Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (87)Тематичний інтернет-навігатор (230)Наукова електронна бібліотека (487)Реферативна база даних (27731)Книжкові видання та компакт-диски (6496)Журнали та продовжувані видання (177)
Пошуковий запит: (<.>K=НАСЕЛЕНН$<.>+<.>K=СВІТУ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3706
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шевченко С.Л. 
Автентичність екзистенції в "негативному" та "позитивному" екзистенціалізмі: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / С.Л. Шевченко ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено поняття автентичності існування в "негативному" та "позитивному" екзистенціалізмі. На підставі історико-філософського та компаративного аналізу концепцій С. Кіргегора, К. Ясперса, М. Гайдегера, Г. Марселя, Ж.-П. Сартра, Н. Аббаньяно, О.Ф. Больнова висвітлено еволюцію поняття "екзистенція". Досліджено процес імплантації класично-екзистенціалістичних ідей у сучасну філософію та екзистенціально-гуманістичну психологію. Феномен екзистенції у класичному екзистенціалізмі розглянуто як специфічну смислову матрицю структури людського буття й особливий тип духовного самоздійснення людини, взаємопов'язаний з її здатністю діяти за умов зростання різноманіття сучасного швидкоплинного світу, реалізовувати власні творчі потенції, проявляти креативні здібності для зноходження адекватного вирішнення проблем сьогодення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4НІМ)6-663 + Ю3(4ФРА)6-663 +
Шифр НБУВ: РА363656

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Пашков О.М. 
Автоматизація бібліотек: історико-бібліотекознавчий аспект (II половина XX - початок XXI ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / О.М. Пашков ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Відтворено цілісну картину процесу автоматизації бібліотек протягом другої половини XX - початку XXI ст. як фактора їх модернізації, інноваційного розвитку та трансформації. Визначено провідні історичні тенденції та напрями автоматизації діяльності бібліотек у різних країнах світу та в Україні. Вивчено джерельну базу з питань історії бібліотечної автоматизації. Виявлено історичну специфіку процесів автоматизації бібліотек та її зумовленість соціальними, економічними й технологічними факторами. Визначено основні етапи та напрями автоматизації бібліотечної діяльності в зарубіжних країнах. Описано, проаналізовано й узагальнено історію комп'ютеризації книгозбірень в Україні, насамперед національних, публічних та університетських.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4/8)75 с51 +
Шифр НБУВ: РА336130

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Адах Н.А. 
Авторські лексичні новотвори в поезії Василя Барки: семантика, функції, прагматика: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.А. Адах ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз понад 1 300 одиниць оказіональної лексичної номінації, зафіксованих у поетичному лексиконі В. Барки. Уперше досліджено семантику та текстове призначення авторських новотворів як характерних ознак ідіостилю поета - одного з найпродуктивніших українських експериментаторів у галузі індивідуально-авторського словотвору. Визначено специфіку лексичних інновацій В. Барки. Досліджено ключові поняття та слова-символи у поетичній картині світу поета. Розкрито прагматичний потенціал новотворів, проаналізовано його вплив на створення та розуміння значень інновацій. Висвітлено номінативну, стилістичну, експресивну та текстотвірні функції новотворів. Проаналізовано основні здобутки української письменницької лексикографії XX - XXI ст. Уперше з використанням методів математичної статистики виявлено основні тенденції у словотворчій практиці В. Барки. Розроблено теоретичні засади укладання різножанрових словників авторських лексичних новотворів поета.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)=411.4)-4 Барка В.535 + Ш5(411.4=7СПО)-4 Барка В.535 +
Шифр НБУВ: РА362674

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Михайлюк М.В. 
Агітаційно-пропагандистська діяльність органів німецької окупаційної влади серед населення України (1941 - 1944 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.В. Михайлюк ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення широкої джерельної бази досліджено агітаційно-пропагандистську діяльність органів німецької окупаційної влади серед населення України у 1941 - 1944 рр. Визначено місце психологічної війни на східних територіях у довоєнній стратегії керівників III рейху. Показано особливості організації та специфіку функцій центрального керівництва агітаційно-пропагандистською роботою німецької окупаційної влади в Україні. Встановлено компетенцію окупаційної адміністрації у сфері психологічної війни, а також обов'язки відділів пропаганди органів місцевого управління. Досліджено функціонування видавничо-друкарської системи, радіо- та кіномережі в Україні. Визначено загальну кількість періодичних видань, що друкувались на території рейхскомісаріату та військової зони окупації. Розглянуто вплив агітаційно-пропагандистських заходів німецької окупаційної влади, зокрема періодичних видань, радіо, кіно, дрібної друкованої продукції й образотворчого мистецтва на свідомість населення окупованої території. Зроблено висновок про неефективність німецької агітаційно-пропагандистської політики в Україні у період Другої світової війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.8 +
Шифр НБУВ: РА348019

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Міщанин В.В. 
Аграрна політика на Закарпатті (1944 - 1950 рр.): Автореф. дис. канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Міщанин ; Ужгор. нац. ун-т. — Ужгород, 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив аграрної політики Народної Ради Закарпатської України (НРЗУ) в 1944 - 1945 рр. та регіональних і центральних партійних і державних органів СРСР та УРСР у 1946 - 1950 рр. на зміну суспільних відносин у цілому і аграрних зокрема на Закарпатті. Здійснено комплексний конкретно-історичний аналіз процесу аграрних перетворень 1944 - 1950 рр. у контексті повоєнної політики і радянізації Закарпаття. Визначено головні об'єктивні і суб'єктивні чинники формування основ аграрної політики краю у перші повоєнні роки і детально охарактеризовано механізм її реалізації. Виділено основні етапи політики усуспільнення і колективізації в аграрному секторі Закарпаття другої половини 1940-х рр. Розкрито форми і методи адміністративно-політичного директивного здійснення колективізації в закарпатському селі. Детально охарактеризовано форми опору населення краю компартійній політиці тотальної колективізації. Вперше в українській історіографії зроблено порівняльний аналіз аграрних перетворень 1944 - 1950 рр. на Закарпатті з методами та наслідками реалізації повоєнної політики колективізації в інших західних регіонах СРСР та політики кооперування сільського господарства у державах Східної Європи. Введено до наукового обігу ряд принципово нових джерел з фондів центральних і регіональних архівів України, переважно з Державного архіву Закарпатської області (ДАЗО) з історії аграрної політики на Закарпатті 1944 - 1950 рр. Підкреслено значення історичного досвіду для успішної реалізації сучасної аграрної реформи в незалежній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)624-2 +
Шифр НБУВ: РА327920

Рубрики:

      
6.

Жулканич Н.М. 
Аграрні перетворення в областях Українських Карпат (друга половина 60-х рр. XX - початок XXI ст.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук: 07.00.01 / Н.М. Жулканич ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 39 с. — укp.

Висвітлено історичні передумови змін і напрямків господарювання в аграрному секторі регіону, розглянуто проблеми продовольчого забезпечення населення, розкрито динаміку зміни характеру виробничих відносин в аграрній сфері у процесі спроб проведення аграрних реформ у радянський період і в процесі формування й утвердження нових форм власності та господарювання в економіці незалежної України. Досліджено соціально-виробничі, соціально-побутові, соціально-культурні явища та процеси, що відбувалися в Карпатському регіоні впродовж десятиліть радянського режиму, та тенденції соціально-економічного розвитку сільських територій в роки становлення державності України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)63-21 +
Шифр НБУВ: РА369565 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Воротняк І.Д. 
Агрокультура українців Буковини (друга половина XIX - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / І.Д. Воротняк ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2006. — 19 с. — укp.

Опрацьовано широке коло джерел і літератури та досліджено розвиток агрокультури українського населення Буковини. Значну увагу приділено проблемам впливу природних умов на розвиток землеробства. Висвітлено питання стосовно змін структури посівних площ, асортименту вирощуваних сільськогосподарських культур, а також щодо інноваційних систем землеробства. Розглянуто традиційні способи удобрення грунту. Проаналізовано динаміку розвитку народної агротехніки. Досліджено питання впровадження інновацій у сільське господарство краю та проаналізовано їх вплив на менталітет зі світогляду буковинського села. З'ясовано локальні та загальнослов'янські риси розвитку агрокультури українців Буковини. Охарактеризовано у порівняльному аспекті народну агротехніку, аграрні звичаї й обряди українського та східнороманського населення краю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР74ЧРН)-416 +
Шифр НБУВ: РА341213

Рубрики:

      
8.

Корнацький В.М. 
Адаптаційні технології оптимізації первинної медико-санітарної допомоги дорослому населенню із кардіологічною патологією: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.03 / В.М. Корнацький ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 36 с. — укp.

Висвітлено проблеми адаптації системи первинної медико-санітарної допомоги дорослому населенню на моделі хворих кардіологічного профілю за сучасних умов в Україні. Встановлено, що зі зміною суспільно-політичних і соціально-економічних умов демографічної ситуації та рівня здоров'я населення України протягом 1975 - 2000 рр. настали негативні динаміка: народжуваність зменшилась на 51,6 %, смертність зросла на 53 %, середня тривалість життя скоротилась на 2 роки і стала меншою від країн Євросоюзу в середньому на 10 років. Виявлено негативний вплив на стан здоров'я і середню тривалість життя хвороб системи кровообігу, смертність від яких у 2000 р. склала 60,9 % в структурі всіх хвороб. Науково обгрунтовано та розроблено механізми адаптаційних технологій перебудови системи організації первинної медико-санітарної допомоги дорослому населенню України на моделі хворих кардіологічного профілю. Проаналізовано ефективність впровадження запропонованих імітаційних моделей адаптаційних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1-52
Шифр НБУВ: РА318668 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Астапова Т. О. 
Адаптація зарубіжного досвіду реформування діяльності органів місцевого самоврядування в Україні: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.04 / Т. О. Астапова ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто нові підходи та технології організації взаємодії органів місцевого самоврядування в Україні, на підставі сучасних організаційно-правових можливостей та використання кращого закордонного досвіду ефективного управління на місцевому рівні. Проаналізовано сучасні тенденції розвитку місцевого самоврядування, визначено його особливості як інституту громадянського суспільства, а також сучасні моделі місцевого самоврядування розвинених країн світу та можливості їх запровадження в Україні. Визначено специфіку послуг, які можуть надаватися органами місцевого самоврядування за умов демократизації суспільних відносин і особливості використання сучасних інформаційних технологій для організації взаємодії органів місцевого самоврядування та населення. Узагальнено зарубіжний досвід щодо залучення громадян до управління територіями та досліджено особливості українського законодавства щодо забезпечення права громадян на участь в управлінні на місцевому рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-95 + Х819(4/8)011.2 ф
Шифр НБУВ: РА376101 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Смуток Л.В. 
Адміністративний, господарський та етноконфесійний розвиток Нового Самбора у XV - XVIII ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Смуток ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено історію Нового Самбора у XV - XVIII ст. Розглянуто формування системи міського управління. З'ясовано обсяг обов'язків і повноважень міських урядів. Проаналізовано персональний склад міських урядовців. Розкрито систему міського судочинства та його місце у судово-правовій системі Речі Посполитої. Проаналізовано адміністративно-правові взаємовідносини між містом та передмістями. З залученням нових джерел розкрито етноконфесійний склад населення Нового Самбора. Охарактеризовано економічне становище, специфіку розселення римо-католицької (польської) та єврейської громад й інших етноконфесійних груп. На підставі певних історичних свідчень скориговано чисельність міського населення у XV - XVIII ст. Проаналізовано стан міського господарства: специфіку його організації та зміни протягом зазначеного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛВО)-22 Новий Самбор +
Шифр НБУВ: РА359725

Рубрики:

      
11.

Джафарова М.В. 
Адміністративні процедури прийняття та реалізації управлінських рішень органів внутрішніх справ у відносинах з населенням: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.В. Джафарова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано адміністративно-процедурні питання прийняття та реалізації управлінських рішень органів внутрішніх справ (ОВС) у відносинах з населенням. Наведено визначення понять та з'ясовано суть, особливості та види зазначених управлінських рішень. Розглянуто роль і межі адміністративної процедури у сучасній науці адміністративного права. Охарактеризовано стадії адміністративних процедур прийняття та реалізації управлінських рішень ОВС. Визначено відповідні етапи, які є складовими структури стадій. Розкрито значення функції контролю під час здійснення адміністративних процедур прийняття та реалізації даних рішень у відносинах з населенням. Увагу приділено характеристиці вимог до управлінських рішень, які впливають на їх ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.010.028 + Х819(4УКР)03 +
Шифр НБУВ: РА361433

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Книш В.І. 
Адміністративно-правова охорона тваринного світу та роль міліції у її здійсненні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.І. Книш ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 17 с. — укp.

Проаналізовано суть і систему адміністративно-правової охорони тваринного світу, з'ясовано місце міліції у цій системі. Визначено особливості тваринного світу як об'єкта правової охорони. Проаналізовано зміст і виділено складові терміна "правова охорона тваринного світу". Розкрито суть поняття його адміністративно-правової охорони. Визначено сучасний стан і перспективи розвитку системи нормативно-правового регулювання охорони тваринного світу в Україні. Охарактеризовано систему та правовий статус суб'єктів, задіяних в його адміністративно-правовій охороні, порядок видачі дозволів і ліцензій на право використання об'єктів тваринного світу, адміністративно-правові засоби боротьби з порушеннями правил їх використання, завдання та повноваження міліції у цій сфері, а також напрямки вдосконалення її природоохоронної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)140.3 + Х819(4УКР)112.011.019 +
Шифр НБУВ: РА350315

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Мартинов М. Д. 
Адміністративно-правове забезпечення діяльності територіальних органів внутрішніх справ України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / М. Д. Мартинов ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто роль і місце органів внутрішніх справ (ОВС) України в системі державних органів, а також специфіку їх функціонування. Досліджено адміністративно-правовий статус територіальних ОВС України, з'ясовано його особливості. Проаналізовано стан нормативно-правового забезпечення територіальних ОВС України, надано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного законодавства, яке регулює їх діяльність. З'ясовано поняття й особливості механізму реалізації принципу єдиноначальності в територіальному управлінні ОВС. Досліджено організацію здійснення внутрішньовідомчого контролю в територіальних ОВС України. Визначено шляхи підвищення ефективності функціонування територіальних ОВС України. Сформульовано конкретні пропозиції щодо оптимізації взаємодії територіальних ОВС із населенням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.019
Шифр НБУВ: РА377471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Ковалевська О.П. 
Адміністративно-правове забезпечення функціонування інституту комунальної власності в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.П. Ковалевська ; Держ. НДІ М-ва внутр. справ України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено напрями удосконалення адміністративно-правового забезпечення функціонування інституту комунальної власності (КВ) на основі аналізу нормативно-правової бази України та узагальнення правозастосовної практики у сфері комунального господарства. Проаналізовано генезис формування інституту КВ як економічної основи місцевого самоврядування. Уточнено сутність адміністративно-правового забезпечення функціонування інституту. Визначено специфіку адміністративних правовідносин у сфері КВ, яка проявляється у комплексності та явному балансуванні на межі публічного та приватного права. Проаналізовано нормативно-правові акти щодо набуття та припинення права КВ. Обгрунтовано необхідність законодавчого визначення правового режиму майна спільної власності територіальних громад для формування сприятливих умов його використання, а також наголошено на необхідності прийняття Закону України "Про особливості приватизації комунального майна". Наведено пропозиції щодо забезпечення виконання органами місцевого самоврядування наданих їм законом повноважень і забезпечення населення послугами мінімальних соціальних потреб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-94 +
Шифр НБУВ: РА366956

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Князька Л. А. 
Адміністративно-правове регулювання в галузі соціального захисту населення: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Л. А. Князька ; Акад. упр. М-ва внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено сутність та специфіку соціальної політики в історичному аспекті й її взаємозв'язок із соціальною державою та соціальним захистом. З'ясовано поняття та визначено принципи соціального захисту, його співвідношення із соціальним забезпеченням і соціальною безпекою, проаналізовано різні наукові погляди та теорії. Висвітлено адміністративно-правовий статус органів управління у сфері соціального захисту, його форми та методи. Запропоновано напрями вдосконалення адміністративного законодавства у сфері забезпечення права громадян на соціальний захист. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень щодо низки нормативно-правових актів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)15
Шифр НБУВ: РА373573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Філіпенко А.С. 
Адміністративно-правове регулювання захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.С. Філіпенко ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2008. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідення адміністративно-правового регулювання захисту населення та територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Удосконалено понятійно-категорійний апарат дослідження, зокрема, обгрунтовано визначення поняття "надзвичайна ситуація", розкрито сутність та особливості адміністаритвно-правового регулювання захисту населення та територій від надзвичайних ситуацій, охарактеризовано його суб'єкти й об'єкт, функції, принципи, механізм, методи та форми. Обгрунтовано шляхи удосконалення складових механізму реалізації адміністративно-правового регулювання суспільних відносин у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного походження. Розроблено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до Законів України "Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногеннного та природного характеру", "Про міліцію", Постанови Кабінету Міністрів України "Про єдину державну систему запобігання і реагулювання на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру". Обгрунтовано необхідність розподілу повноважень між місцевими державними адміністраціями й органами місцевого самоврядування у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.15 + Х859(4УКР)021.13 +
Шифр НБУВ: РА358546

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Куца А. М. 
Адміністративно-правове регулювання соціального захисту інвалідів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / А. М. Куца ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 18 с. — укp.

Виділено ознаки, притаманні соціальному захисту досліджуваної категорії осіб, визначено й охарактеризовано елементи системи соціального захисту осіб з обмеженими функціональними можливостями, виявлено недоліки в реалізації відповідних заходів і запропоновано шляхи усунення, наведено принципи соціального захисту інвалідів та їх класифікацію. Визначено та розкрито зміст наступних складових механізму адміністративно-правового регулювання у сфері соціального захисту інвалідів: правових актів і публічної адміністрації. Здійснено аналіз національного законодавства щодо соціального захисту інвалідів і вироблено пропозиції стосовно його вдосконалення. Розкрито особливості та роль громадських організацій інвалідів у реалізації соціального захисту даної категорії осіб. Досліджено досвід держав світу щодо регулювання соціального захисту осіб з обмеженими функціональними можливостями та визначено перспективи розвитку даного соціального явища в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)152 + С5*423.3
Шифр НБУВ: РА385147 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Зезека Н.О. 
Адміністративно-правовий статус державної служби зайнятості України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.О. Зезека ; Держ. НДІ М-ва внутрі. справ України. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Визначено сутність поняття, специфічні ознаки й охарактеризовано сучасне адміністративно-правове становище державної служби зайнятості в Україні (ДСЗУ) як суб'єкта адміністративно-правового регулювання. Проаналізовано зарубіжний досвід державного регулювання зайнятості, наведено рекомендації щодо його впровадження в Україні. Обгрунтовано напрями підвищення ефективності адміністративно-правового регулювання ДСЗУ, зокрема, розроблено рекомендації щодо удосконалення його управлінського механізму та законодавчого забезпечення. Наведено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до Законів України "Про зайнятість населення" та "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)121 + Х879(4УКР)7 +
Шифр НБУВ: РА368770

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Шатрава С.О. 
Адміністративно-правові засади діяльності спеціальних підрозділів міліції: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.О. Шатрава ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано суть, зміст та порядок здійснення адміністративної діяльності спеціальних підрозділів міліції. Сформульовано загальнотеоретичні засади, а саме: принципи, функції, завдання, форми та методи її здійснення. Проаналізовано нормативно-правове забезпечення діяльності спеціальних підрозділів міліції. Досліджено адміністративно-правовий статус їх працівників. Проведено змістовий аналіз підстав взаємодії спеціальних підрозділів міліції з іншими державними органами й органами місцевого самоврядування, а також населенням стосовно профілактики правопорушень. Сформульовано конкретні пропозиції та рекомендації з метою вдосконалення адміністративно-правових засад діяльності спеціальних підрозділів міліції стосовно охорони громадського поряду та громадської безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013 +
Шифр НБУВ: РА354227

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Небеський Ю.С. 
Адміністративно-правові засади охорони громадського порядку та забезпечення безпеки громадян у сучасних умовах: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Ю.С. Небеський ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено адміністративно-правовий та організаціний аспекти діяльності ОВС щодо охорони громадського порядку в громадських місцях і забезпечення безпеки громадян за сучасних умов. Вперше комплексно проаналізовано теоретико-методологічні засади даного виду діяльності, визначено повноваження основних суб'єктів у сфері охорони громадського порядку та забезпечення безпеки громадян. Показано особливості діяльності внутрішніх військ щодо охорони громадського порядку. Проаналізовано проблеми взаємодії суб'єктів охорони громадського порядку у громадських місцях і забезпечення безпеки громадян. Досліджено особливості співпраці органів внутрішніх справ України з населенням у досліджуваній сфері. Висвітлено досвід діяльності правоохоронних органів зарубіжних країн й обгрунтовано можливості його використання в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.034.1 +
Шифр НБУВ: РА361254

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського