Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (585)Книжкові видання та компакт-диски (59)
Пошуковий запит: (<.>K=НЕМОВЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 84
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Пилипець І.В. 
Вплив анемії вагітних на еритропоез новонароджених дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.В. Пилипець ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено вплив анемії вагітних жінок на еритропоез їх немовлят на базі вивчення показників червоної крові, вмісту еритропоетину та забезпеченості мікроелементами. Зіставлено вміст еритропоетину у крові вагітних з анемією різного ступеня та їх дітей протягом першого місяця життя. Встановлено, що анемія вагітних негативно впливає на еритропоез новонароджених і призводить до розвитку анемії немовлят вже у другій половині неонатального періоду. Визначено нормативні показники вмісту еритропоетину у здорових дітей, народжених від жінок з фізіологічним перебігом вагітності протягом неонатального періоду. Досліджено забезпеченість мікроелементами Fe, Cu, Zn, Mn здорових новонароджених і дітей від матерів, що хворіли на анемію. Вивчено за показниками феритину та церулоплазміну стан депо заліза та міді в неонатальному періоді у дітей від матерів із зазначеною хворобою. Висвітлено характерні риси патогенезу анемії у новонароджених. Обгрунтовано доцільність введення до лікувального комплексу новонароджених від матерів з анемією вагітних вітамінів A, C та E.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.411.033.2-3 + Р733.411.033.2-3
Шифр НБУВ: РА312994 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
2.

Плачков С.Ф. 
Гігієнічна оцінка впливу атмосферного забруднення на морфофункціональний стан новонароджених м. Дніпропетровська: автореф. дис... канд. екон. наук: 14.02.01 / С.Ф. Плачков ; Держ. установа "Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України". — К., 2009. — 19 с. — укp.

За результатами проведених досліджень наведено комплексну гігієнічну оцінку просторово-часових особливостей аерогенного забруднення Дніпропетровська та визначено залежності змін антропометричних показників доношених новонароджених у динаміці часу з урахуванням статевих ознак. Визначено критичні рівні атмосферних забруднювальних речових, які дозволяють проводити медичний прогноз фізичного статусу новонароджених. Установлено фізіологічні значення важких металів, наявних в організмі новонароджених і дозозалежні зв'язки їх вмісту у перинатальний період розвитку дитини. Одержано нові дані певних ланок механізму міграції важких металів в організмі плоду та новонародженого. Розроблено та впроваджено регіональні стандарти фізичного розвитку доношених новонароджених Дніпропетровщини з урахуванням статі. Обгрунтовано комплекс гігієнічних рекомендацій щодо профілактики негативних наслідків впливу аерогенних полютантів на морфофункціональний стан і здоров'я немовлят промислово розвинутих міст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)025.4 + Р121.4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА363951

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Пушкарьова Т.М. 
Депресивні та тривожні розлади непсихотичного рівня у жінок під час вагітності, після пологів та охорона психічного здоров'я немовлят (клініка, діагностика, терапія, профілактика): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / Т.М. Пушкарьова ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2006. — 32 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження поширеності, структурно-синдромологічної, психодинамічної типології й закономірностей формування та динаміки депресивних і тривожних розладів непсихотичного рівня у 250-ти пацієнток та 81-ої вагітної жінки з групи порівняння. На підставі інтеграції клініко-психопатологічного та психодинамічного підходів вивчено закономірності формування та динаміки депресивних і тривожних розладів у жінок у період вагітності та після пологів, а також пограничної психічної патології їх немовлят. Розроблено, апробовано та впроваджено систему діагностики, лікування, психотерапії та профілактики депресивних і тривожних розладів у вагітних і матерів, а також пограничних психічних розладів у їх дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.62 + Р645.027.7 + Р733.64 +
Шифр НБУВ: РА346539

Рубрики:

      
4.

Коренькова Н.В. 
Діагностика та прогнозування синдрому гострої ниркової недостатності у новонароджених дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.В. Коренькова ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Визначено клініко-морфологічні особливості синдрому гострої ниркової недостатності та вплив факторів ризику на його розвиток. Вивчено клінічний перебіг гострої ниркової недостатності, виниклої внаслідок різноманітних причин, у новонароджених різного гестаційного віку. Описано морфологічні зміни в нирках обстежених немовлят різного гестаційного віку, зумовлені гострою нирковою недостатністю. Досліджено фактори ризику антенатального та постнатального періоду стосовно розвитку гострої ниркової недостатності, що дозволяє визначити ймовірність її виникнення, провести вчасну профілактику та лікування ранніх проявів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.54-3
Шифр НБУВ: РА318816 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Зауральський Р.В. 
Діагностика, лікування і профілактика перинатальних ускладнень при ізоімунізації за антигенами системи АВ0: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Р.В. Зауральський ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Проведено теоретичні узагальнення та наведено практичні результати використання нових підходів до діагностування та лікування ізоімунізації за системою AB0 у вагітних. Уточнено фактори ризику щодо розвитку цієї патології. Вивчено стан імунної системи жінок у разі ізоімунної вагітності та доведено, що найбільш суттєві зміни наявні у разі тяжкого ступеня ізоімунізації. Запропоновано алгоритм ведення вагітних з ізоімунізацією за системою AB0 залежно від ступеня тяжкості з використанням методу дискретного плазмаферезу за тяжкої ізоімунізації у жінок. Для лікування тяжкої гемолітичної хвороби новонароджених (ГХН) розроблено та впроваджено метод дискретного плазмаферезу в дітей та доведено його переваги у порівнянні з замінним переливанням крові. Установлено, що застосування плазмаферезу у комплексі лікувальних заходів у вагітних на ізоімунізацію за системою AB0 дозволило в 12,1 раза зменшити кількість випадків тяжкої гемолітичної хвороби у дітей, а застосування дискретного плазмаферезу у немовлят з тяжкою формою ГХН дало змогу у 2,1 раза зменшити кількість ускладнень у разі ГХН і в 4,1 раза - вартість лікування цієї патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.271 +
Шифр НБУВ: РА361113

Рубрики:

      
6.

Гречаніна Ю.Б. 
Діагностичні критерії симптоматичних епілепсій, що сполучаються із хромосомними порушеннями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / Ю.Б. Гречаніна ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Вивчено пробанди з епілепсією (Е), що сполучаються з малими аномаліями хромосом (МАХ) - хромосомною нестабільністю (ХН), хромосомним поліморфізмом (ХП) і структурними абераціями хромосом (САХ). Серед 739-ти сімей з гамартозами, фенілкетонурією (ФКУ), ГФА та МАХ Е сполучалась з ФКУ у 19,67 % пробандів, з гамартозами - у 36,4 %, з ХН - у 4,17 %, з ХП - у 2,58 %, з САХ - у 4,3 %. Виявлено, що ризик судом для гамартозів становить 81, для ФКУ і ГФА - 34,7, ХН - 6,2, ХП - 3,8, САХ - 6,3. У каріотипах 10 467-ми пробандів відмічено підвищення питомої ваги ХП з 4,9 % до 44,6 %, що ймовірно пов'язане зі зростанням генетичного вантажу. Серед 108-ми хворих з Е та МАХ виявлено аномальний каріотип у 45,8 %, нормальний - у 54,2 %. У 50,1 % хворих з Е та МАХ мала місце ХН, у 40,9 % - ХП та у 9 % - САХ. У випадку поєднання Е та МАХ встановлено наявність негативних чинників під час вагітності, слабкість пологової діяльності, обмеженість родоводу та патологію немовлят. З'ясовано, що фенотипові ознаки Е з МАХ мають вигляд мезоектодермальних дисплазій. Зроблено припущення про етіологічне значення поліглютамінової експансії у виникненні нейротоксичного ефекту, порушення біоенергетичного обміну та апоптозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.709.2-2 +
Шифр НБУВ: РА337108

Рубрики:

      
7.

Непомяща В.А. 
Епідеміологія та профілактика синдрому раптової смерті у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.А. Непомяща ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця МОЗ України. — К., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено епідеміологію та профілактику синдрому раптової смерті (СРСД) серед дітей першого року життя. На підставі вивчення основних соціально-економічних і медико-біологічних факторів ризику СРСД, проведення порівняльного аналізу практики догляду за дітьми в різних країнах світу та в Одеському регіоні відповідно до ризику СРСД розроблено комплекс профілактичних заходів щодо запобігання СРСД, який передбачає: виявлення та усунення соціально-економічних та медико-біологічних факторів ризику раптової смерті немовлят у лікувально-профілактичних закладах на рівнях жіночої консультації, пологового будинку, дитячих поліклініки та стаціонару, проведення моніторування дітей в домашніх умовах і в стаціонарі та підвищення інформованості населення та медичного персоналу з питань раптової смерті завдяки санітарно-просвітницькій роботі Центру з проблем СРСД, роботі лікувально-профілактичних закладів і Асоціації підтримки сім'ї. Зазначено, що впровадження системи профілактичних заходів сприяло зменшенню частоти раптової смерті немовлят в Одеському регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-3 +
Шифр НБУВ: РА328796

Рубрики:

      
8.

Альнаххаль Мухаммед Х. Х. 
Етіопатогенетичні аспекти негемолітичної жовтяниці доношених новонароджених та шляхи оптимізації її лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Мухаммед Х. Х. Альнаххаль ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності профілактики та лікування гіпербілірубінемії у доношених немовлят у неонатальному періоді. Проаналізовано результати обстеження дітей та показано, що патологічна жовтяниця часто діагностується на тлі внутрішньоутробного інфікування плода вірусами сімейства Herpesviridae. Доведено, що основним патогенетичним аспектом розвитку жовтяниці у немовлят є затримка дозрівання функціональної активності печінки, виражений гепатодепресивний і холестатичний синдроми, а також наявність дискінетичних порушень у шлунково-кишковому тракті з підвищенням ентерогепатичної циркуляції білірубіну. Патогенетично обгрунтовано включення до комплексу терапії ентеросгелю у сполученні з жовчогінними препаратами та пробіотиками, що сприяє швидкому усуненню гіпербілірубінемії, дозволяє скоротити обсяг інфузійної терапії та перебування дітей у відділенні патології новонароджених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.16-52 +
Шифр НБУВ: РА343641

Рубрики:

      
9.

Лоза С.М. 
Забезпеченість еритропоетином та стан депо заліза і міді у недоношених новонароджених з ранньою анемією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / С.М. Лоза ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено етіопатогенез ранньої анемії недоношених і висвітлено шляхи вдосконалення її діагностики, профілактики, лікування. Встановлено, що рання анемія недоношених розвивається наприкінці першого місяця життя та кваліфікується як макроцитарна, гіперхромна та норморегенаторна. У випадку прогресування вона набуває нормоцитарного, нормохромного та гіпорегенераторного характеру. Дослідження стану забезпеченості еритропоетином недоношених новонароджених перших місяців життя виявило, що провідне місце в патогенезі ранньої анемії у них належить дефіциту еритропоетину. З'ясовано, що дефіцит заліза в патогенезі хвороби ролі не відіграє, депо міді виснажується лише у глибоконедоношених немовлят наприкінці другого місяця життя. Обгрунтовано терміни та раціональність використання препаратів людського рекомбінантного еритропоетину, заліза та міді у недоношених новонароджених з ранньою анемією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.033-3
Шифр НБУВ: РА314030 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Ходаковський О.В. 
Значення імуногенетичних маркерів крові для відбору донорів антистафілококової плазми: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.31 / О.В. Ходаковський ; Держ. установа "Ін-т гематології та трансфузіології АМН України". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему одержання антистафілококової плазми для клінічного використання у хворих зі стафілококо-індукованими патологічними процесами. Внаслідок кількісного зменшення донорських кадрів актуальною є необхідність селекції донорів, генетично схильних до антитілоутворення високого рівня. Проведено відбір на підставі типування лейкоцитарних (HLA - A, B, C, DR) та еритроцитарних (ABO, Rh - Hr, MNSs, Lewis, Kell) трансфузійно значимих антигенів і зіставлення фенотипів і гаплотипів з рівнем антитіл після імунізації сорбованим стафілококовим анатоксином. Визначено антигенну характеристику 603-х імунізованих донорів та здійснено порівняння з неімунізованими особами (744), що було репрезентативною вибіркою Південно-Східної геногеографічної зони України. Гаплотипи HLA-A1B8, HLA-A2B14, які є маркерами слабкої імунної відповіді у імунізованих донорів, вірогідно частіше зустрічались у немовлят з генералізованою стафілококовою інфекцією (сепсисом), що доводить генетичну схильність носіїв цих гаплотипів до низької продукції антистафілококових антитіл, рівень яких недостатній для нейтралізації інфекційного агента. Імуногенна характеристика донорів сприяє створенню банка гемопрепаратів і підвищенню ступеня гістосумісності за їх підбору реципієнтам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р353.52 +
Шифр НБУВ: РА352640

Рубрики:

      
11.

Осичнюк Л.М. 
Клініка, діагностика та прогноз гнійно-септичних захворювань у новонароджених дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.М. Осичнюк ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Обстежено 275 новонароджених дітей, серед них 80 - здорових, 195 - з гнійно-септичними захворюваннями. Визначено основні збудники гнійно-септичних захворювань у немовлят в Луганську на сучасному етапі. Складено таблиці та розроблено комп'ютерні програми прогнозу ризику можливого розвитку гнійно-септичних захворювань, летального кінця сепсису у новонароджених дітей, запропоновано диференційно-діагностичну таблицю локальної та генералізованої інфекції. Модифікований метод експрес-діагностики бактеріємії у новонароджених дітей дозволяє одержати дані про наявність бактерій в крові та визначити грамприналежність збудника через 2 год. після забору крові. Розраховано імовірний рівень смертності та летальності від сепсису за умов повного та часткового усунення дії негативних керованих факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.7-3
Шифр НБУВ: РА316052 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Шлемкевич О.Л. 
Клініко-епідеміологічні основи оптимізації грудного вигодовування немовлят: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.Л. Шлемкевич ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі результатів детального моніторингу та багаточисленних клініко-епідеміологічних досліджень вперше в Україні на прикладі м.Львова та Львівської області доведено ефективність впровадження комплексної системи принципів успішного грудного вигодовування (УГВ) у лікувально-профілактичних закладах (ЛПЗ) охорони здоров'я матері та дитини на тривалість грудного вигодовування (ГВ) та на показники здоров'я дітей. Виявлено, що з усіх принципів (УГВ найбільший вплив на тривалість виключно грудного вигодовування (ВГВ) та ГВ в цілому має годування за вимогою та відмова від використання у пологовому відділенні іншої їжі, крім грудного молока. З'ясовано, що основними чинниками, які визначають тривалість ГВ, є допологове навчання жінок відповідно підготованим медичним персоналом, дотримання принципів ГВ як у пологовому будинку, так і надалі на етапі дитячої поліклініки. Встановлено, що тривале ВГВ (6 місяців) та тривале ГВ (12 місяців та більше) позитивно впливає на нервово-психологічний розвиток і зменшення рівня захворюваності дітей. Доведено необхідність впровадження в лікувально-профілактичних закладах (ЛПЗ) охорони здоров'я матері та дитини ініціативної програми "Лікарня, доброзичлива до дитини" з метою збільшення частоти та тривалості ГВ, що сприятиме зменшенню захворюваності немовлят та дітей раннього віку. Запропоновано створити систему кабінетів підтримки грудного вигодовування та лактації на базі жіночих консультацій, пологових будинків і дитячих поліклінік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р732 +
Шифр НБУВ: РА344708

Рубрики:

      
13.

Гірка В.Д. 
Клініко-імуноморфологічні зіставлення при пневмонії у новонароджених та грудних дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.Д. Гірка ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Визначено два клінічних варіанти перебігу пневмонії у немовлят з обтяженим преморбідним фоном. Охарактеризовано стан їх імунобіологічної реактивності. Встановлено відхилення в імунологічному статусі новонароджених - ранній старт синтезу IgM і IgA, а також прискорений катаболізм материнських IgG. У немовлят імунологічні зміни характеризувались елементами первинної, а також вторинної імунної відповіді на інфекцію та віддзеркалювали фазність інфекційного процесу. Вперше проведено клініко-імуноморфологічне зіставлення, що дозволило встановити структуру перебудови у головних органах імуногенезу - тимусі та селезінці дітей, які померли від пневмонії. У новонароджених реакція імунної системи була слабка та неадекватна силі подразника. Встановлено домінування реакцій Т-клітинної ланки над В-клітинною та макрофагально-моноцитарною системою. З'ясовано, що у немовлят імунні органи на інфекцію реагували більш адекватно. Незалежно від віку померлих у легенях макрофаги переважно були представлені клітинами моноцитарного походження за наявності дефіциту альвеолярних макрофагів кістково-мозкового походження. Наведено результати, які дають можливість глибше зрозуміти особливості реагування імунних органів новонароджених і дітей раннього віку на інфекцію нижніх відділів респіраторної системи відповідно до збудника та віку хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-3
Шифр НБУВ: РА309523 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Пилип'юк А.М. 
Клініко-метаболічні особливості адаптації доношених новонароджених дітей з пневмонією і гіпоксично-ішемічною енцефалопатією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / А.М. Пилип'юк ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-3 + Р733.627.703.0-3
Шифр НБУВ: РА307337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Надрага О.Б. 
Клініко-патогенетичні аспекти вегетативних дисфункцій у недоношених новонароджених і методи їх корекції: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / О.Б. Надрага ; Укр. нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 35 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності виходжування недоношених новонароджених завдяки створенню комплексу лікувальних заходів, спрямованих на нормалізацію вегетативного дисбалансу, розроблених на основі патогенетичних механізмів розвитку порушень вегетативної регуляції та з урахуванням особливостей клінічного перебігу патологічних станів на фоні зміненої вегетативної рівноваги. Виділено ряд екзогенних та ендогенних чинників, які впливають на формування порушень вегетативної регуляції, розроблено та патогенетично обгрунтовано модель розвитку вегетативних дисфункцій у немовлят. На підставі отриманих даних розроблено метод лікування порушень вегетативної регуляції недоношених дітей, який сприяє зменшенню частоти патологічних станів, пов'язаних з вегетативним дисбалансом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.628.063-3
Шифр НБУВ: РА318431 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Пясецька Н.М. 
Клініко-патогенетичні аспекти ранньої анемії недоношених, сучасні принципи її профілактики та лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / Н.М. Пясецька ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 40 с. — укp.

Досліджено проблему покращання методів медичного догляду за недоношеними дітьми на підставі вивчення патогенезу, клінічного перебігу ранньої анемії недоношених. Розроблено терапевтичний комплекс її попередження та лікування. Визначено новий напрямок у вивченні механізмів розвитку та лікування ранньої анемії недоношених. Вивчено функціональний стан еритроцитів і гемоглобіну, вміст дериватів гемоглобіну, спектр молекулярних продуктів перекисного окиснення ліпідів, вміст ендогенного еритропоетину в динаміці постнатального періоду в недоношених дітей. Запропоновано клінічну класифікацію, гіпотетичну модель патогенезу і нове терапевтичне рішення ранньої анемії у недоношених немовлят. Відзначено високу клінічну ефективність рекомбінантного еритропоетину в комплексі з вітамінами Е, А, С, фолієвою кислотою та залізом з метою запобігання та лікування ранньої анемії у недоношених немовлят гестаційного віку 26 - 32 тижнів. Даний комплекс стимулює еритропоез, запобігає розвитку тяжкої анемії та значно зменшує потребу в застосуванні трансфузій алогенних еритроцитів під час медичного догляду за недоношеними дітьми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.033-3
Шифр НБУВ: РА313155 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Лавриненко О.О. 
Комплексна коригуюча терапія хворих на атопічний дерматит немовлят і дітей раннього віку з урахуванням змін імунного статусу та системи ліпопероксидації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О.О. Лавриненко ; Укр. НДІ дерматології та венерології. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено вдосконаленню методів лікування атопічного дерматиту у немовлят і дітей раннього віку. Встановлені основні закономірності змін імунного статусу та системи ліпопероксидації хворих на атопічний дерматит дітей вказаних вікових груп, виявлені найбільш інформативні показники, які характеризують тяжкість і тривалість шкірного процесу. З урахуванням знайдених змін розроблено й апробовано метод комплексного лікування хворих на атопічний дерматит з використанням імуномодулятора бакплану та мембраностабілізатора кетотифену. Продемонстровано значну клінічну ефективність, збільшення тривалості ремісій та скорочення числа й ступеня вираженості рецидивів при сполученому застосуванні бакплану та кетотифену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.60-5

Рубрики:

      
18.

Міщенко В.Я. 
Комплімент в мовленнєвій поведінці представників англомовних (британської та американської) культур: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / В.Я. Міщенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто комплімент як особливий вид мовленнєвих вчинків у поведінці носіїв британського та американського варіантів англійської мови. Опис здійснено з позицій діяльнісного підходу, у рамках діади "ціль - засіб". Поняттєвий апарат дослідження інтегрує положення теорії мовленнєвих актів, теорії мовленнєвої діяльності та концепції ввічливості. Це дозволяє інтерпретувати компліментарне висловлювання як мовний засіб досягнення якісно різних (мовленнєвих і немовленнєвих) комунікативних цілей, тобто як мовну реалізацію мовленнєвої дії, що є складною єдністю іллокутивного, перлокутивного актів та соціальної дії. Виявлено іллокутивні цілі компліменту, критерії його щирості, відмінності компліменту від схожих іллокутивних актів, ознаки прямих і непрямих, суто непрямих та імпліцитних іллокутивних актів компліменту. Визначено механізм, що лежить в основі перлокутивного акту компліменту, та фактори, які зумовлюють його успішність. Виділено класи й типи компліментів - соціальних дій. Проаналізовано їх структурно-семантичні, прагматичні та етнокультурні особливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-711 + Ш100.33
Шифр НБУВ: РА307928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Секер Т.М. 
Лікувальна ефективність гомеопатичних засобів у немовлят з підвищеною збудливістю внаслідок гіпоксично-ішемічних уражень нервової системи: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.28 / Т.М. Секер ; Держ. установа "Ін-т фармакології та токсикології". — К., 2008. — 21 с. — укp.

Вперше встановлено, призначення заспокійливих засобів (Chamomilla, Zincum valerianicum, Cicuta virosa та "Viburcol") для лікування немовлят з підвищеною нервово-рефлекторною збудливістю нормалізують їх стан під час прийому та протягом наступних місяців, що підтверджено біохімічними показниками (зокрема, зафіксовано, зменшення вмісту адреналіну та норадреналіну в сечі у немовлят). Вперше виявлено гомеопатичні препарати (Chamomilla, Gelsemium, Arsenicum album, Calcium carbonicum, Calcium phosphoricum, Calcium fluoricum та "Viburcol"), ефективні для лікування немовлят з астено-невротичними і вегето-вісцеральними розладами, які сприяють нормалізації неврологічного стану пацієнтів і підвищують вміст іонізованого кальцію в крові у немовлят. З'ясовано, що використання дегідратуючих гомеопатичних засобів Helleborus niger, Natrium sulfuricum, Apis, Cicuta virosa та судинних гомеопатичних засобів Amica, "Traumeel S" разом з фармакологічним препаратом діакарб нормалізує стан немовлят з ліквородинамічними порушеннями, що підтверджено клінічними й інструментальними дослідженнями (нейросонографією та ехоенцефалоскопією). З'ясовано, що призначення вітамінів групи B,D разом з гомеопатичними препаратами значно покращує стан немовлят з астено-невротичними розладами. Доведено, що поєднане використання гомеопатичних і фармакологічних препаратів для лікування немовлят з ліквородинамічними порушеннями й астено-невротичними розладами сприяє суттєвому підвищенню ефективності лікувального процесу. Зафіксовано підвищення швидкості одужання дітей в 1,5 - 2 раза вище у порівнянні з групою пацієнтів, яким проведено монотерапію фармакологічними або гомеопатичними засобами, одержаний ефект зберігається протягом всього періоду нагляду (до 8 - 10 років).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.638.75-5 +
Шифр НБУВ: РА358704

Рубрики:

      
20.

Литвинчук В.В. 
Медико-соціальна характеристика стану здоров'я новонароджених та шляхи оптимізації антенатальної профілактики: Автореф. дис...канд. мед. наук: 14.02.03 / В.В. Литвинчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Внаслідок тривалого спостереження за станом здоров'я вагітних, плодів і немовлят розроблено моделі формування здорової, гармонічно розвиненої дитини та запобігання окремим патологічним станам немовлят. Визначено найбільш важливі фактори та групи ризику щодо розвитку патологічних станів у немовлят (гіпертрофії, макросомії, асфіксії). Доведено, що макросомію слід відносити до патологічного стану періоду новонародженості, бо вона зумовлює ускладення анте-, інтра- та постнатального періодів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4Укр)44
Шифр НБУВ: РА316808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського