Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (713)Книжкові видання та компакт-диски (28)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ОРБІТА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 89
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Чайковський І.Б. 
Аналіз методів і алгоритмів обробки радіосигналів зондування шаруватих середовищ за критерієм точності оцінки їх товщини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / І.Б. Чайковський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 18 с. — укp.

Проаналізовано методи і алгоритми обробки відбитих радіолокаційних сигналів під час зондування шаруватих середовищ з метою визначення їх товщини. Головним критерієм оцінки якості обробки прийнято точність вимірювання. За допомогою розробленої імітаційної моделі радіолокаційної станції прониклого зондування (РЛСПЗ) проведено дослідження прямого цифрового, різницевого, інверсного, кепстрального, авторегресійного методів інтерпретації відбитих сигналів. Наведено характеристики точності контактного способу вимірювання товщини середовища та дистанційного способу з особливостями орбітального варіанта РЛСПЗ. Доведено адекватність імітаційної моделі на підставі порівняльного аналізу обробки реальних сигналів, відбитих від морських льодів, отриманих під час польотних випробувань в Арктиці промислового вимірювача "Аквамарин", діапазон вимірюваних товщин якого встановлено.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.28
Шифр НБУВ: РА319905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Мединець К.С. 
Апроксимація перетворень стандартних борелівських просторів та канторівських множин: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / К.С. Мединець ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2008. — 16 с. — укp.

Вивчено топологічні властивості групи всіх борелівських автоморфізмів стандартного борелівського простору та групи гомеоморфізмів канторівської множини. Установлено топологічний аналог леми Рохліна для гомеоморфізмів канрівської множини, тобто доведено щільність множини періодичних гомеоморфізмів. Для аперіодичних гомеоморфізмів лема Рохліна може бути сформульовано певним чином: довільний аперіодичний гомеоморфізм є ізоморфним перетворенню Вершика, яке діє на просторі шляхів діаграми Браттелі. Досліджено питання про орбітальну еквівалентність і фліп-спряженість мінімальних гомеоморфізмів у термінах їх повних груп. Описано замикання деяких класів автоморфізмів стандартного борелівського простору та гомеоморфізмів канторівської множини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В162.7,0 +
Шифр НБУВ: РА357282

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Ганжа А.П. 
Вирішення навігаційної задачі космічного апарата дистанційного зондування Землі на основі зйомки земної поверхні: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.03 / А.П. Ганжа ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розв'язано навігаційну задачу (НЗ) космічного апарата (КА) на основі обробки знімка дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) під час орбітального руху з застосуванням знімків земної поверхні (ЗЗП) як джерела навігаційної інформації. Досліджено особливості виділення контурних ліній на ЗЗП методами обробки растрових зображень та їх ідентифікації на картографічному матеріалі за допомогою методів контурного аналізу. Зазначено, що якість ідентифікації контурів знімка підвищено методами обробки точкових зображень і досліджено особливості їх застосування. Розроблено вирішення НЗ КА на основі методу найменших квадратів за повною вибіркою. Визначено параметри виміру з використанням растрових координат ідентифікованих точок знімка та картографічних об'єктів відповідних даним точкам і нанесених на знімок моделюванням роботи сканера КА. Доведено працездатність створених алгоритмів на реальних знімках ДЗЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.271
Шифр НБУВ: РА372747 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Грабчук Г.П. 
Вплив будови поліметинових барвників на радикальну полімеризацію метилметакрилату в розчині: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.06 / Г.П. Грабчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено закономірності перебігу термоініційованої полімеризації метилметакрилату (ММА) залежно від хімічної будови, йонного характеру поліметинових барвників, природи розчинника, концентрації, температури. Виявлено, що поліметинові барвники залежно від хімічної будови можуть ініціювати й інгібувати термополімеризацію ММА за радикальним механізмом навіть за відсутності стандартного ініціатора. Показано, що для утворення вільного радикалу необхідно, щоб вища заповнена молекулярна орбіталь (ВЗМО) барвника мала нижчу енергію, ніж аналогічна орбіталь ММА. Встановлено, що енергія ВЗМО катіонних поліметинів зростає у випадках подовження поліметинового ланцюга, відхилення електронодонорності термінальних груп від середньої та підсилення електронної асиметрії. Це зумовлює послаблення ініціювальної здатності катіонних барвників за таких змін їх хімічної будови. Зазначено, що в аніонних і внутрішньоіонних мероціанінових з позитивною і негативною сольватохромією барвників енергія ВЗМО значно вища, ніж у катіонних барвників, і перевищує енергію ВЗМО ММА, тому вони не ініціюють радикальну полімеризацію ММА. Доведено, що внутрішньоіонні скварилієві та бородипірометенові барвники є слабкими ініціаторами полімеризації ММА у відсутності та присутності ініціатора, незважаючи на те, що мають вищі енергії ВЗМО ніж ММА. Обгрунтовано припущення, що в даному випадку можуть утворюватись бірадикали за рахунок переносу електрона від акцепторної до донорної частини молекули.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.211 + Г721.62 + Л712.62
Шифр НБУВ: РА370675 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Вахней О.Г. 
Вплив H, C, N і Si на електронну структуру та фізичні властивості кристалів на основі сполук Fe і Cr: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.Г. Вахней ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 1998. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.1,022

Рубрики:

      
6.

Гончарова І.В. 
Гексафторофосфат літію. Синтез та фазові рівноваги в апротонних середовищах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / І.В. Гончарова ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г125.232.1
Шифр НБУВ: РА310525 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Скрипник Т.В. 
Геометричні аспекти теорії представлень та інтегровні гамільтонові системи: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Т.В. Скрипник ; НАН України. Ін-т теоретич. фізики ім. М.М.Боголюбова. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Запропоновано новий підхід до пошуку інтегрованих гамільтонових систем на орбітах скінченновимірних груп Лі. Доведено квантову інтегрованість систем типу узагальнених дзиг із симетріями. Розглянуто комутативність квантових операторів, що відповідають комутуючим стосовно дужки Лі-Пуассона інтегралам повної системи Тоди на невироджених коприєднаних орбітах Борелівських підгруп. У явному вигляді знайдено вищі групи когомологій повних флагових багатовидів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В315.1,022 + В315.4,022
Шифр НБУВ: РА308192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Попова А.Ф. 
Гравічутливість одноклітинних організмів: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.22 / А.Ф. Попова ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2000. — 39 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*891*73-631,022
Шифр НБУВ: РА310378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Коваленко Н. С. 
Динамічна та фізична еволюція комети 95Р/ Хірон (2060) та обраних Кентаврів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.01 / Н. С. Коваленко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Досліджено орбітальну еволюцію комети 95Р/Хірон та інших об'єктів групи Кентаврів методами числового інтегрування систем диференціальних рівнянь руху. Для Хірона побудовано криву блиску, а також розглянуто фізичні особливості цього першого з відомих Кентаврів із кометною активністю. Динамічну еволюцію 33-х Кентаврів, комет 95/Р Хірон (2060), 39Р/Отерма та 29Р/Швассмана-Вахмана 1 було промодельовано засобами чиселового інтегрування орбіт. Інтегрування було проведено на проміжки часу в 1 мільйон років у минуле та майбутнє від сучасної епохи, з використанням неявних одношагових алгоритмів Еверхарта. Досліджено характер змін орбітальних елементів та особливості близьких зближень з планетами-гігантами. Показано, що орбітальна еволюція Кентаврів дуже хаотична, і характеризується відносно частими тісними зближеннями з планетами-гігантами. У деяких випадках серед Кентаврів трапляються процеси, у яких частинки передаються з-під гравітаційного впливу однієї планети до іншої. Деякі Кентаври перебувають у чисельних різних резонансах, тоді як інші зовсім уникають резонансів. Випадки викиду з сонячної системи, так само як і перехід на орбіти з меншими, а також не рідкісні. Числове інтегрування орбітальної еволюції 2060 Хірона показує, що цей об'єкт може розглядатися як типовий представник Кентаврів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.253, 022 + В655.27, 022
Шифр НБУВ: РА379704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Денисенко В.Г. 
Еволюція та характеристики лазерних пучків з оптичними сингулярностями: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / В.Г. Денисенко ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено закономірності розповсюдження фазових сингулярностей на прикладах їх локальної самотрансформації в локальні крайові дислокації зі зміною знаку топологічного заряду. Дані результати одержано для випадків проходження оптичного вихору через циліндричну лінзу, та для випадку трансформації диполя оптичних вихорів у кільцеву крайову дислокацію. Розглянуто можливість подвійної знакозміни знаку оптичного вихору, що залежить від параметрів пучка. Розроблено нову методику для визначення величини та знаку топологічного заряду оптичного вихору, що базується на використанні циліндричної лінзи та особливостях хвильового фронту після неї. Досліджено вид та характер розподілу орбітального кутового моменту складних комбінованих пучків, таких як диполі та квадруполі оптичного вихору. За допомогою комп'ютерного моделювання встановлено зміну розподілів інтенсивності, фази, розподіл орбітального кутового моменту та хвильові поверхні комбінованих пучків у разі топологічних реакцій - анігіляціях диполів та квадруполів ОВ та у випадку проходження диполя через кільцеву крайову дислокацію. Запропоновано нову методику непрямого вимірювання параметрів Стокса, що дозволила одержати числові характеристики еліптично поляризованого поля та дослідити тонку структуру такого поля - С-точки, L-контури, розподіли азимуту поляризації та еліптичність. Експериментально підтверджено виконання знакового принципу для технологічного індексу С-точок та петлевого закону, сформульованих у роботах І.Фройнда, на основі виміряних характеристик побудовано сітку топологічних особливостей векторного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.14 в641.8,022
Шифр НБУВ: РА330977

Рубрики:

      
11.

Рачинська А.Л. 
Еволюція швидких обертань супутника відносно центру мас під дією збурюючих моментів: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.01 / А.Л. Рачинська ; Ін-т приклад. математики і механіки НАН України. — Донецьк, 2008. — 16 с. — укp.

Вивчено швидкі обертальні рухи супутника відносно центра мас під дією збурювальних моментів. Досліджено дію цих моментів на еволюцію основних характеристик обертального руху супутника відносно його центра мас. Розглянуто збурювальні моменти різної фізичної природи: гравітаційний момент, момент сил світлового тиску, момент сил опору, момент сил в'язкої рідини, що знаходиться у порожнині супутника, комбінації зазначених силових факторів. Дослідження проведено для супутника за припущення, що кутова швидкість руху твердого тіла відносно центру мас суттєво більше його кутової швидкості орбітального руху. Породжуючим незбуреним рухом супутника відносно центра мас є рух Ейлера - Пуансо. Для аналізу нелінійної системи рівнянь руху застосовується асимптотичний метод усереднення у першому наближенні. У разі необхідності до усередненої системи застосовується модифікований метод усереднення. Вивчено швидкі обертальні рухи супутника відносно центра мас за випадків: обертання тіла в околі осі найменшого та найбільшого моментів інерції; малих діагональних коефіцієнтів опору середовища; динамічно симетричного супутника. Проведено дослідження стійкості знайдених квазістаціонарних рухів супутника у середовищі з опором.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.303.3,022 + О643-015 +
Шифр НБУВ: РА360395

Рубрики:

      
12.

Нефедов В.Г. 
Електроліз води: механізми утворення та руху газових бульбашок; роль електричних та гравітаційних факторів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.03 / В.Г. Нефедов ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 1999. — 26 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.8

Рубрики:

      
13.

Попович К.О. 
Електролюмінесцентні властивості випромінювачів на основі капсульованого люмінофору ZnS:Cu: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / К.О. Попович ; Держ. вищ. навч. закл. "Ужгород. нац. ун-т". — Ужгород, 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено електролюмінесцентні властивості електролюмінесцентних випромінювачів на основі капсульованого порошку сульфіду цинку, легованого міддю. Із використанням методів псевдопотенціалу та лінійної комбінації атомних орбіталей проведено теоретичні розрахунки енергетичних параметрів електролюмінесцентних випромінювачів, зокрема: ширини забороненої зони, порогу фотоемісії, діелектричної проникності, енергії релаксації, повної енергії зв'язку та пружних сталих, енергетичні положення електронних станів у забороненій зоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В345.4,022 + В345.4,022 + В345.4,022
Шифр НБУВ: РА361994

Рубрики:

      
14.

Мельник Д.О. 
Електронні та спектральні властивості йонів полієнів - аналогів ціанінових барвників : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / Д.О. Мельник ; Ін-т орган. хімії НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Проведено квантово-хімічне дослідження лінійних спряжених сполук (ЛСС) у різних іонних і нейтральних формах і впливу кінцевих залишків на їх електронну будову та спектральні характеристики. Проаналізовано поведінку енергетичних рівнів ЛСС залежно від заряду та довжини системи. Досліджено поведінку хвилеподібного розподілу заряду на атомах карбону в заряджених ЛСС з позиції солітонної теорії. Вивчено природу електронних переходів у різних типах ЛСС і показано вплив кінцевих груп на базі спектрів поглинання ціанінових барвників і відповідних полієнових аналогів - катіон-радикалів, а також споріднених з ними нейтральних полієнів і дикатіонів. Для розрахунку електронних переходів у катіон-радикалах полієнів запропоновано схему, яка грунтується на побудові збуджених конфігурацій на спін-орбіталях замість традиційного конфігураційно-орбітального наближення. Встановлено природу інтенсивної вузької смуги в спектрах поглинання катіон-радикалів полієнів, що аналогічна до природи довгохвильової смуги в спектрах поглинання відповідних катіонних ціанінових барвників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г241.212.2-1 + Л624.52
Шифр НБУВ: РА375304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Прохоров А.О. 
ЕПР перехідних іонів в кристалах з структурою перхлорату гексагідрату: ефекти температури і тиску: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.11 / А.О. Прохоров ; Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна НАН України. — Донецьк, 2006. — 28 с. — укp.

Досліджено спектри електронного парамагнітного резонансу (ЕПР) домішкових центрів в ізоморфних кристалах фторборатів і перхлоратів у широкому діапазоні температур і тисків. Встановлено характер спотворень лігандного оточення домішкового парамагнітного іону в кристалах фторборатів і перхлоратів та їх зміцнення в процесі високого тиску. Виявлено, що температурні залежності початкового розщеплення іонів зі спіном більше одиниці в усіх досліджених кристалах мають особливість в районі 200 К. Під час всебічного стискання виявлено ефект збіжності ліній ЕПР, які відносяться до різних квантових переходів. Показано, що виявлений ефект пов'язаних з кросрелаксацією в спіновій системі. Досліджено зміцнення g-факторів іонів з незамороженим орбітальним моментом у низькотемпературному інтервалі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.33,022 + В367.1,022 +
Шифр НБУВ: РА342327

Рубрики:

      
16.

Біляєв Є.Ю. 
Ефекти мікроскопічної та макроскопічної невпорядкованості та перехід метал - ізолятор у провідності тонких плівок золота: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Є.Ю. Біляєв ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Виявлений ефект збільшення часу спін-орбітальної (SO) взаємодії з розупорядкування інтерпретовано на основі припущення про переважний внесок поверхневого SO розсіяння до загальної частоти SO релаксації в тонких плівках. Вивчення некогерентних мезоскопічних флуктуацій опору в плівці з топологічною невпорядкованістю, створеною методом іонного травлення матеріалу плівки, показало, що її провідність біля порогу перколяції може визначатися одним провідним ланцюжком послідовно з'єднаних флуктуюючих резисторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.26в641.8,022 + В379.5в641.8,022
Шифр НБУВ: РА317606 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Власій Н.Д. 
Застосування теоретико-польових методів до низькорозмірних квантових систем при скінченній температурі: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Н.Д. Власій ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Здійснено теоретичне дослідження фізичних властивостей низькорозмірних систем квазірелятивістських ферміонів, квантованих у зовнішньому полі топологічних дефектів. Обчислено температурну квадратичну флуктуацію повного кутового моменту та температурні кореляції повногокутового моменту зі спіном і орбітальним кутовим моментом у двовимірному релятивістському фермі-газі з магнітним вихровим дефектом. Установлено, що залежно від вибору межової умови у місці магнітного вихра вакуумне значення повного кутового моменту може бути або точно спостережуваним в окремому квантовому вимірюванні, або результатом усереднення за багатьма квантовими вимірюваннями. Показано, що топологічний дефект у графені, який призводить до скручення графітового листа в наноконус, описується псевдомагнітним вихром у вершині конуса. Одержано точні аналітичні вирази для електронної густини станів графену з різниии дикслинаціями. Показано, що за наявності у графені з дисклинацій у вигляді одного п'ятикутника, одного семикутника та трьох семикутників можливе індукування одиничного заряду основного стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В315.2,022 +
Шифр НБУВ: РА355523

Рубрики:

      
18.

Павленко О. П. 
Катаклізмічні змінні та споріднені подвійні зорі з малим відношенням мас компонентів: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.03.02 / О. П. Павленко ; Голов. астроном. обсерваторія НАН України. — К., 2010. — 31 с. — укp.

Досліджено, що характеристики вибухів карликових нових та активних постових однакові й є описані моделлю теплової нестабільності диска. У асинхронного поляра VI500 Cyg виявлено нелінійність синхронізації орбітально-вісьового обертання та визначено дві її стадії - короткочасної швидкої та тривалої повільної. Зазначено, що у асинхронного поляра BY Cam знайдено складну конфігурацію магнітного поля білого карлика типу "диполь + квадруполь" і визначено геометрію акреції у магнітному полі, яке змінює свою орієнтацію відносно акреційного струменю. Класифіковано карликову нову SDSS J0804 як систему типу WZ Sge з затьмареннями, а також у неї виявлено новий ефект - мультисерійність повторних спалахів і знайдено пульсації білого карлика. Здійснено для вторинного компонента оцінювання маси 0. 014 - 0. 06 сонячних мас. Відкрито негативні на горби у карликової нової MN Dra, пов'язані з нодальною прецесією акреційного диска, площина якого нахилена до орбітальної площини. Знайдено фотометричні періоди у оптичних транзієнтів V404 Cyg та V406 Vul, простежено еволюцію ефекту віддзеркалення у ХТЕ J2123-058.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В662.7-5,022 + В662.9-5,022
Шифр НБУВ: РА376113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Рейтій О.К. 
Квазікласичне наближення для релятивістських одно- та двоцентрових квантово-механічних задач: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / О.К. Рейтій ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Розроблено нові та розвинено запропоновані раніше версії квазікласичного наближення (методу Венцеля - Крамерса - Бріллюена (ВКБ)) для рівняння Дірака в сильних зовнішніх полях, які застосовано для вивчення особливостей в енергетичних спектрах релятивістських одно- та двоцентрових квантово-механічних задач. В межах параксіального наближення Фока - Леонтовича розроблено релятивістську тривимірну версію методу ВКБ для рівняння Дірака з довільним аксіально-симетричним потенціалом, проаналізовано дискретний спектр релятивістської задачі двох центрів у границі роз'єднаних атомів. З використанням техніки лівих і правих власних веткорів відповідної однорідної системи розроблено рекурентну схему одержання ВКБ-розладів для рівняння Дірака з довільним центрально симетричним потенціалом бар'єрного типу в двох та трьох просторових вимірах. Досліджено вплив різних фізичних ефектів - кулонівських, бар'єрних, обмінних, просторової розмірності та спін-орбітальної взаємодії - на спектральні характеристики релятивістських одно- та двоцентрових квантово-механічних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В314 +
Шифр НБУВ: РА322379

Рубрики:

      
20.

Калюжний О.О. 
Класичні та квантові гіпергрупи: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.01 / О.О. Калюжний ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2007. — 31 с. — укp.

Побудовано теорію звичайних і квантових гіпергруп. На локально компактні гіпергрупи перенесено основні теореми гармонічного аналізу для локально компактних груп. Розроблено спектральну теорію ортогональних поліномів кількох змінних. Описано інфінітезимальні об'єкти до гіпергруп, побудовані з груп Лі за допомогою конструкції унітальних орбітальних морфізмів. На одновимірні гіпергрупи перенесено теорію Лі. Запропоновано метод побудови квантових гіпергруп за допомогою умовних сподівань на квантових групах і побудовано кілька серій нових прикладів нетривіальних квантових гіпергруп. Для узгодженої пари груп Лі одержано явну формулу для знаходження пари циклів за допомогою пари коциклів на відповідній парі узгоджених алгебр Лі та побудовано нові приклади локально компактних квантових груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.82,0 + В162.33,0 +
Шифр НБУВ: РА357697

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського