Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (954)Книжкові видання та компакт-диски (62)
Пошуковий запит: (<.>K=ПІГМЕНТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 132
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кузьменко А.С. 
Агроекологічні аспекти застосування мікробних препаратів при вирощуванні нагідок лікарських (ICalendula officinalis L./I): Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / А.С. Кузьменко ; УААН. Ін-т агроекології та біотехнології. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Наведено результати дослідження впливу мікробних препаратів азотфіксуючої, фосформобілізуючої, біопротекторної дії та фізіологічно активної речовини на біологічну активність і родючість грунту, посівні якості насіння, динаміку формування загальної фітомаси та вміст суми флавоноїдів - основної діючої речовини, яка визначає господарську якість нагідок лікарських. Встановлено, що інтродуковані у кореневу зону рослин азотфіксуючі та фосформобілізуючі мікроорганізми сприяють покращенню поживного режиму грунту та нагромадженню екологічно безпечних форм макроелементів, необхідних для росту та розвитку нагідок лікарських. Відзначено активний вплив мікроорганізмів у складі біопрепаратів на природне мікробне угруповання ризосфери та суттєве підвищення загальної біологічної активності грунту. Встановлено залежність між зміною поглинальної здатності кореневої системи нагідок лікарських і наявністю в ризосфері певних мікробних угруповань. Доведено опосередкований вплив інтродукованих мікроорганізмів через кореневу систему на біохімічні зміни в рослинному організмі у фази стеблування - цвітіння, зокрема вмісту зелених пігментів - хлорофілів A і B. Відзначено позитивну дію біопрепаратів на покращення росту, загального розвитку рослини та збільшення урожайності на 24,50 - 25,95 %, а якості сировини (суцвіть) на 32,43 - 40,54 %. Обгрунтовано доцільність використання в технології мікробного впливу таких бактеріальних препаратів, як "Діазофіт" і "Поліміксобактерин", встановлено оптимальні дози їх застосування та ефективні методи обробки насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.39-4 нагідки лікарські +
Шифр НБУВ: РА335520

Рубрики:

      
2.

Усманова Г.О. 
Агроекологічні основи використання фосфатмобілізуючих бактерій при вирощуванні олійних культур: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Г.О. Усманова ; Ін-т агроекології та біотехнології УААН. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження результатів застосування препаратів альбобактерину та поліміксобактерину в технологіях вирощування ріпаку та соняшнику. Встановлено, що бактеризація насіння олійних культур препаратами фосфатмобілізуючих бактерій сприяє стимуляції росту та розвитку рослин, інтенсифікації накопичення фотосинтетичних пігментів і збільшенню активної поглинальної поверхні коріння, а також покращанню фосфатного й азотного живлення, підвищенню урожайності та поліпшенню якості насіння. Обгрунтовано екологічну, біоенергетичну й економічну доцільність використання альбобактерину та поліміксобактерину в технологіях вирощування олійних культур. Показано, що інтродукція A. album 1 122 і P.polymyxa KB у ризосферу ріпаку та соняшнику позитивно впливає на стан мікробіоценозу - збільшує кількість мікроорганізмів агрономічно цінних груп і підвищує нітрогеназну активність асоціативної мікрофлори у 1,7 - 6,9 разів. З метою підвищення титру та терміну зберігання альбобактерину та поліміксобактерину обгрунтовано доцільність застосовувати у процесі виробництва препаратів твердої мінеральної домішки цеоліт у концентраії 0,5 %, яка не впливає на ефективність їх агроекологічної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.1-449 +
Шифр НБУВ: РА335471

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Таран Н.Ю. 
Адаптаційний синдром рослин в умовах посухи: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.12 / Н.Ю. Таран ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 42 с. — укp.

Досліджено захисні реакції загального адаптаційного синдрому рослин і механізмів їх індукції екзогенними чинниками: посухою, фізіологічно активними речовинами, мінеральними добривами. Вивчення пристосувальних механізмів проведено на базі мультиваріантного підходу до регуляції фізіологічних функцій та комплексного аналізу трансформацій ліпід-пігментних компонентів фотосинтезуючих органів злакових культур. Виявлено залежності у ліпід-пігментному складі, які свідчать про те, що специфічними реакціями на посуху в загальному механізмі адаптаційного синдрому рослин виступили трансформації гліколіпідів і компонентів віолаксантинового циклу, зокрема, зменшення вмісту моногалактозилдіацилгліцеролу, ліноленової кислоти та віолаксантину, пов'язаних з продукуванням стресових гормонів та утворенням сигнальних інтермедіантів. За результатами проведених досліджень відібрано структурно-функціональні маркери ліпідного та пігментного комплексів фотосинтезуючих органів рослин для оцінки адаптивного потенціалу зернових за умов дії факторів посухи. Неспецифічна реакція сульфохіновозилдіацилгліцеролу, підвищення рівня насиченості його жирнокислотних залишків зумовили підтримання фотосинтетичної функції мембран хлоропластів чутливих сортів за умов посухи. Запропоновано концепцію реалізації адаптивного потенціалу фотосинтезуючих органів рослин у випадку дії стресових факторів посухи. Концепцію визначено теоретичною основою розробленої інформаційно-вимірювальної системи комплексної оцінки посухостійкості генотипів зернових культур, рекомендованої селекційним центром для практичного застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.1
Шифр НБУВ: РА312466 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Павлюченко Н.А. 
Алелопатичні особливості ISyringa vulgaris L./I: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / Н.А. Павлюченко ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Уперше проведено комплексну алелопатичну оцінку рослин і ризосферного грунту бузку з урахуванням сортових особливостей. Установлено, що його алелопатична активність та фітотоксичність ризосферного грунту обумовлені вмістом фенольних сполук. Визначено, що рослинні рештки бузку є одним з основних факторів алелопатичної грунтовтоми. Виявлено порушення синтезу основних фотосинтетичних пігментів та одночасне збільшення даної активності, вмісту проліну та фенолів, активності поліфенолоксидази у листках сіянців бузку, які зростають у грунті з-під довготривалої культури S. vulgaris та в процесі внесення рослинних решток у паровий грунт, що є проявом стресового стану рослин. Доведено, що Syringa vulgaris є аутоінтолерантним видом, тобто негативно реагує на власні алелопатично активні речовини, що накопичуються в грунті внаслідок його довготривалого вирощування. Досліджено, що спільне застосування негуміфікованої (Brassica rapa var. oleifera) та гуміфікованої органічної речовини підвищує адаптаційну здатність Syringa vulgaris до алелопатичного стресу. Зазначено, що такий ефект можна пояснити активізацією процесів мікробіологічного руйнування фітотоксичних алелопатично активних речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.87-28 +
Шифр НБУВ: РА325055

Рубрики:

      
5.

Галушка В.П. 
Біологічна стійкість, насіннєношення і ріст потомства підсочених насаджень сосни звичайної в умовах Малого Полісся: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / В.П. Галушка ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Встановлено динаміку життєдіяльності дерев сосни звичайної залежно від тривалості підсочки і лісорослинних умов для Малого Полісся за лісівничо-фізіологічними (морфолого-анатомічною будовою хвої, радіальним приростом стовбура, вмістом пігментів) та електрофізіологічними (біопотенціалами, імпедансом, поляризаційною ємністю) показниками. Вивчено залежність урожайності дерев морфо-метричних показників шишок і насіння, його повнозернистості, абсолютної та господарської схожості, енергії проростання від тривалості підсочки, типів лісу та погодних умов року. Виявлено монотерпеновий профіль підсочених дерев та його реалізацію півсібсовими потомствами. На підставі вивчення пігментної хвої, інтенсивності фотосинтезу, електрофізіологічних і біометричних показників встановлено морфофізіологічні особливості росту потомств підсочених дерев. Розкрито можливості використання урожаю підсочених деревостанів у лісокультурній практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П398.121.1(4УКР-4ЛЬВ),022 + Е50*801.4(45УКР3-4ЛЬВ),022
Шифр НБУВ: РА311664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Заяць В.А. 
Біологічні і господарські властивості та перспективи вирощування персика в зоні українських Карпат: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.07 / В.А. Заяць ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 40 с. — укp.

Розроблено наукові засади та селекційні програми з виведення нових сортів персика з темночервоним листям і нових сортів з червоною м'якоттю. Удосконалено та доповнено внутрішньовидову класифікацію персика звичайного. Розкрито концепцію біологічного ефекту червоних пігментів у листках червонолистих форм персика й участі антоціанів у фотосинтезі та нагромадженні органічних сполук. Введено в культуру якісно нові червонолисті та червоном'ясі форми персика. Висвітлено основні технологічні заходи щодо вирощування персика та нектарина в зоні Українських Карпат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.3-4(4Укр)
Шифр НБУВ: РА316065 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ярославська Ж.М. 
Біологічні особливості деяких видів тропічних орхідних різної морфоструктури: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.75 / Ж.М. Ярославська ; НАН України. Центр. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.85-28,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Іванніков Р.В. 
Біологія розвитку видів роду ILaelia Lindl./i (iOrchidaceae Juss./i) в умовах оранжерейної культури та культури Iin vitro/i.: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Р.В. Іванніков ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2001. — 22 с.: рис. — укp.

Вивчено біологічні ритми росту та розвитку видів роду Laelia Lindl. за умов закритого грунту помірної зони та в культурі in vitro. Для більшості досліджуваних видів вперше визначено основні комплекси морфологічних ознак і схеми їх морфологічної будови. Підібрано живильні середовища та визначено умови культивування сіянців. Отримано кількісні характеристики епідермальної тканини листка. Досліджено якісний та кількісний склад пігментного комплексу. Проведено порівняльний аналіз анатомічних, морфологічних і біологічних особливостей дослідних рослин, розроблено оптимальні умови вирощування сіянців різних видів з урахуванням їх морфоекотипу. Вперше досліджено онтоморфогенез L. sincorana Schltr., L. lundii Rchb. f. et Warm., L. purpurata Lindl. та L. lobata Lindl. (Veitch.) у культурі in vitro. Розроблено технологію культивування сіянців, наведено оригінальні дані про шляхи підвищення адаптаційної здатності рослин у разі переведення стерильної культури до умов теплиць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.14*691 + П274.85-455
Шифр НБУВ: РА313340 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Тугай Т.І. 
Вивчення механізму дії макроциклічних трихотеценів із Dendrodochium toxicum Pidopl. et Bilai: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Т.І. Тугай ; Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто деякі аспекти механізму дії макроциклічних трихотеценів (МЦТЦ), які синтезовано Dendrodochium toxicum, щодо тест-культур і модельних систем. Проаналізовано вплив на синтез білка і нуклеїнових кислот у тест-організмі. З'ясовано, що досліджувані токсини у залежності від концентрації спричиняють інгибуючу і активуючу дію на їх синтез у найпростішого представника прокаріот Acholeplasma laidlawii й інгибуючу дію на синтез даних сполук у представників еукаріот Saccharomyces cerevisiae та Chlorella vulgaris. Вперше виявлено, що досліджувані МЦТЦ впливають на синтез білка дріжджів на етапі транскрипції, з порушенням функціонування основного ферменту даного етапу ДНК-залежної РНК-полімерази. Проаналізовано дії досліджуваних токсинів щодо росту і синтезу пігментів у хлорели за різних умов культивування. Виявлено зниження сумарного вмісту АТФ у клітинах хлорели за умов освітлення під дією досліджуваних МЦТЦ. Встановлено здатність досліджуваних токсинів підвищувати проникність мембран саркоплазматичного ретикулуму щодо іонів кальцію з порушенням його градієнт на мембрані, аналогічно з метою впливу відомого кальцієвого іонофору А 23187.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.91
Шифр НБУВ: РА308612 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Корчомкина О.М. 
Визначення концентрацій пігментів фітопланктону в морській воді за даними дистанційних і контактних оптичних вимірювань: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 04.00.22 / О.М. Корчомкина ; Мор. гідрофіз. ін-т НАН України. — Севастополь, 2010. — 19 с. — укp.

Вперше запропоновано алгоритм розрахунку концентрацій основних оптично активних компонентів морської води, що використовує характерні особливості поглинання і розсіяння цих компонентів для підвищення точності обчислень. Вперше розроблено методику корекції супутникових вимірювань спектра коефіцієнта яскравості шляхом внесення додаткової поправки у вимірюваний спектр, яка враховує погрішність стандартних методик атмосферної корекції. Запропоновано метод, який дозволяє відновити також спектри поглинання пігментів фітопланктону за наявності безперервного спектру коефіцієнта яскравості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221(922.8)6
Шифр НБУВ: РА376477 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Казанцев Т.А. 
Використання спектральних характеристик листків рослин для визначення їх фізіологічних показників: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / Т.А. Казанцев ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено спектральні параметри листків рослин для визначення їх фізіологічних показників - концентрації хлорофілу, антоціанів і води. Виміряно спектри відбиття листків рослин п'яти видів та проведено їх біохімічний аналіз. Відібрано кращий деривативний індекс для визначення концентрації хлорофілу за формою спектру відбиття в області червоного краю. За лабораторних і натуральних умов доведено доцільність його використання під час тестування посівів з неповним проективним покриттям грунту. Створено оригінальний індекс на основі області зеленого максимуму. Установлено, що ці два індекси дозволяють визначати вміст хлорофілу у двошарових листкових системах. На підставі обох індексів можливе використання одного узагальненого рівняння регресії для трьох видів рослин практично без втрати точності. Досліджено оптичні властивості антоціанів in vivo і розроблено систему деривативних індексів, кожен з яких забезпечує визначення концентрації цих пігментів у певному діапазоні. Виявлено зміни спектрів відбиття листків у видимому діапазоні, зумовлені варіаціями вмісту води. Розроблено відповідний деривативний індекс.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*691.5*725.151.1 в734-5 +
Шифр НБУВ: РА356562

Рубрики:

      
12.

Золотарьова С.А. 
Відтворювальна здатність і продуктивність сірих сокільських овець з різними відтінками смушку: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / С.А. Золотарьова ; УААН; Ін-т тваринництва. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Висвітлено проблему покращання сокільської породи овець. Розглянуто відтворювальні здатності та продуктивність овець різних відтінків смушку. Проаналізовано кореляційні зв'язки ознаки відтінку з показниками продуктивності. Досліджено вплив пігментації на відтворювальні здатності, вовняну продуктивність, ріст та розвиток тварин. Визначено особливості росту та розвитку тварин з різними відтінками та описано математичні моделі росту. Запропоновано проводити підбір батьківських пар з урахуванням оптимальних параметрів відтінку, що забезпечує одержання бажаного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-60 + П661-312 +
Шифр НБУВ: РА339610

Рубрики:

      
13.

Таранухо Ю.М 
Вірусні хвороби смородини чорної і малини у Лісостепу України та одержання здорового садивного матеріалу: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 06.01.11 / Ю.М Таранухо ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Виявлено на рослинах смородини чорної ознаки махровості та зеленої крапчастості, на малині - жовтої плямистості та хлорозу жилок. Проведено ідентифікацію їх збудників: Blackcurrant reversion virus, Cucumbermosaic virus 1 Smith, Raspberry yellow blotch virus і Raspberry vein chlorosis virus. Удосконалено методику діагностики вірусу жовтої плямистої малини. Проведено фітовірусологічну оцінку сортів смородини чорної та малини на стійкість проти вірусів махровості та жовтої плямистості. Встановлено їх вплив на біохімічний склад плодів і вміст зелених пігментів у листках даних культур. Досліджено фотосинтетичну активність здорових і хворих рослин смородини чорної та малини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.584 + П491.582 + П478.29
Шифр НБУВ: РА372937 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Полетай В. М. 
Вплив гербіцидів на проміжний обмін компонентів жовчі у коропа: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / В. М. Полетай ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено вплив раундапу та зеркору на проміжний обмін жовчних кислот в організмі риб і проміжний обмін ліпідів в організмі коропа різного віку за дії гербіцидів. Розроблено методику визначення похідних білівердину та білірубіну та за її допомогою досліджено проміжний обмін пігментів в організмі риб за дії гербіцидів. Визначено особливості відтворення детоксикаційної й охарактеризовано ефективність біосинтетичної функцій печінки риб різних вікових груп та за умов гербіцидного навантаження. Проведено оцінювання можливості екскреторної функції печінки риб для окремих похідних білівердину та білірубіну та проаналізовано адаптаційні зміни у печінці досліджуваної категорії риб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.35-982 + П857.6
Шифр НБУВ: РА382018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Власенко А.В. 
Вплив жирової дистрофії печінки на особливості перебігу цукрового діабету: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.В. Власенко ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено патогенетичні механізми ураження гепатобіліарної системи у хворих на цукровий діабет (ЦД) на підставі визначення основних клініко-діагностичних критеріїв, що відображають вплив жирової дистрофії печінки (ЖДП) на перебіг ЦД. Досліджено особливості компенсації вуглеводного обміну у хворих на ЦД, ЖДП та у разі їх поєднання. Виявлено зміни стану вуглеводного, білкового, ферментного, пігментного, ліпідного обмінів, холеретичної функції печінки, балансу гомоцистеїну у сироватці крові, порушень у системі перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ), антиоксидантного захисту (АОЗ), ехоскопічних і морфологічних показників і розроблено схеми коригувальної терапії. Обстежено 137 хворих на ЦД, ЖДП та у разі їх поєднання. Встановлено, що наявність ЖДП за ЦД супроводжується порушенням вуглеводного, білкового, ферментного, пігментного обмінів, холеретичної функції печінки, гіперліпідемією та гіпергомоцистеїнемією з наявністю атерогенних типів гіперліпідемій, хронічною гіпергомоцистеїнемією, що викликає порушення метаболізму з розвитком ендотеліальної дисфункції. Встановлено, що підвищення рівня гомоцистеїну в сироватці крові спричиняє коригувальний вплив на стан білкового, вуглеводного, ферментного та ліпідного обмінів, холеретичної функції печінки, системи ПОЛ та АОЗ. З'ясовано, що гіпоглікемія супроводжується стимуляцією процесів ПОЛ і зниженням ємності системи АОЗ. Доведено, що застосування комбінованої терапії з використанням тіотриазоліну, урсохолу та еспаліпону обумовлює нейро-, ангіо- та гепатопротективний ефекти, сприяє нормалізації показників вуглеводного, білкового, ферментного, пігментного та ліпідного обмінів, перекисного окиснення ліпідів та антиоксидантного захисту, балансу жовчних кислот і гомоцистеїну в сироватці крові, що покращує перебіг ЖДП у хворих на ЦД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р413.51-3 +
Шифр НБУВ: РА355789

Рубрики:

      
16.

Мізяк А. О. 
Вплив листової форми філоксери на продуктивність виноградної рослини: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.08 / А. О. Мізяк ; НААН України ; Нац. ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2011. — 19 с. — укp.

Проведено оцінку поширення листової форми філоксери на європейських і гібридних сортах винограду в прищепній культурі в різних виноградарських зонах півдня України, а також диференціацію сортів винограду за ступенем пошкодження. Вивчено біоекологічні особливості розвитку шкідника, встановлено залежність між інтенсивністю розвитку листової та кореневої форм філоксери. Розкрито залежність показників плодоношення, продуктивності, урожаю і його якості, вмісту пігментів в листках виноградної рослини в прищепній культурі Причорноморської низовини Південного Степу України від ступеня розвитку й інтенсивності галоутворення листової форми філоксери. Встановлено технічну ефективність інсектицидів з різних хімічних груп, а також науково обгрунтовано, що оптимальними термінами проведеная захисних заходів від листової форми філоксери на прищепних виноградниках є періоди "розпускання бруньок" і "поява 9 - 12 листків". На підставі вивчення біоекологічних особливостей розвитку шкідника встановлено можливість використання системи захисних заходів від листової форми філоксери з урахуванням розвитку гронової листовійки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.6
Шифр НБУВ: РА379087 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Кушкевич І.В. 
Вплив солей важких металів на фізіолого-біохімічні характеристики бактерій циклу сірки: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.07 / І.В. Кушкевич ; Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Показано, що солі важких металів по-різному впливають на швидкість поглинання кисню клітинами фотосинтезувальних сіркобактерій. Встановлено, що їх внесення у середовище знижує вміст пігментів у клітинах даних фототрофів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.17*73 + Е40*73*72-641
Шифр НБУВ: РА372423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Пасічна О.О. 
Газообмін та пігментна система макрофітів за дії іонів міді(ІІ) і марганцю(ІІ) водного середовища: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / О.О. Пасічна ; НАН України. Ін-т гідробіології. — К., 2004. — 22 с.: рис. — укp.

Рекомендовано використання ендогоніуму та кладофори як біомоніторів забруднення водного середовища іонами міді та марганцю. Запропоновано метод біотестування токсичності водного середовища, що базується на порівняльному аналізі співвідношення між інтенсивністю фотосинтезу та дихання макрофагів у досліджуваній і контрольній воді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.1-641
Шифр НБУВ: РА330957

Рубрики:

      
19.

Першина І.М. 
Генетична база селекції декоративного соняшнику: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.15 / І.М. Першина ; Ін-т олійн. культур УААН. — Запоріжжя, 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено успадкування основних декоративних ознак соняшнику: пігментації суцвіть і рослини загалом, морфологічних мутантів суцвіть, стебел та листя. Встановлено, що різноманіття жовтих базових забарвлень суцвіть контролюється не менше, ніж 8 різними генами, серед яких два виявлено вперше. Загальна кількість алелів, що регулюють розподіл антоціану на крайових квітках, не менше 21. Відкрито рецесивний ген принципово нової дистальної локалізації антоціану. Махровість суцвіть соняшнику як феномен включає у себе два незалежні компоненти - форму і відносну довжину дискових квіток. Виділено вісім нових морфологічних мутантів стосовно форм крайових квіток. Модернізовано класифікацію типів гіллястості соняшнику. Створено генетичну колекцію морфологічних мутантів соняшнику, до складу якої входить понад 220 зразків. На її основі виведено перші вітчизняні гібриди декоративного соняшнику: Лунний, Юліана, Кармен та Надія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.89 соняшник
Шифр НБУВ: РА309547 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Максимук О.Ю. 
Гострі порушення венозного кровообігу в сітківці: патогенез, клініка, діагностика, медикаментозне і лазерне лікування: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.18 / О.Ю. Максимук ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2007. — 34 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності лікування гострих порушень венозного кровообігу в сітківці ока на підставі вивчення особливостей мікроциркуляторного, коагуляційного гемостазу, перекисного окиснення ліпідів, клінічного перебігу захворювання, флюоресцеїн-ангіографічних змін та застосування нових медикаментозних і лазерних засобів комплексної терапії досліджуваної патології. В експериментальних дослідженнях рекомендовано використовувати нову неінвазивну модель тромбозу вен сітківки, що відтворює клінічний перебіг захворювання з усіма характерними ознаками. Доведено доцільність застосування поліпептидних препаратів "Вермілат" та "Ербісол" та селективної лазерної коагуляції у лікуванні тромбозу вен сітківки. З метою підвищення ефективності лікування хворих на гострі порушення венозного кровообігу в сітківці рекомендовано використовувати метод, яки включає патогенетичну корекцію основних ланок захворювання шляхом використання антикоагулянту прямої дії "Фраксипарин", дезагрегантів "Тиклід" або "Плавикс", поліпептидного препарату "Ербісол", а також нової лазерної методики селективної коагуляції пігментного епітелію сітківки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.903 +
Шифр НБУВ: РА353707

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського