізовано вплив механічної та хімічної обробки на скорочення терміну вилежування лляної соломи, покращання фізико-механічних показників лляного волокна та його однорідності за властивостями та підвищення інтенсивності мікробіологічних процесів під час вилежування. Доведено, що використання запропонованої технології дає змогу скоротити термін вилежування до 10-ти діб, збільшити міцність і гнучкість волокна відповідно до 66,7 % і 10,8 %, а також зменшити неоднорідність за показниками розривного навантаження на 9,58 % та гнучкості - на 5,7 %. За умов застосування запропонованої технології вихід довгого волокна збільшується на 1,84 %, короткого - на 2,03 %. Це дає змогу одержати умовно чистий прибуток 75,85 грн/га та підвищити рівень рентабельності виробництва лляної продукції на 18,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М321.213 +
Шифр НБУВ: РА346689
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського