Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (19)Реферативна база даних (2345)Книжкові видання та компакт-диски (19)
Пошуковий запит: (<.>K=НАСЛІДОК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 309
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Дахнов С.Л. 
Акустичні властивості респіраторного тракту людини: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.06 / С.Л. Дахнов ; НАН України. Ін-т гідромеханіки. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Експериментально та теоретично досліджено акустичні властивості респіраторного тракту людини. Розроблено ряд сучасних методів електронної багатоканальної реєстрації та комп'ютерної обробки сигналів, характерних для коливань поверхні тіла людини. Проведено аналіз респіраторного тракту як аеродинамічного й акустичного каналів. Досліджено вплив фізичних та фізіологічних особливостей верхніх дихальних шляхів на характеристики шумів дихання.Показано, що завдяки великій швидкості потоку повітря в голосовій щілині виникає його турбулізація і, як наслідок, ефективне шумоутворення. На підставі аналізу спектрально-часових характеристик шумів дихання в нормі та патології проведено об'єктивізацію аускультативних ознак (вербальних моделей). Виконано і досліджено зміни основних і додаткових типів дихання, акустичних характеристик респіраторного тракту хворих в процесі їх одужання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*733.2*715.2,022 + Р412-431с05
Шифр НБУВ: РА310500 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Мєшко О.І. 
Аналіз активів неприбуткових фінансових установ: методика та організація: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / О.І. Мєшко ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розвинуто методику й організацію аналізу активів неприбуткових фінансових установ. Виявлено фактори, що впливають на ефективне розміщення активів. Розроблено математичну модель для кредитних спілок як різновиду неприбуткових установ, яка дозволяє прогнозувати оптимальне співвідношення середньозваженої відсоткової ставки, тривалості роботи фінансової установи та суми наданих кредитів. Це дозволяє ефективно розміщувати ресурси у кредити, надані за мінімального розміру відсоткової ставки. Одержано рівняння для розрахунку її оптимального значення, за якого фінансова установа одержує максимально можливі доходи і як наслідок - найбільші активи. Зроблено висновок, що для досягнення визначених результатів необхідно враховувати взаємодію тривалості роботи спілки на ринку фінансових послуг і відсоткової ставки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)291.1-571 +
Шифр НБУВ: РА357384

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Запорожець О.В. 
Аналіз на основі метода скінченних елементів осесиметричного деформування тонких пружних конічних оболонок і пластин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.17 / О.В. Запорожець ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2004. — 21 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н112.6
Шифр НБУВ: РА330606

Рубрики:

      
4.

Набока О.І. 
Аніліди хінолін-карбонових кислот - перспективний клас потенційних коректорів кислотно-лужної рівноваги і водно-електролітного обміну організму (експериментальне дослідження): автореф. дис... д-ра біол. наук : 14.03.05 / О.І. Набока ; АМН України; Держ. установа "Ін-т фармакології та токсикології". — К., 2009. — 39 с. — укp.

Вперше експериментально доведено, що аніліди хінолін-карбонових кислот є сполуками, які мають виражені діуретичний, гіпотензивний і дегідратаційний ефекти. Показано доцільність подальшого пошуку діуретиків з гіпотензивною активністю серед речовин зазначеної групи. Доведено, що зміни функціональної діяльності нирок під впливом карборену залежать від його дози, тривалості застосування та ступеня гідратації організму. Вперше показано, що карборен нормалізує порушення кислотно-лужної рівноваги (КЛР) і водно-електролітного обміну за умов артеріальної гіпертензії (АГ). З'ясовано механізми порушень водно-електролітного обміну у спонтанно гіпертензивних щурів, які проявляються ранньою гіперкреатинемією поряд з мікроальбумінурією і призводять до порушення функції нирок. Доведено, що механізми реалізації антигіпертензивного ефекту карборену базуються на зменшенні рідини в організмі у спонтанно гіпертензивних щурів, а також за рахунок прямої спазмолітичної дії на стінку судин. Вперше вивчено зміни КЛР в організмі інтактних тварин, за умов АГ і у разі патології нирок і перспективи корекції порушень КЛР карбореном. Показано, що порушення КЛР за умов АГ і на тлі метаболічного ацидозу, спричиненого хлористим амонієм, проявляються артеріальною гіпоксемією, зменшенням утилізації кисню тканинами, зниженням вмісту стандартного бікарбонату і, як наслідок, зменшенням суми буферних основ. Всі ці зміни нормалізуються за умов уведення карборену. Вперше доведено, що місцем локалізації діуретичного ефекту є дистальний і частково проксимальний відділи звивистих канальців нефрону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 аніліди хінол-карбонових к-т +
Шифр НБУВ: РА366705

Рубрики:

      
5.

Семикопна Т.В. 
Антигіпертензивна ефективність антагоністів кальцію дигідропіридинового ряду пролонгованої дії у співставленні зі станом клітинної мембрани еритроцитів та NO-системи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Т.В. Семикопна ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52

Рубрики:

      
6.

Попова Н.В. 
Банківське інвестиційне кредитування: стан і перспективи розвитку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Н.В. Попова ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено суть, функції, принципи й особливості банківського інвестиційного кредитування. Проаналізовано його сучасний стан в Україні, розглянуто основні проблеми, які перешкоджають активізації діяльності банків у цій сфері. Проаналізовано напрямки розвитку діяльності банків у сфері інвестиційного кредитування, зокрема шляхом розвитку системи рефінансування Національним банком України завдяки її доповненню системою споживчого кредитування. Під час реалізації інвестиційних проектів банківськими установами запропоновано використовувати різні гарантійні схеми, що забезпечує розподіл ризику між потенційними учасниками. Обгрунтовано необхідність врахування "ефекту масштабу", тобто впливу масштабу банківських операцій, зокрема обсягів банківського кредитування на величину середніх витрат банків, і як наслідок - на рівень відсоткових ставок за кредит.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2 +
Шифр НБУВ: РА330517

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Мацевко Л.В. 
В.Винниченко та І.Бунін: еволюція психологізму в малій прозі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / Л.В. Мацевко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 24 с. — укp.

Малу прозу В.Винниченка та І.Буніна розглянуто у принципово новому теоретичному ракурсі. Досліджено твори обох письменників з точки зору специфіки художнього психологічного аналізу. Засадним принципом, на якому грунтується дослідження, є зміна ідейно-естетичних пріоритетів у літературі початку XX ст. і як наслідок - трансформація літературних жанрів. Зіставний аналіз малої прози Винниченка і Буніна довів перспективність встановлення і вивчення типологічних паралелей у їх творчості, зокрема, на рівні філософсько-світоглядного та естетичного узагальнення. Досліджено засоби психологізації, які функціонують у малій прозі, зроблено висновки: у художній системі Винниченка і Буніна домінує психологізм, як визначальний чинник характеротворення; традиційні (статичні й динамічні) засоби психологізації увиразнюються і видозмінюються, підпорядковуються неореалістичним засадам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Бунін І. 534 + Ш5(УК=4ФРА)-4 Винниченко В. 534 + Ш5(4ФРА=УК)-4 Винниченко В. 534
Шифр НБУВ: РА310292 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Транспорт   
8.

Луньов О.О. 
Вдосконалення пристроїв тепловідведення замкнутих систем охолодження енергетичних установок суден та морських споруд: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.03 / О.О. Луньов ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2009. — 18 с. — укp.

Висвітлено розробку науково-обгрунтованої методики розрахунку тепловідведення заглибного пластинчастого теплообмінного апарата (ЗПТОА) в нерухому заборотну воду, що забезпечує створення теплогідродинамічно вдосконалених ЗПТОА замкнених систем охолодження (ЗСО) енергетичних установок (ЕУ) суден і морських споруд. Зазначено, що широке впровадження таких систем стримується відсутністю одержаних у результаті спеціальних досліджень залежностей і як наслідок методик, що забезпечують необхідну точність розрахунку тепловідведення в ЗПТОА та максимального рівня досконалості. У результаті проведених візуальних і теплотехнічних досліджень на великомасштабних моделях ЗПТОА виявлено особливотсі перебігу процесів і визначено необхідні для виконання розрахунку тепловідведення рівняння подоби, що враховують в широкому діапазоні можливу зміну параметрів апарата й умови експлуатації. На цій підставі проаналізовано ефективність ППТОА ЗСО ЕУ та визначено оптимальні параметри апарата, що забезпечують його вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О464.32 +
Шифр НБУВ: РА368723

Рубрики:

      
9.

Бліох К.Ю. 
Взаємодія хвиль у пасивних та активних середовищах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / К.Ю. Бліох ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Вивчено питання взаємодії та поширення хвиль у магнітосферах пульсарів і системах із плазмово-пучковою нестійкістю (ППН). Розглянуто процеси лінійної трансформації, індукованого розсіювання та трихвильової взаємодії хвиль у магнітосферах пульсарів. Розраховано їх вплив на можливість виходу випромінювання назовні. Досліджено вплив різноманітних типів неоднорідностей плазми на розвиток пучкової нестійкості. Розглянуто великомасштабні неоднорідності (ВКБ наближення) та дрібномасштабні осциляторні неоднорідності. Окремо описано поводження хвиль у разі проходження точки повороту на межі області ППН і розвиток ППН у періодично неоднорідній плазмі. Розв'язано задачу про самоузгоджену взаємодію хвиль і неоднорідностей в обмеженій системі в ППН (наприклад, НВЧ-підсилювачі), в якій виявлено виникнення розподіленого зворотного зв'язку і, як наслідок - робота системи в автомодуляційному режимі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.28,022
Шифр НБУВ: РА315638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Лісняк А.А. 
Вилучені зі зрошення землі: спрямованість грунтових процесів, оцінка агроекологічного стану та шляхи його поліпшення: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / А.А. Лісняк ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського" УААН. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Установлено загальні закономірності розвитку та можливість регулювання швидкості сучасних грунтових процесів і режимів на землях, вилучених зі зрошення, що поливалися водами різної якості (I - III класів). Виявлено особливості найважливіших грунтових процесів - розсолення та розсолонцювання досліджуваних грунтів. Показано, що основним напрямком еволюції грунтів, зрошення на яких припинено, є розвиток процесів, які є протилежні змінам, набутим під час зрошення. Виявлено швидкооборотні, повільнооборотні та необоротні грунтові процеси на землях, що вилучені зі зрошення. Доведено, що динаміка та кількісні характеристики відновлення властивостей, передусім сольових і фізико-хімічних, характерних для незрошуваних аналогів, залежать від якості поливної води, рівня перетворення грунту, досягнутого завдяки зрошуванню та певної тривалості зрошувального й післязрошувального періодів. Виявлено, що післядія зрошення водою I класу на вилучених зі зрошення землях зумовлює підвищену лабільність органо-мінеральної частини грунту, посилену напруженість мінералізаційних процесів і, як наслідок, підвищений вміст рухомих форм поживних речовин, що спричинило більшу врожайність сільськогосподарських культур у порівнянні з незрошуваними контрольними ділянками протягом 10 - 11-ти років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.305 + П062.6 +
Шифр НБУВ: РА341749

Рубрики:

      
11.

Сушинський О.Є. 
Висококонтрастні рідкокристалічні модулятори лазерного випромінювання: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / О.Є. Сушинський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено процеси розсіювання лазерного випромінювання в немато-холестеричних сумішах. Створено рідкокристалічні модулятори з високим значенням контрасту. Розроблено теоретичну модель розсіювання лазерного випромінювання в індукованих холестериках, в якій зроблено ототожнення розсіюючих центрів з конфокальною доменною структурою, а також встановлено вплив селективної компоненти на загальний процес розсіювання. Показано, що у процесі холестерико-нематичного переходу система характеризується значною полідисперсністю, а саме: наявністю у зразку частинок різного розміру від 0,5 мкм до 10 мкм. Враховано вплив багатократного розсіювання. Теоретичну модель експериментально підтверджено шляхом дослідження кутового розподілу інтенсивності розсіювання світла та проведення оптичного аналізу. Виявлено, що у разі збільшення концентрації оптично активної домішки у нематичній матриці збільшуються розміри і концентрація конфокальних доменів і, як наслідок, зростає розсіювання на цих доменах, що призводить до збільшення величини контрасту. Створено нову багатошарову конструкцію рідкокристалічного модулятора лазерного випромінювання на основі ефекту холестерико-нематичного переходу, проведено її оптимізацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З86-531.46 +
Шифр НБУВ: РА331714

Рубрики:

      
12.

Лук'янов А.М. 
Властивості модифікованих вуглецевих плівок та фоточутливих структур з просвітлюючими та захисними шарами: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / А.М. Лук'янов ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В374,022
Шифр НБУВ: РА372691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Тугушев 
Вплив еубіотиків на перебіг та наслідок ранового процесу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Алій Саітович Тугушев ; Харківський держ. медичний ун-т. — Х., 2002. — 18 с.: табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.14-52
Шифр НБУВ: РА326074

Рубрики:

      
14.

Падерно Д.Ю. 
Вплив розчинних та нерозчинних домішок на структуру, фізико-хімічні властивості та кристалізацію аморфних сплавів системи Fe - B: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / Д.Ю. Падерно ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2005. — 24 с.: рис. — укp.

Здійснено експериментальні дослідження стосовно впливу розчинних і нерозчинних домішок на формування структури, фізико-хімічні властивості (міцність, електроопір, корозійну стійкість), термічну стабільність і кристалізацію аморфних сплавів на базі системи Fe - B. Створено оригінальне лабораторне устаткування за методом спінінгування розплаву, з використанням якого виготовлено зразки для досліджень. Показано, що механізм стабілізувального впливу домішок полягає в утворенні на міжфазній поверхні збагаченого домішкового шару, який утруднює надходження до центру кристалізації атомів основного металу. Як наслідок, утруднюється процес утворення гартувальних зародків у разі аморфізації розплаву, а за умов кристалізації аморфних металевих сплавів під впливом нагріву зростають енергія активації та температура кристалізації. Розроблено нові композиції високоміцних корозійностійких конструкційних аморфних сплавів на основі системи Fe - Cr - Si - B з підвищеним рівнем термічної стабільності для широкого діапазону застосувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К297.03 +
Шифр НБУВ: РА338166

Рубрики:

      
15.

Вишневський В.В. 
Вплив тривалого застосування добрив на родючість дерново-слабкопідзолистого глинисто-піщаного грунту та продуктивність культур в польових сівозмінах: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / В.В. Вишневський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 18 с. — укp.

В довготривалих стаціонарних дослідах на дерново-слабкопідзолистому глинисто-піщаному грунті вивчався вплив систематичного внесення органічних і мінеральних добрив з вапнуванням грунту доломітом в умовах польових сівозмін на основні показники його родючості, врожайність культур та якість продукції рослинництва. Вивчалась порівняльна ефективність щорічного і запасного внесення фосфорних добрив при довготривалому їх застосуванні в сівозміні за впливом на фосфатний режим грунту і продуктивність культур. Розрахована економічна та енергетична ефективність засобів хімізації в сівозмінах. Встановлено, що найбільш оптимальною в дослідах була помірна система мінерального удобрення рослин при повній нормі вапна за гідролітичною кислотністю, що обумовлює врожай сільськогосподарської продукції з якістю, яка задовольняє споживача, забезпечує продуктивність сівозміни з максимальним виходом умовних одиниць з гектара сівозмінної площі при помірних затратах на вирощування культур і як наслідок - високу економічну і енергетичну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П21-434(2УКР3),022

Рубрики:

      
16.

Стрельник О.О. 
Гендерна нерівність та соціальний статус жінки в сучасному українському суспільстві: Автореф. дис. канд. соціол. наук: 22.00.01 / О.О. Стрельник ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне соціологічне дослідження гендерної нерівності та соціального статусу жінки в економічній, політичній та соціокультурній сферах сучасного українського суспільства. Під час аналізу гендерної нерівності вперше у вітчизняній соціології застосовано концептуальну модель "статус - потенціал", що грунтується на досягненнях діяльнісно-структурного підходу в соціології. У межах розробленого підходу запропоновано оригінальне визначення гендерної нерівності як розходження статусних позицій жінок та чоловіків у різних сферах життєдіяльності суспільства, зумовлене впливом гендерного фактору на можливості формування та реалізації їх соціального потенціалу. На основі інтегративного підходу досліджено соціальний статус жінки, його об'єктивні та суб'єктивні показники. Розглянуто поняття соціального потенціалу, поглиблено його соціологічне розуміння. Удосконалено модель системи факторів, що впливають на реалізацію соціального потенціалу жінок і, як наслідок, на їх соціальний статус.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344 + С5*423.21 +
Шифр НБУВ: РА328175

Рубрики:

      
17.

Даниленко С. І. 
Громадянський вимір інформаційно-комунікаційної революції: концептуально-теоретичні та політико-прикладні аспекти: автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.03 / С. І. Даниленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано тезу, що домінування інформаційно-комунікаційних компонентів є за умов глобальної інформаційно-комунікаційної революції детермінуючим чинником у відносинах між суспільними інститутами як всередині держави, так і в міжнародних відносинах. Набуло нового тлумачення поняття "громадянського суспільства", способом існування якого визнано безперервний комунікаційний процес як наслідок самоорганізації та самоконституювання, самомобілізації та самотворення на захист і з метою реалізації різноманітних інтересів і прав людей, поєднання індивідуального та спільного інтересу, розвитку демократії. Проаналізовано основні риси громадянського суспільства в добу інформатизації, шляхи його формування та розвитку з урахуванням досягнень інформаційно-комунікаційної революції, типи його трансформації за сучасних умов. На новому рівні проведено політичний аналіз комунікаційної складової діяльності незалежних громадських організацій. Охарактеризовано політико-революційний потенціал глобальних соціальних мереж і їх національних сегментів, а також мережеві соціальні медіа як систему організації суспільного життя, їх місце та роль у процесі соціально-політичної соціалізації, формування громадянина доби інформаційно-комунікаційної революції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)16 + Ф3(4/8)16
Шифр НБУВ: РА381638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Домановський А.М. 
Державний контроль та регулювання торгівлі у Візантії IV - IX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / А.М. Домановський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто основне завдання візантійського уряду в плані регулювання зовнішньої торгівлі - бажання вигідно отримувати високоліквідні східні товари, причому не здійснювалося жодних спроб державної організації посередницької зовнішньої торгівлі з метою отримання комерційного прибутку. Зазначено, що відсутність у імперському адміністративному апараті спеціальних відомств, діяльність яких була б спрямована на забезпечення контролю та регулювання торгівлі - наслідок перманентного превалювання політики над економікою. Окремі "спеціалізовані" чиновники (відомство епарха міста Константинополя, коммеркіарії, авідики тощо) були рідкістю, а сфера їх діяльності торкалася переважно важливої у політичному плані зовнішньої торгівлі. Відзначено, що важливим засобом регулювання внутрішньої торгівлі була податкова система: податкові реформи Анастасія І (491 - 518 рр.) в 498 р. та Константина V (741 - 775 рр.) в 767 р. мали на меті запустити або інтенсифікувати функціонування ринкових механізмів. У цілому, особливості, принципи, завдання державного регулювання торгівлі у Візантії були викликані специфічними характеристиками комерційного обміну будь-яких докапіталістичних суспільств, в яких торгівля переважно обслуговувала споживчі функції. Втручання з боку держави лише посилювало ці особливості й запобігало появі в усталеній економічній системі ранньосередньовічної Візантії можливостей для розширеного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)441-2 +
Шифр НБУВ: РА349772

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Григоренко О. Г. 
Джон Кейдж і музична культура США ХХ століття: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / О. Г. Григоренко ; Нац. муз. акад. України ім. П.І. Чайковського. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Запропоновано комплексний підхід, який включає висвітлення життєвого та творчого шляху Джона Кейджа, естетичних позицій, техніки композиції, його осмислення в літературних працях, а також надано характеристику історико-культурних явищ, які вплинули на становлення та розвиток творчої особистості митця. Простежено та продемонстровано послідовність і спадковість естетичних орієнтирів і композиторської техніки Дж. Кейджа й як наслідок одержаних результатів сформульовано константний комплекс творчих принципів, що становлять художній метод митця. Доведено, що творчість митця є логічним вектором розвитку мистецьких тенденцій часу й одним з еталонів американської музичної ідеї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(7СПО)6-81 Кейдж Д.
Шифр НБУВ: РА375679 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Богданова Т. Г. 
Джон Хей та американо-англійські відносини в Китаї (1897 - 1900): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Т. Г. Богданова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено роль державного секретаря Дж. Хея в розвитку американо-англійських відносин у Китаї в 1897 - 1900 рр. У 1880 - 1890-х рр. склалися умови для зближення США та Великої Британії під час проведення політики в Китаї. Це було пов'язано з посиленням у Цинській імперії позицій Росії, що і в Вашингтоні, і в Лондоні розглядалося як загроза власним комерційним інтересам. Як наслідок, у правлячих колах обох держав формувалося переконання у необхідності розробки нової зовнішньополітичної стратегії, що дозволила б ліквідувати російську загрозу та посилити вплив англосаксонських держав. Саме до вирішення цього завдання і приступив Дж. Хей, який зайняв у 1898 р. пост державного секретаря США. Разом з тим, Дж. Хей не бажав бути виразником британських інтересів. Натомість, він приступив до розробки власної зовнішньополітичної концепції, що мала закріпити американські торгівельні інтереси в Китаї. Вміло використовуючи риторику англійців стосовно "вільної торгівлі", він наполягав на повному відкритті ринків Цинської імперії для іноземних товарів, що було вигідно, насамперед, Сполученим Штатам. Саме ця ідея і лягла в основу доктрини "відкритих дверей", розробка якої завершилася восени 1899 р. У липні 1900 р. держсекретар виступив з новою доктриною, в якій закликав до ліквідації будь-яких привілеїв західних держав у Китаї. В свою чергу, Лондон, після проголошення липневої ноти, відмовився від подальшого поглиблення відносин із Вашингтоном та почав шукати собі нових партнерів на Далекому Сході.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5КИТ)53-6 + Т3(7СПО)54-6 + Т3(4ВЕЛ)54-6
Шифр НБУВ: РА376698 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського