Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Тематичний інтернет-навігатор (11)Наукова електронна бібліотека (90)Реферативна база даних (451)Книжкові видання та компакт-диски (332)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ОУН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 50
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мизак Н.С. 
Південне галицьке Надзбруччя у визвольній боротьбі ОУН, УПА у 1939 - 1953 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.С. Мизак ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 19 с. — укp.

Проаналізовано процес становлення націоналістичного руху, діяльність осередків Організації Українських Націоналістів (ОУН), провідних лідерів, вплив "радянізації" 1939 - 1941 рр. на майбутнє розгортання боротьби національно-визвольних сил із більшовизмом. Досліджено хід опору ОУН, Української Повстанської Армії (УПА) окупантам краю та радянській тоталітарній системі. Оцінено тактику та стратегію ОУН, УПА, а також визначено їх історичну роль у боротьбі за незалежність України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)62-5 + Т3(4УКР331)62-45
Шифр НБУВ: РА310209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Стародубець Г.М. 
Місце і роль ОУН(б) в українському національно-визвольному русі на Волині в роки Другої світової війни (кінець 1940 - серпень 1943 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.М. Стародубець ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 21 с. — укp.

З використанням значної кількості джерел вивчено основні програмові засади Організації Українських Націоналістів під керівництвом С.Бандери - ОУН(б), її стратегію та тактику боротьби за державну незалежність України. Розкрито військово-політичний аспект діяльності ОУН(б) на теренах північно-західної України. Визначено рівень детермінування бандерівцями різновекторного національного руху опору в даному регіоні. Проаналізовано основні структурні одиниці українського самостійницького руху на Волині, представлені ОУН(б), ОУН(м), Поліською Січчю - УПА от. Т.Бульби - Боровця та Фронтом Української Революції Т.Басюка. Показано причини та наслідки неузгодженості їх дій у військово-політичної діяльності. Визначено роль ОУН(б) в процесі формування Української Повстанської Армії. Запропоновано періодизацію діяльності ОУН(б) у досліджуваний період, до основи якої покладено еволюційні зміни її програмних засад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР346)62-51
Шифр НБУВ: РА314861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Слободянюк М.А. 
Антифашистський рух опору в Південній Україні (1941 - 1944 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.А. Слободянюк ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми, пов'язані з діяльністю антифашистського руху опору в Південній Україні. Визначено вплив нацистського окупаційного режиму на політичні настрої населення, розглянуто їх еволюцію. Висвітлено місце та роль пасивного опору населення в антифашистській боротьбі на Півдні Україні. Розглянуто основні етапи діяльності радянських партизанів і підпільників. Досліджено діяльність підпілля Організації Українських Націоналістів (ОУН-Б) в краї. Здійснено порівняльний аналіз діяльності радянських підпільно-партизанських формувань і підпілля ОУН-Б у боротьбі проти німецько-фашистських окупантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр7)622-5
Шифр НБУВ: РА318230 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Нагірняк М.Я. 
Радянський тоталітарний режим у боротьбі проти збройного підпілля ОУН і військових формувань УПА (1944 - 1953): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / М.Я. Нагірняк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано військово-політичне становище західних земель України у 1944 - середині 1950-х рр., описано збройне та ідеологічне протистояння між військовими формуваннями УПА, збройним підпіллям ОУН та радянським режимом. Висвітлено тактику, форми і методи владних структур у боротьбі за утвердження тоталітаризму в західному регіоні. Визначено фактори, які забезпечили довготривалий, активний та широкомасштабний опір українського народу під проводом ОУН і УПА та його роль у загальноєвропейському Русі опору проти гітлеризму та сталінізму. Доведено, що визвольний рух суттєво загальмував утвердження тоталітаризму, сприяв піднесенню національної свідомості українства, що позитивно позначилось у наступних етапах боротьби за незалежність та соборність, що увінчалась творенням суверенної демократичної української держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф513(4УКР)6,1 + Ц4,8(4УКР)1:62 +
Шифр НБУВ: РА328100

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Шандрівський І.Г. 
Військово-політична та наукова діяльність Миколи Капустянського: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / І.Г. Шандрівський ; Нац. ун-т "Львів. політехн.". — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Визначено місце та роль діяча Української Народної Республіки Миколи Капустянського (1880 - 1969) в українському національно-визвольному русі першої поливини ХХ ст. Розглянуто процес формування суспільно-політичних поглядів молодого офіцера на тлі соціально-економічного та політичного життя Наддніпрянщини кінця ХІХ - початку ХХ ст. Висвітлено його участь у бойових операціях Першої світової війни, військово-організаційну діяльність у період становлення Збройних сил України 1917 - 1918 рр. Установлено роль М.Капустянського у формуванні праворадикального табору національно-визвольного руху в Західній Україні у міжвоєнний період, його участь у русі Опору 1940-х років, зокрема, на посаді військового референта ОУН. Приділено увагу повоєнній громадсько-політичній діяльності у Німеччині, Франції, США, Канаді. Проаналізовано наукові праці діяча з повоєнної історії України ХХ ст., насамперед Української національно-демократичної революції 1917 - 1921 рр. Показано цінність політичного досвіду та творчого доробку М.Капустянського для сучасного процесу державотворення в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1:611/612-8 Капустянський,М. + Т3(4УКР)612-8 Капустянський +
Шифр НБУВ: РА324858

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

В'ятрович В.М. 
Закордонні рейди УПА в контексті реалізації антитоталітарної національно-демократичної революції народів Центрально-Східної Європи: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. В'ятрович ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. Ін-т народознав. — Л., 2003. — 16 с. — укp.

Досліджено політичну концепцію українського національно-визвольного руху на завершальному етапі Другої світової війни та у перші повоєнні роки. Висвітлено роль народів Центрально-Східної Європи у зовнішньополітичній стратегії ОУН та УПА. Проаналізовано етапи реалізації програми антитоталітарної національно-демократичної революції народів Центрально-Східної Європи. Досліджено закордонні рейди УПА та їх роль у цьому процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)6'3 +
Шифр НБУВ: РА328141

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Деревінський В.Ф. 
Діяльність Організації українських націоналістів та Української повстанської армії в 1940 - 1953 рокі: етнонаціональний аспект: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / В.Ф. Деревінський ; Нац. акад. оборони України. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Визначено, що після тривалого процесу формування етнонаціональних задач політичної діяльності у 1940-х рр. за умов війни Організація українських націоналістів (ОУН) та Українська повстанська армія (УПА) розробили власну цілісну концепцію етнонаціональної політики. Встановлено, що відповідно до цієї концепції ОУН та УПА в ході збройної боротьби прагнули налагоджувати відносини з іншими народами та державами на основі взаємоповаги, толерантності, рівноправності та невтручання до внутрішніх справ протилежної сторони. Крім того, ОУН і УПА роздільно ставилися до окремо взятого народу та шовіністично налаштованих представників провідної верхівки цього народу. З'ясовано, що в етнонаціональній концепції ОУН і УПА визначено ставлення до національних меншин України, яким гарантувалися рівні з українцями права, зокрема, право на вільний політичний, соціальний, національний і культурний розвиток. Встановлено, що в етнонаціональній концепції ОУН і УПА значну увагу приділено необхідності створення фронту спільної боротьби поневолених нацистським і радянським тоталітаризмом націй задля свого визволення. Наголошено, що лише поневолені цими режимами нації є природними союзниками українців. Охарактеризовано специфіку та значення методів та форм агітаційно-пропагандистської діяльності для практичної реалізації принципів етнонаціональної політики ОУН і КПА, проаналізовано досягнення та недоліки етнонаціональної політичної діяльності даних організацій у 1940 - 1953 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА324650

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ліпкан А.Г. 
Українське питання в радянсько-польських стосунках 20 - 50-х років XX ст.: військово-історичний аспект: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / А.Г. Ліпкан ; Нац. ун-т "Львів. політехн.". — Л., 2003. — 20 с. — укp.

З'ясовано політику українських і зарубіжних державних і громадсько-політичних структур щодо практики переділу східних кордонів Європи у 1918 - 1923 і 1939 - 1951 рр. Проаналізовано етнополітичні та соціально-демографічні витоки та уроки протистояння українців і поляків після відродження національних держав. Визначено місце та роль українського та польського питань на геополітичній карті Європи напередодні та під час Другої світової війни. Узагальнено роль ОУН та УПА у вирішенні державно-соборної проблеми в аспекті радянсько-польсько-німецьких стосунків. Показано дискримінаційну політику польського еміграційного уряду щодо українських земель у 1940-і роки. Конкретизовано етнополітичні та територіальні претензії Польщі та Росії - СРСР під час переділу європейської карти після Першої та Другої світових війн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-64(4ПОЛ) + Т3(4ПОЛ)61-64(4УКР) + Ц35(2)612.411 + Х2(4УКР33) +
Шифр НБУВ: РА324857

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Дмитерко О.М. 
Пропагандистська діяльність ОУН і УПА в 1944 - 1950-х роках: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Дмитерко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 21 с. — укp.

Комплексно досліджено пропагандистську діяльність Організації Українських Націоналістів (ОУН) та Української Повстанської Армії (УПА) в 1944 - 1950 рр. З'ясовано, що референтура пропаганди ОУН мала чітку структуру, що містила осередки пропаганди різних рівнів. Зауважено, що в УПА пропагандистською діяльністю займалися політвихователі та структура пропагандистського апарату відзначалася динамічністю та гнучкістю, що проявлялося в її трансформації відповідно до змін умов боротьби. Основними формами була усна пропаганда та поширення підпільної літератури. Відзначено щодо високого рівня технічного забезпечення видавничої діяльності. Зазначено, що пропагандистське значення мали рейди підрозділів УПА територією України, а також за її межами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)6'1 + Ф513(4УКР)62 +
Шифр НБУВ: РА333553

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Виздрик В.С. 
Військово-патріотична діяльність УВО-ОУН серед української молоді Галичини (1920 - 1939 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / В.С. Виздрик ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 18 с. — укp.

Проаналізовано програмні документи УВО-ОУН стосовно ідеологічного та військово-патріотичного вишколу, розкрито зміст та основні напрямки національно-патріотичного виховання членів молодіжних товариств. Досліджено форми та методи боротьби УВО-ОУН у міжвоєнний період, визначено роль молодіжних організацій у національно-визвольному русі. Введено у науковий обіг низку невідомих, маловивчених джерел та літератури для надання вільної від ідеологічних упереджень чи штампів минулого оцінки подій з військово-патріотичного виховання української молоді Галичини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)6'2 + Ф75(4УКР331) + Ч513(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА329105

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Романишин Ю.О. 
Видавнича та публіцистична діяльність ОУН і УПА на західноукраїнських землях (40 - 50-і роки ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ю.О. Романишин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

До наукового обігу введено значну кількість матеріалів преси й архівних матеріалів, з використанням яких проаналізовано умови виготовлення, розповсюдження, форми (типи) друкованих видань ОУН і УПА, а також визначено мету, завдання та охарактеризовано боротьбу ОУН і УПА за творення незалежної Української держави. Висвітлено основні тематичні аспекти досліджених видань, зокрема негативну роль більшовицької системи (політичну, економічну) щодо українського визвольного руху та побудови незалежної Української держави. Розкрито суть політики ОУН і УПА щодо представників інших націй - росіян, поляків, які не перешкоджали національним прагненням українського народу. Зазначено щодо несприйняття ідеології російського більшовизму, німецького нацизму, польського шовінізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР33)6 +
Шифр НБУВ: РА331505

Рубрики:

      
12.

Стефанюк Г.В. 
Шкільництво в Західній Україні під час німецької окупації (1941 - 1944 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.В. Стефанюк ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2004. — 19 с. — укp.

На підставі ретроспективного аналізу здійснено спробу комплексного дослідження розвитку шкільництва в Західній Україні під час німецької окупації, грунтуючись на архівних джерелах, документах та матеріалах тогочасних періодичних видань. Досліджено роль суспільно-політичних чинників у боротьбі за національну школу, що проходила на тлі загального протистояння між німецькою владою та ОУН, яка виражала погляди та інтереси значної частини українського населення. Проаналізовано освітню політику нацистського режиму, причини реформування системи навчання й виховання. Доліджено діяльність німецьких і місцевих органів влади щодо підготовки педагогічних кадрів та підвищення їх фахового рівня. Розглянуто функціонування народних шкіл у регіоні у взаємозв'язку з політикою окупаційної влади, яка визначала спрямованість навчально-виховного процесу. Здійснено аналіз навчально-виховної системи в історичному та етнополітичному аспектах, зважаючи на місце та роль освіти, навчання та виховання в життєдіяльності суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)62-7 + Ч33(4УКР3)6 +
Шифр НБУВ: РА332574

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Малярчук О.М. 
Аграрна політика партійно-радянської влади (1944 - 1964 рр., західні землі України): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Малярчук ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. Ін-т народознав. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі комплексного аналізу історичних матеріалів та літературних джерел визначено основні етапи, методи та засоби здійснення колективізації сільського господарства на західних землях України в 1944 - 1964 рр. Досліджено особливості реалізації кадрової політики в аграрном секторі економіки та особливості його ідеологічного забезпечення. Проаналізовано специфіку структурної перебудови господарського механізму в регіоні та визначено ефективність його функціонування. Охарактеризовано соціально-побутові умови в сільській місцевості в даний історичний період. Досліджено вплив суспільно-політичних і соціально-економічних чинників на реалізацію державної аграрної політики, зокрема таких факторів, як революційні перетворення в традиційно усталеній системі господарювання в регіоні та збройне протистояння підпілля ОУН, УПА й органів партійно-радянської влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)6-5 +
Шифр НБУВ: РА336199

Рубрики:

      
14.

Чорномаз Б.Д. 
Національно-патріотичне підпілля Уманщини у Другій світовій війні (військово-політичний аспект): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / Б.Д. Чорномаз ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 22 с. — укp.

Доведено існування розгалуженої підпільної мережі ОУН на Уманщині під час Другої світової війни. Виявлено архівні дані, на підставі яких зроблено висновок, що м.Умань з осені 1942 р. до середини 1943 р. було центром обласної організації ОУН. Визначено "ідеологічно невизначене" підпілля на Уманщині як національно-патріотичне внаслідок його тісної співпраці з ОУН. Доведено, що процес підпорядкування даного підпілля органам більшовицької влади відбувся під тиском загрози можливих репресій і переслідувань з боку карально-репресивних органів цієї влади. Запропоновано доповнити існуючі системні підходи до дослідження феномену національно-визвольних змагань шляхом розширення методологічних принципів, а також новою концепцією, що грунтується на засадах теорій та вчень загальновизнаних у світі соціологів-еволюціоністів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЧЕР)622-45 + Ф513(4УКР-4ЧЕР) +
Шифр НБУВ: РА335352

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Ходак В.Я. 
Суспільно-політична діяльність Організації українських націоналістів (1929 - 1934 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Я. Ходак ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2005. — 20 с. — укp.

Висвітлено процес становлення і консолідації українських націоналістичних сил у 1920-х рр., виникнення Організації українських націоналістів (ОУН), вироблення її ідейно-політичної платформи, зовнішньополітичну стратегію, організаційний розвиток і суспільно-політичну діяльність на Західній Україні, Закарпатті, Буковині, в середовищі української еміграції. Охарактеризовано взаємовідносини ОУН з українськими політичними партіями та групами, реакції відповідних міжнародних, польських та українських чинників на форми й методи діяльності ОУН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-45 + Ф513(4УКР)61 + Ф69(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА340355

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Юрик Ю.З. 
Стратегія і тактика ОУН в українському національно-визвольному русі Західної України в 1929 - 1935 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / Ю.З. Юрик ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено політичне становище населення західних земель України 1929 - 1935 рр. та з'ясовано місце українського питання в політиці Польської держави. Висвітлено український національно-визвольний рух та проаналізовано програми його політичних складових, які визначали характер національної боротьби у міжвоєнний період. Показано, що концепція ОУН щодо національного визволення полягала у постійному нагнітанні революційної ситуації у Західній Україні, водночас такі дії націоналістичних сил демонстрували незгідність українців щодо їх бездержавного статусу та сприяли майбутньому військово-політичному конфлікту у Центрально-Східній Європі. З'ясовано недоліки цієї концепції, що призвели у середині 1930-х рр. до масових арештів серед керівництва ОУН та до зміни тактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)6'2 +
Шифр НБУВ: РА335182

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Ковальчук В.М. 
Джерела з історії мережі ОУН(б) і Запілля УПА на північно-західних українських землях у другій половині 1942 - на початку 1945 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / В.М. Ковальчук ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено комплекс письмових джерел з історії мережі ОУН(б), що діяла у другій половині 1942 - на початку 1945 рр. на північно-західних українських землях. З'ясовано особливості утворення первісної джерельної бази, а також специфіку початкового архівування документів. Встановлено закономірності подальшого фондоутворення, а також інформаційні можливості актуалізованого корпусу джерел. Виявлено більше 900-т повстанських і радянських документів, з яких близько 700-т не були введені до наукового обігу. Запропоновано класифікацію повстанських (за видами, територіальним і адміністративним походженням, хронологічною репрезентативністю, функціональними групами) і радянських (за походженням) документів. Розшифровано псевдоніми організаційного активу та криптоніми адміністративних одиниць. Визначено інформаційний потенціал періодики та мемуарів, а також етапи еволюції мережі ОУН(б) і Запілля УПА у даному регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)62,01 + Ф513(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА335705

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Іщук О.С. 
Діяльність молодіжних структур ОУН як складова українського національно-визвольного руху у 1939 - 1955 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.12 / О.С. Іщук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 16 с. — укp.

На основі комплексного аналізу наукової літератури, опублікованих історичних джерел та архівних матеріалів досліджено участь української молоді у боротьбі за державну незалежність України у 1939 - 1955 рр. Встановлено причини утворення молодіжних структур ОУН, показано їх роль у вихованні свідомих громадян України та активізації національно-визвольного руху. Досліджено організаційну будову молодіжних структур ОУН, визначено їх основні завдання, напрямки діяльності, склад, поширеність, чисельність, динаміку розвитку. Проаналізовано еволюційні зміни молодіжних структур ОУН у період радянізації Західної Ураїни у 1939 - 1941 рр., під час німецької окупації у 1941 - 1944 рр. та в повоєнні роки. Розглянуто методи та основні форми діяльності молодіжних структур ОУН, визначено причини їх тактичних змін. Підтверджено певну залежність політичних процесів в Україні від участі в них молодих громадян. Встановлено значення молодіжних видань ОУН як засобу виховання української молоді. З'ясовано причини розгрому молодіжних структур ОУН органами державної безпеки УРСР у середині 1950-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)62 + Т3(4УКР33)6-45 + Ф75(4УКР33) +
Шифр НБУВ: РА340454

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Візітів Ю. М. 
Пластовий рух на Волині в міжвоєнний період: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / Ю. М. Візітів ; Нац. ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено передумови зародження пластового руху на Волині. Розкрито етапи його організаційного й ідеологічного становлення. Обгрунтовано форми та методи військово-патріотичного виховання в пластових осередках. З'ясовано головні напрямки практичного пластування. Проаналізовано особливості культурно-просвітницької діяльності пластунів, їх участь у громадських, освітніх товариствах та політичних партіях. Висвітлено роль пластунів у боротьбі за українську державність, зв'язки з УВО, ОУН. Охарактеризовано політику польської влади щодо українського молодіжного руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)61-298 + Ф513(4УКР346)61 + Ч422(4УКР)8 +
Шифр НБУВ: РА342848

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Онишко Л.В. 
Катерина Зарицька в українському національно-визвольному русі (30-і - 40-і рр. ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Онишко ; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі узагальнення архівних матеріалів, спогадів учасників подій досліджено етапи формування національно-патріотичних поглядів Катерини Зарицької, її участь у національно-визвольному русі, зокрема, жіночій мережі та підпільному Українському червоному хресті, налагодженні референтури пропаганди ОУН(б) і зв'язків головнокомандувача УПА Р.Шухевича з підпіллям за умов радянського тоталітарного режиму. Проаналізовано її внесок у популяризацію ідеї боротьби українського народу за державну незалежність і соборність України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)6-8 Зарицька + Ф513(4УКР)6-8 Зарицька К. +
Шифр НБУВ: РА342340

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського