Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (26)Реферативна база даних (1076)Книжкові видання та компакт-диски (357)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ПІДЙОМНИЙ$<.>+<.>K=КРАН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 106
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Новіков Ф.М. 
Абдоміно-краніальна травма поєднана з алкогольною інтоксикацією (клініко-епідеміологічна характеристика. Лікувально-діагностична тактика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Ф.М. Новіков ; АМН України. Ін-т хірургії та трансплантології. — К., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Наведено значний епідеміологічний матеріал поєднаного пошкодження органів черевної порожнини залежно від ступеня алкогольної інтоксикації, вікових ознак, ступеня тяжкості травми, ЦНС, механізму травми, видів травматизму. Розроблено та науково обгрунтовано медичні технології діагностики й лікування на госпітальному етапі хворих даної категорії, спрямовані на удосконалення надання невідкладної медичної допомоги та профілактику післяопераційних ускладнень. Доведено, що впровадження алгоритму застосування діагностично-лікувальних технологій у потерпілих з абдомінокраніальною травмою сприяє зниженню частоти діагностичних помилок з 4,19 до 1,06 %, що дало змогу покращати результати лікування на підставі своєчасного виконання оперативного втручання на органах черевної порожнини та головного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.1-37 +
Шифр НБУВ: РА322966

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Крисанова Н. В. 
Акумуляція та вивільнення глутамату нервовими терміналями головного мозку щурів за умов гіпергравітації: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / Н. В. Крисанова ; НАН України, Ін-т біохімії ім. О.В. Палладіна. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177*02 + Е0*551.7*715.733-631
Шифр НБУВ: РА383388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
3.

Гардер С.Є. 
Аналіз перехідних процесів в геометрично змінюваних конструкціях на основі методу скінченних елементів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / С.Є. Гардер ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто теоретичні підстави застосування методу скінченних елементів щодо розрахунку динаміки механічних систем змінюваної геометрії. Проаналізовано систему рівнянь скінченних елементів , що рухаються у просторі. Розроблено математичну модель роботи портального крану з урахуванням податливості головних елементів конструкції, особливостей роботи провідних механізмів та особливостей робочої операції. Модель реалізовано у вигляді пакета прикладних програм для ПЕОМ. Наведено методику оцінки динамічної якості спроектованого портального крана з використанням поняття базового робочого циклу, засобів математичної статистики та теорії випадкових процесів. Встановлено вплив особливостей конструкції на динаміку крана: параметрів гідромеханічного демпферу у рейці механізму зміни виліту, жорсткості відтяжки та порталу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О922.214-02 с11 +
Шифр НБУВ: РА322097

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Єрмак Є.М. 
Вдосконалення розрахункових моделей та конструкцій для подовження строків експлуатації промислових будівель: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.01 / Є.М. Єрмак ; Донбас. держ. акад. буд-ва та архіт. — Макіївка, 2003. — 34 с.: рис. — укp.

Досліджено проблему забезпечення безпечної експлуатації та подовження технічного ресурсу промислових будівель, обладнаних мостовими кранами. Розроблено принципи формування варіантів адекватних розрахункових моделей для оцінки технічного стану конструкцій каркаса. Наведено рекомендації для моделювання основних конструкцій каркаса (поперечних і поздовжніх) плоскими та просторовими підсистемами з пружними зв'язками. Розроблено методи експериментальних досліджень фактичної роботи елементів, вузлових та опорних зв'язків каркаса з метою уточнення та визначення параметрів розрахункових моделей. Запропоновано підсилювати підкранові та кранові конструкції промислових будівель введенням у систему кран - каркас пружних протиперекісних пристроїв та гнучких високоміцних елементів з початковими зусиллями. Розроблено конструкції та конструктивну схему каркаса з пристроями для авторегулювання зусиль та напружень від кранових навантажень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н72-082 +
Шифр НБУВ: РА325315

Рубрики:

      
5.

Фенцик В.Л. 
Визначення видової належності, статі, краніотипу і зросту за морфологічними та остеометричними ознаками скроневих кісток (на скелетованих, фрагментованих і спалених черепах): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / В.Л. Фенцик ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено критерії діагностики видової, статевої належності, краніотипу та зросту за факторними ознаками нативних і спалених кроневих кісток. Виявлено факторні анатомо-морфологічні та метричні параметри видової належності та статі за цими кістками. Уперше встановлено зміни структурної організації скроневих кісток за дії високої температури та виявлено взаємозв'язок між метричними параметрами скроневих кісток та краніотипом. За результатами проведеного кореляційно-регресійного аналізу кваліфіковано метричні параметри скроневих кісток, які за умов їх врахування у розрахованих рівняннях регресії дозволяють визначати зріст людини та її стать. Відзначено, що розроблена методика відтворення загальних ознак за метричними та морфологічними ознаками скроневих кісток підвищує об'єктивність і результативність судово-медичних експертиз. Зауважено, що сформульована концепція може слугувати теоретичною засадою для обгрунтування інтегративного підходу до розв'язання проблеми ототожнення загальних ознак загиблої людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.55 + Х893.9(4УКР)413.1 +
Шифр НБУВ: РА340403

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Коржан В.А. 
Вікові особливості будови серпа великого мозку людини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / В.А. Коржан ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Вивчено вікові особливості будови серпа великого мозку людини з використанням морфометричних, краніометричних, гістологічних, ін'єкційних методик дослідження з проведенням анатомо-експериментальних операцій на синусах твердої мозкової оболонки, які оточують серп великого мозку. Встановлено, що розміри та форма серпа великого мозку залежать від віку, статі та форми черепа людини. Виділено крайні форми будови серпа великого мозку: серповидно-вузька - у доліхоцефалів, серповидно-широка - у брахіцефалів. Значна перевага поздовжніх розмірів характерна для доліхоцефалів, поперечних - для брахіцефалів. Анатомо-експериментально розроблено методи розшарування серпа великого мозку з метою використання аутотрансплантатів для пластики навколишніх синусів твердої мозкової оболонки: верхнього сагітального синуса та прямого синуса. Зазначено, що оперативні втручання на серпі великого мозку та синусах необхідно виконувати з урахуванням індивідуальної мінливості розмірів відростка та його навколишніх синусів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р634.477 + Е70*699.177
Шифр НБУВ: РА320197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Петросян О.М. 
Вплив експлуатаційних чинників на напружений стан верхньої зони стінки підкранової балки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / О.М. Петросян ; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2002. — 23 с. — укp.

Досліджено напружений стан верхньої зони стінки підкранових балок з урахуванням дефектів і ушкоджень підкранових шляхів і ходової частини мостових кранів у процесі руху крана. Для визначення компонентів напруженого стану підкранової балки запропоновано розрахункову схему та використано теорію щільного крутіння поперечних перетинів балки. Виконано експериментальні дослідження напруженого стану верхньої зони стінки підкранових балок за натурних умов у процесі прямування мостового крана з урахуванням експлуатаційного стану конструкцій. Зафіксовано розтягувальні напруги від локального крутіння у верхній зоні балки, що у сумі з залишковими зварювальними напругами можуть перевищувати розрахунковий опір сталі. Запропоновано уточнену розрахункову схему, що враховує спільну роботу кранової рейки, верхнього пояса, стінки підкранової балки й експлуатаційного стану конструкцій. Досліджено вплив кроку розставляння поперечних ребер жорсткості на напружений стан верхньої зони стінки біля зварювального шва. Розроблено методику розставляння поперечних ребер жорсткості для знову проектованих і підкранових балок, що знаходяться в експлуатації, за умови напруженого стану верхньої зони стінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н6-445.222.152-048.99
Шифр НБУВ: РА318776 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Єршова О.В. 
Вплив ритмічної краніоцеребральної гіпотермії на нейрогуморальні механізми регуляції циклічних процесів репродуктивної системи (експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.35 / О.В. Єршова ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Виявлено можливість корекції порушень циклічних процесів репродуктивної системи з використанням ритмічної кранієоцеребральної гіпотермії (РКЦГ). На підставі результатів експериментальних досліджень доведено можливість практичного обгрунтування необхідності спрямованого терапевтичного впливу на центральну ланку регуляції репродуктивних процесів у разі порушень, у генезі яких домінує психоемоційний стрес - емоційно-больовий стрес (ЕБС). Показано, що застосування РКЦГ у разі порушень циклічних процесів репродуктивної системи у самок-щурів дозволяє спрямовано коригувати патологічні процеси, які розвиваються за умов ЕБС. Функціональні порушення після ЕБС у репродуктивній системі самок-щурів супроводжуються морфофункціональними порушеннями у структурах мозку експериментальних тварин. Установлено, що за умов РКЦГ відбувається зміна секреції серотоніну в епіфізі та гіпоталамусі експериментальних тварин, що свідчить про перспективність цього методу для корекції порушень, спричинених функціональною дисфункцією нейротрансмітерної системи. У разі застосування РКЦГ з метою корекції порушень циклічних процесів репродуктивної системи самок-щурів після ЕБС визначено спрямовану тендецію до нормалізації гормонального рівня у периферичній крові експериментальних тварин. Реалізація позитивного ефекту з використанням РКЦГ з метою корекції порушень циклічних процесів цієї системи самок-щурів за зазначених умов забезпечується включенням центральних нейроендокринних механізмів регуляції циклічних процесів у разі зміни проникності гематоенцефалічного бар'єру (ГЕБ). Нормалізація циклічності репродуктивної системи експериментальних тварин після ЕБС і застосування РКЦГ супроводжується вирівнюванням вегетативних реакцій у бік вегетативної ейтонії. На підставі аналізу результатів проведених експериментальних досліджень зроблено висновок про доцільність подальшого вивчення методу РКЦГ для його застосування у клінічній практиці з метою корекції психосоматичної безплідності. Доведено наявність спрямованої та дозованої дії методу РКЦГ на центральну, гуморальну та периферичну ланки регуляції циклічних процесів репродуктивних функцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.5-29 +
Шифр НБУВ: РА356812

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Хохлов 
Вплив точності монтажу кранових рейок на несучу здатність підкранових залізобетонних балок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Олексій Геннадійович Хохлов ; Полтавський держ. технічний ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2000. — 18 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.12-028.011
Шифр НБУВ: РА311531

Рубрики:

      
10.

Сидоренко О.С. 
Геометричне моделювання поведінки динамічних систем з нечіткими параметрами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / О.С. Сидоренко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено метод побудови геометричних моделей поверхонь поведінки динамічних систем з нечіткими параметрами. Метод дозволяє керувати у часі динамічними об'єктами з нечіткими параметрами шляхом наочного відстеження траєкторії руху "точки" миттєвих станів системи на поверхні поведінки цієї системи, здійснювати у середовищі пакету Maple за допомогою R-функцій аналітичний опис базових функцій належності, складати набори нечітких правил та виконувати за допомогою R-функцій аналітичні описи результатів їх виконання, складати алгоритми нечіткого висновку та формувати аналітичні описи областей можливих розв'язків задачі, будувати поверхні поведінки, графіки перехідних процесів на зображення фазових портретів систем керування об'єктами з нечіткими параметрами. З використанням запропонованого методу розроблено спосіб керування у часі динамічними об'єктами з нечіткими параметрами шляхом відстеження траєкторії руху "точки" миттєвих станів системи за поверхнею поведінки. Розроблено конкретні приклади керування, зокрема, кондиціонером, для підтримки заданої температури в ємності хімічного устаткування, системою "кран - вантаж на баржі - платформа", з метою мінімізації часу розвантаження з обмеженням на амплітуду розгойдування вантажу, оберненим маятником, вісь якого закріплена на рухомому візку, з метою забезпечення рівноваги маятника шляхом переміщення візка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.618,0 + В181.3,0 +
Шифр НБУВ: РА351707

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
11.

Дорохов М.Ю. 
Динамічне гасіння коливань мостових кранів із використанням хвильових ланцюгових передач: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.05 / М.Ю. Дорохов ; Укр. інж.-пед. акад. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Визначено область взаємодії динамічного погашувача коливань на основі хвильової ланцюгової передачі з металоконструкцією кранового моста за несталого руху. Відзначено, що використання регульованого динамічного погашувача коливань у механізмі підйому вантажу в періоди несталого руху значно зменшує коефіцієнт динаміки мостових кранів. Розроблено математичні моделі мостового крана з динамічним погашувачем коливань для операцій підйому - опускання вантажу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О922.215.2-04 +
Шифр НБУВ: РА350745

Рубрики:

      
12.

Нгуен 
Динамічні режими електромеханічних систем підйомних механізмів кранів з електроприводом "перетворювач напруги - асинхронний двигун": автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / В'єт Хинг Нгуен ; Одеський національний політехнічний ун-т. — О., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.5-01 + З261.532-01
Шифр НБУВ: РА365660

Рубрики:

      
13.

Сухонос В.П. 
Дисплазії суглобів кінцівок у собак (етіологія, патогенез, діагностика та лікування): Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.05 / В.П. Сухонос ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2006. — 39 с. — укp.

Розглянуто питання етіології та патогенезу дисплазій суглобів кінцівок собак, удосконалення їх діагностики та лікування. Досліджено дисплазії суглобів кінцівок, зокрема, у плечовому - природжений медіальний вивих голівки плечової кістки, відрив горбка лопатки, розсікаючий остеохондрит; у ліктьовому - природжений латеральний підвивих ліктьової кістки, природжений вивих голівки променевої кістки, підвивихи внаслідок порушень синхронного росту кісток передпліччя, незрощення відростків (медіального вінцевого та ліктьового ліктьової кістки, медіального надвиростка плечової кістки), розсікаючий остеохондрит; у передплічно-зап'ястковому - деформації; у кульшовому - дисплазія; у колінному - природжені вивихи надколінка, кутова деформація, краніальна деформація епіфіза великогомілкової кістки, відрив гребеня великогомілкової кістки, розсікаючий остеохондрит; у заплесновому - бокова деформація, розсікаючий остеохондрит. Наведено схему лікування собак у разі дисплазій суглобів, розглянуто методи консервативного лікування та оперативні втручання залежно від особливостей патогенезу клінічних форм дисплазій та будови окремих суглобів. Розроблено методику клінічного обстеження кінцівок собак з метою діагностики дисплазій суглобів. Визначено зміни будови та гістохімічних показників метафізарного хряща собак у постнатальному розвитку та у випадку остеохондропатій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.56-953 +
Шифр НБУВ: РА342681

Рубрики:

      
14.

Телятніков А.В. 
Діагностика та лікування черепно-мозкових травм у собак: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / А.В. Телятніков ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2002. — 19 с. — укp.

Встановлено, що у разі консервативного лікування черепно-мозкових травм (переважно струсу, удару, субдуральної гематоми, набряку мозку) показано кровоспинні (3 - 5 %-й розчин іхтіолу в дозі 5 - 7 мг/кг, 1 %-ний розчин вікасолу - 1 мл 1 - 2 рази на добу, 2,5 %-й розчин етамзилату 2 - 4 мл 2 - 3 раз на добу, 10 %-й розчин кальцію хлориду в/в), осмотерапевтичні (15 - 20 %-й розчин маніту - 2 г/кг, в/в), сечогінні (1 %-й розчин фуросеміду 1 - 2 мл), протизапальні (дексаметазон в дозі 1 - 4 мг, в/в кожні 4 - 8 год), протисудомні (20 %-й розчин натрію оксбутирату в дозі 50 - 100 мг/кг, в/в; дроперидол у дозі 3 мг/кг на добу в/м) препарати. За умов оперативного лікування черепно-мозкових травм (удару мозку, субдуральної гематоми, здавлювання та переломів черепа, гострого набряку мозку тощо) доцільно проводити декомпресійну краніотомію, трепанацію тім'яної кістки. Доведено, що цистернальна пункція з видаленням частини ліквору у разі підвищення внутрішньочерепного тиску загрожує грижею намету мозочка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.50-7 + П871.53-7
Шифр НБУВ: РА320199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Євмінов 
Діагностика та хірургічне лікування хворих із поєднаною краніо-фаціальною травмою: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / Дмитро В'ячеславович Євмінов ; Державна установа "Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова АМН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77 + Р665.8
Шифр НБУВ: РА365856

Рубрики:

      
16.

Гончарова І.Є. 
Ефективність терапії із застосуванням методу краніоцеребральної гіпотермії у лікуванні психічних розладів внаслідок хронічної гіпертонічної дисциркуляторної енцефалопатії: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.16 / І.Є. Гончарова ; АМН України. Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії і наркології АМН України". — Х., 2008. — 20 с. : рис. — укp.

Проведено багатопараметрові комплексні клінічні дослідження стану психічної сфери пацієнтів, що страждають на психічні розлади, зумовлені хронічною гіпертонічною дисциркуляторною енцефалопатією (ХГДЕ) до та після лікування їх за методом краніоцеребральної гіпотермії (КЦГ). Установлено особливості клінічного перебігу, описано зміни церебральної гемодинаміки, біоелектричної активності, стану лікворовмісних просторів. Відзначено патологічні особливості змін пам'яті й уваги, а також емоційної сфери пацієнтів. Одержано дані стосовно патогенезу та санатогенезу у хворих з психічними порушеннями внаслідок ХГДЕ. Відзначено, що в результаті відновних процесів під впливом КЦГ відбувається зміна стану вегетативної нервової системи, а саме, наявна перевага парасимпатичного її відділу. Установлено, що цей вплив призводить до поліпшення церебральної гемодинаміки, зменшення виявленості загальномозкових змін і пароксизмальної активності, зменшення ознак внутрішньої та зовнішньої гідроцефалії. Показано, що в результаті цих відбудовних процесів відбувається редукція астенічного симпатокомплексу, афективних порушень, параноїдного синдрому та відновлення когнітивних функцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.701.61-544
Шифр НБУВ: РА359021

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
17.

Сагіров Ю.Г. 
Засоби зменшення коефіцієнта динамічності при пересуванні мостового крана з урахуванням нерівностей рейкової колії: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.05 / Ю.Г. Сагіров ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено засоби зменшення коефіцієнта динамічності під час пересування мостових кранів нерівностями підкранової колії шляхом встановлення пружних амортизаторів в опорній частині крана. Запропоновано твердотільні моделі для дослідження напружено-деформованого стану мостових кранів методом скінченних елементів. Встановлено найбільш напружені ділянки металевої конструкції крана. Проведено аналіз руйнувань металоконструкції та визначено фактори, які впливають на їх появу. Проаналізовано результати статистичного аналізу роботи мостових кранів. Досліджено вплив додаткових навантажень, які виникають під час пересування мостових кранів нерівностями рейкової колії, на довговічність кранів різної вантажопідйомності. Розроблено математичні моделі для дослідження коливань прогінних балок мостового крана з урахуванням амортизувальної та демпфірувальної здатностей металоконструкцій, роботи пружних амортизаторів і впливу нерівностей підкранової колії. Проведено теоретичні й експериментальні дослідження використання пружних амортизаторів з метою амортизації та демпфування динамічних навантажень. Розроблено нову конструкцію буксового вузла з демпфірувальними елементами, що дозволяє знизити коефіцієнт динамічності в опорній частині крана з 4,2 до 1,7.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О922.215.2-02 +
Шифр НБУВ: РА368233

Рубрики:

      
18.

Тимченко Ю.В. 
Застосування краніоцеребральної гіпотермії у комплексному лікуванні ранніх гестозів (блювання) вагітних: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ю.В. Тимченко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Проведено обстеження та лікування 120 вагітних із ранніми гестозами в термінах 5-14 тижнів. Доведено ефективність немедикаментозного холодового впливу при лікуванні даного виду акушерської патології. Розроблено та застосовано при лікуванні вагітних із ранніми гестозами (блюванням) немедикаментозний метод лікування з використанням поверхневої краніоцеребральної гіпотермії. Проведено аналіз 120 обмінних карт вагітності.На підставі проведених досліджень встановлено, що краніоцеребральна гіпотермія сприяє нормалізації кислотно-лужної рівноваги, газового складу крові. Отримано дані про динаміку клінічної картини захворювання в процесі лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-544
Шифр НБУВ: РА321291

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
19.

Северин В.О. 
Імовірнісний розрахунок сталевих конструкцій на сумісну дію випадкових навантажень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / В.О. Северин ; Полтав. держ. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2001. — 19 с. — укp.

Наведено загальну методику оцінки надійності будівельних конструкцій у різній імовірнісній техніці, що дозволило отримати дані про надійність сталевих конструкцій промислових будівель та споруд. Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення нормативних розрахунків. Розроблено моделі атмосферних навантажень у формі стаціонарних випадкових процесів з узагальненим річним розподілом ординат, числові імовірнісні моделі снігового, вітрового та кранового навантажень на ПЕОМ, уточнено моделі тимчасових навантажень у формі абсолютних максимумів, схеми незалежних випробувань та дискретного представлення. Надано загальний алгоритм оцінки надійності сталевих конструкцій у різній імовірнісній техніці, реалізований на ПЕОМ комплексом програм у середовищі математчного програмування MathCAD. Проведено математичний експеримент щодо оцінки надійності сталевих конструкцій промислових будівель і споруд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н543.13-028.6
Шифр НБУВ: РА316983 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Труфанов С.Ю. 
Індивідуальна анатомічна мінливість лицевого відділу голови у дітей в період формування постійних зубів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / С.Ю. Труфанов ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2006. — 19 с. — укp.

Вперше встановлено вікові та статеві особливості морфометричних параметрів лицевого відділу голови, верхньої та нижньої щелеп з зубними рядами у хлопчиків і дівчаток віком від 8-ми до 15-ти років, що проживають на території Луганської області. Вивчено індивідуальну мінливість твердих тканин лицевого відділу голови, верхньої та нижньої щелеп, твердого піднебіння та м'яких (покривних) тканин лицевої ділянки у дітей у період формування постійних зубів і постійного прикусу. На підставі результатів комплексних досліджень (цефалометрії, морфо- та краніометрії лицевої ділянки, рентгенометрії голови та черепа, розробки краніограм і моделей-відбитків верхньої та нижньої щелеп та їх вивчення) встановлено вікові особливості будови, форми та розмірів лицевого відділу голови, описано його індивідуальну анатомічну мінливість. Визначено особливості індивідуальної мінливості верхньої та нижньої щелеп, носової та ротової ділянок, наведено краніометричну характеристику співвідношень голови та обличчя. Вперше встановлено графічні та метричні залежності між індивідуальною будовою голови, лицевої області та зубощелепного апарату у дітей різної статі віком від 8-ми до 15-ти років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.9 +
Шифр НБУВ: РА344559

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського