Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (31)Наукова електронна бібліотека (52)Реферативна база даних (4725)Книжкові видання та компакт-диски (428)Журнали та продовжувані видання (118)
Пошуковий запит: (<.>K=ОБІГОВІ$<.>+<.>K=КОШТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 746
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Цимбалюк В.М. 
Агротехнічне обгрунтування технологічних заходів інтенсивного використання старосіяних травостоїв в умовах західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / В.М. Цимбалюк ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2001. — 20 с. — укp.

Наведено агротехнічну оцінку технологічних прийомів інтенсивного використання давньосіяного злакового травостою, зумовленого азотним удобренням з середньою дозою N 180 за різних способів його розподілу - рівномірного N 180 (45 + 45 + 45 + 45), збільшувального N 180 (0 + 30 + 60 + 90) з різними фазами використання травостою в першому циклі та тривалістю відростання між циклами. Встановлено, що збільшувальна система азотного удобрення з використанням травостою у фазі трубкування та з рівномірною тривалістю відростання його між циклами, що становить 24 дні, без забруднення довкілля та зниження агрохімічних, фізичних і біологічних показників грунту з економією коштів і електроенергії дозволяє підвищити продуктивність давньосіяного травостою до 60 ц/га сухої маси, забезпечити рівномірне надходження пасовищного корму в період вегетації трав. Доведено, що рівномірна та збільшувальна системи внесення азоту доповнюють одна одну за строками використання травостою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА317055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Педченко Г.П. 
Адаптація аграрних ВНЗ до підготовки спеціалістів сільського господарства у ринкових умовах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Г.П. Педченко ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Визначено поняття та розкрито сутність адаптації як пошук способів рішення визначених цілей та задач розвитку, особливостей та принципів адаптації вищих навчальних закладів (ВНЗ) до ринкових умов, включаючи заповзятливість, мобільність, економічну самостійність, конкурентоспроможність, економічну, юридичну та моральну відповідальність. Вперше запропоновано методику визначення рівня адаптації ВНЗ до ринкового середовища за допомогою комплексної порівняльної рейтингової оцінки, критеріями якої є матеріально-технічний та науково-педагогічний потенціал ВНЗ, затребуваність підготовлюваних їм спеціалістів, джерела надходження фінансових коштів, диверсифікованість освітніх послуг ВНЗ. Наведено методику розрахунку цін на освітні послуги, нижня межа яких формується на основі визначення вартості підготовки студента відповідно до спеціальністі, форми навчання, курсу, навчального плану, а верхня - установлюється виходячи зі стратегії "асортиментного ціноутворення". Розроблено методику визначення ризику кадрового бізнесу за допомогою імітаційного моделювання, що враховує джерела фінансових надходжень, обсяги реалізації та ціни на освітні послуги. Удосконалено методичні підходи щодо оцінки ефективності інвестицій у людський капітал, а саме у підготовку спеціалістів з різним рівнем освіти та визначення окупності даних вкладень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-640-963 + П.р(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА325137

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Тиндик Н.П. 
Адміністративно-правове забезпечення правоохоронними органами імміграційного процесу в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.П. Тиндик ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано основні принципи імміграційної політики України, які передбачають диференційований підхід держави до легальних іммігрантів, біженців, а також нелегалів. Обгрунтовано положення, що цілісність системи державного управління даним процесом в Україні може бути досягнута лише шляхом розвитку функціональної, адміністративно-організаційної, фінансово-економічної та регіональних структур багатовідомчої міграційної служби України, а також скоординованої діяльності правоохоронних органів усіх рівнів. Виявлено можливості та доцільності залучення Україною до боротьби з нелегельною імміграцією коштів та інших ресурсів сусідніх держав. Розроблено методику проведення процедури надання статусу біженця в Україні. Удосконалено підходи щодо розвитку законодавчо-нормативної бази з проблем імміграції відповідно до загальновизнаних міжнародних актів і згідно з інтересами нашої країни. Розвинуто механізми розробки плану дій відповідних державних органів влади України щодо реалізації сучасної імміграційної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.033.1 +
Шифр НБУВ: РА331529

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Ільницький М.С. 
Адміністративно-правове регулювання фінансового забезпечення та матеріально-технічного постачання органів внутрішніх справ України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.С. Ільницький ; Нац. ун-т Держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено організаційно-правовий порядок, засоби та методи здійснення фінансового забезпечення та матеріально-технічного постачання органів внутрішніх справ (ОВС) України з урахуванням специфіки їх діяльності. Розвинуто змістовні характеристики понять "матеріально-технічне постачання", "фінансове забезпечення", "ресурсне забезпечення" ОВС України. Розкрито суть процесу матеріального забезпечення їх діяльності як суб'єкта адміністративного права та проаналізовано нормативно-правове регулювання фінансово-господарської діяльності даних органів. Досліджено процеси здійснення фінансового забезпечення та метеріально-технічного постачання ОВС в історико-правовому аспекті, а також механізми запозичення позитивного історичного досвіду. Визначено правовий статус ОВС України як суб'єктів фінансових і правовідносин. Проаналізовано порядок планування та використання бюджетних коштів, а також організаційні засади здійснення увідомчого фінансового контролю в системі ОВС України. Досліджено методологію організації та планування системи матеріально-технічного забезпечення ОВС України з застосуванням принципів логістики. Вивчено позитивний досвід функціонування поліцейських відомств зарубіжних країн, визначено концептуальні основи механізму управління ОВС України, які дозволяють з'ясувати шляхи вдосконалення їх матеріально-технічного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01 + Х829(4УКР)32 +
Шифр НБУВ: РА364052

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Супрун В.В. 
Акредитація як механізм інноваційного стимулювання підготовки кадрів для ринкової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / В.В. Супрун ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 1999. — 23 с. — укp.

Досліджується поєднання вимог, що динамічно змінюються, до рівня освіти з соціальними стандартами й економічними можливостями країни в інноваційному механізмі акредитації. Зважаючи на те, що розвиток освіти як специфічного об'єкту управління поєднує в собі інтереси держави, замовника на кваліфікованого працівника, навчального закладу, суспільства, виявляються джерела коштів на проведення акредитації та характер і форми стимулювання підвищення рівня та якості освіти. Розроблено організаційно-економічну структуру, механізм акредитації інноваційного типу. Запропоновано авторську методику рейтингової оцінки освітньої діяльності, що є універсальною для навчальних закладів різних типів і стимулюючою їх до підвищення рівня та статусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.01

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Демків О.І. 
Активізація бюджетної політики у забезпеченні соціально-економічного розвитку регіонів (на прикладі Львівської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.І. Демків ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання активізації бюджетної політики у забезпеченні соціального й економічного розвитку регіону на базі удосконалення міжбюджетних відносин за умов адміністративно-територіальної реформи. Досліджено досвід розвинених країн у регулюванні бюджетного процесу та можливості його використання в Україні. Систематизовано доходи та видатки місцевих бюджетів з урахуванням вимог бюджетної класифікації. Визначено роль і функції владних структур у формуванні й активізації бюджетної політики у регіонах. З використанням розробленої технології досліджено процеси наповнення та використання коштів місцевих бюджетів Львівщини, розглянуто проблемні питання. Обгрунтовано принципи бюджетного стимулювання розвитку регіону, запропоновано методичні підходи та заходи щодо удосконалення міжбюджетних відносин. Для визначення обсягу міжбюджетних трансфертів з використанням формульного підходу виведено комплекс формул для розрахунку витрат на утримання органів управління, утримання та забезпечення належного функціонування закладів культури та мистецтва в районах, містах районного значення, селах і селищах. Удосконалено методологію формування джерел фінансових ресурсів місцевих бюджетів розвитку за рахунок податкових і неподаткових надходжень у аспекті збільшення абсолютної суми коштів, підвищення обгрунтованості нормативів відрахувань та покращання адміністрування надходжень з метою створення на місцях реальних можливостей для стимулювання розвитку регіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ)261.3-18 +
Шифр НБУВ: РА345110

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Крейдич І.М. 
Активізація інвестиційної діяльності підприємств в умовах трансформації економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / І.М. Крейдич ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено схему управління інвестиційною діяльністю у промисловості регіону з метою її стимулювання. Розглянуто методику ефективності регіональних інвестиційних проектів і програм, що базується на оптимізації за коефіцієнтом прибутковості. Визначено структуру інвестиційного капіталу на підставі аналітичних підходів, що включає корпоративні цінні папери. Враховано зміни амортизаційної політики, що передбачає лібералізацію формування та використання амортизаційного фонду, створення на підставі пільг інвестиційних ресурсів, моніторинг і контроль за ефективним використанням коштів відтворення загального капіталу. У сфері приватизації запропоновано розширити продаж акцій інвестиційними забов'язаннями, збільшити кошти на інвестування, погашення заборгованості підприємств. Проведено оцінку інвестиційної привабливості регіонів України на базі інтегральних показників привабливості. Наведено напрями удосконалення економіко-соціального механізму регулювання інвестиційної діяльності у промисловості Кримського регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)301.0-56 +
Шифр НБУВ: РА322098

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Кудин С.І. 
Акціонерна власність в умовах ринкової трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / С.І. Кудин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні підходи щодо визначення поняття "власності", а також погляди видатних представників економічних шкіл на соціально-економічну ефективність форм власності, розглянуто особливості становлення акціонерних товариств та основні тенденції їх розвитку у сучасній економіці. З'ясовано причини затяжного трансформаційного спаду у вітчизняній економіці у 1990-х рр. Особливу увагу приділено аналізу впливу акціювання як способу приватизації на ефективність роботи підприємств. Розглянуто можливості активізації процесу залучення додаткових коштів на приватизовані підприємства за допомогою інструментів фондового ринку, та впровадження дієвих засобів корпоративного управління. Здійснено аналіз поведінки акціонерних товариств різних форм власності та виявлено причини нижчої ефективності виробничої діяльності державних акціонерних товариств. Узагальнено світовий досвід реформування власності та обгрунтовано перспективи формування прогресивної структури власності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6 +
Шифр НБУВ: РА323562

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Шевчук Л.П. 
Аналіз і контроль формування та використання коштів на оплату праці на підприємствах роздрібної торгівлі: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.09 / Л.П. Шевчук ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та організаційні засади та практичні аспекти формування та використання коштів на оплату праці (ОП) на підприємствах роздрібної торгівлі (ПРТ). Запропоновані рекомендації спрямовано на підвищення легальної заробітної плати, зменшення податкового навантаження (ПН) на підприємства та наповненість соціальних фондів, які сприяють ефективному формуванню та раціональному використанню коштів на ОП. Описано методику аналізу і контролю коштів на ОП, що передбачає оптимізацію інформаційних потоків відповідно до потреб управління, використання сучасних методів аналізу розробки систем ефективного контролю, облікового моделювання та практичного впровадження розрахунків податкових платежів. Запропоновано впровадження регресивної ставки єдиного соціального податку, що зменшить ПН на ПРТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)242.12-146.45 + У053.9(4УКР)421.21-645
Шифр НБУВ: РА371276 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Швабій К.І. 
Аналіз мультивалютного портфеля цінних паперів комерційного банку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / К.І. Швабій ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Зазначено, що за умов поширення глобалізаційних процесів банки можуть підвищувати рентабельність інвестицій за рахунок розміщення коштів під забезпечення різних фінансових інструментів і гарантій, рівнів прибутковості та інвестиційного ризику. Доведено, що одиниця прибутковості мультивалютного портфеля цінних паперів менше обтяжена ризиком на відміну від звичайного портфеля фондових активів, а сукупний ризик мультивалютного портфеля краще піддається диверсифікації. Запропоновано метод визначення припустимих меж сукупного ризику портфеля цінних паперів, встановлено критерії ефективності мультивалютного портфеля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)226.210 + У9(4Укр)262.181.34
Шифр НБУВ: РА316026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Чередніченко Т.В. 
Аналіз фінансово-господарської діяльності бюджетних установ (на прикладі державних медичних установ м. Києва): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Т.В. Чередніченко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Розглянуто механізм функціонування системи управління медичними установами за сучасних умов господарювання, визначено пріоритетні напрямки ефективної організації охорони здоров'я щодо економічних реформ. Висвітлено методичні підходи щодо організації та проведення економічного аналізу функціональної діяльності медичних установ, обгрунтовано вибір об'єктів аналітичного дослідження. Наведено оцінку стану фінансування медичних установ, рекомендації щодо вибору найвпливовіших методів аналізу надання лікарняних послуг під час виявлення майбутніх тенденцій у бюджетному фінансуванні закладів охорони здоров'я. Запропоновано шляхи вдосконалення методики економічного аналізу кошторисних видатків медичних установ з метою розробки моделі ефективного управління функціональною діяльністю закладів охорони здоров'я, а також можливості реалізації методики аналізу якості медичної допомоги на основі інтегрального показника з урахуванням фактора соціальної задоволеності населення якістю медичних послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)49:Р11 +
Шифр НБУВ: РА327232

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Ярощук О.В. 
Аналіз формування капіталу підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.В. Ярощук ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, методичні та практичні проблеми формування капіталу підприємства. Визначено економічний зміст даної категорії. Висвітлено значення капіталу підприємства за умов становлення ринкових відносин. Систематизовано термінологію та запропоновано класифікацію капіталу за різними ознаками. Досліджено пасив балансу як інформаційну базу аналізу формування капіталу підприємства, визначено шляхи його удосконалення. Проаналізовано сучасні методики аналізу формування капіталу підприємства, запропоновано застосування показників "межа платоспроможності" та "межа байдужості". Розроблено методику аналізу потреби підприємства в додатковому капіталі для встановлення розміру необхідних коштів. Побудовано імітаційну модель розрахунку потреби в капіталі для визначеного масштабу діяльності підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)306.752.3-57 +
Шифр НБУВ: РА332065

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Музиченко А. О. 
Аналітичне забезпечення управління фінансовими ресурсами сільськогосподарських підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / А. О. Музиченко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Уточнено трактування сутності поняття "фінансові ресурси підприємства". Доповнено класифікацію джерел формування фінансових ресурсів сільськогосподарських підприємств. Досліджено фінансове забезпечення виробничої діяльності сільськогосподарських підприємств. Вдосконалено аналітичні процедури визначення рівня фінансового забезпечення та його оцінки. Обгрунтовано вдосконалення методичних підходів щодо аналітичної оцінки фінансового потенціалу сільськогосподарських підприємств обслуговувати залучені кошти. Розроблено універсальну економіко-аналітичну модель оцінювання та прогнозування ефективності залучення та використання фінансових ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)321-93-21
Шифр НБУВ: РА371955 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Трофименко М. В. 
Антиглобалістський рух і Україна: політологічний аналіз: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / М. В. Трофименко ; НАН України. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Систематизовано понятійно-категоріальний апарат дослідження антиглобалістського руху, визначено типології антиглобалістських організацій за рахунок введення додаткових класифікаційних одиниць, їх систематизації, а саме: за видами, формами діяльності. Обгрунтовано організаційно-економічні засади функціонування антиглобалістських організацій, а саме: визначено основні джерела фінансування, напрями використання залучених коштів, механізми звітування. Доведено існування зв'язку між формами та методами діяльності антиглобалістських організацій та регіоном їх розміщення. Розглянуто особливості діяльності антиглобалістських організацій у Європі й Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф79(4УКР) + Ф06 + Ф022.3
Шифр НБУВ: РА379715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

Географічні рубрики:
  
  

      
15.

Залогіна К.І. 
Антикризове управління промисловим підприємством в умовах перехідної економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / К.І. Залогіна ; Хмельниц. держ. ун-т. — Хмельниц., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено суть та механізми розвитку кризових процесів у відкритій системі підприємства за умов перехідної економіки, удосконалено класифікації сучасних видів криз та основних факторів впливу на виникнення кризових явищ. Уточнено зміст поняття "криза підприємства" та "реструктуризація". Обгрунтовано необхідність застосування концепції управління вартістю компанії для антикризового управління підприємством. Удосконалено класифікацію та оцінку існуючих методів і методик діагностики глибини та масштабів розвитку кризових явищ. Розширено систему сучасних інструментів антикризового управління на підприємстві та надано рекомендації щодо їх практичного застосування. Вперше розроблено матрицю діагностики фінансового стану та антикризового управління підприємством на основі концепції управління вартістю компанії з урахуванням структури капіталу. Обгрунтовано методику визначення й управління економічним прибутком підприємства на базі бюджету руху грошових коштів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-971-21 +
Шифр НБУВ: РА331839

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Переймивовк Т. А. 
Аудит звіту підприємства про рух грошових коштів: теорія, методика, організація: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Т. А. Переймивовк ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Запропоновано виділення рівнів об'єктів аудиту звіту про рух грошових коштів і вироблення переліку його завдань за обов'язкового й ініціативного аудиту на базі уточнення понять "грошові кошти", "грошовий обіг", "грошовий оборот" з урахуванням вимог щодо їх облікового відображення. Вдосконалено організаційне забезпечення технології здійснення аудиту звіту про рух грошових коштів шляхом уточнення послідовності дій аудитора з урахуванням положень МСА та вітчизняної практики здійснення аудиту. Розроблено модель методики обов'язкового аудиту звіту про рух гірошових коштів. Запропоновано програму ініціативного аудиту операцій з грошовими коштами й їх облікового, звітного відображення із розробленим пакетом робочих документів аудитора. Систематизовано показники економічного аналізу стану й ефективності використання грошових коштів підприємства. Розкрито перелік вимог щодо комп'ютерної програми для оптимізації аудиторської перевірки правильності здійснення та звітного відображення операцій з руху грошових коштів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)829.0-149.3-15
Шифр НБУВ: РА372878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Затварська О.О. 
Банківська система України та основні напрями її розвитку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.О. Затварська ; Н.-д. фін. ін-т при М-ві фінансів України. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Досліджено сутність та функціональне призначення банківської системи у період становлення ринкових відносин. Встановлено критерії її стабільного функціонування та сталого розвитку. Визначено основні етапи формування банківської системи залежно від кількісних параметрів її функціонування, інструментів грошово-кредитної та регулятивної політики Національного банку України (НБУ), наявних економічних умов і видів банківських інститутів. Досліджено організаційно-економічний механізм грошово-кредитної політики НБУ та обгрунтовано її вплив на розвиток банківської системи держави. Розглянуто специфіку грошово-кредитного регулювання за умов перехідної економіки та запропоновано шляхи підвищення його ефективності. Розглянуто потенційні можливості зростання капіталу банківської системи України за рахунок злиття та консолідації банків, залучення коштів на умовах довгострокового субординованого боргу, приросту капіталу банківської установи шляхом додаткового випуску акцій, об'єднання прибутку минулих і поточного років та його використання для формування нових резервів. Зроблено висновок про найбільшу перспективність використання методу консолідації банківських установ з метою швидкого збільшеня капіталу в Україні. Запропоновано методику оцінки ефективності фунціонування державної банківської системи на базі використання багатовимірного статистичного групування банків за рівнем рентабельності активів і капіталу. Визначено роль держави у процесі активізації розвитку банківської системи та наведено рекомендації щодо формування державної концепції її удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10 +
Шифр НБУВ: РА334121

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Степаненко А.І. 
Банківський нагляд в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / А.І. Степаненко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено методологічні та організаційні засади системи банківського нагляду в Україні. Встановлено необхідність здійснення державного нагляду за діяльністю банківських установ. Уточнено та запропоновано нове тлумачення категорії "нагляд за діяльністю банків". Обгрунтовано доцільність виконання НБУ наглядових функцій за діяльністю банківських установ. Проаналізовано заходи, здійснені державою (зокрема, НБУ) щодо запобігання використанню банків для відмивання брудних коштів. Досліджено практику державної реєстрації та ліцензування банків. Розглянуто систему економічних нормативів та показників раннього реагування, механізм інспектування банків та систему нагляду на основі оцінки ризиків. Надано рекомендації щодо удосконалення банківського нагляду в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-218
Шифр НБУВ: РА330806

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Буй Т.Г. 
Боргові цінні папери у фінансуванні корпорацій: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Т.Г. Буй ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено оцінку застосування боргових цінних паперів українськими корпораціями для залучення коштів на внутрішньому та міжнародних ринках капіталу, обгрунтовано залежність ефективного використання корпоративних боргових цінних паперів від наявності передумов, які враховують розвиненість ринку цінних паперів, корпоративних відносин і фінансової інфраструктури. Доведено необхідність застосування фінансового інжинірингу у борговому фінансуванні, визначено поняття структурованих цінних паперів, запропоновано їх класифікацію та напрями використання у фінансуванні корпорацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6-93 + У9(4УКР)262.292
Шифр НБУВ: РА372409 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Терещенко В.С. 
Бухгалтерський облік забезпечень майбутніх витрат і платежів: теорія та методика: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / В.С. Терещенко ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено науково обгрунтовані рекомендації щодо вдосконалення теорії та методики бухгалтерського обліку забезпечення майбутніх витрат і платежів. З метою усунення двоїстості підходів під час визначення місця забезпечень у системі джерел фінансування діяльності підприємства з урахуванням їх резервної природи уточнено економічну суть поняття "забезпечення майбутніх витрат і платежів". Як складову системи забезпечень запропоновано забезпечення майбутніх витрат на охорону навколишнього середовища, на ремонт власних основних засобів, що сприятиме рівномірному відображенню витрат, на проведення природоохоронних і ремонтних заходів у обліку. Удосконалено методику бухгалтерського обліку забезпечень майбутніх витрат і платежів, а саме: умови їх створення, механізм нарахування та порядок відображення на бухгалтерських рахунках. Запропоновано структуру фінансової звітності щодо забезпечень, яка враховує їх резервну природу і належність до джерел власних коштів, дозволяє здійснювати комплексний аналіз резервів підприємства й одержувати інформацію про очікувані періоди використання. Розроблені теоретичні положення та рекомендації використано під час розробки проекту Положень (стандартів) бухгалтерського обліку "Резерви", впровадження якого створить єдину методологічну базу обліку всіх резервів підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.1-148.6 в +
Шифр НБУВ: РА335246

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського