Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (39)Реферативна база даних (1083)Книжкові видання та компакт-диски (117)
Пошуковий запит: (<.>K=ПАНЕЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 90
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Транспорт   
1.

Корнієнко А.П. 
Аеродинамічна компоновка арочного крила з повітряним гвинтом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.01 / А.П. Корнієнко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати фізичного моделювання обтікання арочного крила з повітряним гвинтом в аеродинамічній трубі. На підставі результатів такого моделювання, проведеного з візуалізацією течії на поверхні арочного крила, підтверджено безвідривний характер обтікання комбінації "арочне крило - повітряний гвинт" до великих кутів атаки, що дозволило здійснити параметричні дослідження, з використанням методів обчислювальної аерогідродинаміки, які базуються на використанні моделі ідеальної рідини, а саме: методу дискретних вихорів, (ефективного для моделювання обтікання тонких несучих поверхонь з фіксованими лініями сходу вихрової пелени), панельного методу Моріно - для моделювання обтікання тілесних компоновок, у їх апробованих алгоритмічних реалізаціях методики розрахунку. Наведено результати параметричних досліджень стосовно оцінки впливу місця розташування повітряного гвинта в каналі арочного крила на аеродинамічні характеристики такого роду комбінації та з'ясовано наявність досить складної аеродинамічної інтерференції гвинта та несучої поверхні літального апарата. За цього одержано аеродинамічні якості комбінації та тягових характеристик даного гвинта, які мають чіткі екстремуми, наявність яких повинна враховуватися під час проектування літаків з арочним крилом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-042-011 + О553-011 +
Шифр НБУВ: РА349176

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Кравченко С.А. 
Алельний поліморфізм мінісателітних та мікросателітних локусів в популяціях з різних регіонів України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.26 / С.А. Кравченко ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Вивчено алельний поліморфізм гіперваріабельних локусів серед населення різних регіонів України. Одержано дані стосовно частоти та спектру алельних варіантів, генотипів і гаплотипів мінісателітних і мікросателітних локусів геному людини у досліджуваних популяціях. За результатами досліджень не виявлено генетичної диференціації серед населення міст Києва, Львова, Кременчука та Алчевська. Розраховано показники різноманіття алелів і гаплотипів мікросателітних локусів Y-хромосоми у популяціях слов'янського походження з України, Росії, Білорусі та популяції кримських татар. Встановлено, що популяція кримських татар є найбільш гетерогенною серед усіх досліджуваних. Для популяцій з України, Росії, Білорусі було сформовано мережу найрозповсюдженіших гаплотипів і виявлено два мажорних гаплотипи 13/11/11/24/16 та 13/11/10/25/16, які, найбільш імовірно, є "прабатьківськими" у популяціях східних слов'ян. Показники генетичних відстаней розраховані на основі даних алельного поліморфізму локусів Y-хромосоми, демонструють близькість всіх східнослов'янських популяцій та їх генетичну віддаленість від інших популяцій Європи та Азії. Запропоновано інформативну панель ДНК-поліморфних маркерів з метою проведення генотипоскопії у судово-медичній експертизі в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*440.16*725.112.1 + Е70*441.221.3
Шифр НБУВ: РА319282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Данішевський В.В. 
Асимптотичні методи в прикладних задачах теорії нелінійних коливань та теорії композиційних матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.17 / В.В. Данішевський ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 1999. — 21 с. — укp.

В дисертації розвинуто асимптотичні методи для дослідження нелінійних коливань систем із розподіленими параметрами та визначення ефективних характеристик мікронеоднорідних композитних матеріалів. За допомогою запропонованих методів розв'язано ряд прикладних задач будівельної механіки. Одержано амплітудно-частотні характеристики вільних нелінійних коливань стержня, балок, мембрани, пластин, циліндричної панелі та суцільного пружнього середовища в умовах плоскої деформації. Віднайдено ефективні модулі зсуву, ефективні функції зсувної релаксації та повзучості, комплексні модулі зсуву і тангенси втрат двофазних композитних матеріалів із волокнистими включеннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.103.5-2,022

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Богдан С.Ю. 
Визначення граничних станів елементів бетонних і залізобетонних конструкцій методами механіки руйнування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / С.Ю. Богдан ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено метод визначення граничного стану бетонних і залізобетонних конструкцій та складних систем будівель і споруд за умов плоского напруженого стану. Запропоновано комплексний підхід, який поєднує застосування методів механіки руйнування (механіки тріщин), нормативні методи оцінки граничного стану залізобетонних елементів конструкцій та програмно-обчислювальні комплекси для оцінки граничного стану споруд складної форми, ослаблених тріщинами, вирізами або отворами. Проаналізовано фізико-механічні характеристики і критичні коефіцієнти інтенсивності напружень для бетону. Висвітлено алгоритм чисельно-аналітичного розв'язку для оцінки граничних станів залізобетонних елементів конструкцій, а також складних плоских і просторових конструкцій будівель. Наведено результати розв'язання ряду інженерних задач оцінки граничних станів панелі житлового будинку, балочного перекриття другого енергоблоку та деформованої (нахиленої) стіни по осі 50 об'єкта "Укриття" Чорнобильської АЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-028.012
Шифр НБУВ: РА319637 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Шкавро Н. М. 
Використання поліморфізму ДНК для оцінювання генетичних ресурсів м'ясної худоби: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.15 / Н. М. Шкавро ; НААН України, Ін-т розведення і генетики тварин. — с. Чубинське (Київ. обл.), 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше для оціннювання геному аборигенних і малочисельних порід великої рогатої худоби (ВРХ) застосовано комплексний підхід із застосуванням панелі мікросателітних маркерів і ДНК-систем контамінаційного контролю. Проведено оптимізацію умов та удосконалення окремих етапів виділення ДНК із різного біоматеріалу ВРХ. Доведено доцільність використання методів органічної екстракції для довгострокового збереження ДНК. Одержано нові дані поліморфізму 10-ти мікросателітних локусів ДНК популяційної вибірки трьох порід ВРХ - шароле, сірої української та світлої аквітанської за допомогою техніки капілярного гель-електрофорезу. Проведено оцінювання генетичної диференціації між трьома досліджуваними породами із застосуванням ДНК-маркерів і сучасних статико-математичних моделей. Розроблено молекулярно-генетичний підхід до боротьби з контамінацією ДНК шляхом створення мультипраймерної тест-системи для одночасного виявлення геномів збудників вірусної та бактеріальної інфекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603,2-3
Шифр НБУВ: РА380038 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
6.

Новіков А.О. 
Вплив гвинтових рушаїв на аеродинамічні характеристики несучої системи літака: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.01 / А.О. Новіков ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено метод розрахунку та одержано закономірності зміни аеродинамічних характеристик літаків з гвинтовими рушіями. Удосконалено метод дискретних вихорів з замкнутою вихровою рамкою як дискретною особливістю та панельний метод Моріно. Досліджено вплив струменів від гвинтових рушіїв на розподілені та сумарні аеродинамічні характеристики крила, а також дію на моментні характеристики літака зміни режиму роботи гвинтових рушіїв і відхилення механізації крила. Запропонований метод розрахунку рекомендовано використовувати у більш широкій області відхилень механізації крила та взаємного розташування крила й оперіння. Результати наукового дослідження впроваджено у Державному Авіаційному Науково-випробувальному Центрі (ДАНВЦ) та учбовий процес Харківського університету Повітряних Сил.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О553.21-01 +
Шифр НБУВ: РА335210

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Михайловський Д.В. 
Вузли ферм з клеєної деревини при позацентровому стикуванні панелей верхнього поясу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / Д.В. Михайловський ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архітектури. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Доведено необхідність врахування складного напруженого стану (СНС) клеєної деревини в зоні вузлів великопанельних ферм і трикутних розпірних систем з позацентровим стикуванням панелей верхнього поясу. Запропоновано розрахункові умови міцності у разі різних сполучень напружень в СНС з урахуванням анізотропії фізико-механічних властивостей деревини, знаку та рівня нормальних напружень вздовж волокон. Досліджено напружено-деформований стан деревини в зоні позацентрового спирання стрижня, що імітував опорний вузол панелі верхнього поясу ферми. Запропоновано методику розрахунків вузлів ферм у разі позацентрового стикування панелей верхніх поясів з урахуванням СНС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н552.4 + Н559.21-028
Шифр НБУВ: РА374006 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
8.

Антоненко О.А. 
Дослідження і розробка технології формування та калібрування великогабаритних листових деталей літаків на електрогідравлічних установках з багатоелектродними розрядними блоками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.04 / О.А. Антоненко ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено математичні моделі технологічних процесів електрогідравлічного формування та калібрування великогабаритних листових деталей складної форми на багатоелектродних установках, що дають змогу керувати місцем та енергією розряду вздовж поверхні поля навантаження. За результатами експериментальних досліджень установлено, що за умов, характерних для такого штампування, ступінь сприйняття плоскою перешкодою імпульсного навантаження залежить від механічних властивостей та геометричних параметрів заготовки та змінюється не монотонно. Запропоновано показник, який визначається частотою власних коливань ділянки заготовки, що формується. Цей показник дає змогу умовно розділити процеси формоутворення на малоінерційні та інерційні. Зроблено висновок, що в діапазоні відносної ширини ділянки, яка формується, від 10 до 100, що відповідає умовам формування, технологічні параметри слід визначати на підставі робіт формозмінювання, які є необхідними. Для операцій калібрування зі значенням цього параметру не більше 10-ти технологічні параметри розраховують на підставі значення потрібного тиску. З урахуванням можливості керування місцем і кількістю енергії, що виділяється, одержано аналітичні залежності, які дають змогу визначити технологічні параметри за картами потрібних тисків та режимами робіт деформування. Розроблено технологічні процеси формозмінювання панелей жорсткості літаків та листових панелей інших апаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О52-060.122 +
Шифр НБУВ: РА328237

      
9.

Кожухова Н.Е. 
Дослідження молекулярно-генетичного поліморфізму геному кукурудзи методом полімеразної ланцюгової реакції: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.26 / Н.Е. Кожухова ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології та генетики. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням використання основних підходів ДНК-профілювання (довільно праймована полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР) та SSR-ПЛР ) для дослідження молекулярно-генетичного поліморфізму кукурудзи, зокрема, для ідентифікації та диференціації генотипів. Проведено порівняльний аналіз дискримінаційної сили біохімічних та молекулярних маркерів. Вивчено характер успадкування ампліконів, отриманих різними методами ПЛР. Запропонована тест-панель із шести SSR-локусів для визначення "гібридності" простих гібридів кукурудзи. Проведено кореляційний аналіз ампліконів і агрономічно важливих ознак за кількісними показниками двох років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-31,022

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Фурсов Ю.В. 
Енергозберігаючі фасадні конструкції: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Ю.В. Фурсов ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2009. — 22 с. — укp.

Створено теоретичні основи проектування енергозберігальних фасадних конструкцій житлових будинків з застосуванням внутрішнього способу утеплення. Розроблено уточнену методику розрахунку розподілу температури та парціального тиску водної пари за перерізом будівельних конструкцій. Запропоновано аналітичний спосіб визначення конденсації на поверхні та у товщі огороджень. Створено комп'ютерну програму, яка дозволяє швидко аналізувати різні ситуації для вибору ефективних рішень фасадів. Розроблено методику розрахунку температурно-вологісного режиму в огороджувальних дво- та тривимірних системах. На базі цієї методики розроблено нові способи внутрішнього утеплення огороджувальних конструкцій та виявлено ефективні існуючі конструктивні рішення. Розроблено план-програму натурних експериментальних досліджень запропонованої конструкції внутрішнього утеплення торцевих зовнішніх стін квартири панельного житлового будинку у Харкові. Створено нову конструкцію датчика для визначення конденсації. Проведено натурні експериментальні дослідження, за якими проведено вимірювання температури та внутрішньої поверхні утеплених торцевих стін квартири в різні моменти часу, визначено температуру контакту керамзитобетонної стіни й утеплювача, температуру повітря у кімнатах, визначено зміну відносної вологості повітря на поверхні контакту та наявність конденсації на цій поверхні. Конденсації за трирічний період дослідження не спостережено. За результатами тривалого дослідження температурно-вологісного режиму утеплених фасадних конструкцій показано надійність розробленого рішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н113.6 + Н637.06 +
Шифр НБУВ: РА365455

Рубрики:

      
11.

Сорокатий М.І. 
Застосування методу функцій впливу в задачах динаміки пружних систем із змінним розподілом параметрів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / М.І. Сорокатий ; НАН України. Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача. — Л., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Уперше одержано точні розв'язки задачі про малі коливання для пружних стрижнів з нелінійними механічними та геометричними параметрами, зокрема за умов, коли розподіли жорсткостей і мас є степеневими функціями. Побудовано та досліджено частотні рівняння коливань таких складних стрижнів для довільних допустимих законів зміни жорсткості та маси. За цього виявлено невідомі раніше осциляторні властивості власних частот. Одержано нові якісні результати щодо умови відсутності втрати стійкості пластини з зосередженими та приєднаними масами у надзвуковому потоці та про відсутність впливу зміни орієнтацій потоку на її динамічну поведінку. Виявлено невідомий раніше стабілізувальний вплив осцилятора на стійкість пластини. Здійснено детальний числовий аналіз одержаних результатів, відповідно до якого з'ясовано, що підбором геометричних і механічних характеристик системи панель - осцилятор і стрижень - опора можна істотно впливати на стійкість систем і позбуватися дестабілізаційних впливів. Показано, що можна одержати істотне підвищення власних частот коливань пружного стрижня завдяки збільшенню жорсткості проміжкової опори та раціональному вибору точки її розміщення. Виявлено, що довільна мала швидкість потоку призводить до автоколивної втрати стійкості пружної стрижньової системи, жорсткості та довжини частин якої підібрано таким чином, що у незбуреному стані вона має кратні частоти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.1-01,022 + В251.6,022 +
Шифр НБУВ: РА338174

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
12.

Гуменний А.М. 
Інтегроване проектування високоресурсних розтягнутих панелей крила транспортного літака: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.02 / А.М. Гуменний ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Вперше розроблено метод інтегрованого проектування високресурсних розтягнених панелей крила транспортних літаків на базі їх параметричного моделювання за допомогою комп'ютерних систем. Даний метод передбачає створення майстер-геометрії та моделі розподілу простору крила, аналітичних еталонів елементів конструкції, аналіз впливу конструктивно-технологічних особливостей на характеристики загального та локального напружено-деформованого стану конструктивно-силових елементів, прогнозування їх довговічності у регулярній зоні, розробку конструктивно-технологічних методів для досягнення регламентованої довговічності розглянених панелей крила у зоні отворів для перетікання палива. Удосконалено методику визначення ступеня завантаженості кріпильних елементів, які з'єднують фрезеровану обшивку та стрингери розтягнених панелей крила. Розроблено комбінований спосіб послідовного застосування дорнування та бар'єрного обтиснення стрингерів розтягнених панелей крила у зоні системи отворів для перетікання палива, що забезпечує надійність досягнення заданих ресурсних характерстик панелей крила.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О535.1-042-02 +
Шифр НБУВ: РА362811

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Азутов В.П. 
Інтенсифікація технологічних процесів виготовлення залізобетонних виробів панельної конструкції у вертикальному положенні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / В.П. Азутов ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено питання розробки технології виготовлення залізобетонних виробів панельної конструкції у вертикальному положенні з інтенсивним набиранням міцності бетону на ранній стадії тверднення на основі комплексного застосування прогресивних технологічних прийомів, що забезпечують можливість здійснення раннього зняття опалубки. Визначено вплив послідовності подачі компонентів та введення пари у бетонозмішувач на властивості розігрітої бетонної суміші та запропоновано метод роздільного, двохетапного її готування: на першому етапі - подача заповнювачів і введення пари, на другому - подача цементу, гарячої води та домішок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.275
Шифр НБУВ: РА312140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Ревенко Ю.В. 
Коливання і дисипативний розігрів в'язкопружних тіл при полігармонічному деформуванні, викликаному рухом поверхневих навантажень: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Ю.В. Ревенко ; НАН України. Ін-т механіки ім. С.П.Тимошенка. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено моделі та числово-аналітичні методи розв'язання задач про стаціонарні полігармонічні коливання та дисипативний розігрів в'язкопружних тіл за дії на них рухомих поверхневих навантажень. За умов припущення, що властивості матеріалу не залежать від температури, спряжена лінійна задача термов'язкопружності розділяється на дві окремі задачі - задачу механіки та задачу теплопровідності з відомим джерелом тепла, що визначається дисипативною функцією. В цьому випадку одержано аналітичні розв'язки плоских квазістаціонарних задач для циліндра та шару, а також динамічних задач для тонкостінних елементів (стрижня, пластини, циліндричної панелі, замкнутої циліндричної оболонки). Особливу увагу приділено полігармонічному деформуванню, викликаному коченням циліндра по жорсткій основі. З урахуванням залежності властивостей матеріалу від температури розв'язано плоскі задачі про теплову нестійкість циліндра та шару. Досліджено вплив геометричних характеристик тіл, ширини області навантаження, швидкості руху навантаження, теплових граничних умов та інших даних на термомеханічну поведінку вказаних в'язкопружних тіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.331,022 + В251.320.65,022 +
Шифр НБУВ: РА322330

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
15.

Цикало Н. В. 
Конструктивно-технологічне удосконалення надбудов та корпусів морських транспортних суден на основі гофрованих елементів і великогабаритних листів: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.08.03 / Н. В. Цикало ; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2011. — 24 с. — укp.

Розглянуто питання конструктивно-технологічного удосконалення надбудов і корпусів морських транспортних суден (КМТС) на основі гофрованих елементів і великогабаритного листового прокату (ЛП), що знижує трудомісткість виготовлення та собівартість суден, підвищує їх технологічність і конкурентоспроможність на світовому ринку. Проаналізовано тенденції розвитку сучасного суднобудування, технологічні особливості (ТО) виготовлення надбудов та КМТС, визначено основні задачі досліджень. Розкрито ТО використання гофрованих конструкцій (ГК) для виготовлення зовнішніх стінок суднових надбудов (СНБ) і вирішено завдання вибору оптимального перерізу (ОП) гофра. Розроблено програму розрахунків міцнісних характеристик гофра ОП і методику заміни зовнішніх стінок СНБ у вигляді плоских полотнищ з привареним набором на ГК, проаналізовано їх вібраційну стійкість та експлуатаційну міцність. Описано технологію виготовлення тонкостінних гофрованих модуль-панелей, наведено технічні вимоги до устаткування й спроектовано ділянку штампування даних модуль-панелей. Висвітлено особливості виготовлення й обробки великогабаритних листів українськими металургійними та суднобудівними підприємствами. Розроблено методичні рекомендації щодо вибору розмірів ЛП в проектуванні нових технологічних корпусів суден з високою конкурентоспроможністю на вітчизняному й світовому суднобудівних ринках. Визначено довжину зварних з'єднань для корпусів суден і плавучих доків з використанням ЛП різних розмірів, що допомагають на проектній стадії оцінювати технологічність проектів, які розробляються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О424.1-06
Шифр НБУВ: РА380832 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
16.

Смовзюк Л. В. 
Конструктивно-технологічні рішення відновлення несучої здатності пошкоджених панелей обшивки літака шляхом приформування композитної накладки: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.07.02 / Л. В. Смовзюк ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т" . — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Сформульовано комплексний підхід щодо вирішення проблеми ефективного відновлення несучої здатності пошкоджених авіаційних панельних конструкцій шляхом приформування композитних накладок. Розроблено математичну модель визначення напружено-деформованого стану (НДС) шаруватої оболонки східчасто-змінної товщини. Запропоновано методику визначення раціонального рівня ремонту поверхневих пошкоджень. Досліджено вплив параметрів ремонтної накладки та розроблено алгоритм їх визначення для забезпечення необхідного відновлення міцності за умови мінімального впливу на вагу й інші характеристики конструкції. Розроблено вдосконалену методику визначення технологічного НДС. Запропоновано комплексний алгоритм визначення та коригування параметрів процесу ремонту для гарантованого відновлення необхідної міцності пошкодженої конструкції із мінімальними економічними витратами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-083.1/9
Шифр НБУВ: РА378029 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
17.

Зайченко С.В. 
Контрактна взаємодія робочих органів безвібраційних бетоноформуючих агрегатів при виробництві пустотних панелей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.02 / С.В. Зайченко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено процеси роликового формування пустотних панелей та створено методику інженерного розрахунку параметрів і режимів роботи безвібраційного бетоноформівного агрегату для виробництва даних панелей. Розкрито закономірності зміни контактних тисків між роликовим робочим органом бетоноформівних агрегатів і бетонною сумішшю. Визначено опір переміщенню робочих органів агрегатів. Вирішено проблему узгодженості процесів за умов формування пустотних панелей. Сформульовано основні принципи створення подібних машин і на їх базі запропоновно методику розрахунку основних параметрів і режимів роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.105.66-5-02
Шифр НБУВ: РА316869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Мельник М.М. 
Критерії морфологічної діагностики та лікувального патоморфозу саркоми Юїнга: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.01 / М.М. Мельник ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Львів, 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання покращання морфологічної діагностики саркоми Юїнга (СЮ) та морфологічної оцінки ефективності її лікування. Встановлено діагностичну інформативність класичних (традиційних) методів мікроскопічної верифікації пухлин сімейства Юїнга. Досліджено окремі імунофенотипи пухлин сімейства Юїнга з використанням імуногістохімічної панелі моноклональних антитіл. Визначено морфометричні критерії оцінки ефективності неад'ювантної поліхіміотерапії та променевої терапії під час лікування хворих на СЮ (лікувальний патоморфоз). Розроблено практичні рекомендації щодо критеріїв морфологічної діагностики та лікувального патоморфозу СЮ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.481-3
Шифр НБУВ: РА318645 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Лесик О. Ф. 
Лінійні та геометрично нелінійні коливання податливих до трансвесальних зсуву та стиснення ортотропних пластин і ціліндричних панелей: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.04 / О. Ф. Лесик ; Ін-т приклад. пробл. механіки і мататематики ім. Я.С.Підстригача. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Зроблено постановку задач про вільні лінійні та геометрично нелінійні коливання податливих щодо трансверсальних зсуву та стиснення ортотропних пластин і циліндричних оболонок. Одержано точний аналітичний вираз для значень спектрів власних частот шарнірно закріпленої по контуру прямокутної ортотропної пластини та видовженої циліндричної панелі з шарнірно закріпленими на нижній лицевій поверхні краями вздовж твірної. Досліджено вплив параметра податливості щодо трансверсального зсуву та врахування поперечного стиснення на значення власних частот. Одержано залежність між основною частотою й амплітудою поперечних геометрично нелінійних коливань композитної пластини-смуги із жорстко защемленими видовженими краями. Визначено амплітуди та частоти генерованих поперечними коливаннями поздовжніх і зсувних коливних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.630.35,022
Шифр НБУВ: РА369835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
20.

Худаяров Б.А. 
Математичне моделювання нелінійного флатера в'язкопружних елементів літального апарату в надзвуковому потоці газу: автореф. дис... д-ра тех. наук: 01.05.02 / Б.А. Худаяров ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2008. — 36 с. — укp.

Створено комплекс математичних моделей, числових алгоритмів і комп'ютерні програми для розв'язання широкого класу задач про нелінійний флатер в'язкопружних елементів і вузлів літальних апаратів. Побудовано узгальнену математичну модель для класу нелінійних задач про флатер в'язкопружних ізо- й ортотропних пластин, панелей та оболонок, які обтікаються надзвуковим потоком газу. Розроблено й удосконалено математичні моделі задач про флатер в'язкопружних тришарових пластин, циліндричних паналей та оболонок з несиметричною за товщиною структурою, які обтікаються надзвуковим потоком газу. На підставі методу Бубнова - Гальоркіна розроблено метод наближення узагальнено-просторових математичних моделей флатера у вигляді рівнянь у частинних похідних системами скалярних інтегро-диференціальних рівнянь й еквівалентними їм системами інтегральних рівнянь, що дозволяє знизити розмірність розв'язаних задач. На підставі стійких рекурентних схем числової реаліазції моделей у вигляді систем інтегральних рівнянь Вольтерра II роду та запропонованого способу виключення особливостей слабко-сингулярних інтегральних операторів розроблено ефективний числовий метод розв'язання задач про нелінійний флатер в'язкопружних пластин, панелей та оболонок як одно-, так і тришарових, які обтікаються надзвуковим потоком газу. Розроблено обчислювальні алгоритми та створено комплекс прикладних програм, які забезпечують розв'язання всієї сукупності розглянених задач моделювання. За допомогою розроблених методів і засобів математичного моделювання вперше у повній постановці з досліженням характерних фізичних ефектів розв'язано широке коло актуальних для практики складних коливальних задач, зокрема, таких як задачі про нелінійний флатер в'язкопружних пластин, панелей, а також одно- та тришарових оболонок. Наведено рекомендації щодо застосування розроблених моделей, алгоритмів і прикладних програм з метою вивчення динамічної поведінки, проектування та випробування елементів конструкцій літальних апратів, побудованих з композиційних в'язкопружних ізотропних, ортотропних матеріалів, а також інших технічних конструкцій у різних галузях авіа- та машинобудування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О52-04-016.65
Шифр НБУВ: РА358278
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського