Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (325)Книжкові видання та компакт-диски (198)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=ОЇ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Авгайтіс С. В. 
Використання формул об'ємного типу для нормування розрахункових характеристик весняного водопілля в басейні р. Сіверський Донець: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.07 / С. В. Авгайтіс ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2011. — 21 с. — укp.

На підставі аналізу сучасної нормативної бази запропоновано варіант формули максимального стоку об'ємного типу та реалізовано її на об'єктах річок басейну р.Сіверський Донець. Удосконалено науково-методичну базу СНіП 2.01.14-83 для проектування розрахункових гідрографів стоку весняного водопілля в басейні р. Сіверський Донець (в частині розрахунку максимальних витрат води, визначення коефіцієнтів несиметричності гідрографів стоку, тривалості підйому водопіль та перехідних коефіцієнтів від миттєвих витрат води до їх середньодобових значень), визначенні потенційних максимальних модулів стоку весняного водопілля в басейні р. Сіверський Донець 1 %-ої ймовірності перевищення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.32
Шифр НБУВ: РА382439 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Розенбуш В.К. 
Властивості розсіяного випромінювання малих тіл Сонячної системи: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.03 / В.К. Розенбуш ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2007. — 37 с. — укp.

Досліджено три популяції малих тіл Сонячної системи - комет, астероїдів і супутників планет, які, не зважаючи на різну фізичну природу, мають багато спільних закономірностей у властивостях розсіяного випромінювання. Проведено поляриметричне та фотометричне спостереження 21-ої комети, 10-ти супутників планет та 6-ти астероїдів протягом 1988 - 2006 р. на різних телескопах з апертурними та панорамними приймачами випромінювання. Наведено результати комплексних досліджень опозиційних ефектів у різних тілах Сонячної системи, зокрема відкрито поляризаційні опозиційні ефекти у деяких високоальбедних об'єктах. На підставі поляриметричних і фотометричних даних на малих фазових кутах виділено клас високоальбедних об'єктів (астероїди 44 Ніза та 64 Ангеліна, супутники Io, Європа, Ганімед і Япет, A і B кільця Сатурна) з унікальними опозиційними властивостями та експериментально доведено, що механізм когерентного підсилення зворотного розсіяння є ефективним фізичним механізмом розсіяння світла у природному середовищі Сонячної системи. Проведено розділення фазових і довготних залежностей поляризації випромінювання супутників Калісто та Япета. Виявлено залишкову поляризацію випромінювання супутників Io, Європи та Ганімеда в точці інверсії, що пояснюється структурною і/або оптичною неоднорідністю поверхні. Запропоновано нову класифікацію комет, яка грунтується на властивостях розсіяного та теплового випромінювання пилу. Виявлено особливості в поляризованому випромінюванні комет, зокрема аномальну спектральну залежність лінійної поляризації, кругову поляризацію випромінювання комет, орієнтацію пилових частинок у кометних атмосферах, варіації поляризації під час нестаціонарних процесів у кометах. Одержано нові закономірності та ефекти у розсіяному випромінюванні вибраних астероїдів і супутників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655-52,022 +
Шифр НБУВ: РА350278

Рубрики:

      
3.

Пушкарьова Т.М. 
Депресивні та тривожні розлади непсихотичного рівня у жінок під час вагітності, після пологів та охорона психічного здоров'я немовлят (клініка, діагностика, терапія, профілактика): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / Т.М. Пушкарьова ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2006. — 32 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження поширеності, структурно-синдромологічної, психодинамічної типології й закономірностей формування та динаміки депресивних і тривожних розладів непсихотичного рівня у 250-ти пацієнток та 81-ої вагітної жінки з групи порівняння. На підставі інтеграції клініко-психопатологічного та психодинамічного підходів вивчено закономірності формування та динаміки депресивних і тривожних розладів у жінок у період вагітності та після пологів, а також пограничної психічної патології їх немовлят. Розроблено, апробовано та впроваджено систему діагностики, лікування, психотерапії та профілактики депресивних і тривожних розладів у вагітних і матерів, а також пограничних психічних розладів у їх дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.62 + Р645.027.7 + Р733.64 +
Шифр НБУВ: РА346539

Рубрики:

      
4.

Теленик М.М. 
Диференційований підхід до індивідуального вибору методики кесарева розтину при різних акушерських ситуаціях: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / М.М. Теленик ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 19 с. — укp.

З метою зниження частоти післяопераційних ускладнень, що виникають у процесі абдомінального розродження, розроблено й апробовано диференційований підхід щодо вибору методики ушивання розрізу на матці. Досліджено вплив різних методик ушивання матки після кесарева розтину (планової операції на тлі нерозгорнутого нижнього сегмента, повторного абдомінального розродження та високий інфекційний ризик післяопераційних ускладень) на стан інволюції та шва на матці, а також на репаративні процеси в ній. З'ясовано, що в процесі вибору методики ушивання розрізу на матці під час кесарева розтину необхідно використовувати диференційований підхід, сутність якого полягає у наданні переваги однорядному Роверденовському шву під час виконання планового кесаревого розтину на тлі нерозгорнутого нижнього сегманта, а у разі повторного проведення даної операції та високому ступені інфікційного ризику необхідно використовувати дворядний шов. З метою контролю за клінічним перебігом післяопераційного періоду у разі абдомінального розродження необхідно з 3-ої доби оцінювати ехографічні та лабораторні параметри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.254.3-82 +
Шифр НБУВ: РА358865

Рубрики:

      
5.

Кучма О.П. 
Діалогічність як принцип стильового мислення в музиці 2-ої половини XX ст. (на прикладі творчості Р.Щедріна): автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / О.П. Кучма ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В.Нежданової. — О., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено стильові процеси музики XX ст. у контексті такої домінуючої тенденції культури даного періоду, як поліфонічність, що дозволяє визначити ціннісну роль творчого процесу та співвіднести розвиток мистецтва з філософським осмисленням стану сучасної культури. Відповідно до концепції діалогу М.Бахтіна уточнено сутність поняття "стиль", до наукового обігу введено категорію "стильове мислення". Обгрунтовано новий підхід щодо об'єднання до однієї системи особливостей стилеутворення у музиці XX ст., починаючи від формування творчого напрямку (феномену неостилів) та закінчуючи деякими стилістичними особливостями твору (жанрово-стильові запозичення). Розроблено підхід щодо вивчення нових стильових утворень у музичі XX ст. у контексті дослідження двох функцій традиції - охоронної та перетворювальної. Розкрито сутність явища стильового діалогу та його роль у музиці XX ст. у співвіднесеності з ціннісним аспектом композиторської творчості й основними тенденціями розвитку мистецтва даного періоду. Визначено основні типи діалогу, що можуть проявляти себе через категорію стилю. Виявлено культурно-історичні передумови інтенсивного використання стильового діалогу у творчості композиторів 2-ої половини XX ст. Досліджено типи включення іностильового матеріалу у твір та оціночні аспекти у його застосуванні. Вперше у вітчизняному музикознавстві проаналізовано твори Р.Щедріна кінця 1980-х - початку 1990-х рр., виявлено специфіку прояву стильового діалогу у творчості композитора. Встановлено особливості пізньої творчості Р.Щедріна. Визначено стильові ознаки жанру концерту як одного з провідних у творчій діяльності митця останніх років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.712.5 + Щ313(4РОС)6-81 Щедрін Р. +
Шифр НБУВ: РА357987

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Сурядна Н.М. 
Зелені жаби фауни України: морфологічна мінливість, каріологія та особливості біології: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / Н.М. Сурядна ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено детальний аналіз внутрішньовидової та географічної мінливості морфологічних ознак зелених жаб у межах всієї території України. Установлено та детально обгрунтовано зовнішні морфологічні ознаки, які представляють найбільшу таксономічну та діагностичну цінність. Установлено, що рівень дискримінації зелених жаб за всіма метричними ознаками коливається у межах 54,4 - 95,6 %. Уперше досліджено й описано їх каріотипи з території України. Виявлено, що диплоїдний набір R. ridibunda, R. lessonae та R. kl esculenta складає 26 хромосом (5 пар крупних і 8 - дрібних), їх основне число дорівнює 52 (2n = 26, N.F. = 52), що в цілому не відрізняється від таких даних з інших участків ареалу за межами України. Хромосомна формула R. ridibunda - 4m + 7sm + 2st, R. lessonae - 6 + 5sm + 2st, R. kl. esculenta - 5m + 6sm + 2st. З'ясовано, що на короткому плечі 9-ої пари хромосом присутні вторинні перетяжки. У R. kl. esculenta третя пара хромосом на короткому плечі також може мати вторинні перетяжки. Вивчено основні типи мейотичних хромосом батьківських видів та гібридогенного таксону. Вони складаються з 5-ти пар крупних і 8-ми - дрібних бівалентів, кількість яких відповідає їх гаплоїдному набору та дорівнює 13-ти. У батьківських видів майже всі біваленти кільцевидного типу, у R. kl. esculenta кількість таких бівалентів дещо менша. Визначено, що середнє значення частоти хіазм характерно для гібридогенного таксону. Виявлено поліплоїдні клітини R. kl. esculenta у східній частині України. Проведено детальне узагальнення особливостей біології зелених жаб території України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.341.132*852.1(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА339453

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Камінський О.А. 
Комплексна детоксикаційно-гемостатична терапія при гастродуоденальних кровотечах: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.А. Камінський ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2007. — 23 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування хворих з виразковими гастродуоденальними кровотечами шляхом застосування у комлпексному лікуванні детоксикаційно-гемостатичних заходів, зокрема, 1 %-ої суспензії силіксу у 2 %-му колоїдному розчині крохмалю, що має більшу стабільність, меншу кислотність, здатність уповільнювати дифузію соляної кислоти, високу сорбційну ємність відносно білка та здатності прискорювати зупинку кровотечі у експериментальних тварин. Ендотоксикоз розвився у 70 % хворих (більш, ніж у 70 % він мав субклінічні прояви). Установлено вірогідний взаємозв'язок розвитку ендотоксикозу з концентрацією гемоглобіну та системним тиском. За кровотечі, що триває, ендотоксикоз розвивається у 1,2 раза частіше, ніж за стабільного гемостазу, у разі нестабільного гемостазу - у 1,4 раза частіше. За умов застосування суспензії силіксу клінічні та лабораторні ознаки ендотоксикозу зникали протягом 2 - 3-х днів (у контрольній групі - 3 - 5 днів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.203.2-5 +
Шифр НБУВ: РА352575

Рубрики:

      
8.

Вдовенко Т. О. 
Лінгвостилістичні особливості передорученої оповіді від 1-ої особи (на матеріалі англомовної прози XX - XXI ст.): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / Т. О. Вдовенко ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено та проаналізовано різні типи нараторів. Встановлено, що, крім традиційних, автори іноді обирають нетрадиційних оповідачів, щоб показати світ з іншого погляду. Даний феномен дістав назву "дефаміліаризація" або "очуднення". Його сутність полягає в тому, що погляд вигаданого оповідача незнайомий читачеві. Оповідач має бути виключений із суспільного оточення читача (злочинець, убивця, перевертень, вампір, привид, душевнохворий). Наратив від коня, собаки, вази дозволяє показати речі з незвичного погляду. Виявлено антропологічні та неантропологічні типи оповідачів. Мовлення наратора в передорученій оповіді від першої особи набуває стилістичних особливостей у фонографічному, лексичному та синтаксичному лінгвоконтекстах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.17 + Ш5(0)943.21-357
Шифр НБУВ: РА380194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Зальцман Н.К. 
Неонатальний гіпотиреоз і порушення гемостазу: патогенетична роль важких металів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Н.К. Зальцман ; Тернопіл. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Тернопіль, 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено зворотню вікову гестанційну залежність вмісту в плазмі крові тироїдних гормонів у недоношених новонароджених з неонатальним гіпотиреозом. Зазначено, що зміни у системі регуляції агрегатного стану крові при цьому характеризуються активацією тромбоцитарно-судинного гемостазу, хронометричною гіперкоагуляцією, пригніченням протизгортальної активності крові та ферментативного фібринолізу, який супроводжується підвищенням інтенсивності пероксидного окиснення ліпідів. Встановлено, що у нащадків самок щурів, які під час вагітності та/або лактації отримували важкі метали, відбувається різке пригнічення ферментативного фібринолізу в тканинах серця, печінки та нирок. Зроблено висновок, що введення трийодтироніну з 5-ої по 30-ту добу життя щурятам, матері яких під час вагітності та/або лактації зазнавали інтоксикації малими дозами хлористих сполук кадмію, талію та свинцю, нормалізує коагуляційний і тромбоцитарно-судинний гемостаз, про- й антиоксидантний потенціали та збільшує інтенсивність ферментативного фібринолізу в тканинах серця, печінки та нирок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.120.23-3 + Р252.212
Шифр НБУВ: РА319582 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Васів Р.О. 
Нітратно-нітритний токсикоз молодняку великої рогатої худоби і вплив піридоксину гідрохлориду та аскорбінової кислоти на його розвиток: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / Р.О. Васів ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Вперше досліджено не повністю з'ясовані питання розвитку нітратно-нітритного токсикозу на тлі дії піридоксину гідрохлориду у порівнянні з впливом аскорбінової кислоти та їх сукупну дію. Встановлено, що піридоксин гідрохлорид позитивно вплинув на нормалізацію показників крові з 1 до 3-ої години токсикозу, а із 6 до 12-ої години даний препарат менш інтенсивно сприяв зниженню нітратів, нітритів і метгемоглобіну. Доведено, що аскорбінова кислота за нітратно-нітритного токсикозу протягом усього періоду сприяла зменшенню рівня даних токсикантів у крові тварин. Досліджено, що краще процеси знешкодження нітратів і нітритів у крові бичків проходили із 6 до 12-ої години після її введення. Обгрунтовано доцільність сукупного використання даних препаратів у терапевтичних дозах у випадку нітратно-нітритного токсикозу у бичків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.7-38 +
Шифр НБУВ: РА324568

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Пішко О.В. 
Осмотична поведінка ооцитів і ембріонів миші на різних етапах кріоконсервування: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / О.В. Пішко ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Вивчено осмотичну поведінку ооцитів та ембріонів миші на різних етапах кріоконсервування та визначено транспортні параметри клітин. Показано, що стадія розвитку суттєво не впливає на значення коефіцієнта проникності плазматичних мембран ембріонів для молекул води. Не встановлено вірогідних відмінностей коефіцієнтів проникності мембран 1- та 2-клітинних ембріонів для молекул етиленгліколю (виміряних у розчинах 10 %-ої концентрації), і тільки для 8-клітинних ембріонів спостерігається тенденція до зниження цього показника. Установлено, що запліднення та стадія розвитку не впливають на коефіцієнт проникності плазматичних мембран ембріонів миші для молекул 1,2-пропандіолу у межах перших трьох дроблень. Обгрунтовано використання етиленгліколь-сахарозного кріоконсервувального середовища для заморожування чутливих до дії факторів кріопошкодження 2-клітинних ембріонів миші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333 с8 +
Шифр НБУВ: РА340012

Рубрики:

      
12.

Поттер Г.З. 
Подружня дезадаптація та психотерапія при демонстративному розладі особистості у жінок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Г.З. Поттер ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження психічного стану, сексуальної функції та подружніх відносин у 91-ої пари з демонстративним розладом особистості у жінок. Визначено причини, умови, механізми розвитку та клінічний перебіг подружньої дезадаптації. Виявлено та клінічно верифіковано різні варіанти та форми, встановлено закономірності їх розвитку та клінічні прояви. Визначено роль соматогенних, соціогенних, психогенних, негативних соціально-психологічних, сексуально-поведінкових чинників. Розроблено діагностичні критерії щодо визначення особливостей сексуально-поведінкових розладів та подружньої дезадаптації, також відповідну систему психологічної, психотерапевтичної корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.53-57 + Р645.093.3-57 + Ю948.4-82 +
Шифр НБУВ: РА343396

Рубрики:

      
13.

Мохаммад Мохаммад Юсеф 
Профілактика та лікування ускладнень міотенопластичної корекції поперечно розпластаної стопи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Мохаммад Мохаммад Юсеф ; Держ. установа "Ін-т травматології та ортопедії АМН України". — К., 2007. — 19 с. — укp.

Наведено результати обстеження та лікування 122-х хворих, 156 стоп яких після міотенопластики ускладнилися гіпер- чи гіпокорекцією. Установлено, що зазначені ускладнення наявні в осіб всіх вікових груп за всіх стадій захворювання. Гіперкорекція після міотенопластики має місце не тільки стосовно положення великого пальця стопи, а поширюється на положення 1-ої плесної кістки, на положення "гамака" її голівки, за гіпокорекції з'ясовано подібне відношення, але, звичайно, у протилежному форматі. Запропоновано робочі класифікації аналізованих ускладнень, якими виокремлюються стани, суміжні з нормою, а також стани компенсації та декомпенсації. Причиною гіпер- та гіпокорекції є м'язовий дисбаланс, але орієнтований за протилежними напрямками. За допомогою кореляційного аналізу виявлено до- та інтраопераційні фактори ризику виникнення гіпер- і гіпокорекції. Розроблено інтраопераційні засоби впливу на фактори ризику їх виникнення, а також засоби безпосереднього запобігання цим ускладненням. Сформовано схеми міотенопластичної корекції за кожної з 4-х стадій поперечного розпластування стопи. Проведено апробацію систематизованої профілактики ускладнень міотеноплаcтики у 70-ти пацієнтів на 122-х стопах. В абсолютної більшості випадків досягнуто повернення основних показників переднього відділу поперечно розпластаної стопи на рівень норми. Лише в 2-х (1,7 %) випадках мала місце гіперкорекція у вигляді суміжного з нормою стану, а гіпокорекція зустрічалась в 11-ти (9,6 %) випадках. Повторні (ревізійні) операції виконувались лише у 45,5 % всіх випадків гіперкорекції та в 29,1 % випадків гіпокорекції та переважно хворим, у яких мали місце декомпенсовані стани стоп. З 30-ти випадків ревізійних операцій за гіперкорекції найближчі, віддалені або обидва результати відомі у 19-ти (63,3 %) і у 12-ти з них одержано позитивні результати. З 30-ти випадків ревізійних операцій з приводу гіпокорекції такі ж результати відомі в 15-ти (50,0 %) і в 13-ти з них зафіксовано позитивні наслідки. За результатами досліджень зроблено висновок, що більш перспективним напрямком оптимізації міопластики поперечно розпластаної стопи є профілактика її специфічних ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.57-5 +
Шифр НБУВ: РА352123

      
14.

Цупиков О.М. 
Реакція гліальних клітин у гіпокампі при ішемічному ушкодженні мозку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / О.М. Цупиков ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено якісний і кількісний аналіз гліальних клітин гіпокампа після короткотривалої ішемії головного мозу та вивчено нейропротекторну дію водорозчинної форми кверцетину. Глобальну ішемію мозку у піщанок монгольських спричинено 7-хвилинною двосторонньою оклюзією сонних артерій та досліджено CA1 зону гіпокампа на третю, сьому, 14-ту та 28-му доби після ішемії-реперфузії. Зазначено, що ішемічне ушкодження мозку спричинює тимчасову локомоторну гіперактивність у експериментальних тварин, тому подальший морфологічний аналіз CA1 зони гіпокампа проведено на тваринах, у яких спостережено таку гіперактивну поведінку. Імуногістохімічне забарвлення на ГФКБ (маркера астроцитів) і Iba-1 (маркера мікроглії) здійснено на парафінових зрізах гіпокампа. Підраховано кількість забарвлених клітин в усіх шарах зони CA1. Після ішемії-реперфузії спостережено збільшення ГФКБ- та Iba-1-імунореактивності у зоні CA1 гіпокампа: максимальну кількість забарвлених клітин виявлено на 14-ту добу, з 14-ої по 28-му добу активізація глії знижувалася. Також вивчено вплив флавоноїда кверцетину на життєздатність клітин зони CA1 гіпокампа та їх морфологію після ішемії реперфузії. Установлено, що кверцетин знижує кількість загиблих нейронів і зменшує реактивний гліоз після ішемічного ушкодження. Таким чином, кверцетин проявляє виражену нейропротекторну дію на клітини зони CA1 гіпокампа, що забезпечує можливість використання його водорозчинної форми за умов ішемічного ушкодження мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-29 +
Шифр НБУВ: РА351373

Рубрики:

      
15.

Чередниченко В.М. 
Створення конвеєра та удосконалення основних елементів технології вирощування капусти цвітної в умовах Правобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / В.М. Чередниченко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше за умов Правобережного Лісостепу України обгрунтовано основні етапи конвеєрного надходження капусти цвітної (з 1-ої декади червня до 3-ої декади грудня) із застосуванням краплинного зрошення. Встановлено доцільність та ефективність таких елементів агротехнології, як застосування тимчасових тунельних укриттів, касетного способу вирощування розсади за ранніх і пізньовесняних строків садіння, поєднання розсадного та безрозсадного вирощування, літніх строків садіння розсади з відкритих розсадників, методу дорощування. Розроблено оптимальні схеми розміщення рослин капусти цвітної у відкритому грунті за умов краплинного зрощення. Виділено її високопродуктивні сорти та гібриди для зони Правобережного Лісостепу України, наведено рекомендації щодо їх впровадження у виробництво. Зроблено економічне та біоенергетичне оцінювання конвеєрного вирощування капусти цвітної за умов правобережного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.22-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА358402

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Аркушина Г.Ф. 
Урбанофлора Кіровограда: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Г.Ф. Аркушина ; УААН. Нікіт. ботан. сад - Нац. наук. центр. — Ялта, 2007. — 20 с. — укp.

Вперше детально досліджено урбанофлору Кіровограда в найбільш повному обсязі, проведено її аналіз. Складено детальний опис флори судинних рослин міста, який містить 1 165 видів, що належать до 254-х родів, 121-ої родини, 62-х порядків та 4-х відділів. Вперше для території міста наведено 170 видів. Обгрунтовано необхідність включення до складу урбанофлори не лише спонтанних, але й культивованих видів рослин. Показано роль культивованої фракції у формуванні, розвитку та оптимізації урбанізованого середовища. Наведено порівняльну характеристику спонтанної фракції урбанофлори Кіровограда із урбанофлорами інших міст та зональною природною флорою. Виявлено кількісні співвідношення спонтанної та культивованої фракцій, індигенофітів, синантропофітів, адвентофітів та культигенофітів, які свідчать про невисокий ступінь антропогенної трансформації урбанофлори Кіровограда та приналежність її до флор малих і середніх міст України. Вперше проаналізовано дендрофлору міста, визначено видовий склад трав'янистих культивованих рослин. Складено перелік рідкісних для міста рослин, що нараховує 63 види. Виявлено ядра біорізноманітності та рефугіуми природної флори у межах міста, досліджено їх вплив на розвиток урбанофлори.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.9 + E522*80 +
Шифр НБУВ: РА352810

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Кузьмішина І.І. 
Флора Волинської височини, її антропічна трансформація та охорона: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / І.І. Кузьмішина ; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено структурний аналіз флори судинних рослин Волинської височини, представленої 1 404-ма видами судинних рослин з 5-ти відділів, 121-ої родини та 553-х родів. Вивчено систематичний склад та здійснено біоморфологічний, екологічний, ценотичний, географічний і созологічний аналіз флори. Наведено список рідкісних і зникаючих видів (132, 9,4 %, з них 57 запропоновано для регіональної охорони). Проаналізовано їх сучасне географічне поширення в регіоні. Запропоновано заходи для оптимізації природоохоронної мережі, які мають підвищити показник заповідання на 5,3 % і знизити ступінь інсуляризованості природно-заповідних об'єктів з 0,352 до 0,334. Установлено зникнення 11-ти (0,8 %) аборигенних видів зі складу флори та збільшення її кількісного складу 239-ма (17,0 %) адвентивними видами внаслідок антропогенної діяльності. Складено список 56-ти адвентивних видів з високою інвазійною спроможністю, серед них експансію проявляє 21 вид.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522*852.119(4УКР-4ВОЛ) +
Шифр НБУВ: РА361066

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Скрипкіна І.Я. 
Характеристика нових генів 21-ої хромосоми людини та виявлення їхніх гомологів у миші: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.03 / І.Я. Скрипкіна ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 2003. — 22 с.: рис. — укp.

Встановлено та охарактеризовано будову трьох генів 21-ої хромосоми людини: аргінін-N-метилтрансферази 2 (HRMT1L1), нового ядерного білка (NNP-1) та інтерсектину 1 (ITSN1) та їх гомологів у миші. Вперше одержано повну нуклеотидну послідовність гена нового ядерного білка (NNP-1) миші. Ідентифіковано та ізольовано нуклеотидні послідовності кДНК генів аргінін-N-метилтрансферази 2, нового ядерного білка та інтерсектину 1 миші, які є гомологічними генами, картованими на довгому плечі 21-ої хромосоми людини. Вперше показано зміну рівня експресії гена аргінін-N-метилтрансферази 2 людини (HRMT1L1) у різних тканинах у процесі ембріогенезу. Встановлено, що рівень експресії генів аргінін-N-метилтрансферази 2 і NNP-1 є ідентичним у тканинах нормальних і трисомних мишей (Ts65Dn), що може вказувати на відсутність їх функціонального значення для розвитку синдрому Дауна. Одержано нові ізоформи транскриптів генів інтерсектину 1 людини та миші, показано їх тканинну специфічність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*551.234.4 + Е60*551.234.4 +
Шифр НБУВ: РА324539

Рубрики:

      
19.

Пшенична О.В. 
Характеристика порушень ритму серця та прогноз їх ускладнень у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.В. Пшенична ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2007. — 24 с. — укp.

На підставі результатів обстежень 161-ої дитини з різними видами порушень ритму серця віком до 18-ти років вивчено клінічний перебіг порушень ритму серця у дітей. Виявлено особливості преморбідного фону та спадковості, показників моніторування електрокардіограми за Холтером, геометрії міокарда за різних видів аритмій. Вивчено інфікованість збудниками внутрішньоклітинної інфекції (ВКІ), а за її наявності - стадії та цитокінового статусу в дітей з ПРС. Вивчено плазмову концентрацію мозкового натрійуретичного пептиду як маркера до клінічної діагностики хронічної серцевої недостатності. На підставі одержаних даних розроблено прогностичні критерії розвитку аритмогенної кардіоміопатії в дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.109-3 +
Шифр НБУВ: РА354807

Рубрики:

      
20.

Кушнерук В.А. 
Художня проза О.І.Сенковського: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / В.А. Кушнерук ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню художньої прози відомого російського письменника, журналіста і критика 1-ої половини ХІХ століття О.І.Сенковського. В ній розглянуто фантастичну прозу письменника, а також його фейлетони, сатиричні повісті та романи з елементами моралізаторства. Аналізуються особливості, які виділяють прозу Сенковського із російської белетристики 1-ої половини ХІХ століття. Зроблено спробу дати класифікацію його прозових текстів, висвітлено особливості розміщення в них образів, їх ідейно-тематичний зміст, своєрідність архітектоніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Сенковський 534

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського