Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (12)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (99)Реферативна база даних (1856)Книжкові видання та компакт-диски (1516)Журнали та продовжувані видання (33)
Пошуковий запит: (<.>K=НАРОДНІ$<.>+<.>K=ЯЗКИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2260
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Богаєнко В.О. 
Автоматизація розв'язання просторових задач з неповними даними: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / В.О. Богаєнко ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Створено та програмно реалізовано автоматизовану систему діалогового моделювання прямих і обернених задач для систем, що описуються еліптичними та параболічними диференціальними рівняннями у тривимірному просторі. За допомогою розробленої системи розв'язано модельні приклади та практичні задачі. Загальну методику математичного моделювання прямих і обернених задач динаміки систем з розподіленими параметрами поширено на задачі моделювання процесів, що зводяться до розв'язання прямих і обернених задач для еліптичних систем. Побудовано множини функцій, якими з середньоквадратичною точністю описуються розв'язки прямих і обернених задач щодо досліджуваних процесів. Установлено критерії точності й однозначності цих розв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.162.213,0 +
Шифр НБУВ: РА344789

Рубрики:

      
2.

Шаруда С.С. 
Автоматизована система багатоцільового управління технологічними процесами хлібопекарського виробництва на основі сценарного підходу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / С.С. Шаруда ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Визначено, що основними критеріями під час управління хлібопекарським підприємством є продуктивність, технологічні втрати й якість продукції. Зазначено, що керування технологічними процесами (ТП) буде неефективним, якщо проводити оптимізацію лише за одним критерієм, тому поставлено та вирішено задачу багатоцільового керування, яке вимагає відомостей щодо характеристики всього технологічного комплексу, тому досліджено якість сировини, продукції та напівфабрикатів з позицій категорійно-функторного аналізу та кваліметрії. Розроблено математичні моделі основних технологічних процесів на підставі багатовимірного шкалування. Для підтримки прийняття рішень проведено когнітивне моделювання, яке дозволяє відстежити причинно-наслідкові зв'язки між параметрами ТП і розробити сценарії керування. Проаналізовано критеріальні та ресурсні конфлікти, які виникають у разі багатоцільового керування хлібопекарським виробництвом. Розроблено функціональну й інформаційну систему багатоцільового керування технологічними процесами хлібопекарського виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л83-5-05 +
Шифр НБУВ: РА368724

Рубрики:

      
3.

Скарга-Бандурова І.С. 
Автоматизована система підвищення безпеки функціонування екологічно небезпечних хімічних виробництв (на прикладі виробництва формаліну): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / І.С. Скарга-Бандурова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено методи математичного моделювання та засобів функціональної діагностики характерних порушень технологічних режимів хімічного виробництва. Досліджено специфічні зв'язки та сполучення несправностей матеріальної структури об'єкта з порушеннями технологічного процесу у аспекті побудови системи функціональної діагностики, що дозволяє розширити можливості традиційних моніторингових систем. Виявлено та класифіковано основні причини порушень і ускладнень технологічних режимів виробництва формаліну, базуючись на результатах оцінювання параметрів, зокрема з урахуванням невизначеності за запасами каталізатора. Запропоновано метод оперативного групування діагностичної інформації для визначення можливих стратегій пошуку несправностей, що дозволяє зменшити час пошуку найбільш небезпечних порушень. Модифіковано існуючі діагностичні алгоритми для одержання якісної та кількісної оцінки порушень режимів з урахуванням ступеня відхилення параметрів, що сприяє підвищенню стійкості системи допомилкових рішень і підвищенню точності пошуку несправностей. Розроблено алгоритмічне та програмне забезпечення системи діагностики та підтримки прийняття рішень щодо керування технологічною безпекою виробництва формаліну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л614.511 н6 +
Шифр НБУВ: РА345055

Рубрики:

      
4.

Місюра М. Д. 
Автоматизоване управління технологічним комплексом виробництва пива: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / М. Д. Місюра ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Розглянуто математичні моделі основних технологічних процесів виробництва пива з позицій системного аналізу та синергетики, їх дослідження, що дозволило виявити системні тенденції поведінки об'єкта за умов зовнішніх і внутрішніх флуктуацій. Встановлено в часових рядах основних технологічних параметрів наявність областей детермінованого хаосу та стохастичності, що дало можливість визначити глибину прогнозування та встановити характерні прояви поведінки об'єкта. Для створення підсистеми прийняття рішення проведено когнітивне моделювання, що дало можливість визначити причинно-наслідкові зв'язки факторів, що впливають на основні процеси в пивоварному виробництві та розробити сценарії управління. Розроблено структуру автоматизованого управління технологічним комплексом виробництва пива, в якій реалізується мережева оптимізація та сценарії управління з інтелектуальною підсистемою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л876-5-05
Шифр НБУВ: РА376333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Скуратівський С.І. 
Автохвильові розв'язки моделі середовища з просторовою та часовою нелокальностями: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / С.І. Скуратівський ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Проведено детальний аналіз структури підмножини автохвильових розв'язків моделі середовища з просторовою нелокальністю. Засобами нелінійного локального якісного аналізу та числовими методами доведено існування каскаду біфуркації подвоєння періоду циклу, "дивного" атрактору, торів. Спостережено явище внутрішньої біфуркації хаотичного атрактора, області з гістерезисною поведінкою фазового потоку, області з відокремленими траєкторіями. Досліджено структуру множини розв'язків, близьких до гомоклінічних петель сідло-фокуса. Прбудовано двопараметричні біфуркаційні діаграми виявлених режимів. Вивчено динаміку змін у структурі множини автохвильових розв'язків у моделях з часово-просторовою нелокальністю. Встановлено необхідні умови існування петлі сідло-фокуса для спрощеної моделі гідродинамічного типу; з використанням числових методів знайдено петлоподібний розв'язок за умов фіксованих значень керуючих параметрів. Проаналізовано стійкісні властивості солітоноподібного розв'язку моделей за допомогою числового моделювання еволюції автохвильового режиму у рамках кінцево-різницевого методу та методу прямих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В312,022
Шифр НБУВ: РА320054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Михайлюк М.В. 
Агітаційно-пропагандистська діяльність органів німецької окупаційної влади серед населення України (1941 - 1944 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.В. Михайлюк ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення широкої джерельної бази досліджено агітаційно-пропагандистську діяльність органів німецької окупаційної влади серед населення України у 1941 - 1944 рр. Визначено місце психологічної війни на східних територіях у довоєнній стратегії керівників III рейху. Показано особливості організації та специфіку функцій центрального керівництва агітаційно-пропагандистською роботою німецької окупаційної влади в Україні. Встановлено компетенцію окупаційної адміністрації у сфері психологічної війни, а також обов'язки відділів пропаганди органів місцевого управління. Досліджено функціонування видавничо-друкарської системи, радіо- та кіномережі в Україні. Визначено загальну кількість періодичних видань, що друкувались на території рейхскомісаріату та військової зони окупації. Розглянуто вплив агітаційно-пропагандистських заходів німецької окупаційної влади, зокрема періодичних видань, радіо, кіно, дрібної друкованої продукції й образотворчого мистецтва на свідомість населення окупованої території. Зроблено висновок про неефективність німецької агітаційно-пропагандистської політики в Україні у період Другої світової війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.8 +
Шифр НБУВ: РА348019

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Білоножко В.Я. 
Агробіологічні та екологічні основи формування врожайних властивостей насіння гречки в правобережному Лісостепу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.09 / В.Я. Білоножко ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2004. — 35 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано умови формування насіння гречки з високими посівними та врожайними властивостями шляхом підбору кращих попередників, системи застосування добрив, оптимальних строків і способів сівби, збирання та зберігання. За ознакою модифікаційної мінливості насіння встановлено його господарську довговічність. На підставі узагальненого показника якості насіння створено моделі управління його посівними властивостями та прогнозування їх змін. Встановлено кореляційні зв'язки між врожайністю та господарсько цінними ознаками, що визначають посівні якості та врожайні властивості насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-374 +
Шифр НБУВ: РА331777

Рубрики:

      
8.

Яновський Ю.П. 
Агробіоценотичне обгрунтування інтегрованого захисту плодових розсадників від основних шкідників зерняткових культур у Лісостепу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 16.00.10 / Ю.П. Яновський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Виявлено видовий склад шкідників розсадників зерняткових культур, уточнено їх шкодочинність, біологію, фенологію, та трофічні зв'язки з яблунею та грушею в розсадниках. Розроблено "Спосіб боротьби з грунтовими шкідниками у процесі посадки саджанців" (патент 48 271, Україна), регіональні ЕПШ 17 основних фітофагів розсадників зерняткових культур з урахуванням рівнів ефективності зоофагів. Вивчено ефективність захисту насіння, підщепно-прищепного матеріалу, саджанців, маточних живцевих і насінних насаджень від шкідників. Надано оцінку стійкості проти основних шкідників у розсадниках 50-ти сортів яблуні та 27-ми сортів груші, виявлено групу відносно стійких сортів цих культур до заселення їх 8-ма видами фітофагів. Показано роль різних заходів щодо зниження шкодочинності видів і збільшення ролі корисних зоофагів. Удосконалено "Систему захисту багаторічних насаджень яблуні і груші від основних шкідників в розсадниках...", що дозволяє зменшити число обробок хімічними препаратами в період вегетації, здешевить затрати на виробництво саджанців за рахунок виключення фумігаційних робіт, зменшити забруднення довкілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.5(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325484

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Нечипоренко А.Ф. 
Адвербіальний епітет у поетичному дискурсі шістдесятників: автореф. дис. ... канд. філол. наук: 10.02.01 / А.Ф. Нечипоренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено функціонально-семантичні особливості адвербіального епітета в поетичному дискурсі представників національно-культурного відродження 1960-х рр. Визначено зумовленість стилістичного потенціалу прислівника його категоріальними ознаками та з'ясовано загальні особливості, яких набуває прислівник, виконуючи стилістичну функцію адвербіального епітета. Прислівникові епітети структуровано за 4-ма основними групами значень: емпіричні, раціональні, посилювальні та порівняльні. Проаналізовано кожну окрему семантичну групу та визначено найпродуктивніші з них для поетичного мовлення шістдесятників. Встановлено лексико-семантичні зв'язки між адвербіальними епітетами (синонімія, антонімія). Охарактеризовано функції адвербіальних повторів у творах шістдесятників і особливості використання таких повторів на різних рівнях мовної системи (фонетичному, лексичному та синтаксичному), досліджено прислівникові епітети-оказіоналізми в семантичному та морфологічному аспектах. Розкрито значення адвербіального епітета для формування стилістичних фігур - антитези, градації, ампліфікації. Виявлено роль прислівникового епітета як невід'ємного семантико-стилістичного складника метафоричного контексту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-335 +
Шифр НБУВ: РА370157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Іллічов М.О. 
Адміністративно-правове становище посадової особи органів внутрішніх справ України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.О. Іллічов ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто поняття "посадова особа" в історико-правовому, доктринальному та нормативно-правовому аспектах. Запропоновано класифікацію посадових осіб, сформульовано визначення поняття "посадова особа" та його ознаки. Приділено значну увагу питанням характеристики окремих елементів правового становища посадової особи органів внутрішніх справ (міліції) України, до яких відносяться функції, повноваження та обов'язки посадової особи міліції, характеристика гарантій здійснення владних повноважень посадової особи міліції та підстави й порядок відповідальності посадової особи органів внутрішніх справ (міліції). Надано пропозиції щодо необхідності удосконалення чинного законодавства шляхом прийняття Закону України "Про державну службу в органах внутрішніх справ" та внесення змін і доповнень до Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)012 + Х819(4Укр)112.01п
Шифр НБУВ: РА320002 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Авторгов А.М. 
Адміністративно-правовий статус державного виконавця: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.М. Авторгов ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Досліджено адміністративно-правовий статус державного виконавця. На підставі вивчення історико-правової природи становлення та розвитку інституту примусового виконання рішень відокремлено характерні для основних історичних періодів (від X до початку XX ст., радянського та українського) етапи. Запропоновано дефініції "державна виконавча служба", "державний виконавець". Виділено ознаки, притаманні посаді державного виконавця. Доведено, що адміністративно-правовий статус державного виконавця є самостійним видом правового статусу особи, який зумовлює особливості реалізації її окремих конституційних прав і свобод. Визначено, що правовий статус державного виконавця базується на правовому статусі особи. З'ясовано його елементи: службову правосуб'єктність, обов'язки та права, компетенцію, юридичну відповідальність. Здійснено детальний аналіз елементів адміністративно-правового статусу державного виконавця. Досліджено ефективність системи примусового виконання рішень державними виконавцями, міжнародним законодавством щодо адміністративно-правового статусу державного виконавця. Запропоновано зміни та доповнення до законів України, якими регулюється примусове виконання рішень публічних органів управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)177 + Х819(4УКР)113 +
Шифр НБУВ: РА359980

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Крупнова Л.В. 
Адміністративно-правовий статус працівника державної виконавчої служби України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Л.В. Крупнова ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2008. — 18 с. — укp.

Розкрито місце суб'єкта виконавчого провадження, зокрема працівника виконавчої служби, у системі юридичного процесу та його складової у реалізації правоохоронної функції держави. Досліджено адміністративно-правові відносини, що виникають між органами та посадовими особами Державної виконавчої служби й іншим суб'єктами виконавчого провадження з приводу примусової реалізації виконавчих документів, а також організацію структури органів, які здійснюють виконавче провадження. Визначено повноваження органів Державної виконавчої служби щодо застосування адміністративно-примусових заходів у сфері виконавчого провадження, а також адміністративний і судовий порядок оскаржень рішень. Розвинуто визначення та характеристики адміністративно-правового статусу працівника виконавчої служби України як важливої соціальної та правової категорії. Досліджено особливості формування системи елементів адміністративно-правового статусу працівника виконавчої служби та визначено його складові: права, обов'язки, юридичну відповідальність. Наведено конкретні пропозиції щодо внесення змін і доповнень до певних чинних нормативно-правових актів України. Наведено конкретні висновки та рекомендації, спрямовані на вдосконалення організаційно-правових засад діяльності суб'єктів виконавчого провадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012 +
Шифр НБУВ: РА357300

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Дідич О.В. 
Адміністративно-правовий статус торговців цінними паперами: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Дідич ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено наукові та практичні положення щодо адміністративно-правового статусу торговців цінними паперами. Розкрито суть поняття ринку цінних паперів як середовища, у якому торговці реалізують свій статус, розглянуто класифікацію даних ринків. Висвітлено особливості адміністративно-правового статусу торговців залежно від ступеню втручання держави у функціонування ринку цінних паперів, тобто моделі управління цим ринком. Сформульовано поняття загального та спеціального адміністративно-правового статусу торговців цінними паперами. Розглянуто структуру та елементи статусу, зокрема, права та обов'язки, інтереси торговців та гарантії їх реалізації, а також адміністративну відповідальність. Проаналізовано існуюче правове регулювання адміністративно-правового статусу даних торговців та його елементи, запропоновано способи та форми вдосконалення українського законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)127 + Х839(4УКР)211.121.12 +
Шифр НБУВ: РА334372

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Каблов Д.С. 
Адміністративно-правовий статус членів громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Д.С. Каблов ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено основні причини виникнення й етапи розвитку громадських формувань у правоохоронній діяльності нашої країни. Досліджено досвід діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку зарубіжних країн. На підставі аналізу їх діяльності, а також громадських формувань періоду розвитку СРСР запропоновано використання набутого досвіду на сучасному етапі розвитку України. Висвітлено суть і систематизовано види таких формувань з охорони громадського порядку та державного кордону. Визначено правовий статус громадських формувань, систематизовано права, обов'язки та сформульовано морально правові вимоги до поведінки їх членів. Розглянуто питання соціального захисту членів громадських формувань, сформульовано пропозиції щодо поліпшення їх соціального захисту та проаналізовано аспект юридичної відповідальності. Наведено рекомендації з метою вдосконалення діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку та державного кордону, а також внесення доповнень до чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)013 + Х819(4УКР)112.034.08 +
Шифр НБУВ: РА355660

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Горецька Л.Л. 
Активи в національних системах бухгалтерського обліку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Л.Л. Горецька ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Проаналізовано основні підходи до визначення поняття "система бухгатерського обліку", визначено місце активів в структурі об'єктів обліку, роль і завдання обліку, зв'язки та взаємодію з оточуючим середовищем. Розглянуто основні риси світової інтеграції: гармонізацію, стандартизацію або уніфікацію; виявлено межі цих понять, надано об'єктивну характеристику природі сучасного процесу реформуваня обліку активів в контексті міжнародних вимог. Проаналізовано економічні передумови гармонізації бухгатерського обліку на національному та міжнародному рівнях у контексті господарської інтеграції для уточнення правильності вибору шляху стандартизації або уніфікації обліку. Уточнено поняття "активи" та "майно" в системі бухгалтерського обліку для потреб користувачів облікової інформації та прийняття ефективних управлінських рішень. Досліджено основні організаційно-методологічні аспекти обліку активів на рівні країн світу для розробки пропозицій щодо внесення змін до чинних нормативно-законодавчих актів з бухгалтерського обліку. Сформульовано концепцію подальшого реформування системи бухгалтерського обліку в цілому та в частині обліку активів України відповідно до вимог Міжнародних стандартів фінансової звітності на шляху гармонізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.5 +
Шифр НБУВ: РА323723

      
16.

Собко О.М. 
Активізація інноваційної діяльності промислових підприємств (на прикладі машинобудівних підприємств Західного регіону України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.М. Собко ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Тернопіль, 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання активізації інноваційної діяльності вітчизняних промислових підприємств за умов ринкової трансформації економіки. Досліджено поняття інноваційної діяльності, інновації та інноваційного процесу, а також розглянуто стан і визначено перспективи розвитку інноваційної діяльності вітчизняних підприємств машинобудування західного регіону України. Розроблено методику та запропоновапно використання ряду показників для здійснення комплексної оцінки інноваційної діяльності та ефективності нововведень. Виявлено чинники активізації інноваційної діяльності підприємств, обгрунтовано доцільність взаємодії підприємств різного розміру на етапах інноваційного процесу для зменшення ризиковості інноваційних проектів і скорочення терміну їх розробки й упровадження у виробництво. Визначено напрямки вдосконалення державної підтримки інноваційної діяльності підприємств, встановлено взаємозв'язки у маркетинговій та інноваційній діяльності підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)300-55 + У9(4Укр3)305.851-55
Шифр НБУВ: РА318559 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Єрмоленко О.Г. 
Активізація підприємницької діяльності малих рекреаційних підприємств Криму: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.Г. Єрмоленко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано концептуальні положення щодо організаційно-економічного механізму активізації підприємницької діяльності малих рекреаційних підприємств Криму. Розроблено комплекс заходів щодо активізації підприємницької діяльності малих рекреаційних підприємств, який можна реалізувати на малих рекреаційних підприємствах загального типу та створених на базі місцевого домоволодіння, що дозволяє істотно збільшити рівень соціально-економічного забезпечення Кримського регіону. Створено математичну модель оптимальної організації діяльності малих рекреаційних підприємств на підставі використання розробленої адміністративно-територіальної моделі локального рекреаційного комплексу, що враховує усі рекреаційні зв'язки підприємств, які входять до його складу, а також цільову функцію їх завантаженості й основних рекреаційно-виробничих і транспортних обмежень. Обгрунтовано науково-методичні рекомендації з розрахунку оптимальної організації діяльності малих рекреаційних підприємств у локальному рекреаційному комплексі. Удосконалено модель джерел фінансування, запропоновану українським ученим В.І.Ляшенко, яку доповнено п'ятьма сучасними джерелами фінансування з метою інвестування капітальних вкладів малого рекреаційного підприємства. Обгрунтовано твердження, що розвиток малого рекреаційного підприємства потребує державної комплексної підтримки у сферах інформаційного, нормативного, законодавчого, консультаційного, фінансового та навчального забезпечення. Створено пілотні проекти щодо модернізації основних фондів малих рекреаційних підприємств з використанням франчайзинг технологій, які є актуальними, але не одержали достатнього розвитку в рекреаційному комплексі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)291.9-131.1 +
Шифр НБУВ: РА343873

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Міняйло Р.В. 
Активні процеси в ареальній фразеології сходу України: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Р.В. Міняйло ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено активні процеси в ареальній фразеології (АФО) сходу України, встановлено дериваційну базу, способи та фактори формування АФО, розкрито їх лінгвальний фразеотворчий механізм, "наступ" субстандарту на АФО. На підставі виявлених семантичних рядів, наявних картотек і словників ареальної фразеології виділено 53 концепти-образи з особливою фразеопродуктивністю, висвітлено характер образності АФО, різнобічні зв'язки між словами-концептами й ареальними фразеологічними одиницями. Досліджено вісім варіантно-синонімічних груп та засвідчено активність АФО у вербалізації зовнішнього вигляду людини, її рис і стану. У межах поля "смерть" проаналізовано складний і динамічний характер взаємодії лінгвальних і екстралінгвальних факторів. Виявлено у говірках сходу України 48 чинних структурно-семантичних і мотиваційних моделей, висвітлено їх активність, наповнення та фразеопродуктивність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-33
Шифр НБУВ: РА314001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
19.

Мандра А.А. 
Акустичний контроль напружено-деформованого стану обв'язки агрегатів газокомпресорних станцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / А.А. Мандра ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання контролю напружено-деформованого стану газоприводів компресорних станцій. Розроблено методику, пристрій контролю, що реалізує ультразвуковий метод (пластинчатими хвилями) та первинний перетворювач. Запропонована методика дає змогу контролювати напружено-деформований стан металу стінки труби за експлуатаційних умов без використання зразків. Проведено метрологічний аналіз розроблених методики та пристрою. Результати роботи перевірено за допомогою лабораторних і натурних досліджень. Розроблено математичну модель поширення пластинчатих хвиль у стінці газопроводу, яка враховує явище загасання амплітуди хвилі. Проведено відповідні розрахунки на базі розробленого програмного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082.02-5 +
Шифр НБУВ: РА346796

Рубрики:

      
20.

Дудзінський Ю.М. 
Акустичні властивості струминних гідродинамічних випромінювачів в умовах розвинутої кавітації: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.06 / Ю.М. Дудзінський ; Ін-т гідромеханіки НАН України. — К., 2008. — 36 с. — укp.

Установлено кількісні взаємозв'язки між геометричними параметрами зануреної струминної оболонки та частотою генерованого акустичного сигналу, амплітудно-частотними характеристиками струминних гідродинамічних випромінювачів (ГДВ), спектром генерованого звуку; між швидкістю потоку та рівнем і частотою генерованого акустичного сигналу, яка суттєво знижується зі зростанням швидкості; між гідростатичним тиском у рідині, її властивостями, рівнем і частотою цього сигналу, які суттєво зростають з підвищенням тиску за оптимальної швидкості струменя на виході сопла; між геометричними параметрами, властивостями двофазного середовища, швидкістю струменя та частотою пульсації квантуючої області між соплом і перешкодою струминного ГДВ. Запропоновано акустичну модель коливань струминної оболонки ГДВ та розв'язано межову задачу про випромінювання звукових хвиль цією оболонкою. Одержано вираз для залежності частоти пульсацій кавітуючої області від її геометричних параметрів, властивостей двофазного середовища та швидкості потоку рідини струминної оболонки. Для дослідження струминних ГДВ застосовано математичну модель коливань занурених струминних оболонок. Одержано аналітичні залежності для здійснення розрахунків, а саме: частоти основної (нижчої) гармоніки генерованого звуку для двох типів розглянутих джерел звуку; амплітудно-частотних характеристик струминних ГДВ прямо- та протиточного типу; спектра сигналу, генерованого зануреними кільцевими струменями. Розроблено новий спосіб визначення міцності рідини на розрив шляхом виміру частоти нижчої гармоніки генерованого звуку та гідростатичного тиску у робочій ємності. Проведено експериментальні дослідження акустичних характеристик струминних ГДВ з розвинутою кавітацією, зокрема за умов високого гідростатичного тиску у різних робочих рідинах, а також ерозійної активності ближнього поля струминних ГДВ за надмірного статичного тиску. Виявлено кореляцію між нелінійним згасанням негармонійних акустичних імпульсів і ерозійною активністю у ближньому полі цих джерел звуку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.330.720.44,022 + В253.311,022 +
Шифр НБУВ: РА361758

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського